FALENDE RACING lijdt verdiende nederlaag tegen Stormvogels: 2—4 RCH-rechtsback Schoonenherg schiet in eigen doel Antilopen verliest ook de tweede ontmoeting Nederlaag voor Aurora; zege van S.C. Haarlem Actief VSV kan Limburgia baas HAARLEM ONGELUKKIG IN APELDOORN SPARTA en YYY handhaven zich Feijenoord en Rapid J.C. zetten hun opmars naar de top voort 1 Stormvogels mist, RCH benut penalty Gelijke spelen in interlands ERE-DIVISIE Twee gegadigden voor 96 mille Eerste Divisie Tweede Divisie eerste divisie semi-profs Turken „smokkelen" tegen Belgen mm KOEPERMAN NOG 4 PUNTEN VOOR VOETBAL IN HET BUITENLAND BASKETBALCOMPETITIE Nieuiv baanrecord van Alwin en Doets Tubantia's doelman streng gestraft K.N.V.B.'toto: NA 6 MAANDAG 27 OKTOBER 1958 PAGINA 7 Dravers op Duindigt Nederland verslaat de Belgen Nederland-B speelt nog een oefenwedstrijd Damtweekamp In laatste roeiwedstrijd Tegenstander gekraakt NAC—PSV a—2 DOS—Sparta 03 Blauw WitFortuna 10 FeijenoordWillem II61 v.v.v. (Van een onzer verslaggevers) Een volkomen falend RCH heeft zondag ten aanschouwen van rond negen duizend bezoekers op eigen veld een duidelijke nederlaag geleden tegen Stormvogels. Het spel van de Racing was van alle fantasie gespeend en dat gebrek werd nergens door enige goede combinatie, of door een enkel goed schot gecompenseerd. De nederlaag was alleszins verdiend, al imponeerden de Stormvogels allerminst. Slechts gedurende de eerste tien minuten was de wedstrijd aantrekkelijk. Er werd met de nodige vaart gespeeld en aan beide zijden werd met vuur om de punten gestreden. Tweemaal was het in die periode raak. Eerst scoorde centervoor Groot Sr. voor Stormvogels en vijf minuten daarna kopte Van der Lippe de gelijkmaker in de touwen. Maar daarmee hadden beide teams hun kruit kennelijk verschoten en al deed een enkel behoorlijk schot de toeschouwers even opveren, het bleef een partij voetbal zonder gehalte, slecht en troosteloos. Stormvogels scoorde nog drie maal en miste bovendien een penalty; RCH verkreeg nog een tegenpunt door een strafschop. Viertwee dus en dat betekende voor de Racing de laatste plaats op de ranglijst, want Roda Sport, dat eveneens drie punten heeft, heeft een wedstrijd minder gespeeld. Snelheid en behoorlijke combinaties kenmerkten de eerste tien minuten van de ontmoeting. Stormvogels wierp de vonk in het kruit en stelde de defensie van de Haarlemmers meteen op de proef. Maar de achterhoede doorstond die glansrijk. Voor een tweede aanval moest de Racing echter het hoofd bui gen. Groot sr. ving de bal in een doel- worsteling op en vuurde onmiddellijk. Even leek RCH beduusd door dit on verwacht snelle succes, maar het was van korte duur, want nog waren er geen vijf minuten verstreken of Krujjer Heel wat Europese landenteams zijn _'1dag in actie geweest. België kwam de nederlaag tegen het Nederlands JhJjSrfsSafiL.een gewijzigde ploeg aan en ,,7 Erootste moeite om het Turkse elftal op een gelijk spel te houden Rechtsbuiten Piters opende voor de Belgen de score na ongeveer een kwar tier spelen in de tweede helft. Negen tien minuten later zorgde de Turkse middenvoor Oktay voor de gelijkmaker. Daarvoor en vooral er na heeft de Bel gische doelman Vanderstappen „wonde ren" moeten verrichten om een Turkse zege te voorkomen. Er was tijdens de merkwaardig incident. De Turken kwamen na de rust met een verse kracht in het veld, terwijl slechts ver vanging