„Met de rug tegen de muur", spannend Franse thriller üSMm Knutsel-tentoonstelling op de najaarsbeurs y modeshow metz co 3 6 5 8 W 11 Het lokaas van Fort-Belion Hare hoogheid is verliefd Reprises en prolongaties Ontraden Zeven jaren pech Dansacademie „Schrödervoor R -K. HARTELIJK AFSCHEID VAN WETHOUDER A. VAN GELUK Oude enveloppen retour Europaprijs- Nederland 4 9 AGENDA INSCHRIJVING GEBR. H. F. KIMMAN N.V. SLEUTEL WEG? Films: Diversen: Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Rembrandt Roxy Studio Cinema Palace VANAF 1 SEPTEMBER Doe het zelf Waarschuwing Geef dieren geen schadelijke voeding Bromfietsen gestolen De dieven gepakt Uitreiking door Prins Bernhard in Milaan Slachtoffer van atoombom op Nagasaki ZATERDAG 30 AUGUSTUS 193b PAGTNA 2 DINSDAG SEPTEMBER WOENSDAG SEPTEMBER Donderdag SEPTEMBER ZATERDAG SEPTEMBER VRIJDAG SEPTEMBER MAANDAG SEPTEMBER DINSDAG SEPTEMBER TERREIN VREDENBURG TERREIN CROESELAAN WOENSDAG SEPTEMBER 'donderdag SEPTEMBER. Haarlem Haamstede Bloemendaal Santpoort Klaverjassen WiMWi m m - - mM -|p| - Raamsingel 16 Telefoon 11045 VAN NIEUWE LEERLINGEN De ideale zonwering Fa. 3. P. SENFT ZN Haarlemse winkelstand Hofleverancier victoria hotel amsterdam donderdag 4 en vrijdag 3 september telefonisch reserveren k 20-34255 hotel atlanta rotterdam woensdag 10 september telefonisch reserveren k 1800-110420 hotel kurhaus scheveningen donderdag U en vrijdag 12 september telefonisch reserveren k 1700-512231 's-middags half drie thé complet f }.50 Burgerlijke Stand Haarlem EenTulIra* modern^ wagen legen prijs..-: de-nieuwe OPEL-OLYMPIA' Official Dealer: Haarlem - Tel. 13850 HAARLEMMERMEER Geldlening t.b.v. padvinders „DE SLEUTELSPECIALIST" HEEMSTEDE Burgerlijke Stand LAATSTE NIEUWS Advertentie Huishoudelijke en luxe huishoude. lijke artikelen: Gebruiksartikelen en onderhoudsmiddelen- Glas, aarde, werk, porselein, .kristal Luxe metaal, en houtwaren, bestek, kunst. nijverheids- en religieuze artikelen Muziekinstrumenten Kleinmeu- belen, spiegels, schilderijen, lijsten, woningtextiel Goud; zilver, bijou terieën - Uurwerken - Kokers benodigdheden Textiel, kleding, mode- en klelnvakartikelen Leder waren Parfumerieën en kosmetika, toiletartikelen Speelgoed, Sport artikelen Reclame-toegiftartikelen, souvenir-en feestartikelen Winkel inrichting, etalageartikelen Voe- dings- en genotmiddelen Handels informaties,'voorlichtingsdiensten. Elektrische huishoudelijke appa raten-en verlichtingsartikelen, klein Installatiemateriaal Kantoormachi. ,hes, administratiesystemen Kan toormeubelen, archief- -en magazijn- inrichtingen Telefonie, en oproep, systemen Kantoor- en schoolbe- hoeften Naai- en breimachines voor huishoudelijk gebruik Drukwerk, reclamemateriaal en -ontwerpen - Verpakkingsartikelen Woning textiel, kleinmeubelen „Doe het zélf' - tentoonstelling mét' demon stratiecentrum Handelsinformaties, voorlichtingsdiensten u De beurs is geopend van 9-17 uur. Toegangsprijs ook voor de eerste twee dagen - 12.50. Catalogus 13.-, verkrijgbaar aan de loketten. FILMJOURNAAL CINEMA-PALACEZeven jaren pech, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: T.m. zo.: Het is leest vin- daag, a. 1. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 u. Dinsdagavond één voorstelling om 8 uur. Do.: De graaf van Monte Christo, 14 j.; 1 en 7.30 uur. LUXOR: De dictator, a. 1.: 2, 7, 9.15 uur. Za. er. zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: T.m. zo.: Liebe, Tanz und 1000 Schlager, a. L; 8.15 uur. Za. en zo. 7, 9.15 uur. T.m. zo. in de middagvoorstellingen: Be- renland, a. 1. Za. 2.30 en zo. 2, 4.15 uur. Ma. en di.: Achterdocht, 18 jaar; 8.15 uur. Do.: Bonjour Tristesse, str. volw.; 8.15 uur. REMBRANDT: Met de rug tegen de muur, str. volw.; 2. 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: Het lokaas van fort Bellow, 14 jaar. Van ma. t.m. do.: Automaniakken, 14 J. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: Hare Hoogheid is verliefd, a. Ij 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zaterdag 30 augustus Feestweek Spaarndam: Marswedstrijden, 3 uur. Om half acht concert door Apollo. Na de pauze negen uur) optreden van het muziekgezelschap Crescendo uit West- zaan. Concertgebouw: Pianorecital door Berthe T-velaar en Leendert Huges. Tuinzaal uur. Stadsschouwburg: lek dien. toneelspel van Herman Teirlinck, door Vlaamse tonelis ten. 8 uur. Noorder Buiten Spaarne en Mooie Hel: Nationale zeilwedstrijden. 3 uur. Zondag 31 augustus Noorder Bulten Spaarne en Mooie Hel: Nationale zeilwedstrijden. 10 en 1.30 uur. Sportpark Heemstede: Jaarlijks jeugd- toemooi HBC. 12 uur. Maandag 1 september Orote Kerk: Beiaardbeapeling door Arle Petera. 3.30 tot 430 uur. Apotheken: Marnix-apotheek, Mamixstraat 88. tel. 58357; Fa. Loomeyer en Zn., Bar- teljorisetraat 11. tel. 10175; Apotheek Klink hamer. Koninginneweg 89, tel. 11596. Doktersdienst: Men belle de fa. MathOt, «el. 11990. Tandartsen: J. J. Petri, Koninginneweg 11. Haarlem ,tel. 11515. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg 51. Haarlem, tel. 13174. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, teL 13863. Aerdenhout Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98. Heemstede, tel. 38197. Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 27888. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem: Witte Kruis: H. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 3, teL 26876. Apotheken: Zia onder Aerdenhout. Doktersdienst: A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 35008; L. Wijnberg, Beethovenlaan 38, tel. 35734. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341. Overveen, tel. 16760; Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145. Santpoort-Station, tel. 02560-8249. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, tel. 54003. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem: Witte Kruis: J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: C. R. Post. Gillis School meesterlaan 2, Haarlem, tel. 10367. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Apothekers; Santpoortse Apotheek, 238, Santpoort, tel K 2560—8510. Apotekers: Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort station, tel K 2560—8249. Kathedraal; 6.30, 7.30, 9 H„ 11 en 12 uur. St. Antonlus, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30 8.30 H., 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H. U en 18 uur (Avondmis). O, L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H., en 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.19 uur. H. Hart, Kleverpark: 0 30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. K.ruger straat: 6.30. 