GEORGANISEERDE VERKEERSCHAOS OP KENNEMERPLEIN EN HOUTPLEIN H Spel van Oplossing NU: verkeerslichten LATER: ongelijkvloerse millimeters, waaraan - in het ergste geval - de dood meedoet De Groep exposeert in de Vishal n kruisingen Mêï/Ni martini DOOR EEN ZATERDAGSE BR TT. Duidelijke verschuiving naar minder progressieve richting Imre Nagy exposeert bij Galerie Espace Reliëf aan plaatselijk kunstleven KINDERBOEKENWEEK MET AANTREKKELIJKE TENTOON STELLING IN KATH. LEESZAAL Woensdag feestmiddag voor de jeugd van 6 tot 12 jaar JAN VAN DER PIGGE PARAAT mm 25 OKTOBER TOT EN MET 1 NOVEMBER Een bloemstuk arlv.Empelen ZATERDAG 25 OKTOBER 1958 PAGINA 3 et verkeersprobleem in Haarlem spitst zich toe. De verkeerspolitie, die haar centrale heeft in de Lange Wijn gaardstraat, heeft de handen vol om de circulatie van het verkeer gaande te houden. „Tot nu toe is het ons vrij goed gelukt", zegt hoofdinspecteur I. B. Brauck- mann, maar in zijn stem ligt het vermoeden, dat hij in de toekomst met grotere problemen te doen krijgt. Die zullen maatregelen ei sen van ingrijpende aard. Op grote tafels liggen in het bureau aan de Lange Wijngaardstraat dc kaarten, waarop gepast en geme ten wordt. In noord en zuid, in oost en west worden nieuwe of aanvullende regelingen getroffen Regelingen, die ook de binnenstad van Haarlem moeten ontlasten want juist het centrum, met hef Houtplein en het Kennemerplein als de grootste knelpunten, is het zorgenkind van de verkeerspolitie. Wie terechtkomt in de verkeers stroom van het Houtplein, zal een zucht van verlichting slaken, wanneer hij zonder verdronken te zijn de branding is gepasseerd. Het is daar een chaos tijdens de spitsuren. Een georganiseerde wanorde op het punt, waar het verkeer van Wagenweg, Dreef, Baan, Grote Houtstraat, Tempe liersstraat en Lorentzplein ineen vloeit. Een warboel van grommende auto's en motoren en van sputterende scooters, waar zich een stroom van wielrijders en bromfietsers tussendoor wringt. Om van de voet gangers maar niet te spreken. Het is een spel van millimeters, een spel, waaraan in het ergste geval ook de dood deelneemt. Op het Kennemerplein is het niet anders. Vijftig jaar geleden was dat anders. Toen gunde iedereen zich nog de tijd. Maar Haarlem ont wikkelde zich en groeide uit. De stad kreeg groeistuipen, die nog steeds voortduren. Eén daarvan is het verkeer. Of daaraan ooit een einde zal komen betwijfelen wij, want overal ter wereld blijkt, dat zulke groeistuipen overgaan in een ongeneeslijke ziekte, wan neer een stad volwassen wordt. per literfles 6.95 pet !,/2 literfles I 3.55 Ongelijkvloers Kennemerplein Een lichte CORONA sigaar 12 cent Koor Katholiek Haarlem Bloemenmagazijn Voorstel B, en W. A .J.C.-tehuis moet hersteld worden De „Haarlemse Groep van Schilders en Beeldhouwers" heeft in lange tijd niets van zich doen horen. Naar het schijnt is het de leden voldoende in de afzondering van het atelier te werken, met vrienden te praten en slechts in samengang op te treden waar de apartheid te kort schiet. Dit zou er dan op wijzen dat er bij deze kunstenaars minder behoefte bestaat aan het gemeenschappelijk beleven en ontwikkelen van artistieke idealen dan aan de mogelijkheid tot samenkomen wanneer de gemeenschappelijke idea len dit wenselijk of noodzakelijk maken. Een band van praktisch nut die te smal is voor de gebruikelijke schildersverenigingen maar die de enig aan vaardbare binding is tussen individualisten. Als zodanig heeft een