Twee tentoonstellingen geopend in IJmuiden en Haarlem lion d'Or De Robben kraken D.W.T.- dames in waterpoloeompetitie - Indonesië heeft gestolen van Nederland Lion d'Or Antilopen verliest van ZBVS in goed basketbalduel Het spookpaard Lekker, maandag Vandaag spoelt iedereen de melkfles om! Cor Dik bij Felison, Anthonia Visser en Norbert Olthuis in „De Ark'' Gered de zee H.Z.P.C. 2 klopt HaarlemV.Z.V. behaalt de volle winst I Reservepolitie in Zandvoort 10 jaar Tot eert waarde van vijf miljard gulden U.S. verslaat Flamingo's van GARAGE DEN HOUT te» MAANDAG 20 OKTOBER 1958 PAGINA 2 RYCB was te gast bij de Haarlemse Jacht club Belgische zeilers winnen wisselbeker Henk Buis wint laatste rit van najaarscompetitie van ,.De Kampioen" BLOEMEN DAAL Muzieklessen voor de lagere scholen ,De Ark' Leerlingen Stork Hijsch tonen hun werkstukken hotel Waterpolo in Haarlem Enkele karakteristieken van de RENAULT DAUPHINE Telefoon 12138 en 15056 37 „Wacht hier!" fluistert Eric Svein toe. Hij heeft een van zijn gevangen krijgers in het oog gekregen, die met twee emmers het dorp ver laat. Snel sluipt hij naderbij langs de beek, waar de krijger water put en de man staat juist op het punt, weer naar het dorp terug te keren, als Eric hem zachtjes roept. Diens ogen rollen haast uit hun kassen, als hij ziet wie daar ineens voor hem opduikt. Hij zet zijn emmers met een plof neer en springt op de Noorman toe; „Koning Eric," stoot hij ademloos uit. „Wel, dan kunnen de Saksers wel hun biezen pakken." „Die bende is zeker uit gevaren?" vraagt Eric hem glimlachend. De krijger knikt nog bijna spra keloos van opwinding. „Luister, we hebben weinig tijd," gaat Eric snel voort. „Hoeveel Saksers zijn er achtergebleven?" „Veertig man, meest oude krijgers." „En met hoevelen-zijn de onzen hier?" „Twaalf, gewonden even als ik. De anderen zijn als roeislaven met de boten mee. Ze zijn nauwelijks een kwartier geleden vertrokken. Ge had niet veel eerder moeten komen." „Maar ook niet veel later," mompelt de Noorman grijnzend. „Nu kunnen die lui op zee tenminste ook een beetje meegenieten." „Wat bedoelt ge Heer," mompelt de krijger verbaasd. „Dat zult ge wel merken. Keer terug naar het dorp en licht uw makkers in. We zullen zorgen datHij zwijgt opeens en wijkt achteruit, doch te laat. De Saksische wachter, die om de hoek van een der huizen verschenen is, heeft hem gezien. „Wat staan jullie daar te smoezen," gromt de kerel. „Vooruit, opschieten met die emmers. Er zijn geen twee man voor nodig om twee emmers water te halen." Dreigend stapt de kerel naderbij. „Ah, hij denkt waarachtig nog, dat ik ook een van de ge vangenen ben," flitst Eric door het hoofd. Het klamme zweet staat in zijn handpalmen, want ieder ogenblik kan de man ontdekken, wie hij werkelijk voor heeft HEEMSTEDE W ereldreizigersserie Dr. T. de Booy over Andes-expeditie Virginia American beide Minister Luns verklaart Onderhoud tussen Dulles en Lloyd Oorspronkelijk detective-verhaal MARTIN MONS De beeldhouwer Pieter de Monchy heeft de tentoonstelling: zaterdagmid dag: geopend welke Felison van zijn vriend Cor Dik heeft gearrangeerd in zijn expositiezaal aan de Heidestraat te IJmuiden-oost. De Monchy memo reerde zijn kennismaking met de schil der Cor Dik, nu twintig jaar geleden, in zjjn atelier dat toen gelegen was in het hos van een landgoed in het Twentse Delden. Dik werkte daar in alle rust die de afzondering hem gaf en onderhield weinig contact met de ac tuele stromingen. Nu htf sinds jaren in het levendige Amsterdam woont, is zijn werk wel uitgediept, maar heeft het toch geen vreemde invloeden ondergaan. Als stille wateren diepe gronden hebben dan is dit zeker toepasselijk op deze schilder en zijn werk,aldus spreker. Het