Frankrijk wil zeer scherpe maatregelen tegen terrorisme nemen Oproeping overwogen van 15.000 reservisten van de gendarmerie Internering van ongeveer 12.000 Noord-Afrikanen? Wordt Kadar uit de partij gestoten Huisarrest voor enige hoge officieren van het Libanese leger «afcawr DULLES: Situatie vertoont onheilspellende aspecten V. S. streven naar een onverwijld staken van het vuren Strauss delft het onderspit Groot-hertogelijk paar op de Expo TER BETEUGELING VAN DE ALGERIJNEN ^°de partijleider uit Moskou bij Nasser Optreden tegen bestrijders van de opstandelingen DE CRISIS ROND FORMOSA Verkeersagent in gelijk gesteld Vissenoorlog Ned. straaljager verongelukt Bruiloft in Caïro Alle huizen van dorp in Mexico verwoest Stroper schiet op politiehond Het weer. Versperd rijwielpad de oorzaak van een verkeersongeval transformator F er ene Munnich zijn directe tegenstander Vijftien maffialeden gearresteerd Minister moet voortaan omweg maken Vlieger ongedeerd Tweeduizend gasten duizend geroosterde lammeren MINISTER LUNS SPREEKT MET DULLES ƒ31.500 op nr. 9963 Meer dan honderd doden Vertegen woordi ge r van Indonesië op weg naar Den Haag $ee MORRIS 'Geforeyoe/tfuy/ DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 82ste JAARGANG No. 30015 In Frankrijk wordt een reeks nieuwe maatregelen over wogen ter verscherping van de'strijd tegen het nog steeds toenemende Noordafrikaanse terrorisme in Frankrijk, aldus verneemt Reuter van betrouwbare zijde. Een van de eerste maatregelen is het oproepen van 15.000 reservisten van de gendarmerie. Verder zouden er meer politie-patrouilles komen, de bescherming van officiële personen verscherpt worden en brigades voor onderzoek gevormd worden, die bestaan uit inspecteurs met een grote kennis van en ervaring met Noordafrikaanse gewoonten. GEKAPSEISD gebruikt ZUÜen kunn®« wofdIS Drie, en wellicht zelfs vijf hoge officieren van het Liba nese leger zijn gisteren, ingevolge een order van generaal- majoor Foead Sjehab, de president-elect, onder huisarrest geplaatst, aldus bericht United Press International. Van officiële zijde bewaart men het stilzwijgen over deze arres taties. De officieren die huisarrest kregen opgelegd zijn kolonel Anwar Karam, commandant van de Libanese strijd krachten ter sterkte van een bataljon in Tripolis, kolonel Foead Lahoud, een broer van Salim Lahoud die een der bekendste politieke medewerkers van Camille Sjamoen, de aftredende president, is en commandant was van een te Marjoun (Zuid-Libanon) gestationeerd bataljon, en kolonel Ghattas Labaki, de broer van een vooraanstaand journalist die Camille Sjamoen steunt. Overstroming na wolkbreuk In Zweden kondigt zich reeds de winter aan VLAK BIJ BAZEL DODELIJKE VAL VAN DAK Zes weken in hoger beroep na eis van tien maanden LAMSWOL TWINSETS 39.50 Rustig weer Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Oïrectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milllmeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPR13S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Voorts wordt overwogen, de telling1 van werkloze Mohammedanen grondiger te laten geschieden. Van de 300.000 tot 400.000 in Frankrijk wonende Noord- Afrikanen zijn er enkele duizenden zon der werk. Sommigen zi.in inderdaad werkloos, maar anderen hebben geheime middelen van bestaan. Enkele van de beoogde nieuwe maat regelen zouden niet vóór de volksstem ming op 28 sentember van kracht wor den. Volgens Pari.jse bladen worden ook de volgende maatregelen overwogen: 1. Preventieve hechtenis en interne ring van 12.000 Noord-Afrikanen, die reeds verdacht worden van het plegen van terreurdaden; 2. Het langer vasthouden dan 24 uur van personen zonder dat zij van iets be paalds worden beschuldigd; 