CHARLES MALIK voorzitter van de Assemblee der V. N. Zal Moskou voorstellen de aanmaak van A- en H-bommen te staken? Khroesjtsjev heeft in Jalta een onderhoud met de Chinese ambassadeur Subandrio over betrekkingen tussen Den Haag en Djakarta Van beperkte betekenis Aanvaring tussen twee tankschepen Afrikaans-Aziatische groep lijdt een nederlaag Nederlander een der vice-voorzitters .Het weer. Marion Anderson beëdigd Oppositie tegen Mao's plannen in het eigen land? Brits soldaat slachtoffer van kernproef Twee paarden en een veulen op overweg gedood Koelhuisboter wordt goedkoper „De edelmoedigheid van het Indonesische volk is zonder weerga WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1958 82sfe JAARGANG No. 30014 De Algemene Vergadering van de Verenigde - jdtëËÊÈfctel Naties heeft gistermiddag bij de aanvang van L haar dertiende gewone zitting de Libanese - minister van buitenlandse zaken, dr. Charles Malik, tot voorzitter gekozen, aldus meldt Wf Reuter. Hij volgt Sir Leslie Munro van Nieuw- 111 Zeeland op. Malik kreeg 45 stemmen tegen zijn Soedanese ambtgenoot, Mohammed Mah- goeb, 31 stemmen. De vereiste meerderheid Wf j was 39 stemmen. Voor de stemming had de |jj i Tsjechische delegatie bekendgemaakt dat zij jgg| de kandidatuur van de Tjsechische diplomaat lijk '"f* ^lri Nosek ten behoeve van Mahgoeb introk. WÊÈL fËm De Soedanese minister kreeg hierdoor de JËÊ negen stemmen der volksdemocratische dele- BB JB| gaties. Toen de zitting was verdaagd kwamen «BBlf m vele afgevaardigden voorzitter Malik geluk- 'ff- i wensen. Mahgoeb omhelsde hem driemaal op Pfffe"Jgf 1 Arabische wijze. WHÊÊ®. im>: Falcon Harris Tweedjassen Droog weer Lagere Nederlandse bijdrage aan V.N.? Tass heeft kritiek op verkiezing van Malik Dionne-baby in Montreal Flinke opklaringen ftet weer in Europa De premier van de Sovjet-Unie, Nikita Khroesjtsjev, heeft gisteren in zijn vakantieverblijf te Jalta op de Krim de Chinese ambassadeur, Lioe Hsiao, ontvangen. Het Sovjet-persbureau Tass, dat dit meldt, bericht voorts dat Khroesjtsjev en de ambassadeur een vriend schappelijk onderhoud hadden. Er werden geen verdere bijzonder heden bekendgemaakt. Aan leukemie overleden Ontsnapt uit weide Schade voor landbouwer van f2500 Echter geen drastische verlaging van boterprijs Zoon van Gonan Doyle begint geding tegen Russen Felle aanval op mr. Luns V.S. bereid troepen uit Marokko terug te trekken BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Öirectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. DR. CH. MALIK De verkiezing van Malik betekent een duidelijke nederlaag voor de Afrikaans-Aziatische groep, die alles in het werk heeft gesteld de verkie zing van een vertegenwoordiger van het bewind van president Sjamoen van Libanon te verhinderen. Nog nooit in de geschiedenis van de vol kerenorganisatie heeft de keuze van een voorzitter der Algemene Vergadering een zo felle strijd te zien gegeven. Mahgoeb kreeg de stemmen van de Afrikaans-Aziatische landen op enige uitzonderingen na, de negen stemmen der communistische leden en een tiental stemmen van de overige groe peringen in de vergadering. In Wes telijke kringen van de V.N. werd de verkiezing van Malik met instemming begroet, niet alleen omdat deze keu ze een nederlaag betekende voor het zgn. „neutralistische kamp", maar ook omdat Malik zeer gewaardeerd wordt om zijn werkzaamheden in de V.N. Sir Leslie Munro gaat de diplo matieke dienst verlaten. Als verte genwoordiger van Nieuw-Zeeland wordt hij opgevolgd door Foss Shana- han. E>e nieuwe voorzitter heeft in de laat- b^,dertien jaar een rol gespeeld in de ty,inistk van zi.in land. Hij is thans 62-jarige van buitenlandse zaken. De dorpsdokter en een zoon van een tuurkunde aann nl^erde wis- en na- ■itoit te Beiroet Amerikaanse univer siteit te Beiroet Later ging hy naar Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) king°In de6 nacht4 wlsselende bewol- hier en daar °i?