Na overneming Nederlandse ondernemingen Soekarno: „Geen betaling dan na teruggave van West-Irian „Wij hebben de Nederlanders in hun achillespees Blauwbaard" Gufler bekent vier moorden r—Willem Ruys ub ico mr;wg Auto met 6 jongelui in bocht geslipt en tegen een boom gebotst 2 doden, 3 zwaar gewonden Speculaties over mogelijke verkorting van diensttijd met twee maanden Geen teken van leven meer van Portugese vliegboot na noodlanding op hoge zee 19 DODEN bij brand in Montreal St. Hubertus-slipjacht in Leusden Ag De 37 worden in volle zee over gezet Berichten over Consistorie onge grondgenoemd Autobus botst op personenwagen Britse burgers op Cyprus krijgen vuurwapens Vliegtuig heeft 36 inzittenden Geheime dienst in Amerika biedt oplossing Twee auto's na aanrijding het rijwielpad op Het weer Verstekelingen naar Nieuw-Guinea Paus zendt telegrammen aan afwezige kardinalen n Meer dan 1000 kleding stukken van vrouwen in zijn woning Hoela-hoep-wedstrijd vergde te veel van meisje TRAGISCH ONGELUK TE SOESTDUINEN Mei volgend jaar wordt het rapport der studiecommissie verwacht ONDANKS ALLE NASPORINGEN Twee Amsterdammers bij Wesel gearresteerd Schuld van f 1.800.000 aan belastingen? Enkele duizenden guldens armer bij roulette-spel Wielrijder omgekomen één chauffeur ernstig gewond Drie voetbalpool- zaken binnenkort voor de Hoge Raad Opklaringen MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 o 82ste JAARGANG No. 30059 55 President Soekarno heeft vandaag in een radiorede ter gelegenheid van de „heldendag" verklaard: „Wij wensen niet over betaling voor het overnemen van de Nederlandse ondernemingen, te praten, tenzij de Nederlandse regering onderhandelingen begint over de teruggave van West-Irian". Soekarno sprak op een massale bijeenkomst op Ambon. Hij herinnerde er aan dat Indonesië gevraagd heeft om terug gave van West-Irian. „Wij hebben gebedeld en wij hebben ook onderhandeld, maar nu willen wij niet meer over terug gave van West-Irian onderhandelen. Daarom hebben wij een andere weg ingeslagen. Wij hebben de Nederlanders in hun Achillespees getroffen en de Nederlandse economische ondernemingen overgenomen," aldus de president. Bejaarde vrouw dood; echtgenoot ernstig gewond Winnares je in ziekenhuis opgenomen - Weerbarstige tweeling van vijf jaar geïdentificeerd Twee Amsterdammers aangehouden f 30.000 op no. 18436 ce MORRIS 'êeföreywóvy/ Suède dames/herenjasjes Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umulden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ölrectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIDS 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. De verklaring van Soekarno heeft de pessimistische verwachtingen van Nederlandse zakenkringen in Dja karta bevestigd. Tien dagen geleden, toen de Indonesische regering bij het parlement het wetsontwerp voor nationalisatie van Nederlandse onder nemingen indiende, verklaarde een kleine minderheid van Nederlandse zakenlieden „dit kan misschien een aanwijzing voor een nieuw straaltje hoop zijn". Doch de meerderheid ver wees naar de zondvloed van resoluties die in de afgelopen paar maanden door verschillende politieke organi saties zijn aangenomen en waarin van de regering werd geëist dat de Neder landse ondernemingen tot staatseigen dom zouden worden geproclameerd en dat alleen over schadevergoeding zou worden gepraat als Nederlands Nieuw- Guinea aan Indonesië zou zijn overge dragen. Eind vorig jaar zijn zoals bekend 'h Indonesië Nederlandse ondernemin gen ter waarde van ruim vijf miljard truw«-n tijdens de anti-Nederlandse campagne „voor bevrijding van West- Irian overgenomen. Soekarno verklaarde dat Indonesië alleen bereid is 'onderhandelingen met Nederland te openen „op basis van overdracht van de soevereiniteit over West-Irian". Maar de Nederlandse re gering heeft zoals bekend herhaaldelijk Verklaard de soevereiniteit over westelijk Nienw-Guinea geen onderwerp van be sprekingen te willen maken. In het bij het Indonesische parlement