Amsterdamsche Ballast thans weer goed van orders voorzien iVianneiijKe en vrouweiijice eligieuzen werken samen in de ziekenverpleging Jhr. D. C. Röell Georgette Hagedoorn voor de Haarlemse B.B. tytouuc/f Nieuive cutterzuiger geducht wapen in concurrentiestrijd Broeders van St.-Joannes de Deo ontwikkelen grootse plannen voor missie in Afrika eredoctor Puck speelt „Terug naar Bountiful" Nog groot tekort aan noodwachters in Haarlem De Circusheid PAGINA 3 DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 Jeugd Haarlem-oost (rol)schaatste zich naar fraaie prijzen Buurtvereniging heeft nog gebrek aan zaalruimte Vreugdevuur op zee Zandvoortse redding brigade besluit zomer seizoen 1958 Grote drukte op strand tijdens weekeinde PRIMEUR IN HAARLEM Missieplannen Dokter H. U. Nanninga overleden Sedert 1945 als internist gevestigd in Heemstede „Eendracht maakt macht" gaat 24 woningen verhuren Gemeentesecretaris van Heemstede 1 januari met pensioen Nieuwe aanwinsten r.k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Hilversumse politie honden wonnen in Bloemendaal Advocaa t-generaal beledigd Boete geëist tegen briefschrijfster Dronken automobilist over de kop geslagen Examens strandwacht PHILIPS AUTO-RMHO Inbouw en reparaties REMBRANDT HEEMSTEDE Openbare leeszaal en bibliotheek r.-k. afdeling Beurs van Amsterdam Beurs van New Vork De buurtvereniging Haarlem-oost heett zaterdagmiddag op het Van Zeg- gelenpiein rolschaatswedstrijden gehou den, die door de medewerking van win keliers uit de omgeving, die voor tal van fraaie prijzen hadden gezorgd, en door het enthousiasme, waarmee de jeugd ten aanval trok, bijzonder ge slaagd zijn. Er waren vele honderden toeschouwers, die de winnaar van elke rit een hartelijke ovatie brachten. De voorzitter van Haarlem-oost, de heer J. M. Prinsen, reikte na afloop de prijzen uit. Zij werden gewonnen door: Ineke Reynen, Mia van Eekelen en Marjoe Reynen bjj de categorie meisjes van dertien en veertien jaar en door Ber nard Rademaker, Fred Halewijn en Henk Hooghuis in dezelfde groep bij de jongens. Jopie van Seggelen, Paula van Vuuren en Ivonne Rus bleken de bes ten bij de meisjes van elf en twaalf jaar en Hans Reynen, Rick Pijpe en Eddy Peper bij de jongens. Van de meisjes van negen en tien jaar waren Lida Ron- dema, Sylvia Leis en Lenie Ouwerkerk de snelsten en Dick Cohen, Jaap de Reus en Jacky de Vries onder de jongens. Ook op ander gebied weet Haarlem oost inmiddels de jeugd bezig te hou den. Zo werden in de afgelopen weken viswedstrijden gehouden voor kinde ren van vijf tot acht jaar. Een rol- hockey-demonstratie gaf de stoot tot oprichting van enkele straat teams, zodat nu een competitie zal worden begonnen. De leeftijdsgrens is voorlopig gesteld op vijftien jaar. Voor het winterwerk zoekt Haarlem oost nog naar een ruimte, waar met spelen, films, cursussen en lezingen de jeugd bezig gehouden en ontwik keld kan worden. Op het programma staat bovendien een cursus voor bromfietsers en veilig verkeer. Pogin gen in die richting hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. De v Zandvoortse reddingbrigade be sloot zóndag het zomerseizoen 1958 met een vreugdevuur op zee. De brigadele den hadden op een vlot takkenbossen en ander brandbaar materiaal opgesta peld. Na het invallen van de duister nis werd het vlot in zee gebracht en in brand gestoken. Fel laaiden de vlam men op en boden een fantastisch schouwspel. Op deze prachtige zomerse avond was een talrijk publiek op de boulevard en het strand getuige van dit originele afscheid dat de wakkere bri gadeleden namen van de zomer 1958 waarin zij weer belangeloos op de ver schillende