Propaganda voor het Haarlems Kunkelsorgel in de H.K.B. overalls HENSEN Fabrikant mag vijf jaar niet rijden Feest van de AR afdeling Haarlembegonnen Lion d'Or 0 Heemsteeds Amateur Toneel speelt „De voetbalpool" Lion d'Or H.F.C.—H.R.C. 't Silver Stoepke 184 bekeuringen op tweede dag Kleintje koffie kwam op 1300,- Geslaagd opera concert door Haarlems Op era Koor Politie stelt een onderzoek in Verdienstelijke.Voorstelling Van amateurs in het Minerva-theater 1 Nieuwbouw Hendricusschool Aerdenhout krijgt nieuwe telefoon nummers Films: Na aanrijding overleden JAN VAN DER PIGGE Pleizierige middag voor de kinderen Scheepje gezonken Jubileum-Aanbieding De viertallencompeti tie Landelijke Hoofd klasse Sergeant op de vlucht voor „revolverschot" DONDERDAG 16 OKTOBER 1958 PAGINA 3 Prima pasvorm Sterke afwerking Laag in prijs vanaf 1 1 .75 In elke gewenste kleur en maat Uit eigen Atelier PAARLAARSTEEG 1 „Comité 27" in Haar lem opgericht Begin van brand in Bloemenndaal Diversen: Burgerlijke Stand Haarlem EEN EXCLUSIEVE SORTERING Verkeersactie in Haarlem Haarlemse militair veroorzaakte ongeval Whatever psychologists think, A girl who remembers her Mink Is most like to succeed And she'll never have need To resort to the refuge of drink. DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT! TREVIRA PANTALONS 29.75 VAN DOODGEWOON TOT EXCEPTIONEEL HEEMSTEDE Burgerlijke Stand In jubi volgt ook het Ramplaankwartier 30 jaar ervaring Telefunken Radioverkoop en Reparatie Beurs van Amsterdam AUTO'S zonder chauffeur Beurs van New Vork In het gebouw der Haarlemse Kegel bond in de Tempeliersstraat werd woensdagavond een propagandabijeen- komst gehouden ten bate van de res tauratie van het Haarlemse Kunkelor- gel. In de grote zaal stonden twee „ech te" draaiorgels opgesteld, de Jupiter en Radiostad. Deze beide orgels hebben een aardig muzikaal woordje meege sproken. De voorganger van het draai orgel, een speeldoos en het buikorgel, lieten eveneens hun muziek horen. Het zjjn antieke exemplaren, die het eigen dom zijn van de heer E. Scherpenhui- sen. Hij is een klein jaar bezig deze antieke apparten te verzamelen en door deze hobby verwierf hij reeds veertien antieke modellen. Met twee daarvan demonstreerde de heer Scherpenhuisen, die dit bezit graag in dienst wil stellen Van de Haarlemse gemeenschap. De heer H. Teunissen, een automon teur uit Schiedam, interesseert zich zo voor de miniatuurorgeltjes, dat hij er reeds twee in zijn vrije tijd maakte en nu met zijn derde bezig is. Hij liet de ongeveer zeventig aanwezigen op de bij eenkomst raden hoeveel uur hij in het grootste van zijn beide orgeltjes had verwerkt'. Het bleken 2310 uren te zijn, waar bovendien nog tachtig gulden ma teriaal bij komt. Het orgel is verlicht en er komt muziek uit. De waardering voor de prestatie van de heer Teunis sen werd met applaus onderstreept. De heer Teunissen zal 15 november of 13 december voor de televisie komen om van zijn liefhebberij te vertellen in de uitzending „dit is mijn hobby". Het or gel waaraan hij ruim tweeduizend uren werkte heeft 278 fluiten, trompetten, kopertrommels enz. Hij vertelde op en top orgelman maar ook op en top ama teur te zijn, die geen vakman zijnde in zijn vrije tijd zijn liefde voor het orgel bevestigt in het maken van minia. turen. Tijdens de bijeenkomst, geopend door de heer J. Th. van Zutphen als voor zitter van de afdeling Haarlem van de kring van draaiorgelvrienden, en ver der geleid door de heer Sj. Buwalda, werd het pas verworven