Kardinaal Angelo Giuseppe Roncalli opvolger van Pius XII Eerste zegen Urbi et Orbi een onvergetelijk ogenblik Pauskroning 9 november Radioboodschap van de II. Vader tot de wereld Heilige Vader benoemt nieuwe kardinaal: mgr. Di Jorio Habemus Papam! i f Vreugde in Sotto II Monte Oproep tot vrede en eendracht en gerechtigheid voor alle klassen Spoedig bijeenroeping van Consistorie Auto onder trein 4 Het weer. ■i VAN HET OPENGESTELD CONCLAAF UIT Ookkumer Vlaggen Centrale Dokkum Enkele uren na Pauskeuze .WOENSDAG 29 OKTOBER 1958 82sfe JAARGANG No. 30050 5? (Van onze speciale verslaggever Fred Thomas) „Habemus Papam!" Wij hebben een Paus! Dit onvergetelijke moment was het loon voor het volhardend wachten der honderd duizenden, gisteren in het vallend duister verzameld op het St. Pietersplein. Want de rook, die om acht minuten over vijf boven de Sixtijnse schoorsteen kortstondig zichtbaar werd, was zo onduide lijk gekleurd, dat van een algemeen enthousiasme geen ogenblik sprake was, integendeel, een neerslachtig: nero, nero!, zwart, zwart!, van mond tot mond ging. Sommigen wendden zich reeds om, men keek elkaar vragend aan, de meesten echter besloten te wachten tot hopelijk een tweede scheut rook evenals de vooraf gaande malen aan alle twijfel een einde zou maken. Maar er kwam niets meer, en dit was naar velen meenden een gunstig iets. Zo bleef men staan wachten en kijken, speurend naar enig hoopgevend teken. Met de minuut steeg de spanning. Kwart over vijf werd vooraan gejuicht, gewuifd, over en weer naar de colonnade; wist men daar méér? Half zes. De lichten op het plein gingen aan, plichtmatig. Er kierde echter ook licht achter de vensters van de Zaal der Zegeningen, de grote loggia van de St. Pieter! Ook dit was een aanwijzing! Tot even voor zessen militaire formaties, de muziek met brandende toortsen, opmarcheerden voor het front der basiliek. Nu was er zekerheid. En inderdaad, het volgend moment zwaaiden de deuren open achter het middelbalkon. Er viel een stilte, waarin men de fonteinen hoorde ruisen. De hoge nis van de loggia vulde zich met beweging, kleuren, personen. En eindelijk weerklonk een stem in de microfoon, die helder en duidelijk het geheim van het conclaaf prijsgaf, de wereld de naam noemde waar zij drie lange dagen op had gewacht: Angelo Giuseppe Roncalli, Johannes XXIII. Drie broers en één zuster van H. Vader zgn nog in leven Paus Johannes XXIII heeft vanmorgen vanuit het con claaf, dat om tien uur officieel opengesteld is, een radio boodschap tot de wereld gericht. De Heilige Vader riep op tot vrede en eendracht tussen de volkeren en gerechtigheid voor alle klassen. De toespraak in het latijn, duurde twaalf minuten. Daarna gaf de Paus zijn apostolische zegen, aldus meldt Reuter. Op de dag van de kroning van Z. H. PAUS JOHANNES XXIII Drie doden Mgr. Dell'Aqua, prefect van de Pauselijke ceremonieën, omarmt de nieuw gekozen paus Johannes XXIII (Telefoto). Antilope suède damesjasjes Rustig weer BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertentie! 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tei. 4790 Bijkantoor en Red. Dmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Öirectle: 3. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs, H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mllllmeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 GROTE VREUGDE OVER NIEUWE PAUS JOHANNES XXIII aus Johannes XXIII in de pauselijke kledij, onmiddellijk na de ver- kiezing gefotografeerd door de officiële fotograaf van het Vaticaan. iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Paus Johannes XXIII zal waarschijn lijk worden gekroond op zondag 9 no vember, zo verneemt U.P.I. uit Vati caanse kringen. Volgens traditie wordt een paus gekroond op een zon- of feest dag na zijn verkiezing, maar 'iet is onwaarschijnlijk dat men nog vóór Al lerheiligen of vdör zondag 2 november gereed kan komen met de vereiste uit gebreide voorbereidingen. Buitenlandse staatshoofden die de kroning zouden willen bijwonen, moeten ook de gele genheid krjjgen hun reis naar Rome te organiseren. De eigenlijke kroningsplechtigheid ge schiedt op de buitenloggia van de St. Pieter, waar de oudste kardinaal-diaken de paus de tiara opzet, onder het uit spreken van ie woorden: „Ontvang de driekroon en weet dat gij de vader der vorsten zijt, leider van de wereld en plaatsvervanger van Jezus Christus". Overigens heeft de paus alle bevoegd heden die aan zijn ambt zijn verbonden vanaf het ogenblik dat hij in het con claaf na zijn uitverkiezing zijn jawoord heeft gegeven. IIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Ook in het dorp waar de nieuwe Paus het levenslicht zag, Sotto il Monte in Noord-Italië, heerst grote vreugde. Er is tot diep in de nacht feest gevierd, compleet met vuurwerk. In het dorp, waar Johannes XXIII sinds zijn terug keer in Italië in 1953 steeds zijn zomer vakanties heeft doorgebracht, wonen nog drie jongere broers van de Heilige Vader. Het zijn kleine boeren, die nog steeds werken. Saverio Roncalli is 75 jaar. Hij is getrouwd, maar heeft geen kinderen. Alfredo, 69 jaar, is vrijgezel. Giuseppe, die 64 jaar is, heeft tien kin deren. Een vierde broer, Giovanni, is in december gestorven. Hij liet acht kin deren achter. Paus Johannes XXIII heeft vier zusters gehad, van wie er nog één, Assunta, in leven is. Zij woont bij haar dochter in „Klein Stalingrad", een communistische voorstad van Mi laan en is 72 jaar, aldus meldt Reuter. Gisteravond werd zij staande gehou den door een priester. „Uw broer is Paus geworden," zei hij. Toen zij over haar verbazing heen was, vertelde zij de priester, hoe haar moeder, toen de huidige Paus op 11-jarige leeftijd naar het seminarie wilde, een dag erop uit is geweest om financiële steun te vragen bij vrienden. Zij kwam thuis met twee lire, zo meldt U.P.I. De Paus hield met heldere en krach tige stem zijn toespraak vanaf zijn troon in de Sixtijnse kapel tot de kardi nalen. Hij begon met een groet aan de bevolking van zijn geboorteplaats en die Van Venetië, waarvan hij patriarch was. Een bijzondere groet richtte hij tot bis schoppen en geestelijkheid in die landen ..waar zij geen vrijheid van godsdienst genieten". Tot alle regeerders der volkeren richt te hij een oproep tot het bewaren van harmonie, eensgezindheid en vrede, en tot het bevorderen van het wederzijds Vertrouwen. Zij moeten er op uit zijn be vrede te bewaren, aldus de Paus, op- bat de mensenfamilie in vrijheid kan leven. Vrijheid kan alleen voortkomen üit de rust van de vrede, vrede heeft 2Ün oorsprong in de ziel. De H. Vader bracht tenslotte hulde *an zijn voorganger, Pius XII, en diens «onvermoeide werken voor de verdedi- 8'hg van de menselijke persoon en de eendracht tussen de volken". Advertentie ylagt geheel katholiek Nederland natuurlijk met de officiële Pauselijke vlag (met tiara en sleutels). Postbus 14 Tel. 05190-385. bij geen gehoor 779 of 603 Heemstede (N.-H.) Dreef 44 Tel. 02500-38459 Voor de zesde maal had zich de tij- stroom der eindeloze mensenmassa's uit heel de stad naar de St.