FILMJOURNAAL El Hakim knouucfy Neon Ir, v. d. Steldt kondigt watersportcentrum aan Schouwburgjubilarissen harte lijk gehuldigd „BOLWERK" Het dal der begeerte Meisjes, mambo's en whisky Tabarin Duivelsbocht Reprises en prolongaties KVOB stelt teelt- recht vast Politie waar schuwt voor oplichter Amateurs zeggen Voskuilen een eigen feest toe Lido Films: Busch Breimachine Apotheken- en doktersdiensten Luxor Rembrandt Roxy Pater Barnabas van Rijn 25 jaar Franciscaan H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Svenska Restaurangen Teeltrechtareaal voor tulpen uitgebreid Vragenreeks van raads lid J. Willemse B.O.S.K. vergadert 16 september WIJKCOMITé OUD-SCHOTEN f SLEUTEL WEG? de sleutelspecialist" Bekroonde dahlia's PAGINA 2 Frans Hals WASSERIJ DUYN Diversen: all.eenverkoop: „Wollana" Tempeliersstraat 68 Overveen Kapelaan in Paterskerk te Haarlem CENTRALE RAAD VAN BEROEP OESTERS MODESHOW FIRMA DE GROOT Wespen maken lood gieter het werk onmogelijk Materiaalaankoop voor katholieke begraafplaats Fietsenstalling bij de Koningin Julianaschool B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 650,- voor het maken van een eenvoudige fietsen stalling bij de houten school aan het Van Zeggelenplein, waar de Koningin Julianaschool is ondergebracht. De school heeft geen fietsenstalling, ter wijl steeds meer leerlingen, die veraf wonen, per fiets naar school komen. Onderwij svoorstellen Politiebureau krijgt oliestook De nieuwe haarmode - „INCR0YABLE" NOOITGEDAGT Gecompliceerd ongeval in Haarlem BLOEMEN DAAL Katholieke bejaarden een dagje uit met delegaties van het Concerts^ Burgerlijke Stand Haarlem Leefmilieu Be j aardenwoningen Gemeentezaken Een diep-gewortelde vete tussen een rijke boer en diens mededinger in de liefde is het onderwerp, waarover de film ,,Het dal der begeerte" handelt. De situatie wordt des te erger, wanneer de zoon van de rivaal verliefd op de dochter van de boer wordt. Tegen het einde komt het echter tot een oplossing en daarmee is de atmosfeer gezuiverd. Het verhaal speelt zich af temidden van de alpenweiden, waarbij de „Wildbach" een belangrijke plaats inneemt. Het is allemaal weinig origineel en komt nau welijks tot de middelmaat. Wegens de gestelde conflicten is de film niet ge- eigend voor onvolwassenen. De film „Meisjes, mambo's en whisky" wijkt in zoverre af van de gewone Ed dy Constantine-films, dat hij een beetje vervelend is- Men voelt al uren van te voren wat er nu weer gaat komen: mooie meisjes en harde klappen. Het verhaaltje, dat bijzonder verwarring wekkend is, betreft een uiterst geraffi neerde cocaïnesmokkel per luxe-jacht onder het mom van een expeditie op zoek naar een eeuwen geleden vergaan goudschip in de Caraïbische zee. Nee, de Lemmie Cautionverhalen, waarin Eddy Constantine gewoonlijk speelt, doen het veel beter, omdat ze blijk geven van een heerlijk gevoel voor betrekkelijkheid. Deze film is vanwege de wat al te troe bele sfeer, voorbehouden voor strikt volwassenen. In Lido. Advertentie AMSTKRDXWSEV A\Rr20 TEL. 11053 CINEMA-PALACE: De jonge leeuwen, 18 jaar (tweede week), 2 en 8 uur. Zo. U0, 4.30 en 8 uur. FRANS HALS: Het dal der begeerte, 18 j. 2.30, 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30 en 8 uur. LIDO: Meisjes, mambo's en whiskey, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: El Hakim, 18 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: The prince and the showgirl, «tr. volw.; 7, 9.15 uur. Zo. 2 en 4.15 uur: The Kid, a. 1. Ma.: My man Godfrey, a. 1.; 8.15 uur. Di. en wo.: Summer Madness, 18 j.; 8.15 uur. REMBRANDT: Tabarin, 18 J.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: De duivelsbocht, 14 j.; 2.30, 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: De rebellen van Quebec, 14 j.: 2.30, 7. 9.13 uur. STUDIO: De jonge leeuwen, 18 jaar (tweede week), 2 en 8 uur. Zo. 1.30. 4.30 en 8 uur. Zaterdag 13 september Stadsschouwburg, Haarlem, 8 uur: To neelgroep Puck met „Terug naar Bounti ful", toneelspel van Horton Foote. Aaf Bouber, Karin Haage, Marianne van Wave- ren, Will van Seist, Jan Hundling, Jan Grefe e.a. spelen het stuk onder de regie va Walter Kous. Dreef, Haarlem, 8 uur: Marswedstrij den om de Grote Prijs van Haarlem. Deelname door 22 korpsen uit verschillende dele 1 van ons land. Krelagehuls, Haarlem: Internationale Dahliatentoonstelling. Zondag 14 september Stadsschouwburg, Haarlem, 8 uur: To neelgroep Puck met „Terug naar Boun tiful", toneelspel van Horton Foote. Zie za terdag 13 september. Lisse, 11 uur: Bondsconcours ruiters LTB. Krelagehuis, Haarlem: Internationale dah liatentoonstelling. Maandag 15 september Stadsschouwburg, Haarlem, 8 uur: Caba ret van Georgette Hagedoorn voor de Be scherming Bevolking in Haarlem. Grote Kerk, Haarlem, 11.30 uur: Beiaard bespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Advertentie Haarlem Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek 't Gilde- huys, Koninginneweg 3. tel. 10238. Doktersdlenst: Men belle de fa. Mathót, tel. 11990. Tandartsen: W. J. Muuse, Rijksstraatweg 424, Haarlem, teL 53536. Wijkverpleging: Men belle het Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Ziekenvervoer: G.G.D., tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortseiaan 182, Aerdenhout. tel. 28772. "oktersdienst: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan tel. 27570. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem; Witte Kruis, H. J. G. Lugt- hart, Spiegelenburghlaan 5, tel. 26878. Heemstede Apotheken: Zie onder Aerdenhout. Doktersdlenst: A. L. C. van Lier, P. Aertzlaan 6, tel. 39875; K. L. Kout, J. de Wittlaan 23, tel. 38411. Tandartsen: Zie onder Haarlem Bloemendaa! Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145. Santpoort-Station, tel. 02560-8249. Doktersdlenst: H. D. G. A. Immink, Bloe- mendaalseweg 126, tel. 57753. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie on der Haarlem. Apotheken: Zie onder Bloemendaai. Doktersdlenst: D. K. Heeringa, Militai- rer.weg 18, tel. 56409. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaai Tandartsen: Zie onder Haarlem Santpoort Artsen: D R. Mansholt, Vinkebaan 23, Santpoort, tel. K 2560-8320. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. K 2560-8249. El Hakim is een Egyptische dokter die met vele idealen is bezield, maar die deze in dit op vele gebieden achter lijke land niet kan verwerkelijken. Zijn grote kans komt als hij door een succes volle operatie van een Britse aristocra te uit het dorpje waar hij zijn praktijk heeft, wordt verlost en 'n beroemd me dicus wordt in Londen. Een ongenees lijke kwaal teistert hem en aan het slot van de film ziet men hem, gelukkig dat hij zijn geld heeft aangewend voor de stichting van ziekenhuizen in zijn geboorteplaats, op zijn ziekbed in Egyp te, met aan zijn zijde zijn „eerste gro te liefde". Misschien een film voor het grote publiek, niet voor hen, die van een film meer verwachten dan slechts een zoetelijk verhaaltje. Kolf Thiele heeft in zijn regie weinig anders gedaan dan het verhaal enig reliëf geven. In Luxor voor boven de achttien. Tabarin is een showfilm rond het be kende Parijse nachtlokaal. De Blue Bell Girls gaan met hun welgevormde been tjes van de vloer en natuurlijk is er de can-can. De energieke regisseur heeft moeilijkheden met een der direc teuren die met open ogen loopt in de strik van een roodharige sirene. Gevolg: ontslag, bijna een hartverlamming, en de Tabarin op de fles. Er komt een andere financier, de regisseur kan weer aan het werk en een typiste ontpopt zich tot zangeres-danseres. Het succes is dus weer verzekerd. Een showfilm als vele andere, met meer textiel dan men zou hebben verwacht. In Rem brandt voor boven de achttien. Sensatie op de racebaan is de kern van het verhaal, waarnaar de film „Duivelsbocht" die tot en met zondag in Roxy gaat, is gemaakt. De titel zegt wel genoeg, lijkt ons, maar wij ver melden nog, dat Cornel Wilde de wilde jongen is, die op de racebaan domineert en die voor geen gevaar uit de weg gaat, ook niet voor vrouwen. Niette min kunnen veertienjarigen de film gaan zien. Vanaf maandag vertoont Roxy ,,De rebellen van Quebec", waarin de vrouw van de gouverneur van Quebec met opstandelingen, die het Engelse regiem omver willen werpen, heult. Haar minnaar, van wie zij een zoon heeft, wordt gedood. De gouverneur belooft de zoon te sparen, maar de vrouw vertrouwt hem niet. Wanneer zij dan ook eenmaal de plaats van de jongen inneemt wordt zij gedood. Het verhaal heeft weinig te betekenen en loopt traag. Veertien jaar. Cinema Palace en Studio hebben de vertoningen van „De Jonge Leeuwen" met een week verlengd. Voor achttien jarigen een boeiende oorlogsfilm. Mi nerva vertoont voor strikt volwassenen vanavond en morgenavond „De prins en de showgirl", 's Middags wordt „Het jochie" vertoond, de meesterlijke film van Charly Chaplin. Voor alle leef tijden. Maandagavond wordt in deze bio scoop een reprise gegeven van „My man Godfrey", een aardige filmcomedie voor alle leeftijden. En dinsdag- en woensdagavond wordt „Summer Mad ness" gedraaid voor achttienjarigen. Zondag 14 september was het vijfen twintig jaar geleden, dat pater Barna bas van Rijn, kapelaan in de parochie kerk van de H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt te Haarlem, het kloosterkleed der Franciscanen ontving. Zeven jaar later werd frater Van Rijn priester gewijd. Het zilveren kloosterfeest van de oud ste kapelaan wordt in de parochie van de H. Antonius morgen gevierd. Hoog tepunt van de viering is de plechtige Hoogmis, die gecelebreerd wordt door de jubilaris en waarbij onder anderen pastoor A. van Rijn, bouwpastoor in Haarlem-noord, assistentie verleent. Na de H. Mis wordt in de pastorie een re ceptie gehouden. In een speciale zitting van de centra le raad van beroep te Utrecht is het nieuw benoemde lid, mr. L. G. Verwer, oud-voorzitter van de raad van beroep en het ambtenarengerecht te Haarlem geïllustreerd. Kathedraal: 6.80, 7.30, 9 H-, U en 12 uur. