Acht jaar geëist tegen notaris, die meer dan een y2 miljoen verduisterde FOCKINK K.A.B.-Haarlem heeft weer een gevarieerd winterprogram Moeizaam debat over minimum-exportprijzen I^rouueI) De maandagse beurs in het Krelagehuis M ltottlePpi'zen Sieraden van Joodse cliënten te gelde gemaakt Concordia-H. en TYBB op dreef Hoe spelen onze r.-fe. clubs? De beste bessen... PRODUKTSCHAP SIERGEWASSEN Handbal Haarlem e.o. WOENSDAG 1 OKTOBER 1958 fAGINA 11 Faillissementen r^rmfp J M Cokart. H J. MS" coSrt.'cSS?:1™™6 Sia». BESSEN VAN PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties Teeltrecht Kring Oost Kring Noord Kring West Kring Centrum D.S.O. 1 wint toernooi van Jongensstad (Van onze verslaggever) „Een man in uw beroep, dat in dit land zoveel aanzien geniet, moet te vertrouwen zijn. U heeft met dat ver duisteren en knoeien iets verschrikke lijks gedaan". Bleek en ontdaan luis terde dinsdag een 53-jarige Heem- steedse notaris naar deze woorden van mr. J. Knottenbelt, president van de Amsterdamse rechtbank. In de tenlastelegging stond 338.000, maar tijdens de zitting bleek dat het totale bedrag, waarop verdachte door zijn geraffineerde malversaties beslag had gelegd ver boven het half miljoen lag. Een zeer omvangrijke fraude dus, zo omvangrijk zelfs dat de officier van justitie, mr. G. H. v. Everdingen, sprak van een zeldzaamheid. In zijn requisi toir meende hij dan ook een zware straf te moeten vorderen: Acht jaar gevan genisstraf met aftrek en ontzetting uit het ambt. In de villa te Heemstede werd jaren lang vorstelijk geleefd. In de garages stonden twee auto's, voor de huishou ding zorgden twee dienstboden. De kas ten hingen vol met kleding waarvan de waarde meer dan 25 mille vertegen woordigde. De vrouw des huizes kon het zich permiteren een Nertz-stola van 22 mille aan te schaffen en een zoon liet op vaders kosten in Overveen een eigen manege bouwen waarin vier paar den werden ondergebracht. Dit alles waren slechts enkele voorbeelden waar mee tijdens de zitting werd duidelijk Slaakt welke fabelachtige sommen gelds de notaris en zijn gezinsleden konden uitgeven. Was zjjn praktijk in Amsterdam dan zo indrukwekkend, had de man, die ja renlang onder grote financiële zorgen gebukt ging, opeens een zeer winstge vende positie? De gezinsleden hebben zich over deze vragen waarschijnlijk nimmer het hoofd gebroken. Het voor naamste was dat vader steeds met veel geld op de proppen kwam en waar dat vandaan kwam mochten of wilden zij niet horen. Uit de verklaringen van zo- 5iel de getuige-deskundige, mr. A. Th. E Kas tem, als de raadsman, mr. D. M™51!* Jr., bleek echter dat ver dachte als notaris helemaal geen gro- Uvfi Hi'!-had in de hoofdstad een klein kantoortje, waarop een naar mensen werkten. Zelf ging hii de ver schillende cliënten af om gelfl'of papie ren af te halen, iets wat voor een no- r^,toS-i0nge tiHe'Ök is. Nee, een groot •rg beschefdem Met en ZÖn winst waS Maar verdachte had een andere bron 1w«n«Si(eu» u-n bron van inkom- J i hl>na 15 Jaar onge- was hef01he^n A1 tijdenS de oorlog w&s net begonnen. Als vervanirer van hïi* hot'behep1' <!<*n Joodse notaris, had dels waarond^r°Vsieradcn °hillentJr b0C~ joodse cliënten. RtVeT zett7h« H?aHe1nrh"eftSo??ed'S"aechtbank te her 195T eeen ffl?11i==lns ag 30 septem ber 1958 geen faillissementen uitgespro- Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 30 september 195$ opgeheven het faillissement van Hendrik Kroes gehandeld hebbende onder de naam Horlogerie Suisse, wonend* te Haar- lem: Rechter-CommislarU mr N Reeling Brouwer. Curator. ™r Ar F Haarlem? Te Wegens het „verbindend worden van de enige ^elmgsljjsten zijn op 29 sep- tember 1958 geëindigd de faillissemen- pm trer' v-h- handelende rwoot" wnnmfl andelsondememing „Correct wonende te Haarlem Rech- Curator, mr. F. J. Princ*n neerliet advocaat en procureur te Haarlem. Leendert Apon muurfraiser, wonen- heschikking van cie Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van 30 september 1958 is de