uitblinker Drama van eenzame Vlaming in sfeerloze „derby" Jeugdige aanvallers doen de Oude Meesters Klaassens Twee strafschoppen ten onrechte toegekend Scheidsrechter Zsolt heeft een merkwaardige visie NAOORLOGSE BALANS SLAAT DOOR De honderdste Gelijk spel een betere uitslag MAANDAG 29 SEPTEMBER 1958 PAGINA 7 VAN DER HART: Gwardia klopt Sparta De zege op België is niet zo maar 'n overwinning: 't is een jubileum-zege, de honderdste in de ruim 53 jaar, dat het Nederlandse elftal officiële lan- denwedstrijden speelt. Sedert 30 april 1905 de wedstrij denreeks van het nationale elftal be gon toen ook in Antwerpen, en ook met een zege heeft het Oranjeteam 234 wedstrijden gespeeld. Hiervan werden er 100 gewonnen, 42 maal speelde de ploeg gelijk en 92 keren ging de winst naar de tegenstander. De spelers van het Nederlandse elf tal scoorden 549 doelpunten; 515 maal moest een keeper van de nationale ploeg de bal uit het doel halen. Tegen de Belgen werden 87 wed strijden gespeeld. Nederland won van die lange reeks 42 ontmoetingen, speelde er 18 gelijk en verloor er 27. De Rode Duivels scoorden 170 doel punten en kregen 214 tegen. (Van onze sportredacteur) De balans van de na-oorlogse ontmoetingen tussen de ..Rode Duivels" en Oranje s leeuwen is in het voordeel van de Nederlanders door geslagen. NederI and triomfeerde, of, beter gezegd, kréég de over winning met 2—3 in de zevenentwintigste wedstrijd sedert mei 1946, waar door het Oranjeteam voor de elfde keer zegevierde. T egenover die elf Iriomfen staan tien nederlagen en zes gelijke spelen. Een juiste afspie geling van het beeld van de wedstrijd is de overwinning met 2,3 echter beslist niet. België s nationale ploeg had eigenlijk wel recht op een gelijk spel en het team van de Rode Duivels zou dat resultaat zeker wel bereikt hebben, als niet uitgerekend de enige Vlaming tussen de tien Waalse voetbalcoryfeeën op een beslissend ogenblik had gefaald. Roland Storme, de rijzige stopper uit Gent, heeft namelijk een strafschop gemist. De tweede ten onrechte toegekende strafschop van de wedstrijd, want in de eerste helft had de onevenwichtige, gemakkelijk te beïnvloeden Hongaarse scheidsrechter Zsolt aan Van der Hart de kans gegeven om ongehinderd van elf meter afstand te schieten en zo voor Nederland de eerste gelijk maker te scoren. Maar, aan diezelfde scheidsrechter danken de tien Waalse Rode Duivels ook, dat zij bij het verlaten van de grasmat, die eens de Hel van Deurne heette, niet zijn uitgefloten door de uiterst kritische Antwerpenaren op de tribunes. De heer Zsolt werd de grote zondebok van een interland, die bepaald onbevredigend voetbal heeft gebracht en die slechts twee opvallende spelers had: Klaassens en Piters, de Belgische rechtsbuiten. al van de rechtervleugel weg en kwam niet meer op zijn plaats terug. Maar ook op het middenveld oogstte hij geen roem. Van Wissen was eveneens zwak. Hij zocht telkens zijn weg dwars door de tegenstanders heen en schoot zo natuurlijk niet veel op. Kwam er dan een pass naar een medespeler, dan was die onzuiver en dus zonder rendement. Daar bovendien Van der Linden bewees zijn „Utrecht se draai" wij hebben daar zaterdag nog over geschreven ook nu buiten clubverband niet te kunnen vinden, was het voor de hand liggend, dat Kruiver als middenvoor in een zeer grepen om te profiteren van de afwezig heid van de erkende Oude Meesters: Wilkes, naar Spanje teruggekeerd; Len stra, geblesseerd; Rijvers, zoekend naar zijn goede vorm. Nu moet worden vast