Geen politieke koerswijziging AMERIKA stuurt lichte wapens naar Indonesië Eerste wapenzending in Globemasters aangekomen Riskante theorie Indrukwekkende begrafenis van 22 slachtoffers Rome houdt de rokken kort ««"'is FAUBUS: SCHOOLBESTUUR KAN DE INTEGRATIE TEGENGAAN Geraamd tekort nu ca. 590 miljoen De Gaulle van daag naar Afrika Triton" te water gelaten Straten van Galway met zwarte doeken gedrapeerd r berucht spion in Zweden ontsnapt Jordaniërs uit Irak gezet Na de uitspraak in Little Rock LANDBOUW EGALISATIEFONDS Volle-melkactie geen groots succes 2 Nederlanders verongelukt in het buitenland Het weer. Wat heter weer J woensdag 20 augustus 1958 82sfe JAARGANG No. 29990 In Djakarta is gisteren officieel bekend gemaakt, dat Indonesië op commerciële basis moderne wapens van de Verenigde Staten heeft gekocht, aldus bericht Reuter. De minister van buitenlandse zaken, Subandrio, deelde na een kabinetsvergadering in een korte schriftelijke ver klaring aan de pers mee, dat Indonesië en de Verenigde Staten op 13 augustus in Djakarta een overeenkomst voor wapenleveranties hebben getekend. De eerste zending wapens is op 15 augustus met Amerikaanse Globemasters in Indonesië aangekomen. Djakarta „V.N. kunnen geen koloniale kwesties oplossen" v 11 Radio Moskou krijgt hulp bij Indonesische uitzending Na de ramp met de Hugo de Groot Gouverneur Orval Faubus van de Amerikaanse staat Arkansas heeft gisteren tegenover ver slaggevers verklaard, dat het be stuur van de middelbare school in Little Rock het recht heeft zich met gebruikmaking van elk wet tig middel te verzetten tegen het bevel tot integratie, aldus bericht Reuter. Hij leverde hier mee commentaar op de uit spraak van het Hof van Beroep in St. Louis, waarin zoals bekend het vonnis van een districts- rechter wordt vernietigd. De districtsrechter had bepaald, dat de integratie voor de duur van 2V2 jaar moest worden op geschort. Drie landgenoten zwaar gewond &ee MORRIS 'Heforepmóvp/ Suède Damesjasjes in kleuren Iets hogere temperaturen Aan zee Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v, RUN en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. 'illllllHIIIIIIMIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH De Levering van Amerikaanse wa pens aan Indonesië, die thans plaats vindt, heeft in brede kring de aan dacht getrokken. Van officiële zijde te Washington is daarop tweeërlei verklaard: dat deze levering geen Wijziging van de Amerikaanse poli tiek jegens Indonesië inhoudt en dat zij voorts niets te maken heeft met een reeds verscheidene maanden oud verzoek van Indonesië om van Ame rika voor een bedrag van 600 miljoen dollar wapens te mogen kopen. Wat die eerste verklaring betreft: inderdaad is het zo, dat de betrekkin gen tussen Amerika en Indonesië al sinds mei van dit jaar een idyllische Wending hebben genomen. Soekarno gebruikte de lunch bij de Amerikaan se ambassadeur en zelfs het neer schieten van een Amerikaans piloot, die de opstandelingen in Oost-Indo- nesië had geholpen, vermocht geen roet in het eten te gooien. De wapens, die thans door Globemasters op Ke- Wajoran worden aangevoerd, zijn ook hiet de eerste in hun soort, die sinds dien door Amerika aan Indonesië zijn Qeleverd. Er zijn al eerder lichte wa pens en uitrustingsstukken uit Ame rikaanse depots aangekomen. De Ame rikanen handelen hier volgens een al leraardigste theorie, deze namelijk. cat de loyaliteit van een Leger wordt bepaald door de richting, vanwaar het zijn wapens en uitrusting ont vangt. Meer dan een theorie is het natuurlijk niet. Als zij in de praktijk blijkt te kloppen en als Indonesië zich werkelijk ontwikkelt tot een stabiele en betrouwbare factor in de interna tionale politiek, dan zal de hele wes telijke wereld Nederland niet in de laatste plaats de