3. Versnelling van processen tegen personen, die van terreuractiviteit wor den beschuldigd. Waakzame Franse postbeambten die in een pakketje getik hoorden, hebben voorkomen, dat het hoofdpostkantoor in Marseille werd opgeblazen. De ter stond gewaarschuwde politie maakte de tijdbom in het pakket onschadelijk. Noeritdin Moechitdinof, een ü,j het presidium van de Russische com1 munistische partij, is voor een bezoek van tien dagen in Caïro aangekomen als gast van president Nasser, aldus meldt Reuter. Hij kwam met een TU- 304 straalvliegtuig en werd door leden Van het Egyptische kabinet welkom ge heten. Hij is ook eerste secretaris van de Partij in Oezbekistan. Moechitdinof, die oP uitnodiging van Nasser naar Egypte is gekomen, is een van de belangrijkste persoonlijkheden van het Kremlin'. Hij is 41 jaar oud en aidus het jongste lid van de partijleiding. vLW beschouwd als deskundige in nammedaanse aangelegenheden en leHo". ^ot^.ef.fende het Midden-Oosten. Ju' dank z'i het vertrouwen snel gestegen 3tS'1eV geniet' zij" St6r In de nacht van dinsdag op woensdae ls op het rijwielpad langs de rijkswei nabij de Kooi brug te Den Helder de zestienjarige V. v. d. O. uit Den Helder niet zijn bromfiets tegen een versper ring aangereden, die tot nu toe onbe kenden daar hadden aangebracht. Eni- §e vaten, die langs de weg stonden, V'aren op het rijwielpad geplaatst. Daar achter stond een handkar, waarover v®h Plank was gelegd. De bestuurder lino de bromfiets kreeg enkele ontvel decn aan het hoofd, Zjjn duopassagier, licht 'iarige S. B., moest met een Ven u kersenschudding en een wond bo- Den «et linkeroog in het ziekenhuis te "eider worden opgenomen. ri het transport naar het nieuwe ver- wno t van de E- £an de 3ch'e" g e Delft is een honderd ton we de «e ïra--aformator gekapseisd en in de wegberm terechtgekomen, houten ge^aarte werd over Ingevette even halken voortbewogen, maar voige van ee Kruithuis is het tenge- verfeeit^fn fen verzakking in het weg- Wnt mm! -''? en °mgeslagen. zal nnn?r ZPltpn van het obstakel hen t wat voeten in de aarde heb- iv nndienT/ a3?' ter 'laatsf de Schie- ondiep is, dat er waarschijn)ijk seen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimi Naar volgens U.P.I. in Hongaarse kringen te Wenen verluidt hangt het af treden van de Hongaarse partijleider Kadar als premier samen met de te rechtstelling van de groep Imre Nagy. Het proces tegen de groep zou begonnen zijn op 28 januari, een dag voordat Kadar het premierschap over gaf aan Ferenc Münnich. Laatstge noemde zou met steun van Moskou aangedrongen hebben op een strenge be straffing en tenslotte gewonnen hebben. De strijd tussen Kadar en Münnich zou ook de oorzaak geweest zijn, dat de bekendmaking van de straffen zo lang, tot juni, op zich heeft laten wachten. Men acht het niet onmogelijk, dat deze strijd nog zal leiden tot uitstoting van Kadar uit de partij. De Siciliaanse politie heeft vijftien maffialeden gearresteerd, die de hand hebben gehad in een twaalftal moorden, welke sedert februari van dit jaar in 'het gebied van Corleone nabij Palermo zijn gepleegd. Tien andere medeplich tigen zijn nog voortvluchtig. Rivaliteit tussen maffialeiders was de drijfveer. Onder de twaalf vermoorden bevindt zich een chirurg, die leider van een plaatselijke maffia-groep bleek te zijn, aldus meldt A.F.P. opstandelingen"1!;.;^ hjef^dtfrepwtal tic ccn van do L ae ieRurr Erf-groothertog Jan van Luxemburg (tweede van links) en Prinses Josephine Charlotte (links) hebben een bezoek ge bracht aan de wereldtentoonstelling in Brussel. De hoge gasten werden ontvangen door baron Moens de Fernig, commissaris-generaal van de Expo (rechts). De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft vandaag in een toespraak