Rond het Conclaaf Onkies Medici willen actie tegen Enrico Galeazzi Indonesië zal de 37 verstekelingen niet toelaten Twijfel gerezen aan hun staatsburgerschap 1.600,- voor een idee van luchtmachtsergeant Weg voor een nationale voetbal-toto thans geheel vrij gemaakt Voor 14.700 aan briljanten gestolen Kardinaal Tien toch naar de Pauskeuze Sixtijnse kapel mi Lijfarts krijgt 22 dagen voor zijn verweerschrift Mgr. Endrey als bisschop „afgezet" Ook in A.R.-kringen wordt het nut ervan ingezien Explosie op een Britse tankboot Nieuwe geruchten over de komst van kard. Mindszenty De rook uit de President Heuss in Londen IMMIGRATIEBEAMBTE IN DIAKARTA VERKLAART: Kwestie zou nog „in studie" zijn In één jaar 2 miljoen aan besparingen Landmijnen gevonden Eredoctor H. W. Tilanus Twintig doden? Dodelijk ongeval bij Hoogovens Het weer Chemische substantie zal bij de te verbran den stembriefjes worden gevoegd TOEGANG TOT VATICAAN ONTZEGD Apostolisch Gedele geerde van Esztergom GROTE BELANGSTELLING VOOR DF, IDEEËNBUSSEN Bij gesloopte Velser spoorbrug Koningin Juliana naar legeronderdelen Overeenstemming in de ministerraad In Amsterdam De Zeven Provinciën Onderzoek marineraad op 10 november t&ee MORRIS 'êeforeyot/tft/p/ Dezelfde temperaturen DINSDAG 21 OKTOBER 1958 o 82ste JAARGANG No. 30043 Ondanks verwondingen Het hoofd van de Indonesische immigratiedienst, Alwi Sutan Usman, heeft vandaag tegenover U.P.I. verklaard, dat de 37 verstekelingen, die door de Nederlandse regering naar Indonesië zijn teruggezonden, geen verlof zullen krij gen aan land te gaan. „Wij zullen hen afwijzen als zij Indo nesië weer willen betreden, want wij zijn er niet van over tuigd, dat zij werkelijk Indonesische staatsburgers zijn", aldus het hoofd van de immigratiedienst. In de ministerraad is overeenstemming bereikt over een in te dienen wetsvoorstel, dat ten doel heeft de belemme ringen voor een goed georganiseerde voetbaltoto weg te nemen. Minister Samkalden heeft goede argumenten voor handen om de loterijwet dan zo te wijzigen, dat de organi satie van een nationale voetbaltoto mogelijk wordt gemaakt. Hij steunt zijn wetsvoorstel op een advies van een meerder heid van de commissie loterijwezen. In Arabische Zee Falcon Popeline Regenjassen BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuldens Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milllmeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Nadat, reeds eerder het gerucht was verspreid dat kardinaal Mindszenty, die iinds het einde van de Hongaarse op stand in het Amerikaanse gezantschap te Boedapest verblijft, naar Rome zou komen om deel te nemen aan het Con claaf een gerucht dat in de Hongaar se hoofdstad onmiddellijk werd tegenge sproken meldt Reuter thans „van ge zaghebbende zijde in Vaticaanstad" op nieuw vernomen te hebben, dat de Hon gaarse primaat vóór zaterdag in het Va- ticaan wordt verwacht. Het heeft er al le schijn van dat het bericht van Reuter opnieuw een loos gerucht zal blijken te «tin. Het persbureau meldt trouwens zelf Van gezaghebbende zijde te Boedapest Vernomen te hebben, dat er niets be kend is over een verandering in de sta tus van kardinaal Mindszenty. Ame rikaanse en Hongaarse autoriteiten heb ben gisteravond verklaard, dat er geen onderhandelingen zijn gevoerd over de mogelijkheid de kardinaal deel te laten nemen aan het Conclaaf, aldus het Reu- ter-bericht. Kardinaal Tien wordt vandaag per vliegtuig in Rome verwacht voor deel neming aan het Conclaaf, aldus bericht het K.N.P. De kardinaal, die twee maanden geleden ernstig werd gewond bjj een auto-ongeluk, ligt thans nog in een ziekenhuis in Bonn. De behandelen de geneesheren hebben de nodige voor bereidingen