PeeksCloppenburg FANFARE de speelfilm van Bert Haanstra Eindelijk, de grote dag is daar Wekken Raamwet op komst BEDDEN TUSSEN HET WAPENTUIG Atmosfeer verzadigd van feiten en geheimen Èn verheven èn sinister Speelse trant Kenner van sprinkhanen Dood door schuld? Sterkere motoren voor de Friendship Zonderling toeval C. Wiilemse VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 PAGINA 5 2.95 TDoeste (Van onze speciale verslaggever Fred Thomas) ROME, hedenmorgen Wij hebben geen idee hoe een kardinaal zich voelt, nog minder kunnen wij ons voorstellen wat er in hem omgaat op het ogenblik, dat hij de beslotenheid van het Conclaaf betreedt. Wij weten alleen hoe het ons te moede was toen wij gisteren in het late middaguur in de kapel, de apparte menten en corridors werden toegelaten, waar alles vrijwel in gereedheid was en er de sfeer in ons hebben opgenomen, beter gezegd: over ons laten komen. r)iep onder de indruk, ontdaan, lichtelijk beklemd. Een sfeer, ver- OnVeit "itzonderlijk, aangrijpend plechtig, tegelijk bijna sinister, griezelig, "getwijfeld zullen de meeste deelnemende kardinalen vertrouwd zijn met e ruimte, de zalen en vertrekken, gereserveerd voor het Conclaaf, maar het is nog Weer iets an(jers om er te bljjven en te wonen, voor korte of langere duur, er totaal in opgenomen, afgesloten van de wereld, die heel ver weg schijnt, geleidelijk aan los van de tijd, buiten de werkelijkheid. Zo moet men wel geraken tot een bijzondere gesteldheid van de geest, ont vankelijk voor de inspiratie Gods, het hier gerijpt besluit vrij van mense lijke beïnvloeding, het geweten onbezwaard. f250 boete en twee maan den voorwaardelijk geëist Een unieke gelegenheid om voor delig 'n paar extra te kopen I e passend voor elke maat k ijzersterk m e snel droog f e in exclusieve herfstkleuren extra voordelig per paar per 2 paar Advertentie Er staat een huwelijk op het spel, maar het loopt goed af in Haanstra's „Fanfare" Nederlandse speelfilm gekregen, die een vrolijke en luchtige stof weet te ver tellen in een speelse trant, die vrijwel overal aan de filmische welsprekend heid te danken is, en op vele plaatsen een feestelijk karakter vertoont. Daar om continuons. 'v jfcA* Exclusie! Wildrestaurant jjffgWf De pleisterplaats waar RÖFW Napoleon reeds 3ast was a. d. hoofdweg Arnhem - Apeldoorn -- BEEKBERGEN tei x 6766-sbo Hadden wij reeds clandestien ós ruimte van het Conclaaf bezocht,ae voorbereidingen gezien in de Sixtijnse Kapel, thans waren wij officieel in de gelegenheid, onder deskundig geleide de nagenoeg voltooide inrichting te be zichtigen. De meeste toegangen bleken hermetisch afgesloten, verborgen ach ter gemetselde muren en stevige schot ten: uiteindelijk worden slechts twee deuren niet versperd, wel -echter afge- toiH 1.? verzegeld. Zoals reeds ver ruimte er_OIngrenzing van de Conclaaf- men en uitsteekig; met alleldei ^ham- apostolisch lore's, een enclave m het domein, waarin de Vati caanse Bank clave vormt weer eens een en" Eimv Wiiff 'nl heel de duur toegan kelijk blij t. De houten tourniquets, die ?n?"ir t eemrv! ?lcht de allernoodza kelijkste communicatie met de buiten wereld mogelijk maken, zijn thans in gebouwd m stemhokachtige celletjes, die gemakkelijk te overzien en te be waken zijn. De Sixtijnse Kapel vormt het Hei lige der Heiligen van het Conclaaf. Zij wordt door een marmeren af scheiding met traliewerk verdeeld in twee ongelijke delen; als men bin nenkomt eerst de kleinere, voorbij het hekwerk de grote 1 uirnte. In het voorgedeelte staat links het reeds Voor de rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan een 25-jarige landbou wer uit Garmerwolde, beschuldigd van grove schuld waardoor de 41-jarige Kuizenga uit' Ten Boer door een - 'hot uit een jachtgeweer om het leven 