Bestaande gemeenten kunnen groei nog wel opvangen HENSEN eer een boekhouder voor de rechtbank I Hoe wenst men melk, meel sen weispoeder Iedere huisvrouw mag haar mening zeggen I 1 w D huipen jubileum-surprise V CONSTANT LAMP 3 chef huishouding 3 1 GEMEENTE HAARLEM Burgemeesters discussiëren over het Deltaplan en de Randstad Inventarisatie van katholieke organisaties Officier van Justitie: „Functie wordt onderbetaald L Dr. Drees doet beroep op gevoel voor eenheid Terlenka costuums DAGEN SCHOUS MEISJE MANGELSTERS en FLINKE MEISJES gevr. EEN LEIDSTER 11 DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 aGINA 13 De bevolking in het westen Lange JONGENS pantalons Manchester „Camping Cord" Engels leer „Spijkerbroek" IJzersterke „Schuttersveld" Manchester AARLAAR STEEG 1 Felle strijd om leiding in damcompetitie Winst en verlies voor V.K.D. Hockey in Zandvoort Waterpolo-uitslagen 16.000 gulden verduisterd Nationale herdenking op de 4e mei Nog slechts 2 DAGEN onze TSUa OVERHEMD GRATIS Dumak TerlenkC Pantalonf 39.75 Barteljorisstraat 24 Telefoon 20420 Haarlem zeer modieuze modellen en kleuren In de nieuwe lijn \deze verkoop gïl 'J duurt slechts j|| Bij KATHOLIEKE SOCIALE ORGANISATIE te Amsterdam is vacant de positie van van de afdeling Administratie. Vereisten: Behoorlijke algemene ontwikkeling. Bezit van tenminste diploma M.B.A. In staat leiding te geven aan personeel. Voldoende organisatie-talent. Leeftijd circa 30 jaar. Godsdienst R.-K. Gaarne 5 dagen werken VAN I854 een zelfstandig slagersbediende of halfwas ACCORDEONS 0or sSckeiler WASSERIJ G. RHEE ZONEN (Van onze Haagse redactie) Een driehonderdtal burgemeesters van Zuidhollandse gemeenten alsook ambtsgenoten uit Brabant en Zeeland vergaderden gisteren in het Kurhaus te Scheveningen en bespraken na een drietal inleidingen, de planologische rapporten met betrekking tot het del tagebied en het westen van ons land. De inleiders Waren dr. J. Noteboom, burgemeester van Voorburg, burge meester mr. J. van Heusden van Vlaar- dingen en burgemeester P. W. Hor dijk van Middelharnis en Sommelsdijk. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter mr. L. R. J. ridder van Rapperd, burgemeester van Gorinchem de wens naar voren dat bij ontwer pen als „Randstad en Delta" en ,,Het Westen des Lands" meer dan tot dus ver het geval is geweest, de vertegen woordigers van de gemeenten (en vooral van kleinere gemeenten) betrok ken zullen worden. Tot deze conclusie kwam hij, vooral na de kritische be schouwing die de burgemeester van Vlaardingen, mr. L. van Heusden, aan beide rapporten had gewijd. Mr. J. van Heusden, die zijn oordeel uitsprak over het rapport Randstad en Delta, meende dat in deze „voorstu die" de kiem voor een metropole ont wikkeling is gelegd, waarvan de uit groei tot een stad, met de omvang van b.v. Parijs, zeker door niemand wordt gewenst. Hij vroeg met nadruk of het noodzakelijk is zoveel haast te maken met de realisering van de plan nen, die in het rapport „Randstad en Delta" zijn samengevat. Naar de me ning van mr. van Heusden hebben de bestaande gemeenten in Zuid-Hol land capaciteit genoeg tot plus minus 1961 om de bevolkingsaanwas op te vangen en om deze nieuwe bevolking werk te verschaffen. Het zou beter zijn eerst gebruik te maken van deze gele genheid voor men over gaat tot het rea liseren van plannen, die een beslissende wending geven aan de verdere ontwik keling van het westen van Nederland, aldus spr. Dr. J. W. Noteboom, burgemeester van Voorburg wees er in zijn inlei ding op dat het van groot belang is, dat men bij de besprekingen die ge voerd worden door verschillende groepen van gemeenten over behar tiging van gemeenschappelijke belan gen, in een zo vroeg mogelijk stadium tot een beslissing