voor de reis getroffen en de rechterarm en de helft van de borst in het gips gezet. De kardinaal heeft de behandeling goed doorstaan. Van de art sen hangt het echter af of kardinaal ♦,,n? v?ndaag inderdaad met het vlieg- vertrekken. Indien hij toestem- krikrt ?e behandelende medici een rm "et de eerste maal zijn, dat neemt s aan een Conclaaf deel- Om alle misverstand te voorkomen zal men bij de komende stemmingen in het Conclaaf voor de Pauskeuze, wan neer een stemming nog niet tot resul taat heeft geleid, behalve wat vochtig stroo ook een chemische substantie toe voegen aan de te verbranden stembrief jes, waardoor de uit de schoorsteen van de Sixtijnse kapel opstijgende rook ter- duidelijk zwart zal zijn. Dit meldt men is namelijk wel voorgeko- eer": dat de rook van het stroovuur zwart werrtwas e", pas seleideltjk aan rirnk- «Jiwaardoor voorbarig de in- Paus sewekt, dat er reëds een ■raus was gekozen. Het mag paradoxaal lijken, dat juist in deze tijd van nivellering en massi ficatie de openbare belangstelling voor het privé-leven van de individuele mens zo sterk is toegenomen en niet zelden op bepaald onsmakelijke, en in ieder geval hoogst indiscrete wijze wordt bevredigd. Misschien is het juister hier niet van een paradox te spreken, maar van een reactieWel licht doet zich hier ook een na-oorlog- se invloed van de Angelsaksische lan den gelden. Wij herinneren ons de fo to van een zelfmoordenaar op het moment, waarop hij over de leuning van een brug springt, die enige jaren geleden in een Amerikaans geïllus treerd tijdschrift met een miljoenen oplaag als foto-reportage-stunt Werd gepubliceerd. Het verkrampte gezicht van de ongelukkige tijdens zijn dodensprong was van een men selijke ontluistering, waarvoor een ieder met enig begrip voor de mense lijke waardigheid de blik beschaamd en huiverend zal hebben afgewend. Hoewel minder stuitend, maar toch van een griezelige onbeschaamdheid Was de niets ontziende indiscretie, Waarmee de „romance" van prinses Margaret en Peter Townsend werd bespied en onthuld. Ook de televisie- Wt zending en „Dit is uw leven" en Anders dan anderen" worden door velen als een te grove onbescheid,en- heid ten aanzien van de vrijwillig daaraan medewerkende slachtoffers beschouwd. De slachtoffers zelve mo gen zich daarover echter niet bekla gen. Zij hebben zich minstens er niet tegen verzet. Naar onze mening is Wen ook bij het sterven van de H. Va der te ver gegaan, toen tijdens de mis. Welke in de kamer grenzend aan het ziekenvertrek werd opgedragen en °ver de radio werd uitgezonden, dui delijk het hijgen van Paus Pius XII ln zijn doodsstrijd hoorbaar werd ge maakt. Iedere mens, ook de hoogst geplaatste, heeft recht op een mini- mum aan „privacy". Van dit minimum htyft dank zij de zegeningen van de moderne communicatie-techniek te vaak zo goed als niets meer over. Ook dp dit punt dienen de rechten van de rhens en de menselijke waardigheid Beeerbiedigd te worden. De Westduitse president Theodor Heuss brengt een vierdaags staatsiebezoek aan Londen. President Heuss met opgeheven vinger in gesprek met Koningin Elizabeth, Prins Philip en dr. Heinrich von Brentano, de Westduitse minister van buitenlandse zaken. De beroering in Italië, veroorzaakt door de publikatie van de gedetail leerde bijzonderheden over het afsterven van Paus Pius XII door zijn lijf arts Galeazzi-Lisi, is nog niet verminderd, aldus meldt U.P.I. De toegang tot het Vaticaan is hem, naar verluidt, formeel ontzegd door de kardinalen, die zijn ontslag hebben aanvaard als hoofd van de Vaticaanse gezondheids dienst. Tegelijkertijd heeft de medische vereniging van Rome, die leden kan royeren wegens schending van de erecode, last