Hartelijke ontvangst Duitse gasten door burgemeester Bloemendaal-tennistoernooi voor Van Rijn en Gurowitch Twee dodelijke ongeluk ken voor het Gerechtshof te Amsterdam Katholieke jeugdbeweging in Santpoort viert koperen feest Nationale lijfrente 'oor/nan Hel nieuwe vlaggeschip van de HAL w Internationaal hockeytoernooi trok de aandacht De wedstrijden van zondag D.E.M. DAMES KAMPIOEN NED. KATH. SPORTBOND Sterk hezet invitatietoernooi Twee personen verdronken toen auto in Noord-Hollandsch Kanaal reed De Circusheid lil M o MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 PAGINA Op Scheijbeeck in Beverwijk KATH. HOCKEYCLUB SCHEYBEECK 1JMU1DEK Aanrijding tussen twee bromfietsen Brand in papier opslagplaats Courses Duindigt Prachtig atletieksucces Diploma zwemmen bij D.W.T. nu nv nu nu ts: tsi ts: tsi ifi nu. m txx rs.i r.<' ri': ts: Dressuurwedstrijden Ronde van Sassenheim op 17 september In het kader van Oranjefeesten Henk Buis snel in najaarsrit Courses Groningen >«w «f», REMBRANDT 7. De gehele manier van doen van de drie ruiters verraadt, dat zij iets van plan zijn en bepaald niet veel goeds, naar hun zware bewapening te oordelen. Het zijn bovendien vreemdelingen, want hun kleding is van vreemde snit. „Wat hebben die krijgers hier te zoeken," mompelt Thorfinn voor zich heen, terwijl hij hen behoedzaam begint te volgen. Lang lukt het hem niet hen in het oog te houden, want op een gegeven ogenblik wenden zij hun paarden en verdwijnen tussen de stammen. Hebben ze Thorfinn's aanwezigheid gemerkt? De jager aarzelt, het lijkt hem niet waarschijnlijk, maar aangezien het drie tegen één is, wanneer het tot vechten zou komen, neemt hij liever geen risico's. Snel trekt hij zich dieper in het woud terug, stijgt op en rijdt in de richting van een heuvelrug, in welks be schutting hij hoopt de vlakte ongezien te kunnen oversteken. Maar dan dringt opeens een verwijderd rumoer van opgewonden stemmen tot hem door. Het lijkt er veel op, dat daar gevochten wordt en ogenblikkelijk brengt Thorfinn het in verband met de drie ruiters. Hij bedenkt zich geen moment meer, keert op zijn pad terug en stormt de vlakte over. Nog voor hij de woudrand bereikt heeft, laat hij zich in volle ren van zijn paard vallen en glijdt als een aal weg tussen de struiken. De kreten zijn ver stomd. Alleen meent hij nog even het geluid van hoefgetrappel te horen, dan is het stil. Zonder moeite vindt hij de plaats, waar de drie ruiters het woud ingetrokken zijn en voorzichtig volgt hij hun brede spoor. Tot hij opeens met kloppend hart stilstaat. De geur, de geur is er weer Weliswaar vermengd met de lucht van de paarden, maar onmiskenbaar. Het wezen is hier dus in de buurt geweest en wel kort geleden. Thorfinn Snelvoet moet vechten tegen de opwelling rechtsomkeert te maken. Doch terwijl hij nog aarzelt, dringt er opeens van dichtbij aan angstaanjagend, dof gekreun tot hem door. In een sfeer van hartelijkheid had za terdagavond ten stadhuize van Bever wijk de ontvangst plaats van een groot gezelschap Duitse sportlieden, leden van de hockeyclub Preussen uit Duisburg, die de gasten waren van de Beverwijkse hockeyclub Eechtrop. Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft in een Duitse toespraak zijn voldoening over dit sportcontact geuit, niet al leen om de sport, maar ook omdat door deze internationale ontmoetingen de sfeer bereikt wordt nodig voor het vor men van een Europese gemeenschap. Het is heel goed, dat Duitse en Neder landse jonge mensen elkaar ontmoeten. In dit verband vond de burgemeester het prettig, dat bij de groep niet alleen ouderen waren, maar ook jeugdleden. Hij achtte het ook van belang, dat de Duitse gasten bij particulieren zijn on dergebracht en daardoor het gezinsleven in Nederland leren kennen, contact heb. ben met