Grandioze gilde-maaltijd op Haarlems Doelenplein f 87.50 HENSEN mm Gouden Middenstand viert feest Burg emeester Cremers ontmoet schout en schepenen Rakker op het schavot Diefstal met geweld? Twee jubilarissen bij de Haar lemse schouwburg Toneelmeester Henk Voskuilen en ober Henk Ransijn Jhr. mr. C. C. van Valkenburg opvolger van dr. Spoelder als voorzitter van ..Haerlem Nieuwe kerk in Oud-Schoten groeiende" Filmliga vertoont I married a witch H. v. d. Westen overleden MONTY-COATS AGIENDA jssgg;;;:: DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 PAGINA 5 PAARLAARSTEEG 1 Kostelijk maal Aanrijding op de Rijksstraatweg ZWEMBADEN OP 15 SEPTEMBER DICHT Dr. J. Rekveld docent aan Technische Hogeschool Nog drukte in Zandvoort Spreekuur burgemeester van Zandvoort BLINDE WINKELIER BESTOLEN Nieuwe voorzitter HEEMSTEDE In het Minerva-theater Het is de bedoeling van de initiatief nemers om met dergeiyke voorstellin gen, die naar men hoopt eens per maand gehouden gaan worden, ook van het bioscoopbezoek een echt „avondje uit" te maken. Vandaar, dat gezorgd is voor een uitgebreid en interessant voorprogramma, waarin o.m. het thea terorkest van Henk Westrus optreedt. Na de vertoning van het journaal zal een kleurenfilm worden vertoond over moderne schilderkunst „Van Renoir tot Picasso". Ook het cabaretgezelschap van Frans Koster zal in het voorpro gramma tot de eigeniyke filmvertoning optreden. Tydens de pauze zal men in de bovenfoyer van het theater een ex positie kunnen zien van grafisch werk van Gérard van den Eerenbeemt. Het ligt in de bedoeling om bö gebleken belangstelling ook intiemere avonden te beleggen, waarop avant-garde-films worden vertoond. Burgerlijke Stand Slachtoffers vliegramp met marinevliegtuig Begrafenis te Abadan Enkele dagen voor zijn honderdste verjaardag Films: Muziek Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van Amsterdam - - •- - Beurs van New York zware duffel waterdicht 100 pet. wol leeftijd 8 jaar x& wm Grandioos was de kostelijke gilde-maaltijd, waarmee de r.-k. Haarlemse Middenstandsvereniging gisteravond op de binnenplaats van de Stads- °e ,n kaar gouden bestaansfeest heeft ingezet. Er heerste een feestelijke, uitgelaten stemm;ng onder de honderden middenstanders, die met hun dames waren omen proeven van de os. Die os vormde overigens een hoofdstuk apart. Vanaf ochtends vijf uur was hij aan het spit in de open ucht om en om gewenteld en geroosterd boven een smeulend vuur. Rondom de verlichte binnenplaats waren allerlei eettentjes opgesteld, terwijl midden over het plein enorme tafels waren opgesteld, waaraan de gildebroeders en -zusters zich aan ossevlees met bier en brood te goed konden doen. Het was alsof de Middeleeutven herrezen: de mannen met hun lange Goudse pijpen, rustig zuigend van de feesttoeback; de grote glazen schuimend bier en elders weer de heldere glazen klare Iandwijn; het machtige osselijf aan het levensgrote spit: de feestelijk verlichte gevel van de Doelen met het statige bordes: de kleine intieme zitjes onder de homen, in het tuintje van de concierge, rond de minimale dansvloertjes in allerlei duistere hoekjes en gaten. En dat Middeleeuwse beeld Werd vervolmaakt door de vele nieuwsgierige omwonenden, die de aan blik van zoveel feestelijke wirwar niet wilden missen en uit de bovenramen Van hun huizen of op hun daken zaten toe te kijken. Dit was geen realiteit meer. Het was het vreemde, onbestemde