gegeven tot een formeel onderzoek, dat waarschijnlijk zal leiden tot een disciplinaire actie tegen de 67-jarige arts, die bijna dertig jaar lang pauselijk lijfarts is geweest. In een communiqué, dat na drie uur zitting van het bestuur van de vereniging werd uitgegeven, werd „spijt" betuigd dat het niet tot een onmiddellijke actie tegen Galeazzi-Lisi kon overgaan, daar de wet dit verbiedt. Ofschoon de bijeenkomst achter ge sloten deuren plaats vond, werd verno men, dat enkele van de dertien leden van het bestuur, de mening waren oe- gedaan, dat Galeazzi-Lisi terstond moest worden geroyeerd. Dit kon echter niet wegens bepalingen in de statuten vol gen- welke verhoren moeten worden afgenomen binnen een periode van 22 dagen, tijdens welke Galeazzi-Lisi de gelegenheid wordt gegeven zich te ver dedigen. Eenstemmig werd daarna be sloten maatregelen te nemen voor een disciplinaire actie zonder uitstel en de procureur-generaal van de Italiaanse regering in kennis te stellen van de actie. Dr. Carlo Prandi, de president van de medische vereniging, deelde de verslaggevers mee, dat het bestuur het betreurde dat het zich aande be trekkelijk langzaam werkende discipi - naire procedure, neergelegd m de wei, moest houden. „Anders zou een be sluit van nul en gener waarde kun nen worden verklaard", voegde hu er aan toe. Prandi weigerde de verslaggevers te antwoorden op de vraag welke beschul digingen tegen Galeazzi-Lisi zijn inge bracht. Hij verklaarde, dat de beschul digingen per aangetekende brief aan Galeazzi-Lisi ter kennis zijn gebracht. Ten aanzien van de verklaring van Ga leazzi-Lisi dat hij geen betaling zou heb ben ontvangen voor zijn artikelen in de Pers, zei Prandi dat schending van het beroepsgeheim een overtreding is, on geacht of er al dan niet voor betaald is. Het Italiaanse blad Messagero maakt 1 gewag van dat men als gevolg van ««t gebeurde met Galeazzi-Lisi ook de van diens broer, vertrouwens- tho. van wijlen Paus Pius XII en A® 'eider van het werk voor de in- raiï! i!8' \an het Conclaaf, als zeer pre cair beschouwt. De Hongaarse presidentiële raad leett zijn „goedkeuring gehecht aan net ontslag" van Mgr. Mihaly En drey als Apostolisch Gedelegeerde van Esztergom, de vroegere zetel van kar dinaal Mindszenty, aldus heeft Reuter gisteren officieel te Boedapest verno men. Onlangs hebben egeringswoordvoer ders berichten tegengesproken volgens welke de bisschop een bepaald dorp in hel bisdom niet mocht verlaten. En drey heeft in katholieke kringen de naam één van de actiefste leden van het huidige Hongaarse Episcopaat te Z'Onofficieel is gisteren in het Vati caan de bekendmaking van de Hon gaarse regering uitgelegd als een te ken, dat mgr. Endrey i afgezet. **gr. Endreys benoeming tot Apos- tolisch Gedelegeerde is van het Va ticaan uitgegaan en de regering te Boedapest heeft niet het recht zyn ent slag te aanvaarden, zo werd van deze zjjde vernomen. Eveneens vandaag heeft een woord voerder van de Indonesische regering tegenover de correspondent van het ANP in Djakarta verklaard, nog niet te kunnen zeggen of de verstekelingen zullen worden toegelaten. De woord voerder, het hoofd van de afdeling voorlichting van het Indonesische mi nisterie van buitenlandse zaken, Suska, verklaarde dat deze kwestie bij het mi nisterie van justitie „in studie" is. Zo als bekend worden de 37 verstekelingen volgende maand in Indonesië verwacht. „Wensen niet uitgeleverd te worden daar ons leven bedreigd wordt ver stekelingen". Zo luidde een telegram van de zevenendertig verstekelingen die aan boord van de Johan van 01- denbarnevelt naar Indonesië worden terug gebracht. Het telegram was het antwoord op een telegrafische bood schap van de