Aanval van Stormvogels ook tegen HVC niet in zijn oude doen: 2—3 Amersfoortse overwinning na vinnige slotfase t RCH is tegen Excelsior bijzonder onfortuinlijk Nederlaag ondanks bijna ononderbroken offensief Eindhoven wijst Haarlem terug in mat treffen Goal van Slaats beslissend voor Brabantse zege VSV PROFITEERT VAN SWS FALEN EDO bezorgt DHC eerste nederlaag Haarlemse doelpunten van Duivenvoorde en Vark 1 WALT DISNEY: Alleen SPARTA handhaaft zich Feijenoord en Rapid J. C. zien illusies in Amsterdam wreed verstoord WM HEINEN krijgt weinig kansen Kleine zege (1-2) in Schiedam voor een ton in KNVB-toto Voetbal in het buitenland Keeper Hurkmans uitblinker groot ceremoniemeester op Olympische Winterspelen ERE-DIVISIE TPrjpVf 2*. 4 1 8 PAGINA 7 eerste divisie seini-prols tweede divisie semi-profs (Van een verslaggever) Hei is zo langzamerhand wel duidelijk, dai Stormvogels niei meer over de aanvalskrachi beschikt, die het voor elke tegenstander in hei vorige seizoen zo moeilijk maakte °m tegen de IJmuidenaren aan het langste eind te trekken. Werd de schuld daarvoor aanvankelijk nog wel eens op de schouders van achterhoede en middenlinie geworpen, gaandeweg blijken deze twee linies hun mannetje weer ie staan. Brom deed hei ook in de belangrijke wedstrijd iegen HVC als linkshalf uitstekend. Mei de soepel spelende Freriks achter zich vormde hij een verdedigingsblok, dai er mocht wezen. Ook zijn aanvallende taak verrichtte deze IJmuider kanihalf naar behoren, terwijl zijn collega Lup pens de voorhoede door hei ondernemen van energieke rushes al evenzeer bijstand verleende. De aanvalslinie bleet echter ook nu weer beneden de mei recht ie stellen verwachtingen. Vooral hei binnenirio, tweemaal Groot en Jansen, stelde teleur. Doorneveld scoorde een fraai doel punt en speelde geconcentreerd zonder tot grote hoogte ie geraken. De Boer kreeg ie weinig gelegenheid om zijn snelheid uit ie buiten. SÉ s.V Chinese wielrenner verricht krachttoer K.N.V.B.-reserves Zaterdagvoetbal Zuidafrikaanse nederlaag Fortuna '54DOS 12 ElinkwijkBlauw Wit 30 AjaxFeijenoord Europese voetbalbeker Goeteborg en Wismuth aan elkaar gewaagd Tsjechische voetballers zwaar gestraft Met linkshalf Brand als uitblinker deed H.V.C. het over het geheel juist een tikje beter dan de thuisclub. Aan valsleider Heinen kreeg van Snoeks echter zo weinig bewegingsvrijheid, dat er van hem eigenlijk niets uitging. Reeds na vijf minuten raakte rechts half Sleeking de bal zo ongelukkig, dat Jansen van zijn voet een trough-pass kreeg opgediend, zoals hij die van zijn ploegmakkers maar zeer zelden krijgt. Hij liep nog even op en kogelde toen hard en hoog in de touwen achter doel- hian Brits. (10). Heinen leek al spoedig gevaarlijk te Worden toen een suizende kopbal van hem na een vrije schop van Sleeking rakelings naast het IJmuider-doel ging. Snoeks trok hieruit kennelijk lering en zorgde er voor, dat de ex-Spakenburger geen ogenblik respijt kreeg. Brand stuwde zijn voorhoede telkens weer voorwaarts, maar Freriks stak in zijn allerbeste vorm, terwijl ook Van den Oever in samenwerking met Luppens in verdedigend opzicht voldoende sterk voor de dag kwamen, zodat De Graaf er vrijwel niet aan te pas hoefde te komen... Een formidabele ingooi van Jansen stelde Henk Groot tot een onver wachte kopbal in staat, die Brits maar ternauwernood uit de bovenhoek ver mocht te grabbelen. De