ingediende wetsontwerp tot nationa lisatie van Nederlandse bedrijven in Indonesië is geen enkele bepaling op genomen ten aanzien van het uitstellen Van betaling van compensatie tot na regeling van de kwestie Nieuw-Guinea overeenkomstig Indonesië's aanspraken. De minister van buitenlandse zaken, or. Subandrio, heeft bovendien vorige V'eek in Washington in een toelichting het wetsontwerp verklaard, dat In donesië zich aan de internationale op- Vattingen van nationalisatie zal houden: behoorlijke compensatie met het recht Voor de eigenaren bij de rechterlijke Placht beroep aan te tekenen. De ver klaring van Soekarno is hier dus mee «i strijd. In Nederlandse zakenkringen in Dja karta werd vandaag gezegd, dat de bekendmaking van Soekarno de vraag •Wanneer?heeft toegevoegd aan de Vraag welke procedure bij het vast zeilen van de compensatie zal worden gevolgd. Zoals gemeld zal volgens het Wetsontwerp een speciale commissie, Welker leden voor de regering zullen Worden benoemd, met het vaststellen Van het bedrag der schadeloosstelling Worden belast. De door deze commissie te volgen Procedure zal echter bij een afzonder lijke wet worden geregeld, die nog niet bij het parlement is ingediend. iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De zevenendertig verstekelingen uit Indonesië aan boord van de Johan van Oldenbarnevelt, zullen van dit schip in volle zee worden overgezet op een schip, dat het gouvernement van Nederlands Nieuw-Guinea uitzendt. De verstekelingen, wie niet werd toe gestaan in Australië van boord te gaan om vandaar per K.L.M.-vliegtuig (waar in reeds plaatsen waren gereserveerd) naar N.-Guinea te reizen, hebben zater dag door middel van een dagblad in Sydney de Australische minister-presi dent Menzies om asiel in Australië ge vraagd. Op dit verzoek is niet gerea geerd. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Johan van Oldenbarnevelt, die zaterdag uit Sidney is vertrok ken naar Soerabaja, een kostbare omweg over Nieuw-Guinea zou moeten maken, maar intussen is besloten van N.-Guinea een gouvernementsbarkas uit te zenden, waarin de zevenendertig zul len worden opgehaald. Het zal nog wel enige dagen duren voor beide schepen elkaar ontmoeten. illllllllllllllllllllllllllllllllllUlllltlllllllilllllllllllMlllllllllllllii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiimii Naar het K.N.P. meldt, noemt men in' Vaticaanse kringen de berichten als zou er een Consistorie op komst zijn, waarin de Paus nieuwe kardinalen zou benoemen, volkomen ongegrond en spe culatie!. In het Vaticaan wijst men er op, dat alleen de Paus beslist over het al dan niet bijeen roepen van een Con sistorie. De berichten zijn mede in ver band met het feit dat kardinaal Wyszyn- ski pas medio december naar Warschau zal terugkeren door vele persbureaus en kranten verspreid. Paus Joannes XXIII heeft aan kar dinaal Mindszenty, aartsbisschop van Esztergom, (Hongarije), en kardinaal Stepinac, aartsbisschop van Agram (Joegoslavië), telegrammen gezonden waarin hij zijn diepe smart over de af wezigheid van de beide kardinalen bij de Pauskeuze en -kroning tot uitdruk king brengt. De Heilige Vader heeft beide kerkvorsten zijn bijzondere Pau selijke zegen doen toekomen. De Paus heeft gisteren- een bezoek ge bracht an de grotten onder de St.-Pie- ter en daar gebeden bij ae graven van zijn voorgangers, onder wie Paus Pius XII, Pius XI, Benedictus XV en Pius X. Eerder op de dag verscheen hij, voor het eerst in zijn pontificaat, voor het raam van zijn persoonlijke apparte menten om de op het St. Pietersplein verzamelde menigte te zegenen, zoals Paus Pius XII dat vrijwel elke zondag deed. Dit meldt U.P.I. Bij een ernstig ongeluk is vrijdagavond te Haren de 72-jarige mevrouw T. Nan- ninga-Kimm uit Haren om het leven ge komen. Haar echtgenoot de heer P. C. Nanninga is met ernstige verwondin gen in het academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. Een file auto's stond aan de rijks straatweg te wachten bfl een wegopbre- lcing. De