MlCinifC UAIDICUCPUE PflIIRAIIT «W®» Tweede Kamer verwerpt de motie van P.v.d.A. over Nieuw-Guinea Sneltrein in volle vaart op autobus Drie inzittenden op slag gedoodzeven gewonden 2 TON ZOEK Het weer OP ONBEWAAKTE OVERWEG Ongeveer honderd mijnwerkers ingesloten ERFENIS VAN BIJ WEZEP MET OVERTUIGENDE MEERDERHEID Vernietigende veroordeling door professor Romme EEN DODE bij aanrijding in Haarlem De Gaulle weer in Algerije Hatta dringt aan op hard werken Internerings kampen in Frankrijk Vrachtauto vol gestolen uit Rotterdams warenhuis Huishoitdafdeling door eigen personeel geplunderd NEGEN PERSONEN IN ARREST DONDERDAG 2 OKTOBER 1958 o ö2sfe JAARGANG No. 30027 Uit nalatenschap van Larens echtpaar Indonesische minister Monetaire situatie o.m. kritiek door overname Nederlandse bedrijven &ee MORRIS 'fjeforeyoutwt// Scooter Bromfietskleding Ongeveer dezelfde temperaturen Het weer in Europa ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- Hoofdredactie! Drs. H. v. RUN en W Severln. s avonds tel. 21544. Na explosie in Joegoslavische mijn Gehele nacht met een gebroken been in vooronder gelegen Tyfusgevallen aan boord van Sibajak Gisteravond om ongeveer twee minuten over zes heeft de sneltrein ZwolleAmersfoort in volle vaart een op een onbe waakte overweg te Wezep staande autobus gegrepen. Drie inzittenden van de bus waren praktisch op slag dood, oen jongetje werd levensgevaarlijk gewond, zes andere inzit tenden werden licht gewond. Overleden zijn de 30-jarige tegel- tetter A. Teune, de 78-jarige heer H. van Aarts en de 18-jarige m«j. H. Riesebos, allen uit Kampen. Zwaar gewond is het vijfjarige jongetje P. Meurer uit Wezep. Gewonden zijn het 7-jarige jonge tje A. J. Heyink en de 23-jarige metaalbewerker B. Kalf uit Wezep, de 22-jarige mevrouw M. JungermanHofmeijer uit Wezep, haar driejarig zoontje Jannes en haar tweejarig dochtertje Janna en de 35-jarige tegelzetter R. Kuiken uit Kampen. Enorme ravage Militairen te hulp gesneld Bus moest andere weg nemen Nieuwe maatregelen tegen Algerijnse rebellen Een vrachtauto vol huishoudelijke artikelen was de buit, die vijf verkoopsters in een groot Rotterdams warenhuis gedurende drie jaar stelselmatig in de wacht hadden weten te slepen door de voorwerpen zonder meer mee te nemen of gratis aan familieleden ter hand te stellen. De goederen, die o.m. complete keukenuitzetten omvatten, vertegenwoor digen een waarde van vele duizenden guldens. Bankdirecteur te Djakarta in arrest (Van een verslaggever) De rijksrecherche stelt op het ogen blik een onderzoek in naar de verdwe nen twee ton aan waardepapieren uit een erfenis. De verdwenen aandelen zijn af komstig uit de nalatenschap van het La- rense echtpaar Mertens. dat in augustus bij een auto-ongeluk in Duitsland is omgekomen. Het auto-ongeluk gebeurde in de buurt van Hagen. Ook een Duits echt paar, dat in de wagen van de heer Mer tens werd vervoerd, is bij dit ongeluk om het leven gekomen- De heer Mertens, zo wist men in Laren, was zeer welge steld. Het Larense echtpaar was zon der kinderen. Het vermogen van het echtpaar zou dus verdeeld moeten wor den tussen de naaste familieleden van de man en de vrouw. Toen men tot het regelen van de erfenis wilde overgaan, kwam aan het licht dat er het een en ander niet klopte. Sinds die tijd deden er in Laren verschillende geheimzinnige geruchten de ronde. Dit was voor de officier van justitie van de Amsterdam se rechtbank, mr. H. Bouma. aanleiding een onderzoek te laten instellen. Aan het onderzoek werkt behalve de rijksrecherche ook de fiscale recherche mede. Het is namelijk gebleken dat de heer Mertens een nogal duister finan cieel beheer voerde, waardoor de fiscus op een dwaalspoor kon worden gebracht. In ieder geval bleek wel dat er twee ton aan