„Verloren zoon" Biesbrouck voert RCH naar zege op Rigtersbleek Racing herstelt zich van het slechte begin: 3—0 SSSl VSV verovert op DFC het eerste winstpunt VOOR HAARLEM IN HET DUEL MET LIMBURGIA EDO MOET TWEEMAAL ACHTERSTAND INLOPEN Van Gemerden bondsiïdder en ere-lid van afdeling m Enschede voor vijfde keer winnaar Alleen PSV en MVV houden de race vol; NACNOAD en Elinkwijk onderaan r i Hm UITSTEKENDE OUVERTURE TWEE FATALE MINUTEN BETAALD VOETBAL IS NIET SAAI Veel semi-profs in bekerstrijd Vechtpartij aan slot voetbalduel ONA bereikt een gelijk spel MüjfiÊiMKK w*-v r Fm ERE-DIVISIE Eerste Divisie Tweede Divisie eerste divisie semi-profs 'I Zwolse Boys wint het touwtrekken Szymaniak toch in Westduitse elftal KNVB gaat akkoord met Enschede BIJNA 200.000 DEELNEMERS Blanchflower zal niet meer spelen tweede divisie semi-profs Jaarvergadering H.V.B. tójj JU i*# 1 Militairen tegen Portugal en Griekenland JEUGDELFTAL MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 PAGINA 7 (Van onze verslaggever) Mel „good old" Loek Biesbrouck weer ierug in hei elfial, heefi RCH de sirijd legen Rigiersbleek na een prachiig ge speelde partij voetbal, mei 30 in zijn voordeel weien ie beslissen. Hei spel van de Racingclub vormde nieis meer of minder dan een volslagen verrassing. Men kende hei elfial, dai in zijn eerste wedstrijden zo maiig voor de dag was gekomen, niet meer ierug. De aanwezigheid van de „verloren zoon" Biesbrouck, inspireerde de spelers kenne lijk lot grooise daden en of Rigiersbleek wilde of niei, de Oosielijken moesten onder hei juk doorgaan van de RCH- ers, die voor hun tegenstanders geen genade kenden. EnschedeFeijenoord, P.S.V. en M.V.V. niet Wie krijgt Overmars? Europese voetbalbeker Vergeefs protest van DOS Zaterdagvoetbal K.N.V.B.-toto Inzet ongeveer 2% ton Gevolg vliegramp Gouden speld voor Feijenoords voorzitter u.v.s. Van de aftrap af nam RCH met grote vastberadenheid het spel in handen. Als één man stormde de blauw-witte ploeg voorwaarts. De Twentse verdedigers moesten alle zeilen bijzetten °m,rd° punten te voorkomen. Van Tellingen diende zich aan als een doelman, van klasse. Bij de meest critieke momenten hield deze koelbloedige keeper stand. Van der Lippe, Kruyer en Henke zon den verraderlijke kogels op hem af, maar steeds weer wist Van Tellingen zijn veste van een doorboring te vrij waren. In de dertigste minuut schoot v. d Lippe hard in. Het leer sprong via Van Tellingen terug in het veld, een situatie waarvan Henke gebruik maakte om met een welgemikt schot zijn club naar de leiding te voeren, 1-0. Aan het toernooi om de Nederlandse Voetbalbeker zullen dit seizoen 68 teams Uit de betaalde sector van de K.N.V.B. deelnemen. Niet ingeschreven hebben o.m. Enschede, Feijenoord, PSV en MVV. Aangezien slechts 64 semi-profclubs tot de eerste ronde worden toegelaten de tegenstanders zijn daarin ama teurverenigingen zullen enkele teams kwalificatie-wedstrijden moeten spelen. Deze worden op zondag 28 september 8 s eehouden. Het programma is: SVV- bHC, AGOVV-NEC, ONA-VSV, Zwolse ^oys-Rigtersbleek. Rigtersbleek stelde fanatieke pogingen in het werk om de bakens te verzetten. Het werd een hard en uiterst spannend gevecht, waarbij de sportieve sfeer mede door de fluitconcerten van een niet met de spelregels op de hoogte zijnde deel van het