enige isme dat ik Cor Dik zou wil len toeschrijven, is individualisme. De tijdsduur van een openingstoespraak is te kort om al zijn kwaliteiten te be handelen, maar zijn werk dat een sfeer De jaarlijkse ontmoeting tussen de Royal Yacht Club de Belgique e.n de leden van de Haarlemse Jachtclub heeft dit weekeinde voor de zesde keer plaats gehad op het Spaarne en de Mooie Hel. De teamwedstrijden eindig den dit jaar in het voordeel van de gasten, die een nieuwe voor het eerst beschikbare wisselbeker wonnen. De be ker is beschikbaar gesteld door de oud voorzitter van de H.J.C., de heer J. A. Th. Wansink, die tevens erelid van de Jachtclub is. De beker is uitsluitend voor de wedstrijden in 12 voets jollen en moet drie maal in totaal of twee maal achtereen worden gewonnen. Voor de groepswedstrijden werden door elke groep drie wedstrijden ge varen. In de eerste groep werd de R.Y.C.B. winnaar met 66.3 pnt. tegen de H.J.C. 50.- pnt. De tweede groep was voor de H.J.C., die 62.3 pnt. be haalde tegen de R.Y.C.B. 55.- Daar de totalen van beide groepen beslissend waren om voor de beker in aanmer king te komen had België met totaal 121.3 pnt. negen punten meer dan de H.J.C. de beste papieren. Met zeventien boten werd alleen zon dag een open wedstrijd gevaren. De Belgen hadden drie boten achter hun auto's mee naar Haarlem genomen en kwamen daarin om beurten uit. Na afloop van de wedstrijden reikte op de Jachthaven de heer Wansink de prijzen uit. De wisselbeker overhandig de hij aan de heer J. Rens, teamleider van de R.Y.C.B. Namens deze vereni ging sprak de vice-voorzitter de heer J. de Braay, om de gastheren dank te zeggen voor hun buitengewoon pret tige ontvangst. Hij was er zeker van dat der traditie getrouw in 1959 de Haarlemmers de beker wel weer uit Antwerpen mee naar huis zullen terugnemen. Na de wedstrijden van zaterdag werd een feestavond gehouden in Brinkmann waar zondagavond vóór het vertrek van de Belgen nog een diner werd aange boden. De uitslagen van de zondag gehou den ODenwedstrijd luiden: 1. F. Daniëls met Barry; 2. A.J. van Beekum met Duvel; 3. J. ten Doesschaten met Mo by Dick: 4. J. Gillard met Kievit; 5. W. Huisingh met Mistral. De Vijfhuizer amateur Henk Buis is winnaar geworden van de vijfde en te vens laatste rit van de najaazscompe- titie, die de Haarlemse wielerclub ,,De Kampioen" zondag over een afstand van veertig ronden in het ,,Van der Aart- sportpark" liet verrijden. Buis zege vierde in de eindsprint op verrassende wijze over Aad Straver en Frans aars. Voor Vaars bleek deze derde plaats overigens voldoende om zich algeheel winnaar van de najaarscompetitie te kunnen noemen. Ongeveer halverwege deze laatste competitierit ondernamen Buis, Straver, Jansen, Vaars, Van der Geest, Blom- maert en Van Tintelen een geslaagde uitlooppoging. Het peleton werd door deze Kopgroep, waarin Jansen en Van Tintelen zich niet wisten te handhaven, op een ronde achterstand gereden. In de beslissende eindsprint tussen de over- Ongeveer halverwege deze laatste co- gebleven koplopers wist Buis tenslotte op de streep te zegevieren vóór Stra ver en Vaars. De uitslag van de laatste rit luidt: 1. H. Buis, 2. A. Straver, 3. F. Vaars, 4. H. v. d. Geest, 5. W. Blommaert, 6. C. Uttien, 7. A. van Dijk. De totaal uit slag van de najaarscompetitie luidt: 1. F. Vaars met 17 pnt.; 2. C. Piers met 13 pnt.; 3. H. Buis met 12 pnt.; 4. B. Bogaard met 7 pnt.; 5. J. van Eg- mond met 6 pnt; 6. H. v. Duin met 6 pnt. De uitslag van de zevende en laatste rit van de C-klassers luidt: 1. G. Fen- nis, 2. H. Peters, 3. M. Bouma, 4. J. v. d. Horst. 