Amerikanen dank baar moeten zijn. Maar voordat het zo VQT is TlBCTYlt WCLSlïiTlQtOTl "WBL iXBBi veel risico's. Daar duidt de tweede Amerikaanse verklaring op. Het oude Indonesische verzoek om voor 600 miljoen dollar wapens in Amerika te mogen kopen is namelijk destijds op de lange baan geschoven met het argument, dat In donesië die wapens gemakkelijk zou kunnen Qcbruiken voor offensieve "ruinest \egen Nederlands Nieuw- het dp 'a Ü°nesië heeft verklaard, dat het in JWnerikaanse wapens, die thans Oebr l. binnenkomen, uitsluitend zal de w voor „het handhaven van y, g}nnenlandse veiligheid en de ge- nationale zelfverdediging", dat erlnneren er in dit verband aan, Nederlands Nieuw-Guinea door lakarta als Indonesisch gebied wordt Schouwd. Djakarta zou zonder eni- Se twijfel kans zien een aanval op Nederlands Nieuw-Guinea voor te stellen als een daad ter handhaving >>van de gewettigde nationale zelfver dediging". Maar zelfs al zou Indone- deze eigenmachtige interpretatie 'et aandurven: hoeveel Amerikaanse aPens zijn in de loop der jaren al '°-t gebruikt in strijd met het uit- rhkkelijke doel waarvoor zij zijn Veritrekt? Sovjet-Unie De Sovjet-Unie heeft *°nneel geprotesteerd tegen het feit, at de nationalistisch-Chinese regering z'tting heeft in de V.N. De commissie ^°°r de geloofsbrieven der V.N. heeft f:' Protest niet aanvaard. (U.P.I.). schikt zijn voor acties als een aanval op Nederlands Nieuw Guinea. Austra lië had zijn goedkeuring aan het Ame rikaanse besluit gegeven omdat „wij van mening zijn, dat Indonesië moet worden gesteund om zijn regering te helpen de binnenlandse veiligheid te handhaven, in het bijzonder op Java". Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard, dat Amerika aan Indonesië de verzekering heeft ge geven, dat de landing van ongeveer 1700 mariniers in Singapore geen militaire betekenis heeft. Nadat de dagbladen in Djakarta met grote koppen hadden ge meld, dat de mariniers van zes Ameri kaanse marinetransportschepen in Sin gapore waren aangekomen, heeft de mi nister van buitenlandse zaken, Suban drio, in een onderhoud met de Ameri kaanse ambassadeur haar de bedoeling hiervan gevraagd. Minister Subandrio heeft de verklaring, dat de troepen slechts voor een ontspanningsverlof in Singapore verblijven en spoedig weer zullen vertrekken, aanvaard, zo zeide de woordvoerder. Hun komst in Singa pore heeft geen enkele militaire bete kenis. De Indonesische regering heeft gis teren officieel bekend gemaakt, dat zij het geschil met Nederland over Neder lands Nieuw-Guinea dit jaar niet zal voorleggen aan de Algemene Vergade ring van de V.N., aldus meldt het A.N.P. In een communiqué wordt ge zegd, dat de houding van Nederland en de huidige samenstelling van de Alge mene Vergadering het onmogelijk ma ken, dat de wereldorganisatie koloniale kwesties op principiële wijze tot op lossing brengt. Indonesië heeft de kwes tie West-Irian viermaal voor de Alge mene Vergadering gebracht, doch kon niet de vereiste meerderheid van twee derden krijgen voor de resolutie, waar in gevraagd werd bij Nederland aan te dringen de onderhandelingen over het geschil te hervatten, aldus het com muniqué. Generaal De Gaulle vertrekt vandaag met een Lockheed Super Starliner van de Air France uit Parijs voor een reis van 19.000 km naar Madagascar en het Afrikaanse vasteland. Tot zijn terug keer, op 30 augustus, zal Guy Mollet, minister van staat, het premierschap waarnemen. Dit meldt A.F.P. De Globemasters, afkomstig van bases op de Philippijnen, in Japan en Korea, brachten o.a. lichte machinege weren, verbindingsmateriaal en vrachtauto's. De overeenkomst is door de Ameri kaanse ambassadeur in Djakarta, Ho ward P. Jones en dr. Subandrio in de ambtswoning van de minister onderte kend., Minister Subandrio verklaarde, dat