strijd golfde snel op en neer, maar aan beide zijden ontbrak er te veel aan de aanvallen om doelpunten te mogen verwachten. Dat H.V.C. desondanks na éen half uur gelijk maakte danken de Amersfoorters aan de ijver van hun kleine linksbinnen Marcus, die een non chalante actie van Heinen met een lage 'chuiver goed maakte (1 Na de hervatting' lag het tempo iets hoger. H.V.C. zette het IJmuider-doel iangzamerhand onder druk. De Graaf tedde eenmaal manhaftig door de bal Van Marcus' voet te plukken en een kogel van Nederhand wist de IJmuider Soalie met één hand nog juist uit de gevreesde baan te duwen ten koste van ,en hoekschop. Heinen weerde zich nu °eter dan voorheen. Het was tegen de verwachting in dat Stormvogels na een kwartier opnieuw een voorsprong nam. Groot jr. kopte de bal na een vrije schop van Luppens naar links door, waar Doorneveld met een hoog schot onder de lat voor een fraaie treffer worgde (2-1). De gelijkmaker van Mar cus, vijf minuten later, deed de Amers foorters vergeefs juichen, want het Vlaggetje van een der grensrechters voor buitenspel stak de rood-witten een spaak «1 het wiel. Na een half uur werd het evenwel toch 22, toen stopper Van de Biezen- °os bij een hoekschop naar voren kwam en met een harde kopbal een mooi doel punt maakte. Nog geen honderdtwintig 'ellen later was het 23 door toedoen van Heinen, die een passje van Marcus met een zuivere tik benutte. Het was een tactische fout van de Amersfoorters, dat zij daarna op allerlei vreemdsoortige manieren gingen trach ten de tijd te korten. Er ontstond een vinnige sfeer binnen de lijnen, waarvan H.V.C. in de laatste spannende minuten bijna de dupe werd. Stormvogels trok namelijk als één man naar voren. Brits werd eenmaal met bal en al over de lijn gedrukt, hetgeen in scheidsrechters ogen geen genade vond en de Amersfoortse goalie deelde even later een fikse duw uit, die tot zijn geluk, door de scheids rechter niet werd opgemerkt. Een kogel van Luppens verdiende beter lot dan naast te gaan. Het regende vrije schop pen, meestal ten voordele van Storm vogels, maar in de stand kwam geen verandering meer. De basketbalwedstrijd tussen Belgie en Frankrijk, die te Luik werd gespeeld, is door de gasten gewonnen met 7468. M Terwijl doelman Jacobs zich over de bal ontfermtzorgt Rapid JC's spil Smeets ervoor, dat Vonhoff op een veilige afstand blijft. Toch zegevierde DWS/Amsterdam. (Van onze sportcorrespondent) R.C.H. heeft in Rotterdam tegen Excelsior een wat onfortuinlijke wed strijd gespeeld en met de nederlaag van 20 veel minder gekregen dan waarop het qua spel en op grond van de krachts verhouding aanspraken kon doen gel den. Reeds in de eerste helft gaven de (Van een verslaggever) Zonder enige overdrijving kunnen wij zeggen, dat het met het semi-profvoet- bal in het Haarlemse in dalende lijn gaat. Eens te meer bleek dat gisteren, toen wij getuige waren van de ontmoe ting tussen Haarlem en Eindhoven. Op nieuw zagen wij een wedstrijd zonder enige allure. Het mag zijn dat de spe lers individueel de beste voornemens en goede bedoelingen hebben, maar bij voetbal komt men daarmee gewoonlijk niet ver. Haarlem speelde zondagmiddag een minderwaardige partij en het is loutei aan de met weinig enthousiasme spelen de Eindhovense ploeg te danken, dat ae score tot een-nul beperkt bleet. Van ploegverband is weinig te bespeuren geweest, bij Haarlem