reddingsposten en EHBO- posten hun diensten aan de strandbe- zoekers en de baders hebben bewezen. Ook in dit weekend is in Zandvoort geprofiteerd van het fraaie, zonnige weer. Het strand werd door duizen den bezocht en het auto-verkeer was zondag zó intensief dat tussen vijf en zes uur herhaaldelijk stagnaties in de afvoer naar de richting Haarlem voor kwamen. De N.Z.H. reed met al het beschikbare autobusmateriaal. Tot in de avonduren stond een file reizigers bij het busstation te wachten op ver voer naar Haarlem en Amsterdam. Europa. Slechts -de Verenigde Staten be schikt over twee of drie cutterzuigers van ongeveer gelijk vermogen. De ui- ger. die zich onderscheidt van bagger molens en zandzuigers, doordat hij gra ven, zuigen en. transporteren combineert, zal ingezet worden bij een eventuele eerstvolgende^ order in het buitenland. Hij kan worden gebruikt voor het gra ven van kanalen, het maken van scheepvaartgeulen en het graven en uitdiepen wan havens. (Eigen bericht) De Amsterdamse Ballast Mij beschikt op het ogenblik over een bevredigende orderpositie in Nederland en fflieuw Guinea. Bovendien zal binnenkort begonnen worden met het verbveteren van de haven van Calcutta. Voor deze Indische opdracht heeft de Wereldbank in Washington ruime garanties ver strekt. Verdere werken in het buiten land zijn momenteel niet onderhanden, daar de werkzaamheden in Bangkok en in Venezuela (Shell) voltooid zijn. Dit deelde een der directeuren van de A.B.M.. welke zojuist haar nieuwe kan toorgebouw in Amsterdam betrokken heeft, ons mede. De gevolgen van de bestedingsbeper king, die juist samenviel met het be ëindigen van de voornaamste werk zaamheden aan de Velsertunnefl zijn thans nauwelijks meer merkbaan. Bij de Scheepswerf en Machinefa briek ,.De Liesbosch", een dochtermaat schappij van de A.B.M. wordt op het ogenblik proefgevaren met de .Queen of Holland", de in juli gereedgekomen gigantische cutterzuiger van de „Bal last". Met deze machine, welke graafwerk onder de waterlijn verricht en de opgegraven grond door middel van een perspijp leiding transporteert heeft men een.- geducht nieuw wapen gekregen in de» concurrentiestrijd met de Amerikanen^ De zuiger is met zijn totale motorver mogen van 8000 pic de grootste van-j De Congregatie van de Broeders van Barmhartigheid van St.-Joannes de Deo, welke door de nieuwe wegen, die lij is ingeslagen, de laatste jaren de nodige publiciteit hebben genoten, hééft nu weer de aandacht op zich geves tigd door twee nieuwe initiatieven, die de algemene aandacht waard zijn. De Broeders van deze vooruitstrevende Congregatie hebben allereerst de pri meur, dat zij op het terrein van de riekenverpleging een voortreffelijke sa menwerking hebben gevonden met re ligieuze verpleegsters, zoals dat bij an dere congregaties reeds geschied is in bijvoorbeeld de sector van het onder wijs. Men denke slechts aan het doof- stommeninstituut te St.-Michielsgestel en het blindeninstituut te Grave. De primeur van de Broeders van St.-Joan nes de Deo heeft zijn beslag gekregen in Haarlem, waar het door de Broeders geëxploiteerde ziekenhuis „St.