£e ochtend tige noordoostelijke tot t i?t wind. Dezelfde temperaturen6 vandaag of iets hogere. aturen a,s Zon: 6.18-18.50. Maan: 12.40-2144 de Verenigde Staten, waar hij aan de Harvard-universiteit promoveerde tot doctor in de filosofie. Dr. Malik heeft zijn land op elke zitting van de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties vertegenwoordigd. In 1948 trad hij op als voorzitter van de economi sche en sociale raad. Tot voorzitter der politieke commis sie, het belangrijkste orgaan der Al gemene Vergadering, werd met alge mene stemmen Miguel Rafael Urquia, de vertegenwoordiger van EI Salvador, gekozen, die door Perzië kandidaat was gcs'eld. Bij de verkiezing van de dertien vice-voorzitters van de Algemene Vergadering kreeg ook Nederland een zetel. Er werden 57 stemmen op ons land uitgebracht. De overige zetels gingen naar de V.S. (78 stem men), Ecuador (77 stemmen), Enge land (73 stemmen), Frankrijk (75 ?T^mPakistan (73 stemmen), Uruguay (73 stemmen), de Sovjet unie (71 stemmen), Australië (71 stemmen) Indonesië (71 stemmen), stemmen)Tsjechoslowa- kye (57 stemmen) en nationalistisch China (56 stemmen). De secretaris-generaal van de V.N. Hammarskjöld heeft aanbevolen dat een Russisch voorstel om van het sta ken der kernproeven een agendapunt te maken voor de Algemene Vergade ring, eerst door de politieke commis sie wordt besproken. De Russen heb ben het voorstel gedaan enkele uren voordat de Assemblee zou bijeenkomen voor de nieuwe zitting. De Amerikanen waren enigszins verbaasd over het sovjet-voorstel, gezien de Brits-Ameri- v«ianse bereidverklaring de proeven na Sende maand te staken. de^'fSo1}? de politieke medewerker van sehe' voo?stfiketch" vormt het Russi- op de om als voorrangspunt dering der v de A1Semene Verga- stuk lan%yner» Naties het vraag- gen met kerriwapeA^J?*/ Proefnemin" inleiding tot een kn™ p ie nemen, een van het Kremhn k°d™ende mededeling bereid is de aanmaak vl„ s°v^ le waterstofbommen te staken. toom" en Het Liberiaanse tankschip „Melika" (20.551 ton) is in de Perzische golf in aanvaring geweest met het Franse tankschip„Fernand-Gilabert" 10.715 ton) Volgens de Britse admiraliteit heeft de „Melika" over een afstand van ongeveer 25 mijl brandend in de Golf van Oman gevaren met de machines op volle kracht. Ook de „Fernand-Gilabert" was in brand geraakt. De „Melika" werd ont dekt door een vliegtuig van het Britse vliegdekschip „Bulwark". Door een helikopter en een fregat werden later Britse militairen aan boord gebracht om de brand te blussen. De ramp heeft ver moedelijk aan tweeëntwintig mensen het leven gekost; acht werden zwaar gewond. De foto toont een Engelse helikopter, die de brandende „Melika" nadert. llllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllililllllllllllllllllllllllllllli Het nationale inkomen van de wei nig geïndustrialiseerde landen is sedert 1955 niet toegenomen, waar door hun bijdrage tot de begroting van de V.N., welke op grond van het nationale inkomen wordt bere kend, waarschijnlijk op deze zitting van de Algemene Vergadering zal worden verminderd. In een aantal landen, met name in Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië en Oosten rijk is het nationale inkomen ver meerderd. Nederland is het enige land in West-Europa waar dit niet het geval is, waardoor zijn