WESTEN GEEFT RESULTATEN KERNFUSIE-ONDERZOEK VRIJ Een tweeslachtige zomer-zondag Heet in het oostendichte nevel in het westen Komende tien jaar beter weer? Ned. echtpaar verongelukt De Britse vissers negeren nieuwe IJslandse zeegrens Diplomaten trachten een crisis te voorkomen TWEE PERSONEN GEDOOD, ACHT ZWAAR GEWOND Politieshow in Berlijn Elf zomerse dagen Adjudant tekent beroep tegen ontslag aan Londen rustig; en vastberaden Heel N.-Guinea voor Australië Prins Bernhard heeft ongeluk Ernstige botsing onder Liempde Slachtoffers afkomstig uit Bagdad Duitsland en Nederland Het weer. Droogmaar schraal weer De drie zomer maanden (negentien normaal) Verjaardag prinses Wilhelmina Vrouw aan wonden bezweken Hofauto rijdt tegen een boom Zonnig Het weer in Europa MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 o 82sfe JAARGANG No. 30000 De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben besloten de geheimhouding inzake de onderzoekingen naar beheerste kernfusie volledig op te heffen, aldus meldt het A.N.P. uit Genève. Op een persconferentie in Genève hebben de voorzitters van de Amerikaanse en de Britse delegatie bij de atoom conferentie, Lewis L. Strauss en Sir John Cockcroft, mede gedeeld, dat het onderzoek naar de mogelijkheden van beheerste kernfusie geheel vrij zal kunnen worden verricht en dat alle gegevens erover zonder voorbehoud kunnen worden gepubliceerd. Een deel van de apparaturen die de laatste jaren ontworpen zijn en die tot nu toe strikt geheim waren, is thans opgesteld op de wetenschappelijke tentoon stelling, die aan de Geneefse atoomconferentie is verbonden. Buitenlandse geleerden zullen, zo zij dit wensen, in staat worden gesteld te gaan werken aan de instituten in Ame rika en Engeland, waar onderzoekingen naar beheerste kernfusie worden ingesteld. IN RHODESIA: Oppositieleider Evatt: &e MORRIS '!)eforeyouói//f/ Falcon Harris Tweedmantels Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Umuiden; Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentietarief 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Twee negerkinderen zitten op de trap, die naar het opperste gerechtshof leidt. Binnen worden de problemen over de rassenintegratie ter tafel gebracht. Het ziet er op de foto wel "haar uit dat ook de zesjarige Allan Bradford en zijn vijfjarig zusje Patricia hun mening niet onder stoelen of banken wensen te steken. 7\ 7 ederland heeft een merkwaardige j V tweeslachtige zondag meege maakt. Het zag er naar uit dat net een zeer warme dag zou worden en zeer velen trokken er 's morgens al tijdig op uit, naar het strand, de meren bos en hei. Lange files autos, motorenscooters, brom mers en fietsers zag- de kerkgangers, op hl..- fleungst gekleed, passeren. Er hing echter een dichte nevel en dat maakte dat het zonnige aspect aan deze massale uittocht ontbrak. Degenen die in het oostelijk deel van het land hun recreatie zochten bleken het beste deel te hebben verkozen. Ons land lag namelijk in de scheidingslijn tussen een Westelijk gebied, waarin vochtige en hoele lucht aanwezig was en een ooste lijk gebied dat onder invloed stond van een hogedrukgebied boven Rusland, waaruit zeer warme lucht werd aange voerd. Zij die in het oosten van ons verbleven zagen omstreeks het middaguur de zware nevel doorbro ken door de feestelijke zon, die de ge- verdere dag constant bleef schij- ciaiii in gTnein die in het westen, en spe ten het tot ^wststrook, vertoefden moes- niet door de^rnJhi* aanzien< dat de zon dringen Voor l htlge nevels kon heen- *chrale' zondag ZetWaS h-et een n09al raturen van ongeveer Vt,n-9e^s temJPe- terwijl de anderen tirh ,l g graden, z*ch koesterden in Het K.N.M.I. deelt mede: De gemiddelde temperatuur van drie zomermaanden juni, juli augustus bedroeg te De Bilt graden Celsius tegen 16,4 graden Slelsius normaal. Het was over het in eineen een weinig kouder dan ij de