op 19 maart 1957 aan Pieter Drijver, koopman, wonende te IJmuiden. gem. Velsen verleende definitieve surseance van betaling ver lengd voor de tijd van een jaar, ingaan- t® 1958> Bewindvoerder js mr> J. W. Rutgers, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van 30 september 1958 is de op ig aprii 1957 aan Johannes van de Eijckhoff, zaak- drijvende onder de firma Electra Lasch, wonende te Haarlem verleende definitieve surseance van betaling ver lengd voor de tjjd van een jaar en zes maanden, ingaande 11 augustus 1958. De bewindvoerder is mr. F. J. D. Theyse jr., advocaat en procureur te Haarlem. Aan Johan Henri Kuipers, technicus, wonende te Heemstede is bij vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, d.d. 30 september 1958 reha bilitatie verleend van zijn 0p 29 janua ri 1957 uitgesproken faillissement. in geld om en dat besteedde hp aan zijn gezin. Na dé oorlog kwam hij in grote moeilijkheden omdat de Joodse notaris weer terugkeerde en enkele cliënten betalingen eisten. Maar verdachte sloeg zich er doorheen en toen de Joodse notaris naar Amerika vertrok volgde spoedig zijn benoeming tot notaris en kon h{j de praktijk overnemen. Hierna begon nen de verduisteringen op grote schaal. Meer dan 30 boedels, die aan hem wa ren toevertrouwd, verdwenen, kwitan ties kregen valse handtekeningen, met onderhandse volmachten werd ge knoeid. Duizenden en nog eens duizen den guldens kreeg de notaris op deze wijze in zijn bezit. Niemand vermoedde onraad en zijn gezin kon ongestoord in grote weelde leven. Tot dan tegen het einde van het vo rige jaar twee vertegenwoordigers van de raad van bijstand, die helpt bij no tarisadministratie en tevens een soort controle uitoefent, ontdekten dat er met een handtekening Iets niet In orde was. De notaris zei dat deze een jaar oud was, maar een natte vinger bracht al gauw aan het licht dat de handtekening nienw moest zijn. De zaak ging aan het rollen. De notaris bekende. Hij vroeg aan de vertegenwoordigers of hij af scheid van zijn gezin mocht nemen en beloofde op erewoord terug te komen. Hij kwam echter niet terug, maar ging een week aan het zwerven. Op oude jaarsavond gaf de Heemsteedse notaris zich bij de politie aan en legde hij een volledige bekentenis af. „We praten er nu op de zitting wel rustig over, maar het is toch eigenlijk wel bij de beesten af", zei mr. Knotten belt tot de gebogen figuur in de ver- dachtenbank. „Zelfs het geld, dat be hoorde aan de Nederlandse padvinders, waarvan u notabene penningmeester was, is verduisterd". Van al de bedragen is nauwelijks iets over. De curator, die bij het faillisse ment een schuld van ruim 6 ton con stateerde, vertelde op de zitting dat de activa van het faillissement onge veer 160 mille bedragen. Het was voor hem. onbegrijpelijk dat de vrouw van verdachte volhield nimmers iets van de verduisteringen te hebben geweten. De verdediger noemde zijn cliënt een klein mannetje. Jarenlang had hjj ge werkt om zijn doel: notaris, te berei ken. Steeds vormden talrijke moeilijk heden een te grote handicap. Eindelijk op 33-jarige leeftijd kreeg hij de kans door het vertrek van de Joodse nota ris. „Hij had nu een praktijk, maar grote schulden dreigden opnieuw een spaak in het wiel te steken. Toen is hij met zjjn verduisteringen begonnen", zei mr. Grosheide. „Voor u staat een heel klein mannetje die op een gege ven moment een positie bekleedde die hjj niet aan kon. Ik vraag de rechtbank met deze trieste achtergrond rekening te willen houden en de man niet al te lang van zjjn gezin te scheiden". Uit spraak 14 oktober. Advertentie £6,65 pet Hterkniik Tijdens de dinsdag 30 september in Den Haag gehouden openbare bestuurs vergadering van het Produktschap voor Siergewassen (P.V.S.) heeft men enkele uren moeizaam gedebatteerd over het advies van de Commissie van Bijstand voor Bloembollen (C.v.B.) met betrekking tot de minimum-exportprij zen voor de bloembollenhoofdsoorten, zonder dat men daarover tot een defi nitieve beslissing is