een grootse allure fall in camp het volstrekte hoogtepunt Night In lilt wmmmm i* BIER-MUZIEK OORLOG TE KERKRADE TEN EINDE Voetganger moet rechten in zijn worden hersteld Apostolaat van de arbeid LUSTRUM TAPTOE DELFT Viachtauto rijdt op wielrijders in Het Paapse leger herleefd Man onder een betonblok gedood Biertent ruimt het veld Vlinderjurkje uit Sankt Gallen Internationale studieiveek over stads vernieuwing in Den Haag begonnen ACCORDEON- EN MANDOLINE WEDSTRIJDEN TE KERKRADE Remmen weigerden Eén dode, één gewonde BROMFIETSER IN BOTSING MET EEN VRACHTAUTO Vrachtauto kantelde in een bocht Priesterwij dingen bij de M.S.G. Nederlandse bedevaart in jubilerend Beauraing Kunstmarkt te Utrecht Schiedam trekt Rotter dams architect aan Kogelhuis en jonge leeuw Minister Struycken Kardinaal Agagianian bezoekt r.-k. centr. bu reau voor onderwijs ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1958 rAGINA 5 I; i-, J Op de Harderwijkerweg in Tansei, ^aar men bezig is de weg te teren,' ^oest vrijdagmorgen de bestuurder van een vrachtauto H. T. te Hattem in ver- met het éénrichtingsverkeer rem- voor stilstaande auto's. Tot zijn n^te schrik bemerkte hij, dat de rem- hjf11 peigerden. Naar links uithalen kon en ï1'6* verband met een tegenligger stihf6Cllt ^oor evenmin in verband met de L3ail^e auto's en arbeiders. Hij gooi de „u stuur naar rechts, claxonneer- het i. alle macht en wilde toen over den ^tsPad heen in de bermsloot rtj- °P iwW?e wielrijders, die zich juist tijdio- Reispad bevonden konden niet jarip meer weg komen. De ene, de 26- Werrt- Vermeer uit Harderwijk het v; \n hoogst ernstige toestand naar is nehenhuis Salen vervoerd, waar hij juverieden. De ander, de 25-jarige D. ook n -ook uit Harderwijk werd ernstig gewond. de °°r de overweg Harderwijk had chauffeur nog gestopt. Italiaanse alpinisten zijn er in ge- aagd de top Gasjerboem XV in het arakorumgebergte, die 7.878 meter °°8 is, te beklimmen. (A.F.P.). (NADRUK VERBODEN) Vanavond gaat op het Delftse markt plein aan de voet van de bijna honderd meter hoge toren van de Nieuwe Kerk de première van taptoe Delft, het gro te militaire muziekfestival, dat dit jaar voor de vijfde maal wordt gegeven. Op alle dagen, behalve op zondag, zal tot 2 september 's avonds een voorstelling worden gegeven, waarvoor de in totaal Op het kruispunt Trekweg-Doggérs- bank te Apeldoorn is vrijdagavond dè 60-jarige bromfietser H. Bakker zodanig bij een botsing gewond, dat hij in de loop van de avond in het Julianazieken- huis is overleden. De heer Bakker is in aanrijding gekomen met een vrachtauto, die hij blijkbaar te laat heeft opgemerkt. De chauffeur van de vrachtauto pro beerde nog een botsing te voorkomen, waarbij hij een fiets aanreed, waarop twee zusjes zaten. Het negenjarig meis je Th. K. is daarbij gewond, zodat zij ook in het ziekenhuis is opgenomen. Haar twaalfjarig zusje kwam met de schrik vrij. De 44-jarige E. F. de Moor uit 's Hee- renhoek (Zuid-Beveland) is in Vlissin- gen om het leven gekomen, toen de vrachtauto waarop hij zat en die een betonblok van 5200 kg vervoerde kan telde. Personeel van de n.v. koninklijke maatschappij De Schelde had dit beton blok, een ballastblok, geladen op een vrachtauto en de heer De Moor bevond zich in de laadbak van deze auto. In een bocht is het blok gaan schuiven met het gevolg, dat de auto kantelde en om. sloeg. De heer De Moor kwam onder het blok terecht en was op slag gedood. Mgr. dr. H. G. Lemmens, oud-bisschop van Roermond, titulair aartsbisschop van Samosate, zal zondag 7 september in de kapel van het Theologicum te Stein (L.) de H. Wijding van het priesterschap toedienen aan de fraters B. van Oers (Eindhoven), Alex. Degenhart (Am sterdam), F. van Baars (Hengelo), Jac. Haan (Mechelen, L.), B. Droste (Lobith), p. van Dijck (Weert), L. Bergen (Voor. burg) en