landelijke jongerenorga nisatie van de stichting „Door de Eeuwen Trouw", waarin werd gezegd dat de acties om de verstekelingen toch in Nederland toe te laten zullen worden voortgezet. Soortgelijke mede delingen werden maandagmiddag op een persconferentie in Den Haag ge daan door de voorzitter van het hoofd bestuur van de stichting „Door de Eeuwen Trouw", de heer H. Coenradi. Tijdens een gewone vergadering van De hoogste beloning die in de vier jaar van het bestaan van de rijks ideeënbus-organisatie door deze organisatie voor een ingezonden idee is toegekend, is maandag in Den Haag uitgereikt aan beroepssergeant van de koninklijke luchtmacht C. van Capelleveen uit Rhenen. Vierenzestig briefjes van vijfentwintig gulden heeft de secretaris-generaal van het ministerie van oorlog, de heer L. C. Rietveld, aan de vindingrijke luchtmachtsergeant over handigd. Ze vormden tezamen zestienhonderd gulden, de beloning voor een waardevol idee. De sergeant vond namelijk een methode om de zeer kost bare gyrotollen, kleine apparaten die in de Nederlandse Sabre-nachtjagers zijn aangebracht, te repareren. Tot voor kort was reparatie niet mogelijk, zodat kapotte gyrotollen door nieuwe moesten worden vervangen. Elke gy- rotol kost ongeveer vijfduizend gulden. Het scheelt het ministerie een half miljoen per jaar, nu de reparatiemethode van de sergeant Van Capelleveen in de praktijk blijkt te kunnen worden toegepast. Het idee heeft een grote kostenbespa ring opgeleverd. Maar ook de paraat heid van de vliegtuigen is vergroot. Bo vendien hebben andere NATO-lan- den, die dezelfde straaljagers gebrui ken en met dezelfde moeilijkheid te kampen hebben, belangstelling voor de reparatiemethode van de gyrotollen. Het idee van de luchtmachtradarser- geant was een van de vele, die dit afgelopen werkjaar dat voor de or ganisatie in kwestie loopt van oktober tot oktober in de ideeënbussen van het rijk terecht kwamen. Alle ministe ries hebben nu een ideeënbuscommissie, terwiil bijna alle rijksambtenaren door de rijks-ideeënbus organisatie worden bereikt. Het afgelopen jaar is een besparing verkregen van ongeveer twee miljoen gulden, tegen een miljoen in het daar aan voorafgaande jaar. En de ideeën, die men op het ogenblik in portefeuille heeft, wijzen op een voortgaande stijgen de lijn. Ingediend werden in het afgelopen jaar 1172 ideeën Meer dan vijfendertig In Rolzaal te Den Haag werd gisteren de jaarlijkse bijeenkomst gehouden van procent werd gehonoreerd In totaal de rijksideeënbus. De heer Rietveld secretaris-generaal van het departement van L»f rln u I 2. 1 rani„jCA 95 nul H e>n int. aan de stichting die zaterdag is gehouden werd besloten koningin Juliana een te legram te sturen over de kwestie van de zevenendertig verstekelingen. De heer Coenradi bevestigde, dat aan de Australische regering een telegram is verzonden waarin namens de leden van de stichting wordt verzocht de verste kelingen in Australië asiel te verlenen. Deze week zal de stichting een nieuw beroep doen op het Nederlandse volk door middel van een advertentie. Een lid van het hoofdbestuur vertrekt dins dag naar Parijs om contact op te nemen met de internationale vereniging voor de rechten van de mens. Verder zul len nieuwe protestvergaderingen wor den georganiseerd. Nog steeds is bij de republiek der Zuid-Molukken in overwe ging een kort geding tegen de staat te voeren over de uitwijzing. De stich ting hoopt dat het inderdaad tot een geding zal komen. De heer Coenradi legde tijdens de persconferentie een verklaring af, waarin het volgende als zienswijze een voorname plaats had gekregen: „De gang van zaken in de Tweede Kamer is voor ons om verschillende redenen bijzonder