zomer van het vorige jaar. a,® Bi]t elf tegen negentien normaal, be?.? s leverde er hiervan vijf, de uantal zomerse dagen wat te u« Bilt ?uKUstu< de'o» andere maanden elk drie. Van dagen die de drie zomermaan- wJlJ ,en' waren er 36 aan de warme kant. uren zon bedroeg te tegen 615 normaal, het a.n»»4 uio norai ^flta! uren regen 137 tegen 93 nor land o? if vr,'we' overal in het hoewel minder113^6 kant geweest Jaar li w dan In het vorige aigemépi? eü was het over het °P ?2 d "a"Cr dan in het westen, onweer tftS J7d daarb« ergens tBgen op 47 da*en een warmte van zesentwintig tot acht entwintig graden. Ideaal strandweer was het niet. In Zandvoort, waar naast vele tienduizen den Amsterdammers enkele tienduizen den Duitsers verpozing zochten ging het nog wel. Slechts een enkele maal kwam de zon door de dikke wolken. Het ge volg was dat het aantal baders beperkt bleef. Op de boulevards en op het strand was het echter zeer druk. In het dorp en op en rond het circuit eveneens; daaraan waren natuurlijk de motorra ces debet. Intussen was het nog zo slecht niet toeven op het Zandvoortse strand. De wind zorgde er voor dat de loomheid van de broeihitte werd gecompenseerd door de kilheid, welke windvlagen brachten. do f, Tukte was aanzienlijker dan op zoals°r™f zondagen, maar een topdag, mttZlteVOrlg~~laar enkele z?ndagen niet. neen, zo lagen de zaken Meer zuidelijk, in Noordwijk Sche- vemngen en Hoenk van Holland kon men zeggen dat het weer bepaald niet aangenaam was. Het was in Schevt- nmgen bepaald rustig. De temperatuur was er, door de verkilling brengende laag hangende wolkenlagen, niet naar om een duik in zee te nemen, hoewel de temperatuur van het water alleszins aangenaam was. In de middag vielen hier en daar overigens heel kort zelfs wat regen. Boven Rotterdam hing de nevel zo laag, dat de piloot van een reclame-vliegtuig in moeilijkheden kwam. Hoewel hij vlak bij het vlieg veld Zestienhoven kwam kon hij slechts landen door zijn sleep van twaalf bij twaalf meter los te laten. Deze kwam terecht op een emplacement van de spoorwegen. Niemand werd geraakt en er werd ook geen schade aangericht. in«eiüoeiS Wilhelmina heeft zondag in eenh™tkring in het landhuis ,,Den Rui- veriaardn te Scheveningen haar 78ste verjaardag gevierd. In hun verklaring zeiden Strauss en Sir John, dat de twee landen op dit ter rein volledige gegevens hebben uitge wisseld, waarvan een deel onderworpen was aan een gezamenlijke geheimhou ding. Het vrijgeven van de geheimen zal een vrijere stroom van informatie mogelijk maken tussen geleerden in de V.S. en Groot-Brittannië enerzijds en die in andere landen anderzijds. Het praktische doel van het onder- zoekingsprogram, dat thans is vrijge- en. is het opwekken van elektrische energie door middel van de fusie van kernen van lichte elementen. Het op heffen van de geheimhouding zal waar schijnlijk het bereiken van dit doel ver gemakkelijken, aldus de verklaring. De Verenigde Staten zijn met hun programma in 1951 begonnen en heb ben het sinds 1953 in versneld tempo uitgevoerd. De Britse geleerden zijn in 1947 met werk op dit terrein be gonnen. „Verscheidene onderzoekingsmetho den zijn gevolgd en een verscheiden heid van experimentele apparaten is ontworpen. Er zijn aanzienlijke vorde ringen gemaakt, maar het verkrijgen van bruikbare energie door beheerste fusiereacties zal nog vele jaren onafge broken inspanning vergen", aldus de verklaring. Desgevraagd verklaarden de Amerikaanse delegatieleiders, dat het vrijgeven van geheimen geldt voor alle landen zonder uitzondering. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Hammarskjöld, heeft aldus Reuter, In. zijn welkomstwoord tot 5.000 atoomgeleerden uit 66 landen, die vanochtend te Genève voor de eer ste maal bijeengekomen waren voor de nieuwe conferentie over „atomen voor de vrede" gezegd, dat het duidelijk is, dat het noodzakelijk is tot internatio nale overeenstemming te komen over vele gebieden van de atoomenergie. Hammarsskjöld, die zijn vredesmis, sie in het Midden-Oosten heeft onder broken om de afgevaardigden op de openingsvergadering te kunnen toe spreken, zei, dat het met het oog op de uitgaven voor atoomprojecten in de diverse landen van het grootste belang is, dat deze landen een reëel inzicht hebben in de moeilijkheden die nog voor de boeg liggen. Indien zou blijken, dat deze zeer groot zullen zijn, wordt de noodzaak van interna tionale samenwerking om binnen een redelijke tijd en met redelijke kosten praktische resultaten te verkrijgen, zelfs nog duidelijker en dringender dan thans. In het Russische rapport wordt een overzicht gegeven van de aantallen kernreactors, die in de Sovjet-Unie in gebrui' in aanbouw of ontworpen zijn. In het district Woronesj is een kern energiecentrale in aanbouw met een vermogen van 420.000 kilowatt, die ge dreven zal worden door twee reactors. De 54-jarige adjudant van de genees kundige dienst uit Voorburg die per 1 december uit militaire dienst werd ont- skagen, heeft tegen dit ontslag beroep aangetekend bij het ambtenarengerecht. Van de zijde van het ministerie van oorlog wordt in dit verband nog mee gedeeld, dat men daar van oordeel is dat de adjudant handelingen heeft ver richt die niet in overeenstemming ziin met het aanzien van de militaire stand Hij was bureauchef b« de inspectie ge neeskundige dienst en had in die functie met zaken te maken die afkeuringen betroffen. Van deze kennis heeft hij op grote schaal gebruik gemaakt door op eigen gelegenheid buiten dienst ad viezen te verstrekken. Hij verrientte dus nevenwerkzaamheden die schade lijk konden zijn voor het dienstbelang. De adjudant heeft, aldus zegslieden, dus zelf een tegenstelling geschapen tussen de belangen van de dienst en de belan gen van zijn cliënten. van de universiteit van Lwow (Lemberg) heeft tniriivc?JILJ? OXLWd omtrent de slechte weersomstandigheden, die in van, ,de wereld heersen. Naar deze geleerde, Eigenson, voor I t flr"erJclaar<le, is de zon voor het slechte weer verantwoorde- hebben vastgesteld, dat de zon niet alleen om de elf taar in groie mate ultraviolette en X-stralen de atmosfeer inzendt, waardoor magnetische stormen ontstaan, maar ook om de tachtig tot negentig jaar een bijzondere activiteit vertoont. Dit jaar zouden deze twee cyclussen samenvallen, rietgeen de huidige weersomstandigheden zou moeten ver klaren. Eigenson is van oordeel, dat het weer in de komende tien jaar waarschijnlijk beter zal zijn, doordat de activiteit van de zon afneemt. Amerikaanse en Franse deskundigen achten het mogelijk dat de Rus sische theorie klopt, maar zij voegen er aan toe, dat er onvoldoende bewijzen zijn voor definitieve conclusies. jn West-Duitsland acht men de theorie verdedigbaar, maar de Britse experts wijzen haar van de hand. Een soortgelijke centrale zal in de om geving van Leningrad worden gebouwd. Voorts worden in de districten rond de Wolgp experimentele reactors opge trokken. In de Oeral is men bezig met de constructie van een kernenergiecen trale van 400.000 kilowatt. De reactors van deze centrale zullen langs directe weg stoom leveren voor turbines, zodat hier geen zogenaamde „warmte-uitwis- selaars" nodig zijn. Hetzelfde principe ligt ten grondslag aan de centrale in Beloyarsk, waar vier reactors de tur bine een vermogen zullen geven van honderdduizend kilowatt. Naar thans hekend is, is donderdag j.I. het Nederlandse echtpaar A. Snater- Kroon betrokken geweest bij een auto ongeluk nabjj Salisbury in Rhodesia. De jonge mevrouw E. Snater werd ernstig gewond naar het General Hospital in Sa lisbury overgebracht. Daar is zij later aan haar verwondingen bezweken. Van middag is zij begraven. De toestand van de heer Snater was vanmorgen blijkens een op het kantoor van de Nederlandse Emigratiedienst in Den Haag ontvangen telegram redelijk. De heer Snater emigreerde in juli 1956 naar Rhodesia. Hij is een zoon van de heer B. Snater, directeur van de coöpe ratieve Raiffeisenbank in Hillegom. In februari van dit jaar vertrok mej. Elly Kroon, eveneens uit Hillegom afkomstig, naar Rhodesia waar zij met de heer Snater in het huwelijk trad. Uiteraard heeft het ongeluk in de Hillegomse ge meenschap grote deernis gewekt. Don derdagmorgen half tien zal in de St. Jozefkerk te Hillegom voor de zielerust van mevr. Snater-Kroon een Requiem mis worden opgedragen. SWTS».