grensgebied tussen droom en werkelijkheid, gevangen in een stolp van feestelijke verlichting. Het was acht uur, toen de eregasten Van de jubilerende Middenstandsvereni- g'ng, onder wie Haarlems burge meester en mevrouw Cremers met hun hechter, en het Eerste Kamerlid Th. Hooy met zijn echtgenote, in het gebouw Van de Stadsdoelen samenkwamen om voor het eerst de erewijn te gebruiken. Een heildronk werd uitgebracht op de gouden gastvrouwe. Vier charmante, Velkleurig geklede meisjes kondigden bora°p met trompetgeschal vanaf het nodigde.van de Doelen aan dat de ge- deleeuwsf>W£ïren gearriveerd. Een mid- rige drachtS^nMGr)oeper1 "l Zijn zwief" dat nu rondging het gezelschap vooraf, om de os te bekykveenr bet .feestterrein en zusters te begroeten In heel het sprookje m ogenschouw tennem!n Nadat opnieuw de erewijn was "bnd gegaan, werden de gasten naar hun plaatsen geleid, waar zq een portie ge roosterd ossevlees ontvingen, een pmt bier en een homp brood. Maar nauwelijks waren zij gezeten, of opnieuw klonk vanaf net bordes trompetgeschal. Ditmaal kondigde de stadsomroeper aan, dat m de Stadsdoe len een schout van Haarlem uit vroe ger eeuwen was gearriveerd met zqn gevolg. Een kleurige stoet verscheen op het bordes en toen was het sprookje vol komen. Rijzig en waardig in zijn zwart gewaad, stond daar de schout, de hoogste waardigheidsbekleder van de oude stad. Naast hem zijn gade in prachtig slepend gewaad en om hem neen de leden van zijn gevolg: een schepen met zwierige hoed op de golven de haren, een zwartgetreste rakker, een kwajongen die dienst deed als manus je van alles, een bont uitgedoste secre taris en verschillende ,'ames. Spontaan klaterde een hartelijk applaus op uit de aanwezigen. Na een korte begroeting begaf de kleurige groep zich naar het spit om het prachtig rose vlees te be wonderen. De schout van het oude Haarlem nam vervolgens aan de ereta- fel plaats met zijn gevolg, maar al vorens zich over te geven aan de ge neugten van de dis, richtte hij het woord tot de voorzitter van de vijftig jarige Middenstandsvereniging, de heer Frans van Reijsen. Hij sprak in een kolderieke toespraak zijn dank uit voor de uitnodiging om dit feest bij te wonen en als uiting van zijn dankbaarheid omhing hij de voorzit ter met een gouden, met zware robij nen bezette keten. Onmiddellijk daar op richtte hij zich tot de burgemeester, die hij welkom heette in de historie waarin dit feest zich afspeelde. Hq herinnerde aan de vele middenstands vraagstukken in een rede, die beslist niet au sérieux genomen wilde wor den en ried de burgemeester aan in Haarlem van deze feesten te doen hou den. Het begrotingstekort zou dan mis schien wel door een Sinterklaas ge dekt kunnen worden, van wie Haar lems eerste burger er immers meer had dan hem lief was! Verschillende malen werden de toespraken door het instemmend applaus der aanwezi gen onderbroken. Na dit plechtig begin, viel er een stilte Over het Doelenplein. Nijvere meisjes in fleurig rood en wit drentelden rond met Oorden en bestek en met grote schalen dampend ossenvlees, hompen stokbrood en vele glazen schuimend bier. De gasten lieten zich het maal voortref- Ie'ijk smaken' en niemand dacht meer aan de kilte van de avond. Intussen vertelde voorzitter Van Reijsen aan zijn gasten, dat Haarlem deze avond een geweldige primeur beleefde: Het was immers de eerste maal sinds eeuwen, dat men erin geslaagd was een