vijfenzeventig ste lid een presentje aangeboden. Het Advertentie Te Haarlem is woensdagavond opge richt een plaatselijk „Comité 37 onder voorzitterschap van de .he®r,iB'. J' ,M' Warmerdam. Het comité stelt zich ten doel activiteit te ontplooien binnen net kader van een landelijk comité, dat zich ten doel stelt het aan land zetten van de 37 verstekelingen in Indonesië te voorkomen. Gisteren was een schilder bezig met een brander aan het huis van een tand arts te Bloemeridaal. Plotseling begon het klimop aan de gevel te branden. De schilder waarschuwde direct de brand weer en met een nevelspuit kon het vuur gedooft worden. Het huis van de tandarts, die met vakantie was, liep geen schade op. CINEMA-PALACE: De tien geboden, a l 7.30 uur. FRANS HALS: Het monster van Franken stein, 18 jaar: 7, 9.15 uur. LIDO: Het lokkende moeras, volw. 7, 9.15 u LUXOR: Trapeze, a. 1.; 7, 9.15 uur. MINERVA: Do.: Een ter dood veroordeelde ontsnapt, 8.15 uur. REMBRANDT: jluipvaart In de Pacific, 14 jaar; 7, 9.15 uur. ROXY: Moord op de voorpagina, 18 jaar; 7, 9.15 uur. STUDIO: De 41ste, 14 jaar; 7, 9.15 uur. Donderdag 16 oktober Concertgebouw, Haarlem, 8 uur: R.-k. Toneelgroep Thalia met „Gerda van de Anna's hoeve" voor de r.-k. Commissie De Vrije Tijd. Concertgebouw, Haarlem, 7.30 uur: Presta tieconcert voor Harmonie- en Fanfarekorp sen Gemeentehuis, Lisse, 8 uur: Raadsverga dering Lisse. Raadhuis, Voorhout, 8 uur: Raadsverga dering Voorhout. Geb. St.-Jan, Teylerplein, Haarlem, 8 uur: Filmavond met quiz van buurtver eniging Haarlem-oost, m.m.v. Abe Lenstra. BEVALLEN van een zoon: R. de Bie- Groenendaal; E. M. Tesselaar-van Veen: D. A. Hollink-Schouten; M. P. Lammers-van Ettcn; H. N. Ides-van Dijk; O. E. H. van Zeeland-de Laater; H. G. Berendregt-Schutte. BEVALLEN van een dochter: A. Bokma-Pollé; H. J. M. Hageman-Tur- kenburg; D. A. Hollink-Schouten; A. M. van Noort-PleijC. C. Lenterman- Hijnen; L. Boon-van der Veer; J. Wou ters-de Munk. Advertentie In verband met de te verwachten grote belangstelling voor deze a.s. zondag om 14.00 te spelen wedstrijd aan de Span jaardslaan wordt het publiek verzocht zich tijdig van plaatskaarten te voorzien via de onderstaande voorverkoopadres sen: Sig.mag. L. Alders, Gen. Cronjé- straat 20; Sig.mag. de l'Union, Kruis- inlg P' Sig.mag. P. Kluit, Wagenweg 106; Sig.mag. L. C. M. Breukels, Raad- r^sstraat 30, Heemstede; Drog. „Crayo ns1 J. v. Goyenstraat, Heemstede. aanwezige hoofdbestuurslid de heer van der Belt deelde mee dat in de zo mer van 1959 draaiorgelconcoursen in Arnhem en in Utrecht gehouden zullen worden. Van het orgel „de Turk" zijn woensdagmiddag grammofoonopna men gemaakt door Phonogram. Aan de gevolgen van een aanrijding is vanmorgen vroeg in het ziekenhuis St.-Johannes de Deo de 60-jarige slager W. Geurts overleden. G. stak maandag avond te voet de Rijksstraatweg ter hoogte van de Zaanenlaan de rijbaan over en werd geschept door een scoot- mobiel. De man werd weggeslingerd en bleef tien meter verder ernstig gewond liggen. Advertentie houten tabakspijpen brengt H. Comoy Co. Ltd. te Londen in zeer fraaie modellen. IMPORTEUR: Grote Houtstraat 81 Haarlem Specialist in Rookartikelen De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 30-jarige textielfabrikant uit Amsterdam veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf en vijf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had tegen de verdachte de maximum-straf geëist, die opgelegd kan worden voor het veroorzaken van een verkeersongeluk met