gesteld, dat de opvolgers van Oranje's grootste naoorlogse voetballers zich niet hebben gemeld. Overigens moet óók worden gezegd, dat twee van de jonge ren fraaie doelpunten hebben gemaakt. De treffer, waarmee Van der Linden kort na de rust voor de tweede Neder landse gelijkmaker zorgde, nadat eerst een uitstekend schot van Kruiver op een Belgische verdediger was afgestuit, was een juweel van een kogel. De bikkel harde, toch zeer beheerste diagonale schuiver van Kruiver, die Nederland het derde doelpunt en dus de overwinning bracht, was eveneens de moeite waard. Klaassens voortreffelijk Scherp stak tegen het matige, brok kelige aanvalsspel het geïnspireerde door doelman Vanderstappen er nog juist zjjn vuist tegen kon krijgen. Teleurstellend is de strijd ook geweest, omdat in Deurne vrijwel alle sfeer ont brak. Slechts heel even is het „heilig" geweest; na de strafschop, waaruit Van der Hart scoorde. De penalty was dan ook ten onrechte toegekend. Scheids rechter Zsolt bezweek domweg voor het appelleren van de Nederlanders, nadat Klaassens van dichtbij tegen de boven arm van spil Storme had gekogeld. Van een opzettelijke overtreding was echter bepaaldelijk geen sprake. Storme stond toevallig in de baan van de bal, die daardoor even toevallig tegen zijn arm kwam. Even misplaatst was echter de strafschop, die de Belgen na de rust, bij de stand 2-2, kregen. Van der Hart speelde met een zijdelingse tackle de bal voor de voeten van de doorgebroken Jurion weg. Dat die strafschop geen doelpunt opleverde, mag gerust worden toegeschreven aan intimidatie-van-een- tegenstander, een door De Munck en Van der Hart gespeeld spelletje. Om de zenuwen van de tegenstander aan .3 tasten haalde Van der Hart zelfs de bal van de strafschopstip en legde hem twee centimeter achteruit. Het beoogde effect was bereikt. Piters die kennelijk eerst de strafschop zou nemen, werd weggedrongen door Storme en die schoot toen meters naast. Geen sportieve tac tische manoeuvre overigens! Doelpunt-met-een-luchtje Dat België niet en Oranje wel heeft ge profiteerd van de vrijgevigheid van de Hongaar Zsolt zou de indruk kunnen wekken, dat Nederland tamelijk goed koop aan de overwinning is gekomen. Zo is het ook weer niet. Tegenover twee gave treffers van Van der Linden en Kruyver staat slechts één doelpunt der Belgen, waaraan geen luchtje is. De ma nier. waarop Piters en rechtsbinnen Ju rion het ..muurtje" der Nederlanders bij een vrije trap van rechtshalf Hanon opentrokken en waarvan Hanon met een nuchter schot profiteerde, was bijzonder fraai. Erg fortuinlijk kwamen de Belgen echter aan hun tweede doelpunt. De Munck liet bij een slap schot van Houf de bal weer los en toen had rechtsbuiten Piters geen moeite om te scoren. Men zal intussen wel begrepen hebben, dat de openingswedstrijd in het nieuwe seizoen tussen België en Nederland een hoogst matige is geweest; matig en slecht geleid. Een wedstrijd bovendien, waarin de Nederlandse defensie soms te gemakkelijk was te passeren en daar om niet geheel voldeed en waarin de voorhoede, als gezegd, sterk heeft te leurgesteld. Zit u lekker, zou men tegen Van Wissen kunnen zeggen, ware het niet dat de vuist van de Belgische doelman Vander- stappen zo dreigend boven zijn hoofd hangt. Maar hoe het ook zij, met Van Wissen op de rug van spil Storme ont stond een hoogst merkwaardige situatie. geïsoleerde positie kwam te staan. In die eenzaamheid was hij uiteraard on gevaarlijk. Moulijn, tenslotte, schitter de ook niet bij de overigens