hele os aan het spit te roosteren. Laatstelijk nog heeft men het geprobeerd in Arn hem en bij de eeuwfeesten van Hoorn, maar telkens mislukten de po gingen. Dank zij de vakkennis echter van de heer Th. Dollé, die om twee uur 's middags begon te roosteren om 's avonds tijdig ook het binnenvlees goed gaar te hebben dank zij de speciale slacht van de firma Goossens en het uitstekende snijwerk van de firma Schou ten, was de 960 pond wegende os tijdig voor de consumptie gereed. En terwijl de eigenlijke maaltijd zijn einde naderde, stond de schout van het Haarlem van weleer opnieuw op om een afscheidstoespraak te houden. Bijna aan het einde van de toespraak gritste zijn manusje van alles er echter tussen uit met een vette kluif, die kort tevoren nog op het bord van burge meester Cremers had gelegen. Onmid dellijk zette een der schepenen en de rakker de achtervolging in. Stante pede werd recht gesproken en de jongeman moest m het schandblok worden gesla- len n? aanschouwe van alle aanwezi- de inn™11 ecbter een eerwaarde heer vorm van ?oos,t wilde brengen in de de schout zo hoian€e 9oudse piip' was reclame gemaakt 1 dat er onbetaalde bepaald tabaksmerk'%^rd.en een de vrijheid hergaf. at hlJ de J°ngerlL Dit was wel het een algemene feestvreugde On^nA"01" des zette de kapel een vrolijktmlrs'in De schout vroeg mevrouw dans en het hele geze^ka^ ïlsteS gildebroeders en zusters, zette zich in beweging voor een machtige Polonaise over heel het Doelenplein, dat een vrolijke, kleurige wirwar werd van feestende, juichende, zingende zwaaien, de mensen. Die feestvreugde werkte aanstekelijk op de mensen op de daken en in de dakgoten rondom en menig Haarlemmer zou verbijsterd de wenk brauwen hebben opgetrokken over zulk een spontane gevoelsuitbarsting. Die stemming bleef de hele avond. Het jonkvolk trok ten dans. De ouderen zogen aan hun pijp en dronken hun bier en iedereen voelde zich tevreden. Van tevredenheid en zelfs van een zekere overrompeling getuigde ook voorzitter Frans van Reijsen, toen hij aan het slot v»n de avond, tegen middernacht, vanaf het bordes de aanwezigen dankte. 1,1 het bijzonder richtte hij zijn dank woord tot al degenen die de avond heb- "elpen slagen onder de voortreffe- 1» ii .di"g van de inventieve heer W. Molt. Maar ook de heer Dollé, de ïer..en de snijders, de charmante dienstertjes, de electriciens en ook de Thv™»ederükerskamer „Alberdingk iiiym (lie deze avond zulk een „histo rische rol had gespeeld, betrok de voor zitter in zqn dankwoord. Het waren tenslotte de jongere middenstanders, die de feestelijke uren vol maakten, tot deze overgingen in de nacht. Gistermiddag kwart over twee stak een jongen, die met zijn fiets aan de hand over de Rijksstraatweg liep in de richting van het centrum, plotseling de rijweg over. Een hem achterop rijdende personenauto kon niet tijdig meer vaart minderen en reed de jongen aan. Met een hersenschudding en lichte schaaf wonden moest hij per ziekenauto naar het Grote Gasthuis worden overge bracht. De personenauto werd aan de voorzijde beschadigd. Gisteravond heeft de katholieke Middenstand van Haarlem de vie ring van zijn vijftigjarig bestaan ingezet met een grootscheepse gilde-maaltijd op de binnenplaats van de Stadsdoelen. Een 960 pond zware os werd aan het spit ge roosterd en de gildebroeders en -zusters hebben zich het ossevlees, het bier en het brood uitstekend laten smaken. Het was een prach tige