Kerk en vrije wereld verenigd Plechtige Uitvaart voor Z.H. de Paus Absoute door vijf kardinalen verricht Drie doden door slippen van auto in Udenhout Storm van verontwaardiging heel Italië Lijfarts publiceert dagboek over het afsterven van Paus Pius XII Galeazzi heeft ons allen verradende Pausde wetenschap en het publiek 1 Peking trekt bestand in 'MORRIS^',- TE GROTE SNELHEID IN BOCHT Twee zwaar- en een lichtgewonde Man door trein overreden Voor een overweg wachtende auto door een trein gegrepen Sneeuw in de sluis? Getuigenverhoor begonnen Het weer 00 *P/ Stond rangeerder niet op de goede plaats? Laagste temperatuur boven de Zuidpool Over vijf jaar 2.000 intercontinentale raketten in Rusland BIJ HET VISSEN VERDRONKEN Het weer in Europa MAANDAG 20 OKTOBER 1958 o 82ste JAARGANG No. 30042 „Treedt niet, O Heer, in gericht met Uw dienaar In de vertrouwde bewoordingen, gelijkelijk voor een Paus als voor elke gelovige, heeft gistermorgen Kardinaal-Deken Tisserant de absoute ingeleid na afloop van de plechtige Uitvaartdienst in de Sint Pieter, de laatste der Novendiales, de voorgeschreven negen Rouwmissen voor de zielerust van een overleden Paus. Met de Deken van het College ver richtten de Kardinalen Spellman van New York, Frings van Keulen, Feltin van Parijs en Lercaro van Bologna de vijfvoudige zegening. Het koor zong: Libera nos, Domine. En met het puik der kerkelijke hiërarchie was bij dit cere monieel de vrije wereld verenigd. Tweeënvijftig regerende instanties hadden hun vertegenwoordigers gezonden: Italië: minister-president Fanfani, Amerika: Foster Dulles en de oud-ambassadrice Claire Booth Luce, Duitsland: Von Bren- tano, Frankrijk en België eveneens de ministers van buiten landse zaken. Het Nederlandse Koninklijke Huis werd ge representeerd door mr. E. Baron Speyart van Woerden, Kamerheer van H.M. de Koningin, de Nederlandse regering door haar ambassadeur bij de Heilige Stoel, F. Graaf de Marchant et d'Ansembourg en diens kerkelijke raad mgr. J. Damen. illli o Zaterdagavond is in Udenhout een ernstig auto-ongeluk gebeurd, tengevolge waarvan twee dames en een heer om het leven kwamen, terwijl twee anderen zwaar en een licht gewond werden. f Zaak Berkelse arts Met motor tegen auto Tegen wielrijder gebotst Suede dames/herenjasjes Noordwestelijke wind BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuldeni Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ©Irectle: J. W. Boerrigter en Mr. W. A, M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 (Van onze speciale verslaggever Fred Thomas) Bij de laatste Requiemis voor de over leden Paus in de St. Pieter in Rome, opgedragen door kardinaal Tisserant, was een officiële delegatie uit de V.S aanwezig: op de achterste rij van links naar rechts, John McCone, mrs. Clare Booth-Luce, mrs. Dulles, John Foster Dulles, geheel rechts de Duitse minis ter van Buitenlandse Zaken von Bren- tano. Op de voorste rij in het midden kardinaal Mclntyre van Los Angeles en geheeh rechts kardinaal Spellman. Een auto reed van de uitspanning Bos en Duin naar 't centrum van Uden hout met deelnemers van de die middag gehouden herfstwandeling. Na nauwelijks twee kilometer te hebben gereden kwam de auto, als gevolg van te grote snelheid, in de Schoorstraat in een flau we bocht te slippen. De gevolgen waren hoogst ernstig. De wageq sloeg om, gleed op zijn kant vele meters over het wegdek en kwam tegen een boom tot stilstand. Van de zes inzittenden werden de da mes mej. Adriana Ligtenberg, oud 29 jaar en haar 26-jarige zuster mej. An toinette Ligtenberg, beiden uit Dongen, op slag gedood. Zij waren ongehuwd. Eveneens onmiddellijk werd gedood de neer W. van Berkel, architect en ge meenteraadslid te Tilburg. Hjj had op het laatste ogenblik een lift gekregen Voor de laatste der