Het Stationsplein behoudt noordelijke rijbaan Eén Sinterklaasintocht is een praktische onmogelijkheid 1 Wethouder SCHELTEMA geen zieken meer in het Haarlemse woonwagenkamp Hotel Lion d'Or Hotel Lion d'Or 't Silver Stoepke Geert verplichte hagen meer rond kassen in het tuinbouwgebied V erantwoordelijkheid Niettemin stimulering gevraagd Geen volle melk meer in Haarlem Waarom kijkt HIJ niet uit zijn ogen? l Raadsbesluiten nog niet goedgekeurd door rijk en provincie HAARLEMSE GEMEENTERAAD Stationsplein Kennemerplein Interpellatie-Albrecht in Haarlemse raad Na 11 oktober: Brandkast gekraakt in vatenhandel te Haarlem Buit: 1500 Vrouw tijdens roof tocht in Haarlem gearresteerd Zware straffen voor messentrekker en oplichter Interpellatie-Spek in de raad Films: Diversen DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 PAGINA 7 ven. AUTO'S zonder chauffeur NHC Uitspraken Rechtbank 30 jaar ervaring Telefunken Radioverkoop en Reparatie Om u duidelijk te demonstreren dat 2 van de 3 Nederlanders wèl goed uitkijken als ze een balpen kopen - ze vragen en krijgen een BIC, de beste balpen let op: de naam BIC staat op de schacht of op de punt. Vraag altijd de echte BIC - en kijk liever twéé keer! Geen schuld R.-k. Studentenvereniging „Sanctus Bavo" Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van Amsterdam a v a Beurs van New York DE KNOL VAN VROEGER De hoofdschotel van de Haarlemse raadsvergadering van gistermiddag werd gevormd door de interpellatie van de heer Spek (P.C.) over de toestand in het woonwagenkamp. Nieuwe gezichtspunten kwamen daarin niet tot uiting. Elders in dit blad kan men er meer over lezen. De raad heeft echter in totaal vijf uur nodig gehad om zich door de beslist niet lijvige agenda heen te werken. Een uur lang is hij in besloten zitting bij een geweest om zich te beraden over de benoeming van een nieuwe direc teur van het reinigingsbedrijf. Tenslotte werd nummer twee van de voor dracht, de heer R. Eikendal uit Amsterdam tot op heden chef van de centrale werkplaatsen van de Amsterdamse reiniging benoemd. Te elfder ure had de heer A 1 b r e c h t (P.v.d.A.) nog een interpellatie aange vraagd over de Sinterklazenkwestie in Haarlem. Over de behandeling van deze interpellatie kan men eveneens elders in dit blad meer vernemen. De meest interessante punten waren dus tot het eind van de zitting bewaard, maar eer het zover was, waren de debatten reeds verzand in een eindeloos gepraat over minimale details van allerlei agendapunten. Om vijf uur was de publieke tribune dan ook leeg. Ir J. VAN DUIN (P.C.) Nadat de raad met 21 tegen 15 stem men, bij één blanco stem de heer Eiken dal benoemd had tot directeur van de gemeentereiniging, wilde de heer PROPER (C.P.N.) het besluit tot sub sidiëring van de gereformeerde kerke- bouw in Haarlem-noord aanhouden tot het rjjk met betrekking tot de kerke- bouwsubsidie een beslissing genomen had. Wethouder BAKKER sloot zich echter volledig aan bij de heer STOFFELS (V.V.D.), die betoogd had dat de raad destijds tot kerkebouwsub- sidie besloten had, zij het dan dat bij een eventueel rijkssubidie het gemeen telijk subsidie zou moeten worden te ruggestort. Alleen de heer Proper stemde tegen. De heer VAN DER VELDT (K.V.P.) wist een succes te boeken, door gedaan te krijgen, dat uit het uitbreidingsplan .Tuinbouwgebied Haarlem-zuid-west' de bepalingen omtrent het omgeven van broeikassen met groenhagen, werd ge schrapt. Hij vond dit een absurde be paling, omdat de tuinbouwer juist ieder straaltje zon nodig heeft. De heer STOFFELS (V.V.D.) vond het betref fende artikel een dwaas compromis en de heer PIELAGE (P.v.d.A.) informeer de of de verrolbare kassen ook met verrolbare hagen omgeven moesten zijn. Wethouder HAPPé wilde aanvan kelijk, onder toezegging dat de bepa ling soepel zou worden gehanteerd, het uitbreidingsplan niet wijzigen, maar