Betere regeling voor alle woningzoekenden I m Amerikaans vliegtuig Rusland neergestort De school in Little Rock moet open staan voor negers Gouverneur Faubus geeft bevel tot sluiting 20 miljoen nodig voor aantal verbeteringen in de ambtenarensalarissen Beschikking van minister Klompé De Chlirchills in Monte-Carlo Huisvestingbureaus in alle gemeenten sullen deselfde gedragslijn volgen Doorgebrachte wachttijd telt ook voor andere gemeente mee Tussen Bazen en bonzen Nieuwe regeling Cholera-epidemie in Indië treft dorp van 500 inwoners Door Sovjet-jagers onderschept Moskou meldt: zes dodenbezorgd heid in V.S. over elf anderen Hooggerechtshof beslist Churchills gouden bruiloft Met terugwerkende kracht van 1 april 1958 af Ned. Bank naar F rederiksplein? Accoord tussen directie en B en W Amsterdam .Het weer. Zonnig weekeinde Resultaat van hernieuwd overleg ee MORRIS ieforepwóutf/ Het weer in Europa ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 82sfe JAARGANG No. 30011 Met ingang van 1 oktober zullen de huisvestingsbureaus van alle gemeenten dezelfde gedragslijn volgen bij de in schrijving van woningzoekenden. Minister Klompé heeft namelijk op grond van de woonruimtewet 1947 bepaald, dat op zijn minst als woningzoekenden dienen te worden inge schreven gehuwde mannen die niet over redelijke woon ruimte beschikken, alsmede kostwinners die elders wonen, maar binnen de gemeente werken. Aanstaande echtparen zullen dus voortaan in het gehele land in ieder geval van de huwelijksdatum af kunnen worden ingeschreven. Gemeen ten die in verband met hun woningsituatie soepeler inschrij- vingsvoorwaarden kunnen hanteren, zullen dat natuurlijk blijven doen. Er is met deze beschikking slechts voor alle huisvestingsbureaus terzake een gelijk minimum geschapen. Adviezen van de SER in sociale aangelegenheden Het Amerikaanse hooggerechtshof te Washington heeft gisteren een besluit van een lagere rechtbank om Little Rock bij het invoeren van rassenintegratie op de middelbare school twee en een half jaar uitstel te verlenen, teniet ge daan. Het hof verklaarde zich niet bereid het bestuur van de middelbare school te Little Rock uitstel te verlenen. De beslissing, die het hof met algemene stemmen heeft geno men, is onmiddellijk van kracht geworden. Toen de beslis sing bekend werd gemaakt was de publieke tribune van het gerechtshof geheel bezet, voor 'n groot deel door negers, De uitspraak heeft in de zuidelijke staten van de V.S. veel beroering gewekt. Gouverneur Orval Faubus van Arkan sas heeft onmiddellijk een wetsontwerp getekend dat hem machtigt de centrale middelbare school te Little Rock te sluiten. Hij heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin gezegd wordt dat de school maandag niet geopend mag worden. De heer Isa Antilliaans kabinetsformateur? Sociaal commentaar Suède Da mes/Herenjasjes] Nazomerweer - BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Oirectie; J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds teL 21544. DR. MARGA KLOMPÉ """""""""'■"iiiiiiiiiiiiuimmiiimiiiiMMmiHimiiiiuuiii De nieuwe regeling van minister Klompé voor de inschrijving van wo ningzoekenden heeft o.i. op de eerste plaats het administratief -voordeel, dat men voortaan een duidelijker inzicht zal hebben in het aantal personen, dat om huisvesting vraagt. Tot een grotere rechtvaardigheid in de verde ling van woonruimte draagt de nieuwe regeling slechts in die gevallen bij, Waarin de gemeentelijke bepalingen ertoe konden leiden, dat iemand ten onrechte van het urgentieniveau wijderd bleef. Dit is b.v. duidelijk het geval bij degenen die zich in een nieuwe gemeente als woningzoeken den wilden laten inschrijven zonder dat zij