Boedapest beschuldigt V.S. van spionage in Hongarije Bevredigende resultaten rustige najaarsbeurs op Spoorbrug over de Maas bij Mook definitief hersteld VADER REDT ZIJN KIND EN VERDRINKT ZELF „Rotterdam" snelt zijn element op zeer vlotte wijze tegemoet DODEN op de weg De „Rotterdam" glijdt te water Wilde pracht Slotconcert in Den Bosch Model toont onorthodox uiterlijk Hongaar ter dood veroordeeld Zeer veel belangstelling voor Doe-het-zelf Knap stuk werk in korte tijd Vragen over ramp te Abadan Nog drie verdrinkingsgevallen heeft een aparte rokerskring! Normaal badseizoen in Scheveningen Prijswinnaars in de bloemetjes gezet Britse minister brengt werkbezoek Ruim een ton schade bij twee branden Tocht naar Nederland meer dan noodzakelijk riskant Huisarrest van Croes ten einde Gratieverzoek af- gewezen OP KONINKLIJK BEVEL Nieuwe ambassade Minister Luns naar de Nederlandse Antillen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 PAGINA V Het ging allemaal met een overrompelende snelheid. Ternauwernood had koningin Juliana, veertien meter hoog op de koninklijke tribune, duidelijk verstaanbaar de doop formule uitgesproken en het lint, waaraan de champagnefles was opgehangen, doorgehakt, of de machtige Rotterdam, nieuw vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn, zette zich, vrijwel op hetzelfde ogenblik dat de fles tegen de boeg uit eenspatte, in beweging om enkele seconden later het water van de Nieuwe Waterweg te bereiken en zich toe te ver trouwen aan de hoede van een zestal sleepboten. De woor den „Ik doop u Rotterdam en wens u behouden vaart" klon ken ieder nog in de oren toen het schip reeds zijn element nad gevonden, opontaan klonk na deze soepele stapelloop heeft h. m. Koningin juiiana zaterdag- op de werf van de Rotterdamsche Droogdok Maatschapnii verricht van het m.s. „Rotterdam", het zaterdagmiddag het applaus van de duizenden die de tewa- Amerika-Lijn dat daar in aanbouw is. Na terlating bijwoonden. Benoemingen bisdom Haarlem C. Roest deken van Purmerend De tuiniersvereniging van Shef field zat met een probleem. De jaar lijkse bloemententoonstelling kon niet doorgaan, omdat het bizarre zomer weer in de meeste tuinen een ravage had aangericht. De secretaris kwam tenslotte met een oplossing: waarom geen tentoonstelling van onkruid gehouden? Het bestuur ging ermee akkoord en inplaats van hun mooiste kweek- produkten mochten alle leden een fraai onkruid uit hun tuin selecteren, het potten en naar de tentoonstelling brengen. De show werd een groot succes. De eerste prijs ging naar een prachtig volgroeid, bloemrijk stuk onkruid waar geen der deskundigen een naam voor wist. De tweede was voor een in het wild gegroeide plataan, de derde ging naar 'n bloeiende brandne tel. En het bestuur heeft besloten om, geen weer of weer, bij de tentoon stellingen in volgende jaren een afde ling onkruid in te lassen.Dit meldt UPI. O De baden van de Maatschappij Zee bad Scheveningen werden zondag ge sloten, zij bereikten het eindcijfer van 125.638 bezoekers. Dit is ongeveer het normale gemiddelde gedurende de af gelopen elf jaren. In het seizoen 1957 werden 121.847 bezoekers genoteerd. Het bereiken van het cijfer van het seizoen is voornamelijk te danken aan de gunstige weersomstandigheden in september. De 100.000ste bezoeker werd 28 augustus geregistreerd, dit is 24 dagen later dan in 1957. Tussen 1 en 28 augustus boekten de baden van de M.Z.S. 32.300 bezoekers, tussen 28 augustus en 14 september 25.638 bezoekers. Het komt er dus op neer, dat in de eerste helft van sep tember alleen een aantal werd