tot de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties gezegd, dat de bron van de hui dige spanningen in de Straat van For mosa deze is, dat communistisch China aanspraken op gebieden, waarover het nimmer gezag heeft uitgeoefend, door toepassing van geweld tracht te verwe zenlijken. „De gewapende agressie van de Chinese communisten vormt een ernstige bedreiging, die onheilspellende verwikkelingen met zich kan brengen," aldus de Amerikaanse minister. Hij deelde mee, dat de Verenigde Staten zich het recht voorbehouden het vraag stuk Formosa voor de Verenigde Naties te brengen, indien de besprekingen, die thans te Warschau tussen de Ameri kaanse en de communistisch-Chinese ambassadeur worden gevoerd, geen succes opleveren. Dulles verklaarde verder, dat de Amerikaanse regering met generaal Sjehab, zodra die zijn ambt als presi dent van Libanon zal hebben aanvaard, besprekingen zal openen over een sche ma, dat voorziet in een terugtrekking op korte termijn der Amerikaanse troe pen. Over de ontwapening zei de Ameri kaanse minister, dat er in de afgelopen maanden op dit gebied een duidelijke vooruitgang valt te constateren. „Wij hopen nu te Genève over een daadwer kelijke ontwapeningsovereenkomst te kunnen gaan onderhandelen en .wij zul len dit doen in de verwachting, dat bin- tegen de rëh«n oud Zljn lnaertl.la nara den Siamnen Jen °Pgetreden en steun den Sjamoen m diens strijd tegen de tie een van dé heeft de re] onder de officieren va^h^ri 1* Z"n leger. Zijn optreden in Tripolis iï^ar hij de volgelingen van Rasjid Karami met gebrmkmakmg van alle middel™ bestrijden heeft - trok tijdens de on- stand in heel Libanon de aandacht. Men tast in het duister over de reden van het opgelegde huisarrest. Politieke waarnemers vrezen echter dat het op treden van de nieuwgekozen president een felle reactie zal wekken bij de voor malige aanhangers van Sjamoen, de Libanese president wiens ambtstermijn binnenkort afloopt. Het wordt me't uit gesloten geacht dat dezereacticvoor Foead Sjehab grote moeilijkheden zal opleveren. Rasjid Karami, die door Libanese op positie- en opstandelingenleiders 's voorgedragen als premier, heeft giste ren inmiddels verklaard, dat de nieu we regering, welke later deze maand zal worden gevormd als generaal Sje hab Camille Sjamoen als president op volgt, onmiddellijk de V.S. zal verzoe ken de Amerikaanse strijdkrachten uit Libanon terug te trekken. Karami meende dat de V.S. een dergelijk ver zoek direct zullen inwilligen. Karami vei voorts, dat, indien hij tot kabinets formateur zou worden benoemd en zou slagen, zijn buitenlandse politiek onder Pï?er zou bestaan uit herstel van de Libanese neutraliteit en van een Libe rale Arabische politiek. Indien de Liba- nezen de wens te kennen geven, dat er een lederatie met andere Arabische staten tot stand komt, zou dit dienen te geschieden. De eerste sneeuw van het nieuwe win terseizoen is gisteren in de bergstreek bjj Kiruna in Noord-Zweden gevallen, aldus meldt U.P.I. De pieken van de Kebnekajse en de Abisko zijn nu met sneeuw bedekt. Langs de spoorlijn tus sen Kiruna en Narvik steken nog bloe men bovei de sneeuw uit. MINISTER STRAUSS Verenigde Staten Een C-124 Globe- master van de Amerikaanse lucht macht is gisteren op de luchtmachtba sis van Tinker neergestort en ontploft. Een woordvoerder van de lucht macht heeft gezegd, dat het vliegtuig acht man aan boord had. Hij voegde daaraan toe, dat allen naar het hr -pi- taal van de Tinker-basis waren ge bracht. Er zijn geen verdere bijzonder heden bekend. (U.P.I.) De minister van binnenlandse zaken v.an Noordrijnland-Westfalen heeft be sust dat agent Siegfried Hahlbohm juist heeft gehandeld toen hij de auto van de Westduitse minister van defen