5. L. Njjssen, 6. Kaan, ■- M. van Steyn. De totaal uitslag in de ca tegorie der C-klassers luidt: 1. R. Hen driks met 31 pnt.; 2. M. Bouma met 27 pnt.; 3. G. Fennis met 25 pnt.; 4. L. Njjssen met 23 pnt.; 5. H. Peters met 20 pnt.; 6. J. v. d. Horst met 10 p. In aansluiting op ons bericht over de muzieklessen voor Bloemendaalse lagere scholen kan nog het volgende worden gemeld. Op donderdag 23 oktober wordt het schoolconcert gehouden in het Jeugd- huis aan de Donkerelaan, om kwart voor twee voor twee openbare scholen, om kwart voor drie voor de leerlingen van de St. Theresiaschool, de St. Joseph- school, de St. Adelbertusschool en de leerlingen van de christelijke school. Op vrijdag 24 oktober is het concert in het parochiehuis „Domi" in Over- vaen (kwart voor twee) o.a. bestemd voor de leerlingen van de R.K. Maria Meisjesschool, de R.K. St. Aloysius Jongensschool (beide uit Overveen). De leerlingen van de Vogelenzangse icholen horen het schoolconcert diezelf de middag om drie uur in de gymnas tiekzaal van de Vondelschool aan de Juliana van Stolberglaan. ademt, niet alleen van kunst, maar ook van kunnen, spreekt voor zichzelf, aldus beëindigde de heer De Monchy zijn inlei ding. Tevoren had de voorzitter van Feli son, de heer L. Probst, zich bij de verwelkoming verheugd getoond over de grote belangstelling voor deze ope ning. Mr. J. A. P. C. ten Bokkel heeft zon dagmiddag in kunstzaal De Ark gede buteerd als inleider van kunsttentoon stellingen onder de meest volledige verzekering van kunst in het geheel geen verstand te hebben, noch zich de tijd gegund te hebben enige krachtter men in een ecyclopaedie op te zoeken. Deze omstandigheden verhinderden spr. evenwel niet om. zoals het een ge routineerd advocaat betaamt, geduren de een vijftal minuten zijn gehoor op een geestige wjjze te boeien en voor de vuist weg nog enkele behartenswaardige gedachten te formuleren, waaruit wel bleek dat, zo spr. al geen verstand had van kunst en het geëxposeerde hem on bekend was, hij toch voldoende van haar wezen begrepen had. ,,Wij kunnen van een goed maal houden zonder zelf kok te zijn", zo motiveerde hjj zijn positie aldaar. Hij beschreef het atelier van ex- posante mej. A. Visser met verve en leidde uit zijn bevindingen af dat zij in staat moest zijn „te veruiterlijken wat zij tevoren had verinnerlijkt". Hij sprak over de kunstenaar als degene die ,,de dynamiek van God's schepping statistisch vastlegt" en hoopte dat de eerste van de wijze waarop dit ge schiedt niets zou snappen omdat anders „de aardigheid er af" zou zijn. De tentoonstelling, waarvoor dit ge slaagde debuut gold, omvat olieverf schilderijen van mej. Anthonia Vis ser en tekeningen en aquarellen van Norbert Olthuis welke tot 1 november te bezichtigen zijn in De Ark aan het Nieuw Heiligland te Haarlem. In de kantine van Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem zal woens dagavond de jaarlijkse bijeenkomst worden gehouden waar aan de leerlin gen de prijzen worden uitgereikt voor door hen vervaardigde werkstukken. Er zullen 15 eerste, 44 tweede en 15 derde prijzen worden uitgereikt, al naarge lang de leerling bij de beoordeling van zijn werkstuk een puntenwaardering van meer of minder dan honderd hëeft ontvangen. Bovendien zal aan de leerling, die ge durende de gehele opleiding zich door houding en capaciteit heeft onderschei den, de Frederik Willem Conradprijs worden uitgereikt. Deze prijs is de laat ste jaren een fel omstreden bromfiets. Daarnaast heeft dit jaar voor het eerst de S S Corrugated Paper Machinery Brooklyn, een Amerikaanse relatie, voor de beste leerling van het jaar een kist met gereedschap beschikbaar gesteld. Zaterdagmiddag en zondagmorgen hebben honderden belangstellenden, voor het grootste deel ouders en verwanten van de leerlingen, een in de kantine ge houden tentoonstelling bezocht, waar