chauffeur van een autobus met 50 passagiers zag waarschijnlijk te laat de wachtende file. De bus kwam daar door op de linker weghelft, juist toen uit tegenovergestelde kant een personen auto naderde, waarin het echtpaar Nanninga was gezeten. Met een grote klap vlogen beide voertuigen op elkaar met het vermelde droeve gevolg. Advertentie Na vele jaren trouwe dienst Gaat onze Willem Ruys Als „Indiëvaarder" met pensioen, Met een nieuw plan naar huis, Waar hij nu grondig wordt .herschoold" En gemoderniseerd En straks tot Vaartuig van Plezier Gum laude promoveert, 't Wordt een vacantie- sprookjesschip, E>at diier oog bekoort: ■41 wat er niet modern is, gaat (Figuurlijk) over boord. Zelfs 't oude tafelzilver gaat Met wèlverdiend pensioen En straks zal SOLA op de Ruys Zijn gastheerplichten doen. Ruim vier en veertig duizend stuks SOLA voert hij dan mee Op zijn plezierreis om de aard Over de wereldzee. 't Is op dat drijvende paleis Der Koninklijke lijn Dat SOLA zich écht thuis gevoelt En op zijn plaats zal zijn. De opgetogen passagiers Vertellen later thuis Van vorst' lijke vacantievreugd, SOLA en Willem Ruys. CLINGE DOORENBOS. Advertentie Max Gufler, de „Oostenrijkse blauw baard", heeft zaterdag een vierde moord bekend, namelijk op de destijds vijftigjarige Emiiie Meystrzik, die 27 maart gewurgd in haar woning is aan getroffen. Dit melden A.F.P. en Reu ter. Voorts is te München de 65-jarige halfzuster van Gufler, Margarethe Klopfer, aangehouden. Zij wordt ervan verdacht familie van een van Guflers slachtoffers telegrafisch te hebben me degedeeld, dat de bewuste vrouw bij een ongeluk om het leven was gekomen. In Guflers woning te Sankt Pölten zijn meer dan duizend kledingstukken aangetroffen die, blijkens monogram men, aan elf vrouwen moeten hebben toebehoord. De thans vijftigjarige Max Gufler is als onecht kind in Tirol geboden. Hij is door zijn moeder in de grootste armoede opgevoed en hij zegt zich altijd een „stiefkind van de maatschappij" te heb ben gevoeld. In de afgelopen oorlog deed Gufler als chauffeur dienst in het Duitse leger en hij verklaart sindsdien altijd de wens gehad te hebben een eigen auto te be zitten. Hij kocht in 1957 een Duitse auto en betaalde, als eerste betaling, ongeveer negenhonderd gulden. Toen hij de volgende termijnen moest beta len zocht hp, naar hij de Oostenrijkse politie mededeelde, naar een methode om „gemakkelijk'; aan geld te komen. Daarop stelde hij zijn huwelijksadver tenties. Gufler was, zoals gemeld rei ziger in wasmachines. Het 8-jarige dochtertje van de familie W J. uit de vogelenbuurt te Venlo is het siachtoffer geworden van de hoela- hoeprage, die ook in Venlo hoogtij viert. Het kind deed met enkele vriendinne tjes een wedstrijd wie het langste de hoepel in beweging kon houden. Het meisje won de wedstrijd, maar had zich daarbij zo ingespannen, dat het met maagkramp in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zaterdag is bij Leusden de jaarlijkse St. Hubertusslipjacht gehouden in de bossen van de jagermeester met de meute, aan het begin van de jacht. „Treek". Hier ziet men de De positie van de Britse burgers op Cyprus is de laatste tijd als gevolg van het optreden van de Griekse verzetsor ganisatie, de EOKA, zó hachelijk gewor den, dat het Britse bestuur op het eiland een reeks nieuwe veiligheidsmaatrege len heelt ingeleid en in de gelederen van de Britse conservatieve partij een zeker onbehagen merkbaar wordt over de figuur van de huidige gouverneur, Sir Hugh Foot. Men acht het mogelijk, dat het conservatieve Lagerhuislid Ru pert Speir, die de regering overmorgen zal interpelleren over de toestand op Cyprus, zal voorstellen veldmaarschalk Sir Gerald Templer, destijds Engelands „sterke man" op Malakka, te benoe men tot militair gouverneur. Sinds op 1 oktober j.l. het Britse „ze ven jarenplan" voor het eiland van kracht is geworden, heeft de EOKA niet minder dan tien ongewapende Britse burgers gedood. Generaal-majoor Ken neth Darling, die de leiding heeft van