de gezinnen en de kinderen. Hij dankte Eechtrop, bijzonder de 'e. ren Reijnders en Tukker voor het mee- werkkenbij het leggen van internatio nale contacten. De voorzitter van de hockey-afde- llng van „Preussen" de heer H. Haug heeft in zijn antwoord gezegd, dat men zich in Duisburg over deze trip naar Beverwijk zeer had verheugd. Lang was naar deze tocht uitgezien en heel blij was men met de hartelijke ontvangst. In ongedwongen sfeer bleef het gezel schap nog enige tijd in de raadzaal bij een. De burgemeester onderhield zich met de gasten, informeerde naar hun reis, evenals de wethouder voor de sport de heer S. Coelingh, en de raadsleden die de ontvangst bijwoonden. Namens Eechtrop werden burgemees ter Bruinsma als bewijs van waardering bloemen in de Beverwijkse kleuren aangeboden. Zoals we dat gewend zijn gedurende de maanden van de voetbalcompetitie geven we hieronder het verslag van de wedstrijden, die geen plaats vonden op de sportpagina's. Be verwijk-K W: 21. In een wed strijd, waarin Beverwijk vooral voor rust sterker was, hebben de plaatsge noten een verdiende overwinning be haald. De Wijkers waren overwegend in de aanval. Tot driemaal toe stond een Be- verwijker alleen voor het KW-doel, zonder succes evenwel. Kort voor rust wist Waanders het overwicht uit te drukken in een goed gericht doelpunt. De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, maar nu werden de KW aanvallen gevaarlijker, zodat na 20 minuten Oostveen Raap het na kijken gaf en de stand gelijk was. Zo ging de wedstrijd gelijk op tot Kick Min- neboo kort voor het einde het winnen de doelpunt voor Beverwijk inschoot, 2—1. Eland-Kinheim, 02. De Velsen-noor- ders zijn uitstekend gestart. Ze kwamen met de volle winst uit Amsterdam terug. Haan gaf Kinheim reeds voor rust de leiding. Na de hervatting kon Sluiter uit een voorzet van Demmers de winst veiliger stellen. Het bleef 02. L'it geest-S VA 05. Met een verjongd elftal, waaraan een goede training uit stekend is besteed is SVA als overwin naar naar Assendelft teruggekeerd en niet ten onrechte. Het spel van SVA was over alle linies beter dan dat van de Uitgeesters, die over het algemeen de bal te lang in hun bezit hielden en dientengevolge SVA gelegenheid gaven zich op te stellen. Terrasvogels-Arsenal, 41. Een aar dige wedstrijd, waarbij de ruststand 00 was, en in de tweede helft door Terrasvogels achter elkaar 4 doelpun ten werden gemaakt. Kort voor het ein de wist Arsenal de eer te redden. Scheybeeck had zondag slechts één wedstrijd: Scheybeeck 2Kraaien 3, 0 4. Een heel goede oefenwedstrijd voor de Scheybeeck-reserves, ook al moes ten de Beverwijkers de overwinning aan Kraaien laten. Veel kon van het technisch betere spel van de gasten geleerd worden. De ruststand was 0 3; eindstand, 04. De Duitse gasten waren gekomen om wedstrijden te spelen tegen Eechtrop en een Zandvoortse hockeyclub. Zaterdag en zondag zijn deze in Westerhout ge houden. Nadat de Duitse gasten 's middags bij de Eechtrop-leden waren ondergebracht werden er verschillende wedstrijden gespeeld. Allereerst Zandvoort en Eech- trop-combinatie-junioren speelde tegen Preussen-junioren. Deze verloren met 4-2. Eechtrop II dames won met 1-0 van de Duisburgse dames. Het doelpunt werd door Rie Kuijs gemaakt. Preussen I speelde tegen Zandvoort 1, de Duitsers waren technisch en taktisch beter en wonnen verdiend met 4-0. Preussen II speelde tegen Eechtrop III en ook hier waren de Duisburgers sterker. Zondag kwamen de Eechtrop-junioren tegen de Preussen junioren uit. Door twee doel punten van Bok-Engelsman werd het 2-0. Voor de rust maakte Preussen nog gelijk. In de tweede helft maakten Frans Ha- mann en Jan Nieuwenhuizen er 4-2 van. Kort voor het einde werd het 4-3. Eechtrop IIPreussen II, Eechtrop had al spoedig een 0-2 