van een speler was toegestaan tot de vierenveertigste minuut van de eerste helft. Een van de Belgen ont dekte de wijziging en maakte de scheidsrechter er op attent. De nieu we Turk moest het veld verlaten en toen haalde men bij de Turken de oude kracht maar weer van stal. Frankrijk heeft de grootste moeite gehad met een verjongde Duitse ploeg. In Parijs werd met 2-2 gelijk gespeeld, nadat de Duitsers door Rahn - thans aanvoerder - de leiding hadden geno men. Deladerière zorgde spoedig voor de gelijkmaker en in de tweede helft nam Douis de strafschop onberispelijk. Tien minuten voor het einde, toen de Fransen volkomen leeggespeeld waren, Zorgde Seeler voor de gelijkmaker. Denemarken, dat onlangs met 5-1 Van het Nederlands elftal verloor le verde in Stockholm een verdienstelijke prestatie door met 4-4 tegen de Zweden eeliik tp «melen. Tot vier keer toe namen de Zweden de leiding maar telkens kwam er een doeltreffende Deense reactie. De landenwedstrijd tussen de dravers van Nederland en België, op de renbaan Duindigt te Wassenaar gehouden, is ge- Wonnen door Nederland met 81 tegen li punten. Uitslagen. Prijs van de F.E.G.A.I. 2100 m.: 1 Jannot III (Belg.) A. Talpe. 2.59.6 1.23.9, 2 Sunny Boy, 3 Urma Nor ton. Tot. winn. 2.10, pl. 1.20, 1.40, 1.30, gek. 6.90, cov. 4.90. Stayersprijs. 2500 m.: 1 Wilschot J. M. v d Berg. 3.39.5 1.27.8, 2 Washington, 3 Walter Hollandia. Tot. winn. 20.30, pl. 3.50, 2.10, 2, gek. 50.30, cov. 4.90. Priis van Wareghem. 2100 m.: 1 Ore gon Guy (Belg.), H. Dolne. 2.55.2 1.23,4, 2 Vrijdag, 3 Oberon (Belg.). Tot. winn. 6.70, pl. 3.50, 3.40, gek. 30.90, cov. 4.70. Prijs van België. 2100 m.: 1 Night Rose (Belg.) J. Desoete, geen tijden op genomen, 2 New Quick (Belg.), 3 Urubu S. Tot. winn. 6.50, pl. 2.50, 3.10, 2.30, gek. 14.40, cov. 10.60. Prijs van Nederland. 2100 m.: 1 Sirona, N J. Bloemsaat, 2.50.9 1.21.4, 2 Quin- tus Harvester, 3 Tarantella. Tot. winn. 4.10, pl. 1.40, 1.20, gek. 2.10, cov. 6.20. A. Gehner-prijs. 2600 m.: 1 Quicksilver S, J. Wagenaar, 3.40 1.23.3, 2 Rose Marie, 3 Quatrième Poulain. Tot. winn. 12.30, Pl. 3.10, 2.10. 2.30, gek. 11.70, cov. 4.10. Prijs van Sterrebeek. 2100 m.: 1 Har- ley (Belg.) A. Desoete. 2.55.6 1.23.6, 2 Double Six M, 3 Ria Olivier. Tot. winn. 4, pl. 2.30. 2.30, 2.S0, gek. 6.90, cov. 5.70. Hollandse handicap. 1800 m. (vrije handicap)1 Sir Creston, A. J. Garring- '°n 2.07.8, 2 Marialva, 3 First Trial. Tot. Winn. 2.80, pl. 1.40, 1.50, gek. 2.40, cov. 4.10. Gouden Zweep. 2400 m.: 1 Kandahar, F. Vandeuren 2.47, 2 Mangala, 3 Comet. Tot. winn. 3, pl. 1.10. 1.10, gek. 5.60, cov. 3.40. Totale omzet f 173.557.50. Het Nederlandse B-elftal, dat zondag te Winterthur tegen Zwitserland B uitkomt, "Peelt woensdagavond ïr. het stadion De luiert te Den Bosch een laatste oefenwed- «rjjd tegen BW. kopte het leer in de doelmond, waar Van der Lippe juist op tijd arriveerde om over keeper De Graaf heen te scoren. Kort daarop verscheen Van der Lippe opnieuw voor de IJmuidense doelman, maar nu had zijn schot geen succes. Inmiddels was het spelpeil al tot een bedenkelijk niveau gedaald. En het zakte verder af. Goede combinaties wa ren er niet meer te zien en van enig ploegverband was nauwelijks sprake. Het werd een schieten in-het-wilde-weg zonder enig overleg. RCH moest het middenveld geruime tijd prijs geven, maar in de voorhoede van de Storm- pieten was het ook niet alles. Wat de middenlinie