de wachttijd in hun oude ge meente mochten laten meetellen. Die oude wachttijd telt nu voortaan wèl mee, hetgeen billijk is. Verder zal de nieuwe beschikking ertoe leiden, dat alle gehuwden, afge zien van de tijd dat zij gehuwd zijn, zich als woningzoekenden mogen laten inschrijven- De categorie die hierdoor „bevoordeeld" wordt zal dit ongetwij feld als rechtvaardig aanvoelen. Maar mogelijk denken degenen die reeds ingeschreven zijn, omdat zij een aan tal jaren gehuwd waren, hier anders over. Zij zullen deze versoepeling van de inschrijvingsregeling immers niet anders kunnen ervaren dan het dun ner worden van de spoeling. Er ver schijnt plotseling een massa nieuwe concurrenten op de markt, hetgeen de reeds ingeschrevenen geen reden tot juichen zal gevenMaar reden tot grote bezorgdheid lijkt ons voor deze groep evenmin aanwezig. Het feit immers, dat een gemeente door een nieuwe beschikking ertoe over gaat om meer woningzoekenden in te schrijven, betekent niet, dat deze ge meente nu ook de vroeger gehanteerde Urgentienorm,en zal laten varen. ■niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii Tot nu toe was de sociale economi sche raa< verplicht om in sociale aan gelegenheden, welke op het terrein van de stichting van :'e arbeid liggen, eerst advi„-s aar di1 college te vragen alvorens Zelf advies uit te brengen of'te oeslissen. Een thans verschenen Koninklijk Be- Sluit (staatsblad 424) bepaalt, dat deze verplichting met ingang van 1 september j.L. la vervallen. In een toelichtend schrijven aan de gemeentebesturen zegt de minister van maatschappelijk werk hierover, dat voor vele woningzoekenden een verwar de situatie was ontstaan door de zeer verschillende voorschriften dienaan gaande in de onderscheidene gemeen ten, ook al waren de huisvestingsom standigheden niet zeer afwijkend. Hier door betwijfelden woningzoekenden het vaak, of hun belangen wel op de juis te wijze werden behartigd. Ook in de gemeentelijke huisvestingskringen werd behoefte gevoeld aan grotere overeen stemming in gedragslijn. Voorts deelt minister Klompé mede, dat zij ook een algemeen geldende maatregel heeft willen nemen ten aan zien van de doorgebrachte wachttijd, die bij verhuizing naar een andere gemeente tot nu toe doorgaans niet in beschouwing werd genomen, het geen als een onbillijkheid werd ge voeld. Daarom is nu bepaald, dat zij, die zich in een andere gemeente wensen te vestigen, desgevraagd een verklaring ontvangen, waaruit blijkt hoe lang zij als woningzoekend staan ingeschreven. De nieuwe gemeente houdt bij de urgentiebepaling van de aanvraag rekening met de elders door gemaakte inschrijvingstijd. Inschrijving op de lijst van woningzoe kenden houdt uiteraard op zich zelf nog niet in, dat men onmiddellijk voor een woning in aanmerking komt. Dit is af hankelijk van plaatselijke omstandighe den, welke alleen door het gemeentebe stuur kunnen worden beoordeeld. Mi nister Klompé is echter wel van me ning, dat deze nieuwe regelen het groot ste effect zullen sorteren, wanneer de gemeente hun huisvestingsbeleid aan deze voorschriften kunnen aanpassen. Maar als de plaatselijke omstandighe den dit met toelaten wordt tenminste bereikt, dat de termijn van inschrij ving in de ene gemeente ook geldt in de nieuwe gemeente, waar belangheb bende zich moet vestigen. Een geheel dorp, Hathipinjari in oos telijk Indië, met 500 inwoners, is ten offer gevallen aan de cholera-epide mie. In enkele dagen tijds bleef nog slechts een klein kind in leven, zo heeft de oppositieleider Mahraraia in de As- semblée van de 'ndische staat Oris- sa verklaard. De minister van gezond- Devi, sprak tegen dat de rege ring de epidemieën niet meer in de hand en