gekomen. Export en kwekerij verschilden van mening over de voor de z.g.n. massa soorten van late tulpen voorgestelde prijzen en de partijen kwamen daar over niet tot overeenstemming. Het ein de was dat het advies weer werd te ruggewezen naar de C.v.B. met een uit- zonderingsvoorstel. Vrijdag a.s. zal de C.v.B. deze zaak in besloten vergadering behandelen en dinsdag 7 oktober zal de materie we derom ter openbare bestuursvergade ring van het P.v.S. in bespreking ko men. De voorzitter van het P.v.S., dr. A. J. Verhage, leidde het agendapunt in met de mededeling dat de C.v.B. met tot overeenstemming is gekomen met betrekking tot een voorgestelde lijst van uitzonderingen en daarom bleef bij een globaal advies, houdende uniforme minimum-prijzen voor de hoofdsoorten hyacinten, tulpen en narcissen. Het debat werd geopend door de heer A. J Braam (Bloemb. cult, en VOB) die betoogde dat de geadviseerde ex portmarge van 82 pet. boven de binnen landse m.p. te hoog is en afgerond niet meer dan 71 pet. behoeft te zijn. Spr. betwijfelde of de berekening wel juist was. Mr. F. M. B. Nederveen (Bond v. Bloemb.h.) verwonderde zich over de twijfel van de heer Braam en gaf aan hoe men tot de 82 pet. is gekomen. Spr. betoogde op zijn beurt dat de gecalcu leerde 82 pet. nog te laag was maar dat men hierover in het P.v.S., de C.v.B. en de z.g.n. Kleine Commissie tot over eenstemming was gekomen. Daar was Advertentie Koninginneweg 6, by Raambrug en zou het maandag in de keur- ringszaal van het Haarlemse Krelagehuis niet aanzien dat het dahliaseizoen ten einde loopt want als een inzender kans ziet in de laatste da gen van september nog een collectie van niet minder dan 80 pomponvarië teiten op te stellen dan is er toch nog wel wat te beleven. Geen wonder dat deze prestatie beloond werd met het diploma voor gouden medaille. Tevens hebben de chrysanthen, de herfstbloe men bij uitstek, hun intrede gedaan, waardoor alles bij elkaar genomen de keuring van maandag nog zeer interes sant was. De 80 soorten pompon-dahlias waren van de fa. D. Bruidegom in Baarn. Het is natuurlijk ondoenlijk ze alle met name te noemen en wij volstaan dus met een greep uit deze collectie te doen. Allround, een grootbloemige, heeft een zeer zachte lila tint. Zuiver lila is ook Avilla, terwijl Daphne, diep pur- perrose, ook tot deze kleurschakering mag worden gerekend. Een mooie com binatie vertoont Little Willem: paars rood met wit. Dieplila is de grootbloe mige Olympia en lila-purper, ongeveer de kleur van catleya, is Orchid Gem. De bekende Sublime was ook aanwezig, purperrood met donker hart en tenslot te nog in dat genre Willo's Violet. In rose noteerden we Chris, Puff Ball en de zeer fraai getinte Tenderness, terwijl in het rode genre de aandacht werd gevraagd voor Effect, Little Conn, Lydia, Mary Broom rood met wit en de zeer donkere, bijna zwarte Tam Tam. Bon Voyage is zacht goud brons, terwijl de grootbloemige dr. John Grainger barnsteenkleurig is. Gouden Bal deed zjjn naam eer aan, maar Mimosa deed er in kleur weinig voor onder. Verder noteerden we nog Gloire de Lyon, grootbloemig zuiver wit, Little Irene, okergeel met rose, Mahogany met de sprekende tint, de zuiverwitte Schneeflocke en White Pi geon. J. J. Bos uit Lisse had drie bloem stukken van gemengde Unwmdahlias laten maken, half-dubbele variëteiten in goede kleurschakering. De kwali teit van de bloemen was echter niet best meer en daardoor had ook het re sultaat van de binder Cock Veldhuis geleden. N. J. van Oosten, Den Haag, toonde nog een grote mand met de diepgele s.c. Caesar, tezamen met Prefect, lila, mannequin, zalmrose en de purperen Nocturne. De violet met witte halskraag Electra stond opge steld naast Clochard die iets lichter is en waarin wij de nummer-zaailing van vorige week herkenden. K. Maarse Dz. Jr., Aalsmeer, liet nog eens de mooie oranje s.c. Sunmaid zien en W. de Ruyter, Oegstgeest, c. de Ruyter s Sensation, die mooi oranje is met klei ne gele punten, alsmede de goed ge bouwde