voor goeds deed, werd door de aanvalslinie te niet gedaan. Het werd een prutsen van jawelste en dat het publiek dat allerminst waardeerde, is duidelijk. Pas na een' half uur kwam er weer wat leven in. Eerst knalde rechtsbui ten De Boer voor Stormvogels de bal onbesuisd over het doel en daarna haalde back Schoonenherg met zijn hand het leer tussen de palen weg. Strafschop, zei scheidsrechter Arken bout. maar De Boer schoot te zacht en Van der Voort kon de bal wegstompen. Toch werd het nog 12, want in de laatste seconden wipte Janssen sr. het leer over doelman Van der Voort in het net. De tweede helft was een getrouwe weergave van de eerste, al speelden de Stormvogels iets sterker. Het bleef een minderwaardig spelletje, dat nauwelijks de naam voetbal kon dragen. Van den Brink liet zich een keer verrassen waardoor Doorneveld gevaarlijk werd en Van der Voort veroorzaakte enkele malen een hachelijke situatie, doordat hij de bal niet klem had. Het ram melde bij RCH, maar Stormvogels slaagde er vooralsnog niet in dat uit te buiten, mede door zijn eigen zwakke spel. Desondanks kwam er een streepje op de lijst van de IJmuidenaren bij. Back Schoonenherg meende er goed aan te doen de bal op zijn keeper terug te spelen, maar hij deed dat zo non chalant ,dat het leer over Van der Voort heen in het doel plofte. Het leek de doodsteek te zijn voor RCH. Storm vogels kon zich nog veel meer permit teren en drong de Racing geheel in de verdediging. Na dertig minuten zakte Groot sr. na een botsing in elkaar. Met tien man speelden de IJmuidenaren verder, maar RCH wist van deze nu merieke meerderheid geen gebruik te maken. Integendeel, het was Stormvo gels dat scoorde. Groot jr. gleed langs rechtsback Romviel, gaf voor en De Roer zorgde voor de afwerking. Groot fr keerde terug en doelpuntte, maar de arbiter had buitenspel geconstateerd. Het was volkomen mis m het veld en er zullen dan ook heel wat bezoekers zijn geweest, die het tweede doelpunt van RCH een strafschop genomen door Henke niet meer gezien heb ben. „Het is bar slecht", zei een KL t- supporter en wij zijn het geheel met hem eens. De vijftiende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap dammen tussen Deslauriers (wit) en Koeperman eindigde na 66 zetten in remise. De stand is nu 17-13 in het voor deel van Kceperman. Uitslagen van de Duitse competitie: West: VFL Bochum—Viktoria 04 (Keulen) 2-6; STV Horst—Borrussia (München Gladbach) 0-1. Zuidwest: FC Saarbriicken—FV Speyer 7-0; SPFR Saarbriicken—Wor- matia (Worms) 4-2. Noord: Holstein (Kiel)—Altona 93 1-0; Werder (Bremen)—Bremerhaven 93 5-1; Concordia—Bergedorf 85 1-0. Berlijn: Spandauer SV—Blauweiss 90 2-0- Rapide Wedding—Tennis/Borrussia 1-0; Südring—Hertha (Zehlendorf) 1-1; WackerHertha BSC 1-2. Zaterdag is te High Wycombe een wed strijd gespeeld tussen het Engelse amateur- team en Zuid-Afrika. De eindseore was 2—2. NAC's verdedigers beleven een hache lijk moment bij deze aanvalspoging van de PSV-er Röhrig. Op de voorgrond Kuys, die er nog helemaal niet van overtuigd is, dat de bal naast zal gaan. Ziet u scheidsrechter, door dat gat is de bal gegaan, wijzen zowel Blauwwitters als Fortunezen, toen Blauw Wit het enige en beslissende doelpunt had gemaakt en de bal dwars door het net schoot. (Van onze verslaggever) VSV heeft zich van de betrekkelijke hoge plaats, die Limburgia op de rang lijst innam niets aangetrokken en de