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7-30 8.30 H., 10. 11 en 12 uur H. Jozel, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H. U en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30. 9, 10.30 EL, en 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. a Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45. 9. 10.30 H. en 12 uur H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger straat: 6.30. 7.45, 9 H en II uur. a Liduina, Rijksstraatweg, 6.30. 7110, 9 H... 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30 8.45 H.. 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 6.30. 7.45. 9 H.. 10.45 en 12 uur. BLOEMEN DAAL, AUerh. Drieëenbeid: 7.30, 9 H.. 10.46 en 12 uur. Hulpkerk: 7.80 en 9 uur. AERDENHOUT7.30, 9 H„ en 11 uur. VOGELENZANG: 7. 8.30 H.. 10 uur. BENNEBKOEK: 6.45, 8, 9.15 H., 11 uur ZANDVOORT: 6-30, *r H.. 11 Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7 8 9 H 1030 en 11.30 uur UttlVislEUi. in Bavo); 6.30 30 8.30 9.40 H. 11 en 12 uur HEEMSTEDE <u. L. Vr. Hemelvaart) 6.45. 7.45. 8.40 H. 10 11 en 12 uur. SPAARNÜAM: 7.30 en 10 H. Advertentie Kennemerplein 5 Tel. 16840 „BOLWERK" SPECIALITÉS Smorgasbord Zweedse gerechten Ook belasten wij ons met het ver zorgen van Smorgasbord aan huis. In hotel „De Leeuwerik" te Haar lem zijn vrijdagmiddag de groepsver gaderingen gehouden van de hyacin ten-, tulpen- en narcissenkwekers, aan gesloten bij de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollen- bedrijf, voor de vaststelling van het teeltrecht in het seizoen 1958-'59. Op voorstel van het hoofdbestuur sprak de vergadering zich uit voor het handha ven van het teeltrecht van hyacinten en narcissen en voor een uitbreiding van het areaal voor tulpen van drie percent. De uitslagen van de stemmin gen worden als advies ter kennis ge bracht van het bestuur van het Pro- duktschap voor Siergewassen. Omdat er geen perspectieven zijn, dat de produktie van hyacinten in be langrijke mate zal toenemen, achtte mei» het niet noodzakelijk, dat het teelt recht wordt .itgebreid. Niet in het ge ding was daarbij de compensatie die het P.V.S. vaststelt voor de invloed van de veranderde meetwyze op het ge bruik van het teeltrecht. Het besluit werd derhalve met algemene stemmen genomen. Enige beroering was er bij de vast stelling van het teeltrecht voo tulpen. Het hoofdbestuur achtte een uitbrei ding met drie percent redelijk, daar het vorig seizoen een zo grote vraag naar tulpen bestond, dat de aanvoer ontoereikend was. Om echter te voor komen, dat in geval van een vermin derde vraag een te groot overschot zou ontstaan, meende men niet hoger te moeten gaan dan tot een uitbreiding van drie percent. Enkele afdelingen wa ren echter /oor een ruimere uitbrei ding, maar ook kwamen uit de vergade ring stemmen op, die handhaving van het areaal wensten. Een van de argu menten daarvoor was het surplus dat bestaat aan enkele soorten tulpen. Voor zitter Ant. Nijssen merkte op, dat het nimmer mogelijk zal zijn een dergelijke produktie te bereiken dat alle soorten worden verkocht. Het gevaar van over- iroduktie was bij enkele leden ook niet enkbeeldig. Zij zagen liever een tekort dan een teveel aan tulpen, omdat een tekort de prijs hoog houdt. De verga dering schaarde zich tenslotte in meer derheid achter het prae-advies van het hoofdbestuur en bepaalde' een uitbrei ding met drie percent toe te staan. Er waren 313 stemmen voor en 102 tegen. Bij de narcissenteelt lag de situatie eenvoudiger, omdat in het vorig seizoen 107 hectare teeltrecht onbeplant was ge bleven. De situatie Is niet van dien aard, dat te verwachten is, dat het teeltrecht ten aanzien van de produktie in het komend seizoen te klein zal blij ken. Handhaving van de bestaande si tuatie bleek bij de stemming de juiste maatregel. Voor het prea-advies van het hoofdbestuur werden 128 stemmen uitgebracht, terwijl slechts 29 stemmen er tegen waren. Advertentie Koninginneweg 6 - Telefoon 14024 De grote zaal