's gekomen. De officier van lustitie eiste 250 boe te en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Verdachte wandelde 6 augustus met de 41-jange K. Hij droeg een jachtgeweer om op -Je sters te gaan jag m. Plotseling ging het Seweer af. K. werd in de buik getrof fen en is enige tijd later in het zieken huis overleden. ütspraak 6 november. de F27 i de Fok- - -hans twee Rolls-Royce- hni, j6n van een sterker type inge- nwi teneinde binnenkort hiermede Proefviuchten te maken. Voor de F27 twee Rolls-Royce Dart MK 511 ter ki die het vliegtuig op 6000 me- veer i een kruissnelheid van onge- lisohJ i T Per uur geven. De Austra- Ana ,.luchtvaartmaatschappij Ansett- bestnia onlangs zes Friendships heeft sterker' e uitgerust zien met het Dart ™otortype, de Rolls-Royce PÜen die de F2?°h''v&K ™aatscAhap" rika hohi,? bij Fairchild m Ame- voorkenr la aten bouwen, hebben de motor De tf,eVen aan dit Iaatste *yPe het topstei ,w „nieuwe motoren geven hogere kruier meter hoogte een deld bijna Sfmu d' welke dan gemid- "na 500 km per uur bedraagt. pin het eerste prototype van i kertechn-ip-' de PH"NIV hebben door ons besproken, fameuze kachel tje, intussen geflankeerd door een splinternieuw haardstel en een drie delige bak voor de brandstof. Voorbij de afscheiding is, zoals men weet, een verhoogde vloer gelegd van hout, inmiddels over de hele oppervlakte bedekt met biljartgroen laken, be reikbaar via een langzaam hellend, van leuningen voorzien plankier. Op deze vloer is voor het bestaande al taar een tweede altaar geplaatst, on der een hoog, donkerrood, met goud- brocaat gedecoreerd baldakijn. Als al taarstuk fungeert een kostbaar wand- tnniit dat symbolisch een afbeelding draagt van het eerste Pinksterfeest de Nederdaling -an de Heilige Geest over de Apostelen. Het neemt uiter aard een groot deel van het uitzicht weg op de wandschildering op de achtergrond, Michel Angelo's be roemde ..Laatste Oordeel - Aan de voet van dit tijdelijk altaa tafel geplaatst, waarop de ke verdere benodigdheden komen staan voor de stemming. De ruimte van de Sixtijnse Kapel boven het plankier van de verhoogde vloer is nog weer eens door een binnenwand omsloten, met paarse stof bekleed. Tegen deze wand ver heffen zich aan weerszijden en te genover het altaar de in totaal 54 zetels voor Je Kardinalen-electoren. z'j bestaan uit een mahoniehouten stoel met een zitting van rood pluche, een lessenaartje, met paarse stof ge drapeerd, een vloeiblad in ongeveer dezelfde kleur, oorzien van het pau- seljjk wapen; erboven een kleine bal dakijn, ook weer paars gedrapeerd, die met een koord via een katrolle tje aan de achterkant van de wand, waar een smalle passage is uitge spaard, kan worden neergeklapt. Dit geschiedt op het historisch moment, r de beslissing is gevallen. Alle K, akijns boven de zitplaatsen der «varainalen gaan dan omlaag behalve ambt30 de geroepene tot het hoogste V,°0rnaarnste appartementen, be- f.n d vo,?j het Conclaaf, bevinden zich hL™ u hoogte, twee verdiepingen h? „ea de begane grond. Er zijn kleine niveauverschillen tussen de verschil- g uUjven' treden op en treden at, die verholpen zjjn met licht hellende plankiers. Het trapje op, trapje af, be zwaarlijk voor oudere Kardinalen, met rtvorioH T, van. struikelen, zoals de overleden Paus is overkomen, is daar- ^rhlhvfnheven. Verder zijn de privé- ^hhjven der oudste Kardinalen zo gunstig mogelijk gelegen, in de onmid dellijke nabijheid van de belangrijkste plaatsen van samenkomst, zoals de Sixtijnse Kapel, de vergaderruimte, de refter. Deze laatste, de Sala de Pranza Eminentissima, is ingericht in een der Borgia-appartementen, een ruime fraai beschilderde zaal, met langs de wand, rondom de enorme, ovaal ver lopende tafel, borstbeelden van pausen gobelins en