blauw-witten met een verdiende neder laag weer zuidwaarts gezonden. Pre cies vijf minuten na de aanvang en uitgerekend vijfmaal zestig seconden voor het einde hebben de Velsenaren voor twee voortreffelijke treffers ge zorgd en daartussen in droeg Limbur gia een steentje bü tot de opvoering van de spanning door de stand twaalf minuten na de hervatting te nivelleren met een doelpunt van minder fraai ge halte, dat op dat moment niettemin zeer verdiend was. VSV verraste al direct, door het ini tiatief onmiddellijk aan zich te trek ken. Reeds in de vijfde minuut gaf van der Heijden blijk een goede kijk op de kansen te hebben. Toen Dolder de door Vendel voorgezette bal in het Limburgse doelgebied loodrecht omhoog kopte, was de Velser linksbinnen namelijk prompt ter plaatse om de neerdalende bal op de volle wreef te nemen en hard "ach ter doelman Vromen in de touwen te jagen (10). Ook hierna gaf van der Heijden blijk er zin in te hebben. Een fraaie kopbal van hem werd door Vro men gestopt maar de Limburgse goalie had geluk, toen een schot van de VSV'er even later de lat als doelwit te hebben. Limburgia kwam maar f?b'en tot een aanval van goed gehalte Het bleef in deze periode bij individu ele pogingen, die in laatste instantie, bbdig. Spaans als struikelblok hadden. Het eerste schot kwam aan Limburgse zijde pas na een half uur, toen de agressieve middenvoor Hanssen een vrije schop van de vaak vrijstaande het leder toen naar de naar binnen ge komen Hanskamp, die met een hard schot op de Haarlemse veste richtte. Het was spil Sybrandi, die het leder het laatste zetje gaf, waardoor de bal in het Haarlemse doel rolde (4-3). Na een buitenspeldoelpunt van De Vries trok AGOVV zich iets terug, waardoor een ware belegering van het Apeldoornse doel volgde en de raarste situaties ontstonden. Bij een plotselinge uitval doelpuntte Houtveen, doch de scheids rechter keurde dit doelpunt af wegens buitenspel. In de 30e minuut stelde AGOVV de zege veilig toen Hanskamp de bal omhaalde en de vrij staande Houtveen doelman Keeseman het na kijken gaf (5-3). (Van onze sportcorrespondent) Circa 5500 bezoekers bij de ontmoe ting AGOWHaarlem zijn getuige geweest van een zeer enerverende wed strijd, die in een hoog tempo werd gespeeld met twee voorhoedes, die erg onzeker waren in het positie kiezen. In de eerste helft deden beide elftallen weinig voor elkaar onder. Na de thee slaagde de thuisclub erin een veldover- wicht op de Haarlemmers te verkrijgen, waarbij de Apeldoorners Vrouwe For- tuna bovendien aan hun zijde hadden. eerste minuten van de wedstrijd verstreken met een snel over en weer flitsend spel. In de elfde minuut schoot rechtsbinnen Vreeken juist langs de paal, toen doelman Niezen aarzelde met uit- 3®n °m J*n dreigend gevbar in de kiem te smoren. Twee minuten later j speler in het strafschop- g6bi6Q op ongeoorloofde wiize aance- vallen. De bijzonder beweeglijke middfn- vooy Degenaar schoot de toegestane strafschop onberispelijk in (0-1) Direct hierna schoot Berendregt tegen de onder kant van de lat van de Apeldoornse veste. Even later miste De Vries een pracht kans in vrije positie, toen hii de bal haarzuiver kreeg toegespeeld uit een pass van Hanskamp. In de 25e minuut leidde een fraaie combinatie tussen Houtveen en De Vries tot een doelpunt van de laatste (1-1). AGOVV bleef hierna het spel beheersen zonder dat Haarlem hier effectieve pogingen tegenover