officiële plechtig heden was de Sint Pieter uitsluitend voor genodigden toegankelijk. Toch kwamen velen in het vroege uur naar het Sint Pietersplein, om iets van de gebeurtenis te zien. Het was een prach tige herfstmorgen, een en al koesteren de zon en toch met een tintelende fris se wind. Tegen de stralend blauwe he mel verhief zich het gelid der apostel- V beelden, hoog op de fagade zo blank -als noit.. De-fonteinen wuifden met zil- j f.YTltte sluiers. In de hoek van de zui delijke colonnade groepte een groeiend aantal elangstellenden samen, dat de aankomst der autoriteiten gadesloeg, de Vaticaanse auto's en die van het Corps Diplomatique met telkens in de passa ge een glimp van de luister en voor naamheid, die zij vervoerden. Propa gandisten voor de Wereldmissiezondag collecteerden in primitieve kartonnen dozen, ietwat onwennig voor het met solide verzegelde busjes vertrouwde Hol landse begrip. Intussen rukten gestadig de kerke lijke divisies aan, de geestelijkheid uit fiome, priesters, kloosterlingen, theo loganten, zoveel orden en congrega ties in deinende soutane of wapperend habijt, op weg naar de plechtigheid. Een enkeling wees over de noordelij ke colonnade heen, naar een blinde wand van het stapelend gebergte der Vaticaanse gebouwen: de dunne wit te streep van een kersverse asbest- pijp, die reikte met een schoorsteen tje tot boven de kam van het dak, straks de blikvanger van honderd duizenden, het oog van de wereld er op gericht. Het schoorsteentje van de zwarte, uiteindelijk de witte rook, het grote nieuws uit de beslotenheid van het Conclaaf. Maar dit was nog toe komst, de dag van heden behoorde aan de grote dode, het laatste uitge leide der Kerk, van de vrije wereld aan Paus Pius de Twaalfde. Tegenover de absis, waar kardi naal Tisserant aan het cathedra-al- taar de Uitvaartmis opdroeg, verhief zich achter het pausaltaar de kata falk. Hoog en monumentaal, gebouwd in een piramide van brandende kaar sen, en bedekt met de pauselijke tia ra 'Kruisbeuk m absis, de tribunes aan alle kanten, waren in zwart met goud gedrapeerd. Ook bij de wereld lijke autoriteiten, die tegen tienen hun plaatsen innamen, domineerde het rokcostuum, de sluiers der meegeko men dames tussen de gouden uit monstering van sommige uniformen. Het rood van de pauselijke rouw werd gedragen door kardinaal Tisserant, aan het hoofd van de te Rome ver enigde kardinalen, hun mantels en cappa's in voorgeschreven violet, en de lange stoet van aartsbisschoppen en bisschoppen in praalioze soutane en superplie. De kardinalen namen ter linker- en rechterzijde op de eer ste rij plaats met aan hun voet de as sisterende kapelaans, achter hen de aartsbisschoppen en bisschoppen en wederom daarachter de pfficiële ver tegenwoordigingen. De dienst werd verder bijgewoond onder meer door de leden van het Pau selijk Hof, de kanunniken van Sint Pie ter, de Apostolische Kamer, assessoren en secretarissen van de verschillende congregaties Prins Colonna, vorst-as- sistent bij de Pauselijke Troon, de Ro meinse prelatuur, de consistoriale ad vocaten, de generaals der religieuze or den en congregaties, het Romeinse Pa- triachaat, het stadsbestuur. De Capella Musicale pontificia onder leiding van mgr. Bartolucci, directeur van het Six tijnse Kapelkoor, voerde de vierstem mige Missa pro iiefunctis uit en bracht de meerstemmige Gregoriaanse zang ten gehore. Het orgel zweeg, Kar dinaal Tisserant droeg de H. Mis op ..voor een overleden Paus", welke slechts in _e oratie afwijkt van de ge wone begrafenismis. Zijn voorname ver schijning in de machtige, zwartgouden kazuifel en mantel, onder de hoge wit te mijter de patriarchale baardige fy sionomie, zijn helder Latijn met duide lijk Frans accent beheersten de dienst, zoais later tijdens de plechtigheid het zelfde Latijn