toen de heer Van der Veldt met een formeel amendement kwam, ging hij door de knieën en schrapte het artikel. De veiligheid op de Westelijke Rand weg bracht vele tongen in langdurige beweging. De heer VAN DUIN (P.C.) vocht op verschillende gronden de mo- tivering van B. en W. aani om het door de buurtvereniging „Haarlem-zuid wes Als men de verklaring van B. en W. inzake de toestand in het woonwagenkamp geloven moet, dan is er eigenlijk niets aan de hand. Er is één dysenteriegeval ge constateerd en een twintigtal buik- loopgevallen, maar op het ogenblik ziin er geen ziektegevallen meer. Dat Z onhygiënische toestand in het kamp de oorzaak zou kunnen zijn van bof ontreden van die ziektegevallen, net optreae ren. Wel houden ^nbmennfr? er onhygiënische ge- de bewoners er om ye b t effende woonten op na. De aesoeu raadsbesluiten zijn niet maar dat is de schuld van het J de provincie die de goedkeuring tijdig hebben verstrekt. En b° dien: de pers heeft de zaak overare- Het wonderlijke is, dat de raads leden deze stortvloed van tegenstrij digheden „voor kennisgeving" hebben aangenomen. Het ging er niet om, dat er dysenterie zou zijn uitgebroken in het woonwagenkamp. Het ging erom, dat er mensonterende toestanden be - stonden. Het signaleren van een aantal ziektegevallen heeft dat alleen maar aan de buitenwereld aangetoond- Het ging erom, dat die toestanden in het woonwagenkamp al jaren bestonden. Op 25 maart'schreven B. en W. in een raadsvoorstel, dat de toestand van die aard was, dat het treffen van voor zieningen onmogelijk nog langer uit stel kon lijden. En toch bleek het mo gelijk, dat er een optelfout werd ge maakt, waardoor die voorzieningen minstens een half jaar op zich moes ten laten wachten. Toch bleek het mo gelijk, dat Openbare Werken zozeer overbezet was met werk, dat de uit voering van het werk moest worden uitgesteld. Toch konden de vakanties nog een spaak in het wiel steken. „Alles is normaal verlopen", ver klaarde gisteren het College van B. en W. Dat is nu juist de fout. Wanneer er mensen in nood verkeren want de toestanden in het woonwagenkamp veroorzaken werkelijk een nood dan mag er niets normaal verlopen. Dan moet alles op alles worden gezet om verbetering te verkrijgen. En wan neer men dat niet doet, wanneer men niet dagelijks bij alle betrokken in stanties voor de deur ligt om de ver gunningen te verkrijgen en wanneer men niet andere zaken hiervoor laat wijken, dan is men misschien for meel verantwoord, maar moreel niet. De ambtelijke molen heeft in het woonwagenkamp de nood doen stijgen tot er krachtens de Wet op de Be smettelijke Ziekten moest worden in gegrepen met speciale bevoegdheden. De maatregelen waartoe de raad in april besloot, behelsden niet meer dan een eerste stap op de weg naar het scheppen van normale toestanden in het woonwagenkamp. Het was niet een gunst, die men de bewoners daar verleende, maar een reële plicht te genover Haarlemse burgers. Dezelfde plicht, die eist dat men nu verder gaat en niet rust voor ook in het woonwa genkamp op geëigende wijze een menswaardig bestaan verzekerd is. Zoals gezegd dateert de noodtoe stand niet van vandaag of gisteren. Jarenlang is daar al op gewezen. Ja ren geleden heeft de Vincentiusver- eniging reeds de noodklok geluid. Jfn zulk een situatie gaat het niet aan, dat men doet alsof er niets aan de uand is en gemaakte fouten bagatel liseert en de schuld ervoor op anderen Afwentelt. Beter ware het geweest, ■»- fmen ruiterlijk erkent had ernstige r°uten te hebben gemaakt, mogelijk samen met ande- instanties. gevraagde tunneltje ter hoogte van de woonwijk „Oosterduin" te weigeren. Hij spoorde B. en W. aan nog eens bij Bloemendaal aan te kloppen om een bijdrage voor de bouw van zulk een tunneltje en suggereerde voorts een goedkoper en desnoods smaller tunnel tje te maken. De heer BETTINK (V.V.D.) vroeg om