FILMJOURNAAL Pal Joey, de nacht clubartiest Ook dit jaar concerten voor de schooljeugd Openingsconcert op 10 oktober Overeenkomst met Amsterdam over buisleiding goedgekeurd Vier dysenteriege vallen bij woonwagenkinderen N. Ph. 0. concerteert voor Heemsteedse Kunstkring tyouveh Neon .houtribo Renault Dauphine Heimweh De slavinnen van Carthago De vleugels van de vloot Films in Studio Reprises en prolongaties St.-Liduina-parochie in Haarlem-Nrd. veertig jaar li Raadslid Doevert K.V.Pstelt vragen over Margrietschool Halfweg Provincie houdt toestemming tegen voor treffen van voorzieningen Films: Cinema Palace Li'do Apotheken- en doktersdiensten Luxor H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Roxy VROUW STAPT TE VROEG UIT AUTO Aan verwondingen beziveken Prof. Verrijn Stuart voorzitter S.E.R. Busch Breimachine IIP m P®PSlPg|É 1 GEMEENTERAAD HAARLEMMERLIEDE Hobbyclub Rafaëlgroep in vernieuwd „huis" IN WAARDERPOLDER TE HAARLEM Postume onder scheiding voor piloot Roelofs Tweede tennisbaan in Nieuw-Vennep Crediet gevraagd voor bouwrijp maken van grond in Hoofddorp Slippende bromfietser bij botsing zwaar gewond Soliste: Janine Andrade Vr"ÖohS!gfnhÖo'iTS5ï b" GARAGE DEN HOUT ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1958 PAGINA 2 Diversen: WASSERIJ DUYN Burgerlijke Stand Haarlem doe het zelf! Voordracht aan Koningin alleenverkoop: „Wollana" - Tempeliersstraat 68 HBG en HFG komen niet tot beslissing 'U'-Uf' - Ai:,' 25 jaar bij Albert Heijn K .L.M .-vliegurenpenning Raad Haarlemmermeer Chauffeur had geen rijbewijs T wee-preekstoelen conferentie in Santpoort „J. J. Cremer" in de Stadsschouwburg Collecte Koningin Wilhelmina Fonds CINEMA-PALACE: Heimweh, 18 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Het spook van de opera, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30 en 8 uur. LIDO: Pal Joey, de nachtclubartist, volw. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De slavinnen van Carthago, 18 j. 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVATheehuis voor Tobiki. a. L; 7 én 9.15 uur. Zo.: Rin-Tin-Tin, a. 1.; 2, 4.15 uur. Ma.: My man Godfrey, a. 1.; 8.15 uur. Wo. en do.: Dial ,JM" for murder, 18 j. 8.15 uur. REMBRANDT: De circusheid, a. 1. (tweede weekj; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: De vleugels van de vloot, 14 Jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2. 4.15. 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: Dreiging, 18 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: The card, a. 1.; 2.15, 7, 9.15 uur. Wo. en do.: Kind hearts and coronets, 18 jaar: 2.15, 7, 9.15 uur. Zaterdag 27 september Grote Markt, Haarlem, 8.30 uur: Musical Show ter afsluiting van het zomerseizoen, m.m.v. het tamboer- en hoomblazerskorps BATO. Harmonie Crescendo uit Haarlem en het Harmonie-orkest Haarlem. Stadsschouwburg, Haarlem, 8 uur: Het Nederlands Ballet o.Lv. Sonja GaskelL Zondag 28 september Stadsschouwburg, Haarlem, 8 uur: De Nederlandse Comedie met „Oscar", een kluchtig blijspel van Claude Magnier. Pre mière voor Haarlem. Regie in handen van H--k Rigters. Maandag 29 september Grote Kerk, Haarlem. 3.30 uur: Beiaard bespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Een telefoniste van een grote fabriek en een hoofdingenieur van hetzelfde be drijf raken op elkaar verliefd, maar het meisje krijgt van haar directeur te ver staan. dat de ingenieur haar bedriegt en dat hij met zijn dochter zal trouwen. Achteraf blijkt dit een lage streek van de directeur te zijn, doch het meisje werpt zich uit wanhoop in de Donau. Zij wordt gered door een pater, die met zijn zangertjes juist in een bus voorbij komt. Het meisje wordt naar het pa- tersconvent overgebracht en komt na enige tijd, dank zij ook de zangertjes, weer op verhaal. Natuurlijk komt het ook met de hoofdingenieur in orde. Het hele geval is nogal gekunsteld en naïf door regisseur Franz Antel in el kaar gezet. Hij is zeer royaal geweest met gevoeligheidjes en de „Anmutig- keit" druipt er af. Het kloosterleven zo als het in .Heimweh" wordt voorge steld, moet men echt niet serieus ne men. Achttien jaar. Advertentie Koninginneweg 6 - Telefoon 14024 Haarlem Apotheken: Schoterbos-Apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155: Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495: Teyler-Apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. Dektersdlenst: Men belle de fa. Mathöt, tel. 11990. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Heemstede Apotheken: Schotsman. Binnenweg 206 208, Heemstede, tel. 38320. Doktersdienst: J. Laeijendecker, Raad huisplein 9, tel. 38103; L. Wijnberg, Beetho- venlaan 36, tel. 35734. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Heemstede. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, zie onder Haarlem; Witte Kruis: H. Lugthart, Anje lierenlaan 5, tel. 26876. Bloemendaal Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; Sant- poortse Apotheek. Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249. Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaalse- weg 84, tel. 52655. Wijkverpleging; Wit-Gele Kruis, zie onder Haarlem. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Blo«- mendaalseweg 323, tel. 50158. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel. K 2560-8249. Haarlemmermeer Doktersdienst. Hoofddorp-Vijfhuizen: Bult, tel. 02540-6320. Nieuw-VennepAbbenes: Van der Weg, tel. 02546-280. Badhoevedorp- Sloten: Sabel, tel. 02968-2330. De film „Pal Joey", die deze week in Lido draait, speelt zich af rond het Amerikaanse nachtleven. Een berooide artiest zoekt zijn heil bij een vroegere vriend, maar wordt daar aanvankelijk niet hartelijk ontvangen. Met veel flair weet Pal Joey gespeeld door Frank Sinatra zich naar voren te schuiven en komt in contact met een rijke vrouw, die hem aanbiedt gelden te verstrekken voor het oprichten van een grote nachtclub. Zij hoopt daarmee te bereiken dat Joey met haar zal trou wen en tracht 'aarom een revue meisje uit de buurt van de thans gevierde artiest te brengen door haar ontslag te geven. Joey kiest echter de zijde van de laatste en van alles komt niets terecht. Het verhaal houdt niet veel in. Voor de makers van de film was het uiteraard niet moeilijk om met raffinement er nog een sensationeel tintje aan te geven. Vanwege het ver haal en door enkele épisoden is de film voorbehouden "oor strikt volwas- Advertentie AMSTt ROAM'S EVA\RT 20 TFL. 11053 Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H.. 11 en 12 uur. St. Antonius, N Groenmarkt: 6.30, 7.30 8.30 H„ 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne; 6. 7.30, 9. 10.30 H., en 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H.. 11 en 12.15 uur. H. Hart, KJeverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur H.H Elisaheth en Barbara, P. Kruger- straat: 7.30, 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Liduina. Rijksstraatweg, 6.30, 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. O. L. vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30. 7.30, 8.45 H.. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur. BLOEMEN DAAL, Alierh. Drieëenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. Hulpkerk: 7.30 en 9 uur. AEKUENHOLT: 7.30. 9 H.. en 11 uur. VOGELENZANG: 7. 8.30 H-, 10 uur. BENNEBKOEH: 8.45. 8. 9.15 H.. tl uur ZAND VOORT: 7.30. 9 H„ 11 u. Huis, in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 8. 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE (H Bavo): 6.30. 