7.45, 9 H. en 11 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg, 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 H., 10.45 en 12 uur. BLOEMENDAAL, Allerb. Drieëenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. Hulpkerk: 7.30 en 9 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H., en 11 uur. ZANDVOORT: 6.30. 7.30, 8.30, 9.30 H„ 11 en 12 uur. Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30. 7.30. 8.30. 9.40 H„ 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: 6.45, 8, 9.15 H„ 11 uur. VOGELENZANG: 7. 8.30 H.. 10 uur. j. f In Frankrijk is een jonge filmer voor de dag gekomen, die onmiskenbaar ta lent bezit. Het is Edouard Molinaro, die na een vrij lange reeks documen taire filmpjes tot de speelfilm is over gegaan, hetgeen aan zijn thriller Le Dos au mur (Met de rug tegen de muur) duidelijk te zien is. Hij noteert zeer kort de gebeurtenissen, die hij bijzon- Wat Roxy-theater tot en met zondag brengt is niet bepaald voor iedereen be stemd, want het gaat er in „Het Lokaas van Fort Bellow" wat men noemt rauw aan toe. De „Zwarte Adelaar" heet de hoofdfiguur en het laat zich begrijpen, dat wanneer hij verliefd wordt, hij voor niemand, die hem de weg naar zijn geliefde versDert, opzij gaat. Voor wie zich voor dit genre films interesseert en dat zijn er ongetwijfeld velen staan de deuren van Roxy wijd open, maar men moet veertien jaar of ouder zijn. Vanaf maandag wordt de sensatie ten top gevoerd in de film „Automaniak ken", waarin het verhaal verteld wordt van een jeugdige wegpiraat. Veertien jaar. De r.-k. klaverjasclub St. Bavo houdt dinsdag haar jaarlijkse algemene ver gadering in gebouw ,,'t Stoofke". Aan vang 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich op deze avond aanmelden. Er zijn heel wat kunstgrepen voor nodig om een berooide graaf uit de klauwen van zijn krediteurs te houden. Daar komen voor aan te pas een ope- rette-zangtresje, die de kennis van een gehele graafschap omtrent de leden van het regerend vorstenhuis danig op de proef stelt, een echte kroonprinses en wat huishoudelijk personeel van de adel lijke lieden. Het verhaaltje, dat deze week in Studio wordt verteld, is niet on aardig en leent zich uitstekend voor een kleurrijke verfilming. Dat is dan ook gebeurd. En wanneer u weet, dat Duit sers de camera hebben gehanteerd, mo ge die mededeling voldoende zijn om te vermoeden, dat er heel wat fondant tegen de film is aangeslingerd. U slaat de plank niet ver mis. Niettemin is de film „Hare hoogheid is verliefd" een aardig gevalletje. Iedereen kan er heen en dat kun je tegenwoordig ook niet meer van elke film zeggen. Luxor zet nu alweer voor de derde week de vertoning voort van Chap lin's meesterlijke Hitlerparocue „De dictator". Voor veertienjarigen. In Frans Hals kan men tot en met zondag avond de kostelijke Franse film t Is feest vandaag" zien, van de grote film humorist Jacques Tati. Voor alle leef tijden. Minerva vertoont vanavond en morgenavond „Liebe, Tanz und tau- send Schlage", een vrolijke musical met Caterlna Valente. Voor alle leeftij den. In de middagvoorstellingen, even eens voor alle leeftijden, Walt Disney's prachtige dierenfilm „Berenland". Maandag- en dinsdagavond wordt in deze bioscoop Hitchcock's detectivefilm „Achterdocht" gedraaid. Voor 18-jari- gen Voor volwassenen draait daar don derdagavond „Bonjour Tristesse", naar de gelijknamige roman van Frangoise Sagan. der zakelijk behandelt en heeft een fijn gevoel voor de simultaan-montage. Geen enkel tafreel is gerekt. Hij gaat op de man af en behandelt