van Treslong te Hille- gom was donderdagavond geheel gevuld met belangstellenden "oor de najaars show gegeven door de firma de Groot uit Heemstede. Het was een show van internationale allure waarbij magnifieke stoffen werden gelanceerd. Het accent van de modellen, zowel van mantels als van japonnen, viel vrijwel altijd op de rug. De huidige mode immers schrijft een ruime rug voor. Een viertal mannequins en een he renmannequin, hebben de belangstel lenden van het begin tot het eind ge boeid doen toekijken. De mantels, van heel mooie stof vervaardigd, waren veelal zonder sluiting en gegarneerd met bont. De tailleurs en ensembles vielen op door de prachtige coupe en gedurfd heid in kleur. Wij denken hier aan de combinatie hard blauw met hard groen. Vele ensembles hadden een gevoerde rok, welke het Kledingstuk langer in vorm houdt en prettig in het dragen is. Ook hier weer de biousende rug, bijeen- fehouden door een ceintuur of strikje. owel de empire lijn (hoge taille) als de trapeze lijn (uitstaande lijn) kwamen in de pakjes tot uiting. Bij de japonnen valt eigenlijk geen be paalde mode te constateren. De rokken zijn weliswaar weer wat korter gewor den. Overigens kan de japon geen taille hebben, of dan alleen een flauwe of een sterk geaccentueerde taille. De rok ken kunnen heel - zijd zijn of heel nauw of soms de ballonlijn vertonen. Het viel ons op dat er weinig japonnen wa ren met kraagjes. Bijna alle hadden de zo mooi ronde hals, naar verkiezing juist passend om de hals of wat lager uit. fesneden. De coupe wordt verkregen oor losse plooitjes uit de halsbies. Ook bij deze japonnen viel de stof op door voornaamheid. De cocktail- en avondtoiletten vielen als altijd op door hun prachtige stoffen. Veel kant en fluweel was er deze keer verwerkt. Heel mooi was een lichtblauw jeugdig avondtoiletje van kant met een mantel van dezelfde stof, gegarneerd met nylon. De herenmannequin had tot taak de laatste nieuwtjes op zijn gebied te laten zien. Die nieuwtjes bestonden o.a. uit een pantalon zonder omslag, een chan geant regenjas en zelfs uit een alpaca- jas, die ae eigenschap had heel licht in gewicht te zijn en er zwaar uit te zien, en die voorzien was van een brede cein tuur. Vanzelfsprekend toonde hij ook zeer correct zittende costuums zowel in het geklede als in het sportieve genre. Tot slot een bruid, i kanten japon, compleet met bruidegom. De zeer geslaagde hoeden waren af komstig van maison „Finia" uit Haar lem. A. H. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam vestigt de aandacht op de 36-jarige Cornells Zeilmaker, die reeds voor verschillende strafbare feiten door enkele politie-instanties wordt gezocht. Gebleken is dat hij zeer recent ten nadele van een inwoonster van Haarlem een giro-boekje van het Gemeente-Giro kantoor te Amsterdam heeft ontvreemd. Met een cheque, afkomstig uit dat boek je, genummerd 998121, welke cheque hij valselijk van een handtekening heeft voorzien, heeft hij te Amsterdam een tweetal horloges „gekocht". In het boekje moeten zeker nog on geveer 30 cheques zitten, waarvan de nummers liggen in de serie van zes cij fers, die begint met: 998.... Op de cheques staan uiteraard vermeld de letter en het nummer van de recht matige rekeninghoudster bij het Ge meente-Girokantoor, te weten: P 985. Zeilmaker is ongeveer 1.65 meter lang, heeft blond haar, hoog op het voor hoofd. Op de linkerhand, tussen duim en wijsvinger, heeft hij een tatouering van de letters: C.Z. Hij noemt zich wel Van den Berg en geeft zich wel uit voor tweede machinist op de grote vaart. Ook bezigt hij wel de naam: Van der Meer. Winkeliers worden bij deze gewaar schuwd voor het optreden van Zeil maker. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat hij door middel van het plaatsen van huwelijks-advertenties met vrouwen in contact tracht te komen. Bij aantreffen van Zeilmaker wordt verzocht onverwijld de politie te ver wittigen, voor wat Amsterdam betreft b.v. door het draaien van het telefoon nummer 88888. Het Haarlemse gemeenteraadslid J. Willemse (P.v.d.A.) heeft B. en W. van Haarlem schriftelijk de volgende vra gen gesteld: In een door de raad goed gekeurd voorstel van 25 maart 1958, vraagt uw college gelden voor voorzie ningen in het woonwagenkamp in de Waarderpolder, omdat, zo zegt uw colle ge „De toestand zodanig is, dat een on houdbare situatie dreigt te ontstaan, indien niet op korte termijn maatrege len ter verbetering worden genomen." 1. Welke maatregelen hebben B. en W. in verband met deze dreigende onhoud bare toestand genomen? 