dé regering van deze gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om de bewapening van de strijdkrachten te completeren. Hij voegde hieraan toe, dat de wapen aankopen in verscheidene andere landen in de afgelopen maanden hetzelfde doel hadden. In gezaghebbende kringen is in Wash ington vernomen, dat Nederland op de hoogte is gehouden van de onderhande lingen die tot de overeenkomst voor de wapenleveranties hebben geleid. Een of ficiële Amerikaanse woordvoerder deel de gisteravond in Washington mee, dat de leveranties niet kunnen worden geïn terpreteerd als een wijziging van de Amerikaanse politiek. Hij merkte op, dat de opstandige beweging tegen de re gering in Djakarta nagenoeg is ge ëindigd. Het Indonesische verzoek om in Amerika voor 600 miljoen dollar aan wapens te mogen kopen, wordt nog steeds bestudeerd, aldus de woordvoer der. In kringen van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken wordt gezegd, dat de V.S. ervan overtuigd zijn, dat de Indonesische regering thans volledig doordrongen is van de geva ren die haar door communistische on dermijning bedreigen. Men ziet het be sluit om licht militair materiaal aan Indonesië te verkopen als een weer spiegeling van het vertrouwen der Ame rikaanse regering in de mogelijkheid der Indonesische regering om weer stand te bieden aan communistische in filtratie. Voorts verklaren functionaris sen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, dat het vertrouwen der V.S. in de mogelijkheid der Indo nesische regering om weerstand te bie den aan communistische druk gedeel telijk gebaseerd is op de mening, dat hoge legerleiders een stabiele macht vormen. Men zei, dat luitenant-gene raal Nasution, de jeugdige stafchef van het Indonesische leger, door Washing ton als een krachtige anti-communist wordt beschouwd. De Amerikaans-In donesische betrekkingen die vorig jaar gespannen warep, zijn sedert mei van dit jaar aanmerkelijk verbeterd. Van officiële zijde is niet gesproken over de waarde van het lichte mili taire materiaal voor Indonesië, maar uit betrouwbare diplomatieke bron wordt vernomen, dat men gelooft dat de waarde niet groter is dan vijf mil joen dollar. Richard Casey, de Australische mi nister van buitenlandse zaken, heeft vandaag verklaard, dat de Amerikaanse lichte wapens voor Indonesië niet ge- j% Onder grote belangstelling is gisteren Amerika's achtste atoomduikboot, de Triton", in Grotón, in de staat Connec ticut, te water gelaten, aldus meldt Reuter. Het schip meet 5.900 ton en is circa 134 meter lang. De „Triton", die ruim honderd miljoen dollar hee.' "re- kost, is de eerste duikboot met twee atoommachines die genoeg elektriciteit kunnen opwekken om een stad van meer dan 10.000 inwoners te verlichten. Het is uitgerust met een ultra-moderne radar installatie. Geassisteerd door een politieman plaatst generaal De Gaulle een krans aan de voet van het monument bij het hoofd bureau van politie te Parijs ter ere van de tijdens de tweede wereldoorlog ge vallen politiemannen. De plechtigheid had plaats ter gelegenheid van de her denking van de veertiende verjaardig van de bevrijding van Parijs. Volgens berichten in Djakarta zal Indonesië Rusland gaan helpen bij het uitzenden van nieuws in de Indonesi sche taal. Dit meldt Reuter. B. H. Sumantri van Radio Indonesia in Jogjakarta zal op 20 augustus naar Moskou vertrekken, waar hij twee jaar verbonden zal worden aan radio-Moskou. Vrouwen knielden in gebed neer in de stilgevallen, met zwarte doeken ge drapeerde straten van Galway, toen dinsdagmiddag de baren met de stof felijke resten van tweeëntwintig slacht offers van de ramp met het K.L.M.- toestel Hugo de Groot voorbijtrokken in plechtige processie naar de begraaf plaats van St.