opening van de jubileumvie ring. De feestvreugde werd nog verhoogd door het verschijnen van een schout van Haarlem uit vroe ger eeuwen met zijn kleurig gevolg. „Ik liep naar de tafel om een gor dijntje te maken en toen wist ik niets meer. Later vroeg mijn man hoe ik aan dat gat in mijn hoofd kwam. Johnny zal mij een klap gegeven heb ben". Dat was de verklaring van een 58-jarige Haarlemse vrouw in de zaak tegen een 22-jarige landarbeider uit Barendrecht, die zich had te verant woorden voor diefstal met geweldple ging. „Het is een schandelijke manier van optreden", zei de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman in zijn requisitoir. Hij eiste wegens dief stal een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek, doch vroeg vrij spraak voor de geweldpleging, omdat zulks niet voldoende uit de verklaringen naar voren was gekomen. „Ik zag de jongen op straat zwer ven en toen heb ik hem mee naar huis genomen", antwoordde de tweede getuige, een 51-jarige koopman, van morgen op een desbetreffende vraag. Tegen een prijs van 1.50 per dag kon de jongeman in het huis van de koop man en diens 58-jarige vrouw verblij ven. „Dat is toch niet te veel, niet?" merkte de vrouw op. „En wat deze jongen dan ook zegt dat hij daarvoor wel iets wilde hebben en dat hij boven dien nog 17,50 had betaald, is niet waar. Hij kon alles krijgen en ik heb geen, 17,50 gezien". De zaak was gaan rollen, toen ver dachte en de bewoonster van het huis alleen thuis waren. „Hjj zat met een moker een riem te maken, een andere dan zoals hij die nu draagt." „Dat is niet waar, ik heb maar één riem en ik heb nooit een andere ge had", verweerde verdachte zich. „Ik heb de radio uitgezet en liep naar de tafel, naar mijn gordijntje, en plot seling wist ik niets meer", zei de vrouw. Haar als getuige gehoorde echtgenoot verklaarde: „Ik kwam thuis en ont moette in het pakhuis de verdachte. Hij zei dat er ruzie was en rende hard weg. Toen ik boven kwam. lag mijn vrouw met een gat in het hoofd bij de tafel. Toen ik vroeg hoe zij er aan kwam, zei zij dat verdachte haar moet hebben ge slagen". „En denkt u dat ook?" vroeg de pre sident. „Ja natuurlijk, met die riem." „En wat mist u?" „Mijn portemonnaie uit mijn schort zak en geld uit een doosje, dat in de kast stond. Het slot was verbroken en het doosje lag op de grond". Verdachte gaf toe geld uit de kast te hebben gehaald, maar hij ontkende de vrouw te hebben geslagen en haar portemonnaie te hebben meegenomen. „Ik heb haar alleen een duw gege ven. Misschien is zij tegen de tafel ge vallen". „Maar ik had toch maar een gat in mijn hoofd", riep de vrouw en boog haar hoofd om de rechtbank het litte ken te laten zien. De behandeling van de zaak is aan gehouden om een psychiatrisch rapport in te winnen. Morgenavond om 8 uur zullen de toneelmeester van de stadsschouwburg, Henk Voskuilen, en de ober Henk Ran sijn in de bovenfo.ver van de schouw burg feestelijk worden gehuldigd in ver band met hun jubilea. Voskuilen is dan 25 jaar in dienst van het huis aan het Wilsonplein, terwijl Ransijn dan 40 jaar zijn krachten zal hebben gewijd aan de verzorging van het publiek. Henk Voskuilen is vooral in kringen van de amateurtoneelspelers een goede bekende. Hij is doorgaans belast met de technische verzorging van de voor stellingen, die de amateurs brengen. Samen met het overige personeel, dat hij leidt, weet Voskuilen steeds het al lerbeste te