De Gaulle bereid met rebellenleiders te spreken t. Lat tilt Groot aantal mijnwerkers in kolenmijn in Canada ingesloten geraakt tm .- jm f L Ter regeling van het bestand Opzienbarende mededelingen op persconferentie Nog meer rompslomp FANFARE VOOR HAANSTRA! Mr. J. van Aartsen aanvaardt het ministerschap Gevolg van aardverschuiving m Bewindsman is voorstander van goed- geregelde voetbalpool Bankkrediet voor particulieren Philip Young steunt standpunt van Nederland Russisch krediet voor de dam bij Assoean Valse tiendollar biljetten Vrouw maakt een dodelijke val Het weer. Verlies en winst voor Den Haag Spreiding van de bouwvakantie TWEE VROUWEN DOOR EEN AUTO GEGREPEN Muziek voor marketentster t Kwestie Nieuw-Guinea Twee Italianen aan gehouden tee MORRIS beforej/ou6ui// Veel bewolking Zacht weer met plaatselijk mist Het weer in Europa VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 82ste JAARGANG No. 30046 PARIJS, hedenmorgen. Voor een gehoor van verscheidene honderden journalis ten, Franse en buitenlandse, en van tal van andere genodig den, heeft premier De Gaulle van Frankrijk gistermiddag in Hotel Matignon, bureau en ambtswoning van de Franse premier, waar het gedrang voor de gelegenheid van heel bijzondere omvang was, zijn eerste persconferentie gehou den sinds hij in juni j.l. onder de bekende omstandigheden voor de tweede maal het politieke leiderschap van Frankrijk op zich nam. Zeer wel mogelijk was het ook zijn laatste persconferentie, indien inderdaad op 21 december, zoals algemeen wordt verwacht, op hem de uitverkiezing valt om de eerste President van Frankrijks Vijfde Republiek te worden. Bestuur Tweede Kamer fractie K.V.P. 1958/1959 schuimrubber- matras In 1959 Zaterdag 27 december verplichte verlofdag Dochter op slag dood; moeder korte tijd later gestorven In een kolenmijn in het noordwesten van de Canadese provincie Nieuw-Schotland is als gevolg van een onder grondse aardverschuiving een groot aantal mijnwerkers ingesloten geraakt. Op het moment dat de verschuiving optrad, bevonden zich 166 mijnwerkers in de laagste ver dieping van de mijn, ongeveer vier kilometer van de ingang. Een reddingsploeg van twintig man, die in de mijn is afge daald, heeft 73 overlevenden naar boven kunnen brengen en United Press International meldt, dat er later nog negen lijken zijn aangetroffen. CAMEL DUFFEL COATS BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H, v, RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mlllimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Parijse correspondent) De Franse regeringschef, alleen gezeten op een klein podium, aan weers zijden waarvan in twee groepen zijn nagenoeg voltallige regeringsteam had plaats genomen, bleek in uitstekende vorm te zijn: zeer zeker van zichzelf en gezagvol, krachtig en soepel formulerend, een en ander voordragend op een manier, die aan zeer hoge eisen van de kunst voldeed. De generaal is ge durende ongeveer veertig minuten aan het woord geweest, eerst met een algemene goeddeels terugblikkende inleiding en vervolgens met enkele meer concretiserende uiteenzettingen, waartoe verscheidene door journalisten ge stelde vragen als aanleiding hadden gediend. """milium, Om de financiering van de particu liere woningbouw gemakkelijker te maken heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, zoals bisteren in ons blad vermeld, de mogelijkheid geopend een voorschot op de riikspremie te*verkrijgen. Als de wo- ningen glas- en waterdicht zijn, kan de helft van de riikspremie tot uitbeta ling worden gebracht. Een alleszins toe te juichen maatregel, die tot be sparing van rente, dus tot verminde ring van bouwkosten zal leiden. Het is daarom te betreuren, dat de gezonde gedachte die aan deze maatre gel ten grondslag