nog minder dan bij de Brabanders. Weliswaar brachten de Eindhovenaren nog enige lijn in hun aanvallen, imponeren deden zij bepaald niet. Van Melis, veelal een gevreesde middenyoor, liet het er lelijk bij liggen en de anderen maakten bij hun acties nogal eens gebruik van hun lichaams gewicht. In de Haarlemse voorhoede liep het helemaal niet. Sporadisch wa- (Van onze sportcorrespondent) Door de wapens van techniek, tempo ploegeenheid beter te gebruiken, heeft V.S.V. op S.V.V. een kleine doch gediende overwinning behaald. Het had "aarbij tevens het geluk dat S.V.V. over a'ie linies volledig faalde en geen mo ment tot een normale spelontplooiing *°a komen. Vooral de Schiedamse aan- yalslinie schoot in vele opzichten te t«°ru en beging de fout het spel te kort h houden, wat juist een kolfje naar de hd van de stevig ingrijpende Velser- Sr» ens'e was. Hierin speelde stopper Gcta? een hoofdrol, toonde doelman en ,r'°fs zich een speler met kwaliteiten fel rechtsachter Schoon een uiterst Scheue»(?e<iiser' die zich zelfs door een wjjs ''je in de wenkbrauw niet van de 'et brengen! Velsei-.j begon zeer zelfbewust aan de verder" riensiemuur te tornen, doch midvoor r! een gevaarlijke kopbal van niet. Het °rbeau kwam het voorlopig kant succes kwam aan de andere dige' w',aai" linksbuiten Post op behen- te wijze een aantal verdedigers wist dicht^sSi!alken, om vervolgens van ppven ^ap kansloos het nakijken te tekende 'ÏT1 vo°rsprong be- luj, thuisclub probeerde de bakens te verzetten, maar was aanval- e? U fff ongevaarlijk, zodat Geer- lofs het het moeilijkst kreeg bij een ge vaarlijk teruggespeelde bal van Pieterse' Belangrijk voor V.S.V. was het, dat de halfspelers Mertens en Unnike, tezamen ttiet Dolder en v. d. Heijden, vrijwel voortdurend het middenveld bezet kon den houden, van waaruit een aantal ge vaarlijke acties konden worden ont plooid. Het was bijzonder jammer dat een foutje van doelman Geerlofs tot de gelijkmaker leidde. Uit een vrije schop van Köneman liet hij, even voor het rustsignaal, de bal over zijn handen heen in het doel'vallen. De tweede helft liet een steeds meer terugvallend S.V.V. zien, waardoor de gasten vrijwel voortdurend het initiatief konden behouden. Met snelle aanvallen werd de Schiedamse verdediging open getrokken, met als gevolg kansen voor midvoor Bredeveld, Dolder en Post. Met wat geluk wist Tap zijn doel schoon te houden, doch toen hij na twee en twintig minuten de bal bij een inzet van Post liet glippen, was Dolder present, om bijna op de doellijn staande het winnende doelpunt te scoren. Uitgezonderd een wanhoopsoffensief van S.V.V. in de laatste minuten kwam verder de voorsprong voor V.S.V. niet meer in gevaar. Daar zorgden de overal opduikende Spaans en zijn medeverde digers wel voor, al stond in de laatste minuut de Schiedamse linksbinnen Slavenburg ineens angstig alleen voor het doel. Hij faalde echter met zijn schot. De interland hockeywedstrijd tussen Frankriik en Duitsland, die zaterdag te Pa rijs werd gespeeld, is door Duitsland met 3_o gewonnen. Bij de rust was de stand 1—0. Spartak (Moskou) - reeds winnaar van de Russische bekercompetitie heeft ook beslag gelegd op de kampioenstitel. In de laatste wedstrijd versloeg de ploeg uit Moskou Dynamo (Kiev) met 32. ren de aanvallen, die de stugge Eind hovense verdediging werkelijk in ern stige moeilijkheden brachten. Van ver rassing