Diefstal en oplichting voor Haarlemse politierechter Zwei Herzen im Dreivierteltakt Subdealer voor Haarlem-Noord: Garage Hardebelt, Rijksstraatweg 249 Modebericht PRIJSVRAAG R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING LEDEREN KLEDING Twee maanden gevangenisstraf voor chauffeur uit Zaandam ONDERLINGE NATIONALE VERZEKERING TEGEN ZIEKENHUISKOSTEN SLEUTEL WEG? In 't Gelid Pastoor Minnebo in Castricum ingehaald Hartelijkheid rond pater Strijbosch WAGENWEG 164-168 - TELEFOON 12138-15056 voor Haarlem en Omstreken MANTEL- en JAPONSTOFFEN (O.N.V.Z.) Koninklijk bezoek op school Wed. J. Smifs de Jong, Adr. Loosjesstraat Haarlem DE RENAULT DAUPHINE DOOR VERHOGING VAN DE PRODUKTIE (tot 1400 per dag) VERLAAGD IN PRIJS ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1958 PAGINA 12 DAUPHINE Uit Parijs en Londen ontvingen wij de nieuwste in mooie herfst- en winterkleuren Grote Houtstr. 130, Haarlem „DE SLEUTELSPECIALIST" „Het Witte Paard" Orgelbespeling MODESHOW V D V.K.D .-nieuws De uitslag van de advertentie-prijsvraag van de MIDDEHSTANDSKRANT, die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de R.K. Middenstandsvereniging is verschenen is als volgt: f 150.— f 100,— Haarlem F. Ooms, Nw Gracht 32, Waardebon f 25.— (te besteden bij één van de adverteerders in de Middenstandskrant) R. Geukers, Krelagestraat 1, Haarlem Mevr. T. Wennekendonk-Barnasconi, Jasmijnstraat 10, Haarlem Henk Los, Pr. Bernhardlaan 32, Haarlem J. L. Melchior, Leeghwaterlaan 11, Heemstede J. H. Kasper, Rijksstraatweg 164, Haarlem Mevr. M. M.fleysier Voorvelt, R. Strauszlaan 1, H'stede J. H. van El, R. L. Dyserinckstraat 92, Haarlem Mej. C. Horeman, Gen. Joubertstraat 3 rd., Haarlem G. P. M. v. d. Haak, Burgwal 9, Haarlem J. M. G. van Seggelen, L. v. Dalelaan 54, Haarlem Te IJ muiden COASTER liep op de Kop van Vissershaven Volleybal-programma voor maandag "ESSS rST&e: OVRA-D. VELDHUIS De Dauphine - de auto die nu aller „wegen" bekend is om haar sportieve en plezierige kwaliteiten - is nu nog aantrekkelijker voor u geworden. Maak een grondige proefrit en vul nu alvast de bon in voor interessante gegevens! Renault Nederland N.V., Calandplein 2, Den Haagtel. 185.000 „y: Zes maanden gevangenisstraf eiste gisteren de officier van justitie bij de Haarlemse Politierechter, mr. dr. R. W. H. Pitlo, tegen een 26-jarige chauf feur uit Zaandam, wegens diefstal van twee ringen en een horloge. De politie rechter. mr. J. G. Petersen was in zijn uitspraak uiterst mild en veroordeelde de Zaandammer tot een gevangenis straf van twee maanden. Op 29 juli van dit jaar was verdachte een juwelierswinkel in Wormerveer bin nengestapt en had de juwelier ge vraagd hem een aantal ringen te laten zien. Toen deze even wegliep „ontferm de" verdachte zich over twee ringen die in zijn nabijheid lagen en verdween. In Koog aan de Zaan bracht hij ook een bezoek aan een juwelierszaak. Hij verkocht een van de in Wormerveer ontvreemde ringen en nam tijdens de afwezigheid van de eigenaresse een hor loge mee. Het ontvreemden van een elektrisch scheerapparaat vormde het sluitstuk van zijn escapade. „Er is al veel met deze verdachte ge probeerd," zei de officier van justitie, „maar hij schijnt zich niet te willen ver beteren. Ik eis daarom een gevangenis straf van zes maanden." De raads vrouwe, mr. H. S. Felhoen Kraal-Otto liet in haar pleidooi blijken, dat ver dachte eigenlijk niet helemaal normaal is. Zij merkte op, dat hij bovendien in contact was gekomen met een meisje, dat een slechte invloed op hem zou hebben uitgeoefend. Zes maanden ge vangenisstraf achtte de raadsvrouwe bijzonder nadelig voor verdachte. Zij achtte het beter, wanneer de chauffeur ter beschikking van de regering zou