dodelijke af loop: vijf jaar intrekking van het rij bewijs en een jaar gevangenisstraf. De fabrikant bad 27 mei van dit jaar met een volgens de officier „waanzin nig grote snelheid" de bocht bij de Viersprong in Aerdenhout genomen. Hij had toen een wielrijdster aangere den, die op slag gedood werd. Een 50-jarige kweker uit Aalsmeer werd door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenis straf en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Tegen hem waren acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en twee weken gevan genisstraf geëist door de officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, die de verdachte schuldig achtte aan het verkeersongeluk op de kruising van de Aalsmeerderweg en de Machineweg in Aalsmeer. Een 22-jarige motorrijder werd daarbij zo ernstig gewond, dat bij spoedig daarop overleed. De kweker had volgens de officier van justitie de eerstgenoemde weg overgestoken op een moment, dat zulks nog niet mocht vol- gens de voorrangsbepalingen. Hij was toen in botsing gekomen met de motor- fietser. De afdeling Haarlem van de A.R.K.A. de Algemene Rooms-katholieke ambte- narenvereniging, gaat feest vieren in verband met het veertigjarig be staan. De inzet van een aantal festivi teiten was het anders pas in januari te houden jaarlijkse kinderfeest, dat nu reeds woensdagmiddag werd gegeven in het gebouw St. Bavo. Daar trad voor de kinderen van de leden van de A.R. K A. het Leids kindertoneel op met het kindercircus Tijl Uilenspiegel. Ruim twee uur lang hebben de naar schatting vijf honderd kinderen tussen de zes en veertien jaar volop genoten van het uit voerige en gevarieerde programma waarbij zij dikwijls nauw werden be trokken. Verschillende keren mochten meisjes en jongens op het podium ko men om de optredenden te assisteren of om te trachten een van hun kunst stukjes na te doen. Er was clownerie, goochelen, sensatie op kogels en op een plank en nog veel meer van die plezie rige zaken. De voorzitter van de afdeling Haar lem van de A.R.K.A., de heer J. J. Loerakker, heette de kinderen welkom en kreeg na afloop daarvan een ovatie voor de vereniging, de gewoonte ge trouw voerden na de pauze 'enkele leer lingen van de St. Luciaschool uit de Kloosterstraat een sketch „De open deur" op onder leiding van hun onder wijzeres mej. Schatorjé. Voor dit optre den kregen de vijf kinderen, Els Buys, Op de tweede dag van de verkeers- actie te Haarlem heeft de politie 184 processen-verbaal opgemaakt. Op de eerste dag dinsdag waren dat er 240, terwijl in normale gevallen vijftig personen worden bekeurd. Evenals dinsdag richtte zich de con trole op de inrichting en de verlichting van fietsen, brommers en bakfietsen, en opnieuw bleek, dat aan de hellen van deze vervoermiddelen en aan de remmen, vooral van de bromfietsen, nog een en ander mankeert. Peter van Beek, Herman Zwart, Tiny Hermans en Henk Horeman van het 1 ontspanningscomité chocola aangebo den. Dit comité onder leiding van de heer D. Schipper en met assistentie van enkele damesleden heeft zo bleek aan het einde van de middag met deze samenkomst veel eer ingelegd. Bij het verlaten van de zaal kregen allen een tractatie. Zijn kameraad was aan de overkant van de verkeersweg bij Sassenheim bij een koffietentje gestopt en een jeugdige dienstplichtig soldaat-chauffeur uit Haarlem wilde dit voorbeeld volgen. Het kleintje koffie kwam hem echter duur te staan, want met zijn zware mi litaire vrachtwagen maakte de Haar lemmer zo'n onhandige manoeuvre, dat