De H. Vader heeft steeds grote belangstelling gehad voor de sport. Zo heeft Hij eens de vermaarde Italiaanse wielrenner Faiisto Coppi ontvangen, met wie Hij een hartelijk gesprek voerde. De Paus overhandigde hem een zil veren medaille en Coppi schonk de H. Vader een fiets voor een missionaris. De Paus neemt de sleutels van de H. Deur in ontvangst bij de opening van het H. Jaar in 1950. Links: Op 2 Maart 1939 werd Eugenio kardinaal Pacelli, op zijn 63ste ver jaardag, tot Paus gekozen. Hier ziet men Hem, om- ingd door de Pauselijke hof houding, naar de Sixtijnse Kapel schrijden, waar Hij onmiddellijk na zijn uitverkiezing de hulde der kar dinalen in ont vangst nam. Rechts: In April '49 brachten 50.000 Romeinse kinde ren Hem een ont roerende hulde ter gelegenheid van zijn vijftig-jarig priesterfeest. De kinderen boden Hem geschenken aan. Vijfduizend koorzangertjes, onder wie leden van het Haags Matro- zenkoor, kwamen Hem in 1951 bezoeken. De Paus onderhield zich op ongedwongen wijze me* de ion- gens. Enige tijd geleden stond Hij een speciale audiëntie toe aan kinderen, die in de Tweede Wereldoorlog invalide waren geworden: ONDER: De H. Vader trekt zegenend door de St. Pieter gedurende een der plechtigheden, waaraan het laatste H. Jaar zo rijk was. Steeds is Hij een groot dierenvriend geweest. Op 28 December werden Hem ieder jaar door kinderen twee duifjes aangeboden. TNDER: De H. Vader ontvangt een groep monniken en is al spoedig in een levendig gesprek gewikkeld. ONDER: De Paus geeft de jaarlijkse zegen Urbi et Orbi aan de op hei St. Pietersplein verzamelde menigte. Men lette op het prachtige gebaar van Zijn hand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 8