p van Mensvoort (Tilburg), allen missionarissen van het H. Hart. Bisschoppen uit Nederland, België, Frankrijk, Joegoslavië en Afrika waren vrijdag aanwezig in Beauraing, het Mariaoord in de Belgische Ardennen, waar 25 jaar geleden de H. Maagd met het gouden hart verscheen aan vijf kinderen. Ook een grote groep Nederlandse pelgrims onder auspiciën van het Nederlandse comité Pro Maria was in het genadeoord om het jubileum jaar der verschijningen mee te vieren. De Nederlandse pelgrims stonden onder geestelijke leiding van mgr. C. Kramer OFM, bisschop van Luanfu in China, die uit dit land is verdreven. Uit Joego slavië was er mgr. Bigirumwami apostolisch vicaris van Nyundo in Ruanda. Mgr. Forni, apostolisch nuntius in Belgiu, celebreerde een pontificale H. Mis in de tuin der verschijningen, waar een buiten altaar staat opgesteld vlak naast de plaats waar Maria ver scheen. Namens de kardinaal-primaat va" Helgië, Z.Em. kardinaal Van Roey, celebreerde vrijdagavond mgr. Van Waayenbergh, hulpbisschop van Meche len, een pontificaal lof. bijna 70.000 kaarten in anderhalve dag weren uitverkocht. Vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandse pers werden vrijdagavond in het rijksmu seum huis Lamb jrt van Meerten door het taptoecomité ontvangen en woon den vervolgens de generale repetitie bij. Een keur van koperblazers blies in de lichtcirkel voor de toren een fees telijke openingsfanfare van majoor R. van Yperen. Weer waren als in 1954, de vier liederen uit de Valerius Gedenck- clar.ck het stramien, waaromheen het lustrumprogramma is samengeweven. Nauwelijks was de laatste toon van het ,,0 Heer die daer" verklonken of de pittige Garde Jagers marcheerde het marktplein op en oogstte o.a. met Mailcoach en Jagermars grote bijval. De ware taptoestemming kwam ech ter eerst goed, toen vijf tamboerkorp sen in hun prachtige gala-uniformen met hun weelderige uitmonsteringen van goud, rood, blauw en zilver in de cadens van hun machtige trommen op rukten over het marktplein. Tevoren hadden de fanfarekorpsen van de Limburgse Jagers, de Caval- lerie en de Genie een voortreffelijke entree gemaakt en zowel door hun uit stekend musiceren als in hun marsen een voortreffelijke indruk achtergela ten. Dan volgde het eerste optreden van de Marinierskapel, de Koninklijke Militaire Kapel, de Jan Willem Friso- kapel en de kapel van re Koninklijke Luchtmacht. De Schotse en Zwitserse regimenten behoorden twee eeuwen lang tot de vaste kern van het Paapse leger. Om deze vroegere militaire samenwer king in de herinnering terug te roepen, treden in de Taptoe 1958 Schotse en Zwitserse detachementen op in de uni- f' rmen, zoals deze omstreeks 1690 wer den gedragen bij de troepen, die onder commando stonden van de Koning-Stad houder Willem III. Het model aflossen van de wacht in aanwezigheid van de fraai uitge doste gouverneur en zijn staf is een pakkend intermezzo, dat de man schappen van de L.O.K.S. met veel toewijding hebben uitgevoerd. Vooral de snelle dribbelpas en commando's als „Op het centrum rechts" en „Bei de vleugels breek af" wekten de lachlust van het publiek, t. dit spec taculaire nummer beloonde met een extra applaus. Het 54 man sterke exercitiepeloton van het L.I.R. stal weer het hart van het publiek met de vlekkeloze uitvoe ring van een ingewikkeld en ingenieus samengestelde manoeuvre, waarin alle exercitie-oefeningen, en dat zijn er ve le, met raffinement tot één geheel wa ren verbonden. Night fall in camp werd het volstrek te hoogtepunt. Hoe onweerstaanbaar spreken in deze ontroerende muziek de diepste sentimenten van mens en sol daat. De gedragen ondertoon van dit oud Engels koraal geeft vorm aan het bewustzijn, dat alle leven tenslotte uit vloeit in God. Tegen dit motief sugge reert de muziek de gloed van houtvu ren, de laatste hoornsignalen in het