achterstand. Na rust maakte Dick Drijver er 1-2 van, terwijl Jos Beerman uit een strafcorner de stand op 2-2 bracht. Kort voor het eind signaal werd het 2-3 voor Preussen. Dames Eechtrop I-Preussen I, 3-1. Eechtrop was veel sterker, maar de hitte was hier oorzaak van matig spel. Heren: Eechtrop I-Preussen I een mooi gelijk opgaande strijd. De Duitsers na men door hun midvoor een 0-1 voor sprong. Hans Groen maakte voor rust nog gelijk. In de tweede helft kon Hans Groen Eechtrop een voorsprong en te vens de overwinning geven. Zondagmiddag omstreeks 6 uur zijn op de hoek van de De Noostraat en de Zeeweg te IJmuiden-oost twee bromfiet sers met elkaar in botsing gekomen. Een van hen, de 46-jarige S. P. uit Velsen-noord, moest met een hersen schudding in het Antonius-ziekenhuis worden opgenomen. Vermoedelijk doordat een kind met vuur heeft gespeeld, is zaterdagmiddag brand ontstaan in een oude schuur ach ter een handel in lompen en oude ma terialen aan de v.d. Zwaagstraat te IJmuiden-oost. De brandweer was er gelukkig snel bij, zodat het in stapels oud papier voortvretende vuur tijdig kon worden geblust, voordat gevaar voor de omgeving kon ontstaan. Uitslagen van zondag te Duindigt ge houden draverijen: Groningen prijs. 2120 m.: 1. Wanda van Gonny (A. R. Nottelman) 3.08.4, 1.28.9; 2. Wilna van Oranje, 3. Wanda. Tot.: winn. f2.20, pl. f 1.40, f2.50, f3.—, gek. f5.10, cov. f6.20. Mereveld prijs. 2020 m. 1. The Lee (A.' S. Tesselaar) 2.55.1, 1.26.7; 2. Tor telduif S; 3. Tea. Tot.: winn. f5.80, pl. f2.10. f2.80, f4.90, gek. f 12.10, cov. f 6.70. Hilversum prijs. 2600 m.: 1. Vanadis, A. R. Nottelman, 3.47.5, 1.26.2; 2. Sjakie Scott; 3. Perraise. Tot.: winn. 1.20, pl. f 1.10, fl.10, gek. f2.70, cov. f2.70. Kampioenschap van Ned. 2500 m.: met auto-start. 1. Theo Messidor, W. H. Geersen, 3.20.5, 1.20.2; 2. Roland; 3. Dou ble Six M. Tot.: winn. f2.10 (stal),pl. f 1.20, f 1.50, f 1.20, gek. f 11.10, cov. 5.80. Alkmaar prijs. 2600 m.: 1. Tabor, A. R. Nottelman, 3.35.-, 1.22.7; 2. Sammy Mars; 3. Sir Parisien O. Tot.: winn. f 1.10, pl. fl.10, fl.10, gek. f 1.50, cov. f 1.70. Duindigt prijs. 2100 m.: 1. Traviata, J. Ham, 2.53,9, 1.22.9; 2. Seigneur Bas- com; 3. Query Hanover. Tot.: winn.: f3.50, f 1.80, f2.60, f4.50, gek. f9.—, cov. f8.40. Het Criterium. 1700 m.: 1. Jolly Pe ter, A. J. Garrington. 1.52.2; 2. Marialva II; 3. Sir Carston. Winn.: f 1.50 (stal), P1 f2.10, f3.—. gek. f 10.10. cov. f6.—. St Leger. 2900 m.: 1. Paljas, H. J. v. d. Kraats, 3.17.3; 2. Terratius; 3. Irish Doll. Winn.: f 1.40, pl. fl.10, f2.70, f290, gek. f 4.40, cov. f 10,-. Beker der Amateurs. 2400 m.: 1. Syl via. F. Frowein, 2.44.2; 2. Cornet; 3. Arklow Rock. Winn.: f 1.40, pl. fl.10, f 110, gek. f 1.70, cov. 1.90. Totale omzet f 157.263,50. Groot was de vreugde in de DEM- ploeg in het stadion De Yliert in Den Bosch toen na het nummer speerwer pen de Beverwijkse dames er in ge slaagd waren de punten-achterstand op RKEAV en THOR om te zetten in een voorsprong en daarmede het kampioen schap van de Nederlandse Katholieke Sportbond werd bemachtigd. Niet minder dan tien sterke dames- atletiekploegen kwamen in deze jaar lijkse strijd uit. Daarbij waren RKEAV met o.a. de bekende Ine Spijk, die in Stockholm voor ons land uitkwam bij de Europese kampioenschappen, voorts THOR uit Roosendaal met o.a. Irene Roeken, die het meisjesrecord kogelsto ten zo scherp op haar naam heeft ge zet. Estafette uit Amsterdam, en het sterke L.D.A. uit Den Haag. De Bever wijkse ploeg was echter eveneens sterk samengesteld en door haar veelbeloven de meisjes, die zo prachtig meestreden met geroutineerden als de zusjes Jo en Corrie Duijn en Truus Maathuis werd het een bijzonder succesvolle dag voor onze stadgenoten. Op de 100 m wist Truus Maathuis zich in de finale te plaatsen. Natuurlijk