komt aangaande de staatsrechtelijke organisatie van die samenwerking. Een oplossing hiervoor zou aldus de burgemeester een wettelijke regeling ad hoe kunnen zijn door middel waar van een gebiedscorporatie in het leven moest worden geroepen, waaraan be paalde bevoegdheden zouden moeten wo-den toegekend die door de gemeen ten worden overgedragen. Verschillende burgemeesters spraken tijdens het de bat echter de vrees uit voor de auto nomie van de gemeenten. Burgemeester Noteboom achtte de toepassing van de wet op de gemeen schappelijke regelingen althans voor het Rotterdamse complex ontoereikend. Hij was bovendien van mening, dat het vaststellen van een raamwet, ook van- Ad.verten.tie vlot model, smalle pijpen, zakken met leer afgezet. vanaf leeftijd r n nr 6 jaar IZ./5 vanaf leeftijd i c 1 n 8 jaar 15.10 vanaf leeftijd ,r 5 jaar J 14.75 De verrichtingen van de diverse clubs in de voorgaande ronden van de dam competitie doen een bijzonder felle strijd in de verdere ronden verwachten. In de reservehoofdklasse hebben BDC en KNC de leiding met evenveel pun ten, op de voet gevolgd door VKD dat slechtséén puntje minder heeft. Wij zijn nieuwsgierig wie b'-~ de langste adem zal blijken te hebben. Na de laatste wedstrijd HDC—VKD welke door VKD in winst werd omge zet luidt de stand nu: BDC 4 3 1 - 7 49—31 KNC 4 3 1 - 7 47—33 VKD 4 2 2 - 6 47—33 tRllegom 4 1 2 1 4 4733 gPortief 4 12 14 41—39 Santpoort 3 1 - 2 2 26—34 SDC 3 - - 3 - 27—33 ■'ahdvoort 4 - - 4 - 16—64 Zowel Zandvoort als HDC bleven dusverre onder de verwachtingen, aar toch zijn beiden wel in staat om J.n de nog komende ronden voor ver assingen te zorgen. xn de tweede klas deden beide kop- X0Pers weer van zich spreken door blinkende overwinningen. HDC won hjet i9-i van Zandvoort en DCY met X4-6 van VKD. Sportief bleef de baas over Santpoort met 12-8. be?ld- ranglijst §eeft nu het volgend DCY' 5 4 6 5 6 6 HDC Santpoort Sportief Zandvoort VKD 10 72—28 68—12 49—71 4555 43—77 43—77 nÜiS8,^1 op het sportterrein Ieid, te Zandvoort een inte- ge- een - NKennemer "eT^èn Kg. Van ClUb&S pit Haarlem en wege de geringe ervaring, te veel tijd in beslag zou nemen. „Maar het ini tiatief zal van de gemeenten zelf uit moeten gaan", aldus de burgemeester van Voorburg. Ook de kleine gemeen ten zullen hieraan hun medewerking ...moeten geven. Daarentegen zullen in een dergelijk lichaam, dat het bestuur heeft over een gebied, waarin belangen liggen van de omliggende gemeenten, de grote gemeenten meer moeten toegeven dan theoretisch wenselijk geacht zou worden. Tijdens de openbare discussie ver klaarde de burgemeester van Gouda, dat door het plan Wilsveen het gro te gebied aan weilanden dat door de halve ring Leiden Den Haag Rotter dam wordt afgesloten, gedeeltelijk verloren zal gaan. Hij vroeg zich af of het ook hier niet wenselijk zou zijn eerst nog gebruik te maken van de uitbreidingsmogelijkheden van de oude woonkernen in het westen van Zuid-Holland. Ook werd door verschillende burge meesters en vertegenwoordigers van gemeenten de vrees geuit voor een ge brekkige vorming van hechte gemeen schappen zoals die ln kleinere steden en in alle oude wooncentra in het land bestaan. Het Katholiek Maatschappelijk Beraad (orgaan van overleg tussen de katho lieke standsorganisaties) en het Lande lijk Centrum voor Katholieke Actie in Nederland hebben onlangs een begin gemaakt met een gemeenschappelijke inventarisatie van het katholieke orga nisatieleven in Nederland. De eerste fase hiervan bestaat uit het samenstel len van een overzicht, waarna men zal trachten, de organisaties administratief te hergroeperen en de onderlinge con tacten te bepalen. In de tweede fase komt de vraag aan de orde naar de bedoeling van de or ganisaties, wie zij bereiken, welke hun benaderingswijze is en welke raak- of wrijvingspunten er bestaan. Langs deze weg hopen het Katholiek Beraad en de K.A., die beide een dergelijk initiatief namen en hierbij thans samenwerken, te komen tot een problemeninventari- satie om daardoor meer vat te krijgen op en steun te bieden aan het katho liek organisatieleven in Nederland. De werkzaamheden worden uitgevoerd on der leiding van drs. C. F. A. Weterman te Tilburg, penningmeester van de K.A. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de waterpolocompetitie dis trict Noord-Holland zijn: Heren tweede klasse: VZV 1-HVGB 2, 4—0. Heren derde klasse: Haarlem 1-DAW 3, regle mentaire overwinning van 50 voor Haarlem omdat DAW niet tijdig ver scheen. Heren vierde klasse: Hillegom 1-VZV 2, 11. Heren vijfde klasse VZV 3-Haarlem 3, 23. Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de Officier van Justitie bjj de Amster damse rechtbank geëist tegen een 33- jarige Amsterdamse boekhouder. We gens knoeierijen in de boekhouding van zijn werkgeefster, de N.V. Bouw- kas Rohyp. Hij zou zich in totaal 16.000 hebben toegeëigend. Hem was ten laste gelegd het ver valsen van af-strookjes van twee post girocheques. Hij gaf toe de cheques te hebben uitgeschreven op naam van cliënten, die volgens de verdediger een z.g. bevroren tegoed hadden bij de bank. Was de cheque ondertekend door de directie, dan radeetde hij de naam uit, vulde de woorden „aan toon der" in en inde het geldbedrag. Daar na verving hij het woord„toonder" weer door de eigenlijke naam. Hij zou volgens de rapporten boven zijn stand hebben geleefd, o.m. met autorijden. De Officier van Justitie merkte in zijn requisitoir op dat de laatste tijd veel boekhouders zich vergrijpen aan gel den van de werkgevers. Hij zei, dat dit uiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijji edere huisvrouw mag meedoen en er iets over in het midden brengen. Over het wel en wee bij de dagelijkse omgang met ver pakte levensmiddelen. Zoals daar zijn: pakjes rijst en macaroni die niet makkelijk opengaan zodat men het onhandelbare deksel te ver inscheurt, het verwoed gevecht met stuivers, blikopeners en spijkers om de fles perziken op sap van de metalen klem te ontdoen, het zeeppakje waarop men geen aanwijzingen lezen kan zonder vergrootglas, yoghurt die in het ge zicht spuit als men met een krachtige duim de capsule van de fles drukt en de niet vervulde dagdroom van melk in schone, lichtgewicht kartons, zon der dat eeuwige gescharrel met las tige lege flessen. Al haar wensen en bevindingen kan de huisvrouw be kend maken, waartoe het Nederlandse Verpakkingscentrum haar uitnodigt Wat is dat Verpakkingscentrum? Dat is het instituut waarin de fabri kanten die de verpakking leveren, de levensmiddelenindustrie die de ver pakking voor haar produkten gebruikt en de grossiers en winkeliers, die de verpakte artikelen direct aan de huis vrouw verkopen, met elkaar over de verpakking praten. En waarin sinds kort nu ook de huisvrouw haar woord je mee mag spreken. Volgens gede gen en goed vaderlandse gewoonte is er namelijk een aparte commissie be noemd „Huisvrouw en Verpakking" en in die commissie hebben huisvrou wen zitting, via de Huishoudraad, te zamen met verpakkingsdeskundigen. Gelukkig, dat de industrie en de han del, die de produkten maken en ver kopen uitsluitend om het gewin, heb ben begrepen, dat het verstandig zou zijn om ook de consument, de huis vrouw, die de pakjes, blikjes, busjes en dozen dagelijks gebruikt, dus moet openmaken, wegzetten, en de ge- bruiksaanduidingen leest, ook naar haar oordeel te vragen. Alle gebruiksters, die dan ook be zwaren hebben tegen bepaalde pot ten, pakken, flessen, wat betreft slui ting of etikettering, kunnen