aandelen uit het vermogen gemist werden. Eveneens constateerden recher cheurs dat onbekenden hun voor waren geweest en dat het huis was doorzocht. Inmiddels is de officier van justitie in het bezit gekomen van de lijst waarop de verdwenen aandelen, alle Nederland se, staan vermeld. De heer Mertens had deze, als stille reserve, geheel buiten zijn administratie gehouden. Mr. Bouma is zelf ook naar Duitsland geweest om te vergeefs) in het autowrak naar deze lijst, waarvan het bestaan hem bekend was. te zoeken. De Duitse politie had deze echter na het ongeval aan de familie afgegeven. De andere bezittingen van de overledenen zijn wel aan de justitie bekend. Voordat de erfenis verdeeld zal kunnen worden, zal, als de verdwenen effecten gevonden zijn, eerst de fiscus aan bod komen voor de verschuldigde belasting en successierechten. De Indonesische minister van handel, Rachmat Muljomiseno, heeft vandaag in Djakarta verklaard, dat de monetaire situatie in Indonesië in zeer ongunstige zin is beïnvloed door het overnemen van de Nederlandse bedrijven en de op stand in Midden-Sumatra en Noord- Celebes, aldus bericht het A.N.P.. Deze overname en de opstand hebben geleid tot een verhoging van het begrotings tekort, uitbreiding van de geldcirculatie en een terugval in de deviezen inkom sten, aldus de minister. Uit West-Java komt het bericht dat de provinciale raad van deze provincie van daag is begonnen met de behandeling van een ontwerp-resolutie tot onmid dellijke nationalisatie van de door de Indonesische regering overgenomen Ne derlandse bedrijven. Er zijn in West-Java meer Nederlandse cultuur- en handels ondernemingen dan in een van de an dere elf provincies van Indonesië. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, later enkele opklaringen en voornamelijk in de kustprovincies enkele verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.43-18.15. Maan: 21.08-12.09. max oeersi. Station Weei temp afgel. gisteren 24 uur Stockholm zwaar bew. 19 0 Oslo geheel bew. 15 5 Kopenhagr mist 17 0 Londen licht bew. 17 3 Amsterdam licht bew. 17 0.2 Brussel regenbui 17 0.3 Luxemburg geheel bew. 14 6 Parijs geheel bew. 19 0 Nice onbewolkt 22 3 Berlijn regen 22 0.1 l rankfuri zwaar bew. 15 3 München regen 14 1 Zürlcb mist 14 13 Genève zwaar bew. 17 11 Locamo licht bew. 20 73 Wenej regen 24 1 Linsbruck regen 24 15 Rome zwaar bew. 27 38 sgïf5 NIEUWE HAAnLEMolnt lUUnANI In Oost-Servië. in Joegoslavië, zijn door een ontploffing ongeveer honderd mijnwerkers ingesloten, meldt radio-Bel grado. Zeker tien mijnwerkers zijn om het leven gekomen. Het ongeluk is woensdagavond ge beurd in een kolenmijn te Podvisnear Knjazevac, 26 kilometer van de Bulgaar se grens. Onder de grond is een elek trische transformator ontploft, waarna brand uitbrak. Uit geheel Servië snel len reddingsploegen naar de plaats van het ongeluk. (Van onze parlementaire redacteur) De motie-Burger, die naar steeds duidelijker is gebleken, vooral ten doei had om als vlag op de schuit van de P.v.d.A. te dienen tot geruststelling van socialisten, die Nieuw-Guinea willen afstoten, is door de Tweede Kamer met een overtuigende meerderheid verworpen. Het meeste overtuigd van de onbruikbaarheid van de motie was dr. Drees zelf, die uiteenzette dat van een trustschap op de eerste plaats de Indone siërs niet gediend zullen zijn. Zn beschouwen Nieuw-Guinea immers als een stuk van Indonesië. Voorts zou men daarvoor ook niet de meerderheid van tweederde in de Verenigde Naties halen en tenslotte zou men een bol werk tegen het communisme prijsgeven. Dat is niet alleen eer Nederlandse zaak maar een opgave, die voor het gehele Westen van belang is, aldus de minister-president. De meest vernietigende veroordeling kwam intussen van prof. Romme, die de