bereikt, dat ruim drie kwart bedraagt van het aantal, dat in de vier volle vakantie weken van augustuS werd geboekt. Het vijfde zeer geslaagde Bossche Vo calisten-concours heeft zaterdagavond zijn bekroning gevonden in een concert, dat de zes prijswinnaars drie sopra nen en drie baritons met het Bra bants Orkest gaven. Ter ere van hen waren kennelijk al le meningsverschillen met de jury over boord gezet. Men aanvaardde de uit slag om het de gelukkigen zo aange naam mogelijk te maken. Bovendien werd het publiek muzikaal zeker niet te zeer op de proef gesteld: het hele pro gramma bestond uit operafragmenten, die overigens in het algemeen bijzonder goed werden uitgevoerd. We moeten niet vergeten, dat het niet de eersten de bes ten waren, die met een prijs uit de bus zijn gekomen. Op het concert stak Elisabeth Simon, die de Aaltje Noor dewier-prijs en tevens de prijs voor de beste vocalist van het concours had ge wonnen, inderdaad met kop en schou ders boven haar collega's uit. Zij open de het concert met ,,Ach ich liebte" uit Die Entfiihrung van Mozart en sloot met ,,E strano" uit La Traviata van Verdi. Zij en de Philippino Aurelio Es- tanislao (2de prijs) waren de enigen, die geheel zuiver zongen. Dat kon noch van de Jos Orelio-prijs- winnaar Ranken Bushby, noch van Ha- lina Slonicka, Maria Antoniette Sighele of Bernard Kruysen gezegd worden. Nochtans was de voordracht van de meesten hoogst interessant, al bleef Kruysen wat dit betrof helaas wel on der 'het gemiddelde peil. Ook het ver schil in Volksaard, dat hierin meesprak was een interessante belevenis. Het Brabants Orkest begeleidde erg goed. Daarenboven voerde het ensem ble onder leiding van Hein Jordans uit de ouverture „II Matrimonio Segreto" van Cimarosa. de ouverture „Der Frei- schütz" van Von Weber en de eindelo ze Balletmuziek uit Faust van Gounod. Een zeer talrijk publiek de grote zaal van het Cassino was vrijwel uit verkocht waaronder de commissaris van de Koningin, prof. dr. J. de Quay, de burgemeester van Den Bosch. mr. Loeff, Staatssecretaris Höppener en ve le musici, was getuige van dit sympa thiek slot van het concours. De dames-solisten werden na afloop bedacht met een dubbele bloemenhulde. N, i - i o lil i Op de werf van de R.D.M. te Rotterdam middag de naamgeving en tewaterlating J nieuwe vlaggeschip voor de Holland- de naamgeving hakte de Koningin met Iedereen was een beetje beduusd van de snelheid, waarmee dit onderdeel van het koninklijk bezoek aan Rotterdam en Rozenburg was verlopen, temeer daar het geen dagelijks werk is sche pen van 37.000 registerton veilig het Water in te laten glijden. De meeste belangstellenden, die op het werfterrein werden toegelaten, mochten plaats nemen op tribunes, dié geheel in de schaduw gehuld waren van de Rotterdam. Torenhoog *ees de flank van het elegante bouwsel boven de nie tige mensen uit, op zijn plaats gehou den door onbegrijpelijk kleine steunen. Het zag er naar uit, alsof het grijs en bruine casco elk ogenblik zijn ba lans kon verliezen om de wezens die daar beneden vol ontzag de geweldige afmetingen in zich op trachtten te ne- RnHe?rtnder moeite te verpletteren. De nam was tevoren voorzien van kettingpeuren een bijltje een touw door waardoor de fles champagne tegen de boeg sloeg en even later gleed het schip te water. rpmschiia; was tevoren voorzien van remscmiden en achttien met een totaal acnmen 750 ton De eeVs?meTSe staaldraden aan het achterschip verbon den, moesten reeds tachtig meter voor dat de voorsteven het water zou raken in beweging komen, terwijl de laatste zware ankers