worden gesteld. „Wij blijven anders met hem aan de gang." De politierech ter wilde zover echter nog niet gaan en veroordeelde verdachte tot een gevan genisstraf van twee maanden. Tegen een 25-jarige timmerman eiste de officier wegens heling van de door de chauffeur gestolen goede ren 75,- boete, bij niet betaling te vervangen door een gevangenisstraf van dertig dagen. De politierechter kon zich met de eis verenigen en von niste conform daaraan. Ter zake van oplichting veroordeelde de Haarlemse politierechter gisteren een 56-jarige horlogemaker-marktkoop- man uit Beverwijk tot een geldboete van honderd gulden, subsidiair dertig dagen hechtenis. De verdachte had op een markt op 25 november van het vorig jaar aan een 45-jarige hoogovenarbeider een horloge Advertentie verkocht. „Blok-anker," had hij gezegd. „U weet zeker dat het geen pen-anker is?", informeerde de hoogovenarbeider voorzichtigheidshalve. „Wat dacht u, dat zo'n fabriek zijn naam zou weg- gooien,*'' antwoordde de koopman daar op. De aanstaande koper was overtuigd en kocht voor vijftig gulden het horloge. Niet lang heeft hij echter plezier van het klokje gehad; het raakte defect, werd geopend en de man bleek bedro gen, het was een pen-anker horloge. De officier van justitie betitelde de handelwijze van verdachte in zijn ten laste legging als een samenweefsel van kunstgrepen. „Verdachte heeft zich een onbetrouwbaar zakenman getoond." Mr. dr. Pitlo eiste een geldboete van honderd gulden of dertig dagen hechte nis en een voorwaardelijke gevangenis straf van zes weken met een proeftijd van drie jaar. De politierechter liet de voorwaardelijke straf vervallen en ver oordeelde de koopman tot een geldboe te van honderd gulden. Advertentie VOORSTRAAT 63—65 - UTRECHT - TELEFOON 18941 (K 30) Opgericht in 1933 door de Nationale Federatie „HET WIT-GELE KRUIS" De O.N.V.Z., een der oudste en grootste instellingen op haar gebied in Nederland, biedt gelegenheid tot verzekering tegen de kosten van zieken- huis verpleging, specialistische behandeling en sanatoriumverpleging. Zij is een veilige verzekering: zij sluit geen contracten, die opgezegd kunnen worden wegens ziekte of ouderdom; eenmaal verzekerd, blijft verzekerd, dus: veilig verzekerd; een gezinsverzekering: gezinnen genieten belangrijke reducties op de premies voor de kinderen; pasgebr en kinderen, ook met een aangeboren afwijking, hebben onmiddellijk recht op uitkering. Prospectus met uitvoerige inlichtingen verkrijgbaar aan bovenstaand adres. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 1X493 Van de voetbalelftallen uit Haarlem die zondag ondanks de interland Ne- derland-België op de grasmat komen, luiden de opstellingen: EDO: V. d. Berg, Petterson, Berends, Vervoort, V. Dijk, Leonhardt, Belfroid, Spiers, Duivenvoorden, Klein, V. Vark. RCH: Huijer, Schoonenberg, Rom- viel, Krist, V. d. Brink, Honout, Zeven hoven, Kruijer, Biesbrouck, V. d. Lippe, Henke. TYBB: Bakker, De Wildt, Weyers, Pebesma, Veldhuizen, V. d. Vlugt, Meyer, Valent, Jan- Blom, Boerée. Na het hartelijk afscheid van de ge ridderde emeritus-pastoor G. Goes was katholiek Castricum voor de tweede maal in deze week bijeen en ditmaal vrijdagavond voor het inhalen van de nieuwe herder der parochie, pastoor W. G. Minnebo. Dit vond om half zeven plaats vanaf de Alkmaarderstraatweg tegenover de Kooiweg waar vele belangstellenden aanwezig waren. Pastoor Minnebo werd hier verwel komd door burgemeester C. F. Smeets, namens de gemeente zijn toespraak be sluitend met de wens dat hij vele ja ren op prettige en vruchtbare wijze met pastoor Minnebo zal mogen samen werken. Voorafgegaan door de Castricumse fanfare, de drumband van VIOS en diverse verenigingen trok