-Pieter be wogen, het enorme ruimte-bassin in de omvatting der colonnaden in korte tijd gevuld: een menigte van naar schat ting verscheidene honderdduizenden ge spannen aandachtig bijeen, in de ban van de ontknoping, het naderend his torisch moment. Nog altijd niet zeker van de situatie, twijfelend tot het laatst aan de betekenis van het rook signaal. Het was of alles in de span ning deelde, het licht aan de hemel aarzelde, de wolkenloze avondlucht wonderlijk transparant. De beelden op de colonnaden schenen in afwachting, heel het decor van koepel, fagade, ko lommen had op dit uur iets van roer loos verbeiden, hield als het ware de adem in. En weer signaleerden w|j de reeds vertrouwde verschijnselen: het donkere zwermen van trekvogels, een eerste ster, die opkwam, terzijde van aft hoepel trillen bleef. Een vliegtuig, "L,8 ?ver vloog. Een rood lichtje, zendmast1 °P de p van de verre rnnkiic^if.i,nuuur VGrlieP tussen het rnnr-i-Sf boven de ruimte van het rWrin aen 1 ogenblik dat zich de vTtua=,eL1gr0te loggia openden. ïïvverloop waarin het oog der verbeelding tastte naar wat zich af spelen mocht achter de donkere mu- ren, de geloken ogen der vensters van het complex, waar binnen op dit uur de beslissing gevallen moest z|jn, in de uitzonderlijke sfeer van de Sixtijnse kapel, verheven, majesteite lijk, schier bovenaards, zich het V® Hf,tUge Vader heeft gisteravond, Tik HT?" zijn verkiezing, mgr. T°'..de secretaris vkn het Conclaaf, tot kardinaal verheven. Daar mee heeft hij een oude traditie hersteld, welke Pius XI en Pius XII niet heb ben gevolgd. Mgr. Federico Callori di Vignale, die opperkamerheer was en gouverneur van het Conclaaf, is tot majordomus benoemd. Die functie is jarenlang vakant geweest. Mgr. Nasalii Rocca di Cornegliano is tot opper kamerheer benoemd. Daar Paus Pius XII zich zeer sterk bezig gehouden heeft met het leraars ambt zijn gedurende Zijn pontificaat vele bestuursfuncties in de Kerk open gevallen Deze behoeven dringend aan vulling, aldus heeft dr. L. Casimiri hoofd van de Vatikaanse persdienst' volgens het K.N.P. verklaard. Volgens de Constitutie „Vacantis Apbstolicae Sedis" zijn behoudens de kardinaals functies alle posten bij het Vatikaan vervallen. Uitgezonderd zijn die van groot-poenitenciër en die van kanselier van de H. Roomse. Kerk. De eerste functie vervult kardinaal Canali, de tweede echter is dezer dagen vrij ge komen door de dood van kardinaal Costantini. Het College van Kardinalen heeft mgr. Tardini in zijn post van pro secretaris der staatssecretarie tijdelijk bevestigd, maar dit neemt niet weg, dat de eigenlijke functie van staatssecre taris bij het Vatikaan onbezet gebleven is, sinds de dood van kardinaal Mag- lione in 1944. Tenslotte Is er de kwestie van de kardinaalsbenoemingen. Men is er in Vatikaanse kringen wel algemeen van overtuigd, dat de nieuwe Paus spoedig zal overgaan tot het bijeenroepen van een Consistorie om het College van Kardinalen aan te vullen. Hun aantal immers is inmiddels geslonken tot 53, van wie er verschillenden zeer oud en gebrekkig zijn, terwijl er twee niet in staat zijn hun zo belangrijke werk zaamheden uit te oefenen. En zoals het ging onder het pontificaat van Pius XII, zo houdt nog altijd de veronderstelling stand, dat de Paus er goed aan zou doen het College van Kardinalen uit te breiden van 70 op 100, aldus meldt het K.N.P. Maar het is de vraag, of de nieuwe Paus deze stap al zo spoedig zal nemen. Op een particulier overpad bij St.