wapenrustingen. De keu ken bevindt zich in de lokaliteit van de wacht der Palatijnse Garde, geheel voor deze gelegenheid geïnstalleerd met leidingen, fornuizen, gootstenen en spoelbakken, de uitrusting gedeeltelijk klassiek: van rood koper, gedeeltelijk fonkelnieuw. Aan de wanden van deze geïmpro viseerde keuken zijn levensgrote schil derijen blijven hangen met voorstellin gen uit het leven van Sint-Ignatius van Loyola; minder déplacé dan men zou menen; de grote Stichter stond im mers op het standpunt, dat zijn solda ten goed moesten worden gevoed. Als dit geldt voor de frontstrijders, dan stellig ook voor d Generale Staf van de Kerk zoals die in de komende da gen op het Grote Hoofdkwartier voor Laatste toebereidselen voor het Con claaf. Arbeiders plaatsen de grote houten deur, die de deelnemers van de buitenwereld zal scheiden. de meest belangrijke beslissing bijeen is. Aan de keuken grenzen de provisie kamers, verder de gemeenschappelijke eet- en slaapzalen van het Conclaaf- personeel. In de Borgia-appartementen kre gen wij ook de verblijf- en slaap plaats te zien van een der Kardina len. Wij weten "liet van wie precies, maar de Prins der Kerk, die hier komt te wonen, moet geen last van z' v akke zenuwen hebben. Dit deel 'an de Borgia-vleugel heeft meer weg van een arsenaal. Het bed van de Kardi naal, zijn zit- en bidstoei staan tussen de meest bizarre wapenrusting: hel men, harnassen, musketten, falkonet- ten, hellebaarden, zwaarden. En dat alles weer geplaatst en opgehangen onder beschilderde gewelven, met fresco's bedekte wanden, overdag belicht via vensters van flessenglas, 's avonds indirect door centraal, maar onzichtbaar geplaatste schijn werpers. Een sfeer als een decor uit een griezelfilm, in werkelijkheid nog suggestiever: het begin van de zes tiende eeuw, meer dan vierhonderd jaar historie, die hier onberoerd zijn gebleven, de atmosfeer verzadigd van hun feiten en geheimen. De eigen tijd demonstreert zich in een leeslamp op het nachtkastje en een elektrische kachel. De blaker met Een politieman stond dinsdagavond te tiotterdam wel heel even met de ogen te knipperen, toen hij een jon geman bekeurde, omdat deze met zijn fiets een stilstaande tram aan dlnVewnt fc1nt was voorbij gere den.Wat was het geval? Straat en huisnummer, door de geverbaliseerde na het noemen van een naam opge geven klopten precies met het adres van de jfgent zelf. Deze borg daarop zijn notitieboekje maar op en zei: Kom maar s mee, jongemanOp het politiebureau kwam er toen een tweede proces-verbaal bij wegens het opgeven van een valse naam en een verkeerd adres. De knaap was van oordeel dat hij pech had gehad, de politieman zei: „Geluk moet een mens hebben. Het is zo ver: Bert Haanstra heeft de „speelfilm" afgeleverd, waar op we hebben zitten wachten. Niet alleen een speelfilm, maar een speelfilm in de documentaire stijl, die we hebben voorspeld en begeerd. Het is een ongewoon genoegen, dit te mo gen constateren, zo kort na de voor treffelijke regelrechte documentaire Prijs de zee van Van der Horst. Als we iust zouden hebben kritiek op de film uit te oefenen, zou die betrek king kunnen hebben op het scenario, maar dan toch maar voor een gering deel. namelijk in de motiverig van de eeuwige ruzie tussen de twee muzi kanten van Lagerwiede, een motive ring, die een beetje schriel is om alle herrie waar te kunnen maken. Maar dat heeft allemaal weinig te betekenen tegenover de verdiensten, die de film Fanfare opvallend en in hevige dus bemoedigende mate bezit. Reeds van het begin valt het op, dat we te doen hebben met een persoon lijke vormgeving en een echt Neder landse makelij. We kennen immers on ze documentaristen langzamerhand en weten hun stijlen te onderscheiden. En hier is dan een man aan het werk