Toestand van Z.H. de Paus iets verbeterd Temperatuurademhaling en pols normaal: hinderlijke hik verdwenen De bevoorrading van Amerikaanse vloot zal geen schepen meer begeleiden OKTOBER - DRACONIDEN WAARNEEMBAAR Sterrenregenlaat ook wel eens verstek gaan w Atoomduikboot „Seawolf" na 60 dagen weer boven water VOLGENS BULLETIN YAN DE ARTSEN Episcopaat roept op tot gebed NCRV biedt KRO zendtijd aan Minister Algera Staatsraad Koning van Zweden snelt leden van zijn hofhouding te hulp Tot aan zijn knieën in het water Tsjang Kai Sjek vreest dat staken van het vuren de stilte is die aan de storm voorafgaat Britten schieten Griekse Cyprioot dood In de nacht van 9 op 10 oktober Mr*' Het weer. ARTSEN BLIJVEN ZICH VERZETTEN TEGEN OVERBRENGING NAAR VATICAAN Derde communiqué der geneesheren Levensgevaar nog niet geweken In verband met toe stand van de H. Vader f KRO zendt regelmatig laatste nieuws uit Bij dijkdoorbraak in Italië Haarlems accountant in arrest, verdacht van belastingfraude Na bomaanslag op hun auto ee MORRIS 'êejoreyw fop/ DINSDAG 7 OKTOBER 1958 82sfe JAARGANG No. 30031 ROME, hedenmorgen In de gezondheidstoestand van de Heilige Vader is in de afgelopen nacht een verbetering ingetreden, zo blijkt uit een officieel medisch bulletin dat van ochtend in Gastel Gandolfo is gepubliceerd. De krampachtige samentrekkingen van het middenrif, waardoor de hik ontstaat, waren vanmorgen ver dwenen en de Paus was in staat voedsel tot zich te nemen. Temperatuur, pols en ademhaling zijn nor maal. De Heilige Vader is geheel bij kennis en kan personen uit zijn omgeving herkennen. Hij heeft nog moeilijkheden met slikken, maar kon vanoch tend enige warme soep nuttigen. Zijn geneesheren blijven zich ten sterkste tegen overbrenging van de patiënt naar Vaticaanstad verzetten. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat de patiënt toch nog plotseling instort. Een nieuwe collaps zou fa taal kunnen zijn. Situatie blijft zorglijk Stilte en rust te Castel-Gandolfo X" De Giornale d'Italia meldt, dat koning Gustaaf Adolf van Zweden zondag buiten Rome door een hevigé wolkbreuk is overvallen, aldus bericht Reuter. De koning waadde tot aan zijn knieën door het water om hulp te halen voor leden van zijn gevolg die zich in gevaar bevonden. De Amerikaanse regering heeft besloten een einde te maken aan het begeleiden van bevoorradingsschepen van de Chinese nationalisten naar Quemoy door Amerikaanse oor logsschepen, aldus verneemt Reuter van gezaghebbende zijde te Washington. Het besluit zou zijn genomen na overleg met de nationalistisch-Chinese regering en de desbetreffende bevelen zullen spoedig ter kennis worden gebracht van de bevelhebber van de zevende vloot. NOORSE SPORTTRUIEN 29.50 Enige regen Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Oïrectie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Van onze Romeinse correspondent) Na de alarmerende berichten van gistermorgen en de iets optimistischer To0n van het tweede communiqué dat gistermiddag werd uitgegeven, zijn berichten van hedenmorgen relatief dus gunstig. De Paus heeft tot mid dernacht vier uur geslapen en hij was daarna in een rustige toestand tus sen slapen en wakker zijn. De lijfarts, prof. Galeazzi-Lisi, heeft bij de hoge lijder gewaakt. Vanmorgen te 9 uur had een nieuw consult der vier behan delende medici plaats, waarbij de gisteravond aangekomen Zwitser, dr. Paul Niehans, zich voegde. Dr. Niehans heeft in 1955 met veel succes de H. Va der aan een kuur met injecties van levende cellen onderworpen. Eugène kardinaal Tisserant, Deken van het H. College van Kardinalen, heeft zijn Verblijf in Frankrijk onderbroken. Hij kwam per vliegtuig te