stelde. Met een prachtige kopbal passeerde De Vries in de 38e minuut linksback Schilpzand en de toegestormde Hans kamp gaf de Haarlemse doelman hierna geen schijn van kans (2-1). In de laatste seconde van de eerste helft weifelde doelman Niezen wederom, waardoor rechtsbuiten Groeneveld via de binnen kant van de paal scoorde (2-2) Een paar minuten na de hervatting kwam een scherpe voorzet van Beren- dregt terecht bij Groeneveld, die zonder verwijl inschoot (2-3). Hierna gooiden de Apeldoorners er een schepje boven- op en een minuut of drie later wist Hanskamp twee tegenstanders te pas seren om uiteindelijk de bal met een hard schot in de touwen te jagen (3-3 De Apeldoorners roken na dit doel punt blijkbaar de overwinning reeds, want hun spel werd beter, maar ook feller. In de 10e minuut ondernam links buiten Jonker een snelle rush en speelde rechtsbuiten Molnar met een „gehoekt" schot afrondde. Geerlofs stond echter op zijn plaats. Tegen theetijd kwam Limburgia beter voor de dag maar verder dan een tweetal hoekschoppen binnen de minuut kwam het niet. Ook na de hervatting liep VSV hard van stapel, zonder evenwel tot succes te geraken In de Limburgse gelederen speelde de ver teruggetrokken rechts binnen Staphan een goede partij. Vrij wel elke aanval droeg het stempel van zijn scherpe kijk op de moeilijkheden. Zo leidde hfj de attaques keer op keer over rechts, waar Molnar door Pieterse te veel werd vrij gelaten. Na twaalf minuten kon Geerlofs een schot van invaller-rechtsbinnen Gerards maar ten dele stoppen. Schoon, naast zijn doelman opgesteld, trachtte de bal met het hoofd te keren, maar Romik was er als de kippen bij om de gelijkma ker aan de scorepaal te brengen. VSV versaagde niet. De Velsenaren verwierven zich gaan deweg zelfs weer de beste kansen. In dien Bredeveld zich beter had geweerd, zou de overwinning, die VSV tenslotte toch wist te grijpen, wellicht al eerder een feit zijn geworden. Dolder ver huisde hinkend naar de rechtsbuiten plaats. Vandaar droeg hij niettemin een belangrijk steentje tot de overwinning bij, door vijf minuten voor het einde een goede pass op Vendel te richten. Deze leverde de voorzet, die Bredeveld tot, basis nam van een prachtige kop bal waarop de overigens prima Lim burgse doelman het antwoord moest schuldig blijven. De laatste minuten verstreken onder hoogspanning. Delnoye van Kimbria heeft de Enci- bergloop, een wedstrijd over 6000 meter, ge wonnen in 17 min. 49.2 sec. Het Haarlemse Antilopen heeft het ook in zijn tweede wedstrijd voor de basketbalcompetitie niet tot een over winning kunnen brengen. Tegen Agon kreeg het een 65—46 nederlaag te slik ken. In de districtsklasse leed Aurora een duidelijke nederlaag tegen Argus 2. SC Haarlem bleef echter op het pad der overwinningen en versloeg de Punch-reserven. De wedstrijd Antilopen—Agon in de heren-hoofdklasse werd hoofdzakelijk gekenmerkt door het verschil in tempe rament van beide ploegen. Agon, fel en belust op de zege, Antilopen weer ver vallend in een trage spelopbouw zonder verrassingen. De Amsterdammers na men direct een voorsprong en stonden die de gehele wedstrijd niet meer af. De centrale figuur in de Amsterdamse gelederen, Blom, speelde zowel aanval lend als verdedigend uitstekend, zonder dat Antilopen hier een afdoend antwoord tegenover kon stellen. Teleurstellend was het vooral dat de Antilopen geen kans zagen gebruik te maken