middelgrote witte dec. Sweet Seventeen. Er was nog een kleine collectie bij goed waaronder de reeds enkele we ken achtereen gebrachte Cathanance coerulea major van P. van Hensber- gen, Hillegom, en Habranthus ro- bustus van P. Drost, Lisse, eveneens een bekende, dikwijls geziene verschij ning. Zeer mooi waren een tweetal violetrode Nerine douna Tubergeni, in gezonden door C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem. Zwanenburg Beauty is iets donkerder dan de type. Nerine Bowdenii superbe, die kleiner is en veel lichter van tint, stak er wat pover k^e* eerste chrysanthen werden aan- gevoerd door de fa. Gebr. Spaargaren van Aalsmeer. Wij noteerden ongeplo- zen Golden Delightfull, de oranje Chat- worth en de lilarose Aynl. Als geplo- zenen werden voor het voetlicht ge bracht de zeer mooie, melkwitte Vera Lvnn. Greenwich Princess, mauve, Shining Gold, Harold Park, prachtig eigeel, Goldene Sonne, oranjezalm, de lichtlila Frances Pass en tot slot Im perator Red, bruin en lichtbrons. geen enkele twijfel, aldus de heer Ne derveen. De heer Braam repliceerde: er was in de C.v.B. wel degelijk twijfel; spr. handhaafde zijn bezwaren. De heren L. B. Roelofs (ANAB) en P. Bos (Mere.) maakten aanmerkin gen op de wijze van kostprijsberekening door het LEI en de accountantsdienst van het departement. De heer L. Ster- ringa (Mere.) stelde vast dat de expor teurs met de voorgestelde prijzen pre cies hun zin hadden gekregen. Na heel veel moeite hebben partijen elkander eindelijk gevonden, aldus de heer Ster- ringa. Spr. zou er liever niet meer over praten en thans definitief uitspraak doen. De heer W. F. v. Dam (St. Franc. v. Ass.) maakte bezwaar tegen de z.i. te hoge prijs voor de massasoorten late tulpen. De uitkomst van het advies is niet zoals spr. het graag had gewild. Ook de heren L. A. Elferink (St. Deus-dedit), Th. R. de Vroomen (Bond v. Bloemb. h.), K. de Geus (Centr. Landb.org.) en Teun Kralt (Ned. Bloe misterij) zeiden er het hunne van waar op tenslotte de heer Braam verklaarde het advies te willen aanvaarden wan neer er uitzondering wordt gemaakt voor een aantal door spr. genoemde massasoorten late tulpen. De heer de Vroomen kon zich daar mee niet verenigen. Mr. Nederveen zei- de dat daarmee de export wordt bena deeld. Wil men voor bepaalde soorten naar beneden dan moet men aan de andere kant naar boven. Dr. Verhage: „Als dat gebeurt, gaat u dan akkoord?" Mr. Nederveen: „Nu niet meer. De heer Braam stelde daarop voor de door hem genoemde uitzonderings soorten de volgende prijzen voor: bin nenlandse m.p. 42,50 voor z.12, 32,50 voor zift 11. Minimum-exportprüzen: 80 voor zift 12 (het advies van de C. v. B. luidde ƒ90), en ƒ62,50 voor zift 11. Dr. Verhage vond het weinig elegant zonder overleg met de C.v.B. het voor stel te wijzigen. Mr. Nederveen kende de consequenties van het voorstel- Braam niet en voelde er derhalve niet voor. De voorzitter wilde stemming, maar zover kwam het niet. Zonder stemming werd besloten het advies terug te zen den naar de C.v.B, met verzoek aan dacht te willen besteden aan het uit- zonderingsvoorstel van de heer Braam. Dit betekende in feite een overwinning van de kwekerij op de export. Dinsdag 7 oktober a.s. zal het al of niet gewij zigde advies van de C.v.B. wederom in bespreking komen. In een vergadering van de Commis sie van Bijstand voor de bloembollen is door een der leden naar voren ge bracht, dat een unaniem genomen be sluit, aan het bestuur van het P.v.S. te adviseren in verband met de nieuwe meetwijze het teeltrecht voor hyacin ten er tulpen te stellen op 105 pet. van 1957-1958 en voor narcissen op 104 pet. van 19571958, enige fiscale gevolgen zal hebben. Door deze veranderde wijze van me ten is een compensatie nodig, omdat thans een grotere oppervlakte als dien stig voor de teelt wordt aangemerkt. Deze compensatie van 5, resp. 4 pet. brengt derhalve geen uitbreiding van de teelt met zich mede. Berekeningen hebben uitgewezen, dat vergroting van het teeltrecht zal