was totaal geen sprake, ook al door de inertie bij het afgeven van de bal. Bij Eindhoven deed zich hetzelfde euvel voor, maar daarbij sprong nog een zeker individualisme in het oog. Al met al was het een partij voetbal waar aan sfeer en attractie ontbraken en fut loos en met weinig hoogtepunten. Eindhoven heeft in de beginperiode van de eerste helft Haarlem een paar benauwde ogenblikken bezorgd. Binnen tien minuten kreeg doelman Snijders voor het eerst na zijn blessure opge lopen in de wedstrijd tegen Alkmaar diverse felle schoten onschadelijk te maken. Maar hij kweet zich goed van zijn taak De Brabanders waren duide lijk sterker, ook al doordat de Haar lemmers met de juiste richting aan hun schoten wisten te geven. Maar na een half uur zat er voor de rood-broeken een kans in. De Graaf bracht die ech ter met een mislukt schot om zeep. Aan de andere kant zag Snoek evenwel ook een aanval mislukken, zij het dan dat daar Snijders roet in het Eindho vense eten gooide. Maar na vijfendertig minuten was er reden tot juichen in het Brabantse kamp. Slaats had de bal in een doel- worsteling opgepikt en diens schuiver, gericht op de rechterbenedenhoek van het doel, gaf Snijders het nakijken. Het zou later blijken de enige treffer te zijn, want in de tweede helft zagen beide ploegen geen kans het net te vinden. Zelfs niet toen Haarlem grote onrust zaaide in de Eindhovense ver dediging. Een schot van Vreeken ging naast, Oepkes kwam naar voren, maar vermocht ook niets tot stand te bren gen en een kopbal van Groeneveld sorteerde evenmin effect. Haarlemmers de toon aan, hun defensie had niet al te veel moeite met de aan vallen van de wat stroef opererende voorhoede van Excelsior, en de eigen aanvalslinie bracht vele bezoeken aan het Rotterdamse doelgebied. Het moest daar evenwel in hoofdzaak van de beide binnenspelers Kruijer en Van der Lippe komen, aangezien er van middenvoor Peper niet de minste kracht uitging. Hij fungeerde meer als een rem in de Haarlemse aanval, die daardoor de nodige stootkracht miste. Daardoor kreeg de Rotterdamse achterhoede wel veel, doch over het algemeen gemakke lijk werk. En bovendien stond doelman Den Hartog ook nu zijn mannetje. Tot tweemaal toe liop hij precies op tijd uit om Kruijer het scoren te beletten. Ook in de tweede helft deelde R.C.H. de lakens uit. Goed gesteund door rechtshalf Krist trok de voorhoede her haaldelijk ten aanval, doch men kwam niet tot een juiste afwerking van de attaques en bovendien was vrouwe For- tuna duidelijk op de hand van de Rot terdammers. Bij een schermutseling voor het doel van Excelsior werd de bal verscheidene malen ingeschoten, doch telkens kon, met meer geluk dan wijs heid, een Rotterdams been de bal de weg naar het doel versperren. Na een half uur werd het tegen de verhouding in 1—0. Corpeleijn kreeg op de linker vleugel de bal in zijn bezit, doch kon hem niet langs Schoonenberg brengen Deze speelde terug op doelman Van dei- Voort, doch Slui, die dat had verwacht, sprintte naar het leer en bereikte dat juist iets eerder dan de Haarlemmer, die zijn diagonale schot moest laten gaan. R.C.H. antwoordde met felle aan vallen, doch het bleef in de voorhoede mangelen aan een goede schutter. Daar door bleef het verstoken van een gelijk spel en toen vijf minuten voor het eind Slui zijn hoofd zette onder een voorzet van Corpeleijn, werd Van der Voort zelfs