bereiken, dat er te bereiken va't. De amateurs zijn hem dan ook bij zonder dankbaar voor de toewijding en hulp, waarmee de toneelmeester hun ten dienste staat. In toneelkringen is de hulpvaardigheid en de bereidheid tot medewerking van Voskuilen en zijn mannen dan ook haast spreekwoorde lijk. De beroepstonelisten zijn hem al even welgezind. Voskuilen houdt zich in hoofdzaak met de belichting bezig en als technisch adviseur heeft hij een be langrijke bijdrage geleverd tot het tot stand komen van een nieuwe toneel belichtingsinstallatie in de Haarlemse schouwburg. Henk Rasjjn is de man van het publiek. Hij leidt de mensen naar hun plaats met een haast ouderwets De gemeentelijke zweminrichtingen aan de Kleverlaan en de Houtvaart zul len op 15 september gesloten worden. Zondag zijn de zwembaden dus voor het laatst dit seizoen geopend. Bij Koninklijk Besluit is aan dr. J. Kekveid opdracht verleend om in de af- dei£g technische natuurkunde aan de Technisch6 Hogeschool te Delft onder- WkunriïVen ln dldactiek der na tuurkunde en mechanica. Dr Rekveld is leraar aan het Trini- Overveenf1 111 Haarlem en Was in andere jaren de eerste sep tember voor Zandvoort een fatale da tum in die zin, dat het badseizoen was geëindigd en dat er ook by mooi, zon nig weer, praktisch geen nieuwe gasten meer kwamen opdagen, thans kan men in Zandvoort spreken van een redelijk na-seizoen. Bij het bureau van Touring Zandvoort melden zich nog dagelpks talrijke gasten aan. Sommigen vragen logies voor enkele nachten maar vrq talrqk zqn ook degenen, die informeren naar de mogebjkheid om nog voor één of twee weken gemeubileerd te huren. Zoals vanzelf spreekt zijn de gasten zeer welkom in Zandvoort. In verband met deze na-seizoen- bedrqvigheid zal het bureau van Tou ring Zandvoort ook in het komende weekend zaterdagsmiddags en op zon dag gedurende enkele uren geopend zijn ten dienste van de naar Zandvoort ko mende gasten. De burgemeester der gemeente Zandvoort zal in plaats van op woens dag 17 september a.s. zqn spreekuur houden op donderdag 18 september 1958 des morgens van 10-12 uur. H. Voskuilen, die 25 jaar in dienst is van de Haarlemse Stadsschouwburg. hoffelpk gebaar en in de pauze voor ziet hij hen van hun kleintje koffie. Er zullen maar weinig schouwburg bezoekers zqn, die deze lange kaars rechte man niet kennen. Weinigen zul len waarschijnlijk weten, dat hy over dag by Stork werkt. Maar des avonds is hy keurig in rok in de schouwburg present. Nu al veertig jaar. Zo lang dus als de schouwburg bestaat. Een blinde sigarenwinkelier in de Zomerstraat bemerkte dinsdagmorgen tot zijn schrik, dat uit een van zijn winkelladen 34 biljetten van 10- wa ren weggenomen uit een pakje van vpftig. De winkelier^ is een bekende figuur in zqn omgeving en het spreekt vanzelf, dat de omwonenden bijzonder verontwaardigd zqn over deze laaghar tige diefstal. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor. Binnen de kring, waar hij ten dien- ste van de stad Haarlem een grote ac- tiviteit heeft ontplooid, is dr. C. Spoel- der gisteravond op eenvoudige maar de historische Hoofdwa Bnicmfwshrd treffende wijze herdacht. Dat was in de historische Hoofdwacht aan de Groo- te Markt tijdens een algemene leden- vergademg van de Vereniging Haer lem. Ruim negen jaar is dr. Spoel der voorzitter geweest van deze vereni ging. Het oudst zittend bestuurslid, de heer HES ifljjtepBb P. Dijkema, hanteerde