ligt in de ambtelijke molen een bureaucratische perfectie heeft verkregen, waardoor het nuttig effect voor een belangrijk deel verlo ren dreigt te gaan. Zoals hekend, is de premieregeling beperkt tot woningen met bepaalde maximumbouwkosten en -huurprijzen. Een ambtenaar ten denartemente (en het zal. gezien het illustere van de Inval, wel een hoofdambtenaar zijn ge feest! heeft de mogelijkheid voor-den, flat een gereedgekomen woning achter af zal blijken hoven bedoelde financiële Srens te liggen en dus niet voor pre mie in aanmerking te komen. Gesteld nu eens zo zal die ambtenaar ge dacht hebben dat het riik daarvoor al een halve premie zou hebben uit gekeerd? Wij moeten toegeven: die mo gelijkheid is niet uitgesloten, maar zal wel tot de hoge uitzonderingen behoren, Imrners het rijk pleegt de premie-toe zeggingen niet met vriigevigheid rond te strooien. Degene die met premie wil bouwen moet zich daarvoor het ver werken van een extra-papierlawine ge troosten en zich een intensieve preven tieve controle van rijkswege laten wel gevallen, De te dure plannen zullen dus door de gedegen wijze waarop zij be zien worden wel uit de premie-spctor geëlimineerd worden. Slechts inciden teel zal een houwnlan achteraf blijken te duur te zijn. Welke remedie is nu gevonden om dit risico te ondervangen? Elke gegadigde voor een voorschot op de premie zal een bankga rantie moeten stellen ter verze kering van de eventuele terugbetaling. Een uitzondering wordt gemaakt voor degenen die gebruik maken van de re geling voor de bevordering van eigen woningbezit. Onnodig te zeggen, dat voor het aanvragen van het voorschot weer een „waterdicht" formulier is ont- Men"pleegt wel te zeggen dat het bij een dood varken niet op een stuk meer of minder aankomt. De bouwn^verheid gaat reeds gebukt onder een cente- naarslast van bureaucratische beslom meringen en bemoeiing van allerlei overheidsinstanties. De administratieve werkzaamheden en de kosten veroorzakende bankgarantie. Welke voor dit betrekkelijk £era ®e voorschot nodig zullen zijn, zal men nauwelijks als een groot bezwaar voe len. Wij hebben de indruk, dat net bouwbedrijf deze nieuwe maatref„ niet een zekere mate van galgennu- nior zal begroeten. Wij betreuren het niettemin, dat men bij de recente maatregel kennelijk de efficiënte bedrijfsvoering van het bouw bedrijf ende efficiency van het overheidsapparaat onvoldoende in het °og heeft gehouden. Het bestuur van de Tweede Kamer fractie der K.V.P. voor het parlemen taire jaar 1958/1959 is als volgt samen gesteld: prof. mr. C. P. M. Romme, oorzitter; J. W. Andriessen, vice-voor- zitter; drs. M. M. A. A. Janssen, pen ningmeester; J. M. Peters, eerste secre tary mej_ mr_ j c> H_ H_ de vink> tweede secretaresse. Met name hetgeen hij naar voren bracht inzake Algerije was op enkele punten van een opzienbarende preci sie, waardoor andermaal het beleids- beeld in deze aanzienlijk aan tekening heeft gewonnen. Daar zijn dus in de afgelopen dagen de verscheidene van de zijde van het Algerijns Nationaal Be vrijdingsfront afkomstige suggesties ge weest terzake van het openen van on derhandelingen. De toekomst wilde De Gaulle laten uitmaken, waartoe de door deze beweging begonnen strijd globaal had gediend. Maar thans dien de voortzetting van deze strijd in ieder geval tot niets meer: de uitkomst ligt uitgestippeld in het feit dat de „krach ten der orde" geleidelijk aan meester worden van het terrein en vooral in de beslissende betekenis van het refe rendum van 28 september j.l. „Niette min," aldus voegde de generaal hier aan toe, „de meeste opstandelingen heb ben dapper gestreden. Laat de vrede cier dapperen komen en ik ben er zeker van dat de haatgevoelens geleidelijk aan zullen verdwijnen." Onder „vrede der