met Amerikaans, met Duits, met Italiaans accent weerklin ken zou: de stem van de Wereldkerk. Onwillekeurig ;ocht men de centra le figuur van de huidige wereldpoli tiek, John Foster Dulles, het altoos zorgelijke depressieve gezicht van duizenden foto's bekend. Hij volgde, Verdiept in zijn handleiding, met ge spannen aandacht het verloop der plechtigheden, telkens misschien het streven voor ogen, een leven lang var. de ontslapene, die nooit anders dan vrede en rechtvaardigheid had ge zaaid, maar niets dan onrust en oor log moest oogsten. En Von Brentano, links van hem gezeten, herinnerde zich wellicht de liefde, welke Pius de Twaalfde zijn vaderland had toege dragen, ondanks de teleurstelling het wanbegrip, de vijandschap, die Hij voor zijn zorg en bemoeienis terug zou ontvangen. Af en toe dwaalde dê blik van Foster Dulles weg van de tekst, die hp in de hand hield, en zocht de ruimte af van kerk en koepel, bleef rusten op de katafalk, op de roerloze erewacht der Edelgarde, op de rijen dei Zwitsers in galaornaat, de hel men gepluimd. De absoute na afloop van de Mis, welke kardinaal Tisserant verrichtte te zamen met de kardinalen Spellman, Frings, Feltin en Lercaro, vormde een langdurig ceremonieel. Vijfmaal is het vijftal Kroonprinsen der Kerk rondom de katafalk geschreden, heeft het de ze gen gegeven met wijwater en wierook. De anderen namen daarbij tegenover !®r hoeken van de katafalk plaats, gehuld m de zwart met gouden koor mantels: viervoudig de monumentale sculptuur van de beeldhouwer Manzu* zittende Kardinaal. Op een onbewaakte overweg bij Arn hem is in de afgelopen nacht de 34- jarige J. Verschoor uit Velp door een trein uit de richting Velp overreden en gedood. Volgens de bestuurder lag de man reeds op de rails toen de trein de overweg passeerde. Men vond een vernielde fiets. Terwijl zaterdagmiddag de uit Bafio afkomstige heer K. Berghuis met een personenauto wachtte voor de neergela ten bomen van de spoorwegovergang te Bafio, werd de auto plotseling opzij gegrepen door de achterste wagon van een trein, die achteruit rijdend enkele goederenwagons via een speciale vóór de bewaakte overgang gelegen spoor baan naar een bedrijf zou rangeren. De auto werd ongeveer vijftig meter meegesleurd en totaal vernield, maar de bestuurder en zijn echtgenote kwa men met de schrik Vrij, De machinist van de trein kon de wachtende auto niet opmerken, doch vol gens de voorschriften van de Neder landse Spoorwegen dient op de achter ste wagon van een achteruit rijdende trein de rangeerder plaats te nemen om bij eventueel gevaar maatregelen te kunnen nemen. Onderzocht wordt of dit in dit geval is gebeurd. ^Dertien mijl boven de Zuidpool is op 16 juli de tot dusver laagste tempera tuur 135,4 graden Fahrenheit onder gemeten, aldus ontleent U.P.I. een mededeling van het Ameri kaanse ministerie van handel. Volgens het ministerie is dit ongeveer graden onder het vorige laagte record, dat met een in een ballon ver voerd instrument in augustus 1957 werd gemeten in de antarctische atmosfeer. Op het, eerste gezicht zou men denken dat er nu al sneeuw ligt in en op de sluis in de rivier de Neckar te Lauffen in West-Duitsland, maar van sneeuw is ook daar nog geen sprake. Het water van de rivier is echter in zo hoge mate chemisch verontreinigd, dat het geweldig gaat schuimen zodra men het water in de sluis laat stromen. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, hedenmorgen. Onder het gehele Italiaanse volk, van welke richting of politieke tenden ties ook, is een storm van verontwaardiging opgegaan over het gedrag van een eerloze medicus, een vulgaire geldmaker en een verrader van elke, zelfs van de meest simpele erecode der artsen. Het gaat over de lijfarts van wijlen Z. H. Paus Pius XII. Deze man, Enrico Galeazzi-Lisi, heeft gepoogd om nog uit de laatste ziekte van de Paus een lucratieve slag te slaan, een beste zaak, een extra voordeel van ettelijke miljoenen lires, dollars en franken. Ais per soonlijk medicus van de Paus heeft hij nauwkeurig, uur voor uur, de laatste lijdensweg van de H. Vader geobserveerd en genoteerd. Stiekem heeft hij foto's genomen van de zwaar zieke en zich gespecialiseerd in kleuren opnamen van zijn doodsstrijd. Zelfs terwijl hij de „arme resten", naar de woorden uit 's Pausen testament, in de nachtelijke Sint Pieter verzorgde tijdens het proces der balseming, was hij bedacht op eigen geldelijk gewin. Deze ontrouwe slaaf trachtte, terwijl zijn Heer nog boven aarde stond, aan Italiaanse, Europese en Amerikaanse dag- en weekbladen zijn kleurenfilm, zijn „dagboek" met of zonder foto's, voor duur geld van de hand te doen, een „scoop", dé sensatie dezer eeuw en dit met voorbedachten rade. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIII De communistische artillerie op de kust van het Chinese vasteland, die sinds 5 oktober j.l. heeft gezwegen, heeft vanmorgen de beschieting van de Quemoy-archipel in alle hevigheid her vat. Het communistische persbureau „Nieuw-China" had tevoren bekendge maakt, dat de vice-premier en minister van defensie van communistisch China, maarschalk Peng Teh-hoeai, het be stand, dat hij nog op 12 oktober voor de tijd van twee weken had verlengd, vanmorgen om acht uur Nederlandse tjjd heeft ingetrokken. Uit een bekend making van het ministerie van defen sie in Peking blijkt, dat de communis ten aanstoot hebben genomen aan het feit, dat in de afgelopen nacht nationa- listisch-Chinese schepen in het zeege bied van Quemoy door Amerikaanse oorlogsbodems (namelijk een landings vaartuig en drie torpedobootjagers) zouden zijn begeleid. Naar United Press International uit Taipeh op Formosa meldt, beschouwt men daar de intrekking van het be stand als een politieke zet, die verband houdt met het bezoek dat de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, John Foster Dulles, morgen aan Formosa brengt. De Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken, Walter C. Robertson, die het bewind van Tsjang Kai Sjek in de V.S. altijd krachtig ondersteunt, is vandaag in Taipeh aangekomen. De vooraanstaande Oostduitse atoom geleerde prof. Von Ardenne heeft in een gisteren gepubliceerde rede gezegd, dat volgens de huidige plannen de Sov jet-Unie in 1959 100 en in 1963 2.000 in tercontinentale raketten zal hebben, al dus meldt Reuter. In deze in Oost-Ber- ljjn gehouden rede, die is vermeid in het communistische blad „Neues Deutschland", zei prof. Von Ardenne, dat de Amerikanen blijkens schattingen gepubliceerd in het Westduitse tijd schrift Der Spiegel, volgend jaar nog geen en in 1963 maar 200 intercontinen tale raketten zullen bezitten. Pas daar na zullen de Verenigde Staten in staat zjjn langzaam het peil van de Sovjet- Unie te bereiken, aldus prof. Von Ar denne. Een populaire en anekdotische le vensbeschrijving, gekruid met medi sche bijzondei heden en details uit de laatste uren van de H. Vader en ver rijkt met enkele exclusieve foto's tracht te hij aan Paris Match over te doen voor de vlotte som van zes miljoen francs. Voor de agonie van Pius XII alleen met een nauwkeurige klini sche beschrijving en enkele foto's vroeg hij vijf miljoen lire, foto's zon der tèkst deden twee miljoen en hij was zelfs niet ongenegen aan relaties voor een miljoen lire „iets aardigs" te leveren. Toen zijn offertes in Ita lië nauwelijks succes hadden, ging hij op uitverkoopprjjzen over. Hjj zou volgens berichten afnemers in Ame rika hebben gevonden voor zeer har de en zeer vele dollars. De Turijn- se Stampa was op een aanbieding van Galeazzi-Lisi's dagboek ingegaan, maar weigerde na lezing verontwaar