bijdrage zou worden verminderd van 1,12 tot 1.01 procent. De bijdragen van de V. S. 32,51 procent en de Sovjet-Unie 15,89 procent zul len onveranderd blijven. Dit wordt gezegd in een rapport dat de commissie voor de bijdrage bij de Algemene Vergadering heeft ingediend. Aanbevolen wordt de bij dragen van het merendeel van de landen in Azië, het Midden-Oosten en Latijns-Amerika te verminderen. Het officiële Russische persbureau „Tass" heeft vandaag kritiek geleverd op de verkiezing van de Libanese minister van buitenlandse zaken, Char les Malik, tot voorzitter van de Alge mene Vergadering der Verenigde Naties. „De Amerikaanse afvaardiging is er in geslaagd Malik te doen verkiezen, alhoewel de Arabische staten tegen hem waren. De Verenigde Staten hebben hiermede aangetoond, dat zij in het ge heel geen rekening houden met de mening der Arabische volken en dat zij hun kwalijke doeleinden blijven na streven', aldus meent „Tass". Cécile Langlois-Dionne, a van de vier nog in leven zijnde Dionne-vflf- lingzusters, heeft maandag in het St. Jus tice ziekenhuis te Montreal het leven ge schonken aan een jongen, aldus meldt United Press International. De baby woog bij de geboorte zes pond en 288 gram. .Bjj de zuidpunt van Groenland be vindt zich een zeer diepe depressie die in een groot gebied storm veroor zaakt. Deze depressie vindt de weg naar het °°sten geblokkeerd door het reeds ge- j?emde hogedrukgebied. Als gevolg ontrvan ondergaat de weersituatie in Wei® .°mgeving het eerstkomende etmaal Wep-1® verandering. Met winden over- conti„ uit oostelijke richtingen wordt flinkc le lucht aangevoerd, waarin °Pklaringen zullen voorkomen. Station Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfurt München Ziirich Genève Locamo Wenen Innsbruck Home Weer onbewolkt geheel bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. mist geheel bew. zwaar bew. wencel bew. zwsar bew. zwaar bew. zwaar bew geheel bew geheel bew geheel bew licht bew. geheel bew. geheel bew. onbewolkt max. neersl. temp. afgel. gisteren 24 uur 11 0 15 0 15 0 15 3 21 0 17 0.3 20 2 18 0 19 0 24 0 20 4 19 0 24 9 23 13 22 4 26 0 26 0 27 12 28 0 Een 22-jarige Britse soldaat uit Swan sea is overleden aan leukemie, die het gevolg was van een proef met een atoombom in het gebied van Kerstmis eiland in de Stille Oceaan, aldus is gis teren volgens A.F.P. te Swansea in Wa les officieel bekendgemaakt. Twee landbouwpaarden en een veulen, die waren ontsnapt uit een wei in de gemeente Schelluinen in de Alblasser- waard, zijn dinsdagavond gedood op een onbewaakte overweg onder de gemeen te Hardinxveld-Giessendam. Ze hadden vooraf enige consternatie veroorzaakt op de weg van Ridderkerk naar Mete ren waar automobilisten, die hinder van hen ondervonden, vergeefs hadden ge tracht de dieren op te drijven. Het drie tal ontsnapte en zette koers naar Gies- senburg, waartoe een onbewaakte over weg in Hardinxveld-Giessendam moest worden gepasseerd. Juist op het mo ment, dat de paarden zich op deze weg in de spoorlijn Dordrecht-Geldermalsen bevonden, naderde een losse locomotief. De 3 paarden werden hierdoor gegre pen en gedood. Een van de dieren werd 150 meter meegesleurd. De locomotief werd licht beschadigd en kon spoedig de reis voortzetten. De eigenaar van de gedode dieren was de landbouwer De Krey uit Schel luinen, die met dit verlies een schade post kreeg van ongeveer 2500.