van het grote aantal hen toegewezen strafwor- pen. Het krachtsverschil was reeds bij rust duidelijk 3116 en ook nadien kwam de Agon-zege niet meer in ge vaar (6546). Topscores: Agon: Blom (1415), Antilopen: van Gelder (58). Dankzij Jenny van der Hoeden slaag den The White Stars-dames erin het Haags Vodo te kloppen. Rust 3725, eindstand 4341. Bij de heren-districtsklasseis was Aurora niet opgewassen tegen het Haagse Argus 2. Via een 1017 rust stand bereikten de Hagenaars een 3254 overwinning op de Haarlemse groen witten, bij wie slechts Deen op een behoorlijk peil speelde. In dezelf de afdeling bonden SC Haarlem en Punch 2 de strijd aan. Beide ploegen die in dit seizoen reeds tot goede presta ties kwamen stelden nu echter teleur. De hechte Punch-zöne maakte het de Haarlemmers moeilijk hun normale snelle aanvallen te lanceren. Waar ook het schot volkomen zoek was en de rust zienderogen uit de Haarlem-ploeg verdween, leek een eerste nederlaag niet onwaarschijnlijk. Ruststand 14—15 in het voordeel van Punch. Toen na halftime het spelbeeld hetzelfde dreig de te blijven, liet coach Hoos zijn man nen overgaan op man tegen man. Nu kwamen de openingen wel, met het gevolg dat de score een voor de sport club wat prettiger aanzien kreeg en uiteindelijk resulteerde in een 3825 zege. SC Haarlem verzekerde zich hier mee van de leiding in haar afdeling, mede omdat HOC in Vlaardingen zijn meerdere moest erkennen in ROVS. De HOC-dames deden het beter en wonnen verdiend. De volledige uitslagen zijn: Dames: ExcercitaSC Haarlem 2 1418; Antilopen 2ZBVS 14—21; The White Stars—VODO 43—31; HOC 4— HOC 5 26—5; HCK—Aurora 10—28; The TyphoonsHOC 2 2618. 'Heren: SC Haarlem 2—Sibaba (CIOS) 921; Rapiditas 2HOC 4 2336; An- tilopen 2—Flamingo's 2 29-42; Anti lopen—Agon 46—65; HCK—Antilopen 3 26-44.. HCK 2—Aurora 2 34—27 (na verlenging); AuroraArgus 2 3254; SC HaarlemPunch 2 3825. (Van onze roeimedewerker) Prachtig weer heeft de laatste roei wedstrijd van 1958 begunstigd. Het sei zoen wordt vaak aan het einde beter door de weergoden bezocht dan in het voorjaar, als een Varsity of een jubi leumwedstrijd meermalen 'n storm en regen ten onder gaan. Tien scullers profiteerden hiervan en in de eerste divisie zag Leo Prins, als i eerste in deze lange afstand-skifkamp in Ouderkerk gestart, zich geschaard tegen over een fel roeiende Wim Kels, die met zijn jeugdig enthousiasme de ietwat traag roeiende Prins op de 2e j helft van de baan volkomen de loef af- stak. Kels liet zich in het geheel niet intimideren, ook niet tijdens een nete- lige positie in de S-bocht, waarbij I Groonheim van Poseidon een gevaar- j lijke manoeuvre te krap in tijd nam en Kels en Reiding de kant injoeg. 1. Kels (Willem III) 28 min. 42.8 sec.; 2. L. Prins (W. III) 31 min. 05.8 sec.: 3. L. Reiding (Willem III) 31 min. 37,2 sec.; 4. S. Groonheim (Poseidon) 31 min. 45.- sec I:i de 2e divisie toonde Doets van Cornelis Tromp ook in de overnaadse skif zijn mannetje te staan, alhoewel j hij in Alwin van Willem III en Voorn van RIC danige tegenstanders vond. Met 31 min. 47.4 sec. vormden alwin en Doets een dead-heat. een wonderlijke presta tie na een half uur roeien. Maar het bleef hier niet bij: het baanrecord van 1954, gemaakt door Leo Prms in 32 min. 06.4 sec. 5- M. Visser (Poseidon) den omlaag. Een extra applausje ont ving de lichtgewichtroeier Voorn -an RIC, die met zijn 62 kilo slechts 5.6 sec. na de winnaars finishte en ook beneden de oude tijd bleef. 