7.30, 8-30 9.40 H, 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart) 6 45 7 45 8 40 H. 10 11 en 12 uur. SPAAKNDAM: 7.30 en 10 tL GEBOREN: P. Dekkervan der Schoor z; W. A. BulderNoppe z; W. G. BrinkKlaasen z; J. L. Adrichem Café z; C. H. van der PuttenKruijff z; J E. SteijlGlazemaker d; T. J. Bos- selaarde Laat d; G. S. RokxMalie paard d; W. Bakker—de Roode d; C. van der Lindenvan der Zwan d; M. SmitsSmid d. ONDERTROUWD: A. Koelemeijer en C. A. van Straaten. GETROUWD: M. J. Riebeek en O. O. Engelchor; J. G. L. Rooda en A. M. Kool; C. J. Hoed en M. A. Kuntze: J. A. Q Brackman en J F. Hoogerwerf; L Reinink en P. J Lieben. OVERLEDEN: M. H. P. Rooze, 74 i„ van Keulenstraat; H. Moppenbrouwer, 69 j., Acaciastraat. Degenen, die van massale spektakel films houden kunnen deze week in Luxor aan hun trekken komen, waarde film „De slavinnen van Carthago" draait. Het is een Italiaans product, dat onge twijfeld met veel goede wil is samenge steld, maar dat toch nergens boven een laaggestelde middelmaat uitkomt. Het gaat over twee zusjes uit Carthago, die in Tarsus als slavinnen worden ver kocht. Zij zijn christen en dat maakt hun positie temidden van de Romeinen al bijzonder moeilijk. Een politieke intrige brengt een nieuwe proconsul op de troon en de dochter van de oude proconsul spant met de nieuwe man samen. Het loopt natuurlijk op een fikse vechtpartij uit, waarbij de deugd beloond en de slechtheid gestraft wordt. Ondanks het quasi-christelijke aspect van de film, is het toch eigenlijk niet meer dan een vaag humanisme, dat gepropageerd wordt. De sfeer is wat erg realistisch en dat is waarschijnlijk de reden, dat de film achttien jaar gekeurd is. In de film: De vleugels van de vloot ziet men verbeeld de strijd van een militair vlieger om de Amerikaanse vloot door een ruimer gebruikmaking van vliegtuigen effectiever te maken. De titel is dus goed getroffen. De vlieger heeft aanvankelijk niet veel succes. Vóór 1940 zag men in de States het oorlogsgevaar niet zo na Pearl Harbour wist men wel van aanpakken. De vlieger krijgt zijn zin: de een na de ander lopen vliegdekschepen van sta pel. En voor het probleem van de aan voer van vliegtuigen op de oceaan heeft hij ook een oplossing. Deze strijd en dit succes worden onderbroken door een zeer ernstige verlamming bij de hoofd rolspeler, die geholpen door een trouwe kameraad zijn hopeloos uitziende han dicap weet te overwinnen. De film stevent verre van recht op zijn doel af en is, ook al door een hu welijksconflict, nogal rommelig. Het scenario wil té veel geven. John Ford heeft een en ander recht toe recht aan verfilmd. In het langdurige genezings proces en de kameraadschap weet hij echter menigmaal met goed getroffen beelden een zekere solidariteit met de hoofdpersoon op te wekken. In Roxy voor boven de veertien. Vanaf maan dag draait in deze bioscoop „Dreiging" voor boven de achttien. Alec Guinness is de hoofdrolspeler in de film The Card die tot en met zon dag in Studio draait. Zijn optreden is geslaagd, maar minder voldeed ons het 'erhaal. Een berooide jongen ont moet toevalligerwijze een gravin, komt daardoor in aanzien en weet door tal van handigheidjes rijk te worden. Door dat alles verwerft hij zich de gunst van de inwoeners van de stad en wordt uit eindelijk tot burgemeester gekozen. Dat de jongedames hem niet onberoerd laten is duidelijk. Als film van Engelse ma- kelq treffen we uiteraard de nodige hu mor, maar in een film als deze zit toch veel meer dan de makers eruit ge haald hebben. Voor alle leeftijden. The Ladykillers, de film die vanaf maandag voor veertienjarigen en ou deren gaat, is van een beter kaliber en zal velen tevreden naar huis doen gaan Voor de derde maal komt Guiness op het doek in de uitstekende rolprent Kind hearts en coronets, die woensdag en donderdag voor achttienjarigen en ou deren draait. Rembrandt prolongeert Danny Kaye's „Circusheid", die voor alle leef tijden toegankelijk is. Frans Hals geeft een reprise van een oude getrouwe „Het spook van de opera", een grie zelhistorie met uitstekende muziek. De ze film is voor veertienjarigen toegan kelijk. In Minerva draait vanavond en zondagavond „Een theehuis voor Tobi ki", een knappe filmcomedie met Mar lon Brando, die voor alle leeftijden te zien is. Morgenmiddag is in deze bio scoop „Rin Tin Tin, de dappere wolfs hond" te zien, eveneens voor alle leeftijden. Woensdag