Overtuiging in Britse handelskringen Spoedig verovering van Quemoy en Matsoe 4^ Medewerker van Tsjang Kai Sjek: „Gordijn voor de oorlog gaat op" Bromfietser gedood DE ZEVEN PROVINCIëN NIET BESCHADIGD mmmh Er wordt een aanslag op De Gaulle gevreesd 5 Het weer van a.s. zondag Financieel in het onzekere .....dus bierweer! PRISMA Nieuw soort scheepsschroef Aankondiging Heydrich's weduwe krijgt pensioen Aangereden door joyriders Deelname aan vlootweek zeker Franse premier reist niet naar Algerijns binnenland ^MORRIS fjeforeywóuf// Het weer. WIN f1000.- l ■HP m Minder warm Nieuwe gemeenteraden II Plaatselijk regen of onweer DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1958 o 82ste JAARGANG No. 29997 Ék mt M. 'L In Britse handelskringen, die over goede contacten met Peking beschikken, is men er volgens United Press Inter national van overtuigd, dat communistisch China spoedig met man en macht zal proberen de eilanden Quemoy en Matsoe te veroveren. Men baseert deze overtuiging op deze redenering: Peking laat zich de laatste tijd veel gelegen liggen aan de economische ontwikkeling van de provincie Foekien en bij die ontwikkeling moeten de havensteden Amoy en Foetsjau een belangrijke rol spelen. Amoy ligt echter binnen het bereik van de nationalistische kanonnen Op Quemoy en Foetsjau wordt bedreigd door de batterijen °p Matsoe. Eind vorig jaar is de spoorweg, die Foetsjau met Amoy verbindt, voltooid en aangesloten op het spoor wegnet van het achterland en in februari van dit jaar zijn Amoy en Foetsjau opgengesteld voor de scheepvaart. De Britse handelslieden wijzen erop, dat de communistische scheepvaart sindsdien tamelijk veel last heeft ondervonden Van de bedreiging, die Quemoy en Matsoe vormen. Verder menen de Britse zegslieden van U.P.I. „zeer goede rede nen" te hebben om aan te nemen, dat de verovering van Quemoy en Matsoe vorige maand is besproken door Mao Tse Toeng en Khroesjtsjev, toen laatstgenoemde zijn onver- Wacht bezoek aan Peking bracht. heel goed horloge Revolutionairi Jupiter-raket bereikt haar doel Doodvonnis van neger in levenslang veranderd LAMSWOL TWINSETS 39.50 Aan zee Het weer in Europa IMC0S BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. awfü«Mf«iMnpWHB A1 1 aakad ssmmmmm In Britse diplomatieke kringen is men binder alarmistisch. Daar verwacht fr>en eerder, dat de communisten zul len trachten de eilanden door voortdu rende beschietingen te blokkeren en on bewoonbaar te maken. Londen en Wa- snington plegen thans overleg over de situatie. President Eisenhower heeft gisteren wekelijkse persconferentie geen de vraaT nf antwoord willen geven op de comrnnnic^merika zal ingrijpen, als Matsoe te blzettenr°b8ren Quemoy en voor'de ^erde^inl1 van bpode eilanden groter belang zijn gewordenTmdVde nationalisten er eén derde van™un na- rate troepen hebben gestationeerd (Deze mededeling werd later door Chl' hezen en Amerikanen op Formosa on juist genoemd: nationalistisch China heeft een half miljoen mensen onder de wapenen, daarvan zijn er 65.000 op Quemoy en Matsoe gestationeerd.) We] gaf hij de verzekering, dat Advertentie Amerika zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van nationalistisch China met zal verzaken en hij onderstreepte de verklaring van minister Dulles die kam idSt heeft gezegd, dat het'ris kant is te veronderstellen dat een aanval op Quemoy en Matsoe een ope ratie van beperkte omvang zou kun nen blijven. Eisenhower zei, dat het onmogelijk was een volledig afgerond militair be sluit te nemen over de vraag, of alle eilanden, een deel ervan of geen der eilanden moet worden verdedigd, zo lang er