Rome aan, waarna hij zich terstond naar Castel Gandolfo begaf. Ook de kardinalen Agagianian, Siri, Lercaro, Ottaviani, Valeri en de president der Katholieke Actie, prof. Gedda, hebben zich persoonlijk te Castel Gandolfo op de hoogte gesteld van de toestand van de H. Vader. Het Vaticaanse postkantoor wordt overstelm met telegrammen van goede wensen en blijken van medeleven van staatshoofden, regeringen en groeperingen van cultureel en sociaal niveau. Niet slechts in de katholieke kerken wordt overal ter wereld voor Pius XII gebeden. De Amerikaanse Episcopale Kerk, waarvan de leiders in conferentie bijeen zijn, hebben voor het herstel van de Paus gebeden. De wereldpers wijdt alom beschouwingen aan de ziekte van Pius XII. Nadat de H. Vader de vorige week Weer last gekregen had van de hinder lijke hikverschijnselen, konden de be handelende geneesheren door bet toe dienen van kalmerende middelen resul taten boeken in het afnemen van de frequentie en de intensiviteit van de hik. Maandagmorgen vroeg klaagde de Paus over hoofdpijn en gezichtsstoornis. De opperkamerheer van Zijne Heiligheid riep terstond de lijfarts van de Paus en de internist prof. Gasbarrini. Terwijl de heide medici de Paus onderzochten, ver loor deze het bewustzijn. De Paus is drie uur volkomen buiten kennis geweest, Waarna hij uiterst langzaam weer bij kwam. Geleidelijk herstelden zich de verschillende functies, zoals het gezicht, het gehoor, de beweging enz. Eerst te 17 uur was het proces voltooid. De Paus heeft toen enkele opdrachten gegeven en een weinig koffie tot zich genomen. Tus sen waken en slapen door hoorde men de H. Vader bidden. Officieel is de Paus niet bediend, alhoewel de vicaris-generaal van Vaticaanstad, mgr. P. C. van Lierde, zich maandag ter stond naar Castel Gandolfo begaf. Dat aan de H. Vader, tijdens zijn periode van bewusteloosheid, uit voorzorg het H. Oliesel zou zijn toegediend, is een ge rucht dat tegengesproken wordt. Radio Vaticana was gisteren tegen 12 uur de eerste die in een extra uitzen ding het officiële medische communi qué voorlas in de Franse, Engelse en Italiaanse taal. In deze uitzending wer den de gelovigen aangespoord tot gebed voor de Paus. Deze mededeling van de doktoren was nog uiterst vaag. Men sprak over circulatiestoornissen van de bloeds omloop in de hersenen. Thans zijn na dere gegevens bekend: de H. Vader heeft geen bloeduitstorting (beroerte) evenmin een bloedstolling (trombose), maar hij heeft geleden aan een ernstige vaatkramp in de hersenen. Een tweede communiqué kwam gisteravond uit. Het was ondertekend door de lijfarts, door de internist, Gasbarrini, de hartspecia list Corelli, en de uroloog, Mingazzim. De Paus maakte het gisteravond onder omstandigheden iets beter en het onmid dellijke levensgevaar was geweken. Gezien de leeftijd van de patiënt blijft echter de situatie zorgelijk. De tempe ratuur lag om de 37,5 gr., de bloeddruk was normaal, de pols licht versneld. Het hart van de Paus is goed, en indien complicaties uitblijven zal de patient, zo hoopt men, de crisis te boven komen. Prof. Gasbarrini verklaarde gister avond, dat er een verrassend opleven der verschillende lichaamsfuncties ge constateerd kon worden. Toen de toe stand van de Paus te Rome bekend werd, heeft de staatssecretarie ter stond de president van de Italiaanse Republiek daarvan in kennis gesteld. Ook het Corps Diplomatique en de nuntiaturen werden ingelicht. Het H. College werd verwittigd en de familie. Sinds maandag vertoeven in het Pau selijk zomerverblijf te Castel Gandolfo: de naaste verwanten van de H. Vader, de belangrijkste prelaten van het hof en de staatssecretarie, en de Jezuïeten de paters