digd één letter te publiceren. Slechts de Romeinse Tempo, authen tiek conservatief, rechts, met veel Roomse saus en nauwelijks verholen fascistische neigingen, deftig en ge schikt (naar eigen en anderer waan denkbeelden) voor de leidende standen en de prelatuur, publiceerde gisteren grote delen van Galeazzi's geschrift met de hypocritische mededeling, dat de redactie de meest schokkende^passa- ges had geschrapt, maar dat zij open haring nodig achtte op grond van haar plicht tot informatie, nu buitenlandse bladen en tijdschriften van zins waren Galeazzi's „memoriale" in druk te doen verschijnen. Wij raken hier helaas aan een ver derfelijk verschijnsel in een belangrijk deel der Italiaanse pers, die op straat verkoop ingesteld, een in Nederlandse ogen abjecte boulevardneiging ver toont. Men overtroeft elkander in sen satieverhalen van moorden, zelfmoor den, eindeloze amourettes en echt scheidingsprocessen van filmjuffrou wen, die hun kortstondige carrière dan ken aan welgeschapen vormen en het eindeloos getob van regisseurs om er op het witte doek ten minste iets van te maken. Wanneer uw correspondent ook maar een flauwe neerslag zou ge ven van alle schandalen en „perfecte misdaden", die dagelijks de kolommen van zelfs aanzienlijke Romeinse dag bladen vullen, dan zou men ten onzent het denkbeeld moeten krijgen, dat Ita lië een conglomeraat is van uitsluitend bandieten, maffia-gezellen, sluipmoor denaars, flessentrekkers en boeven. Het Galeazzi-schandaal heeft, zo komt het ons voor, een schokkende uit werking gehad op Italië, het land waar elke dode geëerd wordt, een land dat wijs is en weet van de verganke lijkheid der aardse dingen. Binnen de zes uur na de erste publikatie had een senator een interpellatie op po ten ingediend bij de minister-presi dent, de minister van justitie en de ENRICO GALEAZZI minister van volksgezondheid. De Fe deratie der Italiaanse medici heeft reeds een onderzoek voor de tucht raad aangekondigd, die der journa listen voor de hunne. Het Vaticaan is diep geschokt, de Osservatore Ro mano schreef een kort en beheerst maar zeer verontwaardigd artikel. Om een niet-Romeins blad te citeren: „Galeazzi heeft ons allen verraden, de Paus, de medische wetenschap, de morele codex der artsen, het pu bliek". In het hoofdartikel van heden schrijft Gaetano Baldacci in ,,11 Giorno" o.a.: „Galeazzi, deze kwakzalver, heeft zelfs geen schroom voor de dood gehad. Ge durende de ziekte van de Paus heeft hij in het verborgen foto's gemaakt van de zieke met de vooropgezette bedoe ling die te verkopen. Toen de H. Va der de laatste adem uitblies, heeft de ze dokter zonder scruptules, deze bas taard, deze ingebeelde ignorant, zijn laatste en meest horribele misdaad be gaan. Hij maakte zich bij wijze van spre ken meester van de stoffelijke resten van de Paus. De directeur van het Mau- ritius-hospitaal in Turijn heeft gisteren de kwakzalverij van 's mans nieuwe balsemingsmethode" aan de kaak ge steld. De lijfarts van Zijne Heiligheid had niet alleen niet de minste zin voor eerbied voor zijn hoge patiënt, hij heeft zelfs die geest van droefheid geprofa neerd, die er om het sterven is van ieder schepsel. Men verwondert zich niet, dat hij zijn praktijken met een on menselijk en in hoge mate oneerbie dig verslag heeft willen bekronen". Het blad meldt dan nog als typerend sluit stuk, dat Galeazzi enkele dagen gele den een farmaceutische fabriek heeft aangeboden om voor veel geld een ver klaring op te stellen, dat Pius XII zijn lange leven te danken had aan het ge- bruik van zeker geneeskrachtig tafel water. De verontwaardiging in andere maden, die wij gisteren onder ogen ge nua hebben, is van dezelfde teneur. Waarbij de lezer wel moge bedenken, dat wij slechts enige passages aan haalden Het gerechtelijk vooronderzoek