moest zij het afleggen tegen Ine Spijk, die royaai zegevierde, terwijl ook de Thor-dames C. Bolijn en L. Hinten sneller bleken. Een vierde plaats in 13 sec. is in dit milieu een zeer verdien stelijke, Corrie Duijn won haar eerste 200 m. en met de goede tijd van 27,4 sec. wist zij eveneens een vierde plaats voor zich op te eisen al weer achter o.a. I. Spijk en C. Bolijn. Op de 80 m horden stelde Thea Potma in haar eerste wedstrijd met 14,9 sec. wellicht iets teleur, doch Jo Duijn vergoedde veel door in de finale als derde te ein digen in 12,8 sec. achter o.a. Corrie van den Bosch, die in Stockholm aan de vjjfkamp heeft deelgenomen. Veel pun ten leverde het hoogspringen, waar Truus Maathuis en Corrie Duijn met elk 1,45 m. resp. de tweede en de vier de plaats bezetten. De jeugdige Bets Kuijs toonde haar vorm bij het versprin gen, waar een sprong van 5,08 m. haar op de derde plaats bracht. Bij het dis cuswerpen viel Corrie van Wijk niet in de punten en wist alleen Lies Vink met 30,59 m. voor een winstpunt zorg te dra gen. Op kogelstoten bracht zij het er echter beter af en wist zij o.a. Irene Roe ken te verslaan. Achter Corrie van den Bosch werd zij tweede met 12,29 m. De zdge werd tenslotte bereikt door de goede resultaten op het speerwerpen. Jo Duijn wierp de speer naar een nieuw clubrecord en met 39,30 m. werd zij tweede achter de bekende Willy van Montfoort. Ank Smorenberg deed het eveneens verdienstelijk door met 31,90 m: de vijfde plaats in te nemen. De es- tafettenploeg 4 x 100 m, bestaande uit Bets Kuijs, Thea Potma, Corrie Duijn en Truus Maathuis eindigde op de der de plaats. Het ging bijzonder snel, want de tijd 52,3 sec. betekende het tweede clubrecord, dat deze dag tot stand kwam. Na enkele jaren op het tweede plan te staan, is het de DEM-damesploeg dus ditmaal weer gelukt in bezit te ko men van de fraaie wisselbeker van de N.K.S. Bij de heren won Kimbria uit Maastricht. De eindstand bij de dames luidt: DEM, Beverwijk, 39 punten. 2. KREAV, Enschede, 34 pnt. 3. THOR, Roosendaal 34 pnt. 4. LDA, den Haag, 21 pnt. 5. Estafette, Amsterdam 17 pnt. 6. Taxandria, Oisterwijk 7, K. en K. Til burg. 8. Oss-Volo 9. P. H. Vught 10. V. I. F. Utrecht. «www iK- mm «as» Dit is dan het lang geheim gehouden uiterlijk van de Rotterdam", die in oktober van het volgend jaar de Nederlandse koopvaardijvloot met 37.000 registertonnen zal uitbreiden. In het midden niet de schoorstenen, zoals men wellicht zou denken, maar de twee liftschachten, die door de 12 dekken zijn ontworpen. De uitlaat bevindt zich op het achterschip (rechts op de foto) en betekent dus een breuk met een traditie. De twee rookkanalen worden niet naar elkaar toegeleid en ommanteld, zoals tot dusver gebruikelijk, maar lopen rechtstreeks door tot boven de dekken, waar zij verder gelijke nis met een mast zullen krijgen. Vrijdagmiddag heeft de procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Amsterdam tegen de 27-jarige K. terzake dood door schuld een maand gevangenisstraf ge- eist met een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechtbank te Alk maar had K. vrijgesproken. De officier van Justitie was in hoger beroep geko men. Verdachte stond terecht, omdat het aan zijn schuld te wjjten zou zijn, dat op 16 augustus van het vorige jaar een auto met zes inzittenden in het Noord- Hollandsche Kanaal is Bereden, waardoor twee personen om het leven kwamen. in de berm langs de weg geparkeerd stond, niet had gezien. Een adjudant der rijkspolitie had bij reconstructie van het ongeval geconsta teerd, dat bij neergeslagen schermpje men hinder van de zon had. Verdachte is zo verblind geweest, dat hij niets meer zag, aldus de procureur-generaal. Een snelheid van 50 km ter plaatse moest naar zijn mening echter als roe keloos worden beschouwd. Hij