4. J. H. Edens 32 min. 06,4 sec. 5. M. Visser fPoseilon) 33 min. 44,2 sec. Achter tralies jullie, zo besloot Dick Bessem, de directeur van het Olympisch Stadion, nadat het publiek de vorige week na DWS/ADOS het veld opge stormd was. Het lijkt wel Zuidamerikacns. De doelman van de Hengelose club Tu- bantia is door de strafcommissie van de KNVB tot 1 januari geschorst. De doelman, aan wie reeds eerder een voorlopige schor sing was opgelegd, dankt deze straf aan zijn natrappen in de wedstrijd TubantiaOlden- zaal op 14 september j.L De spil van Olden- zaal werd toen zodanig gewond, dat deze vijf weken in het ziekenhuis moest worden behandeld. iiiiiiifiiiiiiiiiiiitiiiiiiriitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiii! NAC: LazaromsVan Gastel, Van Over- beeke. PSV: Kruiver, Fransen. 10.000 Rapid JCADO 60 Rapid JC: Hanneman (2x). Loo (2x), Lem (2x). 8000 NOAD—DWS/A 2—2 NOAD: Bennaars, Van Osch. DWS (A): Kick, Den Oude. 8000 Sparta: De Vries (tx), Geel 21.000 Blauw Wit: Van de Berg. 18.000 EnschedeElinkwijk 22 Enschede: Van der Wel, Janssen. Elinkwijk: Kruin, De Jong. 8000 Feijenoord: Van der Gijp (Sx), Moulijn, Rijvers, Meijers. Willem 11: Van Elderen. 1,5.000 MVV—Ajax 1—4 MVV: Rutten. Ajax: Snoeks (tx). Den Edel, Bleijenberg12.000 SHS-WV SHS: Hunt ink. Sparta Feijenoord Rapid J.C. D.O.S. Enschede P.S.V. D.W.S./A. M.V.V. S.H.S. Fortuna Ajax Blauw Wit A.D.O. Elinkwijk N.A.C. N.O.A.D. Willem II DOS is afgevallen van het leiderstrio. Het verloor thuis tegen Sparta, met wie het de eer van de rang lijst aan te voeren, moest delen. Met niet minder dan 03 werd de landskampioen op eigen terrein versla gen. Sparta en VVV delen nu de eerste plaats, want VVV presteerde het om SHS op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. Zoiets is men in Den Haag niet gewend. Sparta en VVV worden overigens fel bedreigd en, gezien de resultaten vkn gisteren, zijn die achtervolgers van kwaliteit. Feijenoord en Rapid JC, die het leidende duo op de hielen zitten, kwamen namelijk elk tot zes doelpunten. Feijenoords voorhoede liet zelfs voor de derde achtereenvolgende keer een half dozijn doelpunten aantekenen. Nu werd Willem II het siachtoffer van de Rotterdamse sterrenvoorhoede. Rapid schoot zes bressen in de verdediging van ADO, ook een opmerkelijk feit. DOS deelt vervolgens met Enschede de vijfde plaats. Beide ploegen hebben twee punten achterstand. Enschede kwam namelijk niet verder dan een hoogst teleurstellend gelijk spel tegen Elinkwijk. PSV deed het overigens nog slechter door van NAC te verliezen. Die overwinning was voor NAC de eerste triomf in het seizoen. Even verrassend was de neder laag van MVV tegen het de vorige week zo fel becriti- seerde Ajax. Daar voorts DWS-Amsterdam tegen NOAD niet verder kwam dan een gelijk spel, deelt de Amster damse combinatie met PSV en MVV de zevende plaats met een achterstand van 3 punten op het leidende tweetal. De clubs van de onderste helft van de ranglijst heb- en zich geducht geroerd, zoals U wellicht al hebt op- emerkt. Wij vertelden immers al van de overwinning yan Ajax, de gelijke spelen van NOAD en Elinkwijk en van de zege van NAC. Voorts zegevierde Blauw Wit tegen Fortuna. Het gevolg van al die resultaten is, dat Willem II met stadgenoot NOAD de laatste plaats deelt. De Tilburgse voetballiefhebbers zullen niet opge wekt