* In het Olympiastadion in west Berlijn wordt een grootse show door de politie gegeven. De bijgaande foto van een groep motoragenten bewijst, dat de agenten en de motoren van het Berlijnse korps iets presteren kunnen. De leider van de socialistische oppo sitie in het Australische parlement, Evatt, heeft in een televisie-interview zijn instemming betuigd met het denk beeld. dat Nederland het bestuur over Westelijk Nieuw-Guinea overdraagt aan Australië. Dit bericht Reuter. Uitvoering van dit plan zal de be trekkingen van Australië met Indone sië, dat het westelijk deel van Nieuw- Guinea voor zich opeist, gunstig beïn vloeden, aldus Evatt. Het zal boven dien een „uitstekende oplossing" zijn voor de kwestie Nieuw-Guinea. Een dergelijke regeling zal voor Aus tralië grote kosten met zich brengen, maar het Australische beheer zal er door worden uitgebreid tot over het ge hele eiland. Evatt zei van oordeel te zijn, dat het plan aanvaardbaar is voor zijn partij en de meerderheid van de Australiërs. Vandaag zijn de betrekkingen tussen twee NATO-landen, Engeland en IJs land, aan een vuurproef onderworpen. In de vroege ochtenduren, enkele uren na het van kracht worden van het IJs landse besluit de viswateren uit te breiden tot twaalf mijl, waren Britse treilers onder bescherming van de Brit se marine aan het vissen op traditio nele Britse visgronden binnen de twaalf-mijlszone. Ook IJslandse marine schepen bevinden zich in het betrokken gebied. Even voor middernacht, dus kort voor de nieuwe IJslandse grens van kracht werd, naderde de IJslandse patrouilleboot Aegir de Britse treiler Coventry City, die met enige andere op negen mijl van de kust onder bescher ming van een Brits oorlogsschip viste. Het IJslandse schip deed echter geen poging om de Coventry City aan te houden. Tot nu toe zijn nog geen be richten binnengekomen over incidenten. De Britse schippers hebben opdracht om zich „zonder onnodig geweld" te verzetten als IJslandse oorlogsschepen proberen hen te enteren. Zij moeten in dat geval direct per radio de Britse oorlogsschepen waarschuwen, die dan vermoedelijk een aantal militairen aan boord van het bedreigde schip zullen brengen om te verhinderen dat het door de IJslanders wordt opgebracht. De Britse vissers oefenen hun bedrijf Zondagmorgen zijn bij een zeer ern stige botsing tussen een Duitse en een Iraakse auto op de rijksweg 's Hertogen bosch-Eindhoven onder Liempde twee personen gedooï. en acht zwaar ge wond. Gedood werden het driejarige meisje B. Kamphausen uit de Duitse stad Rheydt en de zestigjarige me vrouw M. Mittelman uit Bagdad. Het ongeluk heeft zich als volgt toe gedragen. Omstreeks acht uur haalde een per sonenauto uit Bagdad op de rijksweg Amsterdam-Den Bosch-Eindhoven onder de bij Boxtel gelegen gemeente Liempde een Nederlandse auto in, waarbij de wa gen uit Bagdad op de linkerrijbaan te recht kwam. Op dat zelfde ogenblik naderde uit de richting Eindhoven een Duitse personenauto uit Rheydt. Door de ochtendmist had de bestuurster van de wagen uit Bagdad de tegenligger vóór het passeren niet gezien. Met volle vaart vlogen beide wagens op el kaar in; de gevolgen waren zeer ern stig. De voorkant van de wagen uit Bag dad en die van de Duitse personauto werden in elkaar gedrukt en de zijkan ten scheurden open. Door de hevige schok werd een deel der