achtte grove schuld van verdachte aan dit on geval bewezen. De procureur-generaal merkte nog op, dat verdachte „een be hoorlijk aantal borrels op had" het geen echter niet ten laste was ge- In de middag van deze dag reed K. met ]eg,j en ,jit van invloed is ge- zyn bestelauto op de Westfriese dijk on- weest op zijn oplettendheid. De verde- na crprndonfo Warmoriniii7Qn lancrc j:iii i. der de gemeente Warmenhuizen langs t Noord-Hollandsche Kanaal in de rich ting Koedijk. Voor hem reed in dezelfde rich ting op korte afstand een personenauto, bestuurd door de vertegenwoordiger S. Minnema uit Leeuwarden. Bij een zij weg verminderde de auto van de heer Minnema vaart. Dit schijnt de bestuur der van de bestelauto niet te hebben op gemerkt, want met een vaart van 70 km botste hij tegen de personenauto op. Deze schoot in de berm, kantelde en verdween in het water van het kanaal. Vier van de inzittenden konden worden gered. Maar de echtgenote van de heer Minnema en zijn dochtertje werden le venloos uit het water opgehaald. Verdachte verklaarde, dat hij de per sonenauto geen vaart had zien vermin deren e.i de indruk had, dat de wagen bij de zijweg links af wilde slaan. Zijn poging om nog uit te wijken mislukte. Deze lezing van verdachte week af van hetgeen hij bij zijn eerste verhoren had gezegd, namelijk, dat hij niet kon ver klaren wat de oorzaak van de botsing was geweest. „Ik moet even van de kaart zijn geweest, want plotseling zag ik de auto voor mij." De bestuurder van de personenauto de heer Minnema verklaarde, dat hij vaart had geminderd bij het zoeken naar een handwijzer. Hij was echter niet naar links uitgeweken en had evenmin plot seling geremd. De procureur-generaal vond het vreemd, dat de rechtbank te Alkmaar verdachte had vrijgesproken. Volgens hem moet het ongeluk aan de onoplettendheid van verdachte worden toegeschreven. Diens eerste verklarin gen, dat hij een ogenblik absent is ge weest, leek hem het meest aannemelijk. De verdediger was van mening, dat zijn verdachte bij het ondergaan van zjjn eerste twee verhoren vlak na het gebeurde zo van streek was geweest, dat hij niet alle punten naar voren had kunnen brengen, die voor zijn zaak van belang konden zijn. Verdachte had, na dat hij een der geredden met zijn wa gen naar het ziekenhuis in Alkmaar had gereden, daar ook enige uren moeten verblijven, omdat hij een shock had op gelopen. Twee dagen later reeds had hij met de politie over bedoelde punten gesproken. De verdediger achtte het niet uitgesloten, dat verdachte de bot sing niet heeft kunnen vermijden. Hij vroeg, als tot een veroordeling zou worden overgegaan, een voorwaardelij ke straf op te leggen. Veertien dagen onvoorwaardelijk en een half jaar ontzegging der rijbevoegd heid heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam geëist tegen een 36-jarige boekhouder uit Heiloo we gens een auto-ongeluk, waarbij de broer van de boekhouder om het leven kwam en twee zijner vrienden ernstig werden gewond. De rechtbank te Alkmaar had de boekhouder tot 300 gld boete subsi diair 30 dagen hechtenis en drie maan den ontzegging der rijbevoegdheid ver oordeeld. Zondagmiddag 1 december van het vorig jaar reed de boekhouder met zijn auto met een snelheid van 50 km op de middenweg te Heerhugowaard. Hij had de zon recht in zijn gezicht en daarom het zonneschermpje in de wagen naar beneden gedaan. „Toen ik op een gege ven moment niets meer zag en zou gaan remmen zat ik al boven op de vrachtwagen," aldus zei de verdach te, die de vrachtwagen, welke deels Advertentie diger concludeerde tot vrijspraak, om dat zijns inziens niet is komen vast te staan, dat verdachte onoplettend heeft gereden. Subsidiair verzocht hij hand having der door de rechtbank opgeleg de boete en een voorwaardelijke ontzeg ging der