de Britse operaties tegen de EOKA, heelt zaterdag op een persconferentie te Nicosia meegedeeld, dat alle Britse mannelijke burgers op het eiland, die een vuurwapen in hun bezit wensen te hebben, er een kunnen krijgen. Een onbesuisd ritje van Zeist naar Soest door zes vrolijke jongelui heeft zaterdagavond twee doden en drie zwaar gewonden gekost. De slachtoffers zijn de 21-jarige Nellie van Dorrestein uit Soest en de 19- jarige Peter de Wit, een groentehandelaar uit Zeist. Zij zaten met vier andere jongelui in de auto, die na een slippartij in de verraderlijke bocht bij het christelijk sanatorium „Zonnegloren" te Soestduinen tegen een boom botste en overleefden het ongeluk niet. Een 18-jarig en een 19-jarig meisje uit Soest werden zeer ernstig gewond aan hoofd, armen, bekken en benen, evenals de 20-jarige chauffeur uit Bunnik, die zware hoofd wonden kreeg. Zij zijn in het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort opgenomen. Hun toestand is zorgwekkend. De zesde inzittende van de wagen bleek kort na de botsing te zijn verdwenen. Deze jongeman had een ernstige shock gekregen en is in totaal verdwaasde toestand van Soest duinen naar zijn ouderlijk huis te Bunnik gelopen. (Van een onzer verslaggevers) De commissie-Van Voorst tot Voorst, die een studie maakt van het vraagstuk van de werkelijke diensttijd van dienstplichtigen, zal omstreeks begin mei van het volgend jaar waarschijnlijk met deze studie gereed zijn. Omstreeks die tijd kan dus een rapport over het belangrijkt vraag stuk worden verwacht. Dat in de commissie de opvatting zou leven, dat luchtmacht en marine in de nabije toekomst geen gebruik meer dienen te maken van dienstplichtigen, maar slechts van vrijwilligers wordt van officiële zijde ontkend. Er is van conclusies van de commissies niets bekend. Sinds gistermiddag vier uur is niets meer vernomen van een Portugese vliegboot, die tussen Lissabon en Ma deira een noodlanding op zee heeft moe ten maken. De vliegboot, de „Porto Santo", is een in 1937 gebouwde en onlangs volledig gereviseerde „Mari ner", die het eigendom is van de Por tugese luchtvaartmaatschappij „Artop". Vorige maand heeft de „Artop" de dienst op Madeira overgenomen van de Britse maatschappij „Aquila". Aan boord van de „Porto Santo" bevinden zich 36 personen: een uit zes koppen bestaande bemanning (twee Britten en vier Portugezen) en voorts acht Duit se, twee Belgische, zes Amerikaanse, vijf Britse, twee Franse en zeven Por tugese passagiers. Een uur na het vertrek uit Lissa bon berichtte de gezagvoerder van de „Porto Santo", dat hr een noodlanding op zee ging uitvoeren. Portugese vlieg tuigen en toestellen van de Amerikaan se luchtmacht stegen terstond op om het bewuste zeegebied te gaan afzoe ken. Vermoed werd, dat de „Porto Santo" zich op ongeveer 275 km uit de Portugese kust moest bevinden. Een KLM-toestel, afkomstig uit Brazilië, en een vliegtuig van de Air France zijn van hun routes afgeweken om aan het onderzoek deel te nemen. Maar ook de bemanning van deze vliegtuigen heeft geen spoor van de vliegboot kunnen ontdekken. Voorbarige vreugde werd veroorzaakt door een verminkt radio-bericht, waar uit de directie van de „Artop" ten on rechte opmaakte, dat het vermiste toe stel door een machine van de Ameri kaanse luchtmacht was waargenomen en dat het over een rustige zee in de richting van het vasteland koerste. De directie ging zelfs zover te verklaren, dat de „Porto Santo" zijn passagiers reeds aan boord van passerende sche pen had gezet. Later moesten deze be richten echter weer worden tegenge sproken Er was geen spoor van de vliegboot gevonden. Een vliegtuig voor lange afstanden van de Amerikaanse luchtmacht, uit gerust met grote :oeklichten, heeft ge durende een groot deel van de nacht het zoeken voortgezet. Vanmorgen vroeg kreeg het assistentie van vaartuigen en vliegtuigen van de Portugese ma rine. Op de plaats waar de „Mari ner" een noodlanding heeft gemaakt, was het op dat moment zeer ruw weer waardoor er een hoge