droegen, bedoeld om het schip in zijn slotmanoeuvres te belem meren. Het water van de Nieuwe Waterweg was bezaaid met allerlei vaartuigen van de meest uiteenlopende soort. Tal lozen hadden er de voorkeur aan gege ven het imponerende schouwspel op het Water zelf te aanschouwen, maar dui zenden ook hadden zich aan de overkant van de rivier een goed plaatsje uitge zocht om geen detail van de „tewater lating van het jaar" te missen. Voeg daarbjj de circa dertigduizend perso nen, die op het terrein van de werf Waren toegelaten om het gebeuren mee te maken, en het is duidelijk, dat de Rotterdammers, en ook velen van bui ten de stad en zelfs buiten het land, met name Amerikanen, een overweldi gende belangstelling toonden. Toen de koningin, en In haar gevolg de minister J. Algera en H. Witte, de burgemeester van Rot terdam mr. G. E. van Walsum, de com missaris van de koningin in Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, mr. K. P. van der Mandele, kamerheer in buitenge wone dienst en enkele anderen, arriveer den, ging er een gejuich op, dat enkele kiinuten later, nadat het hoge ^ezel- Schap met de lift de tribune had be reikt, genoten had van het uitzicht over net schip en de koningin met een zil veren bijltje de fles champagne had la ten vieren, eerst wat aarzelend, maar naarmate men zijn verbouwereerdheid over de snelle loop der gebeurtenissen hert, overwonnen, enthousiaster werd Een d" had niemanl^itu £n stip!fr 1stapel,0"p directie vat? dèchRk™en denSe"I' en d,e verdiende lof van £'M' mocht de wel' vangst nemen an hare majesteit in ont- Woorden van voldoening en trots werden nadien gesproken Vin °n de grote constructiehallen van d? R.D.M., waar de genodigden bijeen kwamen. Allereerst werd het woord gevoerd door ir. K. van der Pols, directeur van de Rotterdamsche Scheepsbouw Maatschappij, die meen de, dat de „Rotterdam" zonder twjj- fel in oktober 1959 aan de Holland- Amerika Lijn zou kunnen worden over gedragen. De directeur van de H.A.D., de heer W. H. de Monchy, herinnerde aan de in de oorlog verloren gegane Statendam, waarvan het nieuwe vlag geschip de vervanging zal zijn, en sprak de wens uit dat de Rotterdam iets zou bijdragen tot een vreedzaam voortbestaan van de wereld. Hij be sloot met het uitbrengen van een heildronk op de koningin. - daarna kwam nog het ogenblik, waar in de vorstin een model van het nieu- 1 schip onthulde. Het veertien meter .ge maaksel, dat weldra op het stad huisplein een plaats zal krijgen, toonde e&n majestueus schip, waarvan behal ve de soepele lijn ook de merkwaar- aige vorm van de schoorstenen opviel. i ?ljn ,op het achterschip ge plaatst en doen eerder aan masten den ken dan aan een uitlaatgelegenheid. De Rotterdam heeft hiermee, zoals de heer De Monchy al zei, een onorthodox uiterlijk gekregen, al is er niet met op zet naar gestreefd iets bizars te ont werpen. De vorm is ontstaan uit een lo gische opbouw van moderne eisen. Ook de Peninsulair Oriental Steamship c°mpany heeft overigens al schepen in de vaart met de schoorstenen op het Achterschip. koningin Juliana hield zich n" de toe maken en de heildronken met cham- paShe nog geruime tijd in de grote erkhal op. Tegen zes uur verliet jde werf, verrijkt met het in een 'aaie doos gehulde zilveren bijltje, Waarmee zij de Rotterdam van zijn boeien had verlost. lamfhnnfj ?,?hn *?are. Brits minister van serfevt het u'sser'j en voedselvoorziening on Ho ?,ln van dit jaar, is vandaag Zoek af? nn= ias -?an zÜn informele be- Vo?HfibL fnt? door minister dr. A. VanS,,? !»"