rijbevoegdheid. Uitspraak in beide zaken 26 september. BAB Het Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld opent het nieuwe seizoen op 24 september in hotel Boekenroode te Aerdenhout met een causerie door me vrouw L. Eversdijk- Smulders over „Twee culturen in het Heilige Land". Op uitnodiging van het gemeente bestuur houdt het BAB zaterdag 27 sep tember een excursie naar het land goed „Elswout". De volgende cause rieën en films worden gereserveerd voor maandag 27 oktober en voor woensdag 10 december. Dat de vakanties geen stilstand in het werk van de R.K. Zwemvereniging De Watertrappers gebracht hebben bleek bij het afzwemmen voor de K.N.Z.B. zwemdiploma's waar zondagmiddag in het Sportfondsenbad gelegenheid voor was. Alle 57 jongens en meisjes slaag den, 19 meisjes en 10 jongens voor het voorbereidend A diploma, 10 meisjes en 5 jongens voor het B diploma van ge oefend zwemmer, 11 meisjes voor het Jeugdvaardigheidsdiploma en een meis je en een jongen voor het Vaardigheids diploma A. Het invitatie A-toernooi van de LTC „Bloemendaal" dat zaterdag en zondag op de banen van „Duinwijck" sterke spelers en speelsters op het gravel bracht is bij de heren gewonnen door de Amsterdammer R. Gurowitch en bij de dames door zijn stadgenote mej. H. van Rijn. Ook het gemengddubbel werd een zege voor Gurowitch in sa menwerking met mej. B. van Buuren uit Hilversum. Th. Kramer die twee maal de beker mee naar huis nam, was niet in zijn beste conditie en moest in de finale met 62 en 62 de eer aan Gurowitch laten. In de eindstrijd van het damesenkel spel versloeg de zeventienjarige mejuf frouw van Rijn in de finale mej. van Buuren met tweemaal 63. Toos Schou ten leverde een knappe prestatie door mej. van Kuyk uit Schiedam uit te schakelen en zondag in de halve eind strijden mej. van Buuren bijna een ne derlaag te bezorgen. In de beslissende set leidde de Bloemendaal-speelster met 5i, doch met 75 moest zij de eer aan haar tegenstandster laten. Zaterdag en zondag werden ook de eindstrijden gespeeld van het B- en C- toernooi dat negen dagen lang de aan dacht vroeg. In de B-afdeling werd het herenenkelspel een zege voor J. Brand- se die zijn sterke tegenstander H. van Hoorn in drie sets de baas bleef; 6—4, 36, 75. Bij de dames meldden wij reeds dat Toos Schouten, Wil van den Broek in de finale klopte. Resultaten invitatie A-toernooi: Halve eindstrijden H.E.: Th. Kramer versl. H. v. d. Ree 46, 61, 62; R. Gurowitch versl. C. Nieland 06, 62, 6—4. Eindstrijd: R. Gurowitch versl. T. Kramer 62, 62. Halve eindstrijden D.E.: mej. B. v. Buuren versl. mej. T. Schouten 60, 1—6, 7—5; mej. H. v. Rijn versl. mej. O. v. Beest 64, 16, 60. Eindstrijd: mej. H. v. Rijn versl. mej. B. v. Buuren 63, 63. Halve eindstrijden G.D.: mej. N. Ding ier en J. Tervoort versl. mej. H. v. Rijn en Th. Kramer 64, 64; mej. B. v. Buuren en R. Gurowitch versl. mej. K. Okker en H. v. d. Ree 61, 06, 64. Eindstrijd: mej. B. v. Buuren en R. Gurowitch wonnen door afwezigheid van mej. Dingier reglementair. Afdeling B, H.E. Eindstrijd: J. Brandse versl. H. v. Hoorn 64, 36, 75. D.E. Eindstrijd: mej. T. Schouten versl. Wil v. d. Broek 16, 64, 63. H.D. Eindstrijd: P. Titiheru en P. Barend versl. R. Reinalda en F. Neelis sen 62, 61. Zondag 14 september was het 12^4 jaar geleden dat de r.-k. Jeugdbewe ging in Santpoort opgericht werd. Na tuurlijk is van deze gelegenheid een feestdag gemaakt, niet zozeer vanwege die 1233 jaar dat is maar een kwes tie van tijd maar omdat in die tijd wat tot stand is gebracht, zoals de aal moezenier, kapelaan P. J. Suiker, in zijn predikatie tijdens de plechtige hoogmis, zei. Verder wees de aalmoe zenier op de belangrijke plaats die de jeugdbeweging in de kerk, en in de maatschappij inneemt, en daarom ook van overheidswege wordt gesteund. Ook dankte hjj de leiders en leidsters voor hun ijver en toewijding. Na de H. Mis werd op het veld aan de Dinkgrevelaan plechtig onder diepe stilte de nationale driekleur gehesen, temidden van de stram in het gelid staande jeugdgroepen gidsen, ka bouters, welpen, verkenners en voor trekkers daarbij dankte de hopman N. E. A. N. Kraezer de aalmoezenier voor zijn steun en enthousiasme voor de jeugd en werd er een inspectie ge- Advertentie foJ Üdl bej.zorg; zorg voor geest, minder valid. 