inzittenden op de weg geslingerd en een ander deel raakte bekneld tussen de wrakstukken. In een der volkswagens hadden plaats genomen een dame uit Irak met haar zoon en haar moeder alsmede de 2 gebroeders Hoppe uit Njjmegen. Van deze inzit tenden overleed de moeder van de bestuurster ter plaatse en zij zelf werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht, waar een her- senspecialist onmiddellijk operatief in greep. Ook de zoon en de heren Hop pe werden zwaar gewond. In de andere wagen zaten een Duits echtpaar met hun driejarig dochtertje, een nichtje van dit echtpaar met haar verloofde en een vriendin van dit nichtje. Het driejarig dochtertje over leed in het ziekenhuis te Boxtel en haar vader, die de auto bestuurde, werd zo ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Het vriendinnetje van het nichtje werd slecht licht gewond. De andere inzittenden werden ernstig ge wond. In totaal heeft dit ongeluk dus tot nu toe twee doden en acht zwaar ge wonden geëist. Direct na de botsing verleenden om wonenden en passerende auto's hulp aan de slachtoffers. Doktoren en politie mannen waren spoedig ter plaatse en ook verschenen weldra twee wagens van de G.G.D. uit Den Bosch en uit Boxtel. De inzittenden van de Duitse auto zjjn allen afkomstig uit Rheydt. Zij zijn het echtpaar Kamphausen met kind, het nichtje van het echtpaar, I. Kamp hausen en haar verloofde U. Boysen, alsmede een vriendin van het nichtje mevrouw Ipta Schippers. In de andere auto zaten mevrouw Beranek-Mittelman, haar moeder me vrouw Mittelman, die ter plaatse overleed, haar zoon en de gebroeders Hoppe uit Nijmegen. Zaterdagmiddag is de 77-jarige wiel rijder N. Visser uit Schiedam, ter hoogte van het vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn, bij het oversteken van de rijksweg Leiden-Utrecht, zeer ernstig aangereden door een autobus die de dienst Alphen aan den Rijn-Lei den onderhoudt. Het slachtoffer is in de loop van de avond in het academisch ziekenhuis te Leiden aan zijn verwon dingen overleden. President Nasser van Egypte heeft de Italiaanse premier Fanfani officieel voor een bezoek aan Cairo uitgenodigd. De uitnodiging werd overgebracht door de ambassadeur te Rome van de Egyp- tisch-Syrische republiek. uit in drie vakken, die door de marine worden beschermd. Eén van deze vak ken ligt aan de zuidoostkust, de andere twee aan de noordwestkust. De bevel hebber van de schepen van de Britse marine, commandeur Anderson, zei vanmorgen: „De treilerschippers hou den zich prachtig. Zij volgen elke in structie naar de letter op". De regeringen van Noorwegen, Dene marken en Zweden hebben hun vissers aangeraden de nieuwe 13-mijls grens te eerbiedigen en verwacht wordt, dat de Weri.juitse regering hetzelfde zal doen. De vliegtuigen van de Amerikaanse basis te Kefavlik op IJsland zullen van daag niet opstijgen, teneinde niet in mo gelijke Brits-IJslandse botsingen te worden verwikkeld. De Deense regering heeft het voor stel gedaan onmiddellijk een spoed- conferentie bijeen te roepen van de ministers van buitenlandse zaken uit de NATO-landen, die rechtstreeks bij het geschil betrokken zijn. Naar Reuter verneemt is de Britse regering bereid in te stemmen met ie dere procedure, die tot een minnelijke schikking kan leiden. Maar in een ver klaring, die zij gisteravond heeft uitge geven, wordt gezegd, dat zij in afwach ting van een overeenkomst „Het recht van de Britse schepen in volle zee moet handhaven". Er zijn tekenen dat de IJslandse regering een rechtstreekse botsing van haar schepen met die van de Britse marine wil vermijden. De IJslandse in spectieschepen, die maar heel licht be wapend zijn, zouden opdracht hebben gekregen voorlopig alleen een „zwar te lijst" op te maken van alle Britse treilers, die zij in de komende dagen binnen de nieuwe zeegrens aantreffen. In de verklaring van de Britse rege ring van gisteravond wordt