kamp en het mijmeren der manschap pen bij het ruisen der donkere bomen. De kunstzinnige wijze, waarop dit ko raal werd verweven met een subliem geblazen fanfare, stempelt dit werk tot militaire muziek van de edelste soort. Hoe goed gezien om als sluitstuk boven het veelkleurig palet, dat alle aangetreden galakorpsen te.zamen vor men plotseling The Last Post te la ten opklinken. Haarscherp geprofi leerd drong het geluid van de trom pet tot in de uiterste hoeken van het marktplein. Daarna werd hoog in de tore" op de klaroen het taptoesignaal geblazen, waarna een koor van meisjes op de middelste torentrans zong: Ge- luckig is het land, dat God de Heer be schermt. Een regievondst van formaat. Mevr. Paulette Lloyd Grcame uit Nai robi (Kenya) zit onverstoord bij haar „huisdiertje" van bijna driehonderd pond. De leeuw Neghestie is een dure kostganger en werkt per maand voor meer dan tweehonderd gulden aan voedsel weg. De buren van mevr. Greame zijn niet erg enthousiast over de leeuw en zij hebben geklaagd dat Neghestie 's nachts brult en daardoor wilde leeuwen naar de woongebieden lokt. Mevr. Greame, schrijfster van het boek „With lions bij my side", beweert echter dat leeuwen zelden brullen en dat haar lieveling Neghestie alleen 's nachts maar een beetje gromt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiHiiiii Sinds enige tijd brengt Aviaton Traders L.T.D. London de „Civil Prentige" aan de markt welk toestel de burgerlijke versie is van de op grote schaal door de R.A.F. als trainer gebruikte „Pecival Prentice". Rotterdam Air zal in samen werking met de Luchtvaartschool deze toestellen in Nederland importeren. Het toestel is geschikt als sport-zaken-taxi en sleepvliegtuig. Een demonstratie van een drietal toestellen had vrijdag op vliegveld Zestienhoven plaats. De foto toont de „Civil Prentice" in de lucht. (Van onze Utrechtse redacteur) De stichting Stadsontspanning te Utrecht organiseert dit jaar wederom een kunstmarkt op het Janskerkhof. Beoefenaars van de beeldende en ge bonden kunst uit Utrecht en omgeving worden uitgenodigd, op 17 en 18 sep tember a.s., hun beste werken na ballotage in marktkramen te expo seren. Het doel is op de eerste plaats, het Utrechtse publiek met de beste kunstuitingen van stad en omgeving in aanraking te brengen. De deelnemers mogen hun werk ook- verkopen; de mogelijkheid bestaat, dat de gemeente Utrecht dit jaar weer enige aankopen zal doen. Om de publieke belangstelling te stimuleren, zal een zoekwedstrijd ge organiseerd worden. Van enige deel nemers zal een genummerd werkstuk op een andere plaats gezet worden om het publiek door vergelijking te laten achterhalen wie de makers zijn. Ten bate van de deelnemers zal bovendien een loterij gehouden worden. Een wijn tent, een draaiorgel en grammofoon- muziek zullen de markt een extra ge zellige sfeer geven. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft de stedebouwkundige R. H. Fled- derus uit Rotterdam aangetrokken om mede te werken aan de verdere plan ning van de stadsuitbreiding. Met name van het gebied van het oude Kethel. De bier-muziek oorlog, die drie weken lang in de concoursstad Kerkerade ge woed heeft is ten einde. Na lange en soms hevige gevechten is de muziek de grote overwinnaar geworden, terwijl het bier lettelijk en figuurlijk het veld heeft moeten ruimen. Na de laatste slag op donderdagavond, waarbij zoals wij reeds bericht hebben de bierkapel in de amu sementstent het zwijgen kreeg opgelegd, is vrijdag tussen de exploitant van de tent en de organisatoren van het we reldmuziekconcours onderhandeld. Het resultaat hiervan is geweest, dat thans de vrede tussen het bier en de muziek is getekend. Besloten werd namelijk de amusementstent, die veel te dicht bij de concerthal was geplaatst, af te bre ken en 1,5 km verder op het old-Hi- ckoryplein