Winkel- en wooncentrum in „Delftwijk'' „Fanfare" Belastingknoeiers voor de Haarlemse politierechter „Fanfare De maandagse beurs in het Krelagehuis Verlies van Die Raeckse en winst voor M.H.B.S. f 85. HENSEN Géén gewoon laxeermiddel I „Fanfare •s: Met bouw wordt op korte termijn begonnen WYNAND FOCKINK BREIMACHINES AMATEUR-TONELISTEN BIEDEN TONEELMEESTER VOSKUILEN EEN FILMCAMERA AAN Feestelijke huldigingsavond bij zilveren jubileum De Blinkert klopt Eclecta; OA .R.A. verrast G.I.O.S. Monty-Coats NL Natu-raLax NAAIMACHINES Beet! §11111 8'/2 m3 LAADRUIMTE GARAGE DEN HOUT Speeltuin „Zaanen- oord" heeft nieuw clubhuis Zaterdag officiële PASSAGE de jonge jenever van KNITTAX VOLLEYBALCOMPETITIE Te Beverwijk Katholieke Technische School geopend DINSDAG 21 OKTOBER 1958 PAGINA 3 opening Vrijdag a.s. in REMBRANDT h ilms Diversen: NAAR SCHIPHOL? t. 2.5.4.5 Burgerlijke Stand Haarlem K.A.V. afdeling Overveen H. J. Kuvener veertig jaar bij G.E.B. Ja, dat is 'n beste jonge! - per liter kelderfles f 7.80 KUIPERS, Kleine Houtstr. 112 Telefoon 11142 - Haarlem Wisselruiterij ff Vrijdag a.s. in REMBRANDT - Verkeer en Waterstaat Mr. J. van Aartsen opvolger van mr. Algera? Dr. Drees biedt de Haagse wethouder portefeuille aan Mr. dr. R. W. H. Pitlo voor Buurtveriging AerdenhoutBentveld Tel. 12138 en 15056 PAARLAARSTEEG 1 Programma DE HUISLIJKE Wat verlangt U van uw huis? Natu-raLax is géén gewoon laxeer middel, maar herstelt de natuurlijke regelmaat, zodat U met een gerust hart elke dag aan uw werk kunt gaan, ook buitenshuis of op reis Beurs van Amsterdam - Beurs van New Vork ff Vrijdag a.s. in REMBRANDT firma ieder vette Zoals wij destjjds reeds berichtten is er in „Delftwijk" in Oud-Schoten een groot winkel- en wooncentrum gepro jecteerd. Naar ons van de zijde van de N.V. Koninklijke Rotterdamsche Beton en Aanneming Mij. v.h. Waning Co wordt medegedeeld, is binnenkort zowel de rijks- als de gemeentelijke goedkeu ring te verwachten van dit groots op gezette bouwplan. Begonnen zal dan worden met de stichting van een win kelcentrum, waarmede een bedrag van rond zes miljoen gulden gemoeid is. In dit centrum komt een groot aantal wo ningen beschikbaar. In het plan is te vens opgenomen de bouw van een bio scoop annex café-restaurant. Het gehele complex wordt gebouwd naar een ont werp van de Rotterdamse architect E. F. Groosman. Binnen niet al te lange tijd hoopt men de eerste paal te slaan. Het project be staat uit drie blokken. Het eerste blok omvat tien winkels en een kiosk, waar boven op vier verdiepingen 57 galerijwo ningen, zogenaamde maisonnettes, zul len worden gebouwd. Het tweede blok wordt gevormd door acht winkels met daarboven acht woningen. Het derde blok tenslotte bestaat uitsluitend uit winkels, in totaal tien stuks. Het pro ject wordt gecompleteerd door een bio scoop annex café-restaurant met enige winkels, waarvan het aantal nog niet definitief is vastgesteld. Voorts is in het plan opgenomen de bouw van een afzon derlijk winkelgebouw, bestemd voor de vestiging van een supermarkt van het type zoals dat door de staatssecretaris van economische zaken wordt voorge- De voorzitter van de Haarlemse Ka tholieke Vereniging voor het Gezin, de heer W. J- van Liempt, zal zaterdagmid dag 25 oktober, om drie uur het nieuwe clubhuis van de speeltuin „Zaanenoord" officiéél openen. Het clubhuis is ge bouwd op het terrein van de speeltuin Spaarndamseweg hoek Zaanenstraat. Advertentie cINEma-PALACE: De tien geboden, a. 1. T.nVÏ?ede week); 2, 7.30 uur. FRANS HALS: Tamengo, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Ui- 2.30, 8 uur. LIDO: Overtreding artikel 251 bis, volw.: 2. 