daarmee niet te lang te wachten. Wethouder HAPPé zag echter in de Westelijke Randweg geen groter gevaar dan in welke an dere verkeersweg in Haarlem ook. Er komt mettertijd een tweede verbinding naast die bij de Pijlslaan, maar dat hangt allemaal hf van de realisering van rijks- en provinciale plannen. Hij zegde toe, dat de ontwikkeling ter plaat se nauwlettend gevolgd zou worden. Het kruispunt van de Westelijke Randweg en de Leidsevaart werd door de heer VINK (V.V.D.) onder de loupe genomen. Hij achtte de verkeersrege lingen ter plaatse onduidelijk en onover zichtelijk en had liever gezien, dat de Leidsevaart onder de Randweg door gevoerd zou zijn. De voorzitter gaf toe, dat dat veel beter zou zijn geweest, maar verklaarde dat de Randweg een rijksweg is, en dat de gemeente tijdig genoeg gewaarschuwd heeft. Anderzijds gaf hij toe, dat een ongelijkvloerse krui sing een verschrikkelijk dure klaver bladconstructie nodig zou hebben ge maakt, waarvoor ter plaatse bovendien geen ruimte is. De Randweg is nu eenmaal een stadsweg, die verbinding moet hebben met de andere plaatselij ke wegen, en geen auto-snelweg voor het interlocale verkeer. In de practijk is het kruispunt ook de rijkswaterstaat niet erg meegevallen, aldus de burge meester, die overigens toezegde voort durend waakzaam te zullen blijven. Alvorens de raad zich zette tot het beschikbaar stellen van 245.000,- voor het uitvoeren van de eerste fase van de reorganisatie van het Stationsplein, deelde wethouder HAPPé mee, dat B. en W. de suggesties van de ver- keerscommissie en van de K.N.A.C. hadden overgenomen om aan de noord zijde van het Stationsplein een rijbaan vrij te houden, m aan de stationszijde een gelegenheid in 'het leven te roe pen voor particuliere auto's om onge veer vijftien minuten te parkeren. Daar door kunnen de parkeerhavens die ont worpen zijn vóór het nieuwe kantoor van Haarlems Bloei vervallen. In ant woord op een vraag van de heer VAN DUIN (P.C.) deelde de wethouder mee, dat door de thans vermelde wij zigingen iets meer aandacht werd ge schonken aan de belangen van het par ticuliere vervoer en iets minder aan die van het openbare vervoer. De noor- Advertentie Betrouwbare auto's vanaf f 22.50 per dag, 200 km vrij rijden. Speciale week- en maandtarieven. N V Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Houtplein 21 - Telefoon 10338 delijke rijbaan zal immers worden uit gespaard op het geprojecteerde bussta tion. De heer Van Duin had echter ook gevraagd om onder de Stationskap slechts vijf taxi's te parkeren en de overige II taxi's elders op het Stations plein te stationeren. Daar wilde de wet houder echter niets van weten, omdat deze verspreide opstelling tot een funes te verkeerssituatie zou leiden. Met de heer Van Duin was de wet houder het eens, dat er meer groen diende te komen op het nieuwe Sta tionsplein, al was het maar om het za kelijke, harde aanzicht te verzachten. Hij had dan ook reeds het advies op gevraagd van de directeur van Hout en Plantsoenen. Mejuffrouw BOLSIUS (K.V.P.)die een lans had gebro ken voor de voetgangers, die uit de bussen komen en de noordelijke rijbaan moeten oversteken om het station te bereiken, kreeg te horen, dat er ze ker de nodige zebrastreken zullen wor den aangebracht, maar dat men geen enkele toezegging kon doen wat be treft de aanleg van knipperbollen. De VOORZITTER zette uiteen, dat de knipperbollen in verschillende plaatsen niet blijken te voldoen. In Haarlem doen ze dat nog wel, zolang men er niet te veel aanbrengt. Afgewacht zal moeten worden in hoeverre ze daar dringend nodig zijn. Graag nam hij de suggestie van mejuffrouw Bolsius over, om de buizen reeds te doen aanbrengen, waar later desgewenst de kaPels voor de knipperbollen kunnen worden door getrokken. De plannen voor de reorganisatie van het Kennemerplein zijn nog in bewerking, kreeg de heer Van