gisteravond de H|:|: voorzittershamer, en in zijn herden- HgipV -JÊ kingswoord herinnerde hij er aan, hoe He »aS» de geboren Haarlemmer Spoelder trots HHÉ|: Ute was op zijn stad en immer geboeid mr g. werd door haar middelpunt, de oude H|B.. HÉtt Sint Baaf. Op gelqke wqze, aldus spre- ker, werden wij geboeid door Spoel- gSS der, die het middelpunt was van onze vereniging. Hij verdiende die positie, "N sirfjM omdat hij een uitzonderlpke figuur was, HHk J*G 9 die zflns gelijke niet had. Niet alleen 'Sk. 1BB als voorzitter was hij het middelpunt, j^HH maar ook by talrqke rondleidingen en SËË IBS vele lezingen, die hy in en buiten Haar- JÊSt Wa lem heeft gehouden. De heer Dijkema memoreerde, hoe dr. Spoelder jaren- lang heeft gestaan voor de vereniging Jhr. mr. C.C.van Valkenburg, de nieuwe en voor Haarlem en dat hij, aller voorzitter van de Vereniging „Haarlem". vriend zijnde, de grootste achting koes terde voor de leden. „Spoelder was een bqzondere man", zo ging de heer Dijke ma voort, „die eens Tadema als voor zitter opvolgde. Hy was een andere fi guur en een andere persoonlijkheid. Bei den hebben zü het, ieder op zyn eigen wijze, prachtig gedaan. Nadat de heer Dijkema nog eens het werk van dr. Spoelder geschetst had, namen de leden enkele ogenblikken stilte in acht. De her Lubberding las daarna 'n gedicht voor, dat hy vervaardigd heeft ter her denking van de overleden voorzitter. Daarop werden de gebruikeiyke agen dapunten afgewerkt. Medegedeeld werd, dat de eerste stap was gezet om te komen tot restauratie van het „Het Oude Slot" te Heemstede. Men ver heugde zich over de mededelingen, die daaromtrent per brief door de burge meester van Heemstede waren gedaan. In zpn jaarverslag gewaagde de secretaris, de heer H. E. Stenfert Kroese, van de dramatische slippar ty, die de economie in Nederland heeft gemaakt en welke men het toverwoord „bestedingsbeper king" heeft meegegeven. Hy betreur de het, dat men met beperkingen al- tpd bij de cultuur pleegt te begin nen. „Alles wat met de west-Europe- se beschaving te maken heeft, lijkt een luxe te zyn", zo luidde zpn klacht, zyn verslag getuigde van talrijke ac tiviteiten en maakte melding van ver schillende geschenken, welke de ver eniging ten deel waren gevallen. De penningmeester, ir. D. J. Ensche dé, gaf een gedetailleerd overzicht van de financiën, waarby hy kon medede len, dat het nadelig saldo van 1956 thans omgezet is in een voordelig sal do van 85,82. Uit het restauratiefonds werd 5250,- genomen om enkele nodige voorzieningen te subsidiëren. Onder an dere werd de vloer van de Brouwers kapel in de oude Sint Baaf opgeknapt. Het fonds beschikt nu nog over ruim 5.000,-. Bij acclamatie werden mejuf frouw dr. G. H. Kurtz en de heren ir. H. A. Breuring en J. J. Luyten als bestuurslid herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van dr. Spoelder, werd ge kozen jhr. mr. C. C. van Valkenburg uit Aerdenhout, die door het bestuur candidaat was gesteld. Met jhr. Van Valkenburg is nu een genealoog in het bestuur gekomen. Hij is lid van de Ho ge Raad van Adel, penningmeester van het Koninklijk Genootschap van ge slacht- en wapenkunde en voorzitter van het Centraal Bureau voor genealo gie. Na afloop van de vergadering bleef het bestuur bijeen en tijdens die bijeenkomst werd jhr. Van Valkenburg e parochianen van de H. H. Petrus en Paulus in Oud- Schoten kerken nu al enkele jaren in een noodkerk en met de