publiek soms wél eens in het gedrang kwam. Bijna kwa men de gasten aan de gelijkmaker toen Trooster de uitlopende Huyer met een boogbal trachtte te passeren. Het for tuin stond RCH echter terzijde, want het schot van de Oostelijke veteraan vloog tegen de lat. In de tweede helft zette RCH de strijd op dezelfdé voet voort. De Haar lemmers behielden een krachtig over wicht en vooral ook door het fraaie spel van Biesbrouck en Kruyer, vorm den de acties van de blauw-witte voor hoede voor Rigtersbleek een voortdu rend gevaar. In de vijftiende minuut bediende Biesbrouck Kruyer van een uitgekookte pass. De Racing-rechtsbin- nen aarzelfde geen seconde en via het been van Evers vloog de bal voor de tweede maal achter de kansloze Van Tellingen, 20. Met deze voorsprong mocht RCH zich nochtans niet veilig achten, want de fel van zich afbijtende Twentenaren gaven zich nog lang niet gewonnen. Zo bleef de strijd boeiend en vol spanning, waarbij het Haarlemse doel enkele malen in gevaar kwam door de aanvallen welke Trooster en de zij nen ontketenden. Met nog negen minu ten te spelen moest Rigtersbleek zich evenwel gewonnen geven. Na een hoge voorzet van Henke, kwam Van Tellin gen uit zijn doel teneinde het gevaar te bezweren. Maar met een schitteren de kopbal zette Kruyer zijn tegenspeler schaakmat en dit prachtige doelpunt beroofde Rigtersbleek van zijn laatste illusies (30). Biesbrouck kreeg daar na nog een kans voor een vierdè tref fer. Hét scot van de Haarlemmer vloog echter bezijden de paal. I Al zet doelman Feyt er dan zijn schouders onder, hij kon toch met meer voor komen, dat Van der Kuil scoort voor Ajax. Willem II kan die tegenslag maar moeilijk verwerken. (Van onze sportcorrespondent) Er was feitelijk geen reden om na drieëntwintig minuten te verwachten, dat de twee volgende minuten rampza lig zouden worden voor Haarlem. Want de gasten hadden de verstreken speel tijd gebruikt voor een vlot offensief, Waardoor de verdediging van Limburgia Vrschillende malen in het nauw werd (''••evenMaar de kansen die Haar- ,ra "■-*>. wist te scheppen, werden in door doelman Vroo- hien temetNa ongeveer twin- tig minute de Brunsumers ech ter van de verdediging op - „nnvai over te schakelen: met klinkend suc ces. Want in de drieëntwintig" "j. jHiut snelde rechtsbuiten ^eerendonk langs de lijn en plaatste naar Hanssen, die prompt doelman Snijders versloeg. 1-0. En amper een minuut later kreeg Hanssen een nieuwe kans, die hij even resoluut in een doelpunt omzette, 2-0. Hetwas de inzet van een fel Brun- sums offensief, dat de verdediging van Haarlem voor tal van problemen plaats te. Hanssen zag een hard schot op de lat afstuiten en scoorde even later een doelpunt, dat door de scheidsrechter Werd afgekeurd. Er kwamen nog meer kansen voor de Limburgianen, maar doelpunten waren er niet meer bij. Ook na de hervatting niet, toen het houtwerk van beide doelen een wijzi ging in de score belemmerde. Haar lem ging meteen in het offensief en bleef aandringen toen de eerste aan vallen in de Brunsumse verdediging strandden. De Graaf kreeg een goede gelegenheid om de kansen te doen keren. Hij werkte zich alleen door de Brunssumse verdediging heen, maar zijn schot bleek iets te scherp gericht: de bal stuitte via de paal weer het veld in. De Graaf was niet de enige pech vogel. Limburgia