- Pancras, tussen Heerhugowaard en Alk maar, is vanochtend een personenauto onder de trein van 10.46 uur uit Heer hugowaard, richting Amsterdam ge raakt. Er zijn volgens de eerste be richten bij dit ongeval vermoedelijk drie doden te betreuren. Een van de beide hoofdsporen op dit baanvak is ver sperd. Het treinverkeer vindt over en kel spoor doorgang. laatste ritueel voltrok. Een vage voor stelling van rood en purper, dat in eerbied boog, ten overstaan van Mi chelangelo's Laatste Oordeel, obediën- tie brengend aan de zojuist gekozen Soeverein, op het woord van zijn toe stemming bekleed met de volheid der pontificale macht, zuil der waarheid middelpunt van de tijden. Eén van de een en vijftig zoeven, naar voren gebracht ,,in vrijheid van geest en met onbezwaard geweten", thans ge reed om naar buiten te treden, ais Drager der sleutelmacht naar buiten in de avond, ten aanschouwen van de wachtende menigte, van heel de wereld. Even oor het slaan van zes werd de beslotenheid van het Conclaaf be ëindigd. In de geopende deuren van de middelste loggia, achter 'n balustrade van 't balkon verschenen de kardinalen Tisserant en Micara, deken van 't col lege en vicaris-generaal van het bis dom Rome- En met hen de eerste diaken, de machtige kardinaal Cana li, die met krachtige stem in de mi crofoon, echoënd naar alle zijden, het „Habemus Papam!» verkondig de. Even scheen het of op de namen, die hij plechtig noemde, een stilte volgde, een verrast zwijgen, de hon derdduizenden op het plein het grote een ogen'dik verwerken moesten, er vertrouwd mee geraken. Dus toch een Italiaan. Geen Romein, geen stadgenoot als de vorige Paus, Pa- célli. Patriarch van enetic. Precies ais Sarto, Pius X, de Heilige Paus. Het was of men wikte en woog. Tot opnieuw de vreugde Habemus Pa pam! baanbrak, gejuich en ap plaus. Handen, hoeden, zakdoeken, die wuifden. En eindelijk de klok ken van de St.-Fieter, die nu boven alles uit hun stemmen verhieven, de bronzen galm een antwoord der eeuwigheid. De kardinalen trokken zich terug. Over de balustrade werd een tapijt uit gehangen. Het pauselijk wapen als de coratie, statig hoog omzoomd. In het strijklicht van fjlrn- en televisielampen vloog een schichtige duif, spierwit voorbij. Wolken van donkere vogels te voren in de lucht, tnans een eenzame vogel, hagelblank, laag over de hoof den. En de Romeinen, zo van ouds in vogels gelovend, in nun verschijning, symboliek, ontging het niet. Op de wit te vogel zou de witte Paus volgen, nu in hetzelfde moment. De militaire for maties Gendarmerie en Grenadiers van het Italiaanse leger, als hommage present, de Palatijnse garde, even later uitgerukt stonden stram en brachten het saluut. Voor de geopende vensters ter weerskanten van de loggia verdron gen zich gezichten, het wemelend rood van bonnetten en pellerine: kardinalen, prelaten, hoge functionarissen, het puik der hiërarchie. Dan stuwde ook het middenbalkon vol beweging en kleur, dominerend rood en zwart. Dan zwol het gejuich van alle kan ten aan. II Papa! II Papa! riep een hoge kinderstem. En van alle kanten weerklonk het Viva il Papa, il Papa! In het midden van het balkon sche merde een witte gestalte, voor de meerderheid der juichende nauwe lijks te onderscheiden, zo ver af, een lichtende vlek, een stip. Maar allen zagen het, begrepen het, wisten het. Rome, de Kerk, de wereld had een Paus. Daar stond Hij voor hen, Jo hannes XXIII, gebarend, groetend, de armen gestrekt voor de eerste zegen. Uit de microfoon klonk het Confi teor. En even later een volle, krach tige stem, die langzaam en nadruk kelijk de woorden van de zegen uit sprak. De zegen Urbi et Orbi, de stem van de Paus, de eerste zegen van de Paus. Een stem in de oren, een naam in het begrip: Johannes XXIII. De menigte boog het hoofd, maakte het teken des kruises. Zeer velen kniel den neer. Een ogenblik, dat niemand zou vergeten, Opperherder en volk ver enigd