Duin van wethouder Happé te horen. Of daar mettertijd de interlocale bussen een plaats kunnen vinden, moet nog uitgemaakt worden. Men zal voorlo pig eens aanzien, hoe ze voldoen op het Stationsplein zelf. In verband met het feit, dat het Kennemerplein een belangrijke schakel vormt in de oost- westveroinding, nam hij aan dat er daar voor de interlocale bussen wei nig ruimte beschikbaar zal komen. De heer PROPER (C.P.N.) kreeg te ho ren, dat de N.Z.H. haar eigen halte- gebouw op het Stationsplein bekostigt en verder al zoveel wegenbelasting betaalt, dat zij onmogelijk nog een bijdrage kan leveren in de kosten van de reorganisatie van het Stations plein. De heer Lichtenveldt (V.V.D.) vond het ontworpen gebouwtje voor Openba re Werken op het terrein van de Hol land Nautic erg duur. De heer FORT- GENS (P.v.d.A.) Vond het erg mooi. Ze hadden allebei gelijk. Wethouder HAPPé zette nog eens uiteen, dat het gebouwtje behalve als cantine voor het personeel van Openbare Werken, ook benut kan worden als vergaderruimte voor verenigingen in de omliggende buurten. Ten aanzien van de vernieu wing van het hek rond de speeltuin Elba" vroeg mevrouw VAN DER WALL (P.v.d.A.) om meer zorg van de omwonenden voor de speeltuin, en daarbij ook om meer speeltuinen voor de ouuere jeugd. De heer BETTINK (V.V.D.)-viel haar prompt bij. De heer VAN LIEMT (K.V.P.) echt r meende, dat de ouders wel degelijk zorg had den voor de speeltuin. Hij was echter van oordeel, dat het vroegere hek van „Elba" in zo vervallen staat verkeer de, dat het als het ware vroeg om ver dere vernietiging en de jeugd inviteer de om zonder toezicht de speeltuin bin nen te dringen. Hij toonde er zich geen voorstander van, dat er speelplei nen zouden worden aangelegd ten koste van de speeltuinen. Wethouder SCHIP PERS sloot zich geheel bij de heer Van Liemt aan en deelde mede, dat door samenwerking van alle betrokke nen nu een bepaalde verhouding was vastgesteld van het aantal aan te leg gen vrije speelpleinen en het aantal aan te leggen speeltuinen. en scheen in die mening gelijk te krijgen van de heer VINK (V.V.D.), die als zijn oordeel uitsprak, dat kinderen niet kijken naar één intocht. Hoe meer Sinterklazen ze zien, hoe liever het ze is. Haarlem krijgt dit jaar niet één grote had, dat de instellingen die het doen Sinterklaasintocht, en het ziet er naar moeten, er met voorvoelen. Hij was van uit het antwoord dat de Burgemees- oordeel, dat er met zoveel belangstel- mende jaren verkeken is. Dat bleek1 ling voor een „eenheids-Klaas" bestaat uit het antwoord dat de BURGEMEESp ter gistermiddag gaf op de interpel latie, die de heer ALBRECHT (P.v.d.A.) hield over het Sinterklazenprobleem in Haarlem. De heer Albracht had gesteld, dat Sinterklaas het nationale familie feest is, en dat daaraan afbreuk wordt gedaan, wanneer de Goedheiligman niet minder dan driemaal wordt ingehaald in verschillende stadsdelen. Bovendien, aldus de interpellant, is het best moge- Hik, dat het niet bij drie blijft, maar misschien wel vijf of zes wordt. Hij stelde voor één grote Sinterklaas intocht te organiseren of te doen orga niseren, bij voorbeeld door de V.V.V. „Haarlems Bloei". Grinnekend stelde hij vast, dat het toch wel erg moeilijk wordt om nu uit te maken wie nu eigen lijk de echte Sinterklaas is. De burgemeester zette uiteen, hoe de situatie in Haarlem gegroeid is. De winkeliersverenigingen in Haarlem-nrd. en -oost willen geen afstand doen van eigen Sinterklaas, omdat hun wijken dan niet voldoende bediend worden. De heer Albracht merkte daartegenover op, dat Sinterklaas een kinderfeest diende te zijn, en geen middenstandsfeest. De burgemeester liet zich echter niet ver murwen, al putte hjj zich uit om de voor de heer Albrecht bittere pil met- het meest glinsterende verguldsel te omgeven. Hij lichtte toe, dat Haarlem zo vreemd, langwerpig gebouwd is, zo