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Fortunella, 18 jaar; 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Do.: Als de dauw hangt, komt er regen, volw.; 8.15 uur. REMBRANDT: Het Don Kozakkenlied a 1 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXYTitanenstrijd, 14 jaar; 2.30, 7, 9 15 u STUDIO: Maigret zet een val, volw.- 215* 7, 9.15 uur. Dinsdag 21 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Heeft iemand nog iets?" Frans Halsmuseum, 8 uur: Levende schrij vers, inleiding voor Volksuniversiteit over H. Lampo. Minerva-theater, Heemstede, 8.15 uur: We reldreizigersserie. Dr. T. de Booy over de Andesexpeditie 1952. Woensdag 22 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Charlotte Koh ier met „Frasquita". Minerva-theater, Heemstede, 8.15 uur: Optreden van de karakterdanser Harald Kreutzberg. Frans Halsmuseum, 8 uur: Het nabil e oosten vanaf de pre-historie tot heden, le zing voor Volksuniversiteit. Zand voort, 8 uur: Causerie door dr. M. de Jong. Teisterbant: Paul Chr. Westering spreekt over Melodie of klank. Advertentie Bei een „ATAX", dag en nacht. Voordelig buitentarief. BEVALLEN van een zoon: C. M. T. Voetelink-Baars; M. C. T. van Graas- Duwel; L. Lenaarts-Koopmans; M. J. Paulus-Dam; A. M. C. de Vetten-Kool- loos; E. van Emmerik-Ploem; C. C. Wegbrans-Hoogervorst. BEVALLEN van een dochter: M. J. Kruithof-Schuder; C. M. van Schaick- van Wieringen; B. J. Veerman-Erfte- mejjer; J. de Graaf-van der Bijl; B. G. van Harten-Berendsen. ONDERTROUWD: B. F. B. T. Berndsen en M. A. Kat; H. J. van Boekei en A. W. Bruininks; C. van Boekei en M. Koning. OVERLEDEN: C. H. Scheen, 57 j., Nassaustraat; K. Klitz, 78 j., Gasthuis- Vvest; W. J, van der Burg-Somsen, 44 Gasthuisvest; G. van Beek-van der egt, 82 j., Vrouwehekstraat. staan. Het project is inmiddels ver kocht aan het Beambtenfonds van het Mijnbedrijf. De drie blokken verrijzen aan het Marsmanplein, dat een directe aan sluiting heeft op de Rijksstraatweg te genover de Sionskerk. De winkels in de afzonderlijke blokken worden on derling verbonden met doorlopende luifels, zodat het publiek in het win kelcentrum „Delftwijk" steeds droog kan winkelen. Zowel de winkels als de woningen worden verhuurd. De ge middelde huurprijs van de vijf- en zes kamerwoningen zal 115 per maand bedragen. De woningen komen ter be schikking van de gemeente Haarlem. Verwacht wordt, dat het project bin nen twee jaar gereed zal zijn. De afdeling Overveen van de Katho lieke Arbeiders Vrouwenvereniging houdt woensdag 22 oktober een excur sie naar het observatiehuis voor meis jes van het St.-Jozefinternaat aan de Krommelaan te Bloemendaal. De ex cursie begint om half drie. Vandaag is op feestelijke wijze het feit herdacht dat de heer H. J. Kuvener veertig jaar werkzaam is bij het Ge meentelijk Energie Bedrijf in Haarlem. Vanmorgen werd hij door Haarlems burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers ten stadhuize ontvangen en daar na werd hem in het gebouw van het GEB aan de Harmenjansweg een groot se hulde bereid. Hij werd toegesproken door de directie en vele collega's, waar bij de jubilaris tal van geschenken in ontvangst mocht nemen. De heer Kuvener die thans chef is van de schilderwerkplaats kwam op 21 oktober 1918 in dienst bij het GEB. Aanvankelijk was hij er werkzaam als fabrieksarbeider, maar