-Joannes de Deo" aan de Maarten van Heems kerkstraat sinds kort uitgebreid is met een vrouwenafdeling, welke aan de zorg is toevertrouwd van de Zusters Fran ciscanessen van AerJenhout. De provinciaal-overste, Broeder Gabi- nus, de „propagandist", Broeder We- renfridus, en de geneesheer-directeur en de economisch directeur, dr. A. Gar- rer en drs. F. Vissers hebben gisteren die ontwikkeling nader toegelicht. Zo als bekend was het Haarlemse zieken huis sedert jaren alleen bestemd voor de verpleging van mannelijke patiënten. De noodzaak om ook vrouwelijke pa tiënten op te nemen deed zich vooral na de oorlog zeer sterk gevoelen. Het ziekenhuis was en is namelijk het enige in Haarlem-Noord, dat met zijn 80.000 bewoners bijna 50 pet van het Haar lemse inwonertal heeft. De drie andere ziekenhuizen, waaronder de Maria- stichting, liggen veel zuidelijker gesi tueerd. Bovendien was de uitbreiding uit medische en economische over- lriFen n°odzakelijk. De ontwikkeling wetenschap dwong 1 'nvesjteringen, wilde men het ziekenhms de Plaats geven, waarop het recht heft, doch die investeringen zouden economisch alleen verantwoord zijn, wanneer de beddencapaciteit van 150 belangrijk werd vergroot. Daartoe is destijds besloten en het gevolg is geweest, dat de laatste twee jaar het ziekenhuis van de broeders een indruk wekkende ontwikkeling heeft doorge maakt. Een nieuw en uiterst modern behandelingsgebouw kwam gereed en daaropaansluitend een semi-permanent vrouwenpaviljoen met een capaciteit van 31 bedden. Op korte termijn hoopt men te beginnen met de bouw van een permanent gebouw met daarbij een klooster voor de zusters en een ver pleegstershuis. Inmiddels is reeds de eerste paal geheid voor de bouw van een nieuw verplegershuis met uitge breide accommodatie. De samenwer king van Broeders en Zusters op het terrein van de ziekenverpleging heeft aanvankelijk wat bevreemding gewekt, maar dat heeft de initiatiefnemers, die zich onder meer gesteund wisten door de krachtige instemming van mgr. J. P. Huibers, hun plannen door te zetten. Een ander initiatief van de Broeders, In de leeftijd van 58 jaar is gisteren overleden dokter H. U. Nanninga, inter nist te Heemstede. Dokter Nanninga werd 7 augustus 1900 in Haarlemmer meer geboren als zoon van een arts. De thans overledene studeerde in Am sterdam en Utrecht en slaagde in 1928 voor het artsexamen. Hij vestigde zich in Schagen, waar hij ongeveer 15 jaar verbleef. Onder leiding van dokter P. A. Heeres bekwaamde hij zich in het St.-Elisabeths Gasthuis te Haarlem als internist en vestigde zich in december 1945 als zodanig in Heemstede. Hij stond bekend als een bekwaam arts en was zeer gezien bij zijn patiënten. Het stoffelijk overschot is opgebaard in het Grote Gasthuis te Haarlem. De crema tie zal donderdag 18 september op Wes- terveld plaats vinden na aankomst van de trein van 10.34 uur. De woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" te Zandvoort gaat over tot verhuur aan haar leden van 24 middenstandswoningen welke in aan bouw zijn aan de Linnaeusstraat. De ar chitect B. J. J. M. Stevens te Haarlem heeft deze woningen ontworpen. Het complex omvat twaalf benedenwoningen met een woonkamer en drie slaapkamers. Zes bovenwoningen bevatten een woon kamer en vijf slaapkamers en de zes andere een woonkamer en zes slaap kamers. De woningen zijn voorzien van centrale verwarming en een gasgeiser. De huurprijs zal respectievelijk 100,- 125 en 130 bedragen. Dit is het eerste complex midden standswoningen dat door de vereniging wordt gebouwd. Zij ontving daarvoor premie ingevolge de rijksregeling. Het zeer grote aantal leden der vereniging, onder wie talrijke personen die gerekend kunnen worden tot de middengroepen, bracht het bestuur er toe. nadat plm. 600 woningwetwoningen waren gebouwd, ook de bouw van middenstandswoningen ter hand te nemen. Voor het nieuwe comlex bestaat grote belangstelling van gegadigde-huurders onder de leden der vereniging. Wegens het bereiken van de vijfenzes tig-jarige leeftijd gaat de gemeente secretaris van Heemstede, de heer T. M. Schelling, per 1 januari de gemeente dienst met pensioen verlaten. Om in de vacature, die door het vertrekken van de