de stoet daarna door de Beatrixstraat, Toren straat en via de Dorpsstraat naar de Parochiekerk en ook daar stond een menigte te wachten op de aankomst van de nieuwe pastoor. Deze trad, vergezeld van deken B. G. Hosman, pastoor J. de Wit, rector J. Leipzig en de kapelaans J. Tuyp, Ph. Heemskerk en C. v. d. Wel de fraai versierde parochiekerk binnen. Tijdens het Plechtig Lof, daarna ge houden vond de installatie plaats door deken Hosman. Na pastoor Minnebo zijn gelukwen sen met deze benoeming te hebben aangeboden, las hij de benoemingsbrief van de bisschop voor, waarna hij hem de stola omhing als symbool van de leiding der parochie, gevolgd door de inbezitstelling van de kerkelijke attri buten en paramenten, alsmede het be stuur der parochie. Advertentie Koningin Juliana heeft vrijdag een bezoek gebracht aan de St. Franciscus- school voor jongens en de Juliaschool voor meisjes in de Robert Scottstraat in Amsterdam-west. Deze prachtig ge bouwde katholieke scholen (in één complex) hebben de belangstelling van de vorstin twintig minuten langer gaande gehouden, dan het programma van haar werkbezoek voorschreef. Hier wordt de Koningin in de hal van de school begroet door Violet Harriet (8 jaar) en Johnny Flecken (8 jaar), die een grappig samen- spraakje hebben gehouden en door Marian den Broeder, die niet zo luid kon spreken en dus het bouquet arons kelken mocht overhandigen. Als je 81 jaar bent geworden en na genoeg niets meer kunt zien, behoef je nog geen uitgerangeerd mens te zijn. Dat heeft vrijdag pater Fr. Strijbosch ondervonden in het missiehuis te Drie huis, waar hij sedert 1926 woont en werkt. Hij vierde op bescheiden wijze zijn 60-jarig professiefeest, maar ve len uit de wijde omtrek hebben de ge legenheid om hem te feliciteren dank baar aangegrepen. Ook buiten het officiële receptie-uur kwamen velen hun opwachting maken. En daarbij ware heel oude bekenden uit een ver verleden, die de jubile rende pater, al kon hij dan zo goed als niet meer zien, zich wel degelijk kon herinneren. Ze kwamen van dichtbij en ook van ver. Vol trots vertelde hij de afgevaardigde van de missienaai- kring, dat hij nog altijd officieel mode rator van deze kring was, destijds als zodanig aangesteld door Mgr. Ange- nent. Toen hij een oude bekende ontmoet te, die speciaal was overgekomen om hem te feliciteren en die nog een paar dagen in Driehuis zou blijven, wilde hij meteen een afspraak maken om elkaar in die dagen nog eens te ontmoeten. Maar dat bleek nog niet eens zo een voudig. Want deze hoogbejaarde jubi laris zit nog steeds niet stil. Godsdienst les aan bekeerlingen en dan vooral zijn biechtstoel. Het heeft hem veel ge noegen gedaan op deze dag nog eens te mogen ervaren zoveel vrienden en be kenden te hebben. De belangrijkste wedstrijd in groep 1 bij de onderlinge competitiewedstrij den van de R. K. „Het Witte Paard", was wel de ontmoeting tussen v. Em merik en Huyboom. Deze party werd afgebroken in een stelling, die voor Huyboom misschien nog remise kan opleveren. De overwinningen van Hoog land en Rasing in deze groep waren vrij' normaal, terwijl de partij tussen Pancras en Huneker werd afgebroken, in een zeer gunstige stand voor laatst genoemde. In groep 2 waren het vooral de laag geplaatsten, die van zich deden spre ken. Brohet haalde hier winstpunt binnen, terwijl Sr. een haif puntje van Raaphorst wist te bemachtigen. De overwinning van Joosten op Bleekemolen kwam als een verrassing, evenals de remise tussen v. Keulen en Chr. Ouddeken. In groep 3 startte Baas met een goede overwin ning, terwijl de nieuwelingen in deze groep (blijkbaar nog niet voldoende geacclamatiseerd) allen verloren. De volledige uitslagen waren: V. d. Velde-Rasing 0-1, v. Emmerik-Huy- boom afgebr., Haverkort-Hoogland 0-1, Pancras-Huneker afgebr., Raaphorst-V. d. Stoop y2-Y2 Bleeekmolen-Joosten 0-1, Banken-Brohét 0-1, Chr. Ouddeken-v. Keulen y-Yi, Baas-V. d. Stoop Jr. 1-0, Ronde-v. "Schie 0-1, Haverkort Jr.