Hentrich en Leiber, die aan de privébibliotheek van de Paus ver bonden zijn en die als zijn persoonlijke secretarissen fungeren. Kardinaal Micara, de vicaris-generaal van Rome, en de vice-deken van het kardinaalscollege zijn enige ogenblik ken aan het Pauselijk ziekbed geweest. In het Romeinse diocees worden onder alle H. Missen de oraties gebeden pro re gravi, en pro infirmo. Allentwegen worden in de stad bidstonden gehou den. Het plaatsje Castel Gandolfo leeft meer dan enig ander met de hoge zieke mee. De bewoners daar waren ook de eersten die vernamen van de ernst van de toestand. Toen namelijk op maandagmorgen een bruidspaar uit het dorp, aan wie de Paus een audiën tie had toegestaan na de huwelijks plechtigheid, onverwachts niet ontvan gen kon worden, ging het gerucht als een lopend vuurtje door het stadje, dat er iets met de Paus aan de hand was. Het feit dat kort daarop de ene auto na de andere de villa binnen reed, be vestigde dit en spoedig kwam men op de hoogte van het levensgevaar waarin de Paus verkeerde. Gelijk wij gisteren reeds meldden wil de H. Vader teruggebracht worden naar het Apostolisch Paleis in Vaticaanstad. Het landgoed te Castel Gandolfo wordt dan ook dag en nacht omringd door persfotografen en film- en televisieca mera's, die klaar staan om in bedrijf te komen als een ambulance de Paus zal vervoeren naar Rome. Maar het ziet er niet naar uit, dat voorshands de ge zondheidstoestand van de Paus een der gelijke reis zal gedogen. Binnen het pa leis bljjft het doodstil, Zwitsers en gen darmen bewaken, nog scherper dan an ders, de poorten en toegangen. Gister avond verzamelden zich de bewoners van Castel Gandolfo op het marktplein, dat aan de noordzijde afgesloten wordt door de gevel van het Paushuis. Onder leiding van pastoor Sella bad men de rozenkrans. Toen te middernacht de laatste lichten in het paleis gedoofd werden keerde de menigte in druilige regen huiswaarts. Hedenmorgen zijn de zware deuren van de Pauselijke villa te half zes weer geopend. In de parochiekerk van Cas tel Gandolfo las de pastoor de H. Mis voor de Paus. Het altaar was versierd met witte lelies, de lievelingsbloemen van de Paus. Gedurende de nacht had den de inwoners een Eucharistische wake gehouden. Gisteren en vandaag kwamen talrijke groepen pelgrims in het Al- baanse bergstadje informeren naar de H. Vader. Ook te Rome ziet men de gehele dag mensen bij de Bronzen Poort staan wachten op berichten. Het Vaticaanse persbureau wordt door de journalisten belegerd, terwijl velen te Castel Gan dolfo dag en nacht op de been zijn. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Het Nederlands episcopaat heeft met grote bezorgdheid kennis genomen van de ongunstige berichten over de ge zondheidstoestand van de H. Vader. Of schoon de laatste berichten van enige verlichting melding maken, hlijft de toestand zeer zorgwekkend. De bis schoppen vragen daarom aan alle ge lovigen en hijzonder aan de priesters en kloosterlingen een hartelijk gebed voor de H. Vader. (K.N.P.). (Van onze Romeinse correspondent) ROME, hedenmorgen. Een hedenmorgen door het Vaticaan gepubliceerd derde communiqué over de ziekte van de Paus luidt als volgt: „De algemene gezondheidstoestand van de H. Vader vertoont over de gehele lijn verbetering. Het geheel der zintui gen schijnt in orde. Er zijn geen teke nen van motorisch deficit. De hik die gisteren nog optrad was hedenmorgen verdwenen. De temperatuur was gister avond 37,5 graden; hedenmorgen 37 gra den. Pols 82. Ademhaling normaal. De Paus heeft voedsel tot zich kunnen ne men. Zijne Heiligheid blijft onder de voortdurende behandeling der geneeshe ren, die de noodzakelijke