formatie als „De Groep" zeker bestaansrecht; een niet geheel toevallige omstandig heid is dat zij haar leden telt onder de meer geruchtmakende kunstenaars van Haarlem en omgeving. De vooruitzichten voor het verkeer tjjn m Haarlem dus niet bepaald gun stig. Bij de verkeerspolitie worden niet temin plannen ontworpen om enigszins orde op zaken te stellen. In de buiten wijken lukt dat wel, maar in de binnen stad gedragen het Houtplein en het Kennemerplein zich als onhandelbare kinderen, die niet willen gehoorzamen. Verschillende keren werden beide plei nen gereorganiseerd en bezaaid met verkeersgeleiders en wegmarkeringen. Overdag en 's avonds ging het wel, maar op de spitsuren en op drukke da- fen bleek de boel dood-georganiseerd. Ir komen veranderingen. Nog dit jaar zullen lichten het verkeer gaan rege len. Officieel komen er dan geen ver- keersknopen meer voor. Maar hoe lang zal men moeten wachten, als men ach ter in een file staat? De intensiteit van het verkeer zal toenemen en daarmede ook de opstoppingen, ondanks of dank zij de verkeerslichten. Haarlem zal daarom nooit, met zijn huidige bebou- öenk- het verkeer in de binnenstad in "and krijgen. heUveri? ''chten gaan 0p het Houtplein peld aan Sf reRele«- ZiJ worden gekop- brug, weiw °l' en rond de Grote Hout- drempelsv»» "ehten daarmede het nu een starBem verliezen. Het wordt tijden, dat met vaste groen- kan worden „^normaal Srote drukte lichten met de t®sohakeld, waarna de Het streven is ervolAf bedienen zijn. °°r te zorgen dat de Advertentie verkeersstroom van de hoofdader, van de Grote Houtstraat naar de Wagen weg en de Dreef en omgekeerd uiteraard met een onderlinge regeling tussen Wagenweg en Dreef kan doorrijden. Begin september zouden de lichten gaan branden, maar door vertraging kwamen verschillende onderdelen niet tijdig klaar. Al die tijd nu worstelen zich de verkeersdeelnemers over het plein. Een grote treiler kan, komende van het Lorentzplein, het gehele ver keer vrijwel stilleggen. En dat gebeurt niet zelden. Koerst de wagen namelijk naar het Frederikspark, dan is er geen opstel-ruimte langs de daarvoor be stemde heuvel. Komt van de Dreef op dat moment een file auto's dan dient de treiler van het Lorentzplein voor rang te verlenen. Ook alle verkeer, dat van de Wagenweg nadert, moet wach ten voor de auto's van de Dreef. Twee richtingen staan nu stil, maar het wordt pas goed een warboel, wanneer de stroom uit de Grote Houtstraat in beweging komt en zich zowel naar het Frederikspark als naar de Dreef de weg versperd ziet. En komt er dan in westelijke richting gaand verkeer van de Baan, dat voorrang heeft op dat van de Dreef, maar op zijn beurt moet letten op wat van de Grote Houtstraat komt dan is de chaos compleet. De situatie die wij hier schetsten is geen gezocht voorbeeld. Nog onlangs hebben wij vanaf een verhoging naar een dergelijke „verkeersfilm" gekeken en van de gang van zaken nauwkeurig aantekening gehouden. De zaak loste zich toen betrekkelijk snel op, maar wat zou er gebeurd zijn als het drukker was geweest? Een politieagent was op dat moment in geen velden of wegen te zien. De politie heeft dus nu haar toe vlucht gezocht in verkeerslichten. Bo vendien hoopt men eens het stuk grond tussen de Wagenweg en de Dreef te kunnen benutten. Door dat af te ron- f*en krijgt men meer ruimte en hoeft net verkeer dat van de Wagenweg het «outpiejn op wil, niet meer zo'n merk- 7jpkrdige bocht te maken. Een aan kreeg ontlasting is