de werkstukken te bezichtigen waren. Bovendien profiteerden zaterdag velen van de gelegenheid om de fabriekshallen te bezichtigen, waar terwille van dit bezoek verschillende afdelingen in wer king waren te zien. Negentig leerlingen hebben werk stukken vervaardigd. Er zijn werkstuk ken bij. waarmee de leerlingen hebben getracht het diploma van de Bemetel te behalen, een document van de Bedrijfs vereniging voor de metaal- en electro- technische industrie. Er wordt vooral gelet op de afwerking, de betoonde nauwkeurigheid en de snelheid. Een commissie uit het personeel is onder leiding van een der directeuren dezer dagen urenlang bezig geweest met een zorgvuldige beoordeling van de werkstukken. Advertentie CAFÉ RESTAURANT Iedere middag een uitstekende lunch Tijdens de storm van de afgelopen dagen op de Noordzee is op enkele mijlen uit de kust bij IJmuiden vergaan het onder Deense vlag varende Nederlandse vissersbootje „Solglimt", dat met paling op weg was van Denemarken naar Neder land. De opvarenden konden worden gered door de vissersboot „Valde" van dezelfde maatschappijwelke eveneens met paling naar Nederland voer. De drie geredden v.l.n.r.: De 19-jarige Hadi Matsen, de 59-jarige Otto Rasmussen en de 20-jarige Hanning Jacobssen. De dames van DWT hebben zater dag voor de centrale wintercompetitie van de KNZB de strijd aangebonden te gen de Robben. De Hilversumse dames wonnen met 07. In de eerste helft wist DWT de aanvallen goed het hoofd te bieden. Slechts eenmaal wist mid- voor Atie Voorbij het doel te doorboren. Na de rust tapte Robben uit een ander vaatje. Vanuit de achterhoede werd regelmatig het doel bestookt en uit een keurige combinatie bracht Lenie de Nijs de voorsprong op 0-2. Uit een vrije worp genomen door Atie Voorbij maakte Ans de Wit er 03 van. Toen begon DWT tekenen van vermoeidheid te vertonen en het was Hennie van der Velde die Atie Voorbij in de gelegen heid stelde het vierde doelpunt te sco ren. Kort voor het DWT-doel haakte Annie Metzelaar Hennie van der Vel de vast hetgeen een strafworp voor de Robben-dames opleverde. Het beteken de 05. Dezelfde speelster schoot nog maals raak en Ans de Wit bracht de eindstand op 07. In de bekercompetitiewedstrijd he ren Haarlem 1-HZPC 2 verscheen HZPC met zes man tegen een volledig Haar lem. In het begin van de strijd benut ten Krom en Holsken de meerderheid, om de stand op 2—0 te brengen. Toen begon HZPC door snelle uitvallen van uit de achterhoede de Haarlemse meer derheid te omzeilen en door Vlothuizen en Van der Wateren werd de achter stand weggewerkt. Door Holsken werd nogmaals het HZPC-doel doorboord en Van der Wateren zorgde wederom voor de gelijkmaker zodat met de stand 3—45 gepauzeerd werd. In de tweede helft is Haarlem er ondanks de spelersmeer derheid niet meer aan te pas gekomen en het was Vlothuizen die met een strafworp de stand voor HZPC op 43 bracht. Voor de tweede klasse dames van de competitie district Noord-Holland bon den 'DWT 3 en VZV 1 de strijd aan. VZV had weer eens Nel Selderijk-Kint opgesteld die voor de rust VZV de lei ding in handen soeelde. Ook in de twee de helft kon DWT 3 niet door de VZV- verdediging heenkomen en Nel Toon bracht voor VZV de eindstand op 2—0. Advertentie Prachtige wegligging. Minimum wegenbe lasting. 6 A 7 L op 100 km. Trekt en is geruisloos als een 6-cylinder. 6 Maanden fabrieksgarantie incl. arb.loon. Goedkoop in aanschaf: t 5745.