een personenwagen een botsing niet meer kon vermijden en er in volle vaart tegen opvloog. De schade beliep meer dan 1300,-. Voor deze botsing, door zijn schuld ontstaan, had hij zich woensdagmorgen voor de krijgsraad te velde west in Den Haag te verant woorden. Op 15 augustus was het ongeluk ge beurd. Beklaagde kreeg trek in kof fie, zag dat zijn kameraad, die met een andere wagen reed, al bij het tentje gestopt was en wilde er naar toe zwen ken, toen een achterop komende wa gen met de zijne in botsing kwam. De zware militaire wagen werd hoege naamd niet beschadigd, maar van de lichte personenwagen bleef niet veel heel. „Ik lees in het beoordelingsrapport dat beklaagde een goed chauffeur is," zei de auditeur militair in zijn requisi toir, „maar dat is op 15 augustus toch niet erg gebleken." Een goed chauf feur doet zoiets niet, hield ook de pre sident beklaagde voor." De auditeur wees beklaagde nog eens op het onverantwoordelijke van zijn handeling. Slachtoffers waren bij het ongeval niet gevallen, maar dat had heel anders gekund, meende hij. Een niet al te lage boete leek de audi teur op zijn plaats, hij vorderde 30,- subs. 6 dagen en intrekking van het rij bewijs gedurende drie maanden. Be klaagde had geen verdediger. Hij zelf weet het ongeval aan een ongelukki ge samenloop van omstandigheden. Het opera-concert dat woensdagavond in de grote zaal van het gemeentelijk concertgebouw gegeven werd door het Haarlems Operakoor onder leiding van Bep Ogterop, kan over het algemeen ge nomen als geslaagd beschouwd worden. Wanneer ik enkele critische opmerkin gen heb, betreft dit voornamelijk de wat vlakke koorzang bij de dames, en de soms iets te ruwe toonvorming bij de mannen. Het programma, dat veel te overladen was (liefst 23 nummers!) be vatte veel populaire koren en aria's van bekende operacomponisten. Nu is het zo dat men juist bij de zeer bekende onderdelen van ,.et programma, extra critisch gaat luisteren. Het openingskoor uit de Freischütz van Weber bezat een prettig aandoende frisheid en hierin was de koorklank zeer goed. Hiertegenover stond het koor „Abendglocken" uit Das Nachtlager in Granada van Kreutzer, dat in de klank een zekere matheid ver toonde. Andere koren, zoals bijvoor beeld het triomfkoor uit Aïda van Verdi, behaalden terecht veel succes wegens de spontaneïteit waarmede ze werden gezongen. Bep Ogterop laat in ieder geval goed ritmisch zingen, en dat is reeds zeer veel waard. Van de solisten noem ik u op de eerste plaats de sopraan Maria van Dongen, die op enkele hoge noten na, veel fraais te genieten gaf De tenor Chris Scheffer forceert zijn geluid in de hoogte helaas nog wel eens, hetgeen helemaal niet nodig is, ge tuige bijvoorbeeld de prachtige piano- inzet- van de aria „Salut! demeure chaste et pure" uit de Faust van Gou nod. De nog vrij jonge bas-bariton Ge rard Droog voldeed uitstekend in dit mi lieu. Zijn geluid kan nog wat meer aan draagkracht winnen. De sopraan Eve lyn Leythe bezit een charmante stem, die ook nog verder kan uitgroeien. De begeleidingen aan de vleugels waren in uitstekende handen bij Jaap Brill en Johan Kat, terwijl Jan Nibbering op het concertorgel op een verzorgde en ver antwoorde wijze zijn heus niet gemak kelijke taak knap vervulde. Ofschoon niet vol, heeft de goed gevulde con certzaal toch genoten van dit goed ge slaagde operaconcert. JL. Advertentie Advertentie HOTEL CAFÉ RESTAURANT Iedere morgen een heerlijk kopje koffie Op grond van een artikel van het burgerlijk wetboek