zei, dat men de nodige voor zorgsmaatregelen heeft getroffen. Aan ae vooravond van cc viering van hun gouden bruitojt in liice hebben Sir Winston en Lady Churchill met hun zoon Randolph en hun kleindochter Arabella een bezoek gebracht aan het strand in Monte Carlo. Men ziet hier de 83-jarige Sir Winston met zijn achtjarige kleindochter en (op de achtergrond) Lady Churchill en Randolph Churchill (rechts) bij het verlaten van het strand. De Sovjet-Unie heeft gisteren in een nota aan de Amerikaanse ambas sade te Moskou meegedeeld, dat op 55 km ten noorden van Jeravan in Sovjet-Armenië het wrak van een Amerikaans vliegtuig en zes verminkte lijken van inzittenden zijn gevonden. De Sovjet-nota protesteert tegen het feit, dat het toestel het Sovjet-luchtruim heeft geschonden en de Sovjet regering eist maatregelen, die dergelijke schendingen in de toekomst ver hinderen. De nota heeft in Washington bevreemding gewekt, omdat het toestel, dat sedert 2 september op een vlucht boven Oost-Turkije werd vermist, niet zes maar zeventien man aan boord had. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou heeft dan ook direct opdracht gekregen naar het lot van de andere elf inzittenden te informeren. (Van een medewerker) Vreemde vragen kunnen een mens soms gesteld worden. Zou u voor een kring werknemers uit de mid dengroep (,,medialen") een inleiding willen houden onder de titel Tussen Bazen en Bonzen?" Als je ja zegt zit je er natuurlijk aan vast en nee zeggen wordt ook moeilijk, wanneer je er steeds op hebt aangedrongen, dat er beter begrip zal komen tussen de ver schillende maatschappelijke standen. En dus ga je zo eens zitten prakkeze- ren over de vraag wat er nu eigenlijk kan worden bedoeld met zulk een merkwaardige titel. Tenslotte een tele foontje en het wordt iets duidelijker. „Wel, meneer, onze bedoeling kunnen we u met enkele woorden verduidelij ken. De vakbeweging heeft zich vanaf haar beginperiode ingezet om voor de arbeiders vrijheid te verkrijgen. Ze moesten loskomen uit de verdrukking en uitbuiting. De bazen moesten niet langer de alleenheersers zijn over wel en wee en leven van hun ondergeschik ten. Wij vinden dat de vakbeweging daar een goed succes mee heeft be haald. Niet alleen is een grotere mate van vrijheid voor de arbeiders ge groeid. maar ook wij, de chefs, de ba zen, zijn ervan overtuigd, dat de vak beweging in dat opzicht gelijk had en heeft. We In Washington js officieel bekendge maakt, dat het vliegtuig, een C-130, on gewapend was, toen het op 2 septem ber verdween. Op 6 september heeft de Amerikaanse regering aan de Sovjet- Unie en Turkije gevraagd of zij iets wis ten over het lot van het vliegtuig en de bemanning. Intussen heeft een onderzoek van de Amerikaanse luchtmacht in Euro pa berichten opgeleverd, volgens wel ke het toestel op 2 september nabij de Turkse stad Kars, in het Turks- Russische grensgebied, door Russi sche straaljagers is onderschept. De Russen dirigeerden het Amerikaanse vliegtuig naar Russisch gebied en toen de C-130 achter een heuvelrug was verdwenen en van Turks gebied af niet meer gezien kon worden heeft men een ontploffing gehoord en een rookpluim gezien. Het is niet bekend of het bestel is neergeschoten of neer gestort. In de Russische n°ta wordt nog ge zegd, dat „de herhaalde schendingen van het Russische luchtruim door Ame rikaanse vliegtuigen en het in gebreke blijven van de Amerikaanse autoritei ten, maatregelen te nemen om derge lijke schendingen te voorkomen, niet an ders opgevat kunnen worden dan als een politiek, die gericht is op verslechte ring van de betrekkingen tussen de Sov jet-Unie en de Verenigde Staten. Gouverneur Soeekenbrink_ van de Ne derlandse