en donderdag kan men in Minerva Hitchcock's knappe thriller „Dial „M" for Murder", of wel „U spreekt met uw moordenaar" gaan zien, als men tenminste achttien jaar is. Ad.vert.ev tie met board en triplex van de pasklaar specialist~ JUUANAPARK 44 - TEL. 55530 Donderdag omstreeks negen uur gebeurde op de Loosdrechtseweg te Hil versum een ongeval, dat het leven kost te aan de 52-jarige mevrouw C. S. A. Beek-Zkkerman uit Loosdrecht. De heer en mevrouw Beek reden in hun auto, die bestuurd werd door de heer Beek. Mevrouw Beek wilde plotseling uitstappen en haar echtge noot stopte. Voordat de wagen geheel stilstond had mevrouw B. het portier reeds geopend en stapte uit de rijden de auto. Zij verloor het evenwicht en viel met het achterhoofd op het weg dek. Met een zware hersenschudding en een gescheurde spier in het been werd zij in bewusteloze toestand naar het Diaconessenhuis overgebracht. Gister morgen is zij aan haar verwondingen be zweken. In het kader van de muzikale vorming van de schooljeugd stelt de commissie ter bevordering van de culturele vor ming van de rijpere schooljeugd telken- jare een programma op van vier concer ten, welke bestemd zijn voor de leerlin gen van alle scholen voor voortgezet onderwijs in Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort. Deze concer ten worden gegeven door het Noordhoi- lands Philharmonisch Orkest onder lei ding van de dirigent Marinus Adam. De dirigent laat bij elk concert de op het programma voorkomende werken van een korte, maar zeer verhelderende toe lichting voorafgaan. Uit de ervaringen is wel gebleken, dat de bezoekers van de jeugdconcerten veel aan de verklaringen van de heer Adam hebben. Zij verhogen voor hen de waarde van het concert in niet geringe mate. Er bestaat voor de jeugdconcerten al tijd grote belangstelling bij de scholie ren, zo zelfs, dat twee concerten van één programma moeten worden gegeven. Dit is mogelijk doordat voor kwart over vier en voor half acht een concert kan wor den vastgesteld. De concerten vinden plaats in het gemeentelijk concertge bouw. Aan tenminste de helft van de concerten zal solistische medewerking worden verleend. Het openingsconcert wordt gegeven op 10 oktober aanstaande. Er is een zeer aantrekkelijk programma samengesteld, dat als Weens Programma is betiteld. Het luidt: balletmuziek uit de pantomime „Les petits riens" van Mozart; ballet muziek uit „Rosamunde" van Schubert; „Künstlerlebënwalzer" en ouverture „Die Fledermaus", beide van Johann Strauss. Mede dank zij gemeentelijke subsidie, worden de leerlingen in staat gesteld tegen geringe kosten uitstekende muziek te horen en hun muziekkennis uit te breiden. Vele leerlingen nemen dan ook een abonnement voor de vier concerten. Het betrekken van toegangsbewijzen loopt over de school. De verdere organi satie wordt verzorgd door bureau cul turele zaken, stadhuis. De S.E.R. heeft zich in een besloten vergadering akkoord verklaard met het voorstel van de minister van binnenland se zaken, om het kroonlid prof. dr. G. M. Verrijn Stuart aan de koningin voor te dragen ter benoeming tot voorzitter, als opvolger van wijlen prof. dr. mr. F. de Vries. Advertentie De Heemstede-Berkenroode-Combina- tie en de good-old H.F.C. zijn gister avond in een lichtwedstrijd op het sport park aan de Cruquiusweg in Heemste de niet tot een beslissing gekomen. Na anderhalf uur aardig voetbal was de stand driedrie, een uitslag die de ver houding in het veld juist weergaf. H.F.C. begon de ontmoeting sterk en slaagde erin middels Bouwman een 10 voorsprong te nemen. Eerst na rust kon H.B.C. gelijkmaken. Het was De Groot die de bal in de touwen joeg. Maar H.F.C. kwam terug en het was wederom Bouwman die roos trof. H.B.C. ging allengs meer in het offen sief en door doelpunten van Neeskens en Van Bakel werd het 32. Bouwman verrichtte in het laatste ogenblik van de strijd een hattrick en bracht de par tijen daarmede op gelijke voet. '•'"''PHnvL l