socialistische fractieleider eraan herinnerde, dat hij in 1956 het hui dige kabinet-Drees als informateur heeft samengesteld en dat dit kabinet in zee is gegaan met de offciële regeringsverklaring, dat Nederland ten aan zien van Nieuw-Guinea op basis van de bestaande rechtsorde de zelfbe schikking in dat land zal bevorderen. Die bestaande rechtsorde (lees soeve reiniteit) wordt nu door de P.v.d.A. maar rustig over boord gezet. De motie is, aldus prof. Romme, een duidelijke stap in de richting van afstand doen van Nieuw-Guinea. Een volgende stap kan dan niet anders zijn dan dat wij tot elke prijs afstand gaan doen. En dan zijn wij zo ongeveer bij het stand punt dat hét socialistische Eerste Kamerlid ir. Vos heeft verdedigd, dat wij de soevereiniteit over Nieuw-Guinea aan Indonesië moeten afstaan. Prof. Romme gaf een levendig beeld van de antwoorden, die van de „be vriende mogendheden" zouden binnen komen, wanneer de regering, zoals de motie vraagt, daar beleefd zou gaan informeren hoe Nederland met Nieuw Guinea aan zou moeten. Van de verder in de motie weergegeven suggestie, dat de mogelijkheden moeten worden nage gaan van een trustschap met de Ver enigde Naties, zei de katholieke fractie leider, dat hij mr. Burger wilde waar schuwen zjjn naam niet ten eeuwigen dage aan een soortgelijke motie te ver binden. Hij zou ook een bordje op het uiterste puntje van Nieuw Guinea kun nen plaatsen met het opschrift: „Te koop, te huur, te leen of cadeau. Te be vragen bij Jan Burger, Wassenaar". De heer Burger riep dramatisch uit, dat prof. Romme het hoofd in het zand stak, zoals later wel zou blijken en dat de verantwoordelijkheid voor de gevolgen daarvan niet bij de P.v.d.A. maar bij de K.V.P. zouden liggen. Met deze dreigementen heeft hij echter bij geen enkele fractie, uit gezonderd de socialistische, een schijn van succes geoogst. De motie is met 77-45 stemmen verworpen. Te midden van dit tumult heeft dr. Drees in een debat, dat qua levendig heid en originaliteit gunstig afstak bij de eerste dag van de algemene be schouwingen, vele geruststellende ver klaringen afgelegd. Hij zei o.m. dat het kabinet in tegenstelling tot de politie ke groeperingen daarbuiten een grote homogeniteit te zien geeft. In zijn op winding flapte mr. Burger er later uit, „dat het nu maar eens uit moet zijn met dat sprookje van de homogeniteit". Op dezelfde felle manier reageerde mr. Burger, maar ditmaal in posi tieve zin, op een motie Romme, die de regering de verplichting op wilde leggen om alle mogelijke colleges die de ministers van advies dienen, op te dragen deze adviezen voortaan ter kennis van de Kamer te brengen. Dit maal was mr. Burger met andere se niores, uitgezonderd de heer Tilanus, echter een paladijn voor deze zaak en hij hielp de K.V.P.-fractie de motie aan vaard te krijgen. Mr. Burger ging daarbij te keer te gen minister Staf over een informa tie, die een van de socialistische Ka merleden had willen hebben over de afbouw van kruisers. Het ministerie van Marine had een onnozel gegeven niet willen verstrekken. Zowel de staatssecretaris de heer Moorman als minister Staf vlogen overeind, maar mr. Burger aanvaardde hun rechtzet tingen niet en bleef volhouden, dat men op Marine geen begrip heeft hoe men Kamerleden dient in te lichten. De motie is bij zitten en opstaan aan vaard met alleen de C.H. tegen. Dr. Drees vond haar onuitvoerbaar en staatkundig onjuist, hetgeen door prof. Romme werd bestreden. Minder succes had prof. Romme met zijn pleidooi voor tijdelijke Rijkssubsi die voor de bouw van kerken. Minister Drees moest de veronderstelling van de katholieke fractieleider tegenspreken, dat er reeds principiële beslissingen dienaangaande zouden zijn genomen. De ministerraad is hier nog niet aan toe. De 