dat een „eenheidsKlaas" onmogelijk alle stadsdelen op gelijke voet zou kunnen bedienen, zonder het verkeer in moeilijkheden te brengen. Bovendien is er reeds aan één instelling vergunning gegeven om een Sinterklaasintocht te houden, zodat men moeilijk meer aan anderen weigeren kan. De heer Albrecht gaf toe, dat de burgemeester rnet de wet in de hand slechts aanvragen kan weigeren. Niet temin zag hij toch een mogelijkheid om een eenheids-Klaas te stimuleren en hij verzocht dan ook het volgend jaar daar tijdig aan te willen denken. De burgemeester kon hem dat met toe- zeegen. omdat de ervaring hem geleerd Nu gebleken is, dat er in Haarlem en naaste omgeving vrijwel geen be langstelling is voor volle melk hebben de melkinrichtingen van Haarlem en omstreken besloten na zaterdag II ok tober geen volle melk meer af te leve ren. Bij nadere informatie werd ons me degedeeld, dat er slechts geringe vraag is naar volle melk in melkkringen „vondelingenmelk" genaamd en dat daardoor zulke technische moeilijkhe den ontstaan, dat distributie niet renda bel is. Per week wordt er in Haarlem en omgeving 800.000 liter melk omge zet. Daarvan is slechts 600 liter volle melk. Ook in de winkels zal men dus de volle melk niet meer kunnen kopen, tenzij men van te voren bestelt. Met een acetyleenbrander hebben in brekers in de nacht van dinsdag op woensdag een brandkast in het kantoor van een vatenhandel aan de Spaarn- wouderstraat te Haarlem opengesne den. De buit bestond uit een bedrag aan geld van ongeveer vijftienhonderd gulden. De inbraak werd gepleegd toen nie mand in het gebouw aanwezig was. De toegang verschaften de daders zich door een ruit uit de sponningen te ne men. Zij moeten op de hoogte zijn ge weest van het feit, dat er in het ge bouw flessen met acetyleengas en zuur stof aanwezig waren. Het kantoor ligt op de zolder van het perceel. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. In een warenhuis in de binnenstad van Haarlem is woensdagmiddag een 33-jarige Haarlemse vrouw op heter daad betrapt bij het wegnemen van een aantal goederen. De vrouw was, naar een onderzoek uitwijst, met haar tien jarig dochtertje de stad ingegaan en had een bezoek gebracht aan verschil lende winkels. Toen zij in het waren huis werd gearresteerd had zij voor een bedrag van 47 goederen bij zich, als mede twee herenvesten en een tafella ken. Voor 36 had zij gestolen uit het warenhuis waar haar escapade werd afgebroken. Elders in de stad had zij zich van goederen ter waarde van elf gulden meester gemaakt. De herkomst van de vesten en het tafellaken is in onderzoek. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 56-jarige textielhandelaar uit het woonwagenkamp van Hoofddorp veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek. De verdachte had gedreigd een 51-jarige verkoper uit Utrecht te zullen doden met een mes en inderdaad toegesto ken. Wegens poging tot doodslag, sub sidiair bedreiging cn zware mishande ling had mr. dr. R. W. H. Pitlo als offi cier van justitie veertien dagen geleden geëist, dat de textielhandelaar veroor deeld zou worden tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De verdachte en zfjn slachtoffer had den in een café te Hoofddorp ruzie ge kregen na drankgebruik. De verdachte zou naar de zin van de verkoper te hoog van de toren hebben geblazen, waarna een woordenwisseling ontstond, die uit liep op geweldpleging. Een 42-jarige Krommeniër werd ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem was anderhalf jaar gevangenisstraf geëeist wegens op lichting van een bejaard echtpaar tot een bedrag van 32.000. De verdachte had de oude mensen geruïneerd met een mooi verhaal over een voordelige han del, die zfj samen zouden opzetten in stalen platen uit Duitsland. Er was niets van waar en de oplichter maakte van het geld goede sier, onder meer in Bel gische speelgelegenheden. VOLLEYBAL. Het eerste heren team van H.B.C.