pastoor en kapelaan(s) moeten zij zich danig behelpen. Maar de laatste maanden hebben zij hun nieuwe kerk, naar het ontwerp van ir. H. Nefkens, zien „groeien". De exterieur van de kerk, op de klok- kestoel na, is thans vrijwel gereed gekomen. Men gaat nu aan het interieur beginnen. Volgende week zullen de vloeren worden gelegd. De klokkestoel is nog 'n geraamte van gevlochten ijzer, doch vandaag is men begonnen met het storten van beton. De pastorie zal over enkele weken gereed komen en dan hoopt pastoor A. S. van Rijn met zijn twee kapelaans zijn huis aan de Gijsbrecht van Aemstelstraat te verlaten. De parochianen rekenen er vast op, dat zij het kerstfeest dit jaar nog in hun nieuwe kerk zullen vieren. tot voorzitter van de Vereniging Haer lem benoemd. De nieuwe voorzitter aanvaardde zijn functie. By de bestuursmededelingen kwam de contributie-verhoging aan de orde. Het bleek, dat die statuair moeiiy'k te realiseren was. De verhoging zal daar om pas officieel aan de orde komen, wanneer volgend jaar de statuten en het huishoudeiyk reglement, welke zich zelf hebben overleefd, opnieuw samen gesteld worden. Intussen hebben de le den zeer gunstig gereageerd op de cir culaire van het bestuur, waarin ver zocht werd de contributie eigener be weging van 4,- op 6,. te brengen. Na enkele andere mededelingen bracht mejuffrouw Kurtz verslag uit van de hofjesquiz, die in augustus was gehouden. Winnaar was gewor den de heer A. J. J. Bakker uit de J. J. Hamerlinkstraat. De twee ande re prijzen gingen naar de heren Ro denburg en Van Trecht. In het Minervatheater in Heemstede wordt donderdag 18 september om 8.15 uur 's avonds een filmprogramma verzorgd door de „Filmliga '58" in samenwerking met de Heemsteedse Kunstkring. Op deze avond zal de be kende film van René Clair „I married a witch" worden vertoond, die in Ne derland draait ander de titel „Mijn liel, klein heksje". ONDERTROUWD: L. Kuiper en M. C. de Bruin; K. W. P. Krom en Z. V. Cikron; G. M. Breeschoten en J. T. Minnema. GETROUWD: G. R. van Asperen en C. J. Verhagen: F. A. Stroethoff en A. J. Peschar; M. A. J. Myné en T. R. Handel. GEBOREN: J. Th. Schoenmaker en C. J. van Velthoven d.; H. J. van den Braak en W. A. Kres d.; A. A. Goos sens en J. J. van der Meer z.; A. C. Strumphler en C. E. M. Dekker d.. OVERLEDEN: H. van Bakel, 86 jr., M. Prins-Burggraaf, 78 jr., F. van Wqn- gaarden-Kuiper, 77 jr., J. Bqman, 60 jr., S. H. Snyders Blok, 22 maanden, (j). Naar de marinevoorlichtingsdienst mededeelt zullen de stoffelijke over schotten van de bq het vliegongeluk omgekomenen niet naar Nederland worden gebracht, maar in Abadan ter aarde besteld. In het zicht van zqn honderdste ver jaardag is vanmorgen vroeg te Haar lem overleden de heer H. van der Wes ten. In de Ursulastraat waren de heer van der Westen en zqn echtgenote, die thans 94 jaar is. twee bekende en po pulaire figuren. Jarenlang hebben zy daar in hun kleine huisje op no. 15 gewoond en iedereen herinnert zich nog de grootse wijze, waarop enkele jaren geleden hun zeventigjarige bruiloft werd gevierd. In juni van dit jaar ging het bejaar de echtpaar naar het rusthuis „Welge legen", aan het Kenaupark waar het nog menig jaartje hoopte door te bren gen. Zowel de heer als mevrouw van der Westen waren nog gezond en vi taal en met spanning zag de heer van der Westen uit naar zaterdag 13 sep tember, de dag, waarop hij honderd jaar zou worden. Het zag er