spaarzame keren, dat hij met een kans op succes in het spel werd betrokken. Oude meesters niet vergeten Een negatief beeld aus, dat wij van de voorhoede hebben moeten geven. Spijtig is zoiets, want in alle harten leefde de hoop, dat de vijf jonge aanvallers in eikaars aanwezigheid dè inspiratie zou den hebben gevonden. Dan had zich een linie kunnen vormen, die een grote be lofte voor de toekomst inhield en die op overtuigende wijze de kans had ge- optreden van Klaassens af. De lange VVV-er was niet alleen een secure, knap reagerende verdediger, van veel meer allure was nog de wijze, waarop hij de voorhoede stuwde en zelfs als zesde aanvaller mee naar voren trok. Hij was eigenlijk de gevaarlijkste man voor de Belgische doelman Vander stappen. 3 keer kogelde hij voor de rust na onweerstaanbare rushes in. De eerste keer kon de Belgische doelman met veel moeite de bal tot corner ver werken. De tweede keer schoot hij pre cies over de lat en tenslotte forceerde hij met zijn derde schot de strafschop, waaruit Van der Hart de score voor Nederland opende. Na de rust probeer de Klaassens nog eens zijn geluk. Toen werd de bal even door een Belgische verdediger in zijn vaart geremd, waar- et beslissende moment. Hard en laag heeft Kruiver in net midden de bal in het Belgische doel gejaagd. Vande stappen bukt zich verrast in de richting van de bal, maar hij kan geen redding meer brengen. Nederlands derde en winnende doelpunt. HELDEN ZONDER GLORIE Van onze speciale verslaggever) y uim vijf maanden geleden J~y brachten circa achtenzestig duizend toeschouwers in de Antwerpse „Bosuil" het Nederlands elftal een donderende ovatie, zij deden dat na de indrukwekkende triomf van 72 op België. Zondag stapte het nationale team opnieuw met een overwinning van Deurnes historische voetbalgrond, nu echter met een overwinning waaraan iedere glans ontbrak. Het applaus bleef achterwege. Aanvoerder Van der Hart en zijn mannen waren deze keer helden zonder glorie. Dat het scorebord een eindstand aangaf van 3—2 in Oranjes voordeel kwam zeker niet door hun toedoen alleen. Daar voor hadden zij te veel fortuin gehad bij het ongeluk van de Belgen, in het bijzonder de eenzame Vlaming Roland Storme. Voor de rijzige Gentenaar was het verblijf in Deurne op deze zonnige middag inderdaad een hel. Al na een half uur spelen trof hem het noodlot, toen de Hongaarse arbiter Zsolt hem van „hands" beschuldigde en be strafte met een penalty. Een aan vechtbare beslissing die voor Neder land de eerstgelijkmaker betekende- In het laatste kwartier van de vfed- strijd had Storme de gelegenheid om België aan een wellicht beslis sende voorsprong te helpen. Zsolt greep toen bij een duwtje van Van der Hart de kans om in één slag alles van voor de rust goed te maken. Hij gaf een penalty tegen Neder land die Storme mocht nemen om zijn „fout" goed te maken. Onder doodse stilte nam de markante spil met opgeheven borst zijn aanloop om vervolgens hard naast de paal te schieten. Acht minuten later be reikte het Belgische drama zijn hoogtepunt. Toen joeg midvoor Kruiver op de rechtervleugel de bal met kracht langs de vertwijfeld grijpende vingers van doelman Van derstappen, het beslissende doelpunt, dat Nederland zijn honderdste over winning bracht. Het muntstuk, dat de Hongaarse scheidsrechter Istvan Zsolt met een driftig gebaar omhoog gooide, wees België als winnaar van de toss aan. Zo bracht dan Kruiver voor de tweede keer in zijn nog jonge carrière de bal in een derby aan het rollen. Hij deed