-, waar voor hij niet is verzekerd. De oeroemde negerzangeres Marion Anderson is een dezer dagen beëdigd als lid van de Amerikaanse delegatie bij de Verenigde Naties. Na de plechtigheid wordt zij gefeliciteerd door de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles. Het Amerikaanse tijdschrift „News week" vermoedt achter de oorlogscri sis in de Straat van Formosa, welke door ommunistisch China is veroor zaakt, een grote binnenlandse strijd op het Chinese vasteland. Volgens het blad zou er grote oppositie bestaan te gen de plannen van Mao Tse Toeng, die de vorming van z.g. „communes" in China leidt, een ontwikkeling die „reeds bezig is 's-werelds dichtstbevolkte land op zijn grond vesten te doen schudden". Mao noemt de commune een nieuwe grondeen heid van de maatschappij, die de col lectieve boerderij moet vervangen. „De commune is in wezen een staat in de staat, met absolute macht over zijn leden. Tegen november, zo beweert Peking, zullen China's 500 miljoen boeren niets anders bezitten dan de kleren die zij dragen. Zij zullen noch huizen noch kookpannen, noch tuinen, noch huisdieren hun eigendom mogen noemen." „China's massa's worden thans georganiseerd, aldus het regime, overeenkomstig militaire lijnen, onder een militaire discipline", aldus „News week". De Sovjet-Unie heeft Japan gisteren in een nota doen weten, dat Japan deel neemt aan agressief optreden, indien de Amerikanen hun bases in Japan ge bruiken voor vijandelijkheden in het ge bied van de Straat van Formosa, aldus meldt Reuter. De nota werd door amb tenaren van de Russische ambassade te Tokio op het Japanse ministerie van buitenlandse zaken overhandigd. Vol gens de nota wijzen pers- en radiobe richten erop, dat Amerikaanse strijd krachten openlijk gebruik maken van steunpunten in Japan voor uitlokkende acties in het gebied van Formosa. De Sovjet-regering is niet van oordeel, dat regering en volk van Japan van plan zijn aan dergelijke acties deel te nemen, maar zij kan de berichten niet negeren. Ambtenaren van het Japanse ministe rie van buitenlandse zaken zeiden later, dat deze Russische waarschuwing „vol komen ongerechtvaardigd" is, daar de Japanse grondwet duidelijk verbiedt, dat Japan deelneemt aan een aanvals- daad. Tegen het einde van de maand zal voor de binnenlandse markt wederom koelhuisboter beschikbaar komen. Hier voor zal een eerste inschrijving voor 300 ton worden gehouden. De prijs van de koelhuisboter zal afhangen van de resultaten van deze inschrijving. Waar schijnlijk zal zij wat lager zijn dan de prijs van verse boter. Het Produktschap voor Zuivel deelt mede, dat berichten, volgens /elke vol- FJende week de consumentenprijs voor de boter drastisch zou wórden verlaagd, elke grond missen. Genoemd zijn zelfs prijsverlagingen van 28 cent per half pond. Het binnenlands verbruik van boter is sinds april dermate gestegen, dat - zo deeit het Produktschap voor Zuivel med, aan dergelijke drasti sche maatregelen om de boterconsump- tie te stimuleren geen behoefte bestaat. De zoon van de Britse schrijver Sir Arthur Conan Doyle bereidt een rechts geding voor tegen Russische uitgeverijen die, naar hij meent, hem 2.000.000 roebel moeten betalen. Adrian Conan Doyle, die thans te Ge nève woont, is van oordeel, dat de Rus sen hem dit bedrag schuldig zijn voor de verkoop van verscheidene miljoenen boeken, die door Sir Arthur, de geeste lijke vader van Sherlock Holmes, zijn geschreven en waarvoor geen auteurs rechten zijn betaald. Een Amerikaanse advocaat, prof. Berman, vertrekt op 20 september naar Moskou om de eis daar bij de rechtbank in te dienen. Tteee stralende prinsessen tijdens de traditionele rijtoer, die het koninklijk gezin gistermiddag door Den Haag maakte. De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Subandrio, heeft van morgen een felle reactie laten horen op een persgesprek, dat zijn