na enige tijd werd hij tremmer en later verver. Per 1 januari 1942 werd hij benoemd tot schilder en per 1 januari 1948 tot eerste schilder. In enkele jaren klom hij via de functies voorman, baas-voorman en baas op tot opzichter van de schilder werkplaats, welke benoeming op 1 ja nuari 1956 van kracht werd. De heer Kuvener is tevens belast met het toe zicht van het schilderwerk van het GEB. Verder maakt hij begrotingen van de werken. Dat de heer Kuvener op het bedrijf een zeer geziene figuur is, bleek vanmorgen bij de huldiging. Uit de toespraken kwam duidelijk naar voren, dat men de heer Kuvener ziet als een die zijn vak verstaat en als iemand die klaar staat voor ieder een. Advertentie I Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, verschenen maan dagmorgen enige belastingontduikers, die gepoogd hadden de fiscus voor klei nere bedragen te benadelen, en die daar, ook door andere omstandighe den» allesbehalve beter door geworden zijn. De beide firmanten van een IJmuidens montage-bedrijf, dat thans aan de grond zit, omdat het al te een zijdig op de Hoogovens was georiën teerd, kregen elk een boete van 1.000 en een maand voorwaardelijk. Een 74- jarige Zaandamse koopman, die grote zaken gedaan had, maar die na de dood van zijn vermogende echtgenote (hij was buiten gemeenschap van goe deren gehuwd) vrijwel zonder midde len geraakt is, kreeg een boete van 200 cn eveneens een maand voor waardelijk. De beide IJmuidenarenhadden per persoon over drie jaar tyds ongeveer f 1.700 verzwegen voor de inkomsten belasting. Zij hadden schroot-affaires met een firma, die voor een aanzien lijk grotere belastingontduiking Be recht zal worden, buiten hun admini stratie gehouden. De officier van jus titie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wees er op, dat de knoeie rijen, gezien de inkomens van de ver dachten, slechts van geringe omvang waren hoewel hij belasting-delicten op zichzelf zeer ernstig vond. Gezien de omvang eiste hij tegen elk van de beide verdachten een boete van 1.000 en drie maanden voorwaardelijk. De verdediger, mr. J. W. Crefeld uit IJmuiden, deelde mede, dat het be drijf der verdachten bij de daling van de conjunctuur mèt de Hoogovens mee gegaan is, met dien verstande even wel, dat de verdachten geen reserves hadden. In twee en een half jaar tjjds hadden zij, zo deelde mr. Crefeld mee, met minder dan 80.000 aan belasting betaald. Daar stond voor elk van bei den een inkomen van gemiddeld 40.000 Per jaar tegenover. De 74-jarige Zaandammer had onge veer 40.000 voor de belasting ver zwegen, een bedrag, dat hij verdiend had met commissie-handel in cacao bonen. Hy ontkende echter, dat hij die iQs?Sac*'es verzorgd zou hebben ook in 1955, het jaar waarover hij zijn in komsten verkeerd zou hebben opgege- De zaak was uiteraard aan het jicht gekomen bij controle van de boe ken van de cacaofabriek, waarmede de verdachte zaken deed. Zijn boekhouder had alleen de metaal-transacties van de verdachte geadministreerd, al de andere zaken had hij buiten beschou wing gelaten. De officier van justitie zinspeelde in zqn requisitoir op het spreekwoord „ge stolen goed_ gedijt niet". Hij was er van overtuigd, dat de verdachte er thans triest aan toe is. Een ambtenaar van de fiscale recherche lichtte toe, hoe bij de verdeling van het vermogen van verdachtes overleden vrouw, die uit een vorig huwelijk kinderen had, de spoeling voor de verdachte buitenge woon dun geworden was. De eis luidde tegen de Zaandammer (conform