-Mary's. De slachtoffers die werden begraven, waren onbeken den, passagiers of leden van de be manning, wier stoffelijke resten, op- UryÏrdiêndJS,tTurk Bedros Zar- v°°r Rusland tot til ™egcns spionage kan \i n Zartaryan gearresteerd laat. Tnf voordat hjj Zweden ver- Tot nog toe ontbreekt ieder spoor. J j rie Romeinse modehuizen zijn verantwoordelijk voor de modellen, y aie hierboven staan afgebeeld De veelkleurige wollen rok met bij- passende stola is een creatie van de gezusters Fontana, die de „Levensvreugde-lijn" propageren. Ruige wollen stoffen zullen deze winter overal te zien zijn. De franje die onder aan de rok te zien is, hoort niet bij het ensemble, maar bij het zitmeubel, waarvóór de mannequin zich heeft opgesteld. Het geheel heet: De derde dimensie. Als het beestje maar een naam heeft! Ernaast is een wollen jurkje te zien van ijzer-grijze, wollen stof. Het heeft een rok met brede plooien en een knoopsluiting op de rug. Collectie Mingolini-Guggenheim. Nummer drie is een cocktaïljurk van Emilio Schuberth; al lijkt het materiaal in de verte veel op berevel, het is in feite zwanedons. De hoed, waarvoor zelfs Davy Crockett zich niet zou hoeven te schamen, is ook door de zwaan geleverd. Het gebloemde cocktail-ensemble met hoge taille en meters-wijde rok is weer van Mingo lini-Guggenheim. Zo te zien houden de Romeinse ontwerpers het voor lopig nog maar op de korte rok. 36 Jordaniërs hebben gisteren in Am man volgens Reuter verklaard uit Irak gewezen te zijn. Zij waren vorige maand gearresteerd en hadden 40 dagen ge vangen gezeten. Daarna waren zij ge slagen en zonder eten of drinken in de woestijn achtergelaten op meer dan 80 kilometer van de Jordaanse grens. Naar hun zeggen '«vinden ongéveer 400 Jor daniërs zich nog in een gevangenis in Bagdad. Alle Jordaanse eigendommen zijn verbeurd verklaard. gehaald uit zee, niet konden worden ge ïdentificeerd en van wie niemand de nationaliteit weet. De mensenmenigte in de straten was tien rijen dik, toen de stoet passeerde. Van de K.L.M. was er bij de bloemenkransen, die de kisten dekten, een met het opschrift „Mag eeuwige rust de uwe zijn". Op het met bloemen bedekte gras veld voor het districtsziekenhuis te Galway was tevoren een rouwdienst gehouden, gecelebreerd door zes gees telijken, die werd bijgewoond door on geveer 500 personen, onder wie lucht vaartvertegenwoordigers van vice- president tot stewardess leden van het Ierse parlement, doktoren, ver pleegsters, soldaten en politiemannen. Tijdens deze plechtigheid zei de heer J. A. Bach, een der directeuren van de K.L.M.nadat hij enige woorden van rouwbeklag had gesproken: „Wij vlie gen, we doen onze zaken vliegend en wij zullen blijven vliegen. Een ongeluk als dit sterkt echter ons geloof, dat wij, menselijke wezens, onze bestemming niet in eigen hand hebben en dat we ons hebben te onderwerpen aan het lot dat op ons mst." Op de begraafplaats van St.-Mary's brachten Ierse families eén laatste bloe- mengroet. Ierse kinderen legden naast de uit 300 lelies bestaande K.L.M.- krans en de tuinen vol bloemen terzijde van het gemeenschappelijke graf, han den vol bloemen en kleine zelfvervaar digde bloemenkransen, waarvoor achter tuintjes het bloemenmateriaal hadden geleverd. Het geheel vormde een re genboog van kleuren. Er waren gladio len, dahlia's, chrysanten en anjers. Soldaten van de Ierse republiek droegen de kisten van de lijkauto's en plaatsten ze op metalen standaards alvorens ze in het graf werden neergelaten. Bijna 2000 men sen stonden langs drie zijden van het graf en zochten een plaats op banken en in bomen om de militairen de kis ten langs een houten plankier naar beneden te zien dragen, waar ze op de bodem van het graf op granieten blokken werden geplaatst. De begrafenis werd onder meer bij gewoond door familieleden van omge komen passagiers, weduwen van be manningsleden, een volledige beman ning van een K.L.M.