voor de tweede maal verslagen. Het Duitse dames-hockey-elftal heeft in Lyon met 4—1 van Frankrijk gewonnen. De KNVB-toto brengt ook deze week één der deelnemers een goudmijntje. De voetbalbond kreeg namelijk na af loop van de wedstrijden te horen, dat er opnieuw iemand was, die alle uitsla gen goed voorspeld had. De gelukkige had dus vijftien punten, waardoor hij aanspraak maakt op de eerste prijs, die de lieve som van meer dan hon derdduizend gulden bedraagt: 104.501. Voor de tweede prijs van f 44.786 hebben zich tot nu toe tien gegadig den met veertien punten gemeld. De inzet voor de voetbalpool was deze week 373.218,— welk bedrag is bijeengebracht door 262.103 deelnemers. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Duitse competitie: West: Fortuna (Düsseldorp) -Rot Weiss (Essen) 3-1, Schalke-Rot Weiss (Ober- hausen) 0-0, l.FC Köln-Alemannia (Aken) 2-2, VFL Bochum-Borussia (Dortmund) 3-0, Preussen, (Munster)- STV Horst 4-0. Borussia (München Gladbach)-Viktoria (Keulen) 6-1. Zuid: VFR Mannheim-FSV Frankfurt 3-0, Viktoria (Aschaffenburg) -Kickers (Offenbach) 0-2, Eintracht (Frankfurt)- TSG Ulm '46 2-0, Bayern (München) - SPVG Fürth 1-3, SSV Reutlingen-1860 München 1-5, Karlsruher SC-SV Wald- hof 4-2, l.FC Nürnberg-VFB Stuttgart 2-2, BC Augsburg-FC Schweinfurt '05 4-2. Zuidwest: Eintracht (Kreuznach) -FV Speyer 4-2, l.FC Kaiserslautern-Tura (Ludwigshafen) 5-1, Eintracht (Trier)- SPVQ Weisenau 5-2, Borussia (Neuen- kirchen)-l.FC Saarbrücken 3-1, Wor- matia (Worms)-TUS Neuendorf 2-2, Saar '05 (Saarbrücken)-SPFR Saar brücken 5-1, Mainz '05-FK Pirmasens 1-6, Phoenix (Ludwigshafen) -VFR Fran- kenthal 1-1. Berlijn: Tennis Borussia-Hertha (Zeh- lendorf) 4-2, Spandauer SV-Union '06 0-2, Hertha BSC-Südring 2-0, Viktoria '89-Blauweiss 1-0, Wacker-BSV 0-3, Tas- mania-Rapide Wedding 1-0. Noord: Hamburger SV-Holstein (Kiel) 2-1, Altona 93-FC St. Pauli 0-2, VFL Wolfsburg-Eintracht (Brunswijk) 1-1, Bremerhaven '93-Bergedorf '85 3-1, Ein tracht (Nordhorn)-VFL Osnabrück 2-1, VFV Hildesheim-Weder (Bremen) 3-3, Phoenix (Lübeck)-Concordia (Ham burg) 2-3. Belgische ere-divisie: Antwerp FC- Berchem Sport 5-2, Beerschot AC-SC Anderlecht 0-0, St. Truiden-Beringen FC 4-2, CS Verviers-RC Doornik 2-0, FC Luik-Tilleur FC 0-1, Olympic Char- leroi-Standard Luik 3-3, Union Gilloise- La Gantoise 1-3, Lierse SK-Waterschei Thor 3-1. Volgens het persbureau „Nieuw Chi na" heeft de Chinese amateur Kao Chu- Kun op de baan van Tientsin de 100 km. zonder gangmaking gereden in 2 uur 12 minuten en 6,5 seconde, een moyenne van 45,417 km./uur. Indien bij de rit aan alle reglemen taire bepalingen is voldaan, en China nog aangesloten is bij de U.C.I., bete kent deze prestatie van Kao Chu-Kun een nieuw wereldrecord voor amateurs op open banen. Het officiële record staat met een tijd van 2.25.58,6 op naam van de Italiaan Zucchetti en werd op 29 oktober 1956 te Milaan gevestigd. (Van onze sportcorrespondent) Onder ideale weersomstandigheden heeft EDO kans gezien om het on geslagen DHC de lijstaanvoerder van de tweede divisie A in eigen home nog wel de eerste nederlaag van dit seizoen te bezorgen Voorwaar geen geringe prestatie, die vooral op rekening geschreven moet worden van keeper Hurkmans met zijn secondanten Petterson en Berends en aan de ietwat fortuinlijke doelpunten van Duivenvoorde en Vark, want het heeft er zeker in de eerste helft niet