in dit eerste contact, twee ge heven handen, 300.000 gebogen hoofden, de zegen Gods daalde over dit samen zijn, zuiverend, sterkend, heiligend, die zich meedeelde aan de Kerk, bestemd voor heel de Christenheid, omvattend de ganse aarde. Terwijl de H. Vader zich na de zegen terugtrok, speelde de muziek de Pausmars. De menigte ver breidde zich, de massale aftocht ook nu ordelijk en rustig, tegelijk bijna plechtig, heel die voortstromende, don kere mensenmassa, verhuld ih het fluï dum van de zegen, die men met zich nam naar z|jn woning, zijn familie, zijn milieu. Op dit ogenblik kwamen de Romeinse kranten de terugkerenden reeds tegemoet met extra edities: grote koppen, portretten, beschrijvingen, het eerste commentaar. Het nieuws ver breidde zich snel in de miljoenenstad, waar trouwens ook zeer velen het ver loop in radio en TV hadden gevolgd. En thans gaat Rome zich opmaken voor de slotgebeurtenis, de kroning van de nieuwe Paus, ten teken dat het Heilig College hem uitverkoren heeft de tiara te dragen. Als vader van vorsten en koningen, zoals de formule luidt, als leider van de aardse wereld, als plaats vervanger van onze Heer Jezus Chris tus, aan wie de eer en glorie in eeuwig heid is. Een grootse, glorieuze plech tigheid, die zich afspelen zal in de Basi liek van St.-Jan van Lateranen, echter uitsluitend een formaliteit, die aan de betekenis, de status, de macht van de Paus niets meer kan toevoegen of toe doen. Deze immers werden gerealiseerd gistermiddag in de beslotenheid van het Conclaaf, op het ogenblik dat Ange lo Giuseppe Roncalli, patriarch van Venetië, gekozen door het H. College tot Paus van Rome, zijn toestemming gaf. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162) Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op vele plaatsen mist of laaghan gende bewolking. Overwegend droog weer. Weinig wind en ongeveer de zelfde temperaturen. Zon: 7.30-17.17. Maan: 19.07-10.04. max. neersl Station Weei temp. .af gel gistereD 2A uur Stockholm geheel bew. 11 0 Oslo mist 11 0 kopem. zwaar bew. 11 0 Londen motregen 11 0.1 Amsterdam mist 11 0 Brussel mist 9 0 Luxembui mist 14 0 Parijs mist 12 0 Nice onbewolkt 20 0 Berlijn zwaar bew. 11 0.1 Frankfun geheel bew. 6 0 München rr otregen 6 0.3 Zürich geheel bew. 7 0 Genève geheel bew. 7 0 Locarno onbewolkt 16 0 Wenen licht bew. 11 0 Innsbruck mist 13 0 Rome onbewolkt 21 0 De plotselinge vreugde over de nieuwe Paus zo kort na de rouw om de overledene heeft iets vreemds. Toch is het hoegenaamd geen schending van de nagedachtenis van Pius XII om aan die vreugde ongeremd uiting te geven, want zij is rechtmatig en reëel: Habemus Pa pam, wij hebben (weer) een Paus! Het doet denken aan de even reële maar in zijn ogenblikkelijke twee zijdigheid moeilijker te verwerken roep „le roi est mort, vive le roi de koning is dood, leve de koning", een roep die in de historie telkens geklonken heeft zo vaak een gestor ven vorst onmiddellijk door een zoon of andere bloedverwant kon worden opgevolgd. De vergelijking is niet misplaatst, want in het pausschap openbaart zich een monarchaal element. Krachtens goddelijke beschikking is er altijd ge weest en zal er altijd zijn een een ling, die de herder der herders is en in de zaken van geloof en zeden het laatste woord spreekt. Maar met de wereldse monarchen is er een wezen lijk verschil, dat in de zojuist geko zen bewoording trouwens al is neer gelegd. Hij is geen heerser maar her der en leraar. „Hoofd der gehele Kerk" zijnde is hij tevens „dienaar der dienaren Gods". Het paradoxale samentreffen van beide kwalificaties in de volledige betiteling van de