Neder landse collega, mr. J. M. A. H. Luns, gisteren in New York heeft gevoerd. Minister Luns had gezegd, dat de be trekkingen tussen Indonesië en Neder land hun laagste punt hebben bereikt sinds het begin van de anti-Neder landse campagne in december van het vorig jaar. Uitzicht op verbetering van die Detrekkingen zou er volgens mr. Luns niet bestaan, zolang Indonesië al zijn internationale overeenkomsten met Nederland blijft schenden en zolang het niets doet om tot enigerlei regeling te komen over de gestolen Nederlandse eigendommen. Dr. Subandrio verklaarde vanmorgen, volgens een bericht uit Djakarta van het ANP, dat „de heer Luns zelf aansprakelijk zal worden ge steld voor het aan de Nederlandse be volking toegebrachte leed". Subandrio zei, dat Indonesië „geen haast heeft om de besprekingen met Nederland over welk onderwerp dan ook te heropenen, zolang Nederland zijn politiek met betrekking tot wes telijk Nieuw-Guinea niet verandert". Minister Subandrio merkte op, dat mi nister Luns in zijn verklaring uitdruk kingen had gebruikt, die „een minister van buitenlandse zaken onwaardig zijn". Hij voegde daar aan toe, dat minister Luns „berucht is om zjjn verklaringen". Hij vervolgde: „Volk en regering van Indonesië hebben een behoor lijke mate van goede wil tegenover Nederland aan de dag gelegd". Van af 1950, toen Nederland de soeve reiniteit over de archipel aan Indo nesië overdroeg, tot aan 1957, toen de Verenigde Naties voor de vierde maal een Indonesische resolutie over westelijk Nieuw-Guinea verwierpen. „Dit is duidelijk gebleken in de so ciale betrekkingen met de Nederlan ders, alswel uit de behandeling door Indonesië van de Nederlandse be langen in dit land", aldus Subandrio. „De edelmoedigheid van het Indone sische volk is zonder weerga", zo zeide hij. „Indonesië zal voortgaan edelmoedig te zijn tegenover Nederland, hoewel in politiek opzicht de beide landen gewik keld zijn in een ernstig conflict over westelijk Nieuw-Guinea". Minister Su bandrio zett uiteen, dat „toen Indo nesië een andere koers ging volgen in zijn strijd om westelijk Nieuw-Gui nea, en maatregelen nam tot beveili ging van zijn belangen, dit niet is gedaan uit het verlangen om de be- De recente wijziging welke de minister van Maatschappelijk Werk heeft gebracht in de voorschriften ter uitvoering van de woonruimtewet, hebben, zoals wij zaterdag j.L reeds in een beknopte toelichting hebben uiteengezet, hoofd zakelijk administratieve be tekenis. De gemeentelijke huisves tingsbureaus zullen nu alle gehuw den, zonder wachttijd, moeten in schrijven als woningzoekenden, als mede degenen, die in de gemeente werken, doch nog elders hun woon plaats hebben. Voorts zullen de wo ningzoekenden, die zich intussen in een andere gemeente willen vestigen, hun reeds volbrachte inschrijvingstijd kunnen „meenemen", zodat deze in de nieuwe gemeente kan meewegen bij de beoordeling van de urgentie. Deze maatregel van de minister maakt een einde aan het in sommige grote gemeenten toegepaste systeem, dat jonggehuwden eerst na verloop van enkele jaren als woningzoeken den werden ingeschreven. Voorlopig moesten dezen zich maar behelpen met zelf „georganiseerde" inwoning. Voorts worden de gemeenten genoopt de economische binding der van el ders komende woningzoekenden in acht te nemen bij de beoordeling van een aanvrage om plaatsing op de lijst van woningzoekenden. Men beseffe echter wel, dat de ge meenten, die beperkende bepalingen hanteerden ten opzichte van jong gehuwden en elders wonende maar in de gemeente zelf werkende per sonen, dit uitsluitend deden omdat de woningnood in hun gemeente nog zo