— Elegant. DWT 3 bond voor de vierde klasse he ren de strijd aan tegen Hillegom 1. Hil legom verscheen met vijf spelers waar op DWT ook met vijf spelers de strijd begon. Voor de rust kwam Hillegom met 20 voor. In de tweede helft bracht DWT zes man in het veld. Met deze spelersmeerderheid wist DWT 3 een 42 overwinning in de wacht te slepen. In de ontmoeting Haarlem 3- DWR 3, vijfde klasse heren, behaalde Haarlem in de eerste helft een 20 voorsprong. De eindstand werd 41. Op 8 november zal het Korps Reser- ve-gemeentepolitic te Zandvoort tien jaren bestaan. In 1948 werd in het ka der van de actie van de stichting „Steun Wettig Gezag" ook te Zand voort propaganda gemaakt voor vrij willige dienstneming. Voor de reserve gemeentepolitie bleek al aanstonds goe de belangstelling te bestaan zodat een korps van 30 manschappen kon worden gevormd. De korpschef van gemeentepolitie be gon met de leden van zijn staf aan stonds aan de theoretische en prakti sche scholing van de politie-reservisten. Van den beginne af werd er naar ge streefd de reserve-politie zoveel moge lijk in te schakelen in het praktische werk. Zandvoort bood daartoe goede gelegenheid doordat bij de talrijke eve nementen in het dorp en op het circuit versterking van het beroeps-korps no dig is. Geleidelijk aan werd de reser ve-politie voor assistentie opgeroepen. Aanvankelijk wat onwennig, ontpopten deze burgers zich al spoedig als bruik bare orde-bewaarders. De korpschef van de gemeentepolitie, hoofdinspec teur Huijsman heeft alle waardering voor het werk van de reserve-politie en acht zich gelukkig op haar een beroep te kunnen doen als uitgebreide diensten op de openbare weg moeten worden verricht. In het vrijwilligers-korps heerst een goede geest, hetgeen wel hieruit blijkt, dat ondanks onvermijdelijke mutaties de sterkte van het korps gehandhaafd kon blijven. Het korps telt thans 28 le den, waarvan er 8 sinds de oprichting lid zijn. Er is dus alle aanleiding om het tweede lustrum niet onopgemerkt voor bij te laten gaan. Op het programma staat een puzzel-fietstocht en een schietwedstrijd. De reservisten zullen met hun echtgenoten aanzitten aan een diner. De officiële feestviering zal plaatsvinden met een op zaterdag 8 no vember ten raadhuize te houden recep tie. Die avond zal in „Zomerlust" een feestprogramma verzorgd door be- roepsartisten worden opgevoerd voor de leden van het korps en geno digden. Dinsdagavond zal dr. Ton de Booy in het Minerva-theater te Heemstede de tweede avond ni de derde wereldreizi gersserie vullen met het verhaal over de eerste Andes-expeditie. Arouwe „we reldreizigers" kennen het relaas van de tweede al van de vorige serie. Dr. de Booy spreekt in plaats van an van Eeck- hout, die door zijn plotseling overlijden in Nieuw-Guinea helaas niet meer zal kunnen getuigen van zijn liefde voor dit verre deel van ons koninkrijk. Advertentie De Amerikaanse regering heeft dui delijk laten uitkomen, dat zij het in be slag nemen van Nederlands eigendom door Indonesië niet goedkeurt, aldus verzekerde de minister van buitenland se zaken, rar, J, Luns zaterdag aan een verslaggever van U.P.I. te New York, voordat hij op het Franse passa giersschip „Liberté" naar Nederland terugkeerde. „Het in gebreke blijven van de wereld om iets te doen ten opzichte van het in beslag nemen van Nederlands eigen dom heeft Indonesië zonder enige twij fel aangemoedigd op dezelfde manier tegenover andere landen zoals nationa listisch China op te treden, zei minis ter Luns tegen de journalist. „Als zulk een vanzelfsprekend begin sel zo openlijk geschonden wordt, loopt het gehele samenstel van de internatio nale betrekkingen en het internationale recht gevaar." Minister Luns, die twee weken bjj de Verenigde Naties heeft doorgebracht, voorts een week in Washington en een week in Curagao, deelde voorts mee, dat de Indonesiërs „Nederlands eigendom tot een waarde van vijf miljard gulden hebben gestolen en 270.000 Nederlanders gedwongen de Indonesische archipel te verlaten". In Washington zei de