op to bouwen. Ten aanzien van de schade, die hieruit voor de ex ploitant voortvloeit (o.a. moet hij de in komsten van vrijdagavond missen) is een voor beide partijen bevredigende regeling getroffon. Direct na deze onder- handelingen is men met de afbraak van de amusementstent in het stads- park begonnen. Vrijdagavond is de op- bouw van de tent h®t Old-Hickory- plein gestart. Heel de Dacht is men hier mee bezig geweest, zodat de biertent van Uit Sankt Gallen is het materiaal, witte organza met twarte schelpenranden geborduurd. De getailleerde zwarte zijden avondmantel maakt van het vlinderachtige jurkje ineens heel iets anders. avond zijn poorten weer kan openen. Dit plein is zover van het concours terrein verwijderd dat de muzieklief hebbers de laatste week van het con cours beslist geen hinder meer van de biertent zullen ondervinden. Ook de liefhebbers van bier met de daarbij be horende hoempa-muziek zijn met de nieuwe regeling volledig gebaat. Zon der tot „fluisterlawaai" te worden aan gespoord, kunnen zij de laatste feest- week ongestoord hun gang gaan. De verplaatsing van de biertent zal naar alle waarschijnlijkheid het aantal bezoe kers van het stadspark doen dalen. Te genover dit financiële nadeel staat even wel het grote voordeel dat dit park niet meer zo volgepropt zal zijn met het attracties als tot nu toe het geval was. Op verzoek van de Belgische rege ring en ten behoeve van niet door we gen bereikbare plaatsen in de Kongo ontwierp dr. ir. Johann Ludovici uit Jockgrim (Duitsland) zijn kogelhuis, een stalen bol met een doorsnee van 4,50 meter. Dit huis, geschikt voor bewo ning door twee personen, zal op deze beurs worden opgetrokken, evenals een bungalow voor de mens met een smal le beurs en een Nederlandse versie van een in Frankrijk zeer in trek zijnd zo merhuisje. Daarnaast weer een afdeling „doe- het-zelf" met demonstraties, alsmede modeshows, wedstrijden in huishoude lijke bedrevenheid en films, met als middelpunt van dit alles een brokje na tuur, voorgetoverd door diergaarde „Blijdorp". Hierin o.m. een jonge leeuw met twee honden, die het diertje de laatste maanden hebben verzorgd. (Van onze Haagse redactie) ,,De stad als ontmoetingsruimte ver eist, dat wij de voetganger in zijn rech ten herstellen. De voetgangersruimte is de ontmoetingsruimte bü uitstek. Door deel te nemen aan het rijdend verkeer „ontmoet" men elkaar niet. Integendeel, er is geen effectiever wijze om zich van zijn medemens te isoleren dan door zich af te zonderen in een snelbewegend voertuig." Dit zei vrijdagavond mr, A. A. M. Strucyken, minister van binnen landse zaken in het Instituut voor So ciale Studiën in Den Haag in een rede ter verwelkoming van de deelnemers aan de internationale studieweek over stadsvernieuwing die in Den Haag zal worden gehouden. De bewindsman vroeg zich af of het meest knellende probleem bij de stads vernieuwing niet is hoe men de levens stroom in de stad moet onderhouden zonder de stad van zijn meest wezen lijke eigenschappen en aantrekkelijkhe den te' beroven. Stadsvernieuwing kan, volgens minister Struycken niet een taak zijn voor één man of een taak al leen voor ontwerpers. Soms zijn er monumenten van zeer bijzondere kwa liteit in het geding, soms vaker nog stadsbeelden waarvan de charme min der wordt bepaald door de zeer bijzon dere, afzonderlijke monumenten dan door de bescheiden gaafheid van het ou de geheel. Ook in het laatste geval, al dus minister Struycken, is stadsvernieu wing verre van gemakkelijk. Hier past Vrijdagmorgen heeft kardinaal Aga gianian in het gezelschap van o.a. mgr. de Liva, raadsheer van de Pauselijke nuntiatuur in Nederland, een bezoek gebracht aan het r.-k. centraal bureau voor onderwijs en opvoeding tee 's-Gra- venhage. Na een kort begroetingswoord van mgr. mr. F. op de Coul, directeur van het r.