ontstellend groot is. Men kon er eenvoudig niet aan denken om jonge echtparen een vrije woning toe te wijzen, terwijl duizenden gezinnen met kinderen nog onvoldoende ge huisvest zijn. Om deze reden werden ook de aanvragen van diegenen die zich in verband met hun werkkring in de gemeente wilden vestigen cri- tisch bekeken. De minister van Maatschappelijk Werk heeft nu een administratieve barrière weggenomen. Het aantal ingeschreven woningzoekenden zal vooral in de grote gemeenten aan zienlijk toenemen. Maardoor deze maatregel komt geen enkele woning méér beschikbaar! Bij de toe wijzing van de beschikbaar komende woonruimte zal men waarschijnlijk genoopt zijn soortgelijke criteria aan te leggen, welke men tot dusver bij de inschrijving als woningzoekende toepaste. De toepassing daarvan wordt echter verlegd van de administratieve naar de beleids sector. Dit opent de mogelijkheid om met aperte nood gevallen en bijzondere omstandig heden rekening te houden en dat zal onzes inziens ook de bedoeling zijn van de beschikking van de minister. Maar de categorieën woningzoeken den, welke nu in de sfeer der urgen tie-beoordeling worden gebracht, dienen te beseffen, dat daarmede hun moeilijkheden niet eensklaps kun nen worden opgelost. Die oplossing moet worden gevon den op het terrein van de bouw nijverheid en wel door de bouw van zoveel mogelijk woningen overeen komstig de behoeften der verschil lende maatschappelijke groeperingen van ons volk en evenzeer overeen komstig de daarmede verband hou dende financiële draagkracht. Een kwaal van de nieuwbouw is echter, dat veel huizen zowel te klein zijn als te duur. In verband daarmee doet zich nog de volgende bijzondere moeilijkheid voor. Betrekkelijk veel oude huizen worden bewoond door gezinnen voor wie die huizen door het geleidelijk wegtrekken van de kinderen te groot zijn geworden. Van de stap naar een kleinere woning worden zij weerhouden, doordat zij dan veelal terecht komen bij de cate gorie nieuwe woningen met een hogere huur. Een nieuwe verhoging van de huur van oude huizen zou een remedie kunnen zijn. Maar de veelomvattende gevolgen daarvan met betrekking tot de lonen- en prij- zensituatie zullen velen doen afvra gen of het middel niet erger zou zijn dan de kwaal. Een troost voor wat de woning voorraad in het algemeen betreft is dat blijkens de Troonrede de achter stand in het komende begrotingsjaar met eenzelfde hoog tempo zal wor den ingelopen als dat de afgelopen periode het geval was. üiiiiiiiiimmiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De Marokkaanse ambassade te Lon den heeft meegedeeld, dat Amerika zich in beginsel bereid heeft verklaard zijn strijdkrachten uit Marokko te verwijde ren. Amerika is genegen rechtstreeks met Marokko daarover te onderhande len. De ambassade zei dit van een woordvoerder van het Marokkaanse mi nisterie van buitenlandse zaken te heb ben vernomen. langen van de Nederlanders in Indo nesië te deren". „Als er iemand is, die aansprakelijk moet worden gesteld voor het aan het Nederlandse volk toegebrachte leed, dan moet dat minis ter Luns zelf zijn". Naar aaiJeiding van een opmerking van minister Luns, dat de Amerikaanse wapenleveranties aan Indonesië moge lijk ter sprake zullen komen tijdens het onderhoud met de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, in de loop van deze maand, zei minister Subandrio, dat „in de tegenwoordige omstandigheden het onmogelijk zou zijn dat de Amerikaase politiek ten opzicht van Azië zou wor den gebaseerd op de belangen van Westerse Europese landen als Neder land."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1