aan de Advertentie uitspraak dus) ƒ200,- boete en een maand voorwaardelijk. Een boete van 50,- en een maand voorwaardelijk kreeg een Haarlemse huisvrouw, die op de rug van een post wissel de handtekening van haar echt genoot gezet had en die de aldus valse lijk geëndosseerde wissel door haar va der had laten innen. De vader kreeg voor die „wisselruiterij" een boete van 40,-. De vrouw had in juli van dit jaar drie maal de handtekening van haar man geplaatst op wissels, die de ze kreeg van het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid in Amsterdam. Haar echtgenoot verbleef destijds in een psy chiatrische inrichting. De vrouw voerde aan, dat zij het geld hard nodig had en dat haar echtgenoot het wel goed gevon den zou hebben. Dat laatste geloofde de officier niet, maar de vrouw zei daar op, dat haar man pedreigd had aangif te van de handtekeningvervalsing te doen, wanneer zij niet af zou zien van de echtscheidingsplannen die zij koester de. Dat wilde zij niet en „zodoende" de aangifte. De officier van justitie eiste tegen de vrouw, die al eens eerder, wegens op- was veroordeeld een boete van 75,- en zes weken voorwaardelijk. De eis tegen de vader was gelijk aan de uit- spra aK. Onder stokoude Haarlemse gewel ven, waar het creatieve kunstleven van de stad aan het Spaarne een bloeiend, maar catacombisch bestaan leidt, is de toneelmeester van de Haar lemse stadsschouwburg, Henk Voskui len, gisteravond gehuldigd door de ge zamenlijke amateurtoneel- en operette verenigingen. Het was een nasleep van de viering van het 25-jarig jubileum van de toneelmeester, dat officieel al in september was gevierd, maar dat in feite vandaag plaats vindt. De ama teurs hadden bij die officiële viering in de schouwburg laten weten, dat ze Vos kuilen zelf nog eens op hun eigen ma nier in de bloemetjes wilden zetten. Vandaar, dat men gisteravond in „het zaaltje van Kraakman" aan de Bake- nessergracht bijeen gekomen was om Advertentie ■'SfcüfW De Hillegommer H. Idema die aan de Beekkade in Hillegom woont en lid is van de Hillegomse Hengelaarsvereniging „De Vroegte Wint", smaakte gisteren het genoegenhij het vissen in de Ringvaart van de Haarlemmermeer, een snoek aan zijn hengel te krijgen van 85 cm lengte, met een gewicht van ruim 14 pond. Hij had een kwartier nodig om het heest op de kant te krijgen. De heer Idema wist dat de snoek daar in de buurt zat, want daags tevoren had hij hem ook al aan de haak gehad, maar die haak deugde niet voor de vangst van deze grote vis. Het dier was weggezwommen alsof er niets aan de hand was. Advertentie De wekelijkse keuring in het Kre- lagehuis te Haarlem stond ditmaal in het teken van de subtropen. Er was n.l. een unieke en geraffineerde inzending van het Zuid-Afrikaanse bolgewas Ne- rine in verschillende soorten en varië teiten, zowel op potten als in afgesne den tóestand. De hoofdkleur van Nerine is rose, zoals de kleinbloemige Crispa en de grotere Bowdenii, doch er blijkt ook een witte variëteit te zijn, terwijl Sarniensis gloeiend oranjerood is. Daar tussen komen nog verschillende tinten voor als rosewit en karmijnrood. Het is een gewas dat in onze streek hoofdzakelijk onder glas moet worden geteeld doch onder gunstige omstandig heden kan de Crispa ook wel eens bui ten in bloei komen. De opstelling, ver zorgd door de bloemsierkunste- naar Cock Veldhuis uit Hillegom, die de inzending voor de kweker S. de Goe de uit Eist had verzorgd, toonde door originele ideeën en -ondsten een geraf