Zonder hoofdelijke stemming heeft de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude zich tijdens de gister avond gehouden vergadering akkoord verklaard met een voorstel van B. en W., betreffende het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Am sterdam, die inhoudt het vestigen van een zakelijk recht op een gedeelte van het voormalige terrein van de NZHVM. B. en W. hadden tot het prae-advies besloten, omdat door het perceel een waterleidingbuis loopt ten behoeve van de watervoorziening van Amsterdam. In een overeenkomst, die destijds werd gesloten tussen de Electrische Spoor weg Maatschappij en de gemeente Am sterdam werd onder meer bepaald, dat de buisleiding in het perceel tijdelijk of definitief moet worden verlegd, wan neer de ESM dan wel haar opvolger in de eigendom zulks vordert. Bij de aan koop van de gronden door de gemeen te Haarlemmerliede en Spaarnwoude besloot de raad de gronden bouwrijp te maken. Daardoor is het mogelijk, dat de toekomstige koper verlegging van de buisleiding zal eisen. B. en W. wa ren van mening, dat het ongewenst is 'n dergelijke verstrekkende bevoegdheid in handen te leggen van een particu lier, waardoor de drinkwatertoevoer naar Amsterdam min of meer kan wor den verstoord. In de door B. en W. voorgestelde overeenkomst met de ge meente Amsterdam komt het betreffen de artikel te vervallen. Als vergoeding voor de waardevermindering van de grond keert de gemeente Amsterdam een bedrag van 15.000 uit. De gemeenteraad besloot voorts tot een vergoeding in de ziektekostenverze kering voor het gemeentepersoneel, tot een looncompensatie in verband met de huurverhoging over het tweede half jaar van 1958 voor dezelfde categorie werknemers, tot een verhoging van de kindertoelage over het tweede half jaar van 1958 en tot het verstrekken van een duurtetoeslag eveneens over de tweede helft van 1958, beide beslui ten ook ten behoeve van het gemeente- personeel. Een voorstel met betrekking tot de subsidie van Gezinszorg en Ge zinshulp passeerde zonder hoofdelijke stemming de hamer. Het besluit is con form een regeling, ontworpen door de minister van Maatschappelijk Werk, waardoor een verruiming van de sub sidieregeling tot stand kwam. In het raadsbesluit is met name aandacht be steed aan de verzorging van bejaarden en alleenstaanden, ook indien niet meer van incidentele hulp of verzorging kan worden gesproken. Zonder opmerkin gen ging ook een voorstel betreffende de verkoop van een perceel grond met. de zich daarop bevindende opstallen, een gedeelte van de voormalige NZH VM-eigendommen, tegen de prijs van 45.000 onder de hamer door. Een be drag van 7500 werd gevoteerd voor de ophoging van een terrein ten zuiden van de Julianastraat te Halfweg. Over de uiteindelijke bestemming par keerplaats, speelweide of een ander doel wilden B. en W. nog geen dis cussie uitlokken. Een begrotingswijzi ging betrekking hebbend op het treffen van bepaalde voorzieningen voor het regelen van de grondwaterstand In het blok Oranje Nassaustraat-Julianastraat -Schoolstraat-Gereformeerde Kerk te Halfweg werd eveneens goedgekeurd. Aan het slot van de vergadering beantwoordde burgemeester drs. J. J. M. Visser enige vragen van het KVP-raadsiid D o e v e n over de de plorabele toestand waarin de Mar grietschool aan de Oranje Nassau- straat.te Halfweg verkeert. De ver moedelijke oorzaak van de slechte si tuatie, aldus de burgemeester, is ge legen in de rigoureuze bezuinigingen, die men bij de bouw, ongeveer vijf jaar geleden, moest doorvoeren. Over de verantwoordelijkheid daarvoor kon de burgemeester nog geen af doend antwoord geven, omdat het onderzoek nog niet is afgesloten. Hij zegde toe, dat binnen afzienbare tijd maatregelen zullen worden genomen. Volgens de heer Doever. verkeert de school in een dermate slechte toe stand, dat de ruiten dreigen te sprin gen, waardoor de leerlingen gevaar lopen gewond te worden. re beginnen met morgen, zon dag 28 september, gaat de St. Liduina-parochie in Haarlem noord volgende week haar veer tigjarig bestaan vieren. Onder de H. H. Missen van morgen zullen de parochianen hun feestgave aan bieden, 's avonds komen zij in hun kerk bijeen voor een plechtig lof, waarbij de eerste kapelaan der parochie, pastoor A. de Boer, agens zal zijn. Onder het lof is er een feesthulde aan St. Liduina. Maan dag-, dinsdag-, woensdag- en don derdagavond. zijn er oefeningen, die geleid worden door de Franciscaner pater Berthold de la Haye. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt het veer tig-uren-gebed in de parochie ge houden. bondag 5 oktober draagt mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal, de plechtige hoogmis op. De viering van het jubileum zal worden bij gewoond door emeritus-pastoor L. Schalke, die ruim vijfentwintig jaar de St. Liduina-parochie heeft geleid en die sinds enkele jaren van een welverdiende rust geniet ln Poeldijk. Binnenkort gaat het nieuwe seizoen in van alle onderdelen van de Rafaëlgroep, de afdeling van de Katholieke Jeugd beweging van de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara in Haarlem. Wel pen, verkenners en voortrekkers gaan erop uit, rakkers, poorters ep. kerels ko men in actie en de leden van de hobby club „Tot ons genoegen" gaan zich be zig houden met hun liefhebberijen. Voor wat de hobbyclub betreft is er een be langrijke vooruitgang geboekt, want on langs kwam de vernieuwing van de werkplaats aan de Pieter Maritzstraat ge reed. Zondag is de ruimte te bezichtigen tussen twaalf en vijf uur 's middags. Aan de hand van tentoongestelde werkstuk jes kan men zien, wat de jongens in de hobbyclub presteren. 1 oktober zal de heer J. v.d. Linden, chef van de Albert Hejjnwinkel aan de Kleverparkweg te Haarlem, de dag her denken, dat hij 25 jaar geleden zijn loopbaan begon. Hij kwam in oktober 1933 als verkoper in dienst van de toen malige firma Van Amerongen. Na in diverse filialen werkzaam te zijn ge weest, werd hij in december 1945 belast met de leidig van de winkel te Bloe mendaal. In mei 1955 kreeg hij de lei ding van de Albert Heijn winkel aan de Kleverparkweg. In het Haarlemse woonwagenkamp in de Waarderpolder zijn enkele gevallen van dysenterie geconstateerd bij kin deren. Volgens de GGD betreft het hier vier gevallen. Wel zijn er meer kinde ren ziek, maar het is nog niet zeker of ook deze kinderen aan dysenterie lij den. Van een epidemie is beslist nog geen sprake. Op voorstel van de GGD wil het gemeentebestuur onmiddellijk een aantal maatregelen nemen om de hygiënische toestand in het kamp zo goed mogelijk te doen zijn. Intussen hebben de raadsleden Spek en Willemse aan B. en W. gevraagd of de dysen- teriegevallen te wijten kunnen zijn aan het ontbreken van voldoende hygiëni sche en sanitaire voorzieningen in het kamp. Begin april nam de Haarlemse ge meenteraad een besluit tot het aanleg gen van zestien toiletgelegenheden en het verbouwen van de voormalige paar denstal. Dit besluit is inmiddels door Ged. Staten goedgekeurd, maar men heeft ter provinciale griffie gemeend het aanleggen van Je noodzakelijke voorzieningen nog tegen te moeten houden, omdat de bouw, krachtens de wederopbouwwet, nog een speciale goedkeuring vereist. Aan de andere kant meent men bij de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, waaronder het woonwagenkamp sinds enige tijd ressorteert, dat buikloop in deze tijd van het jaar een veel voorkomend ver schijnsel is, dat men gemakkelijk met dysenterie verwart. De toiletgelegenheden zijn vaak een besmettingsbron van dysenterie, maar het is bij Sociale Zaken bekend, dat de kampbewoners doorgaans geen gebruik maken van de toiletgelegenheden. Op het ogenblik bevinden zich vijf toilet- Onder de vliegurenpenningen, die zo als ieder jaar op 7 oktober aan ieden van het vliegend personeel van de K.L.M. worden uitgereikt, bevindt zich der: keer een postume onderscheiding. De heer I. A. Aler, de president-direc