slaagde er weer in de touwtjes in handen te nemen. En nu mocht doelman Snijders zich gelukkig prijzen, toen schoten van Beerendonk en Gerards op de paal af ketsten. Met het verstrijken van de tijd leef de ook bij Haarlem de strijdlust weer op. De verdediging van Limburgia kreeg tal van benauwde ogenblikken te doorstaan. Diverse hoekschoppen wer den afgevuurd op het doel van VrOomen. Maar met vereende krachten kon Lim burgia toch elke bedreiging afslaan. Te gen het einde kwam De Graaf nog oog in oog met de Brunsumse doel man, maar Vroomen liet zich ook toen niet uit het veld slaan. Overmars, een speler van de zater dagclub Olympia uit het Overijsselse plaatsje Hasselt, zal definitief voor Zwolse Boys uitkomen. Aanvankelijk zou HX®rmars voor 't Nijmeegse NEC gaan kenri ll0t contract was reeds gete- nxrarcWhet transferbedrag aan Olympia S zf81?1 maar daartegen protes- gen kon aamn Boy's' dat «hddels getui- E Saen' dat hij met deze ver- f afmaakt Hel mondelinge afspraak hx&tTen nS»C0ntract tussen Zwol se Boys en Overmars werd uitgesteld in verband met financiële moeilijkheden van de Zwolse vereniging. J NEC legdè de kwestie voor aan de arbitragecommissie van de KNVB en besloot tênslOttê Overmars af te staan aan Zwolsè Boys. De Duitse bondscoach, Sepp Herber ger heeft Szymaniak toch gekozen voor het Westduitse voetbalelftal, dat zondag te Kopenhagen tegen Denemarken speelt. Herberger wilde aanvankelijk zjjn voortreffelijke linkshalf om diens le venswijze niet in de ploeg hebben, maar hij heeft zijn mening tenslotte toch ge wijzigd. De opstelling van het Westduitse team is: Herkenrath; achter: Stollenwerk en Juskowiak; midden: Erhardt, Jager en Szymaniak; voor Kraus, Halier, Seeler, Schmidt en Rahn. (Van onze verslaggever) De letter „O" heeft op „Schoonen- berg", waar V.S.V. en D.F.C. ieder hun eerste winstpunt bemachtigden, naar het schijnt een magische invloed op spel en spelers gehad. De wedstrijd eindigde onbeslist. Er werd vol overgave, maar zonder overleg gespeeld, terwijl de wederzijds in het geding gebrachte off- sideval ontelbare malen een ontijdig einde aan de opgezette aanvallen maak te. We zagen opvallend veel onvriende lijke gezichten van spelers, die groten deels onkunde ten toon spreidden. Op de overdekte tribune, die na een paar stevige regenbuien door de weinige be zoekers op de overige tribunes stormen derhand werd genomen, was het „O, O, o!" dan ook niet van de lucht. V.S.V. heeft tussen de bedrijven door zijn eerste doelpunt ter wereld gebracht en is er tenslotte met een winstpunt voor beloond. De ploeg, waarin Spaans, Van Déursen en Pelser weer een plaats hebben gevonden, heeft weer veel van zijn oude taaiheid terug. Met doelman Geerlofs als sterkste hoeksteen is de achterhoede niet zo eenvoudig te pas seren. Het Velser-spel op het midden veld en in de voorhoede heeft echter bitter weinig allure. Na een betrekke lijk veelbelovend eerste kwartier zakte het spelpeil met sprongen om tenslotte te ontaarden in een luk-raakmethode, waaraan alleen de blijvende spanning nog enige „smaak" verschafte. D.F.C. deed het zo mogelijk nog slechter hoe wel aan Dordtse zijde in de aanvalslinie de buitenspelers De Groot en De Jager De beslissingswedstrijd van het toer nooi om de Europese Voetbalbeker tus sen Boldklubben (Kopenhagen) en Schalke '04 (Gelsenkirchen) wordt in derdaad op 1 oktober in het stadion Diekman in Enschede gesnee] d Hoe wel de Utrechtse club DOS die de zelfde avond tegen de Portugese kam pioen Lisboa uitkomt, heeft geprotes teerd tegen de wedstrijd in Enschede, heeft het bestuur van de KNVB toch zijn goedkeuring gehecht aan de be slissingswedstrijd m Enschede. WEST I. 3e klasse A: Jong Holland Wartburgia 1—2; IJmuidenNDSM 3—1; KMVZ—De Geuzen 3—2; Kennemerland- CSCA 16. B: SDCP IJsselmeervogels 02; SSVU—OSO 2—4; Spakenburg—Zuidvogels 3—3: Hulzen—Sparta Nijkerk 9—0; VVOG— CJVV 2—1. over goede capaciteiten bleken te be schikken. V.S.V. begon niet slecht. Doelman Hentenaar in de Dordtse kooi moest al spoedig de handen uit de mouwen steken. In de elfde minuut had hij daarvoor bij een simpele Velser aan val te veel tijd nodig, zodat Dolder, mede door aarzelend optreden van stopper Meeusen, een mooie kans kreeg. Een welgeplaatste boogbal over Hentenaar leverde toen alle reden tot juichen (1—0). De Velsenaren gingen door. Pelser schoot echter te slap en een kogel van Van der Heijde vloog juist naast. D.F.C. kwam veel later tot een be wuste poging. Daarbij kwam De Jager snél naar binnen maar hij zag zijn op de verste hoek gericht projectiel juist over kruising van paal en lat suizen. Veel gemakkelijker was de kans voor Sluijsdam toen Spaans te nonchalant op trad en de Dordtenaar daardoor alleen Geerlofs nog maar voor zich zag. Hij schoot echter te onbesuisd waardoor Geerlofs de schuiver kon keren. Het spelpeil zakte. Nog juist voor de rust werd Bellaard binnen het strafschopge bied gemangeld hetgeen De Groot op de penaltystip oog in oog bracht met Geerlofs. Het harde schot bracht, hoe wel slecht gericht, de stand op gelijke voet. Zo is het na de rust gebleven. V.S.V. oefende weliswaar bijna voortdurend een stevige druk uit op de Dordtse de fensie, maar de aanvallen werden zo stuntelig opgezet, dat Punt en de zijnen eigenlijk geen ogenblik in gevaar zijn geweest. De weinige schoten kwamen van de Velser kanthalfs. Kort voor het einde leverde Van Dongen bij een der Dordtse uitvallen een knap schot, dat door Geerlofs op even knappe wijze tot hoekschop werd verwerkt. Enkele seconden voor het einde van de voetbalwedstrijd ApeldoornDES, die zaterdag is gespeeld, is een vecht partij ontstaan, waaraan ook enkele toeschouwers deelnamen. De midden voor van Apeldoorn, Dütler, werd door de rechtsachter van DES in de rug aangevallen en reageerde onmiddellijk fel. Woudsma (DES), de doelverdediger van het Nederlands zaterdagelftal, ging zich met de zaak bemoeien en ook ver schillende toeschouwers renden op de vechtersbazen toe. Snel en doortastend optreden van de scheidsrechter en van de voorzitter van Apeldoorn maakte aan het tumult een einde. Doelman Woudsma zal echter nog wel een rekening gepresenteerd krijgen. Na afloop trapte hij namelijk uit nijd een gat in de deur van een der kleedka mers. De K.N.V.B.