dapperen" verklaarde hij te ver staan, dat zii die het vuur geopend hebben het vuur staken en zonder ver nedering terugkeren naar hun families en bezigheden. Waar zp in georgani seerd verband optreden behoeven hun chefs, gebruik makend van de witte vlag slechts contact te zoeken met de Franse bevelvoering en in dit geval zullen de combattanten eervol ontvan gen en behandeld worden. Voor wat be treft de buiten-Algerijnse organisatie van de opstand (hieronder op de eerste plaats te verstaan de zich "noemende voorlopige Algerijnse regerng, corr.). door haar aangewezen gedelegeerden voor de regeling van een beëindiging der vijandelijkheden kunnen zich richten tot de Franse ambassadeur te Tunis en te Rabat, die alsdan voor hun ver voer naar en door het moederland zul len zorgen. Een volkomen veiligheid zul hun gewaarborgd zijn. „Ik garan deer hun dat zij in alle vrijheid weer zullen kunnen vertrekken." Als hoogst belangwekkend mag de politieke beiichting gelden waarin ge neraal De Gaulle deze verhoopte con tactopname voor een bestand plaat ste. Na te hebben verzekerd dat Al geria's politieke lotsbestemming in Al gerije zelf ligt, dat men over dit lót m®* Je beschikken heeft „omdat men schoten afvuurt," dat er geen andere pifa Iï1°geiijk is dan de democratische en flat deze weg geopend is en begaan wordt met de verkiezingen die gaan op het referendum, vervolgde i„6 ^ene5aal: "'k herhaal, dat de op- ir„ '"g tot basis zal hebben de moedi- ers00(ikheid van Algerije in een 'laVw samengaan met Frankrijk, I yuld met de Sahara; en ik ge il.. de dag zal aanbreken, waar- ,a.. ensemble tot gemeenschappelijk sini ivr za* verbinden met de vrije staten Marokko en Tunesië". Vervolg op pagina 7) Advertentie (Van onze Haagse redactie) Vanmorgen is in het kabinet van de minister-president dr. Drees de beslissing gevallen over de opvolging van mr. Algera als minister van ver keer en waterstaat. De Haagse wet houder van economische zaken mr. J. van Aartsen heeft de hem aangebo den post aanvaard. De minister-pre sident is na een kort onderhoud met zijn nieuwe ambtgenoot naar de mi nisterraad gegaan om daar medede ling te doen van het resultaat van dit gesprek. Het koninklijk besluit kan spoedig worden verwacht. In het kabinet van de minister pre sident hebben wij mr. van Aartsen even ontmoet. Hij ontving toen van links en rechts de eerste gelukwensen met zjjn benoeming. Tegelijkertijd sprak men ovpr het risico dat de nieuwe mi nister heeft durven nemen. Hij heeft slechts voor een periode van anderhalf jaar zekerheid. In I960, wanneer nieuwe verkiezingen worden gehouden, zal het van de uitslag daarvan af hangen, of hij na deze vrij korte perio de van inwerken terug zal kunnen ke ren. Die moeilijkheid is niet alleen dat deze inwerkperiode zo kort is. Ook de achteruitgang in stemmen, waarvan zijn partij bij de verkiezingen de laatste Wd regelmatig blijk geeft, maakt de toekomst voor hem onzeker. Dit is dan °°K ,de reden dat hij dezer dagen uit voerige besprekingen heeft gevoerd, be- *?et dr" Drees ook met de lei- n /lguren van de partij. UP de eerste plaats was dat zpn ambtgenoot prof. dr. Zijlstra, de minis ter van economische zaken, voorts de fractieleider van de A.R. in de Tweede Kanoer dr. Bruins Slot en daarna ook dr. Berghuis, voorzitter van de A.R.