Antillen heeft vrijdagmiddag aan (Aatenvoorzitter R. Isa (Democra tische partij) verzocht de vorming van een parlementair kabinet op brede basis op zich te nemen. De heer Isa heeft de opdracht in beraad genomen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiriiit Bij de massa's gelukwensen, die gis teren binnenkwamen in Villa Caponci- na, het buitenverblijf van Lord Beaver- brook te Cap d'Ail aan de Franse Rivièra waar het echtpaar Churchill zijn gouden bruiloft vierde, waren te legrammen van koningin Elizabeth en van premier Macmillan namens de Britse regering en hemzelf. Een post- besteller kwam nog voor het ontbijt twee postzakken vol telegrammen en brieven bezorgen. Overigens stond het in alle kamers van de villa vol kleu rige bloemstukken en geschenken van allerlei aard, die door vrienden en be wonderaars van de oude staatsman wa ren gezonden. Churchills achtjarige kleindochter Arabella rende opgewon den van de ene kamer naar de andere en maakte zich verdienstelijk door de voor haar grootvader bezorgde ge schenken aan te brengen. Churchill was gisteren een en al vriendelijkheid voor journalisten en fo tografen, evenals zjjn vrouw, Reeds van ver nodigde hij hen voor een glas cham pagne en een sigaar uit. Toen fotogra fen hem vroegen op het terras op en neer te wandelen, weigerde Churchill echter. „Daar ben ik te oud voor ge worden", mompelde hij. „Ga zitten en drink een glas champagne", voegde hij hieraan toe. Mevrouw Churchill ver zocht de fotografen op een afstandje te blijven. „Ik ben niet jong genoeg meer voor close-ups", zei ze. Advertentie (Van onze Haagse redactie) Met terugwerkende kracht tot 1 april 1958 zal een aantal verbeteringen worden aangebracht in de salarissen van de lagere en middelbare rijks ambtenaren, waarmee een bedrag van twintig miljoen gulden is gemoeid. Deze verbeteringen zijn het resultaat van hernieuwde besprekingen in het georganiseerd overleg tussen de regering en de ambtenarenorganisaties. De Tweede Kamer had in een motie-Weijters (K.V.P.) op hervatting van het overleg aangedrongen, nadat in de herfst van het vorig jaar was be kend geworden dat de eerdere besprekingen geen resultaat hadden gehad. De verbeteringen, die minister Struycken opsomt in de toelichting op zjjn aanvullende begroting zjjn: 1) Toekenning van een overgangstoe slag van drie pet aan de rijkswerklie den aan wie geen prestatiebeloning, in welke vorm ook, wordt verleend. Deze maatregel geldt in afwachting van de geleidelijke invoering van werkklassifi- catie en prestatiebeloning voor deze ca tegorie. Voorzover bij de lagere over heidsorganen eveneens ernstig wordt ge streefd naar de invoering van enige vorm van prestatiebeloning, geeft de minister van binnenlandse zaken in overweging ook in deze gevallen een overgangstoeslag te verlenen. 2) Verlenging van de salarisschalen voor de lagere en middelbare ambtena ren in verband met het te geringe ver schil, dat thans bestaat tussen de sa larissen van de hoogst betaalde werk lieden en de laagste toezichthoudende ambtenaren. Volgens de minister heeft deze situatie hier en daar reeds tot moeilijkheden geleid. 3) Inpassing in de verlengde scha len, zodanig dat a) de ambtenaren tot en met de rang van adjunct commies een periodieke verhoging ontvangen, in gaande per 1 april 1958 b) de ambtena ren van de rang van adjunct commies A tot en met de rang van hoofdcommies A een periodieke verhoging ontvangen, indien zij tenminste een jaar het huidi ge maximum van de schaal genieten. 