inmiddels al ver- Klein""1 door de reorganisatie van de Het „o ,ioutweg en de Paviljoenslaan. ZanH»^. ?er van Amsterdam naar ten het w en omgekeerd blijft nu bui- heeft nog aUApiein- ,De verkeerspolitie heeft rie ,2 ,re plannen gehad. Men afsluitine T°gelijkheid onderzocht van f„"l° een richting van de Wa- rS en de nm! >ensstraat en Hout" van Wagenwp? ?glï.g van het verkeer DreeL a F1°rapark naar de Doch gunstige resultaten waren daar van niette verwachten. Omlegg"ng van het verkeer van het Lorentzplein via lordensstraat naar Wagenweg werd evenmin afdoende geacht. EF bleven dus niets anders over dan verkeers lichten, voorlopig waarschijnlijk een af doende maatregel. Over enkele jaren echter zal er toch meer moeten gebeu ren en zal men in alle ernst moeten gaan denken aan ongelijkvloerse krui singen. Maar waarom nu al niet? Wat het Houtplein is aan de zuidzij de van Haarlems centrum is het Ken nemerplein aan de noordkant, een on overzichtelijk knooppunt van vele we- een met gevaarlijke hoeken. Het be- Sint al bij de Jansweg waar sinds de opening van de Prinsenbrug bet ver keer vin en naar het Prinsen Bolwerk aanzienlijk drukker is geworden. Dan komt de chaos bij de T-split- sim aan de noordkant van het station. Rechtsaf-slaand verkeer onder vindt weinig hinder van de overige weggebruikers, maar des te ingewik kelder wordt het voor hen die van de Het Kennemerplein, een verkeersknooppunt in Haarlem, waar ondanks de vluchtheuvels en de strepen op de weg de situatie op de spitsuren onoverzichtelijk is. Verkeer van de Jansweg en het Prinsen Bolwerk, van het Frans Halsplein, van de Kruisweg en van het Staten Bolwerk, alles komt op dat ene punt bij elkaar. Hopeloos? Voor de politie kennelijk niet, want zij zal met verkeerslichten trachten de chaos enigszins te ordenen. Kruisweg komend naar Haarlem noord willen. Vanuit de Jansweg ko mend verkeer heeft voor zover het rechtsaf slaat voorrang, doch wat rechtdoor gaat naar het Staten Bol werk moet wachten voor hetgeen van het Frans Halsplein nadert. Op zijn beurt moet dat verkeer voorrang verlenen aan wat van de Kruisweg komt: een onhoudbare toestand en vanwege het zeer grote aantal wiel rijders uitermate gevaarlijk. Ook hier wanhoopt de politie niet; ook hier komen verkeerslichten, die vermoedelijk in december gaan bran den; evenals op het Houtplein met een star systeem, doch, anders dan daar, niet met de hand te bedienen. Op de hoek Kruisweg-Staten Bolwerk-Kenne- merplein zal daardoor het draagbare licht verdwijnen. Op het kruispunt Ken nemerplein-Jansweg zal een groen- brandend licht komen voor het verkeer van het Kennemerplein naar de Jans weg. De overige lantaarns op dat punt hebben het normale drielampen-stelsel. De T-splitsing baart de deskundigen de meeste zorgen, maar door een rege ling in drie fasen hoopt men „eruit" te komen. Voor het eerst in Haarlem zullen daar lichten met pijlen worden gebruikt. Ook op het Kennemerplein streeft men naar een progessie, die voornamelijk gericht zal zijn op het verkeer van de Jansweg en de Kruis weg naar Haarlem-noord en omgekeerd. Het is in dat geval evenwel nodig, dat de versleten installatie van het Stations plein vernieuwd wordt en gekoppeld wordt aan de lichten va.n het Kenne merplein. Het is een belangrijke stap die de Haarlemse verkeerspolitie doet. Er leeft nog steeds de hoop, dat het eens in orde zal komen op het Houtplein en het Kennemerplein. Op de dag en in de avonduren zal het lichtensysteem