- partij en diens voorganger oud-minis ter mr. Algera. Voor Den Haag wordt het heengaan van mr. van Aartsen als wethouder beschouwd als een groot verlies voor de stad. Met veel energie heeft de heer van Aartsen de belangen van het Haagse economische leven behar tigd. Onder zijn leiding kwam o.a. een industrieschap met Rijswijk, de Plaspoelpolder, tot stand, en werd de Duinwaterleiding voorzien van een nieuwe bron door het water van de Lek naar de duinen over te brengen. Dit laatste beschouwt mr. van Aart sen als het meest interessante pro ject waaraan hij heeft gewerkt. Het De bedrijfsraad voor het bouwbedrijf heeft besloten de vakantie voor de bouw vakarbeiders voor 1959 te spreiden over twee periodes: van 18 juli tot en met 27 juli voor de bouwarbeiders werk zaam in plaatsen en op bouwwerken gelegen ten noorden van de. lijn die wordt gevormd door de Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas, de Botlek en de Brielse Maas, alsmede Rotterdam en Arnhem, en van 8 augustus tot en met 17 augus tus voor de bouwvakarbeiders werk zaam in werkplaatsen en op bouwwer ken gelegen ten zuiden van deze lijn. Uitgangspunt bij het nemen van deze beslissing is voor de bedrijfsraad de overweging geweest, dat, zo enigszins mogelijk, voor 1959 ook door de bouw nijverheid een bijdrage moest worden geleverd tot de zo gewenste spreiding der vakanties. Over deze aangelegenheid is informeel overleg gevoerd tussen ver tegenwoordigers van enige der belang rijkste collectief vakantie verlenende bedrijfstakken, zoals de metaalindustrie, de metaalnijverheid, de textielindustrie, de confectie-industrie en de bouwnijver heid. De bedrijfsraad heeft voorts zaterdag 27 december als een verplichte verlof dag voor de bouwnijverheid aangewezen. is niet alleen van belang voor de wa tervoorziening van Den Haag, maar voor een zeer groot deel van de ge hele provincie Zuid-Holland. Op één zaak is hij in zijn streven naar verbeteringen voor de Haagse econo mie blijven steken: De hoognodige ver ruiming van de Scheveningse buitenha ven. Het merkwaardige is dat zijn over gang naar het kabinet om deze reden echter juist een afscheid voor het Haag se gemeentebestuur enigszins verzoet. Als minister van waterstaat zal mr. van Aartsen dit probleem n.l. met meer autoriteit en naar wij aannemen met meer kans op succes kunnen aanpak ken. „Ja, dat kunt u theoretisch zo wel stellen, maar de praktijk met de beste dingsbeperking en alles wat er aan lan delijke problemen nog bijkomt zal mij moeten leren of ik dat inderdaad zo snel zal kunnen doorvoeren." Mr. van Aartsen heeft de vele pro blemen die zijn nieuwe functie als mi nister van verkeer en waterstaat mee brengen nog niet kunnen bestuderen. „De Zeeuwse veren en de oeververbin dingen in en rond Amsterdam zijn za ken, die zodanig met kabinetspolitiek verband houden, dat ik daar op dit mo ment nog geen oordeel over zou kun nen hebben." Over het nieuwe wetsontwerp dat het totstandkomen van een nationale voet balpool zal gaan regelen kon mr. van Aartsen slechts de negatieve medede- lig doen, dat het ontwerp nog niet ge reed is. In kringen van de naaste medewer kers van de nieuwe minister wordt ons inmiddels de bevestiging gegeven, dat mr. Van Aartsen vóór een wet is, die de mogelijkheid schept, dat er een goed geregelde voetbalpool tot stand komt. „Onze wethouder was In alle opzichten een praktisch man", aldus onze zegs man. De opvatting van mr. Van Aartsen heeft dus geen moeilijkheden in de weg kunnen leggen aan een benoeming in het kabinet, dat terzake van de voet baltoto onlangs tot een nieuw stand punt is gekomen. Gisteravond zijn op de rijksweg nr. 1 twee dames, de 59-jarige mej. H. Wet- sema uit Naarden en haar 83-jarige moeder, mevrouw C. Wetsema uit Arn hem, toen zij de weg overstaken aan gereden door een auto. Mejuffrouw Wetsema was op slag dood, haar moe der is in de loop van de avond in het Diaconessenziekenhuis te Naarden aan haar verwondingen bezweken. De bestuurder van de auto reed met gedimde lichten en met een snelheid van ongeveer 60 km op de rijksweg bij het kruispunt Rembrandtlaan—Jan Ta bak. Plotseling zag hij op enige meters afstand de beide dames oversteken, op te korte afstand om ze nog te kunnen ontwijken. De