2. Zijn B. en W. met mij van mening dat zeker de bouw van de in bedoeld voorstel be oogde toiletgelegenheden voor de ko mende winter moet zijn voltooid, en is reeds een kampbeheerder aangesteld? Het raadslid J. Willemse heeft voorts aan B. en W. van Haarlem gevraagd: Is het juist dat de klapbrug bij de Holland-Nautic in een zodanige staat verkeert, dat daardoor ernstig gevaar bestaat voor de veiligheid van het ver keer? De aansluitingen van de brug op het wegdek van de brughoofden zijn zeer slecht. Willen B. en W. hierin op korte termijn de nodige voorzieningen treffen? Op 16. september zal 's avonds om 8 uur bij Brlnkmann aan de Groote Markt een bijeenkomst worden gehou den van de afdeling Haarlem van de Bond ter bevordering van de belangen van spastici (B.O.S.K.). Tijdens deze bijeenkomst zal de voorzitter mededelin gen verstrekken over de verontrusten de gang van zaken bij de door het ge meentebestuur aangekondigde oprich ting van een school voor lichamelijk gebrekkige kinderen. De revalidatie-arts J. G. van der Sluis uit Bergen (N.H.), die tevens deel uitmaakt van het medisch team voor cerebrale paralyse en belast is met de zorg van de revalidatie van lichame lijk gebrekkigen in Noord-Holland, zal die avond een lezing houden over de revalidatie-mogelijkheden van spasti sche kinderen. Rond een uur gistermiddag bereikte de Haarlemse politie het bericht, dat aan de dakgoot van een perceel aan het Floraplein een zwerm bijen hing, waardoor een loodgieter niet aan het werk kon. Een hoofdagent toog naar het bewuste huis en constateerde, dat men met een zwerm wespen te doen had, reden waarom de gemeentelijke reinigingsdienst moest worden gewaar schuwd. De ontsmettingsdienst zou de nodige maatregelen nemen. Omdat de katholieke begraafplaats eerder in gebruik is genomen dan men verwacht had, had de gemeente op de begroting 1958 nog geen post uitgetrok ken voor de aanschaf van twee draag baren, twee rouwkleden, twee graflif- ten, bekistingen en dienstkleding. Daar deze nu reeds nodig zijn, vragen B. en W. de raad om 4550,- teneinde zo snel mogelijk dit materiaal te kunnen aan kopen. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 16.453,ter beschikking te stel len voor het aanschaffen van school- meubelen en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Louise de Coligny- uloschool aan het Marianne Philips- plantsoen. Voorts vragen B. en W. 2600,voor het verbeteren en uitbreiden van de verlichtingsinstallatie van de katholie ke kleuter- en lagere school aan de Kleine Houtweg. De Haarlemse raad wordt gevraagd om 5500,- voor het ombouwen van de bestaande stookinstallatie van de cen trale verwarming in het hoofdbureau van politie in het Florapark. De capa citeit van de bestaande ketel is te groot, zodat de temperatuur doorgaans te hoog is in het gebouw. Door de ke tel om te bouwen tot een automatische oliestookinstallatie kan men de tempe ratuur weer regelen zoals men wil. Advertentie Q NLANGS werd in Parijs door het „Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création" de nieuwe haarlijn voor najaar en winter bekendgemaakt. Op een grootse cock tailparty, waarop pers uit binnen- en buitenland zich verdrong om een glimpje op te vangen, werd in alle luister „la Ligne Incroyable" getoond. Wij noteerden voor u: Zeer moderne coiffure met van de kruin aflopende punten naar-de zijkanten van het ge zicht en het voorhoofd toe. Het voor hoofd lijkt bedekt, doordat een dunne franje (geen pony) het gezicht met gra tie omgeeft. De haren zijn kort en goed tegen het hoofd aan gewerkt. Een speciale coupe is echter voor dit kapsel wel een eerste vereiste. In Haarlem zijn leden van het „Syndicat": Leonard, Wagenweg 29 - Telef. 20518 Louis Pièrlöt, Zijlstraat 88 - Telef. 10083 pour J'annce Presentation Internationale des Coiffures et Modes door de Nederlandse sectie van het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création op Kasteel „De Hooge Vuursche" Baarn op zaterdag 20 sept, to 20.30 uur en op zondag 21 sept. te 15.00 uur Haarlem heeft er tachtig hectare voor over om de bewoners van Oud-Schoten de nodige recreatie te verschaffen. Bo vendien is men er op uit het water sportcentrum te vergroten, waarbij de gelegenheid wordt geboden, de water sport tot een massasport te maken. Dit gaat gebeuren, als de groenstrook tus, sen Vondelweg en Slaperdijk, die door loopt tot de Spaarndammerweg toe en veel groter wordt dan de genoemde 80 ha omdat daar ook recreatieruimte komt voor 'n deel van de bewoners be neden de Jan Gijzenvaart wordt ge completeerd met een watersportgebied (een soort mooie Nel) van 200 ha., met een strandbad, dat een oever krijgt van 700 m lengte en dat voldoende diep zal zijn. Oud-Schoten komt dan te verke ren in een unieke