nog geen daadwerkelijke aanval heeft plaats gehad. Inmiddels is de commandant van de Amerikaanse Zevende Vloot, vice-admi- raal Wallace Beakley, onverwacht aan gekomen in Zuid-Formosa. Hij heeft daar een „zeer geheime conferentie" met officieren van de Amerikaanse ma rine gehouden. Daarna ontving hp hoge Chinese autoriteiten. Het 42.000 ton metende Amerikaanse vliegkampschip „Essex" en vier Ame rikaanse torpedoboot jagers worden aan de Zesde Vloot in de Middellandse Zee onttrokken en aan de Zevende Vloot in wateren rond Formosa toc-evoegd. s<'hepen worden vandaag door het Suezkanaal geloodst. ho^ft c,ornmunistische kustartillerie voor de vjjfde opeenvol- ten zo mp'lritetReiland Quem°y bescho- o no'n p-r^Qf Reuter. Er werden circa Vnnrtf na^en °P het eiland afgevuurd, nonnen hofw" i e corr>munistische ka- kiinmite eilandje Tatan, circa zes kilometer van Amoy, gedurende "bekend6n? „UUr Schot. Het is niet bekend of de nationalisten het vuur beantwoord hebben. Een van de medewerkers van pre sident Tsjiang Kai Sjek, Tao Hsi- Sjeng, verklaarde gisteren, dat de communistische bombardementen „zeer waarschijnlijk" een oorlog in luiden. Hij drong er bij de bevolking van Formosa op aan om rustig te blijven „terwijl, het oorlogsgordijn wordt opgehaald In Brussel is gisteren officieel be kendgemaakt, dat de enige tijd geleden getekende overeenkomst tussen de Ver enigde Staten en Euratom van kracht is geworden. (Reuter) Nationalistische-Chinese soldaten zijn bezig met het aanleggen van een prik keldraadversperring op Quemoy, dat de laatste dagen voortdurend wordt be stookt door. communistische kustbatte- rijen en straaljagers. Het Chinese vaste land ligt aan de horizon. Een ingenieur van de Amerikaanse marine heeft een scheepsschroef ont worpen, die voor de voortstuwing even revolutionair wordt geacht ais de uit vinding van de straalmotor voor vlieg tuigen was, aldus melden Beuter en A.F.P. Rondom de nieuwe schroef ont staat bij een hoog toerental geen rem mend vacuum meer. Een oogarts in de Oostduitse plaats Neustrelitz bracht een bord je met het volgende opschrift op zijn deur aan: „Hij, die een voor uitziende blik heeft, volge mij. Hij die kortzichtig ris, blijve hier". Ver volgens vertrok dokter snel vaar West-Berlijn, zo meldt de West- berlijnse krant T-legraf. De weduwe van Reinhard Heydrich zal volgens U.P.I. een pensioen van ne gentig mark per maand krijgen. Zij krijgt het pensioen, omdat Heydrich, toen hij werd vermoord, werk van mi litaire aard zou hebben verricht. Heydrich, die protector van Bohe- men-Moravië was toen hij in 1942 te Praag werd neergeschoten, stond be kend als „de beul". Zijn schrikbewind nam dermate ernstige vormen aan, dat men besloot hem uit de weg te ruimen. Uit représaille op deze maatregel werd het Tsjechische dorp Lidice uitge moord. De politie te Den Helder heeft tij dens een nachtelijke wegcontrole twee jongemannen op een bromfiets aange houden, die b;i navraag bekenden dat zij de bromfiets in Amsterdam gesto len hadden. Toen z;j voor dit feit wa ren opgebracht en nader aan de tand gevoeld werden, bekenden zij voorts, ^at zij woensdag in Den Helder een auto hadden gestolen, waarmee zij in Scha- gen een dodelijk ongeluk hadden ver oorzaakt. De jongemannen, die in Den Helder wonen, hadden in Schagen namelijk een bromfietser, aangereden, die na het on geluk was overleden. Zonder zich om de dode of de auto te bekommeren, wa ren de jongemannen per trein naar Am sterdam gereisd, waar zij de brom fiets gestolen hadden om daarmee naar Den Helder terug te keren. Te Cape Canaveral is gisteren een raket van het type Jupiter