naar uitgezien, dat de beide punten naar Haarlem zouden gaan Had bv. de drie minuten na de aanvang voor open doel gekomen linksbinnen van DHC in plaats van een voorzet te geven een kogel af gevuurd dan zou de wedstrijd wellicht een heel ander verloop hebben ge kregen. DHC pakte van meet af de zaken fel aan, bezette het middenveld en lan ceerde een half uur lang aanval op aan val. Hurkmans, die niet schroomde soms ver uit z'n doel te komen, greep diverse malen resoluut in, terwijl de beide backs met de teruggetrokken halflinie aan de tegenpartij maar weinig doel- rijpe schietkansen boden, zodat de ove rigens slecht schietende DHC-ers niet tot doelpunten kwamen. EDO vocht met de rug tegen de muur al brachten enige slordige tegenaanval len wat verlichting. Eens schoot Van Duivenvoorde daarbij vlak langs de paal om even later voor vrij doel van de bal te worden gelopen. Toen, na 30 minuten, wist links binnen Klein zich vrij te spelen en loste zo'n hard schot, dat de bal van de borst van de Delftse doelman het veld weer insprong. De snel toestormende v. Dui venvoorde maakte geen fout en met een welgericht tikje leidde EDO met 1-0 tegen de spelverhouding in. Na de rust zette DHC, dat een doel punt wilde forceren, de aanval voort, maar keer op keer was het in laatste in stantie keeper Hurkmans die 't ergstt wist te voorkomen. Eenmaal zelfs, toen de bal hem reeds ontglipt was en heel de Delftse aanhang al juichte, kon hij het leer nog juist van de doellijn grabbelen. Bij een misverstand in de achter hoede der gastheren pikte linksbuiten Vark de bal op, snelde langs de lijn en loste van vrij ver een laag diagonaal schot. DHC-doelman Kalden dook er nog wel naar en raakte het leer nog even, doch kon niet verhinderen, dat de bal de beruchte lijn passeerde waar door EDO een 2-0 voorsprong had. Toen kort daarop rechtstreeks uit een vrije schop rechtshalf Lupker en tegen- punt gescoord had, heeft DHC in een helftig slotoffensief alle reserves in het veld gebracht om de gelijkmaker af te dwingen. Walt Disney heeft de hem, aangeboden post geaccepteerd van voorzitter van het „pageamry committee'' voor e Olympische winterspelen te Squaw Valley. In deze functie zal hij zich niet slechts bezig houden met de openings- en de sluitingsceremonie, de plechtige uitreiking van de prijzen en de fak kelloop, maar met net genele decor en ceremonieel van de spelen te Squaw Valley en in de omliggende gemeenten. Disney, die aich wereldfaam heeft verworven met zijn tekenfilms, heeft ook in de amusementswereld zijn sporen verdiend.. Het grote vermake lijkheidspark Disneyland bij Anaheim in Californië is door hem gesticht. In Amerikaanse sportkringen is hij voorts geen onbekende. Met een resoluut gebaar verslaat Abe Lenstra Willem U's doelman Feyt. Die kopstoot bracht Enschede- het gelijke spel. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilillllilllllllilllillllliiillllll Semi-profs: IA: RCH 2De Graafschap 2 3—2. 2fy: EDO 2—Zeist 2 3—0, Haarlem 2— Wageningen 2 9—1. Amateurs: 1: DWV 2—RCH 3 3—0. 2A: HFC 2—WSV 2 6—3, HBC 2—DEM 2 1—1. 2C: Volewijckers 3Haarlem 3 70. 