teleurstellend geweest. Wjj hadden telegrafisch de avond tevoren enkele tientallen Kamerleden ver zocht het daarheen te leiden dat de zevenendertig terug zouden komen voor een hernieuwd onderzoek. De Kamer dekte het ons inziens onjuiste beleid der regering tegen de mening van de publieKe opinie in. Het is onze stellige „overtuiging", aldus de heer Coenradi, dat, indien de regering een referendum had kunnen houden, zij een voor de zevenendertig positieve uitspraak van ons volk had gekregen. Het zou inte ressant zijn geweest als er voor 16 oktober een opinieonderzoek was ge houden. De volksvertegenwoordiging heeft de gevoelens en het hart van ons volk ten behoeve van de regering getrotseerd", aldus de verklaring van de heer Coenradi. Bij het weggraven van de grond voor de verbreding van het Noordzeekanaal bij de pijlers van de gesloopte Velser spoorbrug heeft de baggermolen „Rhea" van de Amsterdamse Ballast Maatschap pij een aantal landmijnen opgebaggerd. De mijnen zijn, naar men vermoedt, in de oorlogsjaren aan de voet van de spoorbrug op de dijk aan de noordelijke oever van het kanaal gelegd. De vondst van de landmijnen heeft de taak van de bemanning van de „Rhea" zeer moei lijk gemaakt. Er moet thans nauw keurig toezicht worden gehouden op het uit het Noordzeekanaal gebaggerde zand. Het zand wordt in vijftig meter lange baggerbakken naar Krommenie gebracht, waar het wordt opgespoten op voor de woningbouw bestemde terreinen. Ook te Krommenie is het toezicht ver scherpt. werd een bedrag aan beloningen toe gekend van ruim negentieneneenhaif- duizend gulden, dat is gemiddeld zeven enveertig gulden per idee. Tijdens de vierde jaarvergadering van de rijks ideeënbus organisatie, die maandag in de Rolzaal in Den Haag werd gehou den, werd behalve de beloning van zes tienhonderd gulden, ook de jaarprijs uitgereikt. De voorzitter, jhr. mr. A. J. M. van Nispen tot Pannerden, over handigde aan de secretaris-generaal van het ministerie van oorlog, de heer Rietveld, een schild met inscriptie dat in de komende iaren als een wisselprjjs binnen het ministerie kan worden ge- oorlog, reikt de hoogste beloning a 1600 gulden in 64 briefjes van 25 gulden uit aan sergeant C. van Capelleveen. bruikt. Dit jaar zal het schild komen te hangen in de kleine tankwerk plaats van de Prins Bernhardkazer- ne in Amersfoort. Achtentwintig ideeën van het personeel van deze werkplaats werden in het afgelopen jaar gehono reerd, dat wil zeggen één per vier man personeel. Het ministerie van oorlog als geheel kreeg het jaarschild voor vier honderd ideeën eenderde van het to taal die tezamen zorgden voor een besparing van een miljoen gulden, de helft van het totaal. De koningin is voornemens dinsdag 28 oktober een bezoek te brengen aan genie-onderdelen te 's-Hertogenbosch en Vught en aan parate onderdelen te Grave. In de Woestduinkerk te Amsterdam is de heer H. W. TUanus, die negen jaar voorzitter is geweest van de C.H.U. maandagmiddag gepromoveerd tot eredoctor in de rechtsgeleerdheid aan de vrije universiteit van Amsterdam. Minister-president dr. IV. Drees wenst dr. Tilanus geluk. Geheel rechts minister Cals, geheel linkt de promotor, prof. dr. W. H. Diepenhorst. iiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiii Een man van ongeveer zestig jaar, die Nederlands sprak met een sterk Duits acce.nt, heeft maandagmiddag bij een .juwelier in de Kaiverstraat in Am sterdam een vijftal briljanten ter waar de van 14.700 gestolen. Hij kreeg daartoe de gelegenheid toen de juwe lier even de winkelruimte had verlaten om een prijslijst te raadplegen. De losse edelstenen lagen op een plateautje op een kast achter de toonbank. De juwelier verklaarde later dat