uit stekend werken, maar zullen tijdens de spitsuren de voorgestelde „ingrepen" aan de verwachtingen voldoen? Het was wel uitermate zinvol dat mevr. Chapon, hoewel een der bewind voedsters van Galerie Espance, gister avond in haar kunstzaal zelf het woord nam bij de vernissage van de tentoon stelling van Imre Nagy. Deze Hongaarse schilder immers heeft dank zij de bemoeienssen van de familie Chapon in Haarlem onderdak gevonden. Zjj sprak woorden van waardering voor de spankracht van zijn geest die onder zo moeilijke omstandigheden toch steeds vrij gebleven is, en prees het spoedige contact dat hij met de hedendaagse beeldende kunst heeft gemaakt. Aan de moeder van de exposant, die evenals zijn vader bij de opening aanwezig was, bood mevr. Chapon bloemen aan. Advertentie Per doos 10 stuks 1.20. Opvallend goed. Alléénverkoop GROTE HOUTSTRAAT 81 Uit haar aard volgt, dat er van gelijk gerichtheid geen sprake hoeft te zijn. De tentoonstelling in de Vishal aan de Grote Markt is hiervoor een duidelijk be wijs, maar tezelfder plaats blijkt dat he terogeniteit een labiel verbond oplevert dat zich geleidelijk zal oplossen in homo geniteit. Vergeleken met de vorige expo sities is er een duidelijke verschuiving naar de minder progressieve richtingen. Het meest vooruitstrevende werk dat is geexposeerd, is een gast-inzending. Een en ander neemt niet weg dat de collectie werk die in de Vishal is uit gehangen reliëf verleent aan het plaatselijk kunstleven. Zonder te wil len suggereren dat Haarlem boven zijn artistieke stand leeft, mogen we wel vaststellen dat we meermalen in den lande tentoonstellingen hebben bezichtigd van niet-plaatselijk vereni gingen die het niveau slechts bij uit zondering bereikten dat hier volgehou den wordt in meer dan honderd wer ken. De tekeningen van Eduard Ver boog zijn in hun eenvoud en zonder enige pretentie subliem en van uitzonderlijke kwaliteit; zijn gespan nen zelfportret is flitsend van aandacht. Het kleine vrouwsportret heeft ons in de collectie S t e y n het meest getrof fen, bij Piet van Heerden eigen lijk alleen het grote mansportret. De grote aquarel die Van Baaren heeft gemaakt van de schilaer Boot is een respectabel werkstuk en een goed pcr- tret tevens. De grootgehouden aquarel len van F u n k e het landschapje aan het water van Damave en het zeer fraaie strandje van Schouten ma ken zich los uit hun omgeving. Novitei ten zijn verspreid over de tentoonstel ling. Gasten zijn Postma die hier de buteert met een vijftal composities in de Koor Katholiek Haarlem, dat nu reeds 12V2 jaar bestaat, geeft in het seizoen 1958-1959 de volgende concer ten; Donderdag 20 november worden uitgevoerd het Magnificat van J. S. Bach en het Gloria van A. Vivaldi. Me dewerking verlenen de solisten: Annet te de la Bfje, Roos Boelsma, Simon van der Geest, Hans van der Leeuw en Loek Nelissen, en voorts het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Het tweede concert vindt plaats don derdag 14 mei 1959. In verband met de 200ste sterfdag van G. F. Handel wor den van deze componist uitgevoerd: Ode on St. Cecillia's day en Laudate pueri dominum (ps. 112). Beide concer ten onder leiding van Albert de Klerk. Op de onlangs gehouden ledenverga dering werden in plaats van de afge treden bestuursleden mevrouw D. En- gelen-Bogaerts en de heer W. v.d. Vlugt die sinds de oprichting van het koor bi bliothecaris geweest is, gekozen mej. H. Bilars en de heer H. Versteijnen. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: Mr. Dr. H. Kunneman, voorzit ter, mevr. A. Degenhart-Grooff, secre taresse, G. Degenhart penningmeester. H. Versteijnen bibliothecaris en mej. H. Bilars. We hebben ter redactie een za kelijk briefje ontvangen van de heer J. Jurrissen, direc teur van de N.Z.H.V.M., waarin hij mededeelt, dat het 1 november tien jaar geleden is, dat de tram of ficieel uit het Haarlemse stadsbeeld verdween en de bus definitief de bin nenstad inreed. Hij laat het kennelijk aan onze beleefdheid over aan dit sim pele jubileum al of geen aandacht te schenken. Nu hadden wij, ook zon der dat briefje, wel aan dit jubileum gedacht, omdat de Haarlemse tram sedert 1 november 1948 nog geen dag uit mijn gedachten is geweest. Denk nu niet, dat ik een vernietigend re quisitoir over de bus ga neerschrijven ten gunste van de alleenzaligmaken de tram. Maar de dingen van het verleden krijgen altijd een fonkelen de aureool. Als ik op mijn fiets spring moet ik vaak denken aan de tijd, dat ik op mijn vliegende hollander naar school ging. Zo ook blijft de herinne ring aan de tram de verbinding met een onherroepelijk verleden. Als ik nog eens ons archief door blader om de strijd tussen tram en bus opnieuw te beleven, wordt het een ontroerende sensatie weer te erva ren, met hoeveel vuur de Haarlem mers aan die strijd hebben deelgeno- menl in de meeste gevallen tot be houd van de tram. Met haar zoemend gangetje vanaf Soendaplein tot in Heemstede was de tram een te mar kante en geliefde verschijning in het stadsbeeld geworden om haar zonder meer naar de schroothandelaar te la ten rijden. Tongen en pennen kwamen in bewe ging, ingezonden-stukken-schrijvers lieten zich niet onbetuigd, maar'het slot van het liedje was toch een versje van de heer Jacq. Stolwijk, die zijn gemoed luchtte met de woorden: Als de tram mijn huis voorbijkomt Met haar ringeltingelbel, Is het precies of zij wil zeggen „Hier ben ik, hoor je me wel?" Het is, of ze eens zo erg haar best doet, Zij is net als een athleet, Die zich nog eens extra inspant, Hoewel hij zich geslagen weet. 't Geeft je niet, je moet verdwijnen, Vaarwel, ouwe trouwe zus. Bij jou was vaak vlees in blik, doch Voortaan gaat ons vlees per bus. Bij hogere instanties kon de tram geen genade meer vinden, en de Haarlemse gemeenteraad verbande haar met 31 tege: 5 stemmen uit de stad. Na tien jaar mogen wij tevre den zijn met onze bussen en onze klachten. U en ik weten, dat ook na tien jaar bij noodweer geen buslijn in staat is die overgrote be langstelling op te vangen. Maar dat zal over twintig jaar precies hetzelfde zijn. Blijf dus, wanneer ge bij sneeuw en ijs de ene bus na de andere vol of half vol voorbij ziet rijden, rustig. Jammer desnoods binnensmonds over die tragedie en zeg maar gerust, dat die ellende bij de tram niet gebeurd zou zijn. U en ik weten natuurlijk, dat het niet waar is, maar dat stra lende aureool van de verleden tijd geeft het hart warmte. En dat hebt u nodig in de sneeuw. Helaas is tien jaar geleden met de tram ook de originele Haar lemse tramconducteur verdwe- lemse tramconducteur verdwenen. De degelijke en rustige fluitist, die als een gastheer zijn reizigers in de salon ontving. Een buschauffeur is uit heel ander hout gesneden. Moet dat ook zijn, wil hij als chauffeur-conduc teur zijn wagen zonder brokken te ma ken door het moderne verkeer la veren. Er wordt van hem meer ver wacht: meer concentratie en meer geduld. De ene chauffeur valt