66-jarige wachtsman J. J. Puy- laert uit 'Dordrecht heeft een nacht lang te Rotterdam met een gebroken been in het vooronder van de lichter „Ra- vonia" gelegen. Hij was dinsdagavond bij het afdalen van een trapje uitge gleden en gevallen. Er was niemand aan boord, zodat de man tevergeefs om hulp riep. Woensdagmorgen tegen half 8 slaagde hij erin het trapje een eindje op te klauteren. Een schipper hoorde hem toen roepen. De wachtsman is in het havenzieken huis opgenomen. Zijn linker bovenbeen bleek gebroken te zijn. imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiiiiiiimiiiii Aan de gevolgen van een aanrijding is gisteravond in het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem de 35-jarige me juffrouw E. E. Beer uit Haarlem over leden. Zij was hef slachtoffer van een verkeersongeval dat gebeurde om streeks zeven uur op de Nassaulaan ter hoogte van de Magdalenastraat. Het ongeval gebeurde, toen de vrouw twee op de Nassaulaan in zuidelijke richting rijdende jongens met haar fiets passeerde. Juist op het ogenblik, dat zij naast de jongens reed, haalde een autobus haar in, waarvan de chauf feur te dicht langs de wieirijdster stuur de. Deze kwam met de linkerkant van haar stuur tegen de achterstijl van de middendeur van de bus, als gevolg waarvan zij kwam te vallen. Mejuf frouw B. botste tegen de jongens die daardoor eveneens een buiteling maak ten en sloet met haar gezicht tegen de grond. Het slachtoffer werd overge bracht naar het Grote Gasthuis, waar het drie uur later overleed. Om de juis te toedracht te kunnen vaststellen, ver zoekt de politie getuigen zich te mel den. Premier De Gaulle van Frankrijk is vandaag in Algerije aangekomen. Hij begint zijn tweedaagse tournee in Tiaret. In Tiaret stemde 99 procent der kies gerechtigden voor de nieuwe grondwet, een hoger percentage dan waar ook in Algerije. Uit veiligheidsoverwegingen is het reisprogramma van De Gaulle niet bekendgemaakt. De voormalige vice-president Moham med Hatta heeft, sprekend over „de economische moeilijkheden en de chaos" in Indonesië, verzekerd dat elk ander land onder dergelijke omstandigheden al ineengestort zou zijn, aldus bericht het A.N.P. „Maar het Indonesische volk kan nog werken en lachen alsof er niets gebeurd is. Dit komt omdat ons land ontegenzeglijk rijk is", zei hij. Hatta sprak in Pontianak op zijn reis door Borneo. Hij meende dat alles beter zou worden als de bevolking hard werkte en trachtte een oplossing voor de moeilijkheden te vinden. Het emigrantenschip Sibajak is zondag in Wellington in Nieuw-Zeeland aan gekomen met zeven niet ernstige zieken aan boord. Men dacht dat zij influenza hadden. Zij werden voor onderzoek in een hospitaal opgenomen en toen bleek, dat vier van hen tyfus hadden. Van de drie anderen wordt vermoed dat zij dezelfde ziekte hebben, maar hierover verkeert men nog in het on zekere. Het schip had, naast de Nederlanders, passagiers van vele nationaliteiten aan boord, o.a. Hongaren, Duitsers, Oosten rijkers en Britse onderdanen. De niet zieke passagiers zijn inmiddels naar hun bestemming en in 't gehele land ver trokken. Als voorzorgsmaatregel zijn de gezondheidsofficieren in de districten, waar zij naar toe zijn gegaan, op de hoogte gesteld. In verband met werkzaamheden aan ue stationsweg te Wezep was het ver- Keer kort voor het ongeluk gebeurde omgelegd. Het werd geleid over een hi85'le dat de Prinses Margrietlaan ver- 2 ?let c'e buurtschap klein-Enge- iand. In dit wegje bevindt zich, even „r? westen van het station Wezep, een onbewaakte overweg. Omstreeks zes uur naderde een autobus van de Veluw- r,,.