zijn mense lijke objecten precies op dezelfde mar nier als de dode dingen, zoals documen- taristen dat plegen te doen. Jammer genoeg heeft hij zijn talent besteed een een triest en nogal ziekelijk verhaal, waaruit nauwelijks de morali serende strekking te voorschijn komt, die de Franse film doorgaans niet ver smaadt, zoals men weet. Het verhaal begint met de „berging" van een lijk. Een enerverende onderne ming, die met succes volbracht wordt door een heer. Deze heer, een fabrikant, heeft een fabriek in aanbouw. Het lijk legt hij in een muur, kalk en cement gaan er over heen. Het moet voor goed verdwijnen. Is meneer de moorde naar? Neen, want luister. De film gaat terug naar het verleden. Als meneer van de jacht thuis komt, een paar da gen vroeger dan hij door zijn vrouw wordt verwacht, ontdekt hij dat zij hem bedriegt met een aankomend artiest, een cynisch heer, die het ook voorzien heeft op de centen van zijn vriendin, dat wil zeggen van haar man. De bedro gen echtgenoot, Jacques, besluit, het tweetal zwaar te straffen. Hij gaat on der een andere naam chantagebrieven schrijven, laat haar gangen nagaan door een detective. Sticht een uiterst verwarde situatie, waarin de vrouw de raad opvolgt van een bardame, die haar adviseert de nummers van de bankbiljetten te noteren. De jongeling wordt in de waan gebracht dat hij in België een grote rol zal kunnen spelen en krijgt alvast van de detective een voorschot, bestaande uit de genoteerde bankbiljetten. Zij denkt nu dat haar vriend haar de chantagebrieven heeft geschreven en schiet hem dood. Dan holt zij naar huis om haar man alles te bekennen. Jacques houdt nog zoveel van zijn vrouw, dat hij haar helpen wil en hij gaat het lijk wegwerken, zoals we gezien hebben. Maar op Kerstavond ontdekt z(j in de auto van haar man het valse paspoort van de chanteur en pleegt zelfmoord. Na de begrafenis wordt Jacques gearresteerd. Zijn vrouw heeft de politie een brief geschreven, waarin zij haar man van alles beschul digt, ook van de moord. Het is afgelo pen met aller geluk. In Rembrandt; 18 jaar. Advertentie De film „Spaanse "Tiften" moeten wjj ontraden wegens de in de film heer sende sfeer, die voor een goed gedeelte bepaald wordt door de hoofdrol speelster. De KFC heeft haar in haar keuring toelaatbaar geacht voor strikt volwassenen. De film „Zo begint het leven" moe ten wij eveneens ontraden. Op zichzelf is deze film, die de geboort van een kind tot onderwerp heeft, niet slecht, maar wfl achten haa- gezien het in tieme karakter van de verfilmde ge beurtenis niet voor openbare verto ning geschikt. De KFC heeft haar voor volwassenen geschikt gekeurd. In deze Oostenrijkse film wordt op bijna Amerikaanse manier een stuk show weggegeven, dat v 'en ongetwij feld als luchtig amusement zullen waarderen. Er is veel grappigheid te zien, maar men kan toch wel merken, dat de Oostenrijkers nog niet op zo'n grote show-traditie kunnen bogen. De film, die deze week in Cinema Palace draait, is voor alle leeftijden toeganke lijk. AANVANG DER LESSEN HALF SEPTEMBER (LID S.F.N.) Speciale clubs voor de K.J.M. en leerlingen van middelbare- en hogere scholen. Prospectus wordt op aanvraag gratis toegezonden. J5 >9 Een Inwoner van Utrecht, die blijk baar over zeer veel vrije tijd beschikte en bovendien wel enige aanleg voor knutselen moet hebben, heeft in zijn achtertuintje een schip gebouwd, dat voor alle