heer Schelling ontstaat, te voorzien, hebben burgemeester en wethouders een nominatie samengesteld, waaruit de raad een nieuwe gemeente-secretaris zal moe ten benoemen in de vergadering van 25 september. Op de nominatie staan de heren A. van Wingerde, referendaris ter secretarie van Heemstede en chef van de afdeling algemene zaken, en mr. A. P. Punt, secretaris der gemeente Losser. L. M. G. Arntzenius: Balletmuziek. J. Chenu: Le théatre de Gabriel Marcel. M. Croiset: De medeplichtigen. Feest in het dorp; practische suggesties. Chr. Fry: Als een phoenix.... B. Groeneveld: Spel als levensspiegel. A. L. Haskell: The ballet annual 1958. D. Koning: Ballet in Nederland. D. Koning: Danskunst zonder meer. Nederlands theater jaarboek seizoen 1956-1957. J. M. L. Peters: Fenomenologische ana lyse van het filmzien. J. Sinclair en L. Kersley: Balletjaar boek. G. B. L. Wilson: A dictionary of ballet. In de maandag gehouden plechtige zitting van eve senaat der gemeentelijke universiteit van Amsterdam ter gelegen heid van de opening van het nieuwe studiejaar, heeft prof. dr. J. Q. van Regteren Altena buitengewoon hoog leraar in de kunstgeschiedenis van de middeleeuwen en van de nieuwere tijd aan de genoemde universiteit tot ere doctor geprovoveerd: jhr. D. C. Röell, directeur van het dit jaar honderdvijftig jaar bestaande rijksmuseum in de hoofd stad. Jhr. dr. Röell gaf bij deze gelegenheid enige beschouwingen over de ontwikke ling der kunstmusea in de laatste halve eeuw, in het bijzonder over de opstel ling. Een van de belangrijkste problemen bij het inrichten van een museum achtte dr. Röell dat van de selectie. Plaats gebrek speelt helaas maar al te vaak een grote rol. Men komt langzamerhand terug van een steeds strengere selectie. Er zijn in de depots van de meeste mu sea zoveel aantrekkelijke werken van de tweede en zelfs van de derde rang, die de kenner en de verzamelaar, maar ook het grote publiek nog weten te boeien. Men geve, aldus spreker, aan deze de voorkeur boven vervelende of min der- gelukkige werken van kunstenaars die men terwille van de grote naam handhaaft. Mevrouw Watts woont bij haar zoon en haar schoondochter in de stad Houston, maar ze zou dol graag nog eens terugwillen naar haar geboortedorp Bountiful. De zoon kan daar geen passend werk vinden en de schoondochter is een oppervlakkige „griet", die weinig benul heeft van het heimwee van de oude moeder. Van daar, dat de moeder vlucht. Ze wordt teruggehaald en er wordt een compro mis gesloten. Dat is in het kort de in houd van „Terug naar Bountiful", dat het Toneelgezelschap Puck dit week einde in de Haarlemse schouwburg heeft vertoond. Als men de inhoud zo verkort leest weergegeven, is het zij het dan ver ouderd toneelgegeven. Maar de ma nier waarop Horton Foot het stuk heeft uitgewerkt, heeft slechts een draak tot resultaat gehad. Ellenlange dialogen, die merendeels nergens op sloegen, en karakters in zwart en wit: de zielige moeder, de slappeling van een zoon en de canaille van een dochter. Hoe men een dergelijk stuk op het repertoire durft te nemen, is mij een raadsel. Het eerste het beste dilettantengezelschap zou er zich voor schamen. Walter Kous regisseerde het stuk. Hij liet de mensen op gepaste tijden op staan, lopen en weer gaan zitten, om he-t gepraat een beetje te breken. Edo Spier had een aardig decor ontworpen en Gerard Rekers had kennelijk in snel tempo een vertaling gemaakt. Aaf Bou- ber speelde de oude moeder, maar wist ondanks haar groot, volks talent, deze vrouw geen gestalte te geven. Guus Verstraete was een larmoyante zoon en Karin Haage sprak en schreeuwde met rauwe stem, coquetteerde met lijf en leden, maar kon evenmin het ka rakter op de planken brengen, waar voor de schrijver de bouwstenen niet had aangedragen. Een teleurstellende, veel te lange avond. J. W. v. d. V. Een geldboete van 100.