therapieën toepassen". Het communiqué was gete kend: Gasbarrini, Galeazzi-Lisi, Corelli en Migazzini. Wij vernemen nog dat gistermiddag een voor de. patiënt gevaarlijke retinen- tie van urine optrad. De in consult ge roepen uroloog, prof. Migazzini, wist niercomplicaties te voorkomen en door tweemaal te katheteriseren het gevaar af te wenden en de hoge lijder grote ver lichting te brengen. Hoe verheugend intussen de berichten ook zijn, de spanning over de gezond heid van de Paus blijft aanhouden, om dat noch herhaling der vaatkrampen noch complicaties uitgesloten zijn. On verhoopt nieuw optredende hersen- krampen zouden de 82-jarige in een toe stand brengen, die hij waarschijnlijk niet zou overleven. Prof. Galeazzi-Lisi hoopt echter, ge zien het feit dat de H. Vader bijzonder goed reageert op de toegepaste behan delingen, de crisisperiode te kunnen overwinnen. In verband met de ernstige toestand van de Heilige Vader heeft de NCRV gisteren de KRO aangeboden direct haar eigen uitzendingen te zullen onderbre ken wanneer dat onverhoopt nodig zou mogen zijn. De KRO heeft het aanbod met dankbaarheid geaccepteerd en on middellijk maatregelen getroffen om zo nodig met een aan de omstandigheden aangepast eigen programma in de aether te kunnen komen. Er is geen verdere atspraak gemaakt, maar er reden om nemen, dat het aanbod van de den V°0r andere dagen zal gel- (Van onze parlementaire redacteur) Algemeen wordt aangenomen, dat het kabinet binnenkort een beslissing zal ne men over de benoeming van de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, tot lid van de Raad van State. Mr. Algera zou de plaats innemen van de vroegere a.-r. leider dr. J Schouten, die onlangs wegens het bereiken van de ..v leeftijd uit de Raad van State is getreden. De minister van economische zaken prof Zijlstra is degene, die zich thans in op dracht van de minister-president dr. Drees bezig houdt met de vervanging van mr. Algera in het kabinet. Hij heeft de me ning uitgesproken, dat hij daarin spoedig zou kunnen slagen. De Amerikaanse atoomduikboot „Seawolf" is gisteren, na een verblijf van 60 dagen onder water, bjj Long Island weer boven water gekomen, al dus meldt Reuter. De „Seawolf" dook op 7 augustus. Het schip heeft het re cord van 31 dagen onder water, dat door de Amerikaanse atoomduikboot „Skate" in moi werd gevestigd, ruim schoots gebroken. (Radiografisch overgebrachte telefoto). De K.R.O. zal in de programma's van de eerstkomende dagen de luisteraars regelmatig op de hoogte houden van de toestand van Z.H. Paus Pius XII. Volgens het Italiaanse blad reed het vorstelijke gezelschap onder een hevige regen in twee auto's van Rome naar Bracciano, waar de koning deelneemt aan archaeologische opgravingen. Plot seling brak de djjk door van een rivier langs de weg. De voorste wagen werd meegesleurd en kwam tegen een boom tot stilstand. Het water reikte tot aan de ramen. In de auto zaten twee leden van het koninklijke gezelschap en een Italiaanse chauffeur. De koning stapte onmiddellijk uit de tweede auto, die in een halve meter water tot stilstand was gekomen. Hij waadde terug naar andere auto's om hulp te halen. Drie jonge Ita lianen stelden zich beschikbaar en- red den de inzittenden van de door het wa- meegesleurde wagen. IIIIIIIIIIIIII1IIIIM11IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Op last van de fiscale recherche in Amsterdam is zaterdag in het Haar lemse politiebureau ingesloten een 37- jarige Haarlemmer, die een accoun tantspraktijk hield. Hij wordt er van verdacht de Staat benadeeld te hebben door onjuiste belastingopgaven te heb ben verstrekt ten gunste van zijn cliën ten. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat in deze zaak nog meer arrestaties zullen volgen. Met name verwacht men nog de arrestatie van de hoofdverdach te in deze zaak. De fiscale recherche is een uitge breid onderzoek begonnen in de boek houding van de gearresteerde Haar lemmer. Deze had verscheidene vee handelaren onder zijn cliënten, wier transacties doorgaans mondeling worden afgesloten, zodat controle achteraf zeer moeilijk is. De gearresteerde Haar lemmer was eerder reeds door de In spectie der Directe Belastingen te Haarlem gewaarschuwd, dat zijn admi nistratie niet in orde was. Volgens de fiscale recherche gaat het in dit geval om een bedrag, dat de ton niet te bo ven gaat, voor zover men op het ogen blik kan beoordelen. Britse militairen hebben gisteren in Lefkonica een Griekse Cyprioot dood geschoten na een bomaanslag op hun auto, aldus bericht Reuter. Bij Tsadha, in het westen van het eiland, zijn gis teren vier Britten gewond geraakt bjj een aanslag. De toestand van een hun ner is ernstig. In de voornaamste steden geldt een uitgaansverbod. Te Karmi in het noor den, waar zondag een Britse soldaat ernstig werd gewond, zjjn 200 mensen aangehouden. Vrouwen en moeders zijn in Kyrenia komen klagen over de ru we behandeling van de gearresteerden. Zij brachten als bewijs met bloed be vlekte kledingstukken mee. Het zomerverblijf in Castel-Gandolfo, waar de Paus op het ogenblik ziek ligt. De H. Vader heeft wel de wens te kennen gegeven naar Vaticaanstad te worden vervoerd, maar de behandelende geneesheren achten de patiënt nog te zwak voor de reis. In de nacht van de 9e op de 10e ok-' tober wacht ons waarschijnlijk weer een van die prachtige kosmische ver schijnselen die de leek altijd nog aan duidt met het woord „sterrenregen". Dan is er namelijk kansdat de z.g. „Oktober-Draconiden" hun vurige stre pen langs de hemel trekken. Men weet het langzaamaan wel: die „sterrenregen" is helemaal geen regen van sterren maar wordt veroorzaakt doordat de aarde tijdens haar wande lingen door ons zonnestelsel de baan kruist van een stroom kosmisch steen gruis. Die splintertjes geraken dan in onze bovenste luchtlagen en geselen door hun enorme snelheden van tientallen kilometers per seconde de gasmoleculen en brengen deze tot gloeihitte, Meestal zijn die gruisstromen de overblijfselen van' wat eens een trotse komeet was. Bij de oktober-Draconiden, zo ge noemd, omdat zij hun uitgangspunt schijnbaar hebbqji in het sterrenbeeld de Draak, zijn het vrijwel zeker de res ten van de komeet Giacobini-Zinner, die in 1900 door de astronomen van die namen werd ontdekt. Zijn omloopstijd door ons zonnestelsel bedraagt ongeveer 6,5 jaar. In 1926 vooral bleken de Oktober-Dra coniden, een opvallend verschijnsel. Ook in 1933 toonden de Oktober-Draconiden, dat zij hun naam van „sterrenregen" ten volle waard waren. In latere jaren hebben zij veelal verstek laten gaan, maar dit jaar schijnen de omstandighe den gunstig te zijn. Wij leggen de na- S-ÏL-?. MELKWEG/^ Poolster Draak Draak Grote Beer DRACONIDEN I58005N.PF.LT druk op „schijnen", omdat de andere planeten vooral de grote als Jupiter en Saturnus, als spelbrekers kunnen op treden doordat zij die „sterrenregen" uit hun baan trekken. Als dit nü niet het geval is kunnen wij wellicht in de nacht van de 9e op de 10e okt. genieten van zo'n fraai kosmisch verschijnsel als een sterrenregen altijd is. Jacob Beam, de Amerikaanse verte genwoordiger op de besprekingen te Warschau, zal, naar men aanneemt, waarschjjnljjk nieuwe instructies van Washington krijgen om de positie van de Chinese communisten te peilen i.v.m. de mogelijkheid van een permanent en betrouwbaar bestand. Alleen als dit