3F: RODA 2—Beverwijk 2 0—3, RCH 4—Aals meer 2 12, EDO 3Haarlem 4 21. Storm vogels 3Schoten 2 32, Zandvoortmeeu- wen 2—VVB 2 0—1. District West I. Derde klasse, A: KMVZ Jong Holland 3—2, IJmuidenSizo 30. B: Sparta NijkerkZuidvogels 3—5, CJW OSO 1—1, VVOGSDCP 24. Huizen— SSVU 41, Spakenburg—IJsselmeer vogels 1—2. Een inmiddels zichzelf geworden EDO gaf echter geen krimp, zette goede te genaanvallen op en wist de overwinning uit het vuur te slepen, waarbij de Haar lemmers zich nog al eens bezondigden aan ongeoorloofd ruw spel. Scheidsrechter Mooren uit Maastricht die blijkbaar z'n dag niet had. kreeg het publiek tegen zich door enkele onjuiste beslissingen, die overigens op het eind resultaat van deze matig gespeelde wed strijd geen invloed hebben gehad. Het Zuidafrikaanse voetbalteam, dat woensdag op het terrein van P.S.V. in Eindhoven tegenstander zal zijn van een Nederlandse bondsploeg, heeft zaterdag met 7—4 verloren van Peterborough United, welk team in de Midland League speelt, De ruststand was 42 in het voordeel van de Engelsen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllltlllli ADO—NAC 3—1 ADO: Schuurman (2), Vreeken. NAC: Van Gastel. 17.000 DWS/A—Rapid JC 2—0 DWS/A: Den OudeVan Doorneveld. 21.000 SpartaNO AD 40 Sparta: Verhoeven, De KoningVan Ede, Geel. 13.500 Fortuna: Morand. DOS: Luiten, Van der Linden. 9000 Elinkwijk: Marbach (2), Kreijermaat. 15.000 Willem IISpel. Enschede 33 Willem II: Koopal (S). Enschede: Vogel, Van der Wel, Lenstra. 12.000 Ajax: Bleijenberg, Van der Kuil Feijenoord: Van der Gijp. 22.000 VVV—MW 1—1 VVV: Klaaisens. MW: Kraft. 11.000 3—1 (2). PSV—SHS 'PSV: Dillen, Rensen, Brussélers, SHS: Dekker, IJspelder. Sparta VVV DOS Feijenoord PSV Rapid. J.C. DWS/A Enschede MVV Ajax SHS Fortuna ADO Bïauw Wit Elinkwijk NAC Willem H NO AD 10 6 3 1 15 10 5 4 1 14 10 6 1 3 13 10 4 4 2 12 10 5 2 3 12 10 5 2 3 12 10 4 4 2 12 10 5 2 3 12 10 3 5 2 11 10 4 2 4 10 10 4 1 5 9 10 4 1 5 9 10 4 1 5 9 10 4 0 6 8 10 3 2 5 8 10 1 3 6 5 10 1 3 6 5 10 1 2 7 4 4—2 Ford. 26—11 19—12 21—14 30—17 20—12 25—15 17—11 21—18 21—17 20—16 21—23 12—18 17—28 18—24 17—23 16—27 18—33 16—36 A HelmondVolendam 01 DFCLeeuwarden 10 Wageningen—ZFC 52 De Graafschap—BW 11 HaarlemEindhoven 01 Limhurgia—AGOW 1—3 SW—VSV 1—2 Fortuna (VI.)—Alkmaar 1—1 Volendam 8 8 0 0 16 214 AGOW 8 5 1 2 11 19—13 ZFC 8 5 0 3 10 20—14 SVV 8 4 2 2 10 15—11 Alkmaar 8 4 1 3 9 18—18 Leeuwarden 8 4 0 4 8 17—11 Helmond 8 4 0 4 8 16—15 Limburgia 8 3 2 3 8 13—13 VSV 8 3 2 3 8 10—18 Wageningen 8 2 3 3 7 18—16 DFC 8 3 1 4 7 15—17 Eindhoven 8 3 1 4 7 11—14 Fortuna VI. 8 3 1 4 7 13—19 De Graafschap 8 1 3 4 5 1017 Haarlem 8 2 0 6 4 14—19 BW 8 1 1 6 3 8—19 B HeraclesHermes/DVS 20 StormvogelsHVC 23 ExcelsiorRCH 20 VolewijckersSittardia 12 KFCVitesse g3 Roda SportGVAV 03 RigtersbleekHelmondia 5—4 Sittardia 8 6 2 0 14 226 GVAV 8 5 1 2 11 20—13 HVC 9 5 1 3 11 22—20 Hermes DVS 7 4 2 1 10 17—10 RBC 7 4 1 2 9 16—10 Excelsior 7 4 1 2 9 12—9 Heracles 7 4 1 2 9 18-15 Stormvogels 7 3 1 3 7 15—12 ï^SSe 8 2 3 3 7 13—20 ïrr u, 7 2 2 3 6 16—17 Rigtersbleek 8 3 0 5 6 19—26 Volewijckers 8 2 1 5 5 13—17 Helmondm 8 1 2 5 4 12—16 Roda Sport 71153 8—22 RVH 8 116 3 11—21 Sparta kan met opgewektheid terugzien op de tiende dag van de competitie in de Ere-Divisie. Het behaalde niet alleen zelf een ruime overwinning op NO AD, het geen het overigens aan zijn „stand" als lijstaanvoerder wel verplicht was nu de drager van de rode lantaarn de tegenstander was, het zag bovendien alle directe concurrenten geheel of gedeeltelijk falen. VVV, dat met de Spartanen de eerste plaats deelde, kwam niet verder dan eeh gelijk spe\ in de Limburgse derby met