binnenwateren en zelfs voor het IJsselmeer gescnikt is. Het gevaarte weegt 5000 kg. en is 30.000 gulden waard. De bouwer heeft er echter slechts 2000 gulden ingestoken; nij gebruikte uitslui tend plaatijzer, onderdelen enz., die voor de schroothoop bestemd waren. Zijn werkstuk, waarin hij 3000 arbeids uren geïnvesteerd heeft, zal het pronk stuk zijn op de nationale Doe-het- zelf-tentoonstelling, die van 2 t.m. 11 september a.s. in het kader van de Na jaarsbeurs te Utrecht gehouden wordt. De doe-het-zeff-gedachte heeft in Ame rika een ongekende omvang aangeno men en neemt ook in Nederland hand over hand toe, aldus de heer G. J. Kem pen, voorzitter van de stichting „Doe het zelf", tijdens een aan de tentoon stelling voorafgaande bijeenkomst. Als voornaamste reden van dit verschijn sel noemde hij het ontbreken van vol doende vaklieden, die „klusjes" in huis snel, efficiënt en tegen redelijke prijs kunnen en willen uitvoeren. Bovendien stelt de stijging van de kosten van het levensonderhoud steeds minder mensen in staat, een vakman opdrachten te ge ven. Voor de oorlog was de huisbaas graag bereid, de woning van zijn huur- De burgemeester van Heemstede heeft hef politiepersoneel en de ver zorgers der dieren in de hertenbaan en kinderboerderij van Groenendaal op dracht gegeven streng te letten op het toedienen van schadelijke voedingsstof fen aan de dieren. Het komt nog ge regeld voor, dat aan de dieren kranten, papier, beschimmeld brood of uit het wandelbos geplukte takken met groen worden toegeworpen. In de maag van een gestorven hert werden naast proppen papier zelfs dop jes van Cola-flesjes en stukken touw aangetroffen. Twee kostbare Lama's stierven dit voorjaar door in de herten- baan geworpen takken van een bepaalde heester. Vooral de begeleiders van kin deren wordt dringend verzocht ertoe mede te werken, dat bovenstaande wij ze van voederen worde voorkomen. Adve. -ritte GCDIPONtERO HANDELSMERK (aluminium laioezmen Dekoratie! Duurzaam en Praktisch Nassau laan 76 Tel 10743 Haarlem der op te knappen, maar thans komen vrijwel alle reparaties, vernieuwingen e.d. binnenshuis voor rekening van de huurder. Wanneer men dan tenslotte nog de afnemende belangstelling van jongeren voor het ambacht en de emi gratie van talrijke vaklieden in ogen schouw neemt, ligt het aldus de voor zitter voor de hand, dat steeds meer mensen zelf naar hamer, kwast of ander gereedschap grijpen. De doe-het-zelf-knutselaars zullen op de tentoonstelling in de Julianahal aan de Croeselaan vrijwel alle mate rialen en gereedschappen zien, die mo menteel voor hen in de handel zijn, van een simpele schroevendraaier tot een elektrische cirkelzaag. Vijftig firma's zullen de expositie inrichten. Er zullen deskundigen aanwezig zijn, die de arti kelen demonstreren, en adviseurs, die gratis adviezen geven over de meest uiteenlopende onderwerpen op het ge bied i in doe-het-zelf in huis en tuin. Deze tentoonstelling wijkt enigszins af van de zakelijke jaarbeurssfeer en is niet op handelaren afgestemd, maar op de particuliere verbruiker. Om deze re den zal de tentoonstelling niet alleen 's morgens en 's middags, maar ook '- avonds van 7 tot 10 uur geopend zijn. Een bewoonster in de Hanny Schaft- Straat te Haarlem zag gistermiddag iemand onder min of meer verdachte omstandigheden een bromfiets in het poortje achter haar woning zetten. Zij waarschuwde de politie, die