sie, Strauss, in Bonn een stopteken gaf. Derhalve zullen tegen de agent geen disciplinaire maatregelen worden geno men, zoals minister Strauss verzocht had. Hahlbohm doet dienst op een kruis punt dichtbij de bondskanselarij in Bonn, vanwaar een straat met eenrich tingsverkeer naar de bondskanselarij leidt. Minister Strauss had op een och tend zijn chauffeur, die de betreff' ide straat uit de verkeerde richting inreed, opdracht gegeven een stopteken van Hahlbohm te negeren. De chauffeur reed door en kwam bijna in botsing met een tram vol mensen die naar kantoor onderweg waren. Toen bekend werd dat ministei Strauss wiens chauffeur later van Hahl iohm een be keuring kreeg een klacht tegen de agent had ingediend, hebben tientallen automobilisten Hahlbohm rookwaar, drank en andere blijken van erkente lijkheid gegeven. Het was een duide lijke demonstratie tegen de minister. De straat die Strauss ten onrechte inreed mag eigenlijk alleen maar door Adenauer van de verboden richting uit gebruikt worden. Voor de bondskanse lier bestaat dit privilige, omdat het een lange omweg via een verkeersplein overbodig maakt. Maar veel ministers en hoge ambtenaren hebben zich in de loop der jaren hetzelfde recht toege ëigend. Het was zelfs zover gekomen dat het gebruiken van die straat in de verboden richting "ld. als een graad meter van maatschappelijke belangrijk heid in Bonn. Het ziet er naar uit dat daar nu een eind aan komt. nenkort nieuwe akkoorden betreffende hef toezicht op de bewapeuing van kracht zullen worden," aldus John Fos ter Dulles. De termen, waarvan Dulles zich van daag heeft bediend „een ernstige be dreiging, die onheilspellende verwikke lingen met zich kan brengen" doen denken aan het bericht, dat zondag j.l. in de Londense „Observer" stond. Phi lip Deane meldde uit Washington, dat de Amerikaanse regering streeft naar een spoedige beëindiging van de crisis in het gebied van Formosa. Het vuren moet daar zo spoedig mogelijk worden beëindigd. De besprekingen in Warschau vor men één middel om tot dat doel te ge raken. Leveren zjj binnen een redelijk korte tijd geen resultaat op, dan brengt Washington de zaak voor de Verenigde Naties. Blijkt tenslotte, dat ook langs die weg geen spoedig resultaat te ver wachten is, dan zouden Eisenhower en Dulles indien communistisch China doorgaat met zijn aanvallen de artil lerie-opstellingen op het Chinese vaste land met tactische kernwapens willen vernietigen. Dit uit drie fazen bestaande plan dient dus aldus het bericht in „The Observer" om het hele conflict uit de weg te ruimen. De Amerikaanse re gering gaat daarbij uit van de onbewe zen stelling dat communistisch China en vooral de Sovjet-Unie geen wereld oorlog zullen riskeren terwille van Que- moy. Zjj geniet voorts de steun van de Amerikaanse vloot en de Amerikaanse luchtmacht, die betogen, dat een toe komstige oorlog geheel door met kern wapens uitgeruste schepen en vliegtui gen kan worden gevoerd, dus zonder het gebruik van grote landlegers. Het bericht van „The Observer" wordt niet onmiddellijk tegengesproken door de mededeling van officiële Ameri kaanse zijde, dat aan Tsjang Kai Sjek de verzekering is gegeven, dat de be voorrading van Quemoy ook zonder rechtstreekse bombardementen op het Chinese vasteland kan worden volge houden. De nationalistische Chinese lucht macht heeft in de afgelopen nacht klein-Quemoy twee keer vanuit de lucht bevoorraad. Een Amerikaanse woordvoerder in Quemoy heeft vandaag gezegd, dat de toestellen van de Amerikaanse lucht macht die de luchtdekking van Quemoy verzekeren, wel boven het gebied van de kusteilanden vliegen maar niet boven de Quemoy-eilanden zelf. De Ameri kaanse vliegtuigen die boven het be trokken gebied vliegen als dat nodig