leiden tot een eenma lige verhoging van inkomsten- of ven nootschapsbelasting van pl.m. 865.000 en een jaarlijks terugkerende hogere vermogensbelasting van plm. 25.000. Bovendien moet bij verdere uitbreiding van de teelt het jaar daarop een één malige verhoging van inkomsten- of vennootschapsbelasting worden betaald ook dan steeds over het oorspronkelijke meerdere teeltrecht. Er wordt nu overwogen, aldus een advies van de C.v.B., de teeltrechten niet met deze percentages te vermeer deren, doch de metingscijfers per kwe ker op het bureau van het produkt schap mét deze percentages te laten verminderen. Ten aanzien van de teeltrechtper- centages voor het seizoen 1958-1959 wordt daarom door de C.v.B. het vol gende advies uitgebracht: hyacinthen en narcissen 100 pet. van 1957-1958 (beide met algemene stemmen) en voor tulpen 103 pet. van 1957-1958 (10 stemmen voor 103 pet., 1 stem voor 105 pet., 5 stemmen voor 100 pet. en 1 onthouding.). Zonder stemming en zonder discus sie ging het bestuur van het P.v.S. met deze adviezen akkoord. Tenslotte werden een groot aantal nieuwe verordeningen vastgesteld. De afdeling Haarlem van de Katho lieke Arbeiders Beweging en de tot die afdeling behorende kringen hebben ook voor de komende winter weer een aan trekkelijk, veelbelovend en rijk-gevari eerd program samengesteld, dat gepu bliceerd is in de jongste editie van „De Damiaatjes", het orgaan van de Haar lemse K.A.B., dat thans in een nieuw en welverzorgd gewaad verschenen is. Wat de afdeling Haarlem van de K.A.B. als geheel betreft, het program ma begint met de jaarfeesten, die 5, 6, 7, 9, 10 en 12 oktober gevierd worden. De eigen K.A.B.-toneelgroep „De Spe lers van Sint Frans" zal dan opvoerin gen geven van „Pier de Wonderdoe ner", een blijspel in drie bedrijven, ver taald, bewerkt en geregisseerd door Fr. van Emmerik. Zondag 2 november her denkt de afdeling haar dierbare doden, vooral de leden, die haar in het afge lopen jaar ontvielen, 's Middags om drie uur zijn de ziele-vespers in de pa rochiekerk van de H.H. Elizabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat, na afloop waarvan op het Sint Barbara- kerkhof een rondgang langs de graven wordt gemaakt met gezamenlijk gebed van het Rozenhoedje. Woensdag 19 no vember wordt in het Sint Bavo-gebouw een kadervergadering van de afdeling gehouden. Het traditionele Sinterklaas-kinder feest is vastgesteld op zondag 30 no vember in gebouw Sint Bavo. Voor de kinderen (van zes tot negen jaar) der leden zullen drie voorstellingen gegeven worden, die om twaalf uur, twee uur of om vier uur zullen aanvangen. Zondag 12 december volgt de gebruikelijke Ad vents- of Kerstviering, als voorbereiding van het hoogfeest van Kerstmis, door de afdelingsleden. De wetgevende ver gadering wordt woensdag 17 december gehouden. Onder meer zal daar de be groting aan de orde komen. Een tweede kadervergadering van de afdeling wordt woensdag 21 januari 1959 gehouden; woensdag 11 maart volgt de jaarver gadering, tevens wetgevende vergade ring. Als voorbereiding op het hoogfeest van Pasen is er maandag 23 maart een passie-uitvoering. De afdeling zal 1 mei uiteraard het feest van de Arbeid en van Sint Joseph, als patroon der arbei ders, vieren. De plannen hebben hun de finitieve vorm nog niet verkregen, maar de gedachten gaan uit naar een speci aal kerkelijke viering. Zo zal er in iedere parochiekerk die dag de eerste H. Mis worden opgedragen tot intentie van alle K.A.B.