-toto meldt deze week een record-Inzet van f 274.732 en het gevolg is uiteraard, dat ook de prijzen natuurlijk recordhoogten hebben be reikt. Bijna tweehonderdduizend deel nemers om precies te zijn 194.912 dongen mee naar de eerste prijs van f76.925 en de tweede prijs van f32.968. Tot nu toe bereikten de K.N.V.B. acht meldingen van kandidaten voor de eer ste prijs met 14 punten en een zeer groot aantal had 13 punten. Jackie Blanchflower, een van de spe lers van Manchester United die ernstig gewond werden bij het vliegtuigongeluk bij München, heeft meegedeeld, dat hij niet weer gaat voetballen. Blanchflo- wer's arm werd tengevolge van het on geluk verlamd en het zal bovendien nog lang duren, voor hij hersteld is van zijn bekkenfractuur. De Nederlandse marathonkampioen Bleeker van Lycurgus uit Krommenie heeft zondag de wedstrijd Eindhoven Helmond óver een afstand van 17 km gewonnen in 54 min. 21.8 sec. (Van onze verslaggever) E.D.O. is ternauwernood aan een nieuwe nederlaag ontsnapt. Het spel van de Goudse club O.N.A. was van vrij goed gehalte en deed niets onder voor dat van E.D.O. De gasten namen twee maal de leiding, maar Duivenvoorden wist telkens de achterstand voor E.D.O. ongedaan te maken. Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer want van krachtsverschil was weinig sprake. De Gouwenaars vergasten de bezoe kers op een vlot aanvalsspelletje dat de E.D.O.-defensie, waarin Petterson wegens militaire dienst ontbrak, voor lastige problemen stelde en hoewel E.D.O. in de eerste minuten al de beste kansen kreeg, was het O.N.A. dat de leiding nam. Eerst had linksbuiten Vark, die overigens te weinig in het spel werd betrokken, doelman Evengroen op de proef gesteld hetgeen de Goudse doelman uitstekend doorstond, toen na dertien minuten de Goudse midvoor Van Adrichem de bal kreeg toegespeeld en met een hard schot doelman v. d. Berg kansloos sloeg, 01. De E.D.O.- ploeg viel hierna heftig aan en nadat enkele doelrijpe kansen op een haar na waren gemist kon Duivenvoorden na 36 minuten de stand in evenwicht bren gen. Op een onverwacht ogenblik kreeg hij de bal in vrije positie en met een harde kogel werd Evengroen gepasseerd, 11. Tot aan de rust bleef E.D.O. daar na een tikje sterker maar aan de af werking van de aanvallen bleef een en ander mankeren. Met 11 werd dus ge draaid. De tweede helft werd een vrij getrouwe copy van de eerste speelhelft. Om beurten de ploegen in de aanval, waarbij aan beide kanten enkele goede kansen onbenut bleven. Na 23 minuten kreeg O.N.A. opnieuw een voorsprong. Linksbuiten v. d. Berg kopte een voor zet van Koster langs zijn Haarlemse naamgenoot in de touwen, maar de Goudse vreugde was van korte duur. Nog geen twee minuten later was een schot van Duivenvoorden de Goudse doelman weer te machtig (22) en in Hairós II met op de sulky Kruithof heeft zondag dë Grote Prijs van Duits land gewonnen, een wedstrijd over 2600 meter, gedoteerd met 40.000 DM. Onhoudbaar voor doelman De Rijk brengt v. d. Berg het eerste doelpunt van Blauw Wit op zijn naam. De basis voor de zege op NAC was gelegd. Vereerd met het Bondsonderschei- 1 nood in Haarlem daarmee nog lang niet dingsteken van de K.N.V.B. en benoemd was opgeheven. - 1 Bij de behandeling van de jaarversla gen ontlokte de reservering van een flink bedrag uit de netto-winst van het afgelopen jaar (f 14.027.93, practisch het resultaat van de Voètbaltoto) voor het Fonds ter viering van het zestigjarig be staan, waarvoor men een bedrag van f 9.028,93 wilde bestemmen, enige dis cussie uit en hoewel men van bestuurs zijde deze aangelegenheid krachtig ver dedigde, kon men de heer Oosterhof (Bloemendaal) niet overtuigen dat de gelden, verkregen uit de toto, op deze wijze nuttig werden besteed. De begro ting werd voor het volgende jaar vast gesteld op een bedrag van f 22.150. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren Van der Aart e'n Boot herkozen en werd de heer Twisterling in de vacature ontstaan door het bedan ken van de heer Van Gemerden met 167 van de 295 geldige stemmen gekozen. De heer Bervoets verkreeg 128 stemmen. In de vacature van de heer Spoelder werd tot voorzitter van de Commissie van beroep gekozen de heer D. A. J. Spek, terwijl de overige commissies overeenkomstig de voorstellen van het bestuur werden samengesteld. Hierna werd de heer Beets het Bonds- insigne uitgereikt door voorzitter Van der Aart en kwam het grote ogenblik waarop men afscheid ging nemen van Jan van Gemerden. Voorzitter Van der Aart kwam in zijn kwaliteit als verte genwoordiger van de K.N.V.B. met de mededeling dat het K.N.V.B.-bestuur met algemene stemmen had besloten de heer Van Gemerden het Bondsonder- scheidingsteken te verlenen en hem dus tot Bondsridder te benoemen. Mevrouw Van Gemerden spelde daarna het ere teken op de borst van haar echtgenoot. Maar daar bleef het niet bij. Ook de afdeling Haarlem kwam met een ver heugende en zeer eervolle mededeling. Met algemene stemmen was n.L beslo ten Van Gemerden tot ere-lid van de afdeling te benoemen en daarna voerde de heer S. Hazevoet het woord namens de aangesloten clubs, de bestuursleden en de officials en overhandigde de schei dende bestuurder een enveloppe met inhoud. Zichtbaar ontroerd dankte Van Gemerden voor al deze huldebetuigin gen, waarna de heer Hazevoet namens de clubs het traditionele dankwoord sprak tot het bestuur voor de verdien sten in het afgelopen jaar. Toen kon de heer Van dêr Aart op de gebruikelijke wijze deze zeer geanimeerde vergade ring sluiten. tot ere-lid van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. heeft de Haarlemse voetbal wereld zaterdag afscheid genomen van het scheidende bestuurslid, de heer Jan van Gemerden, tijdens de algemene 'vergadering van de Haarlemse voetbal bond. Het afscheid van Van Gemerden en de benoeming van de heer N. J. Twisterling tot bestuurslid van de afde ling vormden de hoogtepunten van deze zeer geanimeerde vergadering waarin tevens aan de heer Beets het Bonds- insigne werd uitgereikt wegens diens verdiensten bij de organisatie van het Schoolvoetbal. In zijn openingswoord schetste voor zitter Van der Aart de huidige toestand in de H.V.B. als zeer gezond en bracht dank aan de scheidsrechterscommissie en de Toto-commissie die zich al zeer bij zonder verdienstelijk hadden gemaakt in het afgelopen jaar. Spreker verzocht enkele ogenblikken stilte te wijden aan de nagedachtenis van wijlen dr. C. Spoelder, een onvergetelijke figuur in de Haarlemse sportwereld, en toonde zich uitermate verheugd over de pret tige samenwerking met de gemeente lijke autoriteiten. Was voorts erg blij met de totstandkoming van het Van der Aart sportpark, hoewel de terreinen- Dillen scoort uit een voorzet van Kruyver het tweede doelpunt van PSV, onhoud baar voor NOAD's doelman Onderstal. Wat leven we tegenwoordig toch in een vreemd voetbalwereldje. In één maand tijds laten we eerst een onzer prominentste spelers naar Spanje gaan, omdat we zogenaamd geen plaats voor hem hebben. We laten vervolgens en kleine