„ odTenst met 46 passagiers, op van Heerde naar Kampen, de over- vaS' v. uitzicht naar rechts, de kant «loüi.? station Wezep, is ter plaatse n„5 t,.en1 bovendien maken de rails «aar die kant, ongeveer 150 meter van de overweg, een bocht. de autobus de overweg op komt ppJP teen der passagiers „Er Ook JLf! .aan> spring er uit!" eeleeerrto, 7"lltair van de in Wezep bevond riep0'dé^6 zich de aU? late°nnmiddeUiik da bus moesten ver- de^bu?'doorWH>p dt' v,dat de chauffeur van gegeven \vnarHSC te veel beert wonderl'iik S°r de motor afsloeg, paniek in de bus ^fT!lt1st'ond f.r geen scheidene mensen hpt verlieten ver- dubbele ui^Ine die door de midden van de waven £echts bi het wijl zij daarmee bezig waren trein met een vaart van ongev^r^on derd kilometer door de bocht. Zes inzb" tenden zagen geen kans meer de h k te verlaten. Met een klap, die tot ver in de omtrek hoorbaar was, werd het voertuig in de flank, ter hoogte van de uitgang, gegrepen. De gevolgen waren verschrikkelijk. Met enorme kracht drong de zware locomotief in de autobus, die hoog werd opgeworpen. Door een zware stofwolk snelde de trein, waarvan de machinist uit alle macht remde, met de bus voor tegen de locomotief ge drukt, voort. Ongeveer 50 meter van de overweg werd het voorstuk van de bus verbrijzeld tussen een portaal van de bovenleiding en de trein. Het por taal werd met fundering en al uit de grond gedrukt en bleef enkele meters verder liggen. Ongeveer twintig meter verder kwam een totaal vernield en samengedrukt voorstuk van de autobus terecht. Vierhonderd meter van de Plaats van de botsing kwam de trein tenslotte tot stilstand. Het achterste ge- ueelte van de bus hing toen nog voor tegen de locomotief. Langs de rails, ter noogte van het vernielde portaal, lagen oe doden en gewonden verspreid. Over at waren wrakstukken van de bus beengeslingerd. De militair, die de buspassagiers had toegeroepen dat zij de bus moesten ver aten, rende onmiddellijk naar de in de nabijheid staande Margrietkazerne, r'aar hij alarm sloeg. Het was toen tien minuten over zes. Enkele minuten later reeds rukte de militaire geneeskundige dienst uit baar de plaats van de ramp. De slachtoffers werden in allerijl naar ziekenhuizen te Zwolle vervoerd. Ook de technische dienst van de honderdste geniegevechtsgroep wa„ spoedig ter plaatse met kraanwa- goris, snijbranders en lichtagregaten. K°rt nadien verscheen ook een red dingsploeg van de Nederlandse Spoor wegen te Zwolle. Het ongeluk speelde zich af voor de ®8en van de ontzette buspassagiers, die le elfder ure aan de dood waren ont snapt. De trein werd licht beschadigd. Ue inzittenden van de trein hebben wel een schok gevoeld, maar alles ging zo snel in zijn werk, dat er onder de pas sagiers geen paniek uitbrak. De trein- Passagiers zijn met bussen vervoerd. Het treinverkeer op dit baanvak werd Volkomen gestagneerd. Het treinverkeer ls vanmorgen vroeg over één spoor hervat. Om half tien was gehele baan vrij en kon van beide sporen worden gebruik gemaakt. Van de zjjde van de Veluwse Auto dienst is het volgende meegedeeld: Zowel uit Kampen als uit Apeldoorn *t)n dinsdagmiddag om vijf uur auto bussen van de V.A.D. vertrokken resp. haar Apeldoorn en naar Kampen. De overweg die de bussen bij Wezep moesten passeren in de spoorlijn Zwol- le-Amersfoort bleek afgesloten. In nor male gevallen wordt de vervoersonder neming in zulke omstandigheden on middellijk gewaarschuwd. Dit is nu niet net geval geweest. De chauffeurs van de beide autobus sen zjjn bij de afgesloten overweg „op- se vangen" door personen die bij deze overweg werkzaamheden verrichtten. zUn een smalle weg ingestuurd die naar de particuliere overweg leidde, loen de chauffeurs met de bussen deze weg waren ingereden, konden ze niet meer terug, omdat deze weg te smal is voor de elf meter lange en twee en een halve meter brede autobussen. De autobus uit Kampen naar Heerde/ Apeldoorn is met