kijken. Vreugde heerst wel in Volendam, waar men de zevende achtereenvolgende triomf van de plaat selijke „helden" kon vieren. Nu werd met niet minder dan 52 gewonnen. Na zeven wedstrijden heeft Volen dam de fraaie en veelzeggende doelcijfers 204. miniii ii li in minim minimi iuiuiniiiiiiiiiii min minimum Nog heel even en de voetbalpool van de K.N.V.B. zal voor de eerste prijs van de wekelijkse toto een bedrag van een ton uitkeren. Deze week blijft de top- prjjs er nog juist onder, namelijk f 96.075. Overigens een niet te versmaden bedrag. Tot nu toe hebben zich nog maar twee liefhebbers voor die prijs gemeld. Zii hebben elk veertien punten weten te verzamelen. Voor de tweede prijs is de belangstel ling groter. Vijftig deelnemers hebben reeds laten weten, dat zij dertien pun ten hebben vergaard. Zij zullen het be drag van f 41.175 moeten delen. Aan de toto hebben deze week 247.375 goklusti gen deelgenomen. Zij brachten de res pectabele som van f 343.124 in het laatje 9 3 9 3 9 8 9 2 1—2 <2x). 25.000 1 13 22—11 1 13 18—11 I 12 29—14 2 12 25—13 3 11 19—13 8 11 18—15 3 16—10 2 10 15—11 2 10 20—16 4 9 19—19 4 9 11—16 4 8 17—15 5 8 18—21 5 7 14—27 5 6 14—23 5 5 15—24 6 4 16—32 6 4 15—30 De Nederlandse amateur-wielrenner Moo- lenijzer heeft zaterdagavond in Brussel een internationale afvalwedstrijd over 12 ron den gewonnen. Capteln eindigde als ne gende. A. VolendamFortuna (VI.) 5—2 LeeuwardenHelmond 30 ZFC—DFC 4—0 BVVWageningi i 96 Eindhovende Graafschap 4I AGOWHaarlem 5—3 VSVLimburgia 21 Alkmaar— SW 0—2 Volendam 7 7 0 0 14 204 ZFC 7 5 0 2 10 19— 9 SW 7 4 2 1 10 14— 9 AGOW 7 4 12 9 16—12 Leeuwarde 7 4 0 3 8 1710 Limburgia 7 3 2 2 8 1210 Helmond 7 4 0 3 8 16—14 Alkmaar 7 4 0 3 8 17—17 VSV 7 2 2 3 6 18—17 Fortuna VI. 7 3 0 4 6 12—18 DFC 7 2 1 4 5 .4—17 Wageningen 7 1 3 3 5 1315 Eindhoven 7 2 1 4 5 1014 Haarlem 7 2 0 5 4 14—38 De Graafschap 7 1 2 4 4 9rc BVV 7 1 0 6 2 7—18 B. Hermes/DVSRigtersbleek 31 HVC—Heracles 1—3 RCHStormvogels 21 SittardiaExcelsior 30 Vitessede Volewijckers 10 GVAVKFC 3—3 HelmondiaRBC 01 Sittardia 7 5 2 0 12 20— 5 Hermes/DVS 6 4 2 0 10 17— 8 RBC 7 4 1 2 9 16- 10 GVAV 7 4 1 2 9 17—13 HVC 8 4 1 3 9 19—18 Stormvogels 6 3 1 2 7 13— 9 Excelsior 6 3 1 2 7 109 Heracles 6 3 1 2 7 1615 Vitesse 7 2 3 2 7 1012 De Volewijckers 7 2 1 4 5 12—15 KFC 6 1 2 3 4 8—14 Helmondia 7 1 2 4 4 8--11 Rigtersbleek 7 2 0 5 4 '422 Roda Sport 6 1 1 4 3 819 RCH 7 115 3 11—19 A. DOSKO—ONA 3—2 De Valk—DHC 0—4 USVWilhelmina 51 XerxesVelox 22 EBOH—Zeist 4—<1 't GooiBaronie 2—3 DH- 7 4 3 0 11 i5— 3 Hilversum 6 5 0 1 10 174 Velox 7 4 2 1 10 11— 7 •t Gooi 7 4 1 2 9 13—10 EDO 6 3 1 2 7 14—11 De Valk 6 3 1 2 7 9—9 Longa 7 3 1 3 7 89 UVS 6 2 2 2 6 10— 9 EBOH 7 3 0 4 6 9—12 ONA 6 2 12 5 10—10 Xerxes 6 1 3 2 5 911 DOSKO 6 1 2 3 4 7—11 Wilhelmina 7 2 0 5 4 1521 De Baronie 7 2 0 5 4 816 Zeist 7 1 1 5 3 7—19 B. FECOosterparkers 2—0 VeendamRheden 1—1 NECOldenzaal 01 Go AheadVelocitas 10 Zwartemeer--Enseh. Boys Z0 HeerenveenBe Quick 13 TubantiaZwolse Boys 32 Go Ahead 7 6 1 0 .3 19— 6 Be Quick Gr 7 3 3 1 9 22—13 Tubantia 6 2 4 0 8 12—10 PEC 7 3 2 2 8 14— 9 NEC 7 3 2 2 8 10— 7 Velocitas 7 2 3 2 7 1310 Zwolse Boys 7 3 1 3 7 11—11 Rheden 8 2 3 3 7 1212 Zwartemeer 6 3 0 3 6 011 Oosterparkers 7 3 0 4 6 10—18 Veendam 7 2 2 3 6 915 Enschedese Boys 7 1 2 4 4 11—13 Hc eren veen 7 0 4 3 4 616 Oldenzaal 6 1 1 4 3 816

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7