beproefd, al dus meldt U.P.I. Het is een Jupiter die het Amerikaanse leger zal trachten naar de maan te zenden. De raket is op het aangegeven doel, 2.400 kilometer van de startplaats, neer gekomen. De gouverneur van de Amerikaan se staat Texas, Price Daniel, heeft het doodvonnis van een jonge neger, die beschuldigd was van manslag, in levens lange gevangenisstraf veranderd. De ne ger, Norman Kizzee. had in een twist om twee dollar een' blanke man met een hamer doodgeslagen. Kizzee wordt als zwakzinnige beschouwd. Dit meldt Reuter. Duikers hebben woensdag een uitge breid onderzoek ingesteld naar eventue le beschadigingen aan de kruiser De Zeven Provinciën, die 's morgens door marinesleepboten was losgetrokken. Zij hebben geen beschadigingen kunnen vinden, die een opname in het dok noodzakelijk maken, aldus de marine- voorlichtingsdienst. Ook aan boord van de kruiser is niets bijzonders geconsta teerd. Men is thans druk doende de van boord gehaalde munitie, het water en de olie terug te brengen en de krui ser geheel vaarklaar te maken. Het lek in de hoofdstoomleiding, dat de oorzaak van de terugkeer was, kan aan boord in de haven van Den Helder worden gerepareerd. De Koninklijke Marine verklaart, dat alle geruchten, dat de „Zeven" niet aan de binnenkort te houden vlootweek zou kunnen deelne men van alle grond zijn ontbloot. De Commandant Zeemacht zal een onderzoek instellen naar de oorzaak van de stranding. Daarna zal dan moe ten worden uitgemaakt, of deze zaak ter beoordeling naar de Marineraad zal worden verwezen. Naar aanleiding van de berichten, dat n.v. Bureau Wijsmuller een bedrag van bijna een miljoen gulden aan de ko ninklijke marine zou hebben gevraagd om met de sleepboot Zeeland de krui ser De Zeven Provinciën vlot te trek ken, heeft de directeur van het bedrijf, de heer John Wijsmuller het A.N.P. meegedeeld, dat hij tegenover de ma rine geen enkel bedrag heeft genoemd. „De marine," aldus de heer Wijsmul ler, „deed mij dinsdag een zeer vreemd voorstel. We moesten werken met onze sleepboten op basis „no cure no pay" en voorafgaand aan de berging bood de koninklijke marine een bepaald be drag'aan om de Zeeland gedurende een tij hoog water aan de kruiser te laten trekken. Dit voorstel heb ik afgewe zen," aldus de heer Wijsmuller. „Ik heb me willen houden aan de voor schriften van de Salvage Union, waar bij de meeste grote bergingsmaatschap pijen zijn aangesloten. Deze schrijven voor, dat men niet voor een vooraf af- Premier De Gaulle he>:ft zijn plan op gegeven vandaag een reis naar het bin nenland van Algerije te maken. In plaats daarvan zal hij zich concentre ren op besprekingen met politieke lei ders in de hoofdstad. Aanvankelijk had de premier, die gisteren uit Dakar in Algiers is gearriveerd (de laatste hal te van een reis van enige tienduizen den kilometers door de Afrikaanse be zittingen van Frankrijk) het voornemen een bezoek aan het binnenland te bren gen om te zien hoe de oorlog tegen de rebellen vordert. Doch gisteravond Iaat heeft De Gaulle besloten in Algiers te blijven, om besprekingen te voeren met Advertentie opent zaterdag Mohammedaanse en Auropese leiders. In Parijs werd vanochtend door kran ten gemeld dat strenge veiligheids maatregelen genomen zijn, uit vrees voor een aanslag tegen De Gaulle. Be vestiging van deze berichten is in Al giers niet te verkrijgen. De Gaulle begon onmiddellijk een se rie besprekingen met vooraanstaande Algerijnse en Europese persoonlijkheden na zijn aankomst gisteren. Een van de eerste personen met wie hij confereer de na zjjn aankomst was generaal Ra- oul Salan, opperbevelhebber der Fran