terzake van koop en verkoop heeft de Haarlemse recherche een onderzoek ingesteld of er inderdaad van bedrog sprake is bij de aankoop door het echtpaar Riebeek van het woonscheepje, dat dinsdagnacht in de Westergracht te Haarlem is gezonken. De 27-jarige matroos Mathijs Riëbeek die reeds geruime tijd trouwplannen had, kon niet aan woonruimte komen, en hem was het bootje, dat een koop man, K., aanbood, zeer welkom. Veer tien dagen geleden trouwde de matroos maar dinsdagnacht werd de 21-jarige mevrouw Olga Riebeek opgeschrikt, doordat van alle kanten water in het vaartuigje stroomde. Zij verliet in het holst van de nacht het bootje en moest alle huisraad en kleding achterlaten. Woensdagmorgen kon, nadat de brand weer het schuitje op het droge had ge trokken, een deel van de inboedel wor den gered. Mevrouw R. heeft haar in trek genomen in de woning van haar moeder, maar de ruimte in het huisje laat met toe, dat zij er lang blijft. Voor zeshonderd gulden kocht de heer Riebeek drie maanden geleden het boot je van de koopman K„ die zei er nog een en ander aan te moeten opknappen. De heer Riebeek had het niet gezien, maar nam de verklaringen van twee mannen, als zouden er geen lekken zijn, voor waar aan. Toen het vaartuig op het droge was getrokken, kon men zien wat het eigendom was geworden van de matroos: een totaal vermolmde boot beslist niet geschikt voor een verbliif op het water. Maar het jonge echtpaar is zijn spaargeld kwijt en staat op straat, want bet huisvestingbureau heeft voor alsnog geen woonruimte beschikbaar Mink Het is voor de heer W. Brand uit Schiedam, die deze week solowinnaar werd van de K.N.V.B.-pool ten bedrage van ruim ƒ82.000,- niet te hopen, dat hij verzeild raakt in moeilijkheden, die Arnold Ridley in zijn toneelstuk „De Voetbalpool" over de familie Stafford heeft afgeroepen. Deze zijn zo talrijk en naar, dat zij maar drie uur zijn te beleven. Langer kan echt niet. óf er volgt een enkele reis naar het gekken huis óf het geluk moet ingrijpen om een einde te maken aan ondraaglijke toestanden. Ridley koos de laatste mo gelijkheid en bezorgde dusdoende de familie Stafford verder een zorgeloos bestaan. Het r.k. Heemsteeds Amateur Toneel (H.A.T.), dat dit seizoen zijn zestig jarig bestaan viert, heeft woens dagavond onder leiding van de heer J. Advertentie 45 wol, 55 polyestervezel, plooi- houdend en sterk Als bijzondere Jubileum-attractie GRATIS een paar bijpassende sokken Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 53334 35 jaar het vertrouwde adres met de service in de ruimste zin Volgende week woensdag wordt in Nieuw Berkenrode de uitbreiding van de Sint Henricusschool te Heemstede aanbesteed. De uitbreiding, waarvoor de plannen gemaakt werden door het Haarlemse architectenbureau H. L. Klein SchiphorstNico H. Andriessen, omvat de bouw van vijf leslokalen, een leraarskamer, een appartement voor het schoolhoofd en een hal. Het Kleine complex komt loodrecht op de Herenweg en langs de huidige school ie staan. Bijgaande tekening geeft een beeld van de nieuwbouw van voren gezien. Alle leerlingen van de school zullen in de toekomst alleen kunnen' binnengaan via een open „hall", op de tekening geheel rechts gelegen. De hal van de bestaande school (nu nog dus gesitueerd aan de Herenweg wordt verbouwd en ingericht als lokaal. Bij het binnentreden van de nieuw bouw worden de leerlingen ontvangen in een hal, waarvoor de Haarlemse kunstenaar Hans Wiesman een tweezijdig betonnen reliëf heeft ontworpen, waarvan de segmenten