fineerd karakter. De decoratie met Japanse vazen, Japanse prenten en en kele antieke afbeeldingen was zeer ge slaagd terwijl ook verschillende bijar tikelen, het siergroen, niet alleen ori gineel waren maar ook dikwijls op ori ginele wijze werden benut. De achtergrond was, evenals de bo dem, in verschillende contrasterende vakken verdeeld maar zó dat het ge heel toch een eenheid bleef, zelfs de overgang van bloembindwerk naar een kleine tuinaanleg. Beiden, kweker zo wel als binder, hadden eer van hun werk. De beoordelingscommissie keur de de inzending het diploma voor gou den medaille waard, met lof voor het keurige arrangement. Over de wijze waarop de Nerine in Europa is gekomen doet een aardig verhaal de ronde. Enkele eeuwen ge leden (z° zeJ=\ men) strandde een schip van de O.I.C. uit de Kaapkolonie op de zuidkust van Engeland waar, zo als bekend een subtropisch klimaat heerst. Het schip had enkele kisten met Nennebollen .an boord. Deze bol len spoelden aan, raakten onder het zand, gingen groeien en bloeien en dat zal het begin zijn geweest van de Ne- rine-cultuur in Europa. Het verhaal valt vanzelfsprekend niet meer te con troleren maar, al zou het niet waar zijn, het is dan toch aardig gevonden. Helemaal onmogelijk is het overigens niet want op deze wijze zijn b.v. ook de strawberries uit Engeland op Ter schelling ingeburgerd. Een nichtje van de Nerine, maar dan een bastaard, stond eveneens op deze keuring onder de naam Nerinodonna Tubergeni „Beauty", ingezonden door de fa. C. G. v. Tubergen, Haarlem. Het is een kruisingsprodukt tussen Ne rine en Amaryllis Belladonna, twee geslachten die dus nauw met elkaar verwant blijken te zijn. De bloemen zijn veel sterker en de afzonderlijke kelken ook veel groter dan van Nerine, veel van de habitus van Am. Belladon na is op de bastaard overgegaan. De kleur is zeer fraai violetrose. Tenslotte waren nog twee oude be kenden aanwezig n.l. M. C. v. Staaveren uit Aalsmeer met Freesia Souvenir en P. v. Hensbergen, Hillegom, die voor de zoveelste maal Catananche coeru- lea major toonde. Henk Voskuilen, zijn vrouw en zijn kin deren een feestavond aan te bieden. Er werd echter nog meer aangebo den. Namens de gezamenlijke vereni gingen, die enkele malen per jaar in de Haarlemse schouwburg spelen en daarbij dankbaar gebruik maken van de diensten van Henk Voskuilen, sprak de voorzitter van het oudste Haarlemse amateurgezelsch. de Letterlievende Ver eniging ,,J. J. Cremer", mr. J. A. P. C. ten Bokkel, de jubilaris toe. In een geestige speech herinnerde hij aan de goede samenwerking, die er steeds tus sen de toneelmeester en de gezelschap pen bestaat, en aan de onmisbare hulp, die de verenigingen voortdurend onder vinden van Henk Voskuilen. Hij haalde allerlei anecdotes op uit de amateurto neelwereld, sterke verhalen, waarin de toneelmeester steeds weer een beslis sende rol speelde. Aan het slot van zijn toespraak bood mr. Ten Bokkel namens alle verenigingen de jubilaris een kost bare filmcamera aan. Mevrouw Voskui len werd o_p charmante wijze in de bloe metjes gezet. Hoewel in de loop van de avond ver schillende vertegenwoordigers van ge zelschappen de bijeenkomst moesten verlaten in verband met dringende be stuursvergaderingen of repetities, bleef het in de kelder van Kraakman tot diep in de nacht gezellig. Er werd gedanst en gedronken, maar vooral gepraat. Oude herinneringen werden opgehaald, oude toneellegendes met verve opnieuw gedebiteerd. En tussen al die pratende mensen, bulderde