situatie, die zijn weer ga niet vindt in heel Haarlem, zelfs in bijna geheel Nederland. Dit heuglijk nieuws vertelde ir. A. v. d. Steldt, hoofd van de afdeling Stadsontwikkeling van Openbare Wer ken, die op de eerste openbare verga dering van het wijkeomité Oud-Schoten in dit jaar een zeer interessant praat je heeft gehouden over de verdere ont wikkeling van Delftwijk. Deze vergade ring werd gisteravond gehouden in de jeugdkapel van de Sionskerk aan de Eksterstraat. De voorzitter, de heer B. J. A. Steentjes sprak er zijn blijdschap over uit, dat men nu niet gebrek aan belangstelling behoeft te vrezen. Onder de aanwezigen bevonden zich de heer Scholten, directeur van de ha vendienst en het marktwezen en de voorzitter van het wijkeomité van Spaarndam, de heer Stapel jr., met een der leden, de heer Meijer. De heer Steentjes sprak in zijn openingswoord bij naderende voltooiing van Delftwijk, over de vele vragen die zich voordoen in de vorm van verzoeken of klach ten. Hierbij dacht hij aan scholen en kleuterscholen, speeltuinen, buslynen, postkantoor, brievenbussen, recreatie mogelijkheden enz. Vervolgens sprak hy zijn waardering uit over de nodige suc cessen als gevolg van de gevoerde be sprekingen aangaande de te treffen vei ligheidsmaatregelen op de Rijksstraat weg en de verbetering van de verlich ting langs het bewoonde deel van de Slaperdijk. Hij bracht een eresaluut aan de heer Dorresteijn en diens medewer kers voor het keurige onderhoud van in deze wijk gelegen plantsoenen en had waardering voor het werk van de wijk agenten. Als nog steeds bestaande wen sen passeerden wijkgebouw, verlichting uurwerk en zwembad nog eens weer de revue. In de bovenfoyer van de Haarlemse schouwburg zijn gisteren de heren Henk Ransijn en Henk Voskuilen in de intie- me kring van het schouwburgpersoneel en in aanwezigheid van een aantal ge nodigden hartelijk gehuldigd. Nadat di recteur H. Deinum bekend gemaakt had, dat men deze rustige avond wilde benutten om onder elkaar het veertigja rig bestaan van de schouwburg, het veertigjarig jubileum van ober Ransijn en het zilveren jubileum van toneel meester Voskuilen te vieren, sprak wet houder D. J. A. Geluk een gelukwens uit namens het gemeentebestuur. Hij herinnerde eraan, dat het schouwburg- personeel altijd werkt, wanneer anderen uitgaan en hy merkte op, dat het Haar lemse schouwburgpersoneel, dat steeds met een opgewekt gezicht deed. De Haarlemse schouwburg heeft een goede naam bij het publiek en bij de gezelschappen, aldus de heer Geluk en dat vindt zijn oorzaak in het goede per soneel. Toneelmeester Voskuilen wenste hij toe, dat hij gauw over een moderne toneelinrichting mag beschikken, al thans, dat hij het in gebruik nemen daarvan nog zal mogen beleven. Direc teur Deinum dankte zijn jubilarissen Advertentie ftjh gereedschap t al bijna 10& w jaar bekend In de Gierstraat bij de Botermarkt te Haarlem gebeurde gistermiddag om half twee een, verkeersongeval, waarbij een 18-jarige automonteur een hersen schudding opliep. Een 13-jarige Haar lemse scholier stak met zijn fiets van af de Botermarkt de Gierstraat over, juist op het ogenblik dat een bestel auto naderde. De chauffeur van de auto remde af, maar de automonteur, die met zijn motor vlak achter de wagen reed, botste tegen het voertuig op en kwam op het trottoir terecht op de plaats waar een fiets stond geparkeerd. Rond vijftig katholieke bejaarden en gepensioneerden uit Bloemendaai zijn deze week vergezeld van hun geestelijk adviseur, pastoor dr. A. Olierook op stap geweest. In Santpoort-zuid lag het begin van de tocht. Het mooie weer liet aanvankelijk verstek gaan, maar naarmate men zuidelijker kwam, maak ten de wolken plaats voor de zon. Via Noordwijk aan Zee liep de tocht naar de eerste ston Madurodam bij •s Gravenhage. Koffie en gebak gingen aan een rondwandeling door de minia tuurstad vooraf. Het kon evenwel niet lang duren, want de toer diende voort gezet naar het dierenpark Blijdorp in Rotterdam, waar na een rondgang een delicaat diner werd gebruikt, waarby het aperitiefje niet ontbrak. Tot rond half ,'ier verbleven de deel nemers in het dierenpark, maar toen werd de aftocht geblazen voor de reis naar Bloemendaai, niet rechtstreeks uiteraard, maar via het Braassemer- meer. Het was er uitermate gezellig aan het water in een warm zonnetje en het viel velen daarom ook zwaar af scheid te nemen van het lustoord. Si garen, sigaretten en cake verheelden echter veel en mede daardoor heerste er een prettige stemming toen rond ze ven uur Bloemendaai in zicht kwam. voor hun werk en voor de goede wijze, waarop zij hun werk verrichten. Breed mat hy ieders verdienste