rel ontstaan als een club zo spor tief is ook een man aan de kant te zetten als een speler van de tegenpartij een been breekt en er voor die on fortuinlijke geen vervanger meer mag komen. En nu maken we mee, dat een aanvoerder van een elftal zich dusdanig in zijn eer aangetast voelt, dat hij zijn clul een halve wedstrijd met tien man laat spelen. Dat laat ste is gebeurd in Den Haag, op Houtrust, waarvan mer zegt, dat er altijd wat te beleven valt. Wat men ook van het betaalde voetbal wil zeggen, men kan niet be weren, dat het een saaie boel is in dat wereldje. En dan nu de uitslagen van gisteren en de consequen ties ervan. Allereerst moet worden vastgesteld, dat Enschede het voortreffelijk doet. Voor de vijfde achter eenvolgende keer behaalde het de volle winst. Nu werd met 21 van ADO gewonnen en de zege kwam gemak kelijker tot stand dan de uitslag doet vermoeden. En schede houdt overigens een bijzonder ernstige belager, namelijk PSV. De Eindhovense ploeg heeft slechts één punt minder. Deze keer werd NOAD aan de zegekar gebonden. Maar behalve met PSV zal Enschede ook rekening moeten houden met MVV. De Maastrichtse ploeg doet het ook zonder Van Wissen hijzonder goed. Sparta, dat even hoog genoteerd stond, kwam op bezoek en verloor met 20. MVV heeft nu twee punten min der dan Enschede en het staat stevig op de derde plaats. Fortuna, dat even hoog had kunnen komen, verloor namelijk verrassend van SHS. Voor Rotterdam was het, aan de vooravond van de derby, een slechte dag. Sparta verloor, zo vertelden wij al, en Feijenoord kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel tegen DWS- A'dam. Er is nu ook een kleine staartgroep ontstaan. Elink wijk bezet de laatste plaats. Het verloor van VW, Vlak daarboven staan NOAD en NAC. NOAD's nederlaag memoreerden wij al. NAC verloor van Blauw Wit, dat nu iets opgeruimder kan ademhalen. Bij de staart hoort ook Willem II, dat zijn rentree in de hoogste regionen toch niet op daverende wijze viert. Nu werd met 3I van Ajax verloren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii De loting voor het internationale mili taire voetbalkampioenschap 1959 heeft het volgende resultaat gehad: Groep A: Frankrijk, Turkije en Luxemburg; groep B: Nederland, Portugal en Griekenland; groep C: België, Italië en Amerika; Groep D: Zuid Korea. De winnaars van de groepen gaan over naar het eindtoernooi dat in mei wordt gehouden. De heren C. R. J. Kieboom en H. J. van Esch, respectievelijk voorzitter en commissaris van de voetbalvereniging „Feijenoord", zijn onderscheiden met de gouden bondsspeld van de KNVB. De onderscheiding werd hun verleend ter gelegenheid van het gouden jubileum van „Feijenoord". de resterende tijd hebben beide ploegen hard gewerkt om de zege te bewerk stelligen. Maar de verdedigers gaven geen kansen meer weg, zodat met 22 het einde werd aangekondigd. Het Nederlands jeugdelftal van spe lers, die na 1 september 1938 zijn ge boren voor de wedstrijd tegen België zaterdag 27 september a.s. te Brugge is als volgt samengesteld: doel: Van Pelt (Feijenoord); achter: De Groot (HDVS) en Veldhoen (Feijenoord)mid den: Borghuis (GVAV), Terhorst (Ensch. Boys) en Looyen (De Vole wijckers); voor: Lazeroms (NAC), Bergholtz (MW), Theunissen (Vitesse), Marcus (HVC) en Bouwmeester (NAC). Reserves: Pinckers (Rapid JC). Vil- lerius (Sparta), De Jong (DWS-Am- sterdam) en Seelen (Ajax). Wierstra is zondag te Pforzenheim tweede geworden in een internationale stayerswedstrijd. Evenals de Zwitser Platner, die winnaar werd, behaalde hij acht punten. iiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiimiiiiiiiimiiiinniiiiiiiiMinniiimiiit NOAD—PSV 1—8 NOAD: De Wilde, PSV: v.d. Heuvel, DiUen, Fransen. 