minister, had hij besprekingen gevoerd met de Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, John Foster Dulles, en andere Amerikaanse autoriteiten, besprekin gen, die voornamelijk over Indonesië, westelijk Nieuw-Guinea en over schade loosstelling voor het Nederlandse eigendom, in Indonesië in beslag geno men, hadden gelopen. „De Amerikaan se regering heeft het duidelijk gemaakt, dat zij dit optreden van Indonesië niet foedkeurt," zei minister Luns. „Er zijn esprekingen begonnen, die nog voort duren. over dë beste wijze,'waarop In donesië herstel voor de schade zou kun nen geven, „Ik sprak mijn bezorgd heid uit, tegenover minister Dul les, voor het geval Indonesië van wapengeweld gebruik zou maken tegen Nieuw-Guinea en de Verenigde Staten hebben daarop duidelijk aangege ven, dat zij sterk gekant zijn tegen het gebruiken van geweld, evenals in 't geval van Formosa." De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, heeft gisteravond op doorreis van Rome naar Formosa, waar hij zoals bekend besprekingen zal voeren met Tsjang Kai Sjek, te Brize Norton bij Oxford een onderhoud met zijn Britse collega, Selwyn Lloyd, gehad. De staatslieden zouden ook de kwes tie Cyprus en vraagstukken betreffen de de conferentie tussen het Oosten en Westen over het staken van de kernproeven, die 31 oktober te Genève begint, besproken hebben. Dulles is gis teravond weer naar Taipeh op rv„. sa vertrokken. Advertentie HOTEL CAFÉ RESTAURANT Iedere morgen een heerlijk kopje koffie Zelden zullen in een basketbalwed strijd twee speelhelften zo totaal ver schillend geweest zijn als die de wedstrijd Antilopen-ZBVS in de hoofd klasse heren. Voor de rust een soepel draaiend Antilopen dat dankzij grote schotvaardigheid en g°ed verdedigen regelmatig een voorsprong wist te be houden. Na rust een totaal ander beeld. ZBVS voortdurend sterker en bovenal gevaarlijker met als resultaat een nog ruime Santpoortse zege. Coach Kleijn (ZBVS) zond als begin- Advertentie Maar gekheid nu terzij....: een schone melkfles hóórt erbijl door 52) „Kom, kom, nu overdrijf je een beetje," Hubert Hangst is al afgestegen en houdt zich druk bezig met het verstellen van Empereur's stijgbeugels. „Je moet het zelf maar weten," zegt Leontine ge prikkeld en geeft Devil de sporen. „Oooo! Leontine is boos," zegt Claire terwijl ze haar schoonzusters verdwijnende gestalte een beetje spottend nakijkt. „Je bent een schat, Hubert. Kan het je heus niet schelen Angel te rijden? Je bent lief hoor!" Ze spint als een poes. „Weineen. poes, ik haal de kill toch wel, hoor." Terwijl Hubert Hangst dit zegt, helpt hij zijn vrouw in het zadel en springt zelf op Angel. De camion met de bassende, keffende honden is in tussen al weggereden en de ruiterstoet volgt. „Daar heb je weer zo iets," foetert Pieter Augus- te binnensmonds. De heren honden worden per equi page naar de plaats van bestemming gebracht, maar wie vraagt er naar hoe lang die arme bok vandaag misschien al gelopen heeft?" In gestrekte draf rijden ze de rechte weg af naar Weemeroyen. Eenmaal door het dorp slaan ze links af naar de pont. Van de overkant waar bos en heide velden zich tot de gezichtseinder uitstrekken, klinkt het fanatiek geblaf der honden hun al tegemoet. Het duurt een tijdje eer de beesten een spoor heb ben gevonden. Eet tempo is dan ook vrij langzaam en Pieter Auguste Perquin heeft niet de minste moeite in de buurt van Claire Hangst te blijven, die, ijverig begeleid door enigen van haar mans gasten, schijnt te genieten van de mooie dag, de snelle be weging en van de aan haar bestede attentie. Haar bleekheid van daareven is geheel verdwenen, ze ziet er uitstekend uit, alleen de wijze waarop zij de teu gels houdt, wijst op een met