se strijdkrachten in Algerije. Salan ver welkomde de premier bij diens aan komst op het vliegveld van Algiers en reed met hem naar de stad, in een open auto, ondanks geruchten dat de F.L.N., het Algerijnse bevrijdingsfront, aanslagen beraamde. Groepen Algerij nen en Europeanen wuifden wild toen De Gaulle voorbij reed. De premier had ook een ontmoeting met René Brouillet, de secretaris-generaal van het kabinet voor Algerijnse zaken, en met plaatselijke autoriteiten. Bepaald was dat hij heden vertegenwoordigers zou ontmoeten van de plaatselijke Mo hammedaanse, Joodse en Europese be volkingsgroepen, alvorens zijn korte tocht naar het binnenland te beginnen. De bemanning van de atoom-onderzee boot „Nautilus", welke als eerste onder de ijskap van de Noordpool heeft ge varen, fs in New York op grotse wijze ingehaald. De foto geeft een beeld van de parade. Een aanhoudende confetti- en serpentine-regen daalt op de mannen neer. In de voorste wagen wuift de com mandant van e „Nautilus", Anderson, de menigte toe. gesproken bedrag een berging mag uit voeren. Het is volkomen onjuist, dat ik een bedrag van een miljoen zou heb ben gevraagd." De bergingssom voor de kruiser zou volgens de heer Wijsmuller beslist niet hoger zijn geweest dan 100.000 gulden. Een klein deel hiervan zou voor bureau Wijsmuller bestemd zijn geweest. „En een dergelijk bedrag is niet eens vol doende om een sleepboot als de Zee land een maand op station te leggen." De heer Wijsmuller gaf de verzeke ring, dat hij de marine beslist gelijk geeft, dat men gezien de omstandighe den zelf de bergingspoging heeft ge daan. „Het is evenwel zeer teleurstellend voor mij geweest, dat de marine blijk heeft gegeven geen goodwill te willen betonen tegenover de bergingsmij, die zich de moeite getroost een bergings station op Den Helder te bezetten. Ik had verwacht," aldus de heer Wijsmul ler, „dat de marine het belang van een bezet station te Den Helder zou inzien en dat men ons in staat zou hebben gesteld om een aandeel in de berging te leveren. Wanneer we de goodwill van de marine niet bezitten dan loont het niet meer de moeite Den Helder door een grote zeesleepboot als de Zee land als bergingsstation bezet te hou den," aldus de heer Wijsmuller. Het vastlopen van Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" op de strek dam van de haven van Den Helder is een bijzonder hachelijk avontuur ge weest, waarvan de oorzaak door des kundigen vooralsnog onverklaarbaar wordt genoemd. De marine heeft zon der particuliere hulp de kruiser ten slotte weer vlot weten te krijgen. Zij heeft daardoor volgens sommigen een grote verantwoordelijkheid en een ernstig risico aanvaard, want de krui ser, die 85 miljoen heeft gekost, zou in zulk een benarde positie hebben kunnen raken, dat een veel grotere schade had kunnen ontstaan. Nu zij echter geslaagd is in haar pogingen om uitsluitend met eigen hulpmidde len „De Zeven Provinciën" weer va rend te krijgen, heeft zij de aanzien lijke kosten van particuliere hulp uit gespaard. Daarvoor moet men waar dering hebben, alsmede voor het feit, dat onze marine een instituut is, dat verantwoordelijkheid en risico durft te aanvaarden. Was het avontuur van de kruiser minder gelukkig afgelopen, dan was niet hij, maar het hek van de kritiek waarschijnlijk wèl van de dam geweest. Zo pleegt het nu een maal te gaan in zulke zaken. Advertentie BARTEL/ORISSTR. HAARLEM IEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Minder warm weer met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Over wegend matige wind tussen zuidoost en zuidwest. Zon: 5.45-19.36. Maan: 19.19-6.03. Morgen op enkele plaatsen een on weersbui mogelijk, maar ook flinke pe rioden van zonneschijn. Middagtempera- tuur blijft iets lager tussen 20 en 21 gra den Celsius. Zeewater 17 graden Celsius. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Vooruitzichten iets minder warm, maar overigens vrij goed strandweer met opklaringen. Station Helsinfcl Stockholm Osio Kopenhagjer Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Berlijn Frankfurt München Zünch Genève Locarno Wenen Rome Weei onbewolkt mist zwaar bew. licht bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt max. temp. gisteren 20 19 23 18 23 23 25 22 26 20 22 21 23 22 25 25 32 neersl afgel. 24 uur 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Advertentie Weerdienst London se»nt Aanvankelijk bewolkt met kans op onweer. Later in het weekeinde droog met mooie zonnige perioden. Warm. Ean servkg de gezamenlijke brouwers van het beste Nederlandse bier. een reis van Win binnen 8 dagen! Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn h voor a.s. zondag verwacht. Stuur aan 'Het bier is weer best', Postbus 2200. A'dan. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld. Beslissing van het C.B.K. is bindend. Correspondentie niet mogelijk). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Prijswinnaars ontvangen schriftelijk bericht. Vorige zondag: 7 uur zon. 3 mm neerslag. De prijs werd verdeeld onder de 18 goede voorspellers. WEERVOORSPELLERS - HARTELIJK DANK 1 Dit is de laatste keer in dit seizoen om een slag te slaan naar de neerslag de laatste kans op f 1000.- als u weet hoeveel zon er zondag m 't bier schijnt. Of m won of niet. of nü gaat winnen - hartelijk dank voor alle weerberichten. 'Het bier is weer best wenst m Nederlands beste weer (zo vaak 't kan) en Nederlands beste bier (dat kan altijd 0 BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij: "k Had 't verkeerd: 't was zondag jJ. 3 mm neerslagT Zij: Flier is troost, een koel glas bier: 150.mm opwekking f* Van de op dinsdag 2 september a.s. optredende gemeenteraden kan niet worden gezegd dat zij het gemeentelijk bewind aanvaarden onder financieel rooskleurige voor uitzichten. De gemeentelijke financiën worden beheerst door de wettelijke regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Meer dan 75 pet van de gemeentelijke inkomsten wordt gevormd door uitkeringen uit het gemeentefonds. Voor het voeren van een verantwoord financieel be leid is voor de gemeenteraden dan ook een eerste vereiste, dat zij weten op welke inkomsten de gemeente zal kunnen rekenen. De huidige wettelijke regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten loopt op 31 december a.s. ten einde. Maar er is zelfs op dit moment bij de Staten Generaal nog geen voorstel van wet aanhan gig gemaakt .oor de regeling van de financiële verhouding na 3 januari a.s. Reeds enige jaren studeert de re gering op een door de commissie-Oud uitgebracht rapport, maar is met de studie van deze ingewikkelde materie kennelijk nog niet gereed gekomen en dus in bedenkelijke tijdnood ge raakt. Zelfs een noodvoorziening, waarbij de bestaande wettelijke re geling voor een jaar of langer wordt verlengd, heeft weinig kans om nog in de loop van dit jaar de parlemen taire molen te passeren. Het ziet er dan ook naar uit dat evenaLs zulks in het verleden het geval was ten aanzien van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten weer een wetloos tijdperk zal aanbreken en dat de grondslagen der gemeentelijke financiën achteraf hun wettelijke re geling zullen krijgen met terugwer kende kracht. Met betrekking tot de financiële vooruitzichten