-volleybal speelt zater dagmiddag om vjjf uur tegen S.E.S. Het is de eerste overgangsklassewedstrijd, die in de nieuwe sporthal aan de Cru- quiusweg te Heemstede wordt ge speeld. Advertentie KHOUWELS Koninginneweg 6 Advertentie Maar HIJ, nummer 3 - die kijkt niet, die neemt maar wat. Erg onverstandig. 'Want BIC, de échte BIC met schokbreker is de soepelste balpen - voor een goed, per soonlijk handschrift en... de voordeligste balpen die u kunt kopen Tijdens de gistermiddag in de Haar lemse gemeenteraad behandelde inter pellatie van de heer SPEK (P.C.) over de toestand in het woonwagenkamp, heeft de wethouder van Sociale Zaken en Volkgsgezondlield, mevrouw SCHEL TEMA, verklaard, dat het raadsbe sluit van 2 april tot verbetering van de situatie in het kamp nog niet kon wor den uitgevoerd, omdat de benodigde goedkeuringen van rijk en provincie nog niet verkregen waren. Op het ogenblik wacht men nog op de goedkeuring in gevolge de Wederopbouwwet, die nodig is omdat het voorlopig uitbreidingsplan voor de Waarderpolcler niet in de gepro jecteerde veranderingen in het woonwa genkamp voorzag. De verbouwing van de voormalige paardestal tot gemeen schapscentrum en de aanleg van een aantal toiletten is inmiddels aanbe steed, maar nog niet gegund. Men hoopt het werk voor de winter invalt te hebben voltooid. Doordat de 26-jarige bestuurder van een personenauto, een schilder uit Haarlem, geen voorrang verleende aan een van rechts komende bestelauto, gebeurde vanmorgen omstreeks kwart voor elf een aanrijding ov het kruispunt Nieuwe Gracht—Kruisstraat te Haarlem. De chauffeur van de bestelauto kreeg een snijwond boven het linkeroog en moest worden overgebracht naar het ziekenhuis, St. Johannes te Deo. De bestelauto werd zodanig beschadigd, dat hij weggesleept moest worden. De personenauto, die aan de rechterzijde schade opliep, kwam op het trottoir tot stilstand voor de deuren van een verzekeringsmaatschappij, een oogarts, een advocaat en een accountant. De wethouder zette uiteen, dat zich slechts één geval van dysentrie heeft voorgedaan terwijl er ongeveer twintig gevallen van buikloop zijn geconsta teerd. Dysentrie bleek ook elders in de stad voor te komen en verleden jaar telde Haarlem in totaal zeven dysentrie- patiënten. Van een epidemie kon dus niet gesproken worden. Evenmin kan men nagaan of de ziekteverschijnselen hun oorzaak vonden in de onhygiënische toestand in het kamp. De bewoners heb ben ook onhygiënische gewoonten. Op het ogenblik is er geen enkel dysentrie- of buikloopgeval meer in het kamp. Wel zijn er nog twee kinderen ziek, maar die lijden aan heel andere kwalen. Uitvoerig zette mevrouw Scheltema uiteen, dat onmiddellijk nadat de ziek tegevallen geconstateerd waren, de GGD in actie is gekomen en dat de bur gemeester op grond van zijn speciale bevoegdheden krachtens de Wet op de Besmettelijke Ziekten, diverse nood maatregelen getroffen heeft om het voortschrijden van de ziekte onmiddel lijk een halt toe te roepen. Uitvoerig ook somde zij alle maatregelen op, die op verzoek van de GGD genomen zijn, en die nog genomen zullen worden. Met de heer SPEK (P.C.) was zij van oordeel, dat de autosloperij niet in het kamp had moeten komen, omdat de ze een bron van ellende is op hygiënisch gebied. Maar de gemeente heeft c Jit die sloperij verpacht en dat zal zo gauw mogelijk ongedaan gemaakt moeten worden. De sloperij moet buiten het kamp worden gebracht, liefst op een flinke afstand er vandaan. De heren SPEK (P.C.) en VAN LIEMT (K.V.P.) waren dankbaar voor de uiteenzetting, maar bleken toch niet voldaan. Of de wethouder nu niet kon vertellen, waarom er niets gebeurd was tussen 2 april de datum waarop de raad 41.000 beschikbaar had gesteld voor het verbeteren van de toestand in het kamp en 6 augustus, de dag waar op de raad nog