4) Soortgelijke maatregelen als be doeld onder 2 en 3 zullen worden ge troffen voor het onderwijzend personeel en het politiepersoneel. De minister laat in zijn toelichting nog uitkomen, dat op de eerste plaats maatregelen gewenst waren voor de werklieden en de lagere ambtenaren. Op aandringen van de organisaties is de regering eveneens akkoord gegaan met een verlenging van de schalen voor middelbare ambtenaren. Tot een onmid- dellljkeverhoging vooi deze categorie was zij echter niet bereid. De regering is er van uit gegaan, dat de genoemde salarisverbeteringen geen invloed be hoeven te hebben op het algemeen loon- beleid in Nederland. Faubus heeft voorts opdracht gege ven op 7 oktober een volksstemming te houden, waarbij de bevolking zich voor of tegen rassenintegratie op de middelbare school moet uitspreken. Een advocaat te Little Rock heeft in middels evenwel een rechtbank van de staat Arkansas verzocht een uit spraak te doen over de grondwettig heid van het besluit van Faubus de school te sluiten. In deze verwarde situatie gaan enkele vertegenwoor digers van het Amerikaanse mini sterie van justitie, die gisteren in Little Rock gearriveerd zijn om het besluit van het hooggerechtshof ten uitvoer te leggen ondertussen on verstoord verder met hun voorberei dingen. Zij hebben o.a. 37 „deputy marshals" beëdigd, die a.s. maandag als ordebewaarders moeten optreden. Zoals men zich zal herinneren riep gouverneur Faubus in september van het vorig jaar de hulp van de staats- militie in om te voorkomen dat neger leerlingen de school in l ittle Rock be traden. President Eisenhower zond toen federale troepen om de toelating van de negerscholieren te verzekeren. Eisen hower heeft gisteravond vanuit zjjn va- cantieverblijf in Newport in een verkla ring het Amerikaanse volk aangespoord het bevel van het hooggerechtshof op te volgen. Anders zal anarchie het gevolg zijn zo verklaarde de Amerikaanse pre sident. Toen gouverneur Faubus gisteravond nog geen stappen had ondernomen heeft het schoolbestuur van de centra le middelbare school te Little Rock meegedeeld, dat de school maandag ge opend zal worden voor blanke en neger leerlingen „omdat er nu blijkbaar geen andere keus meer is". Het schoolbestuur verzoekt de plaat selijke, staats- en federale autoriteiten alle gewenste maatregelen te nemen om de kinderen en de leraren te be schermen, opdat het onderwjjsprogram ordelijk en doeltreffend uitgevoerd kan worden. Het bestuur van de school zegt innig te hopen, „dat het mbliek de po sitie van de leden van het schoolbe stuur zal begrijpen en dat de onge regeldheden van het vorig jaar zich niet zullen herhalen". Er hebben zich zeven negerleerlingen by de school laten inschrijven. Gouver neur Faubus is van mening, dat er in het geheel geen noodzaak tot toelating van neger-leerlingen bestaat, aange zien de negers, naar zijn zeggen, een uitstekende eigen middelbare school hebben. (Van een verslaggever) Tussen het college van B. en W. van Amsterdam en de directie van de Ne derlandse Bank is een accoord bereikt over de vestiging van het nieuwe ge bouw van de bank aan het Frederiks- plein op de plaats die eerst bestemd is geweest voor een nieuw raadhuis en later voor het gebouw van de Ned. Opera. Uiteraard zal dit accoord nog de goedkeuring behoeven van de ge meenteraad. Aan de Oude Turfmarkt, waar thans de Nederlandse Bank is ge vestigd, zou dan het nieuwe hoofdge bouw voor de Gemeentelijke Univer siteit verrijzen. De Nederlandse Bank heeft onlangs een expositie gehouden van de ontwerpen voor een nieuw hoofdgebouw aan de Oude Turfmarkt. Toen echter werd al het voorbehoud gemaakt, dat waarschijnlijk het be kroonde ontwerp van architect Duin- tjer niet tot uitvoering zou komen. De oplossing van de veelomstreden kwes tie van de vestiging van universiteit, opera en Ned. Bank is te danken aan een initiatief van burgemeester