zee stond. Het moet zeer moeilijk geweest zijn een noodlanding te maken, zodat men vreest dat het toestel zo ongelukkig Wel heeft er een schriftelijke gedach- tenwisseling plaats gehad tussen de commissie en de minister van defensie naar aanleiding van een aantal fei telijke gegevens, die intussen door de commissie zijn verzameld. Deze ge- dachtenwisseling had ten doel op enke le punten te komen tot een nadere preci sering van de opdracht, waarmee de commissie is belast. Luchtmacht en marine krijgen te zamen op het ogenblik per jaar ruim negenduizend man dienstplichtig per soneel toegewezen. Wanneer deze krijgsmachtonderdelen afzien van hun deel van het jaarlijkse contin gent dienstplichtigen zou tot een ver mindering van de eerste oefentijd kunnen worden overgegaan. De para te sterkte van de Koninklijke Land macht zou op peil blijven. Vermindering van de eerste dienst tijd met twee maanden zou op het ogenblik de parate sterkte met zeven duizend man doen teruglopen. Deze te rugloop zou kunnen worden opgevan gen door het contingent dienstplichti gen dat nu naar Luchtmacht en Mari ne gaat. Dit zou volgens enkele dag bladen de overheersende opvatting in de commissie-Van Voorst tot Voorst zijn. Van officiële zijde wordt echter gezegd, dat het hier slechts gaat om vroege speculaties naar aanleiding van de genoemde gedachtenwisseling tussen de commissie en de minister. Een 48-jarige Nederlandse koopman en diens zoon, beiden uit Amsterdam, zijn bij Wesel, in de nabijheid van de Duits-Nederlandse grens gearresteerd. Zij worden er van verdacht dat zij zich hebben onttrokken aan het betalen van belastingen en douanerechten tot op het water terecht is gekomen, dat een bedrag van meer dan twee miljoen het vrijwel direct is gezonken. I Mark (circa 1.800.000 gld.). De drie jongemannen uit Bunnik en Zeist waren zaterdagavond in een café te Zeist aan het biljarten. Daar ont moetten zij de drie meisjes uit Soest en het kwam er al gauw van, dat ze die even thuis zouden brengen. Het wegdek was glad door regen en dorre bladeren. Hoewel bij de bocht in Soestduinen waarschuwingen staan, heeft de chaufferende jongeman waar schijnlijk te hard gereden met de zes jaar oude auto, die met vier personen achterin vermoedelijk uit de balans heeft gelegen. De wagen slipte en vloog tegen de boom. De ravage was ver schrikkelijk. Het ongeluk gebeurde za terdagavond ongeveer elf uur, maar het heeft tot zondagmorgen zes uur ge duurd, voordat de politie uit Soest met de hulpverlening, het voorlopige onder zoek, het opsporen van de verdwenen in zittende en het ruimen van het wrak ge reed was. Of alcoholgebruik een rol in dit noodlottige ongeluk heeft gespeeld, staat niet vast. De FBI, de Amerikaanse geheime dienst, is het gelukt nadat de politie gefaald had, een als twee druppels water op elkaar gelijkende tweeling te identificeren met behulp van voetaf drukken die bij de geboorte en on langs werden gemaakt. De vijfjarige meisjes, Michele en Margie, weigeren hun ouders te zeggen wie van hen Mi chele en Margie is. De vader, Burl Wolfe, luitenant bij de Amerikaanse luchtmacht, wil de meisjes naar school sturen, maar niet voordat een middel is gevonden waardoor zij van elkaar onderscheiden kunnen worden. Er werden voetafdrukken gemaakt en ge zonden naar de politie van Bossier City tezamen met de geboorte-acten waarop ook de bij de geboorte van de tweeling gemaakte voetafdrukken voorkomen. De politie kon geen on derscheid vinden in de voetafdrukken, waarop Wolfe de hulp van FBI in riep, die meer succes had. De Eindhovense recherche heeft, nadat haar enkele dagen geleden ter ore was gekomen, dat een dame te Eindhoven en kele duizenden guldens bij een roulette had verloren, twee Amsterdammers aange houden. Zij worden verdacht van het als bedrijf uitoefenen van hazardspel. Het bleek, dat de dame van de twee mannen bezoek had gekregen. De bezoe kers hadden een roulette en andere beno digdheden voor het spel bij zich. Na en kele uren spelen had de dame