geweest, die nu eens niet de gebrui kelijke, afgezaagde, onheilspellende, goedkope, voorzichtige naaperij van slechte buitengaatse regisseurs na jaagt, maar zijn eigen weg, zijn eigen stijl trouw blijft en, wat hij ook ver tellen gaat, in filmvormen spreken -al. Dat is de grote winst, en ik ben be reid, alle suffe probeersels van voor heen te vergeten en nooit meer te noemen, ^!s ik rekenen mag op een voortzetting en ontwikkeling van de eerlijke en bekwame filmerij, die Haan stra de zijne mag noemen, waarbij we dan met voldoening mogen bedenken dat hij in die bekwaamheid niet alleen staat. Er is namelijk, ook in de dra matische film, een Nederlandse stijl, de documentaire. Over het scenario van Blokker en Haanstra hoeven we niet veel te zeg gen. Het bevat allerlei mogelijkheden voor een amusant filmverhaal Heel in het kort gezegd: het vertelt over de bewoners van Lagerwiede (waarvoor Giethoorn model heeft gestaan, zoals dat heet) en meer in het bijzonder over de eeuwige ruzie tussen de caféhouder Krijns en de caféhouder Geursen als leden van een tanfai*fekorps. Waaruit dan eindelijk een scheuring tussen de muzikanten ontstaat met het gevolg dat er twee fanfares voor de dag komen, die allebei tot eikaars verbazing op een inmiddels al bijna verkeken concours met elkaar gaan concurreren en dan tot ieders verbazing, ook van hen en van ons, in de zoetste harmonie samen komen, zodat overal de vrede wordt getekend, de geestdrift heerst, de vreugde geen grenzen kentmaar de aanloop tot nieuwe strubbelingen weer waarneembaar wordt in de daverende lach van Geursen, die al zoveel onheil heeft veroorzaakt. Met dit accent van betrekkelijkheid van de vrede en de feestelijke zwier die er aan vooraf gaat eindigt de film zeer verrassend. De fotografie van Eduard van den Ende is zeer mooi. Iets mooier en ze zou te mooi geweest zijn. Hier ech ter verdragen het landschao en het dorp de glans, door Haanstra dankbaar gebruikt. Zelden hebben we een film gezien, waarin de achtergronden zo ac tief deelnemen aan de handeling en waar plassen, sloten, dijken, brugge tjes, straatjes en dieren en mensen zo zeer een eenheid vormen, een samen leving, die alle voor- en tegenspoed zo harmonisch opvangt. De vele film rijmen, die Haanstra tussen de men sen en de natuur tot stand brengt, hebben zin en betekenis. Ze zijn in waarheid dramatiseringen, die de han deling glans verlenen. Zelfs waar een tafreel als de entrée van een losge broken kalf een theedrinkend damesge zelschap komt verstoren, en dat mis schien op zichzelf in het scenario een overbodig althans niet noodzakelijk fragment kan genoemd worden, wordt dit door de levendige behandeling ineens tot een welkome afwisseling na de ru ziemakende blazers. Men zou het ach teraf gezien niet willen missen, en er zelfs een van de vele gemene (hoewel ditmaal onbedoelde) streken in willen zien van een der opponenten. Wat het spelersmateriaal betreft, mag opgemerkt worden dat vrijwel steeds de acteurs en actrices op na tuurlijke wijze figureren. Bedenkt men dat verreweg de meeste vorige vader landse films met die natuurlijkheid op gespannen voet stonden, dan is het ge oorloofd voor de zoveelste maal vast te stellen, dat de beslissing over die natuurlijkheid in laatste instantie aan de filmmaker is. Men kan dit zeggen, zonder tekort te doen aan de presta tie van de spelers-zeli. Bernard Droog, Andrea Domburg. Har Kaart (ook hij), Ineke Brinkman, Johan Valk, Wim van den Heuvel, Henk van Buuren, Herbert Joeks, Riek Scha- gen, Albert Mol, Ton Lutz, Dio Huis mans en Sara Heijblom, ze zitten allen zeer goed, goed of voldoende stevig in de handeling. Men neemt hen alle maal in ernst. De muziek van Jan Mul was, als steeds, sober en allerminst opdringerig. Zij werd door Haanstra met