meege deeld, dat aan IJsland tijdens de on derhandelingen onder auspiciën van de NATO te Parijs twee compromis-oplos singen zijn voorgesteld welke beide wa ren verworpen. De eerste zou de IJs landse vissers een „royaal deel" van de totale vangst in het gehele gebied rond om IJsland hebben gegarandeerd en belangrijke gebieden zouden uitsluitend voor IJslandse vissers gereserveerd worden. Volgens de tweede oplossing zou een gordel van zes mijl langs het grootste deel van IJsland voor IJslandse vissers gereserveerd worden. Bovendien zouden in enkele belangrijke gebieden conces sies aan IJsland worden^ verleend. De ze regeling zou voor drie jaar gelden of korter, indien er eerder op een con ferentie overeenstemming over territo riale wateren en visserij grenzen zou worden bereikt. De IJslandse regering eiste echter, dat de andere betrokkc- regeringen het recht van IJsland om zijn visserijgren- zen tot twaalf mijl uit te breiden zou den erkennen. Zij was niet bereid een reservering van rechten door andere partijen in een overeenkomst op te nemen, aldus de Britse verklaring. Vanochtend omstreeks acht uur is een auto, waarin Z.K.H. prins Bernhard op weg was naar het kasteel Warmeloo in Overijssel, bij het inhalen van een paard en wagen tegen een boom ge botst en enigszins beschadigd. De prins en zijn chauffeur hebben geen letsel opgelopen. De prins kon na de botsing zijn reis voortzetten. Het ongeluk is gebeurt in de gemeente Diepenheim, waar de chauffeur bij het inhalen in een bocht, plotseling een tegenligger bemerkte en afremde. De rijkspolitie te Almelo heeft de zaak in onderzoek. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 4B A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en zonnig weer met een matige tot krachtige wind tussen oost en zuidoost. Iets lagere tempe raturen. Zon: 5.52-19.27. Maan: 20.51-10.19. Een regengebied met enkele onweers buien verplaatste zich uit Frankrijk naar hst noorden, maar liet het weer in ons land ongemoeid. Langs de Belgische kust A'erden grote hoeveelheden regen afgetapt. Zo viel er In de nacht van zondag op maandag in Zeebrugge 31 mm. Het weer heeft nu een bestendig karakter gekregen, omdat de droge continentale lucht verder terrein wint. De komende paar dagen blijft het zonnig maar schraal, terwijl de temperaturen de neiging vertonen iets te dalen. Gedurende het weekeinde kwam het weer in ons land geleidelijk onder invloed van een tot grote hoogte krachtig ontwik keld hogedrukgebied, waarvan het centrum in Finland gelegen is. Aan de zuidflank ervan stelde zich een krachtige oostelijk* stroming in van droge continentale lucht. Deze zette zich voort over Duitsland naar onze omgeving. Boven ons land ontmoette deze lucht warme en zeer vochtige van oorsprong tropische lucht langs een schei dingslijn, die zondag uiterst langzaam naar het zuidwesten van het land trok. In de drogere lucht werden maximum-temperatu ren van 28 graden bereikt, maar in de zuidwestelijke provincies bleef het kwik bij mist en laaghangende bewolking bij 20 gra den steken. Ook morgen fraai strandweer met veel zon. Temp. in de middag 22-24 gr. C-. zeewater 18 gr. C. Matige tot vrij krachtige wind uit oostelijke richting. Vooruitzichten: het zonnige strandweer duurt voort. max. aeer&L Station Weet temp. af gel. gisteren 24 uur Helsinki licht bew. 20 0 Stockholm mist 23 0 Oslo geheel bew. 18 0 Kopen hagei geheel bew. 20 0 Londen zwaar bew. 24 1 Amsterdam licht bew. 24 0 Brussel mist 19 03 Luxemburg licht bew. 26 0 Partls geheel bew. 21 0 Nice onweer 25 0 Berlijn onbewolkt 23 0 Frankfurt licht bew. 27 0 MUnchen geheel bew. 24 0 Zürich zwaar bew. 25 0 Genève geheel bew. 28 15 Locamo geheel bew. 27 16 Wenen half bew. 24 10 Innsbrucü licht bew. 29 0 Rome regen 33 2 Visgronden <jBEREN t/L. GROENLAND XUSLANO GROOT BRIT J ANNIE EW FOUNOLANO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1