behulp van militai ren over de particuliere overweg ge loodst. Militairen hebben de klaphek ken geopend gehouden en uitgekeken of de weg voor de bus veilig was. De autobus uit Apeldoorn is met een flauwe bocht voor de particuliere over weg gekomen en daarnaa zeer waar schijnlijk met een van de voorwielen naast de overweg en in het spoorbed ge- Toen de chauffeur, de heer S„ dat bemerkte, heeft hij de 46 passagiers geadviseerd de autobus te verlaten, Ter wijl daaraan gevolg werd gegeven doch zich nog een aantal mensen in de bus bevond, greep de trein de bus in de flank. Prinses Margaret van Engeland heeft een bezoek gebracht aan de Expo. Men ziet haar hier met baron Vaxelaire van de dienst ontvangsten van de tentoonstelling in een schuitje van de kabelbaan. Het totaal verbrijzelde voorstuk van de V.A.D.-autobus, die bij Wezep op een onbewaakte overweg kwam vast te zit ten, op de bumper van de sneltrein Zwolle-Amersfoort. Bij het ongeluk kwa men drie mensen om het leven. Acht inzittenden werden gewond. De Franse regering heeft besloten „interneringskampen" op te richten voor personen „die een gevaar voor de openbare veiligheid vormen". Dit is volgens U.P.I. na een kabinetszit ting die twee uur duurde vanochtend in Parijs bekendgemaakt. De kampen zijn in de eerste plaats bestemd voor Algerijnen die worden verdacht van ondergrondse nationalistische activi teit. Voorts is besloten dat misdrijven ten bate van de Algerijnse opstandelingen, op verzoek van civiele hoven door mili taire tribunalen kunnen worden berecht. De Franse regering verwacht een aan zienlijke versnelling van de behande ling van dergelijke zaken door deze maatregel. Een chef bemerkte vori week, dat een verkoopster tegen sluitingstijd iets in haar tas stopte om mee naar huis te nemen zonder te hebben betaald. Toen h(j bij haar thuis een onderzoek instelde, trof hij nog veel meer huis houdelijke voorwerpen aan, die alle uit het warenhuis gestolen of verduis terd bleken te zijn. De politie kwam al spoedig te weten, dat het hier een heel complot betrof, waarbij ook de cheffin van de huishoudafdeling was betrokken. Vier andere verkoopsters en vier fa milieleden van deze meisjes en vrouwen, in leeftijd variërend van 25 tot 58 jaar, namen regelmatig goederen uit de winkel weg of „kochten" ze via een blanco cassabon. De afspraak was, dat alle artikelen bij een der verkoopsters zouden binnenkomen, waar de buit eer lijk moest worden verdeeld. Een der verkoopsters had ernstige trouwplannen en zag in de diefstallen een mooie ge legenheid om een complete keukenuit- zet op te bouwen, een ander zou gaan verhuizen en wilde haar huishoudelijke attributen op een voordelige manier vernieuwen. De trouwplannen zullen nu even moeten worden uitgesteld, want de vijf verkoopsters alsmede de vier he lers zitten in arrest. Enkelen van hen ziin reeds voor de officier van justitie geleid, verdacht van diefstal c.q. ver duistering. De directeur van de „Nationale Han- delsbank-National Tradingbank", de heer G. Schütte is gisteren op zijn kan toor in Djakarta door de militaire po litie gearresteerd, aldus meldt het ANP. Op het arrestatiebevel stónd, dat de aanhouding nodig was voor een onder zoek. Een woordvoerder van de bank heeft verklaard, dat de heer Schütte naar de Tjipinang-gevangenis is gebracht en goed behandeld wordt. De Nationale Handelsbank, een van de grootste in Indonesië, heeft enkele dagen geleden meegedeeld, dat zi) op grond van een besluit van de directie in Amsterdam in de loop van de volgen de maand alle agentschappen in Indone sië zou sluiten, op het kantoor in Dja karta na. De woordvoerder van de bank heeft verklaard, dat de arrestatie mogelijk verband houdt met dit voornemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1