?611, Minister Hare, fr i?u ze" landeigenaar en vee- W ?YS hl8r Ultsluitend met de bedoe ling gekomen agrarische objecten te be zichtigen, zoals enkele landbouwbedrij ven, vestigingen van landbouwindus trieën langs de Rotterdamse havens, de Werkzaamheden m het komgrondenge- med alsmede de vorderingen in oost- •Flevoland en de N.O.-polder, De Hongaarse regering heeft zater dag de V.S. beschuldigd van het in stand houden van spionage-organisatics in Hongarije, aldus heeft radio-Boeda- pest volgens Reuter gemeld. De regeringswoordvoerder Laszlo Gyaros, die deze beschuldiging op een persconferentie uitte, verklaarde dat het is gebleken dat Amerikaanse rege ringskringen een geheime dienst in stand houden zonder rekening te hou den met de daaraan verbonden kosten en moeite. Er zijn mensen op de Ame rikaanse legatie, die deze dienst orga niseren, aldus Gyaros. Vermomd als diplomaten moeten deze mensen gege vens zien te krijgen over het Hongaar se leger en de Hongaarse economie en in het bijzonder over de Russische strijdkrachten in Hongarije, zo verklaar de liü. Gyaros zei voorts dat er een aantal Amerikaanse spionnen zijn ge arresteerd. Hij beschuldigde de Ameri kaanse militaire attaché in Boedapest van „het zelfs by nacht ga deslaan van militaire objecten met behulp van een telescoop." Ook uitte Gyaros beschuldigingen aan het adres van de Amerikaanse diploma tieke missies in het buitenland. Spe ciaal de missie in Wenen moest het ont gelden. Deze zou volgens hem „Hon gaarse burgers ondervraagd hebben met het doel geheime inlichtingen te krijgen." Hij verklaarde dat de gearresteerde spionnen hun rechtvaardige straf niet zullen ontlopen. Zij, die zich hadden ge meld bij de Hongaarse autoriteiten en schuld hadden bekend, konden rekenen Een rustige beurs, waarvan de re sultaten meegevallen zijn. Zo karakte riseerde de directeur van de Jaar beurs, mr. H. A. R. Schuit, de van 2 tot en met 11 sept. te Utrecht ge houden najaarsbeurs. De eerste dagen was het bezoek gering, waarschijnlijk wegens de warmte, maar na zondag veerde de belangstelling plotseling op, zodat de exposanten over het geheel genomen toch wel tevreden waren. YeI?n hebben geconstateerd, dat de t 0 Yllndei'ing van het aantal bezoekers hof +leden jaar vooral de kijkers be- seerHzozeer de zakelijk geïnteres- ontstond rustis° sfeer, die hierdoor Vo)genrmr???derde het zakendoen, derf afgesföten als e^avt or' 1957, maar over het Pi e naJaarsbeurs ringere omvang. De f?£m-Van f?" verleden jaar reeds voorin?? dle kochten dan voorheen ziin Vh„i ,mï door hun voorraden heen, hetgeen de handel ter beurze animeerde De lahil le economische situatie maande echte? tot voorzichtigheid en beperkte de aankopen tot bescheiden omvang. De exposanten waren over het alge meen niet pessimistisch in hun ver wachtingen van deze beurs, met het oog op de geslonken voorraden van de de taillisten. Maar grote verwachtingen koesterden de meesten evenmin. Aan deze voorzichtige prognose heeft de na- iaarsbeurs beantwoord, zij bet m de ene branche iets beter dan in de andere. Bepaald tevreden waren de exposanten, die bijouterieën, automaten, muziekin strumenten, speelgoed en glaswerk aan boden. Niet onbevredigend waren de re sultaten bij de voedings- en genotmid delen, rokersbenodigdheden, uurwerken, luxe metaalwaren, lederwaren en elek trische huishoudelijke artikelen. In de afdelingen efficiency, parfumerieën en woningtextiel was men over het alge- ineen slechts matig tevreden. Opval lend was, aldus mr. Schuit, dat de be langstelling in de sector glas, porcelein en aardewerk meer uitging naar losse opbouwserviezen dan naar