-leden en tot zegening van de arbeid, 's Avonds volgt dan een feestviering ter ere van Sint Joseph. Met de traditionele bedevaart naar Hei- loo sluit de afdeling in mei haar win terseizoen. Het winterprogram van de kring Oost start dinsdag 21 oktober met een plech tig lof bij de broeders van het Nagt- zaamplein, 's avonds om acht uur. Daarna is er een bijeenkomst voor het kader in het parochiehuis. Het Sint Wil- librordus-feest zal de kring Oost zon dag 9 november vieren met een H. Mis in de beide parochiekerken (Onze Lieve Vrouw van de H. Rozenkrans en Sint Dominicus en Sint Johannes de Doper) om 7.45 uur. Daarna wacht een feeste lijk ontbijt in de zaal aan het Teyler- plein. De mondakkordeonvereniging El- ba zal de gang van zaken tijdens het ontbijt muzikaal opluisteren. De jaar lijkse grote feestavond wordt in Oost ditmaal zondag 16 november gegeven in gebouw Sint Bavo aan de Smede- straat. De welbekende toneelvereniging Rocato zal opvoeren „Annemarie zeg jij het maar." Na afloop bal met medewerking van de band „The Drif ting Stars". Dinsdag 25 november is er een vormingsavond in het parochie huis van de Spaarne-parochie aan de Koningsteinstraat, welke avond gewijd zal zijn aan het onderwerp „Heerser of Slaaf". Het jaarlijkse kinderkerst feest wordt in Oost gegeven vrijdag 26 december, Tweede Kerstdag dus, in het parochiehuis aan het Teylerplein. Het feest zal verzorgd worden door kinde ren van de beide V.G.L.O.-scholen bin nen het rayon van de kring onder lei ding van mejuffrouw W. S. van Roozen- daal. Een bijzondere culturele avond van de kring Oost wordt dinsdag 3 febru ari georganiseerd in het gemeentelijk concertgebouw aan de Lange Begijne straat. Het jongedameskoor Clematis onder leiding van mevrouw Anny Bo- narius verleent daaraan zijn medewer king evenals een soliste uit de muziek school van mevr. Jo Vincent-Bos. Ook zal nog medewerking worden verleend door de dansgroep Marijke met enige volksdansen. Donderdag 26 februari is er een buurtbijeenkomst in het gebouw tje van de speeltuin Kindervreugd aan de Godfried van Bouillonstraat, vooral voor de kringleden in en om het Bavo- dorp. De heer A. Rood zal een inleiding houden over het onderwerp Woning bouw. Een vormingsbijeenkomst wordt dinsdag 17 maart gehouden in het pa rochiehuis aan het Teylerplein. De heer Joosten uit Hilversum zal spreken over de Jehova-getuigen en lichtbeelden ver tonen over Abbé Pierre en diens dak lozen. Een tweede buurtbijeenkomst van de kring Oost ditmaal voor de bewoners der Amsterdamse Buurt zal dinsdag 7 april gehouden worden in het parochiehuis aan het Teylerplein. De geestelijke kring-adviseur, kapelaan J. Breedveld, zal een inleiding houden over Jeugd én Opvoeding. De jaarvergadering van de kring, die tevens het winterseizoen zal besluiten, is vastgesteld op donderdag 21 april, ud< wordt ook gehouden In het parochiehuis aan het Teylerplein. Ter omlijsting zal een film, gepresenteerd door Herwon nen Levenskracht, gedraaid worden. Op. merking verdient tenslotte, dat het pro gramma van de kring Oost samenge steld is in overleg met de Katholieke Arbeiders Vrouwenbond van de kring. Zondag 2 november opent de kring Noord haar winterseizoen met een H. Mis met algemene H. Communie in de kapel van Jongensstad aan de Eem- straat. Daarna wordt gemeenschappe lijk ontbeten der traditie getrouw in de thans geheel gerestaureerde zaal van het K.A.J.-gebouw aan de Lingestraat, Dinsdag 18 november is de eerste cul turele avond van het seizoen in Noord, opnieuw in het K.A.J.-gebouw. De sinds jaren welbekende kienavond wordt vrij dag 12 december gehouden, om wild en vele andere prijzen in het K.A.J.-ge bouw. Het jaarfeest wordt zondag 11 januari gehouden in gebouw Sint Bavo. In afwijking met het gebruikelijke komt het Kringbestuur ditmaal met een to neelavond. Donderdag 22 januari wordt de jaarvergadering gehouden. De vas tenavondviering wordt maandag 9 fe bruari gehouden en volgens de aankon diging is er iemand voor aangezocht, „die in staat is er een hele bruiloft van te maken." Iets geheel anders wordt de gespreksavond, donderdag 19 februari, onder leiding van de heer Hendriks. Gesproken zal worden over het meest gelezen boek (i.e. de Bij bel). Huwelijk en Gezin zal als onder werp aan de orde komen maandag 19 maart op een gespreksavond. Dinsdag 14 april wordt ee:. culturele avond ge- organiseerd over het onderwerp Duur zame Werkgelegenheid. Voor de traditi onele sluitingsavond, donderdag 14 mei, zijn weer vele bekende artisten uitgeno digd, zodat ook dat wel een „hele brui loft" belooft te worden. Kapelaan C. Vriesekoop zal als geestelijk adviseur een Avondmis opdragen in de parochie kerk van Onze Lieve Vrouw van VII Smarten en Sint Bavo. Zondag 9 november opent de kring West haar winterprogramma met het Sint Willibrordusfeest. Om half acht zal in de Kathedrale Basiliek een H. Mis worden opgedragen, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in de zaal van Raamsingel 30. De heer S. Th. van Bijsterveld uit Voorburg zal er spre ken en de heer H. Tol zal zorg dragen voor aangename zang. 