dit niet zo best, want België ontnam Nederland de eer van de eerste aanval en rukte direct op naar het doel van de Munck. Het team der Walen deed zulks met een opvallend enthousiasme en nog hadden alle toeschouwers hun plaatsen niet ingenomen of De Munck moest al een fel schot van midvoor Stockmans tot corner verwerken. De Belgen zoch ten ijverig naar de juiste combinaties, echter nog niet met veel succes. Het Vlaamse deel van het publiek wenste met de Waalse voorhoede geengeduld te hebben. Het loeide geducht toen Piters en Jurion hun passes niet de iuiste richting gaven. De Belgen voelden kennelijk veel voor een vlotte start. Nederland kwam ei behoudens een individuele poging van Kruiver voorlopig niet aan te pas. Linkshalf Mathonet, de Belgische aan voerder en zijn collega Hanon drongen op tot dicht bij het i^Jederlandse doel gebied en forceerden daar belangrijke Kansen. Hanon wilde daar zelf een van benutten. Zijn schot was té onzuiver. Maar in de 7de minuut zou het dan gaan gebeuren. Walen en Vlamingen grepen elkaar vast toen Piters de Neder landse verdedigers misleidde met een scherp passje naar Jurion. De gebrilde rechtsbinnen maakte toen zijn eerste blunder. Het tikje dat De Munck kans loos moest maken kwam wel, maar de bal rolde ver naast het doel. De energie van Piters deed België zijn kans op de openingstreffer behouden. De kleine, donkere rechtsbuiten van Standard Club Luik was overal om met kleine tikjes en handige „overstapjes" voor lopig echter niets anders te bereiken, dan de woede van het Vlaamse publiek Zijn teamgenoten konden of wilden hem niet begrijpen en maakten door gebaren duidelijk, dat die Piters toch maar een hopeloos geval was. Nederland met zijn zes aanvallers nu eens nam Klaassens dan weer Noter- mans actief aan de aanval deel kwam pas na ruim een kwartier dicht bij bet Belgische doel. Daarin bleek doelman Vanderstappen zijn zenuwen kennelijk niet de baas, want toen Moulijn de bal na een pass van Kraay scherp voor doel trok, veroorzaakte de Belgische doel man enorm veel deining, door de bal na een misser op de doellijn te laten stui teren. Verder kon Nederland het voor lopig niet brengen, want de kans die Van der Kuil met een vrije schop we gens obstructie kreeg, strandde op de brede borst van rechtsback Devogelaere. Klaassens „vuurvast" België bleef sterker. De Rode Dui- vas waren sneller en hadden beslist meer gevoel voor de combinatie. Jurion, Houf en Stockmans toonden steeds meer begrip voor de stuntjes van Piters. Kraay en Klaassens hadden dan ook de grootste moeite om het gevaar op de rechter vleugel in bedwang te houden. Gelukkig stak Klaassens in een uitste kende vorm. Hij liet zich door Piters niet „nemen" en kwam in de vele duels met de snelle rechtsbuiten vrijwel steeds als overwinnaar te voorschijn. Na 21 minuten leidde dit bijna tot een doelpunt. De Venlonaar ontnam Piters weer eens de bal en ondernam vervol gens een rush in de richting van bet. Belgische doel. Terwijl iedereen op een voorzet wachtte, loste Klaassens met het linkerbeen onverwachts een haid schot, dat Vanderstappen met een blik semsnelle reactie tot corner stompte. In de strijd kwam juist meer even wicht. toen de Belgen op ietwat ver rassende wijze de leiding namen. Van der Hart had buiten het strafschopge bied hands gemaakt. Met zorg werd net bekende muurtje gevormd, terwijl üe Munck zich in de hoek opstelde van waar hij meende de situatie te kunnen overzien. Toen gebeurde het. Voor de bal, waarachter rechtshalf Hanon