dames waren vermoede lijk bij haar huis uit een autobus ge stapt. Zij woonden in een van de stra ten achter de rijksweg. De toestand van de Nederlandse kustvaarder Truus, die in de Botnische golf in grote moeilijkheden verkeert, is er de afgelopen nacht niet beter op geworden. Hij maakt zware slagzij, maar de kapitein, R. van der Veen uit Marum, heeft geseind optimistisch te zijn over het lot van het schip. Ver scheidene Finse schepen zijn naar de Truus onderweg, een heeft hem zelfs bereikt. Geëscorteerd door dit schip koerst de Truus langzaam naar de Fin se haven Naentyluoto. Gisteravond ging in het Amsterdamse Tuschinskitheater de feestelijke (we- reld)première van de nieuwe Neder landse film „Fanfare" van de cineast Bert Haanstra. Zij was dubbel feestelijk omdat nu eindelijk eens sprake kon zijn van een vaderlandse speelfilm van al lure. U kunt daarover overigens mger lezen op pagina 5. Op de foto ziet u het tableau de la troupe van degenen die elk hun aandeel hadden in de totstand koming van „Fanfare". Van links naar rechts Herbert Joeks, Bernard Droog, Eddy v. d. Ende (fotografie)Bert Haan stra, Hans KaartIneke Brinkman, Rudi Meyer (produktie), Albert Mol en Andrea Domburg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De heer v. d. Wetering (C.-H.) heeft in de Tweede Kamer de minis ter van Financiën gevraagd, hoe de regering staat tegenover leningen van een particulier karakter, die een grote bankins Hing als een nieuwe vorm van krediet heeft geïntrodu ceerd. Hij vroeg of dit niet een door kruising betekent van de maatrege len, die de regering heeft getroffen met betrekking tot het afbetalings krediet. Donderdag is de oud-marketentster van 8 R.I., mevrouw Th. Vogel—Jansen, ter gelegenheid van haar 89ste verjaardag door het garnizoen van haar woonplaats, Amersfoort, muzikaal gehuldigd. De oud-marketentster tussen de manschappen van het trompetterskorps van de cavalerie. De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Philip Young, heeft gisteren in New York het Nederlandse standpunt ten opzichte van westelijk Nieuw-Gui nea ondersteund, aldus meldt U.P.I. „Wij onderschrijven het standpunt van de Nederlandse minister van buitenland se zaken mr. J. Luns ten aanzien v-.n de kwestie," aldus Young, die gisteren te New York aan boord van de „Ameri ca" ging om naar zijn standplaats Den Haag terug te keren. De ambassadeur heeft een vakantie van drie weken in Amerika achter de rug', tijdens welke hij tevens besprekingen voerde met het Stat. Department waaraan ook minis ter Luns deelnam Gevraagd naar het Amerikaanse standpunt ten aanzien van vergoeding voor de bezittingen die door Indonesië van Nederlandse ondernemingen zijn afgenomen, antwoordde Young omzich tig: „Zeker herzien de Verenigde Sta ten voortdurend hun contractuele ver plichtingen over de gehele wereld, en bij de studie hiervan zullen de bijzonde re problemen inzake Amerikaanse be zittingen in Indonesië in beschouwing worden genomen. Dit heeft altijd een indirecte betrekking tot de bezittingen van andere mensen." Volgens het Russische persbureau Tass heeft premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie bekendgemaakt, dat Rusland de Verenigde Arabische Repu bliek een krediet van 400 miljoen roe bel zal verstrekken voor de bouw van de dam bij Assoean. De mededeling van Khroesjtsjev werd gisteravond gedaan op een ontvangst in het Kremlin ter ere van veldmaarschalk Abdel Hakim Amer, vice-president van de Verenigde Arabische Republiek. De Russische premier zei, dat de Russische regering een door maar schalk Amer overgebracht verzoek van de regering te Cairo inzake hulpverle ning bij de bouw van de dam te Assoean heeft bestudeerd en ingewilligd. Het krediet tot maximaal 400 miljoen roe bel (ongeveer 