teur van de K.L.M., zal vóór de plech tigheid op Schiphol de bronzen penning voor tienduizend vlieguren overhandi gen aan de weduwe van gezagvoerder F. Roelofs, die vorige maand is omge komen bij de ramp met de „Hugo de Groot" bij Shanno De heer Aler zal mevrouw Roelofs de onderscheiding in haar woning in Amstelveen overhan- digen. Onder de leden van het vliegend personeel, die dit jaar voor een vlieg- penning in aanmerking komen, bevindt zich ook gezagvoerder Lionel Metz, die zoals men zich zal herinneren, een gro te rol heeft gespeeld bij de piloten- staking. Ook hij krijgt de bronzen pen ning voor tienduizend vlieguren. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Haarlemmer meer stellen de raad voor in de verga dering van donderdag 2 oktober te be sluiten tot het garanderen van een geld lening ten behoeve van de aanleg v®n een tweede tennisbaan in Nieuw- nep. B. en W. zijn van memng dat n Hnancfële^oestand MShS# Lawn- tennisclub Nieuw-Vennep en omstreken van dien aard zijn, dat inwilliging van het verzoek om de vereiste garantie van gemeentewege te verstrekken, verant woord is. Het bestuur van de Stichting had het plan opgevat de aanleg van een tweede tennisbaan ter hand te nemen. Het kon daartoe een geldlening groot f 6000 sluiten, mits de gemeente zich ga rant stelde voor de betaling van rente en aflossing. Verder stellen B. en W. voor een kre diet beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van gronden in Hoofd dorp-noord tussen de J. C. Beetslaan en de voormalige spoorbaan in het noorae- lijk kwadraat van het dorp groot f 1.056.000. Voorts zullen in de ver gade ring van 2 oktober prae-adviezen in b handeling worden genomen betreffende het aapkopen van enige Perc^n f ond ln Nieuw-Vennep h*™«f"> H.KS? SXLT* Nieut-Vennep. Op de ventweg van de Lange Nieuw- straat te IJmuiden is vrijdagmiddag omstreeks kwart over drie een brom fietser bij een aanrijding zwaar gewond. De man, de 31-jarige M. v. O. uit Noord Scharwoude, reed op de ventweg in de richting IJmuiden-oost, terwijl op de hoofdweg een vrachtauto in dezelf de richting reed. De wagen sloeg bij de Spaarnestraat rechts af. De bromfietser remde om de wagen voorrang te ver lenen maar slipte en botste tegen het achtereind van de iaadbak. De bestuur der van de vrachtauto heeft niets be merkt en reed door. Hij kon later opge spoord worden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, terwijl de richtingaanwijzers van zijn wagen niet helemaal in orde waren. De brom fietser moest met een zware shock en een schedelbasisfractuur in zorgwek kende toestand in het Antoniuszieken- huis worden opgenomen. ten in het kamp, hetgeen veel te wei nig is voor de ongeveer honderd be woners. Volgens de plannen zullen er twee groepen van acht toiletten wor den gebouwd, waarbij men zoveel mo gelijk een toilet bij iedere woonwagen wil plaatsen. Hoewel dus de voorgeno men voorzieningen niet konden worden uitgevoerd, heeft men intussen wel reeds de verlichting en bestrating van het kamp in orde gebracht, terwijl het thans helemaal gereinigd is en iedere woonwagen van vuilnisbakken voor zien is. De watertapplaats is inmiddels aangelegd, maar de overdekking daar van moet wachten tot de provinciale goedkeuring afkomt. Er bevinden zich op het ogenblik 2530 wagens in het Haarlemse kamp. Een tiental kinderen is geïsoleerd om nader onderzocht te worden. Begin augustus werd het eerste kind in het ziekenhuis opgenomen. Later zijn er nog enkele gevolgd. De GGD is pas afgelopen dinsdag op de hoogte ge bracht van het feit, dat er mogelijk een opmerkelijk groot aantal dysen- teriegevallen in het woonwagenkamp waren. De Heemsteedse Kunstkring heeft vrijdagavond in het Minervathea- ter het seizoen officieel geopend met een concert, dat werd verzorgd door het Noordhollands Philharmonisch. Orkest onder leiding van Henri Arends. Nadat de voorzitter van de Kunstkring mr. dr. H. Kahrel, een wel komstwoord tot de aanwezigen had ge