voor 1959 waren de ge meenten dus volledig in de mist en het is dan ook duidelijk, dat de be handeling der gemeentelijke begro tingen voor 1959 (ingevolge de ge meentewet moeten die vóór 1 sep tember a.s. bij de raden worden in gediend!) onder die omstandigheden niet volledig tot haar recht zal kun nen komen. Een en ander kan on mogelijk bevorderlijk zijn voor een bewust - en verantwoord financieel beleid van de gemeenteraden. In financieel opzicht hebben de ge meenten verder nog te kampen met een enorme vlottende schuldhoofdzakelijk een gevolg van het feit dat de gemeenten ten gevol ge van een niet aan de werkelijkheid aangepast rente-gamma practisch van de kapitaal-markt zijn verdre ven. Aan de Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft de regering nu het monopolie gegeven voor de voorzie ning in de gemeentelijke kapitaals behoeften. De Bank ontplooit ten dezen een prijzenswaardige activiteit, waar door een deel der vlottende schuld in middels kon worden geconsolideerd en in beperkte mate middelen kon den worden verstrekt voor nieuwe ka pitaals-projecten. Dit kan echter niet wegnemen het betreurenswaardige feit, dat de gemeenten weer een stuk van haar autonome bevoegdheid zijn kwijtgeraakt. Voor de voorziening in haar kapitaalsbehoeften waarin zij j voorheen altijd zelf hebben voorzien moeten de gemeenten nu aan kloppen bij de Bank voor Nederland se Gemeenten. De nieuw-optredande gemeentera den zullen ook te maken krijgen met de gevolgen van de bestedingsbeper king. Bij de door de regering be raamde maatregelen ter beperking van de bestedingen was voorzien in een „beperking aandeel" der ge meenten tot een bedrag van rond 100 miljoen (namelijk 25 miljoen op de gewone dienst en 75 miljoen investe ringsbeperking). Uit een statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt nu, dat het totaal be drag van de gemeentelijke investerin gen en kapitaalverstrekkingen, in clusief woningbouw, over het eerste kwartaal 1958 385 miljoen heeft be dragen tegen 483 miljoen over hetzelf de kwartaal van 1957 en 548 miljoen over het vierde kwartaal 1957. Al houdt men rekening met het feit, dat de regering in 1958 de financiering van de woningwetbouw zelf heeft ter hand genomen, dan blijkt uit deze cij fers nog duidelijk dat de gemeenten ten gevolge van het regeringsbeleid aanmerkelijk méér aan bestedings beperking hebben moeten doen dan in de door de regering opgestelde be stedingsbeperkingsnota, welke door de Tweede Kamer is aanvaard, was aangegeven. Een ,,over"-beperking. welke nu mede haar funeste invloed doet gelden in het particuliere be drijfsleven en de werkgelegenheid. Het gebied van hoge druk boven mid den-Europa breidde zich de afgelopen 24 uur over Noord-Europa uit. Daardoor ontstond een gordel van hoge druk van de Noordelijke IJszee over midden- Europa tot de Middellandse Zee. Aan de westflank ervan stroomt warme lucht uit het zuiden via Frankrijk naar onze streken. In de warme luchtstroming ont wikkelden zich boven Frankrijk kleine storingen, die langs de Engelse Kanaal- kust plaatselijk onweer veroorzaakten. Boven land veroorzaakten de storingen alleen wat bewolking, die vanmorgen ook ons land binnendreef. In het lage druksysteem op de oceaan kwam een nieuwe depressie bij IJsland tot ontwik keling. Voor de Golf van Biscaye begon de luchtdruk vanmorgen evenwel te stij gen. Daardoor zet wat koelere oceaan- lucht zich in beweging in de richting van West-Europa. Ket front dat deze lucht begrenst kan in ons land aanlei ding geven tot plaatselijk wat regen of een onweersbui.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1