een onder zoek kwam instellen. Als gevolg daar van kon 's nachts de 18-jarige Haar lemse fabrieksarbeider H. J. S. van zijn bed worden gelicht, die bekend heeft de brommer in de nacht van 25 op 26 au gustus in Haarlem ontvreemd te hebben. Hij is Ingesloten en bromt nu weer. Hetzelfde lot onderging de 24-jarige Haagse loswerkman W. L. K„ die gis termiddag in de Keizerstraat een brom fiets wegnam. Een daar gevestigde in stallateur aan wiens zoon de brommer toebehoorde, zag het gebeuren en ging met zijn zoon de man achterna. Na 30 meter slaagden zij er in hem te grijpen. Zij brachten hem terug naar hun zaak, waar zij de politie belden, die de jongeman dankbaar overnam. In het perceel Grote Houtstraat 125- 127 in Haarlem is gistermiddag een zaak in luxe lederwaren en parapluies geopend. Na een radicale verbouwing, die uitgevoerd werd door de fa. De Boer en Mulder onder leiding van ar chitect G. A. Spoor Jr., zal de zaak ze ker de bezoekers verrassen. Zowel van binnen als van buiten biedt de zaak een modern aspect. Omstreeks half 9 gisteravond bleek het wegdek van de Spaarnwouderstraat te Haarlem als gevolg van de regenval zo glad te zijn geworden, dat een daar passerende automobilist aan het slippen sloeg. Hij kwam daarbij door de ruit van een meubelzaak terecht in de eta lage. De auto werd aan de voorzijde beschadigd, terwijl de meubelmaker behalve een gebroken spiegelruit een schade van 300 aan glas en meubels opliep. De sfeer van oprechte hartelijkheid, die steeds rond de scheldende wethou der van Bloemendaal, de heer A. van Geluk, heeft gehangen, was kenmer kend voor de afscheidsreceptie, die hij gistermiddag hield in het gebouw van Publieke Werken. Zulke recepties ple gen veel langer te duren dan men kan voorzien, omdat het lijdend voorwerp ledereen kent en met iedereen een paar woorden wisselt, al of niet gepaard met joviale gebaren. Eerst waren van drie tot vier uur alle persoonlijke vrienden en kenissen en zijn wethouderlijke re laties hem ten afscheid de hand komen drukken. Daarna begaf hij zich naar de werf van Publieke Werken, waar hij werd toegesproken en waar hij zelf sprak, en waar alle mannen en vrou wen van P. W. hem een hand kwamen schudden. Had de openbare receptie reeds zeer veel belangstelling getrokken van offi ciële, semi-officiële en helemaal-niet-of- ficiële zijde, de receptie voor het perso neel had een oprecht hartelijk karakter. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler leidde de samenkomst In door zich af te vragen wat nu eigenlijk een wet houder is: geen ambtenaar en toch ook niet helemaal een doodgewoon burger. Vervolgens somde hij de kwaliteiten op, die een goede wethouder zou moeten be zitten en kwam tot de charmante con clusie, dat hij nu eigenlijk een karakter schets van de heer Van Geluk had ge geven. De burgemeester prees de ini tiatieven en de breidelloze energie van de scheidende wethouder en merkte op, dat dit toch allemaal niet tot de goede resultaten geleid zou hebben, die er in feite bereikt zijn, wanneer de wethou der niet zulk een goede dienst, zo'n uitstekend team ter beschikking zou hebben gehad, dat zijn plannen kon realiseren. In verband daarmee memo reerde hij, dat de raad besloten had het park bij de duinpan aan de Zee weg de naam te geven van de schei dende wethouder. De directeur van Publieke Werken, de heer IJ. E. Dijkstra, dankte de heer A. van Geluk