op het bouwwerk zullen worden gegoten. Daarachter ligt de leraarskamer en daar weer achter en naast elkaar liggen de' vijf lokalen, uver de lengte van de nieuwbouw zal langs de klassen een gang worden getrokken. Het materiaal, waaruit het bouwsel wordt opgetrokken, bestaat hoofdzakelijk uit beton, baksteen en glas. Veel glas, veel licht dus, voornamelijk in de klassen, die van drie zijden daglicht ontvangen: tweemaal direct en een keer via de ruim van glas voorziene gang. De lokalen hebben een oppervlakte van ongeveer vijfenveertig vierkante meter en worden voorzien van akoestische plafonds. Bij de uitwerking van het plan hebben de ontwerpers rekening gehouden met een toekomstig te bouwen gymnastieklokaal. B.O.C., dat met twee viertallen in de viertallencompetitie Landelijke Hoofd klasse van de Nederlandse Bridgebond uitkomt, heeft bij het begin al enige successen behaald. Het eerste team, bestaande uit de heren Ligthart-Zyi- stra en Fabel-G. --bbers heeft uit zijn beide eerste wedstrijden de volle winst weten te behalen. Het pas gepromoveer de tweede team, de heren Koch-Polak en Evers-A. Tabbers, heeft uit de twee gespeelde wedstrijden nog slechts één punt behaald door het gelijke spel te gen Studiecentrum 2 uit Den Haag. Advertentie HORLOGES zijn er in tientallen variaties en soorten. En wij kun nen ons beroemen op de meest gevarieerde collectie op dat ge bied. Vanaf het eenvoudige jongens horloge tot het horloge met in gebouwde verlichting en daar tussen nog verscheidene varianten. MERKEN als: OMEGA - ETERNA - REMOVA - PONTIAC - INDUS - UNION - PRISMA zeggen U wel iets. U SLAAGT tot Uw volle genoegen bij GROTE HOUTSTRAAT 49 Het huis met het carillon Schelvis in het Minerva-theater te Heemstede voor zijn donateurs van Ridley's „De voetbalpool" een niet he lemaal onverdienstelijke voorstelling gegeven. Philip Stafford, zijn dochter en zoon spelen heimelijk in een voetbalpool. Te voren is afgesproken, dat een eventu ele pot gelijkelijk oncjer de deelnemers wordt verdeeld. Het lot is het drietal niet kwaad gezind, want op een goede dag blijken de Staffords de juiste cij fers op het poolformulier te hebben in gevuld. De vreugde in de familei is al gemeen. Voordat het geld binnen is. worden reeds plannen gemaakt, die aanleiding geven tot grote moeilijkhe den. Mevrouw Stafford stelt haar man voor om eindelijk eens een huisje te kopen aan zee. Zij heeft dat al zo lang gewild, maar de oude Stafford voelt er niets voor: spanningen tussen mijnheer en mevrouw. De zoon Denis Stafford is van plan een belangrijk deel van zjjn geld te steken in een onzuiver zaakje. Zijn vader verbiedt hem dat: verwij dering tussen vader en zoon. De doch ter wil haar trouwplannen verhaas ten, maar haar verloofde acht het eer loos om op de centen van zijn toekom stige vrouw te teren en dubieert: on- enigheid tussen de gelieven. Men heeft te doen met de familie en het zou er allemaal ontzettend naar hebben uit gezien als Jacky Worral, een flapuit van een nicht en een mals meisje er niet geweest was. Zij heeft verzuimd aldus bekent ze het formulier op de post te doen. Iedereen is zichtbaar op gelucht. Geen geld dan ook geen zor gen meer voor mijnheer en mevrouw, voor zoon en dochter en verloofde. De Staffords worden weer voortreffelijke mensen, die goed met elkaar kunnen opschieten. Dat zij dan toch winnaar zijn van de voetbalpool is alleen te danken aan het feit, dat Jacky niet ge merkt had, dat zij een verouderd for mulier in haar zak gehouden had. Hans