's Avonds zal die dag in gebouw Sint Bavo eer toneel uitvoering gegeven worden, van „Het nestje van de Antiquair". In zaal Raam singel 30 zal vrijdag 28 november een vormingsavond van de kring West ge houden worden. T-ater A. C. Vogelpoel uit Bergen zal spreken over De katho liek en de H. Schrift. Een klaverjas- bond voor West wordt vrijdag 19 decem ber gehouden aan het bekende adres aan de Raamsingel, in welke zaal vrij dag 9 januari de jaarvergadering gehou den wordt. De avond zal na de verga dering doorgebracht worden met kie nen. In dezelfde :aal nog steeds is za terdag 7 februari een vastenavondfeest je met muziek en conférence en een gezellig dansje. De heer W. L. de Zwa ger, bondsvoorzitter van de Nederland se Katholieke Grafische Bond behandelt het onderwerp Duurzame Werkgelegen heid in Nederland. Vrijdag 27 februari is op Raamsingel 30 een lezing van de heer Louis Beumer, leider van de Centrale Propagandadienst van de K.A.B. over de K.A.B. in onze stad en in ons hart. Het r.-k. Stedelijk Ge mengd Koor Haarlem verzorgt de mu zikale omlijsting. Vrijdag 13 maart is er aan de Raamsingel een praatavond over Mens en Techniek onder leiding van de heer H. J. Teeuwen uit Wate ringen, landelijk bestuurder van de K.A.B.O.waarmede teyens het winter programma van de kring West beslo ten wordt. Met haar Sint Willibrordusviering, zon dag 9 november, opent de kring Cen trum van de afdeling het nieuwe sei zoen. Na de H. Mis in de parochiekerk van de H.H. Elizabeth en Barbara om kwart voor acht volgt een feestelijk ont bijt in zaal Flora aan het Pretoriaplein. De openingsavond is vastgesteld op donderdag 13 november in gebouw Flo ra, te acht uur. De heer A. A. van der Veldt zal spreken over het onderwerp Duurzame Werkgelegenheid in Neder land.De jaarvergadering van de kring Centrum wordt donderdagavond 15 ja nuari gehouden in zaal Flora. Na de vergadering speelt de toneelgroep der K.A.V. een klucht. Donderdag 5 februa ri wordt het onderwerp Heerser of Slaaf voor de kringleden van Centrum be handeld in zaal Flora door de heer W. L. de Zwager, terwijl de lezing over Abbé Pierre en diens daklozen daar donderdag 12 maart gehouden zal worden door de heer H. Vf. A. Joosten uit Hilversum. Donderdag 23 april volgt de sluitingsavond van het winter programma, dat in samenwerking met de K.A.V. is samengesteld. Een pries ter-redenaar, wiens naam nog niet ge noemd kam worden zal dan spreken over Vernieuwing in de Kerk? Verandert de Kerk? Veranderen wij? Na de rede komt een cabaret-programma van het gezel schap De Roos onder leiding van de hee van Wattingen, die reeds meermalen voor de kring Centrum is opgetreden, maar thans weer een geheel nieuw pro gram heeft. (Van onze handbalmedewerker) In de handbalcompetitie van het district Haarlem en omstreken, eerste klasse dames, hebben TYBB en Con cordia voor een uitstekende prestatie gezorgd, door hun wedstrijden in volle winst om te zetten. Vooral Concordia kan met recht en reden trots zijn op dit resultaat, aangezien de Hfllegomse pioeg na de teleurstellende neder laag van vorige week ditmaal tegen het nit de districtsklasse gedegradeerde HOC in het veld kwam; een ontmoe ting, die (begrijpelijk) met enige pessi mistische voorgevoelens tegemoet werd gezien. Voorts deden het piepjonge DSO uit Vijfhuizen en TYBB 2 in de tweede klasse van zich spreken, terwijl ook IEV (2B) met een overwinning uit de strijd kwam. Even zag het er in de ontmoeting