namens het hele perso neel, omdat de wethouder steeds een mens was geweest, die begrip en lief de had èn voor het werk èn voor de mensen. Hij memoreerde zijn zuinigheid met gemeentegelden, die zelfs zo ver ging, dat hfj de dienstenveloppen be waarde en teruggaf om ze opnieuw te gebruiken. Omdat die enveloppen nu toch niet meer gebruikt konden worden, bood de heer Dijkstra ze de heer Van Geluk aan, opgeplakt op een groot kar tonnen bord. Zoals ook de burgemeester al had ge daan, betrok de heer Dijkstra mevrouw Van Geluk in de hulde, die men haar man vandaag wilde brengen. Zy was steeds geïnteresseerd geweest en had Adverten'ie Z.K.H. Prins Bernhard zal medio de cember tijdens het in Milaan te hou den congres van de „Fondation Euro- péenne de la culture" de „Europaprijs Nederland" uitreiken. De prijs, die 100.000 bedraagt, zal voor het eerst worden uitgereikt, nadat Prins Bern hard op 23 juni jl. in zijn kwaliteit van vc mzitter van het college van gouver neurs, van de „Fondation Européenne de la Culture" het comité „Europaprijs Nederland" stichtte. Deze Prijs> in Pe_ ginsel te vergelijken met de Nobelprijs, wil op soortgelijke wijze een stimule rende onderscheiding zijn voor perso nen of instellingen, wier arbeid van eminente waarde wordt geacht voor de geestelijke en culturele herleving van Europa. .."eïT ,e* van het comité Europaprijs Nederland" is zo moee- lijk jaarlijks een of meer geldprijzen te verlenen als onderscheiding voor per- ln^en' die een bijzonder J?,?. P bjjdrage hebben geleverd geestelyke eenheid of tot de een- wording van Europa. Anders dan bij a °|?elPrÜs het geval is, dient een nader te bepalen deel van de Europa- prps m overleg met het comité besteed te worden voor culturele, sociale of cul- tureel-wetenschappelijke projecten. De financiering van de Europaprijs geschiedt geheel uit particuliere bron. Dit jaar zijn reeds voldoende middelen verkregen om in i.cember a.s. voor de eerste keer de prijs te verlenen. Het ligt in de bedoeling van hét Neder landse comité om tijdens het congies in Milaan de andere landen van Euro pa uit te nodigen mede hun steun te verlenen, zodat Nederland in de toe komst niet de gehele last van deze prijs zal behoeven te dragen. BEVALLEN van een zoon: M. E. Prins-Ballast; M. J. van Wallenburg- Boom; J- M. bwepen-Wempe; J. E. M. van Slooten-van Egmond; E. C. T. Sterrenburg-VulsmaJ. m. Piers- Duits; A. M. Gathier-Hanselaar; G. W. Duif-Marjjnus; C. J. Drejjer-Peters. van een dochter: bh G. Beringen-Kos ter; M. W. Rosier-Groenhart; H. Ver- brugge-van Zwol; E. f)riessen-de Muijnck; E. Hemmes-van Dijk; A. Tol lenaar-Koster (2 drs.); W. Broekhuizen- Nieuwenhuizen. OVERLEDEN: A. T. Lindeman-Trak- sel, 75 jr., Schotersingel; J. F. van den Berg-Jansen, 77 jr., Ripperdapark; M. Molenaar-Scheltus, 62 jr., Rijksstraat weg; J. C. van den Berg, 88 jr., Du- venyoordestraat; M. de Lugt-Romein, 70 jr., M. van Heemskerkstr.; C. M. Martin-van Raaphorst, 73 jr., Teding v'aP Berkhoutstraat; H. Zwart, 20 jr. Ar chipelstraat; C. Westerman, 64 jr., Bus ken Huëtstraat; W. Leverstein, 66 jr., Engelszstraat; J. H. Wubbels, 78 jr., Esschilderstraat. ONDERTROUWD: B. A. de Vries en A.A. T. Andreoli; A. J. van Tooren en M. F. Loerakker. GETROUWD: J. W. Hilbrandér en A. M. van Mansum; J. M. Wessels en M. S. van der Putten; H. E. van der Mejj en E. van der Beek; Y. J. Sta- pert en M. Wezelenburg; J. Spaan