meehel pen om bestaande bezwaren uit de weg te ruimen door erover te schrij ven naar het bureau van de Neder landse Huishoudraad, Anna Paulow- nastraat 7, Den Haag. De tijd is er rijp voor want twee derden van de omzet in de kruide- nierswarenbranche wordt reeds in voorverpakte vorm geleverd. De sterk groeiende zelfbediening werkt steeds efficiëntere verpakking in de hand. Maar aan praktische verpakking zit veel vast- Veel meer dan men opper vlakkig denkt. Of het nu gaat om meel, melk of bruine bonen, die men vu eenmaal niet in de hand mee naar huis kan dragen, ze moeten door de verpakking niet alleen geschikt ge maakt worden voor transport en op slag, maar ook beschermd worden te- pen vocht, bederf en andere kwaden. En afgezien van dat alles moet de ver pakking plezierig zijn, want, zeker bij het systeem van zelfbediening, maakt de verpakking het artikel zoals de kleren de man maken en daarbij moet de verpakking het merkartikel nog iets eigens geven. Het karton of de pot of fles moet dus helpen de inhoud te doen verkopen. En tenslotte, en dat is voor de huisvrouw waar het erg op aankomt, moet het prettig en prak tisch zijn in het gebruik. Losschietende bodems van pakjes zeep. aten we er van uitgaan dat de natuur het voedsel dat ze in na- tura levert, het best verpakt. De vruchtenschil, de bast van de noot, de huls van de korenaar zijn mooi, licht, buigzaam, onporeus. Melk bewaart de natuur in het donker. En wat doet de zo tragisch ver van de natuur afge dwaalde melk-industrie? Ze levert ons de melk in doorzichtige flessen. (Hoeveel huisvrouwen hebben daar de zwarte huisjes voor, die op de ten toonstelling „Voeding en Hygiëne" in een hoekje lagen, misschien om geen slapende honden wakker te maken!) Dat is één van de grote bezwaren te gen de bovendien loodzware, breken de, vuil wordende en veel rompslomp meebrengende fles-verpakking van melk. En hoeveel onmeetbare energie wordt er bovendien niet dagelijkst ver spild aan de rinkelende „dans" der miljoenen lege melkflessen. Om niet te spreken van het gesjouw ook met al die volle flessen, waarvan zeven tig procent van het gewicht het glas is. Zeker, in karton kan niet gepasteu riseerd worden, maar de melk kan éérst bewerkt worden en dan in de kartons gebracht, waarin ze donker zit weggeborgen. En dus niet de in vloed. van het licht ondergaat, die de smaak aantast. Zouden nu alle con sumenten samen, die beu zijn van het tegennatuurlijk gesol met onze goede Nederlandse melk, die de ganse och tend (lekker schuddend) in de open, aan het licht blootgestelde wagentjes van de slijters (pas in 1960 moeten ze wettelijk een donkere afscherming hebbenniet de in karton verpakte melk, hetzij in tetrapak, hetzij in be kerverpakking of zusterlijk samen, hier binnen kunnen halen? Maar de consument krijgt zelfs de kans niet om de melk in karton te proberen, opdat in een eerlijk duel tussen karton en fles, de zaak, die alle Nederlandse huishoudens aangaat, uit gevochten kan worden om dan tot vreedzame coëxistentie te komen. Voordat het zover komt zal de moei lijk te bevechten geest van grandioze onwil, zowel bij de slijters als bij de zuivelfabrieken, die vasthouden aan de flessenloop, overwonnen moeten worden. Die boycot, want daar lijkt het op (de venijnige blik van het blonde verkoopstertje in de melkwinkel als ik melk in karton durf te noemen. „Daar wordt nooit naar gevraagd" zegt ze vinnig en o wee, als ik dan zachtmoedig beweer, dat wat gezien wordt in de winkel ook verkocht wordt) die boycot zal op de duur toch doorbroken worden als de verpakte melk in de zelfbediening komt. ie doet er nu mee om het Bu reau van de Huishoudraad wensen voor te leggen over de tekst op pakjes zeep- en waspoeder? Het eerste dringende verzoek