Assendelft komt grote lof toe voor haar vertolking van de rol van Jacky Worral: pittig, nesterig en ont wapenend. Zij stak met kop en schou ders uit boven haar collega's, die af en toe blijk gaven de sfeer van het milieu, dat z;i moesten verbeelden, niet helemaal aan te voelen. Philip Stafford werd ge speeld door Jan van der Veldt, te jong om een man van bijna zestig jaar op de planken te zetten. Ben van der Ham bespeelde zijn tekst zeer verdienstelijk. Wanneer Corry Meyboom zich wat meer autoritaire allure had kunnen ge ven, dan zou haar rol van oma Staf ford, die een heel vervelend mens is, beslist meer hebben aangesproken. Het is jammer, dat zij daarin niet geslaagd is, want zij liet soms bepaald goede dingen zien. Ton van Wees-Weijers leek ons in haar element met de rol van Ruth Stafford, de vrouw des huizes. Truus Schelvis was een hele bitse ver loofde Carol Stafford. Haar geliefde Martin Latham werd gespeeld door Nico Martin, die teveel sulligheid op de schouders van Latham laadde. De rol len van Martha, de gedienstige, en in specteur George Kirby waren in han den van Bep Grotenganseij en Jan Pe- perkoorn. Na afloop was het publiek gul met applaus. De souffleur kon niet snel ge noeg uit zijn kleine cabine komen om te delen in die dank. Hns. ONDERTROUWD: N. M. de Groot en H. Meijer; J. W'eesie en A. C. Seubring; H. D. M. van Arkel en B. van der Pol; C. Molenkamp en E. C. van der Velden; J. H. Bruin en L. A. Jansen. GETROUWD: G. A. Vogel en E. B. Meelhuijsen; H. B. Schreuder en A. M. Volkers; F. M. Gozeling en J. Th. C. Woerden. GEBOREN: d. v. H. Hettelingh en H. K. Dijkstra; z. v. D. J. Janssen en L. C. M. van der Meer. OVERLEDEN: P. J. J. R. T. Pilon, 74 jr.; G. Smit, 81 jr.; M. Stuut-Hans- ma, 75 jr.; I. A. M. van Toor-Spel, 69 jr. In het eerste kwartaal van 1959 zul len de telefoonabonnees in Aerdenhout nieuwe nummers kriigen. Het betreft ongeveer 1800 nummers, die in die pe riode worden overgeschakeld op de nieuwe telefooncentrale in Aerdenhout, achter het Postkantoor. Waarschijnlijk omstreeks juli zullen ook de telefoon abonnees in het Ramplaankwartier op deze nieuwe centrale worden overge schakeld. Het betreft hier ongeveer 600 abonnees. In de nieuwe telefoongids voor Haarlem en omstreken, die in ja nuari verschijnt, zullen de nieuwe te lefoonnummers voor Aerdenhout en het Ramplaankwartier reeds zijn opgeno- men. De nieuwe centrale in Aerdenhout krijgt voorlopig een capaciteit van 3.000 aansluitingen, maar zij heeft een uit breidingsmogelijkheid tot 10.000. De nieuwe centrale komt in de plaats van de oude achter het Postkantoor in Aer denhout. De apparatuur van de oude centrale wordt overgebracht naar Heemstede, waar zij zal worden ge bruikt voor uitbreiding van de capaci teit van de centrale daar met onge veer 1000 aansluitingen. Wat er met het gebouw van de oude centrale in Aerdenhout zal gebeuren, is nog niet bekend, maar er bestaat een gerede kans, dat het benut zal worden voor uitbreiding van het Aerdenhoutse post kantoor. Het overschakelen van de aansluitin gen in het Ramplaankwartier betekent opnieuw een verlichting voor de tele fooncentrale in het centrum. Een ver dere ontlasting zal verkregen worden, wanneer over enkele jaren een nieuwe centrale voor Haarlem-oost in het nieu we stadsdeel „Schalkwijk" gereed komt. „Ik zag de twee politiemannen aanko men. Toen klonk er een doffe klap, die duidelijk te horen was en op hetzelfde moment voelde ik bloed langs mijn hoofd vloeien. Er wordt geschoten, dacht ik en ik