dan plotseling weer de hartelijke lach op van Henk Voskui len. „Zeg Joop en weet jij nog van toen,.Hè, Henk en die keer, dat Toen het middernachtelijk uur had geslagen nam de voorzitter van ,,Ai- berdingk Thym", Joop Kruyver, die een belangrijk aandeel had gehad in de voorbereiding van deze avond, het woord om namens de aanwezigen aan Henk Voskuilen een „Vriendenboek" aan te bieden: een romantisch album, waarin de aanwezigen verenigingswijze en voorzien van treffende motto's hun handtekening hadden geplaatst. Henk Voskuilen zelf nam de gele genheid te baat om te vertellen, dat hjj eigenlijk verlegen was met het kostbare geschenk, dat de verenigin gen hem gezamenlijk hadden aange boden. Plechtig beloofde hij zijn uiter ste best te zullen doen om van iedere amateurvoorstelling, die dit jaar in de schouwburg gegeven wordt, een stuk je film te zullen opnemen. Hij hoopte, dat de gezamenlijke verenigingen dan aan het eind van het seizoen opnieuw bü elkaar zouden komen om de uit die stukjes samen te stellen film te komen bekijken. Het spreekt, dat dit plan met gejuich werd begroet. Overigens ging Voskuilen nog een ogenblik door op dit thema. Het is een stokpaardje van hem om de vele gezel schappen dichter bij elkaar te brengen. (Van onze parlementaire redacteur) De Haagse wethouder van economi sche zaken mr. J. van Aartsen (A.R.) is gisteren door de minister-president be naderd met het verzoek of hij de open gevallen post van mr. J. Algera minister van verkeer en waterstaat zou willen overnemen. Mr. Van Aartsen is in 1909 te Amster dam geboren. Na aanvankelijk bij de rechterlijke macht werkzaam te zijn ge weest is hij hoofd geworden van de ju ridische afdeling van het ministerie van landbouw. Hij is ook secretaris geweest van het protestant christelijk verbond van werkgevers. In Den Haag is hij wethouder sinds 1953, in welk jaar hij voor de gemeenteraad werd gekozen en onmiddellijk de wethoudersportefeuille van economische zaken verkreeg. Mr. dr. R. W. H. Pitlo uit Haarlem, de Nederlandse deskundige bij uitstek op het terrein van eb historie van Voor- Indië en Perzië in de Middeleeuwen, zal maandagavond 27 oktober in de bo venzaal van hotel Boekenroode te Heemstede-Aerdenhout voor de Buurt vereniging Aerdenhout-Bentveld spre ken over „Perzische miniaturen in de 14e en 15e eeuw". Na de pauze zal hij met kleurendia's de nog goed bewaarde originele kleurenpracht tonen. De le zing begint om acht uur. maar de zaal is reeds om half acht open. Advertentie bieden de RENAULT 1- en IV, tons bestel wagens. Daarbij: gemakkelijk wendbaar (frontbesturing), laag brandstofverbruik en 14 jaar fabrieksgarantie, incl. arbeidsloon. Prijzen van f 6900tot f 7440. Zjjn suggestie om de gezamenlijke ver enigingen aan het eind van het seizoen voor de gezamenlijke donateurs een reeks voorstellingen te laten geven in de schouwburg, is in ieder geval de moeite van het overwegen waard. Door samen te werken kan men méér be reiken, aldus Voskuilen. Men kan over méér financiële middelen beschikken en daardoor eens buiten het geijkte reper toire van amateurgezelschappen ko men. Advertentie De heren van Die Raekse en de da mes van MHBS speelden zaterdag in Castricum tegen Smash. Die Raeckse, zonder aanvoerder De Nobel, toonde zich aanvallend uitermate zwak in te genstelling tot de gastheren die er lus tig op los sloegen en de Haarlemmers volkomen overspeelden; 1513, 15—5 en 153. MHBS was bijzonder in vorm en slaagde er zelfs in in de derde set