grote ken nis van zaken gebruikt. Rest nog de mededeling dat Rudolf Meijer de produktie in handen heeft gehad met assistentie van P. van Moock. En zo hebben we dan eindelijk een Als de eerste ruzie losbarst onder de muzikanten van „Kunst en Vriendschap" in Lagerwiede. Uit de film „Fanfare" van Bert Haanstra. Bij gelegenheid van zijn ze ventigste verjaardag is dokter C. Wiilemse, de eerste in Eijgels- hoven gevestigde huisarts en ou^-mijnarts van het plaatselijk mijnbedrijf „Laura en Vereni ging", ridder in de Orde van Oranje Nassau geworden. Deze onderscheiding, welke een dezer dagen door de burgemeester van Eijgelshoven mr. H. J. Boijens werd uitgereikt, dankt hij niet alleen aan zijn grote verdien sten op medisch gebied, maar ook en in niet geringe mate aan de sprinkhanen. Dokter Wiilemse is namelijk een wetenschappelijk vermaard specialist in sprinkhanen. Door jarenlange en vaak moeizame studie is hij dit geworden. De bestudering van de rechtvleuge- lige insecten, waartoe de sprink hanen behoren, is zijn grootste liefhebberij. Min of meer toeval lig is hij er jaren geleden mee begonnen. Tijdens zijn studietijd te Am sterdam, waar hij aan de ge meentelijke universiteit medi cijnen studeerde en in 1913 daagde voor het arts-examen, las dokter Wiilemse in een tijd schrift een oproep van de Am sterdamse chirurg Mac-Gillavry, die medewerkers zocht voor een samen te stellen lijst van alle in Nederland voorkomende sprinkhanen. De student Wiilemse, van jongsaf aan sterk geïnteresseerd bij alles wat leeft en groeit en daardoor verwoed verzamelaar van insecten, besloot zijn sprinkhanen-collectie ter beschikking te stellen. Dit vormde meteen het begin van 'n omvangrijke studie van de rechtvleugelige insecten. „Een studie, waarmee je," aldus dokter Wiilemse, „nooit klaar komt." Desondanks heeft hij het in deze bijzondere wetenschap ver gebracht. Meer dan honderd wetenschappelijke publicaties over sprink hanen heeft hij op zijn naam staan en tal van onderzoekingen heeft hij verricht. Zijn eerste omvangrijke studie, die in 1917 verscheen, was de lijst van alle in ons land voorkomende sprinkhanen, het werk, dat hij van Mac-Gillavry had overgenomen. Het samenstellen van deze lijst eiste ge degen onderzoek en, bij gebrek aan veel vakliteratuur, tijdrovende navorsin gen. Daar schrok hij echter niet voor terug. Geboren onderzoeker als hij is, zette hij het eenmaal begonnen werk door. Het resultaat was een voor treffelijke studie, die de schrijver ervan meteen naam deed maken in de kring van de entomologen. Dit succes had tot gevolg, dat dokter Wiilemse op een goede dag een grote collectie sprinkhanen uit Leiden thuis bezorgd kreeg met het verzoek deze verzameling grondig te bewerken. Ondanks de omvang van dit werk aanvaardde hij ook deze opdracht en wat nog meer zegt, hij voerde ze ook uit.. Duizenden artikelen, verspreid over de hele wereld moest hij daartoe opsporen en raadplegen. De bekroning ran deze jarenlange studie vormt enkele nieuwe lijvige publicaties van dokter Wiilemse, handelend over de sprinkhanen in het lndo-Malagan gebied en de daaraan grenzende streken Tijdens deze studie bereikten dokter Wiilemse nog tal van verzoeken om collecties sprinkhanen te determineren; o.m. van Koning Leopold van België, die vlak voor de oorlog een reis naar Indonesië maakte en aldaar ook sprinkhanen liet vangen, als ook van de leden van de bekende Karakorum- expeditie. Aan beide opdrachten bewaart hij prettige herinneringen. Van de Koning van België ontving hij een onderscheiding. De Karakorum-col- lectie leverde enkele nog onbekende sprinkhanen op. Een en ander deed de Nederlandse sprinkhanen-expert ook weer stof aan de hand voor nieuwe publicaties. De meeste van deze publicaties verschijnen onder auspiciën