richt, in het bijzonder tot de afgevaar digden van het Heemsteedse gemeen tebestuur, opende het orkest de avond met een compositie van Oscar van He mel „Feestelijke ouverture" genaamd. Het bleek inderdaad een feestelijk stuk te zijn, waarin motieven uit „Merck toch hoe sterek" nogal veelvuldig wa ren aangewend. Het orkest speelde het werk kernachtig en met het nodige rit mische élan. „Capriccio" van Hendrik Andriessen is een hechter gefundeerd compositorisch bouwwerk dan het werk van Van Hemel. Het middendeel, een rustige muzikale volzin, sprak mij het meest aan. Hierna was het woord aan de Franse Violist Jannie Andrade in het aerae vioolconcert in b kleine terts van Camil- le Saint Saëns, Janine Andrade speelt temperamentvol viool. Haar toon is van een grote bekoorlijkheid en de aange wende techniek staat boven het metier van de compositie. Dat het stuk mij overigens vrij koud liet, ligt waarschijn lijk aan de oppervlakkigheid van deze muziek. Intussen heeft Janine Andrade de enthousiaste zaal volledig kunnen overtuigen van haar gedegen meester schap en vitale muzikaliteit. Tenslotte volgde na de pauze Mo zart's „Jupiter" Symphonie KV 551. De ze symphonie in C grote terts werd in de vorige eeuw, die uiterst vruchtbaar was in het verzinnen van program matische titels, met de naam „Jupi ter" gedoopt. Men wilde met deze be naming het stralende en gave van dit weergaloos mooie stuk muziek aandui den. Henri Arends liet het stuk tech nisch correct spelen, maar de echte Mozart was naar mijn smaak ver te zoeken. Muziek is altijd nog meer een zaak van het hart dan van het ver stand. Nogmaals het was allemaal cor rect, maar de uitvoering heeft mij al thans onberoerd gelaten. Er bestond voor dit concert een verheugend grote belangstelling, hoewel de zaal van het Minerva theater nog niet geheel bezet was. Jammer, want de muziekprogram ma's voor het komende seizoen der Kunstkring houden veel in petto. De Amsterdamse rechtbank heeft een 28-jarige Amsterdamse ziekenfondsbode vrijgesproken van verduistering in dienstbetrekking waarvoor de Officier van Justitie onlangs vier maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest had geëist. Advertentie <*u. ueri.e7i.tie Dagproduktie thans: 1400 stuks. Prijs verlaagd van f 5995.— tot f 5745.— Telefoon 12138 en 15056 Santpoort zal in de komende week van zondag 28 sept, tot en met woens dag 1 okt. met een voor Nederland geheel nieuwe preekmethode kennis kunnen maken. De twee paters Fran ciscanen; Rondulf Renerie en Alberti- nus Krouwels uit het klooster te Woer den en Alverna zullen op twee preek stoelen verschijnen. Voor dit doel wordt er aan de epistelzijde van het priester koor een tweede preekstoel opgericht. De onderwerpen, die resp. op zondag 28, maandag 29, dinsdag 30 sept. en woensdag 1 okt. worden behandeld zijn: Goddelijke Liefde en menselijk lijden; Ergernissen in de Kerk; Moderne verkeersproblemen en moderne huwe lijksproblemen. De Letterlievende Vereniging ,,J. J. Cremer" geeft woensdagavond 8 okto ber ter opening van haar seizoen in de Haarlemse Stadsschouwburg een opvoe ring van „Oost, WestEgypte best" van Phiiip Johnson, onder regie van Henk Bakker en in de vertaling van Pim Dikkers. De op 6 september gehouden collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft het volgende resultaat opge leverd: Santpoort station) ƒ408,88; Santpoort(dorp) 567.-; Driehuis 394,79; Velsen (inbegrepen Velser- beek) ƒ572,26; Velsen(Noord) 1196,47; IJmuiden 1586,94. Totale opbrengst 4726,34. De opbrengst overtreft die van vorig jaar met 559,39. De verkoop van de artikelen in de stand van BIMIJ heeft, ondanks het teruggelopen bezoek, een bedrag opgeleverd van 729.- Alles bij .•Ikaar genomen een bijzonder verheu gend resultaat. De wetenschap, dat met dit geld weer een steentje kan worden bijgedragen aan de bestrijding van het leed, dat kanker heet, stemt tot grote voldoening.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2