had plaatsgenomen, liepen Piters en Jurion razendsnel langs elkaar heen. Kraay, Klaassens en Van der Hart vlogen er in. Zü liepen naar de twee Belgen toe om hen af te dekken. Er kwam een „gat" en hierdoor schoot Hanon de bal hard in het net (01). Het Belgische publiek reageerde enthousiast. Onder luide aanmoedigingen trokken de Rode Duivels opnieuw ten aanval. Weer ver oorzaakte Van der Hart een vrije schop. Weer knalde Hanon hard in de richting van De Munck, maar nu redde het been van Wiersma ten koste van een corner. Een schot van Klaassens bracht nau welijks verademing, want spoedig hier op juichte het Belgische legioen voor een kogel van Stockmans, waarvoor De Munck In gestrekte houding naar de grond moest en voor een zeer scherpe voorzet van Piters, die de 36-jarige doelman met een nonchalant gebaar tegen de lat tikte. Goedkope gelijkmaker Min of meer tegen de verhouding in kwam Nederland naast België. Bovendien op zeer gelukkige wijze. Klaassens had weet- eens ingeschoten. Bijzonder hard zelfs, maar toch niet in de richting van het doel. Zijn schot trof de bovenarm van de stop- perspil Storme, die zich binnen de lijnen van het beruchte strafschop gebied bevond. De goede Gentenaar kreeg de schrik van zijn leven toen Zsolt naar de penaltystip wees. Hij protesteerde heftig. Klaassens had immers tegen hem op geschoten. Hij had de bal eenvoudig niet kunnen ontwijken, zo hard was het schot. Maar Zso)t bleek onverbiddelijk. Aan voerder Van der Hart kwam naar voren om het vonnis te voltrekken en om daardoor zijn fout, die tot het eerste Belgische doelpunt leidde, in de schaduw te stellen. Hij schoot be heerst in en onder het geloei van de Belgen ging Nederland weer met ge lijke kansen verder. De strijd werd nu vinnig, ae stem ming was geprikkeld. Er kwam sfeer. De verdedigers gingen er zoals dat heet „flink-tegen-aan" en dit was er mis schien wel de oorzaak van, ctat er van het aanvalsspel weinig goeds meer te recht Kwam. Eén kans kwam er nog voor de rust en wel voor Nederland. Een opleving van Moulijn bracht ineens de vaart er in. De donkere Rotterdam mer draaide bliksemsnel om back De vogelaere heen en wipte de bal ver volgens op de schoen van de vrijstaan de Van der Linden. De linksbinnen faalde jammerlijk. De bal vloog recht in de armen van Vanderstappen. De Munck blundert De tweede helft Kreeg een wilde ouverture. Al na twee minuten wan delde Jurion doodkalm langs Van der Hart, toen Stockmans hem op tijd de bal had toegeschoven. Maar wat de duizenden Belgen smeekten en wat ge zien de situatie ook zeer voor de hand lag, gebeurde niet. Op onbegrijpelijke wijze werkte Jurion, een van Ander- lechts sterren, de bal langs de verkeer de kant van de doelpaal. Vijf minuten later wilde nij zijn fout goedmaken en opnieuw kwam hij oog in oog met De Munck. Nu echter was Notermans op tijd ter plaatse om door middel van een corner redding te brengen. Nee, met Jurion ging het niet. Houf, de linksoin- nen, had beslist meer succes. Het schot dat hij na 7 minuten op het Nederland se doel afvuurde, was in feite een half mislukt schot. Juist daardoor kreeg de bal echter een verraderlijk effect. De Munck kon hem niet onder controle krijgen en toen was er ineens Piters, om met een beheerst tikje België nieu we hoop te bezorgen. Van der Linden scoort Zou het dan toch lukken? Het leek er op, want in de volgende ogenblikken kwam De Munck alweer in grote moei lijkheden na een misverstand met No termans. Het liep gelukkig goed af. Het Belgische offensief