330 miljoen gulden) zal dienen voor uitgaven in verband met leveranties van machines, uitrusting en ander materieel uit de Sovjet-Unie die de V.A.R. niet heeft, aldus Tass. Khroesjtsjev zei, dat de Russische lening bestemd is voor machinerieën en andere uitrustingstukken. Ook zal de Sovjet-Unie technici en deskundigen ter beschikking stellen. Amers bezoek aan de Sovjet-Unie noemde de Russische premier een nieu we bijdrage tot de samenwerking tussen de twee landen, waardoor de vriend schapsbanden in het belang van de vrede zullen worden versterkt. De vooruitzichten voor de andere 84 mijnwerkers schijnen minder somber te zijn dan het zich aanvankelijk liet aan zien. Wel hebben zich op de laagste ver dieping omvangrijke instortingen voor gedaan, maar het ventilatiesysteem, waarvan eerst was gemeld, dat het de fect was geraakt, blijkt toch nog te functioneren. De mijn in kwestie bevindt zich te Springhill, een stadje met 7.000 inwo ners in de Cobequid-heuvels. De mijn is eigendom van de „Cumberland Rail way and Coal Company", een dochter maatschappij van de „Dominion Steel and Coal Company". Twee jaar geleden kwamen 39 mijnwerkers om het leven door een ontploffing in een aangren zende mijn. De Rotterdamse politie heeft twee Ita liaanse zeelieden aangehouden. Een hun ner bood dezer 'agen aan het loket van het grenswisselkantoor aan het Sta tionsplein te Rotterdam twee valse tien-dollarbiljetten aan. De juffrouw, die de briefjes aannam, vertrouwde de zaak niet en vroeg de zeeman even te wachten. Op zijn beurt kreeg de Ita liaan argwaan en ging er vandoor. Een mannelijke bediende zette de achtervol ging in en kon op de hoek van de Schie- kado een agent op de vluchteling at tenderen. Deze heeft de man aangehou den en naar het hoofdbureau van politie gebracht. Eerst beweerde hjj de biljetten in Ca racas (Venezuela) te hebben ontvangen. Later bekende hij geweten te hebben, dat de biljetten vals waren. Hij bleek verder een medeplichtige te hebben, die eveneens kon worden ingere kend. Andere biljetten bleken zij niet bij zich te hebben. De Italianen waren per trein in Rotterdam aangekomen. De officier van ji—titie heeft de man nen verhoord en de politie opgedragen hen over de grens te zetten. Tengevolge van een ongeval is don derdag de 54-jarige mevrouw M. S. Risseeuw-Van Peenen uit Rotterdam om het leven gekomen. Zij stond aan de achterkant van haar woning in het kozijn de ramen te zemen, toen zij uit gleed en op een twee meter lager ge legen betonnen plaatsje terechtkwam. De ijlings ontboden huisarts constateer de, dat de vrouw door de val was over leden. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A' DAM Ta. 717162 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaar bewolkt en in hoofdzaak in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Zwakke, later ma tige westelijke wind. Vannacht In het binnenland minder koud. Mor gen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Zon: 7.22-17.25. Maan: 17.00-6.0L Depressies houden de aanvoer van zacht" lucht naar het Noordzeegebied in stand. Ook Nederland bevindt zich nu weer geheel in oceaanlucht Dit 7 1 eveneens morgen het geval zijn. Het sombere, maar voor de tijd van het jaar zachte weer met plaatselijk mist houdt daarom aan. max. oeersL Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki onbewolkt 7 0 Stocküolm zwaar bew. 10 0 Oslo zwaar bew. 9 0 Londen geheel bew. 15 0 Amsterdam motregen 14 0.2 Brussel mist 14 0 Luxemburg mist 10 1 Parijs licht bew. 14 0 Nice onbewolkt 19 0 Berlijn geheel bew. 14 0.2 Frankfurt mist 9 0 München mist 6 0 Zürich geheel bew. 9 0 Genève geheel bew. 9 0 Locarno onbewolkt 14 0 Wenen licht bew. 10 0 Innsbruck mist 9 Rome onbewolkt 19 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1