433 Een meisje van drieënder tig jaar won in de vorige Bjjstand-actie een woon huis. Waarde vijfentwin tig duizend gulden. Zij liet een huis bouwen en ont vangt haar gehele leven van haar zwager en zuster, die het huis bewonen, meer dan tien gulden huur weke lijks. Zij kocht 2 Bijstand- loten en verleende bestand. Verzeker u-zelf ook van een dergelijke lijfrente en ga nog vandaag naar uw Bijstand-winkelier en ver leen óók bijstand. Een kwart miljoen gulden aan prijzen waaronder wéér vijf woonhuizen. Eén van deze huizen nu bovendien geheel aangekleed met ge schenken van het Neder landse bedrijfsleven. tal f?J f-l tjfi ff: fSÏ f én t^: fik? r^j houden. Het kerkbestuur, de parochi ële jeugdcentrale, die de financiële za ken van de jeugdbeweging behartigt, de districtscommissaris van de katho lieke jeugdbeweging, hopman W. Smit en vele belangstellenden waren hierbij tegenwoordig. Daarna hielp ieder, aan gespoord door zijn rammelende maag, de ontbijttafel in de openlucht eer aan te doen. Begunstigd door een stralende zon werden 's middags te twee uur in het jeugdbos aan de Middenduinerweg een aantal wedstrijden gehouden, waarbij elke groep aan zijn trekken kwam. De gidsen bakten met bekwaamheid pan nekoeken voor de toeschouwers. Er werd paal geklommen en touw getrok ken. Enkele krachtpatsers daagden el kaar uit in het gewicht heffen. De wel pen lieten de kijkers en zichzelf een nat pak halen door bekers met water in de lucht te laten wippen, natuurlijk tot grote hilariteit van diegenen die er zon der een spatje vanaf kwamen. Verder hield men zich bezig met trekkende vaders, pannekoeken met stroop en an dere attracties. Na het lof werd de dag besloten met een kampvuur. Iedere groep gaf iets ten beste. Het Wilhelmus vormde een waardig slot van deze geheel in Baden- Powel stijl gehouden dag. Zondag 21 sept. zullen op de rijschool Kennemergaarde dressuur wedstrij den voor junior-leden worden gehouden. Aanvang 10 uur. Er zullen drie rubrie ken worden verreden: A. Voorrijden voor eerstbeginnenden. Gelet zal worden op houding en zit, alsmede op verzorging van ruiter en paard. i B. Zeer lichte dressuurproef. C. Iets zwaardere dresuurproef. De prijzen zijn: rozetten en herinne- ringslmten. Deze wedstrijd vormt de opening van het winterseizoen van de Hippische D.D. Eindstrijd: mevr. C. Ottolini en mevr. A. Zurcher versl. mevr. C. Ver hoef en mej. T. Schouten 63, 62. G.D. Eindstrijd: mevr. A. Lunbeck en H. v. Hoorn versl. mevr. Zurcher en Schlattman 6—3, 46, 62. Afdeling C, H.E. Eindstrijd: R. Rei nalda versl. A. Groen 75, 36, 62. D.E. Eindstrijd: Wil v. d. Broek versl. mej. M. Sikkes 6—3, 6—4, H.D. Eindstrijd: T. Okker en W. Herin ga versl. Knuyt en Vogelsang 10—8, 6—3. D.D. Eindstrijd: mej. M. Sikkes en mej. N. Dingemans versl. mej. T. Broersen en mevr. H. Hei 6—1, 6—2. G.D. Eindstrijd: mej. T. Broersen en W. Hei versl. mej. C. Lamp en R. Kam- meijer 6—3, 6—1. De jonge wielervereniging „Sassen heim en omstreken" organiseert woens dag 17 september in het kader van de Oranjefeesten een wielerronde voor amateurs en onafhankelijken in de Oranjebuurt te Sassenheim. Tal van bekende renners hebben voor deze ronde ingeschreven. Onder hen bevinden zich de Hagenaar Joop van der Putten, de Tilburger Cees Paymans, Ab Sluis uit Badhoevedorp, de