moeite onderdrukte ner vositeit. Daar opeens beginnen de honden opnieuw te blaf fen, maar ditmaal triomfantelijk luid. De cavalcade stuift vooruit en al gauw is de zoëven nog vrij com pacte ruitergroep verworden tot een dunne, langge rekte lijn met talrijke gapingen. Pieter Auguste Per quin begint nu te begrijpen dat Hubert Hangst zich niet aan overdrijving schuldig gemaakt heeft toen hij zei, dat Empereur eerder een ren- dan een jacht paard was. Het dier is eenvoudigweg niet te hou den, het gaat er vandoor als een pijl uit een boog en rust niet, voor het elk ander paard achter zich heeft gelaten. „Grote hemel, ze heeft het dier niet langer in haar macht! Kijk maar, ze rent de honden voorbij," hoort hij iemand roepen. En ook het antwoord van de an der: „Onzin, de snelheid is haar naar het hoofd ge stegen, ze wil eens zien wat ze uit haar paard kan 'halen. Maar op die manier bederft ze onze hele jacht. Vrouwen Perquin besluit dat het ondoenlijk is Claire Hangst in te halen. Zijn paard, hoe goed ook, is geen partij voor Empereur. Hij troost er zich mee, dat er onder de andere paarden geen enkel is, dat zich met dat drommels dier kan meten en dat Claire Hangst dus alleen al door de snelheid van haar paard betrekke lijk veilig is. Bovendien zal de moordenaar wel lie ver een rustiger dag uitkiezen, een dag, waarop niet van iedere kant onverwacht een getuige kan komen opdagen, zelfs al zou hij niet het geduld hebben te wachten tot hoofdinspecteur Perquin verdwenen was. Genoemde hoofdinspecteur neemt zich daarom voor deze mooie dag niet te verknoeien aan iets hem zo onsympathieks als het met man en macht na jagen van een weerloze reebok maar liever op zijn eigen houtje deze mooie streek eens te verkennen. Er is immers niemand, die hem missen zal. Hij wendt dus de teugel en zet koers naar een dennebos- je, dat moedig bezig is een zandheuveltje op te krab belen en nadat hii een minuut of tien is voortgereden hoort hij de geluiden van de jacht nog maar heel flauwtjes uit de verte. „En dat was dan dat." zegt hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin, brengt zjjn paard in stap en steekt voldaan een sigaret op. De hemel is van bleekblauwe zij, alle bomen zjjn verguld, behalve dan de dennen, die nu eenmaal vervelend conservatief zijn en zich nooit anders dan in het groen vertonen zelfs al treden zjj op als kerstboom. Het is windstil en het zonnetje is lekker warm, een zalfje van een weertje. Wat kan een mens op zo'n dag meer verlangen als hij een goed paard tussen zijn benen heeft, een welgevulde veld fles en een dito sigarettenkoker? En dat alles is prima in orde. Waarom zou je dan nog een arme reebok, die net zoveel Plezl®,F m het leven als jjj zelf heeft op zijn huid zitten. Hij besluit eens naar het Kattenven te rijden om te zien welke geweldige vondsten de heer Gerard Slothouwer heeft gedaan. Maar het ven ligt verla ten onder de zon in zjjn rand van zilverberkjes. Ge rard Slothouwer schjjnt nog niet gearriveerd of, wat waarschijnlijker is, al weer vertrokken. Misschien vielen de vondsten niet mee en geeft hij de voor keur aan een ongestoord dolce far niente in de af gesloten tuin van Ter Weem. Het is hier intussen geen kwaad plekje om rustig een siësta te houden. Als de mieren er niets op tegen hebben, natuurlijk. In de verte flonkert even iets. Het frame van een fiets? In allen gevalle niet de fiets van Slothouwer want niemand komt hem storen. Zeker de fiets van een of andere boerenarbeider, er moet daar ergens een pad zijn, dat recht naar het veer gaat. Het blijft stil, heel stil, een slaperige stilte. Pieter Auguste heeft moeite wakker te blijven en trekt daaruit de conclusie dat hjj toch niet zo jong meer is. Zo'n slaperigheid