nam af. Oranje, dat met een onsamenhangende voorhoede voor de Belgische defensie geen pro bleem vormde, ging weer eens ten aan val. De acties waren echter veel te doorzichtig, de combinaties werden bij zonder traag uitgevoerd. Dit konden Storme en de zijnen wel verwerken. Maar plotseling flonkerde even de ster van Van der Linden, het Utrechtse voetbalidool. Met de allure van een meester haalde hij uit voor een indruk wekkend schot. Hoog over het blozende gezicht van de Vlaamse reus Storme vloog de bal naar de linker bovenhoek van het Belgische doel. Vanderstappen strekte zich zo ver hij kon, maar de bal scheerde langs zijn vingertoppen naar het net (22). Weer had Neder land gefijk gemaakt. Het tempo daalde opvallend. Neder land scheen door het succes van Van der Linden nauwelijks geïnspireerd. Slechts Klaassens bleef volop actief. Hij was ook de man, die in de 20ste mi nuut het enorme schot inzond, dat Bel gië dicht bij een achterstand braent. Slechts doordat Storme erin slaagde om de vaart van de bal iets af te remmen kon Vanderstappen op tijd in de rech terhoek van zijn doel zijn om redding te brengen. Naarmate de tijd verstreek daalde het spelpeil. In de Nederlandse voorhoede zocht men wanhopig naar de juiste opstelling. Van der Kuil kwam steeds meer naar binnen, Kruiver steeds meer op de vleugel. Van enig verband was geen sprake. Bij de Belgen vlotte het al evenmin. De lange dribbles van Jurion hielden het spel te lang op, ver wijl de zwak spelende Paeschen op de linkervleugel door Wiersma volkomen werd uitgeschakeld. Arbiter Zsolt. die nog al wat wonderlijke beslissingen nam, zorgde in de 30ste minuut voor grote opschudding. Jurion snelde weer eens met de bal aan de voel naar het Nederlandse doel. Van der Hart wilde hem met een sliding stuiten. Zsoit list zich deze kans niet ontgaan Hij zou zijn „blunder" van voor de rust in één slag goed maken en onder gejuich van alle Belgen wees hij driftig naar de penalty-stip. Ook de Nederlandse pro testen waren tevergeefs. Terwijl Van der Hari het spel op hield om in samenwerking met Piters de bal goed te leggen, kwam vanuit het Belgische achterveld spil Storme aan gerend. Hij, de ongeluksvogel, die echt buiten zijn schuld de penalty van voor de rust had veroorzaakt, smeekte aan- 'oerder Mathonet om deze strafschop te mogen nemen. Hij kreeg de toestem ming. Met tegenzin liet de rappe Piters zich door de Vlaamse spil van de bal dringen. Storme wenste de bai niet in het kuiltje, dat Van der Hart in ie grond had geschopt en legde hem an ders neer. Zsolt kon zich daarmee niet verenigen en legde de bal terug. Dit gebaar moet Storme van zijn stuk heb ben gebracht, want tot ontzetting van alles wat Belgisch was, schoot hij naast het doel. Het publiek loeide, de arme Vlaming duwde zijn gezicht snikkend in de grasmat. Op dat moment oe- treurde hij ongetwijfeld ooit met voet ballen te zijn begonnen. Kruiver beslist strijd Nog was het Belgische drama niet compleet. Nederland putte uit de blun der van Storme kracht voor een laatste offensief. Klaassens joeg strakke en zuivere passes naar zijn teamgenoten in de voorhoede. Uit een hiervan ontstond een goede kans voor Kruiver, maar de jonge PSV'er m'kte ver naast het doel. Bijna 5 minuten voor tijd vond Kruiver wel de goede richting. Van Wissen had hem op de rechtervleugel de bal toege schoven. Linksback Thellin was ner gens te bekennen, dus kon Kruiver op zijn gemak richten. De aanvalsleider deed dat ook en met een harde schui ver passeerde