complete serviezen, terwijl in de sector uurwer ken het kwaliteitsartikel een duidelijke voorsprong genoot. n v? dclatant succes is de afdeling Doe-het-zelf geworden. De exposanten hadden reeds hoge verwachtingen, maar daze zlJn n°g aanzienlijk overtroffen. Meerdere exposanten moesten na enige dagen reeds nieuwe folders en ander In de nacht van zaterdag op zondag is de boerderij, bewoond door de familie Wilmer in Grubbenvorst bij Venlo, die in 1701 was gebouwd, uitgebrand. De eigenaar was verzekerd. Minstens voor vijftigduizend gulden schade ontstond zondagmiddag tijdens een brand in een grote loods van de kolenopslagplaats van de brandstoffen- handelaar J. P. van A. te Enschede. De loods brandde geheel af. reclamemateriaal laten drukken om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Ter wijl het de eerste dagen in de andere hallen rustig was, liet het publiek zich door de warmte niet weerhouden om naar de Julianahal te gaan, waar de Doe-het-zelf-afdeling in tegenstel ling tot de overige beurs ook in de avonduren geopend was. In negen avonden werden niet minder dan 20.000 bezoekers geteld, die speciaal naar de nieuwtjes van het zelf-doen kwamen kij ken, ongeteld dus de velen, die over dag al ofniet speciaal deze af deling bezochten. De exposanten zijn dan ook zonder uitzondering meer dan tevreden. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, heeft op zijn verzoek om gezond- hiedsredenen eervol ontslag verleend aan de hoogeerwaarde heer L. J. J. Schamper als deken en pastoor te Pur merend. Tot deken van het dekenaat Purmerend en tot pastoor aldaar is be noemd de zeereerw. heer C. J. Roest; tot pastoor te Zuid-Zijpe (Burgerbrug) de zeereerw. heer A. F. Bisschop, die ka pelaan was te Rinnegom. Z.H.Exc. heeft eveneens eervol ont slag verleend op verzoek aan de zeer eerw. heer G. H. J. Goes als pastoor te Castricum; tot pastoor aldaar is be noemd de zeereerw heer W. G. Minnebo, tot pastoor te Andijk de zeereerw. heer A. Éregten, die kapelaan was te Lange- dijk, tot pastoor te Westerblokker de zeereerw. heer Z. v. d. Klein, tot pastoor te De Cocksdorp de zeereerw. heer G. Chr. M. A. van Waesberge, die kapelaan was te Zaandam. (Van onze correspondent) Een ploeg van ongeveer dertig mensen van Werkspoor heeft in de nacht van zaterdag op zondag een knap stuk werk geleverd door in en kele uren tijds het laatste deel van de definitieve spoorbrug over de Maas bij Mook op zijn plaats te brengen. Gedeelten van de brug werden zowel in 1940 als in 1944 opgeblazen. Deze gedeelten werden provisorisch her steld. De laatste fase van het defini tieve herstel werd zaterdagnacht be ëindigd. In het licht van vele schijnwerpers werd in koortsachtig tempo gewerkt om het ruim 72 meter lange stuk brug met een gewicht van 330 ton, dat reeds op de dubbele pijlers in de Mookse uiterwaar den rustte, op zijn plaats te rollen. Voor af moest echter eerst de bestaande hulpbrug worden afgebroken, een kar weitje dat in recordtempo werd vol bracht. Nauwelijks was om kwart voor elf de laatste trein in de richting Nijme gen de brug gepasseerd of men begon met het verwijderen van de rails en het demonteren van de hulpbrug. Een enor me kraan vleide de zware brokstukken in de uiterwaarden. Omstreeks vier uur in de ochtend, ver vooruit op het tijdschema, werd begon nen de brug over de pijler naar zijn be stemming te rollen. Het liep alles let terlijk en figuurlijk op rolletjes. In am per drie kwartier was het minutieuze werk geklaard. De overige werkzaam heden zoals het verwijderen van de rol- balken, het plaatsen boven de