midden op de dag...... Het schijnt een ogenblik of de jacht dichterbij komt, hij hoort duidelijk het nerveuze blaffen en keffen van de meute, Maar dan verwijdert het geluid zich weer. Pieter Auguste Perquin soest gezellig verder. Op een heuveltop heel in de verte vertonen zich de silhouetten van twee ruiters. Ze rijden heel snel, het schijnt wel of de een pogingen doet de ander in te halen. De achterste heft-zijn arm op, alsof hij naar iets wijst. Zf hebben zeker die arme bok in het vizier gekregen," denkt Pieter Auguste. Hjj ziet nog hoe de voorste zich over de kop van zjjn paard buigt als wou hij het laatste beetje kracht en snelheid uit het dier halen. Dan verdwijnen beiden achter de heuveltop. (Wordt vervolgd). opstelling tegen Antilopen een team zonder de Amsterdamse aanwinsten het veld in, te *.vijl Antilopen Bodegom aan de kant hield. Na een nerveus begin van beide zijden volgde een aantrek kelijke strijd waarin Antilopen duide- hjk het beste van het spel had. Na 6-4 liepen de blauwen uit tot 18-9. ZBVS wist kennelijk niet het juiste antwoord op de Antilopen-aanval, die er steeds weer in slaagde de gevaarlijke Sunter vrij te spelen, die hiervan een gepast gebruik maakte en in deze eerste helft 13 punten op zijn conto bracht. Rust stand 32-23 in het voordeel van Anti lopen. Na de hervatting was het direct duidelijk dat de Santpoortenaren zich niet bij een nederlaag wensten neer te leggen. De doelpunten kwamen ge makkelijk. De ZBVS zone-verdediging zat nu potdicht en Antilopen bracht het dan ook niet verder dan enkele slecht gerichte wanhoopsschoten. Na 34-42 was het duidelijk dat ZBVS j,op zittend" ging winnen, vooral toen ook Knapp zijn aandeel in de score nam. Het einde kwam met een verdiende 49-58 zege voor ZBVS. Het stevige en snel spelende Amster damse U.S. nam in de wedstrijd tegen Flamingo's direct een voorsprong. Het was voor de Haarlemmers reden om de man tegen man verdediging te laten varen en over te gaan op de zone-ver dediging. Mede hierdoor en dankzij de grote produktiviteit van Lagerweij wisten de Flamingo's de schade tot een minimum te beperken. Via 19-28 werd de ruststand 21-33. Na de hervatting hield U.S. nog even het beste van het spel, doch vooral door sterk verdedigen van Van Wijk werd de produktiviteit der Amsterdammers minder. Flamingo's nam het initiatief over en dank zij Jole en Meenhorst werd de achterstand kleiner. Na 12 minuten was de stand 46-49. De verwachte gelijkmaker bleef echter uit en U.S. kwam zelfs weer tot scoren en vergrootte de voorsprong tot 46-53, waarna het einde van deze vrij harde maar spannende en redelijk goede wedstrijd kwam met een 51-59 zege voor U.S. In de heren overgangsklasse behaal den zowel The White Stars als HOC grote overwinningen op hun Haagse tegenstanders. HOC klopte na een merkwaardigerwijs gelijkopgaande eer ste helft VODO met: 61-29. terwijl The White Stars SSD voor de tweede maal met lege handen uit Haarlem deed ver trekken (64-33). In de dames eerste klasse klopte Antilopen de ESSO-dameS na een vlakke weinig interessante wed strijd met 38-19. De overige uitslagen zijn: Dames: HOC 5-Antilopen 4 18-4; Schoten-The White Stars 2 10-25; Aurora 2-RapiditaS 2 18-14. Heren: Excercitia-RapiditaS 20-23; Antilopen 4-ZBVS 3 34-32; HOC 2-Typhoons 2 24-44; The White Stars 3- ZBVS 2 42-53. Deze komende week (donderdag' krijgt Antilopen de gelegenheid tegej1 AGON de eerste winst te behalen. Vrij* dagavond komen Aurora en SC Haa lem beide binnen de lijnen, respectieve* lijk tegen Argus 2 en Punch 2. In beid® gevallen is een Haarlemse zege waar* schijnlijk, hoewel vooral SC Haarle de Punch-reserves beslist niet mag °u derschatten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2