ter zake de vergiftigingsaffaire in de Leeu warder gevangenis is thans zover gevor derd dat de rechter-commissaris, mr. M. E. J. J. Burlage, gaat beginnen met het horen van de getuigen, die bij deze zaak betrokken zijn. Zoals bekend wordt de Berkelse arts O. er van verdacht zijn eveneens tot levenslang veroordeelde mede-gedeti neerde A. L. L. door het toedienen van cyaankali om het leven te hebben ge bracht. Bij het gerechtelijk vooronderzoek is vertraging ontstaan als gevolg van het feit dat de Haagse advocaat mr. Huygens zich terugtrok uit deze zaak. De daarna toegevoegde raadsman mr. H. Schootstra te Leeuwarden moest de tijd worden gegeven de lijvige dossiers door te nemen. om zich naar zijn echtgenote en zijn eigen auto, die in het centrum van Udenhout aanwezig waren, te begeven. De heer Van Berkel was vader van vier kinderen. De bestuurder, de 25-jarige heer G. van Gooi uit Teteringen, werd gewond. Direct gevaar is niet aanwezig. Wel verkeert in levensgevaar de 24- jarige mej. J. Ligtenberg, eveneens uit Dongen. De zesde inzittende, de 26- jarige C. Janssen uit Utrecht, werd met lichte verwondingen en een shock naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Ook de andere slachtoffers zijn daar heen gebracht. De 44-jarige A. H. uit Amsterdam is zondagavond in het Onze Lieve Vrou wegasthuis te Amsterdam overleden aan de verwondingen, die hjj bjj een botsing op de Abcouderstraatweg te Bussum had opgelopen. De man was tjjdens het inhalen met zijn motor te gen een in dezelfde richting rijdende auto, die linksaf sloeg, opgereden. Zijn zeventienjarige zoon, die op de duo zat, liep vrijwel geen verwondingen op. In de nacht van zaterdag op zondag is de heer Langemaire uit Bergen op Zoom op de rijksweg nabij Rilland Bath met zijn motor met grote snelheid op een voor hem uit rijdende auto, be stuurd door de heer Liefbroer, eveneens uit Bergen op Zoom, gereden. Mevrouw Langemaire, die op de duo van de mo tor zat, botste eerst tegen de achter zijde van de auto en werd vervolgens op het wegdek geslingerd. Zij liep een hersenbloeding op. De bestuurder van de motor kreeg, daar zijn motor in brand vloog, ernstige brandwonden aan het onderlichaam. De autobestuurder heeft bjj zjjn poging de man te redden brand wonden aan zjjn handen opgelopen. De drie gewonden zijn overgebracht naar het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom. Na verbonden te zijn kon de heer Liefbroer huiswaarts keren. Mevrouw Langemaire is zondag over leden. Op de rijksweg te Eist (Utrecht) moest de gehuwde 48-jarige Balk uit Cothen op zijn bromfiets uitwijken voor de wielrjjder uit Eist, die voor hem de weg overstak. Een aanrijding was on vermijdelijk met het gevolg dat Balk levensgevaarlijk werd gewond en in het Julianaziekenhuis te Veenendaal is overleden. Zondagmorgen is de 27-jarige Rotter damse magazijnbediende J. Heynder- mans tijdens het vissen in de Tiendweg- wetering te Streefkerk te water geraakt en verdronken. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM tH. 13439 EERD BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met tijdelijk enige regen. Matige, af en toe krachtige en aan de kust mogelijk harde noord westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.14-17.35. Maan: 15.04-0.40. max neersl. Station Weer temp af gel. gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. 5 0 StocK.no lm mist 7 0 Oslo geheel bew. 6 1 Londen regen 16 0.1 Amsterdam regenbui 12 1 Brussel zwaar bew. 12 1 Luxemburg motregen 9 1 Parijs geheel bew. 11 0 Nice half bew. 19 0.1 Berlijn motregen 10 3 Frankfurt regen 11 3 München regen 8 10 Zürich regen 10 1 Genève geheel bew. 10 0 Locarno half bew. 15 0 Wenen regen 9 9 Innsbruck regen 8 2 Rome licht bew. 19 0 Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1