eens een aanvullend crediet van 5000 beschikbaar stelde, omdat men bij de optelling een post ver geten had in het oorspronkelijke voor stel? Mevrouw Scheltema was van oordeel, dat de raad op 6 augustus al te horen had gekregen, dat er nog mets gedaan was. Waarom daar dan nu op Advertentie Iedere morgen een heerlijk kopje koffie Wethouder mevrouw mr. E. SCHELTEMA—CONRADI terugkomen? Bovendien werd de por tefeuille van Sociale Zaken op dat mo ment door haar voorganger beheerd en zij wenste de raad daar niet over in te lichten. Overigens was er in die tijd wel degelijk wat verbeterd in het kamp: de verlichting was vernieuwd en de be strating verbeterd, terwijl er een nieu we water-tapplaats was aangelegd. De heer WILLEMSE (P.v.d.A.) toonde zich hoogst verbaasd, dat er al die jaren dat er al over het woonwa genkamp geklaagd is, niets gedaan kon worden. Maar nu er een besmettelijke ziekte dreigde uit te breken, kon bin nen 24 uur alles gebeuren. Hjj vroeg be grip bij ieder die met dit probleem te maken heeft, voor de mens, die in dit kamp moet wonen. Het zijn Haarlemse ingezetenen, ook al leven ze anders dan wij. De heer Van Liemt (K.V.P.) sloot zich daar volledig bij aan en bond het College op het hart er bij de betreffen de instanties op aan te blijven dringen, dat alles tijdig gebeurt. Wethoudei HAPPé verzekerde, dat de ambtenaren met méér spoedeisende gevallen te maken hebben en ku men niet één be paalde zaak doordrijven zonder een an dere zaak schade te berokkenen. Op het ogenblik wordt voortdurend overleg ge pleegd welke zaken het eerst behan deld en uitgevoerd moeten worden. Ten aanzien van de grote vraag wat er nu eigenlijk tussen 2 april en 6.au gustus is gebeurd, merkte de heer Hap pé op dat G.S. op 15 juni het raadsbe sluit van 2 april hebben goedgekeurd. Toen zou theoretisch de directeur van Openbare Werken opdracht gehad kun nen hebben om het besluit uit te voe ren. Maar Openbare Werken had zoveel opdrachten en het was bovendien juist vakantietijd. Toen bleek nog, dat er een post vergeten was, zodat men gewacht heeft tot ook het tweede raadsbesluit genomen was. Hierbij heeft de vorige wethouder van Sociale Zaken bij G.S. op een spoedbehandeling aangedrongen. G.S. hebben veertien dagen geleden ook dat besluit goedgekeurd. De wet houder verklaarde met nadruk, dat hij zichzelf had afgevraagd of de gemeen telijke diensten misschien iets hadden nagelaten, waardoor het werk eerder zou zijn begonnen, maar volgens hem trof de diensten geen enkele schuld. „Alles is normaal gegaan", meende hij. Mevrouw Scheltema merkte in antwoord op vragen van de heer STOFFELS (V.V.D.) nog op, dat de pers de zaak eigenlijk wel wat over dreven had voorgesteld. Met name meende zij, dat persfotografen foto's „geënsceneerd" hadden. Ze wilde dat In verband met het overlijden van Z.H. de Paus heeft de Haarlemse r.k. Studentenvereniging „Sanctus Bavo" gedurende een week de officiële rouw aangenomen. Tijdens de rouwtjjd zal de sociëteit gesloten zijn. Advertentie Iedere middag een uitstekende lunch CINEMA-PALACE: Wien bleibt Wien, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: De ranch der vervloekten. 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO: Als de kraanvogels overvliegen. 14 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Dorp aan de rivier, 14 jaar. 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Thee en sympathie, volw.J 8.15 uur. REMBRANDT: De circusliefde, a. L (derd* week); 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Bazooka's en whisky, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: The smallest show on earth, a. L 2.15. 7, 9.15 uur. Donderdag 9 okto -er Frans Halsmusenm, Haarlem, 8 uur: Ka mermuziekavond door .Jonge Toonkun stenaars". Rosemary le Gras-Pierson, mez zo-sopraan, Hanneke Compaan-Houbolt, piano, Marjolein Snijder, piano. Stadsschouwburg, Haarlem, 8.15 uur: Afscheidsvoorstelling voor haar vertrek naar Amerika van Cilli Wang. Geb. St.