-vliegtuig namens alle personeelsleden- en de K.L.M.-di- recteuren ir. F. Besancon en de heer J. A. Bach alsmede de heer S. O. Ku- neman, hoofd van de afdeling passa giers K.L.M. Daar er inmiddels nog drie slachtof fers zijn geïdentificeerd, o.w. de negen maanden oude Bernadette de Koek van Leeuwen, is het aantal geïdentifi- ceerden opgelopen tot twaalf. In wat hjj een .beroep tot matiging" noemde stelde Faubus bepaalde ge dragslijnen voor die het bestuur van de school volgens hem kan volgen. In de eerste plaats zouden de ouders van de negerleerlingen en de functionarissen van het Amerikaanse genootschap voor de vooruitgang van kleurl'ngen bijeen kunnen komen om de toestand te be spreken. Voorts ouden de ouders van de negerleerlingen het besluit kunnen nemen een „periode van ontspanning" te scheppen door hun kinderen naar een school voor negers te sturen. Fau bus zei dat dit veel zou bijdragen tot vermindering van de spanning. Als dit niet mocht doorgaan, zou het schoolbestuur kunnen aftreden om het mogelijk te maken dat er een nieuw bestuur wordt gekozen „dat de moed heeft te handelen volgens zijn verlan gen" aldus Faubus. Hij weigerde te antwoorden op de vraag of hij de na tionale garde weer zou oproepen als hij het nodig zou vinden. Luxemburg Prinses Elisabeth, de oudste dochter van Groot-Hertogin Charlotte en prins Felix van Luxem burg, heeft maandag in het kasteel Colmarberg het leven geschonken aan een dochter, Anne. Prinses Elisabeth is in 1956 gehuwd met prins Frans Ferdi- nind van Hohenberg. (A.F.P.). (Van onze Haagse redactie) Bij herziene raming van ontvangsten en uitgaven van het Landbouw- egalisatiefonds blijkt het nadelig saldo 263.161.000,- hoger uit te komen. Het geraamde nadelige saldo over het lo pende begrotingsjaar is daarmee ge stegen tot 589.361.000,-. De hogere uitgaven zjjn voor het overgrote ge deelte een gevolg van meer garantie- en subsidielasten in de sector melk en zuivelprodukten. De boeren krijgen voor hun melk 230 miljoen gulden meer uit gekeerd en ontvangen daarmee in totaal een garantie van naar schatting 400 mil joen gulden. Aan consumentensubsidie wordt f24.300.000 meer uitgekeerd, waar mee deze post stijgt tot een geraamd totaal van 92.300.000. Tezamen wordt dus ongeveer een half miljard aan producenten- en consumen tenondersteuning uitgekeerd. De stij ging van het garantiebedrag is te wij ten aan een hogere garantie bij dalen de prjjzen voor het r 'geleverde produkt. De consumentensubsidies stijgen tenge volge van de verlaging der boter- en kaasprijzen. Volgens de herziene ramingen gaan de boeren nu ongeveer acht cent ga rantie per geproduceerde kg melk ont vangen. In vroegere berichten veronder stelden wjj, dat dit bedrag nog één cent hoge - zou zijn, hetgeen dus niet het ge val blijkt te zijn. Dit is verklaarbaar, daar juist de laatste tijd de boterprij- zen op de wereldmarkt, met name in Engeland, wat aantrekken. Bovendien maken wij betere prijzen voor de kaas, nu met Duitsland is overeengekomen, dat ter bescherming van de Duitse producenten op onze export naar Duits land een heffing wordt gelegd. Het nadelig saldo van het LEF is, behalve door melk, in niet onbelangrij ke mate verhoogd door de geraam de garantie-uitkeringen op suiker en fabrieksaardappelen. Op het eerste pro dukt wordt naar schatting vijf miljoen Maandagavond is de vijftigjarige ac countant N. Walther uit Aerdenhout bij een auto-ongeval op de route nationale nr 10 bij Rambouillet om het leven ge komen. Zijn vrouw en vijftien-jarige zoon, die bij hem in de auto zaten wer den ernstig gewond naar het ziekenhuis van Rambouillet gebracht. De auto van de heer W. kwam, met grote snelheid rijdend in de richting Pa rijs, in botsing met