beter in de toon dan de andere. De een is een nauwgezet man, die zich hoofs en met begrip voor zijn passagiers nauwgezet aan zijn instructies houdt. Hij is het meest menselijke type. De ander is meer van het lollige soort en denkt, dat hij tevens als gids van een toerend gezelschap moet optreden. Soms doen zijn geintjes het wel, soms zijn ze bepaald vervelend. Een derde, maar hij behoort gelukkig tot de uitzonderingen, is het type van de kleine man, die een bepaald soort machtswellust op zijn passagiers bot viert en met een grauw en een snauw indruk denkt te maken. Wee degene, die in zijn bus terecht komt. Maar de passagiers zelf? Ongeluk kig de chauffeurs, die de halsstarrige niet-doorloper in zijn bus treft, of de vlegel, die pertinent weigert zijn plaats af te staan aan een oudere passagier, of de juffrouw, wier hond een plaats bezet houdt, omdat er toch voor het lieve dier betaald wordt. Nee, zo prettig is dat ook allemaal weer niet. Enfin, wij kunnen er omstreeks 1 november nog eens rustig over na denken. En wie het tc bar wordt, moet maar een tram metje pikken naar het verleden. moderne toonaard die van materiaalbe handeling zeer verzorgd zijn en daarbij de spanning van de eerste impuls be hielden, en Anneke Höfte. de eni ge vrouw in deze mannengemeenschap, met een poëtische portretschildering. Albert Loots, van wie bij geruch te bekend was dat hij een nieuwe koers ingeslagen is, laat hier twee van zijn abstracties zien. Tezamen met het grote bloemstuk vormen zij een eenheid van karakter en schilderkunde. Tussen het laaiende bloemstuk en de beide compo sities is er eigenlijk nauwelijks verschil in zeggingskracht. Zijn nieuwe werk blijkt logisch voort te bouwen op zijn ontwikkeling. Verpoorten die we kennen als aquarillist van de havens, heeft een se rie kleur-etsen gemaakt waarin zeedie ren zijn decoratieve onderwerpen zijn. C or Hak, van wie we meestal figuur tekeningen te zien krijgen, is thans ver tegenwoordigd met een frose aquarel van een stilleven dat ons om meerdere redenen zeer wel is bevallen- erder is er «ïog werk van Klein, Clay, Hans Mulder, Rober en An- driessen. Een gedeelte van de vïs- halruimte is afgeschut voor het expose- ren van de plastiek, welke afdeling by- na twintig nummers telt. Ook hier een gast: Theo Mulder wiens Ontvoering een suggestieve verbeelding is. De por- tretkop die Jan van Borssum Buisman heeft gemodelleerd van Kees Verwey toont de plastische kwali teiten van deze beeldhouwer. De expositie blijft nog te bezichtigen tot en met 9 november. L.T. „elfportret" van de Haarlemse aehtider Verboog een van de inzendingen op de expositie van „De Groep" in de Vish.au Vandaag begint de Kinder-boeken- week. Natuurlijk hebben kinderen hun eigen boeken en de Kinder-boekenweek is speciaal in het leven geroepen om kinderen te laten zien wat er op de boe kenmarkt speciaal voor hen te koop is. Maar de Kinder-boekenweek is er niet alléén voor de kinderen. De commis- sie-met-de-lange-naam, de Commissie van Propaganda voor het Nederland se Boek, heeft dit kinderboekenfeest vier jaar geleden ook in het leven ge roepen om de ouderen en vooral de ouders en andere opvoeders wegwijs te maken in de wereld van het kinder boek. Het spreekt vanzelf, dat de lees zalen en vooral de Jeugdbibliothe ken deze propaganda ijverig onder steunen. De Katholieke Leeszaal en Bi bliotheek aan de Nieuwe Gracht in Haarlem heeft vanaf vandaag tot en met volgende week zaterdag een grote