stoelen en het afvijzelen van de brug leverde toen niet veel moeilijkheden meer op. In het eerste ochtendgloren begonnen lassers en monteurs reeds de rails te plaatsen en kort na de middag konden de drie zware locomotieven aan de Mookse zijde de brug oprijden voor de belastings- en snelheidsproeven. Enkele uren later reed de eerste personentrein over de brug. Het reizigersverkeer was in de tussenliggende uren met autobus sen onderhouden. op kwijtschelding van hun straf, aldus Gyaros. Radio-Boedapest heeft ook gemeld dat de Hongaar Babor Illeci, „een spion in dienst van de Amerikaanse lucht vaartattaché in Boedapest", door het Hongaarse hooggerechtshof ter dood is veroordeeld. HjH Tweede-Kamerlid Ritmeester (y.V.D.) heeft aan de minister van ma rine o.m. de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. Is het regel om de Mariner vlieg- boten van Biak voor groot herstel naar Nederland te zenden, omdat zodanig herstel in Biak niet mogelijk is? 2. Zo ja, hoeveel vliegboten hebben deze reis dan al gemaakt en hoeveel dagen hebben zij als regel daarover ge daan? 3. In welke toestand verkeren de thans nog in Nederlands-Nieuw-Guinea aanwezige vliegboten? 4. Kan de zekerheid worden gegeven, dat deze aldaar niet zo lange tijd in dienst, worden gehouden, dat een terug zending naar Nederland meer dan nood zakelijk riskant wordt? 5. Was de vliegboot, die thans bij Aba- dan dat zo droevige ongeluk heeft ge had, voor groot herstel aangewezen? 6. In welke toestand verkeerde dit vliegtuig bij vertrek uit Biak, hoe lang heeft het over de reis tot Abadan ge daan en zo er rëeds moeilijkheden onder weg waren, waarin bestonden deze dan? 7. Moet uit het feit, dat te Abadan twee nieuwe motoren in de vliegboot werden geplaatst, worden afgeleid, dat de oude motoren op waren? Zo ja was het dan wel juist om het vliegtuig uit Biak de verre tocht te doen aanvaar den? 8. Kan niet als vaststaand worden aangenomen, dat de commandant van de vliegboot de tocht van Abadan naar Nederland niet zou hebben aanvaard, zo hij niet volstrekt overtuigd zou zijn ge weest, dat de boot inderdaad geheel vliegwaardig was en dus geen kost bare mensenlevens onnodig zouden wor den geriskeerd, of was hij aan een ze kere tijd van terugkeer geboriden? Het gratieverzoek van de heer P. Croes, oud-waarnemend gezaghebber van Aruba, is afgewezen, evenals dat van zijn echtgenote. Tegelijkertijd heeft de heer Croes de mededeling ontvan gen dat het huisarrest dat hem was opgelegd, is opgeheven, aangezien hij de tijd van zijn veroordeling negen maanden met aftrek inmiddels on der huisarrest heeft „uitgezeten". Het is een enorm feest op Aruba ge worden waarbij de heer Croes in een optocht van meer dan vijftig auto's door zijn politieke aanhangers in triomf werd rondgevoerd. Of de heer Croes zijn functie van ge deputeerde zal opnemen staat nog niet vast. Hij bekleedt officieel deze functie nog wel. De Nederlandse Orde van Advo caten zal vrijdag 19 september verga deren in het groothandelsgebouw te Rotterdam. Er zal beraadslaagd worden over de ouderdomsvoorziening in de advocatuur. Bij het redden van zijn vierjarig dochtertje Hotske is de 39-jarige Th. van der Meulen uit Huizum verdronken in de Langemeer onder Suawoude. Het meisje was van het dek van een kajuitzeilboot gevallen. Toen de vader, die het kind was nagesprongen, zijn dochter overreikte aan een schipper, zonk hij zelf weg in de diepte. Pas na uren dreggen werd zijn lichaam op gehaald. Bij het zwemmen in de Waal bij Zalt- bommel is zondagavond verdronken de achttienjarige G. van Eek. De jongen