- of vijftig dagen en een voorwaardelijke gevange nisstraf van een maand met drie jaar proeftijd heeft de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr. I. H. van de Roemer, geëist tegen een 52-ja- rige inwoonster van Schoonhoven. Zij heeft terechtgestaan, omdat zij de advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, mr. W. de Vries, zou hebben beledigd. Zij had hem een prent briefkaart gestuurd, waarop te lezen stond: „Ze moesten jou naar de Rus sturen met spoed niet ik. Want je bent minder dan een hond. Naar de maan." De kantoorhouder van de P.T.T. te Schoonhoven, die de kaart in handen kreeg, vond het wel een beetje bar en deed een dienstcouvert om de kaart, zo zei later de officier, die vond. dat er maar eens een eind aan die kwalijke briefschrijverij moest komen. Uit het verhoor was gebleken, dat verdachte aan verscheidene autoriteiten kaarten had gestuurd .De echtgenoot van haar dochter was overleden en zij meende, dat de nalatenschap niet be hoorlijk was afgewikkeld. Dit leidde tot de schrijverij. De ontvangers, die de erfeniskwestie nog eens onderzochten, moesten haar echter melden, dat zij het ongelijk aan haar kant had. ..Er zijn meer moeilijkheden met ver dachte op het gebied van briefschrijverij geweest", merkte de president, mr. Ch. J. Enschede, nog op. Zij had geen raadsman. Uitspraak 30 september. 26-iaf^e J. R. B. Uit Bussum be haalde enkele weken geleden zijn rij bewijs en huurde zaterdagavond urnnnnlo ntn x rr..° ijs en nuuiue zaïeraagavond m ziin woonplaats een auto. Hij*ging hierme- ar een erjaarpartij en reed om streeks drie uur in de nacht in de rich- x "ami III ue ting Muiden terug. Even voorbij deze stad veroorzaakte hij een aanrijding, maar reed met grote snelheid met ge doofde lichten verder in de richting van Diemen. Vlak bij de Vinkenbrug geraak te h(j uit de bocht, sloeg enkele malen over de kop, zodat zijn wagen totaal vernield in de sloot terecht kwam. De rijkspolitie vond een twintig meter ver der de bestuurder in het weiland lig gen. Daar men vreesde dat de man zwaar gewond was, werd hjj vervoerd naar het O.L. Vrouwe Ziekenhuis in Am sterdam, maar uit een onderzoek bleek dat de man niets mankeerde maar wel beschonken was. waarna hij ter ontnuch tering weer in Diemen werd ingesloten Hij verklaarde slechts twee glazen bier gedronken te hebben.. De Bloemendaalse reddingsbrigade heeft er sedert zaterdag weer een aan tal gediplomeerde strandwachters bij. Na een opleiding in de afgelopen maan den nam een examencommissie van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen zaterdagmiddag in de strandpost „de Kentering" van de Bloemendaalse reddingsbrigade exa mens af voor de diploma's strandwacht A en strandwacht B. De examencom missie bestond uit de heren C. Bis- kanter, H. van der Wel, H. D. E. Riet berg en G. Schuitenmaker. Alle kandidaten legden het examen goed af, zodat niemand behoefde te worden afgewezen. Voor het diploma A zijn geslaagd mej. R. Peters en de héren W. Beulink en Chr. J. van der Zwan, alsmede mej. M. E. Eerland uit Groningen en Jac. Verhoeven uit Oisterwijk (Br.). Het strandwachtdi- ploma B kwam in het bezit van de heren R. Reiss en H. Hoeben, allen leden van de B.R.B., alsmede van de heren S. de Wilde en W. Albers van de reddingsbrigade in Amsterdam. Mej. A. Claus, secretaresse van de K.N.B. R.D., woonde het examen als belang stellende bij. Advertentie minginneweg 6, Tuinlaantje 18. Telefnnn 14024 