IJmui- denaar Hans van Duin, Mik Snijder uit Halfweg, de Amsterdammers Joop Wuurman en Frits Rabe, de Lissena- ren Jan van Dijk en Henk v. d. Zwet, Willem Knoppert uit Noordwijkerhout, Gerrit van Straten uit Schiedam en na tuurlijk zal ook de Sassenheimer Piet van der Lans, de nationale baankam- pioen en lid van de organiserende ver eniging, aan de start verschijnen. Deze start is om drie uur en de af te leggen atstand bedraagt 4)0 km. Vooraf is er een mooie gelegenheid om zijn acht- km., waarvan de start om twee uur is. Voor de plaatselijke favoriet Bertus Zoet een mooie gelegeenheid om zijn acht tiende seizoenoverwinning te behalen. Ofschoon hij met de Hagenaar Althuy- zen, die het 15 maal presteerde om de snelste te zijn, terdege rekening zal moe ten houden. De organisatoren van de wielerronde maken leveranciers en belanghebben den erop attent, dat vanaf half twee tot zes uur de Oranjebuurt en Zandsloot- kade afgesloten zijn voor alle verkeer. De amateur-stayer Henk Buis uit Vijfhuizen heeft zondag in het „Van der Aartsportpark" weer eens bewezen dat hjj ook in wedstrijden zonder gangma- king nog een moeilijk te kloppen tegen stander is. Hij zegevierde er namelijk in de vierde rit van de najaarscompe titie, welke de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" over een afstand van 50 ronden in het sportpark liet verrij den. Samen met Henk van Weeren en Bert Bogaard, die hjj in een felle eind sprint versloeg, was Buis halverwege de race met succes uit het peloton ont snapt en had dit zelfs een ronde achter stand bezorgd. Aanvankelijk was ook Frans Vaars met hen meegegaan Irt'het offensief, doch voor hem lag het tem po van zijn makkers te hoog. Hjj moest zich terug laten vallen in het peloton. De uitslag luidt: 1. H. Buis, 2. H. van Weeren, 3. B. Bogaard, 4. F. Vaars, 5. L. Vaars, 6. C. Uttien, 7. J. de Jong, 8. C. van Steyn, 9. A. van Dijk. Bjj de C-klassers, die 30 ronden moes ten rjjden, was de uitslag: 1. R. Hen driks, 2. M. Bouma, 3. L. Nijssen, 4. H. Peters, 5. Van der Horst, 6. M. van Steyn, 7. Wehnes, 8. Fictoor, 9. De Klerk, io. Van Kaam. Uitslagen van de te Groningen gehouden draverijen: O'Bedelia-prijs, 2240 m: 1. Wini fred Hollandia (W, Bijlsma) 3.26.8 132.1: 2. Vaut Mieux K.; 3. Vauban B. Winn. f5.80, pl. 3.20 5.60 2.20, gek. 8.10, cov. 10.20. Heny's Gold-prijs, 1420 m: 1. -Xctra, (A. B. v. d. Veen) 2.12.6 1.34.7; 2. X Ooudenrij- der; 3. Xanthia S. Winn. fzo.-, pl. 4.- 2.10 I.90, gek. 35.30, cov. *-10- Teanne d'Arc-prijs, 2300 m: 1. Willemarie r S (R Hamming), 3.28.2 1.29.7; 2. Virgin»; 3? Uganda. Winn. f4.20, pl. 1.40 1.40 160, gek. 8.20, cov- 5.70. oude Meet-prijs, 1800 m: 1. Qui Est-Ce Qui (W. K. v. d. Wal) 2.32.5 1.23.8; 2. Q Bas- com; 3. Sally Harvester D. Winn. f8.90, pl- 2.20 1.90 2.-, gek. 9.60, cov. 5.70. 2e serie: 1. Us Hompie (C. H. Bergisch) 2.33.- 1.25.-; 2. Urubu S; 3. Roi d'Or. Winn. f7.20, pl. 3- 1.70 9.80, gek. 5.50, cov. 1°.-. Finale; 1. Us Hompie (C. Bergisch) 2.31.8 1.24.2; 2. Urubu S; 3. Qui Est-Ce-Qui. Lord Heny-prijs, 2400 m: 1- Siter Gregor (J. v. Dooyeweerd) 3.30.8 2. P S; 3. Vite Hollandia. Winn. f3. pi- 1.40 2.50 1.60, gek. 6.10, cov. 8.70. Nimble Heny-pijs, 2800 m: 1. |^tew|U S /•d TT hp TnneG 4 07.5 1-27.1. öaaor J33. L^ah'tie Winn. f2.60, pl. 1-40 2.40, gek. 6.40, cov. 6.20. Prof Henv-prijs. 2200 m: 1- Uitloper (I. Pronk) 3 13 - 126.0; 2. Sus van Vreedenhof; 3 Umberto van Oranje. Winn, f2.50, pl. 1.70 2^50, gek. 8.60, cov. 6.10.. Marjolet-prijs, 2400 m (handicap)1. Roche Fleurie (mej. A. Beissel von Gymnich) 2.55.2; 2. Feigne d Or; 3. Cold Water. Tot. winn. f5.60, pl. 1.20 2.-, gek. 11.50. cov. 11.90. Tot. omzet f 84.241. sportvereniging Velsen. Verwacht vrijdag a.s. DANNY KAYE in zijn nieuwste lachfilm;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2