een 112 achterstand via 147 geheel in te lopen. MHBS won met 1511, 1512 en 1614. In het Krelagehuis speelde OVRA maandag tegen Santpoort 2 een con stante partij volleybal die leidde tot een gedecideerde overwinning voor de rijksambtenaren; 154, 155 en 154. De debuterende Santpoort-reserves heb ben een jeugdige ploeg die echter hard zal moeten trainen om de plaats in de eerste klasse te behouden. Eclecta speelde tegen De Blinkert welbewust zonder risico volkomen in tegenstelling tot de volgelingen van Tanis die zelfs op de kritieke momen ten in de derde en vierde set op de aanval bleven spelen en met positiever volleybal de moeilijk verkregen zege volkomen verdiende. De eerste set won De Blinkert rutm (158) maar in de tweede set werd na een grote voor sprong (126) via 1211 met meer moeite gewonnen, 1511. In de derde set nam Eclecta, dat zonder Boukes en Smit speelde, met 129 de leiding, dep even later door fouten van Jongbloed uit tot 1410 en had toen nog maar weinig nodig voor een setzege; 1511. In de vierde set is de zege van De Blin kert danig in gevaar gekomen en heb ben de groen-witten slechts door alles te geven in de laatste fase van het duel het pleit nog in hun voordeel kunnen beslechten. Eclecta waagde minder en nam liefst met 82 de lei ding en even later met 11—6. Een enthousiaste spurt van De Blinkert-spe- lers die in Noort een goede smasher bezitten en in De Wit een harde wer- Advertentie zware duffel waterdicht Kleurecht zuiver wol leeftijd 8 jaar ker bracht de score in evenwicht. 1111. Na 1313 nam Eclecta nog maals de leiding (1413) maar dit was voor het laatst, met 1614 won De Blinkert tenslotte de vrije matige strijd die fel eindigde. We zagen Velox de Die Raeckse-re- serves niet onverdienstelijk partij ge ven maar wij misten bij de blauw-wit- ten de hardheid om het een tegenstan der werkelijk moeilijk te maken. De eerste set werd door de rood-witten met 157 gewonnen waarna de tweede set slechts met 1513 een Die Raeckse zege werd. In de derde set liep Die Raeckse door goede serves van Lida Baay uit tot 136 waarna Velox in een periode van goed spel de achter stand tot 1312 reduceerde. Met 1512 won Die Raeckse tenslotte. Gios speel de minder dan de laatste wedstrijden en liet zich door OVRA, dat meer enthou siast dan fraai speelde, verrassen. De aanval blijft bij de „witten" nog het zwakke punt. Setstanden; 1614, 1315, 15—9 en 15—5. In de tweede klasse B dames won HBC 2 van Gios 2 en gaat met veel machtsvertoon haar candidatuur stellen voor de titel. Die Raeckse 3 klopte JBS en de Berkenrode-combinatie blijft vol gen evenals AVC 2 dat Velox 2 terug wees. In 2 A heeft OVRA tegen Eclecta 2 een lange strijd moeten voeren om de leiding te behouden terwijl OG slechts een vinger in de pap kon hou den door na een felle strijd Vesmia 2 te kloppen. De uitslagen van maandagavond luid den: HEREN: EclectaDe Blinkert 13, OVRASantpoort 2 30, Rapiditas Eclecta 2 3—0, PWN 2—Gios 3 3—1, Hepol—OSS 2 0—3, DSS 2—WIK 2 3—0, WIK 3Spaarnestad 03, CIOS 2 AW 3—1, HVS 4—De Blinkert 3 3—1. DAMES: Die Raeckse 2Velox 40, OVRA—Gios 3—1, Gios 2—HBC 2 1—3, OSS 2—DSS 20—3, PWN—Santpoort 2-2, DSS 2 0—3, PWN—Santpoort 2—2, OVRA 2—Eclecta 2 3—1, Velox 2—AVC 2 0-A, MHBS 2—SSO 0—3, JBS—Die Raeckse 3 13, Vesmia 2OG 13. Woensdagavond vragen in het Kre- lage huis twee overgangsklasse- en vijf eerste klasse wedstrijden de aandacht. De dames van MHBS er. de heren van Die Raeckse spelen tegen het Hoornse TOG. De Hoornse dames, met inter