uit en her- innerde eraan, dat hij de schouwburg met een gerust hart aan zijn personeel kan overlaten, zoals tijdens zyn recente ziekte ook wel gebleken was. In de hul diging van de jubilarissen wilde hij dan ook het hele personeel betrekken. Voor Henk Ransijn had de directeur een ver guld schouwburginsigne met het op schrift „veertig" en bovendien nog een geschenk. Toneelmeester Voskuilen kreeg een vulpen-set aangeboden. Namens de gezamenlijke Haarlemse amateurverenigingen sprak de voorzit ter van Haarlems oudste gezelschap, de Haarlemse Toneel Club, de heer A. C. van der Sande Lacoste, die eveneens beide jubilarissen zijn gelukwensen aan bood en meedeelde, dat het bericht van deze huldigingsavond voor de Haarlem se gezelschappen zo onverwacht was gekomen, dat men toneelmeester Vos kuilen, met wie de gezelschappen steeds op zo'n prettige wijze hebben samenge werkt, op een later tijdstip nog een eigen huldigingsavond wil aanbieden. Mr. J. Hoog sprak namens de Schouw burgcommissie de heer Deinum toe, de directeur van de jubilerende schouw burg. Deze werd geroemd als de auc tor intellectualis van de goede team geest onder het personeel en de ma die artistiek inzicht weet te PaL economisch beheer. Voor de 3 bilarissen had de heer Hoog behalve woorden van gelukwens nog sigaren meegebracht. Regisseur-schrijver Henk Bakker wilde in het bijzonder Henk Voskuilen nog eens complimenteren, vanwege zijn hulpvaardigheid en zyn vinding- rijkheid als toneelmeester, waardoor iedere tonelist in de Schouwburg steeds de onmogelijkste eisen kan stel len. Hierby sloten aan de woorden van de heer Van Woerden, die zijn gelukwensen uitsprak namens het Nieuw Operette Gezelschap. Henk Voskuilen zelf sloot de fïj met een woord van dank en een opwekking aan het adres van de amateurtonelis ten om toch eens wat méér aan te durven, dan altijd die „kamerstuk jes", In het bijzonder dankte hij me vrouw Bagh-Deinum, die destyds ae schouwburg leidde en nu was overg - komen om haar vroeger personeel huldigen. Terwijl net hele schouwburgpersoneel bouw personeel, dat ooK *pkpn „e. woord en daad had doen sp zellig bij elkaar schoof, werden ver schillende gelukste egrammen ™orgele- zen en prachtige bloemen- en iruitrnan- den voor de jubilarissen binnenge bracht Er werd gegeten en gedronken, terwijl vader en zoon Van den Broek er de goede stemming inbrachten met bedjes én voordrachten. Vooral de laat ste kreeg een hartelyk applaus voor zyn clown-optreden. De luidspreker werd op hard gedraaid en men danste genoeg lijk de feestvreugde in. Wat het schouw burgpersoneel betreft, kan nu het veer tigjarig bestaan van het Huis aan het Wilsonplein gevierd worden. GEBOREN: E. LeendertseVreug- denhil, z.; A. G. de GrootVan Kal- ker, z.; A. M. J, Augustin—Wubbe, z.; W. H. LammerseRoodenburg, z.; M. J. O. Verdoorn—Duijn, z.; E. Hilders— Verwer, z.; H. C. SunierRumscheidt, d.; B. A. DussenbroekHabich, d.; W. BusserHubbelmeijer, d.; C. J. Post- Van den Hoven, d.; H. Schaapman- Ploeg, d.; A. M. van KampenVermin, d. ONDERTROUWD: M. Boxelaar en W. C. S. Jansen; T. Stolvoort en E. Gelau- die. GETROUWD: A. Kok en M. Smit; A. A. R. Cieraad en J. Speijers; R. D. van Bladeren en A, M. Lenaarts. OVERLEDEN: H. van der Keste, 99 jr., Kenaupark; C. de BeerDe Haas, 70 jr., Denijs van Hullelaan; W. Hauer Mijdendorp, 72 jr., Kamperlaan. Onder de ingekomen stukken waren vragen en antwoorden aan B. en W. over de markt, die by wijze van proef in de Diezestraat wordt gehouden, wel ke proef als geslaagd wordt beschouwd. Aangedrongen werd met spoed een aan vang te maken met de bouw van een speeltuin voor de reeds bestaande speel tuinvereniging in Delftwijk en een ge bouwtje of anders schoollokalen voor het winterwerk van deze vereniging. Als antwoord daarop kwam de mededeling, dat men verleden week begonnen was met de aanleg van openbare speel plaatsen bij het Top Naeff plantsoen. Nog werd gevraagd enige braakliggen de stukken grond in te richten als rol- schaatsbaan en volleybalgelegenheid, waarop geantwoord is, dat de mogelijk heid daartoe zal worden onderzocht. Hierop was het woord aan Ir. v. d. Steldt, die aanving met te zeggen, dat het de gemeente Haarlem met het plan Delftwijk er niet om gaat alleen pak huizen te bouwen, om daar mensen in op te bergen, maar ze er ook een leef milieu te bieden. De samenleving keilt vele facetten. Belangrijk daarvan zijn: wonen, werken, zich ontspannen en het verkeer. Haarlem is praktisch uitge groeid in noordelijke richting, er kunnen nog een 250-tal woningen bij in de punt van Delftwijk en dan is de kous af. Het oorspronkelijke plan moest wor den verlaten in verband met de ont plooiing van het verkeer. Zolang ech ter de nieuwe weg, die het verkeer van de Velsertunnel, moet afvoeren langs de Delftlaan er niet is, kunnen deze woningen, die moeten komen ten noor den van de vier blokken, welke de r.