-Ver- stegen 1-0, Puts-Pulles 0-1. In de Grote of St. Bavokerk te Haar lem zal dinsdag 30 september 's avonds van acht tot negen uur Piet Kee het orgel bespelen 1 Preludium en fuga in c kl. t. (Pet. ed. II, 6) Joh. Seb. Bach, 2 Variaties over „Vater Unser im Him- melreich" Jan Pietersz. Sweelinck, 3 Ciaconna in d kl. t. Johann Pachelbel, 4 Drie „Schübler"-koralen: a Wer nur den lieben Gott lasst walten, b Wachet auL ruft uns die Stimme, c Auf meinen lie ben Gott, 5 Preludium en fuga in Es gr. t. Joh. Seb. Bach. Dat de dames, die in de maten 36-44 vallen, ook dit seizoen voor niet al te veel geld modieus èn lieftallig gekleed kunnen gaan, bewees weer eens de show, die Vroom en Dreesmann in zijn Haarlemse lunchroom gehouden heeft. De lignes Blouson en Empire op zijn Nederlands (en lang niet lelijk) ge ïnterpreteerd bepalen uiteraard voornamelijk het silhouet, al blijft er nog voldoende plaats voor klassieke modellen. Opvallend aardig waren ons inziens bij deze V D-show wel de hoedjes, soms verrassend laag in prijs, die met de andere accessoires een niet te verwaarlozen finishing touch beho ren te geven aan de toiletten. De show begon met peignoirs van uit eenlopende warmten en prijzen, toonde daarop een even smaakvolle als gedis tingeerde combinatie grijze pantalon witte blouse en vervolgens leuke blou ses in de blouson-lijn. Wat de kleuren betreft viel er veel te genieten, al viel het op dat ze meestal nogal herfst-ach- tig waren. Grote veren hoe onprak tisch ze ook in de bus b.v. mogen zijn schijnen weer en vogue bij de hoe den. Bewonderenswaardig vonden we een muisblauw pakje in de ligne Em pire, die bereikt werd door opgestikte zakken op de frontale progressie. Het jakje liep naar achteren iets af. Min of meer een combinatie Empire-blou- son, dachten wij. Dan waren er een leuke deux-pièce in pied-de-poule en een popcorn-jurkje, dat in de taille niet doorgesneden was maar niettemin on berispelijk zat. Van uitzonderlijke schoonheid was een donkerblauwe bou- clé-japon met blouson-rug, van voren glad met knoopgarnering. Voor de teenagers zijn mantels met capuchons in frisse tinten nog altijd mo dieus. Voor de wat rijpere vrouwen doen bontgarneringen en grote kragen het uitstekend. De rug van de mantels was vaak opvallend goed van coupe, ruimvallend of met plooien soms met een coquet ceintuurtje, maar van voren meestal slank af kledend. Wat ceintuur tjes of gestyleerde strikken betreft, die zijn van het grootste belang voor het Empire-effect. In die lijn viel een snoe zige cocktailjapon; een andere cocktail, van zwart fluweel, was nog een hemd- model. Vermeldenswaard zijn nog de pettycoats, die echter alleen nog maar voor jonge meisjes, en dan in zeer kin derlijke modelletjes, getoond werden en tenslotte de bruidsstoet. Het moet he laas van het hart, dat we^ een „mopje" over het gebruik van ;toilet-borstels verteld door de explicateur, op zijn zachtst uitgedrukt niet lady-like von den. In „De Schuylenburcht" is deze week de langzamerhand jaarlijkse vriend schappelijke wedstrijd tussen VKD 1, en damclub „Hillegom" gespeeld. VKD won met 12-8. Het tweede tiental van VKD trad tegelijkertijd in het strijd perk met Zandvoort 2. Hier was de uit slag in het voordeel van Zandvoort: 16-4. Ook van deze ontmoeting is het de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. De uitslagen luiden: VKD 1—Hillegom 12-8; F. Vis serTh. Seijsener 1-1, H. RumpJ. v. d. Loo 2-0, Th. Kok—W. Persoon 2-0, Th. v. Wort—J. Ammat 2-0, A. Maste- ling—Th. Bot 2-0, G. Faay—W. Roest 0-2, D. RumpJ. v. Berkel 2-0, J. Lu casA. v. Steijn 0-2, H. SassenL. de Kop 1-1, Th. Duijn Sr.