en A. M. Wielick. zich omwille van het werk heel wat dingen moeten ontzeggen. Vandaar, dat namens de dienst haar een prachtige grote bloemenmand werd overhandigd. Badinerend, dat de letters P. W. steeds een grote plaats hebben ingenomen in huize Van Geluk, merkte de heer Dijk stra tenslotte op, dat P. W. ze thans een blijvende plaats in dat huis wil den geven, zij het dan in omgekeerde volgorde. Hij overhandigde de scheiden de wethouder dan ook de kleine W(ink- Ier) P(rins). Tekenend voor de sfeer in de grote werfhal was, dat vervolgens de heer Van Geluk een grote sigaar opstak en het woord nam. „Da's nou eenmaal de gewoonte bij een aannemer". De wet houder sprak over zijn trots op het werk, dat hij samen met de dienst in het belang van de gemeenschap Bloe mendaal had tot stand gebracht. Hij sprak over de mensen, die hij bijna ieder persoonlijk van gezicht kende en meestal ook nog van naam. Hij herin nerde eraan, dat het werk de mens plezier moet geven, anders wordt het leven dof en kleurloos. Kortom, hij be kende, dat het wethouderschap hem een niet te vergelijken voldoening had gegeven en hoopte, dat ook onder zijn opvolger het werk zou voortgaan in de zelfde geest van hartelijke samenwer king. „En als je persoonlijk ooit eens met iets zit, dat niet op de gemeente betrekking hebt, dan weet je me te vin den", besloot de heer A. van Geluk zijn speech. Nadat ieder der aanwezige perso neelsleden de gelegenheid had gekre gen om de heer en mevrouw Van Geluk nog eens de hand te schudden, bleef men nog lange tijd bijeen onder het ge not van het gebruikelijke nat en droog. Advertentie i t 4. [Dit Opel model geeft Uj meer voordelen dan om hew .even welke andete^wagea [van zijn klasse. Burgemeester en wethouders v,afl Haarlemmermeer stellen de Raad gemeente Haarlemmermeer voor te sluiten tot het aangaan van een Sep:l lening ten behoeve van de groep Meervogels" van de Nederlandse vinders te Hoofddorp. Het geldbedrag groot 10.000 is noodzakelijk voo stichting van een clubhuis. Voorts stellen burgemeester en wet houders de raad voor, verder te ime en tegen de eis tot schadevergo e in gesteld door de heer G- ^las f«)K- Een met betrekking tot deze aangele genheid ingewonnen uit oe g rechts kundig advies heeft de overtuiging ge sterkt dat de §ener- lei gegronde aanspraken jegens de ge meente heeft. Ook stellen burgemeester en wethouders voor een krediet van f 7600 beschikbaar te stellen voor de vervanging yan de centrale verwar- mingsinstallatie van de Julianaschool in zwanenburg. Advertentie lange veerstraat 10 TEL. 11493 GEBOREN: z.v. J. Mulder en H. Sliggers; z.v. P. M. van den Abbee- len en J. A. Goemans; d.v. F. Priem en A. M. van der Meij; z.v. W. A. de Zwart en W. Th. de Vries; z.v. A. Stok man en H. C. F. van den Berg. ONDERTROUWD; G. R. van Aspe- ren en C. J. Verhagen; J. W. Kruup en J. Floris; R. R. de Boer en G. J. Paanakker; H. C. Vorhauer en W. E. J. Koksma. GETROUWD: P. Pauw en E. Vel den; A. F. W. Rutten en E. M. Th. Schlatmann; B. B. Deelissen en C. G. van der Putte; W. L. Spaargaren en M. n der Heijden. Te Nagasaki is vandaag de 73-jarig® Kichi Suga overleden tengevolge een lever-tumor, welke ontstond na de explosie van de atoombom boven Naga saki, 13 jaar geleden. Hij is het veer tiende slachtoffer van de atoombom ®P Nagasaki dat dit jaar overlijdt. (UFD*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2