-k. woningbouwvereniging St. Bavo nu be zig is te zetten, nog niet worden ge bouwd. Dan wonen 25.000 mensen. De kinde ren hebben hun leefruimte nodig voor recreatie na schooltijd, maar ook aan de vrije tijd van de groten en de be jaarden moet aandacht worden be steed. De overige grond, ten noorden van de Vondelweg, eist voor passieve recreatie, parken en plantsoenen, een kwart hectare, terwijl voor de actieve recreatie op sportvelden e.d. 14 ha no dig zijn. Dan vraagt de schoolsport ruim 6 ha. De mensen, die wonen in flats en het kontakt met de grond mis sen, vragen aan volkstuinruimte 7,5 ha, de schoolwerktuintjes 4 ha en de vrije speelruimte voor kinderen 2,5 ha, zo dat er voor die 25.000 mensen en kin deren 80 ha grond nodig is, nog los van de gemeenschappelijke tuinen bjj de flatwoningen, die niet slechts als kyk- tuinen bedoeld zijn, maar waar ook iets mag gebeuren. Hierop volgde het heuglijk nieuws, waarmee we ons verslag aanvingen. Ir. v. d. Steldt liet daarop volgen, dat men in Delftwijk nog geen rekenmg heeft kunnen houden met wat in Schalkwijk wel het geval is de wo- ningdifferentiatieBij de nog te bou* wen woningen zal men proberen meer woningen te krijgen voor bejaarden en ook voor alleenstaande dames. Ook is de huisvesting niet ideaal, want men moet daarheen, dat elk gezin kan be schikken over een tweede woonvertrek. In Delftwijk is geen terrein voor gr°- te bedryven, zodat men er in de gun stige omstandigheid verkeert^ van rUS* tig te wonen. In het oorspronkelijk plan is gere kend op winkels. Een winkelcentrum is echter een zaak voor particulier initiatief. Er is gerekend op een win kelcentrum voor geheel Oud-Schoten, inclusief een gelegenheid voor het ver tonen van films e.d., zo iets als het Minerva-theater in Heemstede Met een tip aan het wijkeomité. om een van de mensen van het Insn ut, dat dit onderzoek instelde, daarvan eens iets meer te doen vertellen, eindigde spreker, die een warm dankwoord van de voorzitter voor zyn zeer interessan te uiteenzetting mocht incasseren en tot besluit van de avond nog enkele vra gen tot genoegen der vragenstellers be antwoord had. Advertentie 11493 ff LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. Tijdens de internationale "jf^olgen- toonstelling in Haarlem ^unwisselbeker de prijzen toegekend: ae erootbloemi- voor de beste buitenlandse^ Mrs Mac. ge werd toegekend aan lego ujt Lg._ Donald Quill van J- r de beste bin den, de wisselbeker wag VQOr de Colo. nenlandse aanTwl^saiiego uit Leiden, de nel, ook vani de beste binnenlandse wisselbeker naar pretty Lass van ^ldBruWeIom ujt Baarn, de wissel- Ko fmor de beste Pompon ging naar White Pearl van Ludwig Co. uit HU- leeom de plaquette voor de beste iifinbloemige ging naar Baby daugh ter van J- Ballego uit Leiden. De gouden medaille van de Koningin werd toegekend aan de firma C. S. Weijers Zoon uit Hillegom en de gouden medaille van Prins Bemhard ging naar de firma K. Maarse Dzn jr. uit Aalsmeer. De feestelijke opening van de tentoon stelling door de commissaris van da koningin in Noord-Holland dr. M. J. Prinsen werd o.m. bijgewoond door de burgemeesters van Haarlem, Heem stede en Bloemendaai, door jhr. mr, L. M. E. von Fisenne, voorzitter van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en door de „bollendok- ter" prof. dr. E. van Slogteren. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 510 m2 grond aan de Frederik Hendriklaan te verkopen aan C. J. Remmelzwaan te Haarlem. Deze wil er een eengezinswoning op gaan bouwen. De grond wordt ver kocht voor 18.- per m2. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een extra-krediet te verlenen van 2000,- voor de inrich ting van een kamer voor de tweede psycholoog en van een assistenten kamer voor het Bureau voor Beroeps keuze aan de Zijlstraat. B. en W. stellen de raad van Haar lem voor de woningbouwvereniging „Rosenhaghe" een voorschot van 1510,- te geven voor het verbouwen van het perceel Kopsstraat 20 van win kel tot woning. In 1941 zijn de panden Kopsstraat 16 en 18 reeds tot woning verbouwd. De huur van het pand num mer 20 zal nu in overeenstemming wor den gebracht met die van pand num mer 16. Voorts vragen B. en W. van Haarlem de raad toestemming voor de verkoop van 465 m2 gronds aan de Frederik Hendriklaan aan de heer W. J. Leere- veld te Haarlem, die er een ééngezins woning op wil gaan bouwen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2