MVV. Feijenoord en Rapid JC, die slechts één punt achter stand hadden, zagen in Amsterdam hun illusies wreed verstoord. Feijenoord verloor het klassieke gevecht tegen Ajax met 31 en Rapid JC ondervond de kracht van de gloednieuwe combinatie DWS/Amsterdam. Daar door veranderde er veel aan de top van de ranglijst. Sparta heeft nu alleen de leiding, met VVV op de tweede plaats. DOS. dat in Geleen van Fortuna won, bezet met twee punten achterstand de derde plaats en op de vierde plaats, met drie punten achterstand, vol gen dan Feijenoord, Rapid JC, Enschedé dat gelijk speelde tegen Willem II DWS/Amsterdam en PSV, dat zegevierde tegen SHS. MVV, dat vier punten min- de'h?eft. sluit de rij van de koplopers. Onderaan veranderde ook het een en ander. NAC en NO AD verloren wel en Willem II kwam slechts één punt van dit tweetal weg, maar de overigen, die slechts een minieme voorsprong hadden, zorgden er nu voor, dat het verschil iets groter werd. Elinkwijk verbeterde zijn positie door van Blauw Wit te winnen in een on vriendelijke wedstrijd, hetgeen resulteerde in het uit het veld zenden van twee spelers. ADO klom eveneens omhoog door NAC te verslaan en verder maakte Ajax zich door de al genoemde overwinning op Feijenoord uit de voeten. Intussen blijft Volendam aller aandacht vragen. An dermaal werd gewonnen, voor de achtste keer in suc cessie. En aangezien de naaste concurrenten nederlagen moesten incasseren, is de voorsprong van de „wijd- broeken" gegroeid tot vijf kostbare punten. Wordt de droom dan inderdaad werkelijkheid In de 8e finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs heb ben F. K. Goeteborg en de S. C. wis muth Karl Marx Stadt in hun eerste ont moeting gelijk gespeeld: 22. De rust stand was 20 voor Goeteborg. De staatscommissie voor de sport in Tsjechoslowakije is een veldtocht begon nen met het doel het nationale voetbal een sportiever aanzien te geven. De campagne is in de eerste plaats ge richt tegen spelers, die zich aan ruw spel schuldig maken en tegen scheidsrechters en supporters, die dergelijk ruw spel door hun houding in de hand werken. De eer ste maatregel, die is genomen, bestaat uit het schorsen van 13 spelers voor een maand en langer. De directe aanleiding tot deze actie was de zwarte zondag" op 2 november, een voetbaldag, waarop in Tsjechoslowakije een opvallend groot aantal incidenten voorkwam. A Hilversum- -DOSKO 3—1 DHC—EDO Wilhelmina—de Valk 4—2 Velox—UVS ZeistXerxes BaronieEBOH ONA—'t Gooi 1—3 Hilversum 7 6 0 1 12 20—5 DHC 8 4 3 1 11 16—5 Velox 8 4 3 1 11 13—9 't Gooi 8 5 1 2 11 16—11 EDO 7 4 1 2 9 16—12 UVS 7 2 3 2 7 12—11 Xerxes 7 2 3 2 7 11—11 Longa 7 3 1 3 7 9—10 De Valk 7 3 1 3 7 11—13 Wilhelmina 8 3 0 5 6 19—23 De Baronie 8 3 0 5 6 10—16 EBOH 8 3 0 5 6 9—14 ONA 7 2 1 4 5 11—13 Dosko 7 1 2 4 4 8—14 Zeist 8 1 1 6 3 8—20 B RhedenPEC 2—3 Oldenzaal 2—1 VelocitasNEC 1 1 Enschedese BoysGo Ahead 2—1 Be Quick Zwartemeer 5—6 Zwolse BoysHeerenveen 1—1 OosterparkersTubantia 2—2 Go Ahead 8 6 1 1 13 20—8 Be Quick 8 4 3 1 11 27—13 PEC 8 4 2 2 10 17—11 Tubantia 8 2 6 0 10 14-12 NEC 8 3 3 2 9 10—7 Velocitas 9 2 5 2 9 14—11 Zwolse Boys 8 3 2 3 8 12—12 Zwartemeer 8 4 0 4 8 12—17 Rheden 9 2 3 4 7 14—15 Oosterparkers 8 3 1 4 7 12—20 Ensched. Boys 8 2 2 4 6 13—14 Veendam 8 2 2 4 6 10—17 Oldenzaal 8 2 1 5 5 11—19 Heerenveen 8 0 5 3 5 7—17

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7