Spreekuur Wethouder D. J. A. Ge luk van Haarlem houdt woensdag zijn spreekuur van half twaalf tot half een. Kinderboerderij gesloten De kin derboerderij in het wandelpark Groe- nendaal in Heemstede is weer gesloten- Zondag was de boerderij voor het laatst geopend. Advertentie Verwacht vrijdag a.s. DANNY KA YE in zijn nieuwste lachfilm: Ontwikkelingslectuur: Benser, Wij fotograferen in kleur: Derjeu, Noord- Zwitserland en het Tödi-gebied; Golf, Houweninge, Meer van Genève en de Haute Savoie; Koning, Danskunst zon der meer; Van Maarseveen, Rennen en concours hippique; Monden, Het wonder; Prins, Nieuwe proeve in stra tegie; Scobie, Adventurer's paradise; Sluyser, Voordat ik het vergeet. Romans: Beaty, De proefvlucht; Carmelites, Het antwoord van een non; Van Gent, De mysterieuze J.G.; Mau- riac, De Frontenacs; Spring, Tijd noch uur; Werner, Die Galeere; Co. ward, Star quality; Roy, Le soleil sur la terre. Ontwikkelingslectuur: Bjerre, De laatste kannibalen in Nieuw-Guinea; Claes. Ik was student; Den Haan, Be vindelijk reisboek: Leen De heilige Geest en zijn werking in de ziel; Ma rais, De wonderwereld van de termie- tenstaat; Schaap, Wat spelen we? Scheffer, Ome Jan; Vermeulen De mu ziek, dat wonder; Wright,' Heidens Spanje. Romans: Astrachan, Er komt een eind aan sterven; Fabricius, Schim menspel; Oosterbroek-Dutschun, Laat mij leven!; Prawer Jhabvala, Amrita; Traven, Een generaal uit de wildernis; Jens, Der Blinde; Stewart, The guar dians; Sala, Le feu noir. Ontwikkelingslectuur: Declerck. Pei lingen doorheen het moderne Franse geestesleven; Van Egeraat, Gids voor de Italiaanse Rivièra; Geers, Van het barokke leven; Hanna, Uw vriend de tuin; Huet, Kongo: Mielche, Olie, sheiks en cadillacs; Nigg, Het geheim der monniken; Visser, 'n Fles chianti; Weet je nog wel. Romans: Eekhout, De zonderlinge avonturen van meneer Peacock; Giono, De Poolse molen; van der Lugt, Her wonnen land; Meesters der Hebreeuw se vertelkunst; "ates, Jacht tussen klip en rots; Hausmann. Salut gen Himmel; Fleming, From Russia, with love; Troy at, Les semailles et les mois- sons. Dl. (Niet offlcièJe Koersen vorig opening Slot 16/9 Ned 1953 941; 3)4 Ned 1953 935; 3)4 Ned 1956 92J 93 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3)4 Ned 1955 1 3-3)4 Ned 1947 91% 91% 3 Ned 62-54 Del fac 94n 94% Inschr GrtbK 1946 S% 89", B.N.G. Won.bouw 6 109R Ned. Handel Mi) cert 173 A-K.O. 2153. 218 Van BerKel'a Patent 192 Calve-Delft cert 324 Van Gelder 190 Kon. Hoogovens cert 329 Unilever cert 404 406)4 Ned Kabel 283 Philips 333'-4 336', Kon Petroleum 163.6- 165.70 .Amsterdam Rubber 66 fi6'l HoU Amerika Min 145 1413, Kon. Ned Stoomb MO 145'4 146 Ned Scheepv Unie 1287, 129'4 K.L-M_ 100 H.VA. 107)4 Dell M1J. cert. 122 122 40 A'dam 2)4 '561 85% A'dam'56H 9412 A dam 111 941, Rentespaarbr 112), Anaconda Coppei 12/9 15/9 Bethiehem Steej 51's 5412 Chrysler Corp 47', 48% General Electric Genera] Motors J®,4 Kennecott Coppei JA2 H,, KJ-A1. H2 f'* Montgomery Ward 77, Radio Corp S, Republic Steel 59A go Koya) Dutch 434. 4317 Shell Union OU 82 82 4 Southern Pacific 53 54 Southern Railway 47% 48'2 Tidewater 27'23% U.S. 6teel 76% 78% Stemming 1 vast De bekende Ravenglass-Eskdale miniatuur-spoorweg is te koop. Voor een kwart miljoen gulden kunt u zich eigenaar van de hele zaak noemen. De inventaris bestaat o.a. uit: ruim tien kilometer baanvak, stations, rijtuigen en twee echte „express-trein"-locomotieven. Het lijntje, nu nog eigendom van de Keswick Granite maatschappij vervoert jaarlijks 25.000 passagiers. Vooral vakantiegangers maken een dankbaar gebruik van het treintje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3