zij, om te vermelden of men met zeep of met een synthetisch middel te doen heeft. Tweedens, een betere omschrijving van de te gebruiken hoeveelheden. „De inhoud van dit pakje geeft tien liter sop", zegt niets. Want er zijn em mers in alle maten. En hoe doseert men dan om snel even een- overhemd of een paar blousjes te wassen? Ten derde, een duidelijke aanwijzing hoe het karton geopend moet worden. Als er staat: „bij pijl indrukken", dat het karton dan ook gehoorzame en men niet, vertwijfeld in het wilde weg, gaat rukken en scheuren. En tenslotte zou op duidelijke, gro te letters prijs gesteld worden door alle verziende huisvrouwen, die hun bril net niet in de buurt hebben en dan, na gezoek met natte handen in de tas grabbelen om tenslotte, haas tig lezend, op het karton allerlei over bodigs aan te treffen over „mevrouw Kraakhelder"die zegt, dat „met de inhoud van dit pakje textiel-vitamine de levensduur van de linnenkast wordt verlengd". Och fabrikanten, la ten jullie die kreten over textielspa- rend sop toch achterwege, dat maakt de huisvrouw er alleen maar op attent, dat haar textiel er wel weer niet be ter van zal worden! En om knippatro nen op zeeppakjes vraagt ze ook niet. soort functies wordt onderbetaald en dat hun salaris vaak niet in overeen stemming is net hun verantwoordelijke arbeid, waarmee soms miljoenen zijn gemoeid. Niettemin vond hij deze ver valsing zeer ernstig en hij wilde niet voldoen aan het advies van de reclas- seringsinstantie en de psychiater, om verdachte onder toezicht te laten stel len. Hiervoor staat n.l. als maxi mum straf een jaar, aldus de officier, die voor deze ernstige knoeierij ander half jaar meende te moeten eisen. De verdediger, mr. J. M. van Gil- se, voerde aan, dat verdachte met een gezin van vijf kinderen niet van zijn sa laris kon rondkomen. Verdachte verdien de in 1953 netto 400, dat was opge lopen tot 530. De verdediger achtte niet alleen het karakter en de aanleg van de boekhouder, maar ook diens financiële moeilijkheden verzachtende omstandigheden. Uitspraak op 26 no vember. (Van onze parlementaire redacteur) De jaarlijkse plechtige herdenking op 4 mei van de gevallenen in de jongste oorlog bij het monument op de Dam moet uitsluitend betrekking hebben op deze groep. Degenen die in Indonesië en Korea zijn omgekomen kunnen in af zonderlijke plechtigheden worden her dacht. De regering overweegt wel, om zich in het vervolg bij deze laatste plechtigheden te doen vertegenwoordi gen, zulks in afwijking van de tot dus ver gevolgde gedragslijn. Dit laatste heeft dr. Drees toegezegd aan de heren Calmeyer (C.H.) en Roosjen (A.R.), die er op hadden aangedrongen. De mi nister-president deed wat de herdenking op de Dam betreft een dringend beroep op de Kamer, om althans op dit punt de gevoelens van eenheid te bewaren en geen tegenstellingen op te roepen. De beide genoemde Kamerleden wa ren van oordeel, dat de andere gevalle nen en hun nabestaanden te kort worden gedaan, nu de slachtoffers van Korea en de strijd in Indonesië niet tezamen op 4 mei worden herdacht. De regering zou dit met een eenvoudige doch duide lijke verklaring kunnen herstellen. Voor de nabestaanden zou dan ook het pijn lijke gevoel worden weggenomen, dat de hunnen er niet bijhoren. Minister Drees antwoordde, dat de regeling om genoemde redenen niet veranderd dient te worden. Dit be tekent echter in het geheel niet, dat de regering minder waardering zou hebben voor het offer dat ook de an dere categorieën voor het vaderland hebben gebracht. Zeker moet men er ook niet achter zoeken, dat de re gering de verantwoordelijkheid van zich af zou willen schuiven voor de oproep om vrijwilligers, die zij destijds tot het Nederlandse volk heeft ge richt. Hij herinnerde