van het natuurhistorisch genootschap in Limburg, waarvan dokter Wiilemse enkele jaren voorzitter is geweest. Uit deze functie nam hij onlangs ontslag. „Voor zitter spelen ligt mij niet en bovendien wil ik al mijn tijd geven aan nieuwe onderzoekingen." Te midden van duizenden studieboeken en een eigen collectie van eveneens duizenden rechtvleugelige insecten is dokter Wiilemse hiermee vrijwel dagelijks bezig. Zijn grootste zorg gaat momenteel uit naar de uitgave van een nieuw boek, verlucht met vele foto's, over het sprinkhanengeslacht Salomona. Nog andere werken wachten, want dokter Wiilemse beoefent nu eenmaal een liefhebberij, „waarmee je nooit klaar komt." Het zeer vroege opstaan ligt mij niet. Ik behoor niet tot degenen die in de mond van de ochtendstond goud ontdekken Ik houd het meer op blik. Maar soms móet het Soms rangschikken ae om standigheden zich, tegen mijn wil in, zó, dat ik vóór dag en dauw uit de veren moet. En, U heeft het al begrepen, uit eigen kracht kan ik dat niet Omdat ik niet ae beschikking heb over een atavis tisch martelwerktuig al- een wekker, maak ik in zulk ten noodlottig geval immer gebruik van d- onuitroeibare veerkracht van een collega, die iedere dag weeraan, tegen de klippen op, vroeg opstaat Dat wil zeggen: ik zet de telefoon naast het bed en laat hem bellen. Dat werkte altijd. Maar sinds gisteren ben ik aan de doeltreffendheid van het middel gaan twijfelen. Toen werd ik des morgens nog vóór de ochtendschemer gewekt door mijn vrouw. De telefoon gaat, riep zij geagiteerd. Ik wankelde naar het apparaat nam de hoorn op en hoord mijn collega met kwieke stem roepen: „Zeg, het is toch goed, dat ik je niet moest bellen, niet?" De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft, daartoe ge machtigd door H.M. de Koningin, aan de voorzitter der Tweede Kamer mee gedeeld, dat de bij koninklijke bood schappen van 16 juni 1952 bij de Tweede Kamer der Staten Generaal ingediende ontwerpen van wet tot regeling van het algemeen middelbaar onderwijs en tot regeling van het voorbereidende hoger onderwijs worden ingetrokken. Het iïgrt in de bedoeling van de mi nister te bevorderen, dat een ontwerp van wet, omvattende het gehele voort gezet onderwijs en derhalve ook de in voornoemde ontwerpen als algemeen middelbaar en voorbereidend hoger aan geduide vormen van onderwijs, een de zer dagen bij de Staten-Generaal zal worden ingediend. Conclaafruimte: plechtig en tegelijk griezelig kaars Is echter nog present. Op de ta fel liggen een kleine spiegel, een bun deltje gelinieerd papier en een glazen bakje met een allpoint erin. Sanitair ontbreekt ten enenmale, na enig zoe ken vindt men ergens in de buurt in derdaad een gelegenheid, klein, nauw, maar helder betegeld: stromend water en toilet. Zjj staat mede ten dienste van de conclavisten van de betreffende Kardinaal, zijn assistenten, wier slaap plaats in dit geval al heel primitief bleek, voor een van beide in een be perkte ruimte, die letterlijk was vol gepropt met 16e-eeuws wapentuig. Als zo'n arme conclavist 's nachts tussen twee dromen ontwaakt, mag hij zich wel gauw en goed realiseren waar hjj precies is. Natuurlijk zijn niet alle Kardinalen en hun conclavisten zo eigenaardig gehuisvest. Wij zagen ook andere slaapvertrekken, weliswaar heel ouderwets gemeubeld, maar ruim en goed, een enkel met een verrassend uitzicht hoog over colonnade en fagade van de Sint Pieier, op de heuvelstad, de Janiculus met haar pijnbomen en cypressen, de ka n der Albaanse ber gen in het verschiet. In totaal zullen morgen 260 personen in de beslotenheid van het Conclaaf worden teruggetrokken; ongeveer 150 Kardinalen en conclavisten en verder de staf en het personeel, van hoog tot laag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5