mogelijk is zullen de V.S. bereid zijn aan te dringen op terugtrekking van nationalistische eenheden van de Que- moy-eilanden, zo is \ian officiële zijde in Washington meegedeeld. Overigens is Tsjang Kai Sjek niet gerust. Zijn regering heeft gisteren de bevolking opgewekt, haar inspan ningen te verdubbelen „tot het dwars bomen van de communistische po ging, de Verenigde Staten en natio nalistisch China te scheiden door een wapenstilstand voor Quemoy voer te stellen." De oproep is onmiddellijk na de bijeenkomst van de regering van Taipeh, onder voorzitterschap van Tsjang Kai Sjek, uitgevaardigd. Een woordvoerder van de nationalis tische regering noemde het staken van het vuren door Peking „de stilte die aan de storm voorafgaat". Hij voegde hieraan toe dat de bekendmaking van Peking „past in het klassieke patroon van het communistische gekonkel". Na 30 jaar ervaring weten de nationalis ten dat elke grootscheepse militaire ac tie van de communisten gewoonlijk wordt voorafgegaan door een vredes offensief, dat de waakzaamheid en het moreel van de tegenstander beoogt te verzwakken en waardoor men verdeling wil zaaien tussen deze tegenstand' en zijn bondgenoten, aldus de woordvoer der Sampson Sjen. Hij beschuldigde de communisten ervan dat zij de nationa listen willen opstoken tegen de Ameri kanen en de V.S. als leider van de vrije wereld willen verdrijven uit de Stille Oceaan. Hij drong er bij de Ame rikaanse onderhandelaars in Warschau op aan zich niet te laten misleiden en niet te geloven dat de Chinese commu nisten nu plotseling vredelievend zijn geworden. Sjen verklaarde dat de na tionalisten, slechts uit zelfverdediging, zullen blijven terugvuren. Officieren van de nationalistische in lichtingendienst op Quemoy gaven gis teren volgens U.P.I. als hun mening, dat de communisten hun kanonnen la ten zwijgen niet om „humanitaire" re denen, doch om hun munitievoorraad op peil te brengen en om geschut van 12 inch in ontvangst te nemen, dat uit Rusland naar de Chinese kust gestuurd wordt. Kortom: de communisten heb ben een adempauze nodig en daarna willen zy de Matsoe-eilanden zwaar on der vuur nemen, Verklaarden genoem de officieren. In de afgelopen zes we ken dat de Quemoy-eilanden met bijna een half miljoen granaten bestookt zijn, hebben de Matsoe-eilanden, die een paar honderd kilometer noordelijker lig gen, het betrekkelijk rustig gehad. Vol gens de officieren van de nationalisti sche inlichtingendienst ontbrak het de communisten aan voldoende geschut om de Matsoe-eilanden voortdurend te bestoken, maar zal deze situatie spoe dig tot het verleden behoren. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOISTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Toenemende bewolking met mor gen enige regen. Matige, later nu en dan krachtige en aan de kust moge lijk harde wind tussen zuid en west. Over het algemeen weinig verande ring in temperatuur. Zon: 6.51-18.04. Maan: 1.03-15.41. Verwacht wordt, dat een depressie de komende 24 uur over Zuid-Engeland zal koersen en ook in ons land regen zal veroorzaken. Daarbij handhaven de tem peraturen zich overdag op ongeveer het zelfde niveau, de komende nacht even wel zullen de temperaturen iets hoger zijn dan de afgelopen nacht. Station Weei max temp oeersJL afgeL gisteren 24 uur Stockholm geheel bew. 14 0 Oslo licht bew. 15 6 Kopen hagei zwaar bew. 15 4 Londen zwaar bew. 16 0 Amsterdam half bew. 15 0 Brussel half bew. 15 0 Parijs half bew. 16 0 Nice regen bew. 21 5 Berlijn zwaar 20 0 4- rankfurt mist 18 0 München motregen 16 0.1 Genève geheel bew. 13 1 Wenen zwaar bew. Innsbruck geheel bew. 22 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1