verloor mjjn zelfcontrole. Als een razende ben ik in de richting Haarlem gaan fietsen, hoewel ik be greep dat ze mij zouden achtervolgen. Toen ik ingehaald was ben ik rustig meegegaan." Zo luidde het vreemde verhaal dat woensdagmorgen een sergeant van de Koninklijke Landmacht, een athletisch gebouwd sportinstructeur en op het eer ste gezicht allerminst voor een kleintje vervaard, afkomstig uit Haarlem, pre sident en leden van de krijgsraad te velde west in Den Haag vertelde Een vreemd verhaal, dat een getuigende wachtmeester van de rijkspolitie uit Halfweg ontzenuwde. De sergeant reed op een avond met zijn sportfiets van Amsterdam naar Haarlem, waar hij woont. Het begon al te donkeren en in de schemering ont waarde hij twee politiemannen, die hem toeriepen zijn lampen aan te steken. Be klaagde ontkende een dergelijk bevel te hebben gehoord. Hij reed dus met de zelfde sprinterssnelheid door. Op dat mo ment zou beklaagde het geluid van een klap gehoord hebben en voelde hij zich gewond. Hij concludeerde dat er op hem geschoten was en maakte zich zo snel mogelijk uit de voeten. De wacht meester van de rijkspolitie in Halfweg, die by de zaak betrokken'was, ontkende onder ede te hebben geschoten. „Ik heb beklaagde slechts mijn seinlamp tegen het hoofd gegooid, toen hq geen aan stalten maakte om te stoppen". Heel begrijpelijk, vond de president De sergeant hield echter vol in de waan verkeerd te hebben dat er op hem werkeiyk werd gevuurd. De wacht meester is de vluchteling met een col lega in een auto achterna gegaan en slaagde er in hem kort daarop alsnog aan te houden. Hy werd meegenomen naar het politiebureau in Halfweg, waar zijn fietsverlichting wel bleek te functioneren. De auditeur-militair vorderde tegen beklaagde wegens het rijden zonder licht 8 boete subs. 2 dagen en voor het doorreden na bevel om te stoppen 16 subs. 4 dagen. De Haarlemmer had geen verdediger. Hy bleef er bij dat hy ai- leen was doorgereden uit angst voor het „schot" en ontkende dat zön fietsver lichting defect was. Advertentie KROUWELS - Koninginneweg 8 vorig opening Slot 16/10 (Niet officiële 3% Ned 1953 3)4 Ned 1953 3)4 Ned 1956 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3)4 Ned 1955 1 3-3)4 Ned 1947 3 Ned 62-64 oel fee Inscni Grtblt 1948 3% B.N G Won.bouw 6 Ned Bande] Mil cert AJCO Van BerkeJ s Patent Caive-Delft cert Van Gelder Kon Hoogovens eert Unilever cert Ned Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Hol] Amerika H)n Kon. Ned Stoomb. MS Ned Scbeepv Unit KJ-M H.V.A Dell MS cert A'dam 2)4 '561 A'dam '56 A dam CD Rentespaarbr koersenj 93 K 92% 92)4 85)41 85)4 88 91 91H 93R 89 109)4 180 225)4 337 185 335 422)4 294 358 189.40 69)« 150)4 153)4 129 101.50 U7)4 125 84)4 94 94)4 113)4 92)4 91« 94 222 415)4 352 184 69)4 149 153)4 127)4 115 124.70 Advertentie HOTEL CAFÉ RESTAURANT Iedere middag een uitstekende lunch Advertentie Betrouwbare auto's vanaf f 22.50 per dag. 200 km vrij ryden. Speciale week- en maandtarieven. N.V. Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij Houtplein 21 Telefoon 10338 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysiei Corp Uenerai Electric Genera] Motors Kennecott Copper KL-M Montgomery Waro Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand OU NJ. 1 laewatei U.S stee) 14/10 61)4 52)4 55)4 67)4 49)4 101)4 27)4 3944 40)4 64 50)4 83 56% 50 59% 26% 83% 15/10 59% 51)4 55% 66% 48)2 99 26% 39)4 39 62% 49% 81 56)4 49% 57% 25% 81% Stemming: gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3