wel naar uit, dat zq in april van het volgend jaar hun vijf en zeventigjarig huwelijks feest zouden vieren. Het heeft echter niet zo mogen worden en langzaam ging zqn toestand achteruit, totdat hy vanmorgen in het rusthuis overleed. CINEMA-PALACE: De jonge leeuwen, 18 J.; 8 uur. FRANS HALS: Een kind verdween, 14 Jaar. 7 en 9.15 uur. MINERVA: Het Bolshoi Ballet, a. 1.; 8.15 U. ROXY: De dodende Mantis, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. STUDIO: De jonge leeuwen, 18 j.; 8 uur. Donderdag 11 september Concertgebouw, Haarlem, 8.15 uur: Zo- merconcert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest olv. Marinus Adam. Solist: Jean Antonietti, piano. Programma: Werken van Haydn, Beethoven en Saint Saëns. BEVALLEN van een ZOON: A. M. Kuin-Groen; E. M. M. T. van Kessel- van Oploo; M. E. Peek-Becker; M. P, Ridder-Pardon. BEVALLEN van een DOCHTER: E. Leutscher-Leth; H. J. van Eeuwjjk- Jansen; A. M. Opdam-van Assema; J. M. Hiemstra-van Zomeren; L. C. M. Ruepert-Rieu. ONDERTROUWD: F. G. M. Koek en F. Santing; A. Kuqten en N. L. Kup per; C. M. Menken en M. E. van den Born; J. A. P. van Ruyven en L. C. C. Barnhorn; C. A. Schreuder en T. A. de Wolf; A. Vixseboxse en M. A. Groen; J. ten Have en J. M. Esveld; H. Es- veld en G. R. F. van der Sluis; C. J. Hoed en M. A. Kuntze; P. T. Ruqg- voom en J. F. van Deursen; H. F. Roest en J. E. van Osch; W. F. J. Pielage en J. C. M. van Kaam; IJ. Scheepstra en M. Kaper; H. G. van Bockel en W. Scheerder; T. J. Kaart en C. W. Woning; P. Clasquin en T. J. Da vids; W. J. Toetenel en E. M. Kalkman; J. Does en M. A. Milatz. GETROUWD: J. M. van Vastenhove en S. M. Kok; C. van Roon en A. van Veen; A. H. Auping en A. Vallentgoed; M. C. van der Borst en B. H. E. Bijl; H. Schoenmaker en E. Stringer; G. A. M. Knaven en M. D. H. Picaza; L. Kie kens en W. E. van Oploo; A. J. van Tooren en M. F. Loerakker; J. J. Hoo ning en A. M. Paauwe; J. T. van Stepn en M. M. Koster: M. de Bondt en M. E. H. Hangjas; A. J. Doffer en M. W. van Norden: M. W. Menks en A. Jonge- jan; W. Chr. Meyer en J. H. M. van \Vees OVERLEDEN: W. J. J. Seetz, 33 j. Kamperlaan; A. A. Kerkvliet, 56 j„ Kamperlaan; H. P. Fiege-van Vugt, 70 j. Gortestraat; E. ter Haak-Bamentlo, 62 j., Karolingenstraat; C. de Groot, 67 j. Mrt. v. Heemskerkstraat. (Niet oöïclïle koersen) 3% Ned. 1953 3ft Ned 1953 3Vb Ned. 1956 S<4 Ned. 1948 - Ned. 1950 I 1947 62-84 bel. fae. Inschr. Grtbk 1946 S% B24.G. Won.bouw 6 Ned. Handel Mij eert AJLO. Van Berkei's Patent CaJvè-Delit eert Van Gelder Kon. Hoogovens eert Onliever eert Ned. Kabel Phillpe Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holt Amerika LtJn Kon. Ned. Stoomb. Mij Ned. Scheepv. Unie K.LJ4 H.V.A. Deb MO eert. A dam 2 '56 1 A dam *56 A'aam Ui Rentespaarbr vorig opening Slot 11/9 Q4.JL 93% 93 V. 93 87% 87% 88% 88% 91 91H 94% 89% 109% 173% 208% 223% 328 195 329 405% 414 337% 33754 166.40 165 68% 68% 143 145 144% 145% 130% 131 99.80 108% 121.90 123,10 85% 94% 94% 112% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electrle General Motors Kennecott Copper KAJ4 Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutcb Shell Onion Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater OJ5. Steel Stemming! nauw 9/9 10/9 51 51% 46% 46»/, 54% 54% 65 65 45 44% 92 92% 26 25% 38% 38 38% 37% 58% 58% 43% 43% 82% 82% 51% 52% 47% 47 25 24% 76 75% prijshoudend Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5