was waarschijnlijk de zwemkunst niet voldoende machtig. Zaterdagmiddag is bij Egmond aan Zee de tienjarige A. Bolten uit Heilo in zee verdronken. De jongen was sa men met twee vriendjes in zee, toen hij weggleed op een zandbank en in een diep gedeelte terecht kwam. Zijn twee vriendjes werden gered. Zij moesten naar het Elizabethziekenhuis te Alk maar worden overgebracht. IIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllIIIII Zondagmiddag is de zevenjarige Ma- riette Paping te Leeuwarden, toen zij met een vriendinnetje bij de Harlingervaart aan het spelen was, te water geraakt en verdronken. In het Sint-Bonifacius hos pitaal heeft men nog getracht de levens geesten door het toedienen van zuurstof op te wekken. Het meisje bleek echter reeds te zijn overleden. De regeringen van Honduras en van het koninkrijk der Nederlanden hebben in gemeenschappelijk overleg besloten hun diplomatieke missies te 's-Graven- hage en te Tegucigalpar te verheffen tot ambassades. Zaterdagmiddag is op het kruispunt Schaersbergerweg-Sophiaweg te Heerlen de vijftigjarige wielrijdster, mevrouw Moonen uit Heerlen door een auto aan gereden. Ze werd zwaar gewond naar het St. Jozefsziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar zij zondag is over leden. In totaal zijn er in Heerlen gedu rende het weekeinde vijftien aanrijdin gen geweest, waarbij acht mensen naar het St. Jozefsziekenhuis moesten worden overgebracht. Zatedagmiddag werd op het Juliana- plein te Amsterdam de 51-jarige brom fietser J.. die vermoedelijk niet goed uit keek, door een vrachtauto aangere den. De man is enkele uren later in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam aan zijn verwondingen overleden. Minister Luns zal 9 en 10 oktober in Willemstad een bijeenkomst voorzitten, die tevens zal worden bijgewoond door de hoofden van de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordigingen in Zuid en Midden-Amerika. Minister Luns bevindt zich thans in New York ter bijwoning van de der tiende algemene vergadering der V.N. Advertentie Op de rijksweg Nijmegen-'s Hertogen bosch bij het dorp Nederasselt is zon dagmorgen een ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige mo torrijder P. W. Dobbelsteen uit Nijmegen Op tot nu toe onverklaarbare wijze is de motorrijder op de linkerkant van de weg geraakt waar hij tegen een autobus uit de richting Den Bosch botste. De be stuurder werd zwaar gewond. Zijn broer die op het duo zat liep een dubbele been breuk op en zijn moeder in het zijspan kreeg ernstige schaafwonden. Zij werden alle drie naar het Sint-Canisiuszieken- huis in Nijmegen overgebracht. Op weg erheen overleed de bestuurder van het motorrijwiel. Omdat de achtjarige jongen G. van 't Spijker zaterdagmiddag op de Kuipers dijk te Enschede met zijn fiets plotseling naar links uitweek, kon de 32-jarige per sonenautobestuurder A. L. uit Enschede, die hem tegemoet kwam, een aanrij ding niet meer voorkomen. De jongen werd zwaar gewond en overleed zondag morgen aan zijn verwondingen. In het ziekenhuis Bergweg te Rotter dam is zondagavond overleden de 81- jarige mevrouw H. J. Thijssen-van Zoest. Zij werd 's middags op de Berg- selaan te Rotterdam door een tram ge grepen en meegesleurd. In zorgwekken de toestand werd zij naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder had de vrouw zien oversteken en toen hij belde, bleef zij staan. Maar toen de tram dichterbij was gekomen, wilde de vrouw op een drafje nog voor de tram langs lopen. Dit lukte niet en zij werd gegrepen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5