is, De bevolking van het Italiaanse plaatsje Gravedona is gisteren ge tuige geweest van een zware zee slag tussen vissen in een meer in de buurt. Een school van ongeveer veertig snoeken stootte midden op het meer op een dubbel zo groot aantal steuren. Geen der partijen was van plan een centimeter uit te wijken en nadat zij in formaties iva- ren gezwommen die recht tegenover elkaar lagen, begon het gevecht. Al gauw zag men bloed en dode vissen naar de oppervlakte komen. Vissers maakten van de gelegenheid gebruik om zo op een gemakkelijke manier aan een goede vangst te komen. Een meldde een vangst van ruim dertig pond snoek en twintig pond steur. Wie de strijd gewonnen heeft is niet duidelijk geworden Het aantal dode vissen werd geschat op tachtig. (U.P.I.) vermijden zorgvuldig elke provocatie, zo voegde de woordvoerder eraan toe. Een woordvoerder van het Ameri kaanse verdedigingscommando op Formosa heeft gezegd, dat de Ame rikaanse vliegtuigen, ook die welke nationalistische bevoorradingsvlieg tuigen op weg naar Quemoy dekken, niet door communistische Mig-straal jagers zijn beschoten. Op de vraag wat er zou gebeuren als Amerikaan se vliegtuigen door communistische toestellen zouden worden aangeval len. zei de woordvoerder dat in dit geval waarschijnlijk ter plaatse ,,door de hoogste officier in de lucht" een beslissing genomen zou worden. De communisten hebben volgens een communiqué te Taipeh vandaag bijna 500 granaten op Quemoy afgevuurd. De enige rooms-katholieke kerk op Quemoy is door communistische granaten ver woest, aldus is in Taipeh gemeld. Een kort geleden uitgevoerde hevige be schieting van Kinmen, de hoofdstad van Quemoy, heeft elf burgers het leven ge kost, zo is officieel in Taipeh bekend gemaakt. 22 burgers werden gewond. Een F-84-F „Thunderstreak"-straal jager van de basis Volkel van de Ko ninklijke Luchtmacht is, naar de lucht vaartvoorlichtingsdienst mededeelt, he denmorgen in Zwitserland nabij Bazel neergestort, nadat het toestel een zoge naamde „flame-out" (afslaan van de motor) had gekregen. De terreinomstandigheden lieten geen noodlanding toe, zodat de vlieger zich genoodzaakt zag, van de schietstoel ge bruik te maken. Hij landde veilig met zijn parachute nabij het dorp Freiburg ten zuidwesten van Bazel. In Cairo wordt vandaag een reusach tig feest gegeven ter viering van de bruiloft van Emir Mohammed een zoon van kroonprins Faisal van Saoedi-Ara- bië en Moena een dochter van Azzam Pasja van Egypte. Op het menu voor de tweeduizend gasten staan o.a. dui zend geroosterde lammeren en tonnen fruit die uit Saoedi-Arabië zijn aange voerd. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft gisteren op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties een gesprek gehad met zijn Ame rikaanse ambtgenoot, Dulles. Reuter meldt dat het niet bekend is waarover zjj gesproken hebben. Woensdagmiddag is de zeventienjari ge jongeman Kooten tijdens werkzaam heden op het dak van een huis aan de Derde Oosterparkstraat te Amsterdam, van dit dak gevallen. De jongen werd naar het O.L. Vrouwegasthuis vervoerd, waar de dood werd geconstateerd. De jongen was in dienst van zijn vader, die verbouwingswerkzaamheden aan het perceel uitvoerde. In de 540e staatsloterij, 4e klasse, is een prijs van 1.500 met premie van 30.000 gevallen op nr. 9963. Het dorpje Huaritempa aan de Mexi caanse westkust is door een overstro mingsramp getroffen, die aan zeventig tot honderd mensen het leven heeft ge kost, aldus bericht A.F.P. Als gevolg van een zware wolkbreuk is dinsdag de rivier de Santiago buiten haar oevers getreden. Alle huizen van het dorp zjjn verwoest. Volgens het blad ..Diario de la Tarde" waren gistermorgen reeds 70 lijken geborgen. Het blad vreesde dat het aantal doden meer dan honderd zal blijken te bedragen. Ook elders In dit gebied heeft de wolkbreuk overstro mingen tot gevolg gehad. Verscheidene dorpen zjjn van de buitenwereld afge sloten. Van alle zijden wordt hulp naar het getroffen gebied gezonden. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft een inwoner van Oostelbeers, die in hoger beroep stond, veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverklaring van zijn jacht geweer. Door de rechtbank te Breda was hij tot een jaar jeugdgevangenis veroordeeld wegens poging tot zware mishandeling van twee politiemannen en wegens mishandeling van een poli tiehond. Voor het hof eiste de procureur-ge neraal. mr. De Vries, tegen hem tien maanden gevangenisstraf, nadat hij acht maanden in voorarrest had doorge bracht. Conform het verzoek van de verdediger, mr. B. Drion, werd hij on middellijk na de zitting op vrije voeten gesteld. Verdachte was op 7 december van Let vorig jaar met zijn broer aan het stro pen. toen hij door twee agenten, die de hond op hém loslieten, werd betrapt. Op verzoek van zijn broer had ver dachte toen enige schoten gelost, waar van één schampschot de hond in de flank getroffen heeft. Dit werd door verdachte volmondig erkend, doch hij hield stellig vol alleen op de hond te hebben willen schieten. De procureur- generaal verklaarde toen in zijn requi sitoir geen poging tot doodslag of zelfs tot ernstige mishandeling van de poli tiemannen aanwezig te achten. De Indonesische diplomatieke verte genwoordiger in Nederland, de heer M. Maramis, zal na een verblijf van drie wieken in Djakarta voor overleg met zijn regering, vanavo- d weer naar Den Haag vertrekken. Tijdens zijn verblijf in de Indonesische hoofdstad besprak hij de huidige slechte betrekkingen tus sen Indonesië en Nederland met pre mier D.iuanda Kartawidjaja. andere le den van het kabinet en met militaire autoriteiten. Ook heeft president Soe- karno hem ontvangen. De heer Maramis reist via Australië en de Verenigde Staten. Hij heeft op dracht de Indonesische ambassadeur in Canberra. Heimig, en de Indonesische permenente vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Ali Sastroamidjojo op de hoogte te stellen van de jongste ontwikkelingen in de Indonesisch-Ne- derlandse betrekkingen, n het bijzon der wat betreft westelijk Nieuw-Gui- nea. Dit werd medegedeeld door de re geringswoordvoerder, die daaraan toe voegde, dat de heer Maramis mogelijk ook in Washington een onderhoud zal hebben meL de Indonesische ambassa deur aldaar. Mukarto Notowidagdo. De heer Maramis kan over ongeveer een week in Den Haag worden verwacht IndonesiëRadio Djakarta meldt dat 258 Nederlandse ondernemingen in In donesië nu officieel onder controle van de Indonesische autoriteiten zjjn gesteld. 180 bedrijven zullen door de regering worden bestuurd, de andere 78 door de provinciale besturen. (A.F.P.) Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM ia. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM Ta. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vannacht en morgenochtend hier en daar mist. Overigens droog weer met opklaringen. Weinig wind en gematigde temperaturen. Zon; 6.20-18.48. Maan: 13.43-22.36. max. neersL Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. 13 0 Stockholm zwaar bew. 13 0 Oslo geheel bew. 18 0 Kopenha zwaar bew. 17 0 Londen mist 21 0 Amsterdam geheel bew. 19 0 Brussel mist 20 0.1 Luxemburg zwaar bew. 18 0 Parijs mist 19 0 Nice half bew. 24 0 Berlijn geheel bew. 16 0.6 crankfurt geheel bew. 20 0 München motregen 18 10 Züricb motregen 18 1 Genève motregen 20 0.1 Locarno zwaar bew. 20 16 Wenen zwaar bew. 21 0.3 Innsbruck regen 22 12 Rome licht bew. 27 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1