tentoonstelling ingericht van niet min der dan 250 kinderboeken. Bovendien heeft de Jeugdbibliotheek deze week in het bijzonder de nadruk gelegd op „Kin deren redden zichzelf". Vandaar, dat men vooral die boeken onder de aan dacht brengt, waarin kinderen onder moeilijke omstandigheden, zichzelf we ten te redden: een soort avonturenboe ken dus. Uitgangspunt van dit onderdeel is de figuur van Robinson Crusoë en woens dagmiddag zal Robinson Crusoë zelf naar de Jeugdbibliotheek komen om er de jeugdige abonneetjes te ontvangen. Maar die moeten dan verkleed zijn als de figuur uit een of ander boek: sprook jesfiguren, Dick Trom, Kuifje of wie men maar wil. Kinderen, die niet ver kleed zijn, mogen niet binnenkomen. Het spreekt vanzelf, dat er een tractatie aan deze feestmiddag verbonden is. Prijzen worden er niet uitgeloofd, want men kan nooit controleren in hoeverre de kinde ren zelf hun costuums ontwerpen. Maar daarom kan het nog wel zo leuk zijn. De grote tentoonstelling van kinder boeken is vooral ook voor de ouders in structief. Tegen de Sinterklaastijd wil len de ouders immers graag hun kin deren boeken geven. Maar al te vaak worden de boeken samen met het an dere speelgoed ingeslagen. Maar boeken zijn wezenlijk anders. Men moet ze met overleg aanschaffen. De bonafide boek handelaar zal daar graag bij raden. Maar veel ouders hebben schroom om een boekhandel binnen te stappen en te vragen welk boek ze voor hun kind het best kunnen aanschaffen. En vooral hebben ze schroom om desnoods de win kel weer uit te stappen wanneer ze niets van hun gading kunnen vinden. Daarom is de tentoonstelling in de leeszaal zo belangrijk. Daar kunnen de ouders op hun gemak bekijken, wat er tegen Sinterklaas op de kinderboeken markt te koop is. In ieder boek is een strookje geplakt, waarop de inhoud van het boek beschreven is en verdere ge gevens vermeld staan. Van 25 oktober tot en met 1 november is de tentoonstel ling dagelijks van 10 tot 5 uur te be zichtigen. Ook op zondag 26 oktober en op Allerheiligen. Bovendien kan men maadag, woensdag en vrijdag nog 's avonds gaan kijken, van 7 tot 9 uur. De velen, die ongetwijfeld van deze gelegenheid gebruik zullen maken, ra den wij aan meteen eens een kijkje te gaan nemen in de nieuwe jeugdleeszaal en -bibliotheek. Laat uw eigen kinderen dan eens uw gids zijn in wat langza merhand hun eigen domein is gewor den. De jeugdbibliothecaresse is voort durend aanwezig om u in te lichten in de geheimen van de tentoonstelling en van het leeszaalwerk. De tentoonstelling is dus allereerst bedoeld als voorlichting voor ouders, jeugdleiders en allen, die met de opvoeding belast zijn. Alle ten toongestelde boeken zijn in de boekhan del verkrijgbaar. Advertentie of een klein vaasje bloemen. Het is alles ware bloemsierkunst bij: BINNENWEG 18 Heemstede - Tel. 3-80-80 Voor herstel van het gebouw Bake- nessergracht 10, dat in gebruik is bij de A.J.C., vragen B. en W. van Haar lem een bedrag van 6600. Hout- en muurwerken moeten geverfd worden, wanden en deuren moeten met hard board bekleed worden, er moeten zachtboardplafonds worden aange bracht, er moet een nieuwe schoor steenaansluiting worden gemaakt, ter wijl de toiletten, de wasgelegenheid en de ventilatie verbeterd moeten worden. Ten behoeye van de brandveiligheid moeten voorts twee droogpoederappa- raten worden geplaatst. De jongelui van de A.J.C. werken zelf mee bij de verbouwing.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3