-k. centraal bureau, gaf mr. C. Schelfhout, adjunct-directeur van dit bureau, een overzicht van de Neder landse onderwijswetgeving, waarna de heer A. de Beurs een uiteenzetting gaf van de situatie en de vooruitzichten van het Office international de l'enseigne- ment catholique, waarvan het alge meen secretariaat eveneens is geves tigd In het gebouw van het r.-k. cen traal bureau. In een korte toespraak bracht de kar dinaal hulde aan Nederland, het enige land ter wereld waar de ouders de wer kelijke en volledige vrijheid bezitten, hun kinderen katholiek onderwijs te doen geven. Met nadruk bevestigde de kardinaal het belang van het internatio naal katholiek onderwijsbureau en de grote taak die voor dit bureau is weg gelegd ter verspreiding over geheel de wereld van de gedachte van de vrijheid van onderwijs. Als pro-prefect van de H. Congregatie tot voortplanting van het geloof wees de kardinaal nog op de noodzaak, dat ouders en leerkrachten van jongs af aan de kinderen begrip en gevoel bijbrengen voor het enorme be lang van de missie en het aankweken van de ware missiegeest. Aan het slot van zijn toespraak verleende Zijne Eminentie alle medewerkers van het r.-k. centraal bureau zijn zegen. de stedebouwer een uiterste beschei denheid. De vraag kan zelfs rijzen of onze generatie hier het recht heeft in te grijpen; zijn wjj wel voldoende voorbe reid. uitgerust en capabel' De minister zei dat men één ding goed moet bedenken: stadsvernieuwing is niet alleen het werk van het stede- bouwkundige team. Als medewerkers of tegenspelers, zo men wil treden al diegpnen op die de realisatie moe ten bewerken. Daartoe behoort niet in de laatste plaats de architect van het afzonderlijke gebouw. Maar daartoe behoren ook de bestuurders, de maat schappelijke werkers, de organisatoren, het bedrijfsleven en het publiek, die al len van de zin van de voorbereidende maatregelen moeten worden doordron gen. Aan de studieweek nemen achtender tig vooraanstaande stedebouwkundigen en regeringsfunctionarissen deel uit meer dan twintig landen. Dr. ir. F. Bakker Schut, hoofd van de afdeling wederopbouw en volkshuisvesting van Den Haag, hield vanmorgen tijdens de openingszitting een pleidooi voor econo mische planning ten behoeve van de stadsvernieuwing. Alleen als stadsvee nieuwing hoog staat genoteerd op de lijst van eventuele begrotingsposten voor de nu volgende jaren, is er hoop dat de regering de nodige fondsen zul len verstrekken. Het is onze taak, aldus de heer Bakker Schut, zowel de publieke opinie als de regeringen te beïnvloeden ook om stadsvernieuwing hoger te plaatsen op de liist van activiteiten waarvoor het geld beschikbaar moet ko men in het belang van het geluk van de burgers. De concerthal van het wereldmuziek concours te Kerkrade telde vrijdag een speciaal soort muziekliefhebbers. De aanleiding hiertoe vormde het feit dat er nu eens geen harmonie- of fanfare muziek te beluisteren viel doch uitslui tend mandoline- en aecordeonmuziek. Daar de liefhebbers van deze muziek niet ai te talrijk waren, heerste er in de concourshal een gemoedelijke en ge zellige sfeer. Overigens deed dit niets af aan de wijze waarop de bezoekers naar de tien optredende orkesten hebben ge luisterd. Integendeel. De mandolinisten en ac cordeonisten uit Duitsland, Italië, Luxemburg, Algerië en Nederland von den in Kerkrade een zeer aandachtig en .dankbaar gehoor. De grootste belang stelling eisten de drie Italiaanse orkes ten voor zich op, die niet voor niets in de superieure afdeling uitkwamen en daarin uitstekende prestaties leverden. Prestaties van die aard dat de jury be staande uit de heren Gijsbert Nieuwland, Wim de Ruiter uit Rotterdam en Frans v. Norden uit Amsterdam, twee van de drie superieure orkesten een eerste prijs met lof toekende. Het hoogste aantal punten (346) behaalde de Socië- ta Bustesi Busto Arcizio uit Arsisië, ge volgd door het orkest Complesso a Plet- tro di Genova uit Genua met 330 pnt. Iets minder succesvol was het optre den van het derde Italiaanse orkest, Circolo Mandolinistico Rinaldi uit Mi laan, dat 303 punten behaalde maar daarmee toch nog altijd beslag legde op een eerste prijs. De prestaties van de vier in de ere-afdeling uitkomende or kesten lagen niet erg hoog. Geen van hen behaalde een eerste prijs. Met na me was het optreden van de beide Al gerijnse orkesten teleurstellend. Beter bracht de afdeling uitmuntendheid het er van af. Twee van de drie orkesten wisten in deze afdeling een eerste prijs te behalen. Het deed de Limburgse luis teraars goed dat tot de eerste prijswin naars het mandolineorkest Crescendo uit Schaesberg (299 punten) behoorde, gevolgd door het Mandolinen Konzert Gesellschaft uit Herne (Did) met 288 punten. Vandaag worden de mandoline- en accordeonwedstrijden voortgezet. (Vervolg van paginr 1). Desondanks nam de geloofsafval toe en moest nog intenser aandacht worden geschonken aan het apostolaat van het behoud. We kunnen ons goed indenken, dat de Kerk speciale priesters vrijmaakt van de gewone zielzorglijke arbeid en hun opdracht geeft, bijzondere aandacht te schenken aan deze moeilijke en ver antwoordelijke taak. Maar wat we niet goed kunnen begrij pen is. dat er nu mensen zijn, die re deneren: dit is een zo bijzondere taak van de Kerk, daar mogen organisaties zich niet mee bemoeien. Men zou naar onze mening verstandig doen met eens na te gaan waarom de Paus tot bo ven aangehaalde uitspraak kwam. Het bedrijfsleven op zich is een fictie. Het wordt altijd weer gevormd door men sen, die voor elkaar het leven mooi of zuur kunnen maken. En als de lo nen slecht zijn, de bedrijfsleiding niet humaan, met andere woorden indien ge weld wordt gedaan aan de christelijk- sociale rechtvaardigheidsgedachte, dan is het met arbeiders moeilijk praten over apostolaat. Christendom is toch niet iets wat ons alleen maar bij het eigen geestelijk leven iets te zeggen heeft. Het is wezen-bepalend ook voor het geheel van de menselijke verhou dingen. Er is dezer dagen een brochure ver schenen van protestantsen huize onder de titel ..Het Koninkrijk Gods" in de fabriek. Het is een lezens waardig geschrift. Maar ook hierin ont moeten wij weer de gedachten, die we maar al te vaak ook bij onze eigen ge loofsgenoten aantreffen. Zo schrijft Ds. van der Staal: ..De industrie is een wereld apart". Zeker we weten heel goed, dat er een aparte sfeer heerst in de industrie, dat er een aparte taal wordt gesproken. Maar we zouden in zoverre de apartheid willen ontkennen, dat het Evangelie er geen andere bood schap heeft dan op de kansel en in de huiskamer. Alleen de toepassing ervan vraagt naar andere middelen. Volkomen terecht overigens schrijft Ds. van der Staal dat hij niet de oplossing ziet in predikanten die arbeider worden, maar omgekeerd in arbeiders die zich hun priesterschap bewust worden en daar naar leven. In de structuur van het be- drijfsapostolaat zoals die bü onze ge- loofdsgenoten de laatste jaren wordt be vorderd, treft ons een voorbijzien van het feit, dat we in de standsorganisa tie der arbeiders (ook zo'n woord waar het begin van dit betoog op van toe passing is) een historisch, door pries ters opgericht en juist in dit opzicht meestal ook geleide beweging hebben met een bijzondere taak: de christelijke be wustwording van de arbeiders. Dit ont breekt aan de logica: priesters richt ten aanvankelijk een beweging op tot kerstening van de arbeidsverhoudingen, nu zijn het soms weer priesters, die de ze beweging als een gevaar zien voor het apostolaat onder de arbeiders. Wjj vermogen het antwoord op deze moei lijkheid niet te geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5