nationaal Corry v. d. Horst-van Daalen, waren vorig seizoen de grootste riva len van de Haarlemse dames. De he- renploeg van de Westfriezen speelt enthousiast en Die Raeckse zal op grote tegenstand moeten rekenen. Het programma luidt: Heren, overgangs klasse: Die Raeckse—TOG (8 uur). Eerste klasse: PSCBHVS 2 (7 uur), CIOS—Die Raeckse 2 (8 uur) Santpoort OSS (9 uur). Tweede en derde klasse: HVS 3Gios 2, De Blinkert 2Velox, Hepol 2—OVRA 4, CIOS 3—OVRA 2, HBC 3—WIK 4. Dames, overgangsklasse: MHBS—TOG (8 uur). Eerste klasse: VesmiaEclecta (7 uur), HVSOSS (9 uur). Tweede en derde klasse: Ves mia 3De Blinkert 3, De Blinkert 4 OG 3, DSS 4—OVRA 3, AVC 3—Gios 3, HBC 4—DSS, Topscore 2—DSS 3, Top- scoreSpaarnestad en HBC 5-Eclecta 3. Zo'n huiselijke vrouw gaat vredig door het leven. Bijzondere eisen stelt zij niet, maar de inrichting van haar wo ning moet zó zijn, dat zij er gelukkig en tevreden in kan zijn. Wij heten haar welkom in onze OPBOUWFLAT, waar zij kan bouwen aan haar eigen wens droom van gezelligheid Barteljorisstraat 13-17 - Haarlem SPREEKUUR De wethouder D. J. A. Geluk van Haarlem zal woensdag zijn spreekuur houden om drie uur 's middags. Te Beverwijk heeft mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem, maandag de gebouwen van de r.-k. Lagere Tech nische School St.-Eloy ingewijd, waar na de vertegenwoordiger van de minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen, :r. L. FCooke de openings rede uitsprak. Ir. Cooke benadrukte, dat het moderne nijverheidsonderwijs anders dan de vroegere ambachts school, in de eerste plaats bekommerd is om de vorming van de jonge mens en daarnaast de aandacht richt op diens ontwikkeling tot vakman. De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma waardeerde bij zonder, dat het moderne nijverheids onderwijs de jongelui gelegenheid biedt hun talenten te ontplooien, zodat zij via de lagere technische school zelfs tot de technische hogeschool kunnen opklim men. Voor beide plechtigheden bestond zeer grote belangstelling uit de kringen van het nijverheidsonderwijs in Neder land. Advertentie Naiu-raLax werkt anders en kan zonder bezwaar ook bi] werk bui tenshuis gebruiki worden. ,dc regelmaat van de klok' Flacon a 60 tabletten versterkte werking) II. 1.35 Vorig opening Slot 21/10 (Niet officiële Koersen j 3% Ned 1953 3% Ned 1953 3% Ned 1956 3% Ned 1948 3% Ned 195ti 3% Ned 1954 3% Ned 1955 i 3-3% Ned 1947 3 Ned «2-64 oeJ tac insclïi GrtbK 1946 3% B.N.G Won.bouw 6 Ned Handel Mi1 eert A K U Van Berkel s Patent Calvé-Delft eert Van Geldei Kon Hoogovens eert Unilever cert Ned Kabel Philips Kon Petrol euro „Amsterdam Rubber Hol] Amerika LIJd Kon Ned Stoomb Mtl Ned Scheepv CTnle K.LJ\A H VA Dell MU eert A'dam 2% '56 1 A'dam '56 A'dam LH Rentespaarbr Advertentie Alle merken - dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 93 92% 92& 92% 86% 86% 86% 90 91% 94^ 94^ 89^ 89% 109% 183% 223% 225 339% 186 332 419% 424% 289 360 362% 190 188.80 69% 69% 1493 8 157% 157 128% 128% 100.80 1157'g 116% 128.00 128 84% 94 94% 113 Anaconda Coppei BethJehem Stee) Chryslei Corp General Electric Genera) Motors Kennecott Coppei K..L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee) Roya) Dutcb Shell Union Gt) Southern Pacific Southern Railway Hdewatei OS 6 tee' Stemmlnc- 17/10 61»g 5314 554. 67% 4934 100(4 26 39'4 40% 65 51% 82(4 57(4 51% 25 84%, 20/10 61 52(4 56% 66% 49»/. 100% 26% 39% 40(4 64% 50(i 83 57% 51(4 25 84 Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3