een Franse auto, die om nog onverklaarde redenen plot seling naar de linkerkant van de weg uitweek. De drie inzittenden van deze wagen kwamen allen om het leven. Bei de auto's werden geheel vernield en de slachtoffers konden niet dart met grote moeite uit de wrakstukken worden be vrijd. De politie acht het niet onmogelijk, dat de bestuurder van de Franse auto, die met een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur reed, onwel is geworden en daardoor de macht over het stuur verloor. Prof. dr. ir. A. van Wijngaarden uit Amstelveen, die met zijn echtgenote op vakantie was in Schotland, is na bij Blair Atholl met zijn auto in bot sing gekomen met een personenwagen met Engelse toeristen. Zijn echtgenote, mevrouw B. van Wijngaarden, werd bij de botsing dusdanig aan het hoofd ver wond, dat zij in het Bridge of Earn ziekenhuis, waarheen het echtpaar is vervoerd, is overleden. Prof. Van Wijngaarden verkeert door de verwondingen, die hij heeft op gelopen in ernstige toestand. Het was een frontale botsing tussen de twee auto's. De inzittenden van de Engelse auto, een echtpaar en twee kin deren, zijn ernstig gewond. gulden meer uitgekeerd, op het twee de 6,5 miljoen gulden. Uit de toelichting op de herziene be groting valt verder op te maken, dat de volle-melkactie van minister Vonde ling geen groots succes is geworden. De ze actie had onder meer ten doel de consumentensubsidies wat te verminde ren door het drinken van ongesubsidieer de vollere melk te stimuleren. De mi nister schat nu, dat de omzet van volle dk slechts één procent van de totale omzet van consumptiemelb bedraagt, hetgeen op een totale consumentensub- sie *-an 92,3 miljoen gulden slechts een vermindering van 400.000 gulden bete kent. Deskundigen nemen bovendien aan dat deze schatting nog aan de royale kant is, daar nauwelijks te verwachten valt, dat deze omzet van één procent zal blijven gehandhaafd. Men grondt die mening onder meer op het feit, dat bijvoorbeeld de melkfabrieken in Den Haag, in welke stad gedurende de siy_ tersvakantie geen volle melk is gevent, niet meer van zins zjjn de prodnktie van deze melksoort te hervatten. De produktiekosten van de vollere melk zouden nauwelijks worder. goedgemaakt door de hogere opbrengst van dit pro dukt. Advertentie BARTELJORISSTR HAARLEM TFL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vanavond en vannacht hier en daar mist en plaatselijk nog enkele buien. Morgen enkele opklaringen, op de meeste plaatsen droog weer en iets hogere temperaturen. Over wegend matige wind krimpend van zuidwest naar zuidoost. Zon: 5.32-19.53. Maan: 13.43-23.00. Een depressie beweegt in de richting van de Golf van Biscaye en kan morgen vermoedelijk geen invloed op het weer in Nederland uitoefenen. Aangezien te vens een Engels lagedrukgebied bezig is zich in noordelijke richting te verwij deren, kan het weer onder invloed ko men van een zwakke rug van hoge luchtdruk, hetgeen een weersverbete- ring met zich mee zal brengen. Morgen wat beter strandweer met op klaringen en weinig of geen buien meer. Afnemende wind draaiend Tiaar zuide lijke richtingen. Temperaturen overdag 19 - 21° C. Zeewater 18° C. Vooruitzich ten: Periode met goed strandweer en iets hogere temperaturen. max. neersL Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki licht bew. 21 0 Stockholm zwaar bew. 20 0 Oslo half bew. 23 0 Kopen nager lichte regen 21 0.1 Londen mist 23 0 Amsterdam regen 24 8 Brussel regen 22 0.5 Luxemburg motregen 20 16 Parijs licht bew. 23 1 Nice onbewolkt 27 0 Berlijn onweer 27 22 Frankfurt regen 24 16 MüncheD zwaar bew. 30 0.1 Züricb zwaar bew. 25 55 Ge-éve zwaar bew. 20 47 Locarno onweer 26 30 Wenen zwaar bew. 29 0 Innsbruck geheel bew. 31 2 Rome regen 23 0.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1