eraan, dat hij zelf de Korea-strjjders voor hun ver trek officieel ten afscheid heeft toege sproken. Daarbij heeft hij duidelijk doen uitkomen, dat zij, zoals de heer Calmeyer had opgemerkt, voor de in ternationale rechtszekerheid ten strijde trokken. Mr, Roosjen herinnerde in ditdebat aan de brief, die de Pacifistisch-Socia- listische Partij tot dr. Drees had ge richt. Daarin was opgemerkt, dat men de slachtoffers in de strijd in Indonesië maar beter zou kunnen herdenken bij het monument van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn of bij het Van Heutz- monument in Amsterdam. Hij noemde dit een „door en door onvaderlandse opvatting". Dr. Drees antwoordde, dat de Paci- fistisch-Socialistische Partij het maar zelf moet weten, wanneer zij tegen het dragen van alle wapenen wil zijn. Het debat vormde een onderdeel van de behandeling van de begroting van Algemene Zaken, die z.h.s. is aangeno men. Het betoog van de minister-president had kennelijk indruk gemaakt. Men kwam bij de replieken met meer op de zaak terug. e werkgroep „Verpakking" van de Huishoudraad wacht dus op veler bemerkingen. Om het nog eens te zeggen: aan de hand van de opmerkingen van de consumenten worden in studie genomen de volgen de drie onderwerpen. De melkverpakking, waarbij flessen en verschillende soorten pap ierver pakkingen onder de loupe worden ge nomen. Informatieve etikettering. Welke mededelingen willen de huisvrouwen graag op de verpakkingen vermeld zien, in het bijzonder van levens-, was- en onderhoudsmiddelen. Sluiting van glasverpakkingen, doelmatigheid dus van deksels, dop pen, kurken en stoppen voor jampot ten en allerlei flessen. A. Bgl. in de kunnen worden geplaatst bij het s PROVINCIAAL ZIEKENHUIS „DUINENBOSCH" te Bakkiun N.H. gem. Cagtricnm (Psychiatrische inrichting) Gunstige arbeidsvoorwaarden. Vrije kleding. Vergoeding van kostgeld bij afwezigheid, alsmede Mos per veertien dagen reiskosten naar ouderlijke woning. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de Economisch Directeur. 55'/» Terlenka en 45 wol Terlenka-costuums 'zijn plooihoudend en practisch onverslijtbaar. Bij uit stek geschikt voor mannen, die bij zondere eisen aan hun kleding stellen BELANGRIJK!!! JUBILEUM-GESCHENK. Indien u vrijdag en zaterdag een costuum, sportcombinatie of jas koopt, krijgt u daarbij een Non Iron of Poplin overhemd naar uw eigen keuze GRATIS (tot een bedrag van 20.—). E] Candidaten moeten bereid zijn zich eventueel aan een psychologisch onderzoek te onderwerpen. Eigenhandig (niet met ballpoint) geschreven brieven met volledige inlichtingen omtrent opleiding en ervaring worden tot en met 17 novem ber a.s. ingewacht onder no. 75454, bureau van dit blad. Sollicitanten ontvangen in elk geval antwoord. Zie de advertentie van Gevraagd: voor dag of dag en nacht bij BEIJERSBERGEN, Hoogewerfstraat 3, Hillegom, Telefoon 5340. Gevraagd GROOT, Santpoorter straat 56, Haarlem. Rijksstraatweg 59 Bleekersvaartweg 57 Heemstede Bij de Haarlemse werkinrichting van de dienst voor de sociaal pedagogische nazorg wordt gevraagd voor een groep geestelijk minder-valide meisjes. Vereiste leeftijd circa 30 jaar. Het bezit van een diploma als kleuteronderwijzeres of een der akten K of costumière strekt tot aan beveling. Sollicitanten moeten in staat zijn aan bedoelde groep meisjes op een prettige manier leiding te geven. Salaris 3.385,tot 5.246,per jaar (compen satie A.O.W. en huurcompensatie inbegrepen). Eigenhandig, niet met ballpoint, geschreven sollici taties met inlichtingen over de huidige en vroegere werkkring en opgave van referenties binnen 8 da gen na heden inzenden aan de burgemeester. Op de omslag vermelden: nr. 18403 (NHC). Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 13