Paus wijst op de ondoorgrondelijke hoog heid van het ambt die in beginsel een hoogheid uit genade is. De aan dit ambt verbonden ver antwoordelijkheid is onpeilbaar. Spe ciaal in deze tijd, is men geneigd daaraan toe te voegen. Maar men wil het liever niet zo stellen, want het klinkt verdacht gemeenplaatselijk: van haast iedere tijd kan worden ge zegd dat hij moeilijker is dan de voorbije. In een of ander opzicht is of lijkt dat altijd waar. Maar in ieder geval mag deze tijd worden geken merkt als een periode van kentering, zorgwekkende ontwikkeling en rechtsvertreding op grote schaal. Steeds meer volkeren komen tot mondigheid, de wetenschappen althans de natuurwetenschappen bloeien; een zich steeds „vervolma kende" techniek is tot iedere vernie tiging in staat en zoekt een min of meer positieve uitweg in overmoe dige verovering van de kosmos; er is een onvrije wereld waarin volgens een perfect georganiseerd systeem aan de mensen juist die rechten wor den ontnomen welke eigen zijn aan de menselijke waardigheid. Maar deze ontwikkelingen roepen andere op: er is tegelijkertijd een streven naar solidariteit, menselijkheid en godsdienstige zekerheden. In die veel heid van wereldomvattende ver schijnselen staat de wereldkerk als een toevluchtsoord en als een bezie lend centrum met een vaste oriënta tie op de beloofde heerlijkheid. Evenals zijn betreurde voorganger met zijn fenomenale eigenschap pen zal de nieuwe opperherder als een man van deze tijd maar in functie van Gods eeuwig heilsplan moeten leren en leiden. De Kerk deelt in haar tijdelijke gestalte in de ontwikkeling van de wereld. Er is buiten de afsluiting door godlooche nende machten een ongekend wijde openheid, waar het christendom on danks de steeds werkende tegen krachten kan binnentreden. Er zijn in de van ouds christelijke landen haarden van nieuwe bezieling met een verlangen naar nieuwe vormen. Zoals de bisschop in zijn diocees, zo zal de nieuwgekozen eerste bisschop der wereld op dit alles krachtens goddelijke roeping moeten toezien. De gelovigen maar ook zeer vele niet-leden der katholieke Kerk zul len lering en leiding verwachten van een herder die geen heerser is, van een gekroonde die los staat van alle aardse machten. Met het kiezen van de patriarch van Venetië tot Paus is, anders dan som migen hadden verwacht, niet met de traditie gebroken dat een Italiaan tot de stoel van Sint Petrus wordt geroe pen. Johannes XXIII zoals zijn naam zal luiden, is reeds bejaard, maar be zit, te oordelen naar zijn levensloop, meerdere kwaliteiten die naar mense lijke maatstaf gemeten bijzondere ge schiktheid garanderen voor zijn ver antwoordelijk ambt. Hij wordt be schouwd als een man die, de stromin gen van deze tijd terdege kennend, begrip heeft voor verandering en ver nieuwing. Het ligt in de verwachting, dat zijn pontificaat zich daardoor zal gaan kenmerken. Overigens beeft een beoordeling van persoonlijke eigenschappen en be kwaamheden voor de gelovige maar een betrekkelijke zin. Wij hebben te vertrouwen op de leiding van de Geest, de bovenmenselijke waarborg voor de leiding van Gods Kerk. Wij hebben te bidden, dat de nieuwe op perherder een krachtig en zuiver in strument zal zijn. Zuid-Afnka In Johannesburg z|jn gisteren enige Afrikaanse vrouwen ver oordeeld, die gearresteerd zijn in ver band met betogingen tegen het dragen van persoonsbewijzen. Drie vrouwen kre gen drie maanden en een vrouw vier maanden gevangenisstraf. Gisteren zijn 122 arrestaties verricht e sinds vorige week, toen de betogingen begonnen, bri- na 2.000. (Rtr.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1