enkele dui zenden guldens verloren. De Amsterdammers zijn voor de officier van justitie te 's-Hertogenbosch geleid. Negentien personen zjjn volgens Uni ted Press International gistermorgen om het leven gekomen en minstens twaalf zijn min of meer ernstig ge wond bjj een tweetal ontploffingen, die werden gevolgd door een grote brand in een flatgebouw in Montreal. Hoeveel mensen zich op het ogenblik van de ontploffingen in het gebouw be vonden. is niet bekend. Men meende aanvankelijk dat het er honderd waren, doch later bleek dat een groep immi granten zich er zopas had gevestigd, zodat het aantal bewoners aanmerkelijk hoger kan zijn geweest. Op de Rijksstraatweg van 's-Gra- venhage naar Amsterdam ter hoogto van Den Deyl (gem. Wassenaar) heeft zich zaterdagmorgen omstreek» elf uur een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij een 18-jarige wielrijder zo ernstig werd gewond dat hij kort na het ongeval overleed. Een uit de richting Amsterdam ko mende vrachtwagen raakte door nog onbekende oorzaak een langs de weg geparkeerde bestelauto. De twee auto's schoven toen dwars over het fietspad, raakten de juist passerende 18-jarige wielrijder R. Z. uit Oegstgeest, ramden een stenen hekwerk van een hotel en kwamen in de tuin van het hotel tot stilstand. De wielrijder werd in zorg wekkende toestand naar de L'rsulakli- niek in Wassenaar overgebracht en is daar kort na aankomst overleden. De eigenaar van de bestelauto, die bij zijn geparkeerde wagen stond, werd meegesleurd en kreeg een her senschudding. Hij is in een zieken huis opgenomen. De bestelauto werd totaal vernield. De bestuurder van de vrachtwagen bleef ongedeerd. De Wassenaarse verkeerspolitie (tel. 333) verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. (Van onze Haagse redactie) De gecompliceerde zaak van de voet balpools in Nederland zal nu ook bjj de Hoge Raad in behandeling komen. Drie cassatieberoepen in rechtszaken tegen voetbalpools zullen op 25 november bij Nederlands hoogste rechtscollege aan de orde worden gesteld. Het is niet onmogelijk dat er na een principiële uitspraak van de Hoge Raad een t(jd aanbreekt dat er geen voetbal pool in Nederland kan worden georga niseerd. Want al wordt nog deze maand een wetsontwerp tot winging van de Loterijwet ingediend, dat, wanneer het door de volksvertegenwoordiging wordt aangenomen, een wettelijk toegestane voetbalpool mogelijk zal maken, het zal toch zeker nog wel enige tijd duren voor het inderdaad zover is. Het is niet onmogelijk dat de Hojje Raad de cassatieberoepen, ingesteld in de zaken tegen de K.N.V.B.-pool en de voetbalpool De Graafschap, zal verwer pen. De organisator van de K.N.V.B.- pool werd door de rechtbank in Den Haag wegens overtreding van de loterij- wet veroordeeld tot vijfentwintig gul den boete, de organisator van de voet balpool De Graafschap door de recht bank in Arnhem tot honderdvijftig gul den boete. De derde voetbalpool-zaak, die bij de Raad in behandeling komt, is die tegen de Caritaspool. In deze zaak werd de organisator door de rechtbank in Maastricht vrijgesproken. In de 541e staatsloterij2e klasse, is een prijs van f 30.000 gevallen op no. 18438. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking en plaat selijk enkele buien, maar morgen ook perioden met zonneschijn. Zwakke tot matige, aan de kust aan vankelijk krachtige noordelijke wind. Vannacht in het algemeen iets minder koud. Morgen overdag onge veer dezelfde temperaturen als van daag. Zon: 7.51-16.56. Maan: 7.51-17.22. Station Helsinki Stor-JcbolR) Oslo Londen Amsterdarr Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfur Müncher Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Weei neersL temp afgel. 7 u. vjn 24 uur onbewolkt 2 1 half bew. 0 ).l half bew. 3 0.2 onbewolkt 3 0.7 mist 2 3 regen 3 13 geheel bew. 4 0 regen 6 4 regen 10 11 mist 3 1 0.2 mist 2 regen 4 4 motregen 6 1 geh. bewolkt 7 2 regen 6 1 geheel bew 6 0 regen 5 0.4 licht bew. 12 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1