-Bavo, Haarlem: Jaarfeesten af deling Haarlem van de KAB. Spelers van St.-Frans met „Pier de wonderdoener". BEVALLEN van een ZOON: A. H. C. Zuidhoek-Btjl; H. C. Geerling-Verhoef; F. J. Scholtens-van den Haak; V. H. Haag-Klumpenaar; J. A. T. Overes- Koek; A. van Nek-Tendeloo; M. B. Schoonderbeek-Kreeftenberg; E. H. Brachthuizer-Tienstra. BEVALLEN van een DOCHTER: H. B. Brauckmann-van Sinderen: C. M. Mesman-van 3entheim; J. M. Smit- Bloemendaal; A. Luiten-Pols- M. J. Grijmans-Couenberg; T. A. C. John- van Lov. ONDERTROUWD: M. C. Mullens en M. E. Mierlo; A. H. van Zijl en W. A. de Rijk; A. H. Groot Halze en C. C. van der Spek; J. E. M. Poulen en A. de Groot; A. Brand en A. M. van Bil- derbeek; H. A. van Waard en E. J. Smit; J. H. van der Valk en M. M. Rut- te; J. A. van Aken en T. M. Basten. GEHUWD: G. A. de Haan en A. M. A. Toornend: C. F. J. Fakkeldij en B. J. Alders, H. E. J. van der Avoort en C. M. de Groot: W. J. Dorland en W. van Rinsum; M. Meijboom en.T. Log- mans; J. van der Mark en G. Bouw: R. Visser en M. Kouwenhoven: J. Oos- terwijk en D. J. van der Putten: P. J. Schell en G. W. R. van den Haak; J. van der Hoek en F. E. Dijkstra; P. J. Oerlemans en M. A. J. Post; K. P. de Koning en E. Koster; J. ten Have en J. M. Esveld; J. C. Molenaar en M. C. J. Paap. ONDERTROUWD: D. F. Kaart en J. A. van der Horst; J. H. G. Six en H. W. F. Wilhelmy van Hasselt; W. Schult- heis en R. E. Tollmien; R. Alma en M. M. Zwart. OVERLEDEN: L. van Maaswinkel, 76 jr. Olieslagerslaan, M. A. L. van Stock, 52 j. Jan Gijzenkade, M. J. A. Smit, 7 weken, Kolkstraat, W. M. Leurs- Snellens, 82 jr. Lorentzkade. vorig opening Slot 9/10 (Niet officiële koersen. 144 NeO 1953 3(4 Ned 1953 3(4 Ned 1956 3(4 Ned 1948 3(4 Neo 19511 3(4 Ned 1954 3(4 Ned 1955 i 3-3(4 Ned 1947 3 Ned 82-54 Bel Cac mscm Urtbk 1945 354 SSQ Won bouw 0 Ned Handel Mil een A K 0 I an Berkel s Patent alve-Delfi cert van UeJdei Ron HiM.gnven. cert Unllevei cert Ned Kabel Phut pe Aon Petroleum .Amsterdam' Rubbei Hull Amerika LIJd Kon Ned Stoomb Mti Ned Scheeov time Al__M Deb Mg cen A dam 2(4 '59 1 A dam '55 O A aam Ul ttentespaarbr 93 Vs 923; 923/b 92*4 85 85 88 90% 91é* 91*4 93*1 934 89% 109% 184 218 7 g 217 327 186% 320 409% 406 290 346U 343*4 180.70 178.80 71 69 149% 148% 151 152*4 128% 129 4 102 114% 111% 124.20 123.20 85 937g 94% 114 Va Anaconda Coppe) Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KJ_ M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union (JU Southern Pacific Southern Railway Stand Oil NJ. l'ldewaiei U S Steel Stemming o»> 7/10 60% 49(4 59 68 50 102 27% 39% 37(4 63 48V, 85 57% 51 59 25 82(4 8/10 61(4 49(4 58(4 68 49% 101% 26% 39% 38% 63% 48% 84% 56% 50% 58% 25% 81% Advertentie is het verfijnde polshorloge van thans. Wij kennen de weg ln de enorme verscheidenheid, die aan de markt is en kopen precies datgene, dat de beste kwaliteit aan betaalbare prij zen paart. U behoeft dan ook nooit spijt te hebben van een horloge, dat is gekocht bij GROTE HOUTSTRAAT 49 Het huis met het carillon de journalisten echter niet kwalijk nemen, want daardoor waren de ogen in ieder geval geopend. Met de heer Stoffels was zij van oor deel, dat het nomadenkarakter van het echte woonwagenvolk steeds meer ver dwijnt. Velen blijven steeds in hetzelfde kamp wonen en sommigen hebben zelfs al geen wielen meer onder hun wagen. Daarom zou in een eventuele nieuwe woonwagenwet een bepaling moeten worden opgenomen, dat woonwagenbe woners bijvoorbeeld niet langer dan een half jaar in één kamp mogen ver blijven. De mensen moeten tot het ba- wonen van vaste woonplaatsen worden opgevoed, meende zjj. Uit dien hoofde zag zij dan ook weinig heil in de op richting van centrale woonwagenkam pen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7