tussen HOC en Concordia somber voor de bezoeksters uit. aangezien HOC er in slaagde de leiding te nemen. Maar dit veranderde spoedig, aangezien Con cordia vrij snel van repliek diende en vervolgens de kans benutte om op 1-2 te komen. Weliswaar bracht HOC de score op gelijke voet. doch toen de rust was aangebroken leidde Concordia op nieuw: 2-3. Deze voorsprong kwam na de hervatting niet meer in gevaar, om dat de Hillegomse voorwaartsen nog twee doelpunten aan haar totaal toe voegden. Dat het uiteindelijk 3-5 werd dankte de thuisclub aan een foutje van de Concordia-keepster. De wedstrijd HBC-De Blinkert kon het best worden omschreven als een „bikkelhard gevecht", waarin de Heem- steedse dames eervol met 0-5 naar het tweede plan werden verwezen. De zege van 3-0, die TYBB op het sterke Rapi- ditas behaalde, werd een persoonlijke triomf voor de geel-zwarte keepster mej. Fenny Schavemaker, die zó uit stekend op dreef bleek, dat er voor de Rapiditas-voorwaartsen geen doorko men aan was. In het veld waren beide partijen aan elkaar gewaagd; met dit verschil, dat TYBB voor het doel van de tegenstandsters zich iets meer kan sen kon scheppen, waarvan er drie werden benut: 3-0. In deze klasse toon de IJmond zich de meerdere over Full Speed (4-0). Het gaat er naar uitzien, dat TYBB 2 in 2A hoge ogen gooit naar de afde lingstitel. Dit zeer sterke team, waarin opgenomen speelsters van het gefu seerde Leonidas, liet De Blinkert 3 zonder enige illusie: 1-10.Ook DSO vestigde de aandacht op zich met een zege van 2-1 op Rapiditas 2 en IJmond 2 was duidelijk sterker dan Concordia 3 (1-4). In 2B zegevierde APO 2 n» spannende strijd met 0-1 over HBC 2, IEV toonde zyn gerichte schotvaardig heid door IJmond S met 10-1 aan de kant te zetten en Concordia 2 bleef De Blinkert 2 ternauwernood de baas (2-1). Zoals in de lijn der verwachtingen ligt, zal de strijd om de afdelingstitel van de eerste klasse heren hoofdzake lijk gaan tussen AVA en De Blinkert. Eerstgenoemde „kraakte" THB met 15-4, terwijl IJmond 2 door de ander met 5-8 terzijde werd geschoven. Of de uitslag van Tonegido-AHV 8-8 zal blij ven is een zaak van de protestcommis sie, aangezien de thuisclub het met eens was met een arbitrale beslissing. Voorts toonde Zandvoortmeeuwen 2 zich sterker dan Concordia 3 (11-7) en De Blinkert 2 werd tegen IJmond 3 met 7-4 winnaar. Uitslagen dames-junioren A: De Blin kert 2-Zandvoortmeeuwen 2 11-2; B: HBC-ADO 2 3-5, TYBB-ADO 1-5. Het voetbalteam van Romana Jon gensstad uit Haarlem-noord is er na het goede resultaat in het toernooi van DSO enkele weken geleden met in geslaagd dat succes in een eigen toer nooi, dat op het terrein van de Witte Paters in Santpoort werd gehouden, te prolongeren. Weliswaar won het elft»' van de Waterbuurt, maar het verloor verdiend overigens van DSO 1 en van de Amsterdamsebuurt. DSO 1 toonde zich uiteindelijk de sterkste ploeg door in de strijd om de eerste en tweede plaats met niet minder dan 8-3, na een ruststand van 5-0, te win nen van de Boekbinderij Vos. De eind stand werd daardoor: 1. DSO 1; 2. Boekbinderij Vos; 3. Jongensstad; 4. Amsterdamsebuurt; 5. Waterbuurt; 6. en laatste DSO 2. Na afloop werden in het clubhuis van Jongensstad aan de Eemstraat in Haar lem-noord de prijzen uitgereikt door aalmoezenier pater Cresc. van Baarle O.F.M. De eerste prijs was een wis selbeker beschikbaar gesteld door de n.v. De Steenwerf. De tweede prijs was een kleinere beker, de derde en vierde een medaille. KINDERKOOR - Het Katholiek Kin derkoor in Heemstede begint het win terseizoen met de operette Goudmuiltje op zaterdag 4 oktober om kwart over twee in het gebouw Anno Sancto te Heemstede. (ZONDAG 5 OKTOBER) 1. HBCBaam 2. BeverwijkWijk aan Zee 3. CSV—Velsen 4. ZilvermeeuwenADo 5. WSV—Vitesse 6. NASMaarssen 7. TYBBVredenburch 8. WSBOlympia 9. Geel Wit—SJC 10. WarmundaConcordia De inzendingen moeten uiterlijk zaterdagmiddag in ons bezit zijn. Van Neile bestellen!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 11