mr. G. van Hall. Waarsc ijnlijk zal tevens voorgesteld worden om het operagebouw te vestigen aan de Ferd. Bolstraat op het terrein, waar thans de oude RAI en het nood gebouw van de verzekeringsbank staan. e zijn er nu zo van overtuigd, dat wij mede de vrijheid van onze werknemers ver dedigen. Maar om het nu maar heel openhartig te zeg gen we krijgen steeds sterker de indruk, dat ze ontzwommen zijn aan de ene fiuk, n.l. die der bazen, om nu terecht te ko men in een andere: die der bonzen. „Alsjeblieft, dat wordt je zo maar even gezegd en dan wordt er bij ge vraagd of je daar dan maar je bonzen- kjjk op wilt geven. We hebben met een langdurig telefoongesprek het fatale op treden even kunnen uitstellen. Want met zulk een vraag wordt een mens geconfronteerd met zichzelf op een wij ze die beslist niet aangenaam is Als een mens zich eenmaal bewust is van bepaalde fouten en hij meent het ernstig met zichzelf en met zijn omge ving, dan zal hij het minste kwaad doen met die bekende fouten. Maar er blij ven er helaas altijd nog zoveel over die we niet kennen. En zo zijn we nu dus voor de vraag gesteld: maakt de moderne vakbewe ging zich zodanig schuldig aan de fout van de „bonzerij", zodat de arbeiders de gevangenen van de vakbeweging zouden zijn? Indien dat zo is moet of wel een radicale vernieuwing plaats vinden ofwel de hele zaak moet aan de kant. In het bewuste telefoongesprek herin nerde onze uitnodiger ons aan de „clo sed unions" en de „closed shops" in Amerika. Is het gevaar niet denkbeel dig, vroeg hjj ons, dat we dat langza merhand ook in Nederland gaan krij gen? Een „closed union" is een vakbond waar men slechts tegen betaling van een hoog entree-bedrag of na een zeer scherpe ballotage als lid wordt toege laten. Van closed shop spreekt men, wanneer slechts in een bepaalde vak bond georganiseerde werknemers tot een bepaald werk, een bepaalde onder neming of bedrijf worden toegelaten. Het zal wél geen toeval zijn geweest dat we een dag later uit een Duitse krant een artikel toegezonden kregen over de geweldige kapitalistische me thoden, toegepast door de algemene Duitse vakbeweging (D.G.B.): eigen rederij, achttien eigen drukkerijen, ko lossale bouwondernemingen, bankzaken met een miljardenomzet, alles bijeen genomen groeit de D.G.B. tot een van de grootste grootwerkgevers van Duits land. (Vervolg op pagina 9) Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Iets warmer en overwegend zon nig, maar later van het zuidwesten uit meer bewolking, zwakke tot matige wind tussen oost en zuid. In de nanacht en vroege ochtend plaat selijk mist. Zondag: Zon: 6.11-18.59. Maan: 7.27-19.14. Maandag: Zon: 6.13-18.57. Maan: 8.49-19.45. Het hogedrukgebied, dat zich van Schotland naar midden-Europa heeft verplaatst, zorgt voor een meer Z.O. luchtstroom, waardoor reeds vanmor gen vrijwel overal de wolkenvelden wa ren verdwenen. Overdag kan het zon netje de temperatuur tot ruim 20 gr. C. doen stijgen en ook morgen belooft het weer echt een „zon"dag te worden. Boven Frankrijk ligt een storings front met enkele buien, maar dit front zal morgen in het zuiden van ons land hoogstens iets bewolking brengen. max. neersL Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. 13 0 Stockholm zwaar bew. 15 0 Oslo mistbanken 19 0 Kopenhage. mist 20 0 Londen zwaar bew. 20 0 Amsterdam onbewolkt 18 0 Brussel mist 19 0 Luxemburg onbewolkt 18 0 Parijs zwaar bew. 22 0 Nice zwaar bew. 25 0 Berlijn licht bew. 19 0 rrankfurt licht bew. 19 0 München onbewolkt 18 0 Zürich onbewolkt 20 0 Genève onbewolkt 19 0 Locarno geheel bew. 24 0 Wenen onbewolkt 19 0 Innsbruck onbewolkt 22 0 Rome onbewolkt 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1