—G. v. d. Voet 0-2. VKD 2—Zandvoort 2 4-16; P. Beelen C. Drayer Jr. 1-1, J. v. RoodenJ. v. Djjk 0-2, G. HesselmanJ. Ovaa 0-2, A. v. d. VorstJ. v. d. Werff 0-2, V. An- dringaF. Beem 1-1, A. StrikkersG. ter Wolterbeek 2-0, L. DuijnR. Schol- te 1-1, A. MeyerA. Schuiten 1-1, Th. Duijn Jr.J. Koper 0-2, W. Harkmans A. Haagen 0-2. Voor de jeugdafdeling werd gespeeld SpieringsVerdonk, uitslag 0-2. Met 10 punten uit 7 partijen eindigde Ver donk op de eerste plaats en veroverde daarmee de jeugdmedaille 1958. „Zwei Herzen im Dreiviertel takt" is de populairste van de vele operettes van Robert Stolz. De Hoofdstad Operette zal vrij dagavond 3, zaterdagavond 4 en zondagmiddag en -avond 5 ok tober in de Haarlemse Stads schouwburg deze operette ten tonele brengen. Een cavalcade van melodieën van de beroem de Weense operettecomponist zal klinken in dit charmante werk, dat te Wenen speelt en het tijdperk van omstreeks 1900 op kleurige wijze opnieuw tot leven wekt. De hoofdrollen worden, onder regie van Otto Aurich, gespeeld door Fritz Steiner, Otto Aurich, Lizzi Schöffmann die dus voor een tweede jaar bij het gezelschap heeft gecontrakteerd Rosy Parrish, Jan Hander- son en Claire Clairy. Voorts werken mede Herman Valsner, Walter Fein, Ad Heerings, Karl Frey en vele anderen. De mu zikale leiding berust bij Wil helm Rettich, die, tezamen met Alfred Salten, ook de muzikale arrangementen verzorgde. De kostuums zijn ook dit jaar weer ontworpen en uitgevoerd door de beroemde Weense kostumier Lambert Hofer. De dekors wer den ontworpen door Karei ^^Bruckman. Advertentie Deze prijzen zullen één dezer dagen aan de winnaars worden toegestuurd Vrijdagmiddag om kwart over zes is de Zweedse kustvaarder Tor, een in 1954 gebouwd schip van 499 ton van de Re- deri A-B Svea te Stockholm, in de ha ven van ÏJmuiden op de Kop van de Vissershaven aan de grond gelopen. Het schip kwam van Londen en was met stukgoed op weg naar Amsterdam. Het schip zou koers zetten naar de midden - sluis, maar liep b\j de nogal harde noordwestenwind uit zijn roer. De 400 pk van de sleepboot Junior van Bureau Wijsmuller bleken onvoldoende kracht te leveren, om de coaster weer vlot te trekken. Maar toen bleek, dat de Tor, die nog gepoogd had het aan de grond lopen te voorkomen door een an ker uit te werpen, met het anker vast zat aan een kabel op de bodem van de haven. De kabel werd omhoog getrok ken. De Junior gaf de coaster wat „loos" om te trachten het anker vrij te maken, maar het schip liep toen opnieuw op het havenhoofd vast. De loodsafhaler Geep kwam daarop eveneens assisteren. De opvarenden slaagden er in het anker vrij te maken van de kabel en daarna kon de Junior de coaster weer in die per water brengen. Tegen zeven uur kon het schip zijn reis naar de middensluis voortzetten. Maandag wordt in het Kreiagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem de vol- leybalcompetitie met het volgende pro- kert (aanv. zeven uur), Santpoort-rb CB (acht uur), Die Raeckse 2- Santpoort 2 (negen uur). Tweede en derde klasse: CIOS 3-Gios 2I PWN-A.W., Rapiditas-Gios, Spaarne- stad-OVRA 4, WIK 3-DSS 3, DSS-HVS 3. Dames, eerste klasse: Gios-HVS aa vang acht uur. DE speciaalzaak voor uw Wij bezoeken u aan huis. ook 's avonds. Even een berichtje of tel. 02510-5629. Bet. event, te regelen. Maatwerk zonder prijs verhoging. De zaak waar u ook voor uw reparatie terecht kunt. Kleine of spoedreparaties klaar terwijl u wacht. BREESTRAAT 12, BEVERWIJK GARAGE DEN HOUT ft Renault dealer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 12