4-000 DOS—Rapid JC 2—1 DOS: Lammers Rapid JC: Btsschops. 16.500 Blauw Wit—NAC 4—2 NAC: Bouwmeester, Canjels. 9000. Blauw Wit v. d. Berg Engelander, Mul. EnschedeADO 21 Enschede: Schaap, Janssen. 15.000 FeijenoordDWS-A00 S5.000 MVV—Sparta 2—0 MVV: Bergholtz, Oroutaers. 10.000 VVVElinkwijk 41 VVV: Spikowski (S), Teeuwen. Elinkwijk: Kruin. €000 SHS—Fortuna 2—0 SHS: Zwarts, IJspélder. £1.500 AjaxWillem H 31 Ajax: Van der Kuil Schmidt. Willem II: De Wit. 19.000 Enschede 5 5 0 0 10 13— 3 Pg.V, 5 4 1 0 9 123 M.V.V. 5 3 2 0 8 156 Sparta 5 2 2 1 6 138 Fortuna 5 3 0 2 6 9— 9 D.O.S. 5 2 1 2 5 11— 9 Ajax 5 2 1 2 5 98 Feijenoord 5 13 1 5 9— 8 V.V.V. 5 13 1 5 9—8 D.W.S./A 5 13 1 5 4—4 S.H.S. 5 2 1 2 5 10—13 A.D.O. 5 2 1 2 5 8—13 Rapid J.C. 5 1 2 2 4 9—9 Blauw Wit 5 2 0 3 4 13—15 Willem H 5 113 3 10—12 N.A.C. 5 0 2 3 2 8—14 N.O.A.D. 5 1 0 4 2 7—17 Elinkwijk 5 0 14 1 414 A: ZFCFortuna 2—3 BWLeeuwarden 0—3 EindhovenVolendam 1—2 AGOW—Helmond 2—0 VSV—DFC i 1—1 AlkmaarWageningen 4—1 SVVde Graafschap 1—0 LimburgiaHaarlem 2—0 Volendam 3 3 0 0 6 9— 1 Limburgia 3 2 1 0 5 7— 2 S.V.V. 3 2 1 0 5 5— 3 Helmond 3 2 0 1 4 9— 2 Leeuwarden 3 2 0 1 4 8— 3 A.G.O.V.V. 3 2 0 1 4 5— 2 Z.F.C. 3 2 0 1 4 6— 4 Fortuna Vi 3 2 0 1 4 5— 6 Alkmaar 3 2 0 1 4 8 0 Haarlem 3 1 0 2 2 65 B.V.V. 3 1 0 2 2 4— 5 D.F.C. 3 0 1 2 1 5— 7 Wageningen 3 0 1 2 1 4—10 De Graafschap 3 0 1 2 1 3— 8 V.S.V. 3 0 1 2 1 1—10 Eindhoven 3 0 0 3 0 2— 9 B: RCHRigtersbleek 3—0 Sittardia—HVC 4—0 VitesseHermes-DVS 2—2 GVAV—Heracles i 4—3 HelmondiaExcelsior 0—0 RBCDe Volewijckers i 6—0 Roda SportKFC 2—1 Sittardia 3 2 1 0 5 10— 2 Excelsior 3 2 1 0 5 7— 2 H.V.C. 4 2 1 1 5 10— 8 De Volewijckers 4 2 1 1 5 11—10 Stormvogels 2 2 0 0 4 8— 3 Hermes D.V.S 2 1 1 0 3 6— 4 R.C.H. 3 1 1 1 3 4-, 4 Vitesse 3 1 1 1 3 5— 7 Heracles 2 1 0 1 2 6— 6 R.B.C. 3 1 0 2 2 6— 7 Rigtersbleek 3 1 0 2 2 7— 9 G.V.A.V. 3 1 0 2 2 7— 9 Roda Sport 3 1 0 2 2 4—11 Helmondia 3 0 1 2 1 5— 7 K.F.C. 3 0 0 3 0 3—10 Hochgeschurtz. A: EDO—ONA 2—2 XJVS—DOSKO 1—0 EBOHLonga 0—1 XerxesHilversum 2—1 't Gooi—DHC 1—1 ZeistVelox 1—1 BaronieWilhelmina 2—1 D.H.C. 3 2 1 0 5 8— 2 Velox 3 2 1 0 5 6— 3 E.D.O. 4 2 1 1 5 8— 7 De Valk 2 2 0 0 4 6— 2 Hilversum 3 2 0 1 4 10— 2 Longa 4 2 0 2 4 4— 5 Xerxes 2 1 1 0 3 3— 2 't Gooi 3 1 1 1 3 3—" 4 Wilhelmina 3 1 0 2 2 8— 7 De Baronie 3 1 0 2 2 4— 9 E.B.O.H. 3 1 0 2 2 2— 9 2 1 0 1 2 2— 3 O.N.A. 3 0 1 2 1 4— 6 D.O.S.K.O. 3 0 1 2 1 2— 4 Zeist 3 0 1 2 1 3— 8 B: NECOosterparkers 3—1 ZwartemeerPEC 3—1 HeerenveenRheden 2—2 Go AheadVeendam 5—1 Zwolse BoysVelocitas 1—4 Go Ahead 3 2 1 0 5 10— 1 N.E.C. 3 2 1 0 5 7— 2 Tubantia 3 1 2 0 4 6— 5 Zwartemeer 3 2 0 1 4 7— 6 Rheden 4 1 2 1 4 5— 5 Zwolse Boys 4 2 0 2 4 6— 7 Oosterparkers 4 2 0 2 4 6—11 Be Quick 2 1 1 0 3 9— 6 Velocitas 3 1 1 1 3 10— 8 P.E.C. 3 1 J 1 3 6— 6 Heerenveen 3 0 2 1 2 2— 4 Veendam 3 0 1 2 1 2— 8 Ensch. Boys 2 0 0 2 0 3— 7 Oldenzaal 2 0 0 2 0 2— 5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7