de man op hem niet de indruk had ge maakt van een juwelendief. Daarom had hij het aangedurfd even weg te lo pen. De briljanten waren uit de etala ge gehaald voor een klant, die voor de dief de winkel had bezocht. Bij een ontploffing op de 17.490 ton metende Britse tankboot „Stanvac Ja pan", in de Arabische Zee. zijn giste ren vermoedelijk twintig van de 70 be manningsleden om het leven gekomen, aldus bericht Reuter. De bemanning be stond uit zestien Britse officieren en 54 Indische matrozen. Het is een schip van de Standard Vacuum Transpor tation Ltd. Het gehele middenschip waarop zich de brug bevond, is ver woest. De vijftig overlevenden, van wie er enkelen zwaar gewond zijn, zerden aan boord genomen van het Panamese schip „Patricia". De omgekomenen zijn tien Britse officieren, onder wie de ka pitein, en tien Indische matrozen. Maandagmiddag ongeveer 4 uur ge beurde ten Westen van de Martin-staal fabriek van de Hoogovens een ongeval, dat de 25-jarige rangeerder B. A. van Diepen uit Wognum het leven heeft ge kost. Het ongeval geschiedde toen bij het aankoppelen van twee treinstellen door de stoot een zwaar stuk schrot van de rand van een der wagens viel en de aankoppelende rangeerder op het hoofd trof. Met een schedelbasisfractuur moest hij in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen, waar hij in de loop van de avond is overle den. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. Het ontwerp zal een zodanige wijzi ging in de bestaande bepalingen bevat ten, dat een veroordeling, zoals onlangs van de heer Brunt van de K.N.V.B.. kan worden voorkomen. De zaak-Brunt moet nog door de Hoge Raad behan deld worden. Kantonrechter en recht bank hebben hem reeds veroordeeld we gens overtreding van de loterijwet Het meerderheidsrapport van de adviescommissie dringt er op aan, tot tijdige wijziging over te gaan. zodat de veroordeling van een K.N.V.B.- pool kan worden voorkomen. De weerstand, die in het kabinet van de zijde van de A.R. steeds tegen deze wijzigingen heeft bestaan, is gebroken. Men heeft ook van die zijde, aithans in de ministerraad, ingezien, dat het beter is een goed geregelde pooi in het leven te roepen, dan de weg te blijven openstellen voor het welig tieren van talloze oncontroleerbare wilde toto's. In de commissie werd echter geen een stemmigheid bereikt. Enige protestants- christelijke leden konden niet over hun gewetensbezwaren heenstappen. Eenstemmig zou de commissie van oordeel zjjn, dat aan het verlenen van vergunning aan een enkele instantie, die zich met het instellen van een nationale voetbalpool zou kunnen belasten, eerst een algemeen verbod vooraf moet gaan. In het gebouw van de zeekrijgsraad te 's-Gravenhage. zal de marineraad, onder voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne, maandag 10 no vember (half lien) een openbare zitting houden met betrekking tot het onder zoek van het aan de grond lopen van de kruiser De Zeven Provinciën in de havenmonding van Den Helder op 26 augustus. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met af en toe wat regen. Matige, nu en dan krachtige noordwestelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. Zon: 7.15-17.33. Maan: 15.29-1.46. max neersl. Station Weer temp afgel. gisteren 24 uur Helsinki half bew. 3 0 StocKhulm licht bew. 5 0 Oslo onbewolkt 7 0 Londen geheel bew. 16 0.1 Amsterdam geheel bew. 13 2 Brussel regen 14 5 Luxemburg regen 11 4 Parijs geheel bew. 13 0 Nice onbewolkt 15 0 Berlijn regen 8 1 Frankfurt regen 12 10 München regen 6 18 Zürich regen 8 6 Genève zwaar bew. 8 2 Locarno half bew. 14 9 Wenen regen 6 5 Innsbruck regen 3 30 Rome onbewolkt 0 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1