hij Vanderstappen. Zijn doelpunt besliste de strijd. In de Nederlandse kleedkamer heerste een gematigde vreugde over de op het nippertje verkregen zege. In die vreug de schemerde duidelijk de algemene mening door, dat de Oranje-elf eigenlijk iets te veel had gekregen. Van der Hart vond, dat een gelijk spel de krachtsverhouding beter zou hebben weergegeven. Hij kon er nog niet over uit, dat Hanon het hem geleverd had de bal bij de vrije trap langs het muurtje te werken. „De Belgen hadden overigens een voorhoede, waarin meer goede wil dan verband zat", aldus Van der Hart. Ook De Murck was van mening, dat Nederland een gelukkige overwinning had behaald als resultaat van een slechte interland. „Het was ook helemaal geen echte Holland-België. Het ging anders veel feller toe en het publiek was echt tam vandaag." De Belgische coach, \/andenstock, die tevreden was over de tactiek van zijn pupillen, maar minder gelukkig bleek te zijn met de onvoldoende samenhang van de ploeg, bleek nog steeds een beetje boos over de strafschop tegen Storme. „Dat was geen hands en dat was geen penalty", zei hij geërgerd en zijn jongens stemden er gretig mee in. Zege, maar geen roem voor Oranje Ben hachelijk moment voor de Munck. Notermans en Stockmans rollen over elkaar op de doellijn en de bal glijdt door in de richting van de Nederlandse doelman. ttiitiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiii Voor 30.000 toeschouwers is te Warschau •en vriendschappelijke voetbalwedstrijd ge- soeeld tussen Gwardia" uit Warschau en Sparta. De Polen wonen met 10. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. Rllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vijf doelpunten en een gemiste straf schop, men zou zo zeggen, dat er wel het nodige te beleven is geweest in het Antwerpse Stadion. Toch niet. Daar was om te beginnen het voor een interland onbevredigende niveau, waarop is ge speeld. Over het algemeen zat er meer „lijn" in het spel van de Belgische ploeg. Bjj onze zuiderburen kon men nog spre ken van enig verband tussen de linies en hun aanvallen werden soms met enig overleg en zelfs met enige fantasie op gebouwd. In de Nederlandse ploeg was er weinig reden tot klagen zolang de bal moest worden behandeld door een ver dediger of een der kanthalves, al was er soms dan enige schrik bij Oranje's aanhang als Van der Hart zich door de zwervende Belgische middenvoor Stock mans tot al te uitgebreide escapades liet verleiden. Ook hield men wel eens de adem in bij de duels tussen Kraay, Oranje's nieuwe linksback, en de Belg Piters. De kittige rechtsbuiten der Rode Duivels had namelijk aan heel kleine „gaatjes" al voldoende om gevaarlijk te zijn. Bepaald teleurstellend was echter de gang van zaken in de Nederlandse voorhoede. Aanval zonder eenheid Men weet het: Van der Kuil, Van Wissen, Kruiver, Van der Linden en Moulijn, zij zijn alle vijf individualisten van nature. Er was dus enige vrees, dat zij geen eenheid in de aanvalslinie zouden brengen, en, die vrees is helaas bewaarheid. Helaas, omdat duidelijk werd, dat zij stuk voor stuk de allure misten om met solo's de strijd enig aanzien van formaat te geven. Alle vijf stelden zij daarom teleur; de een meer, de ander minder. Van der Kuil, merkend, dat hij zijn glorie zelf zou moeten zoeken, zwierf kort na de rust lliiiiilliiimiiiillliillliliiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De Oude Meesters, Lenstra en Rijvers, langs de lijn. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7