Bezorgdheid lot over van Berlij n iets verminderd Luchtbrug kan op korte termijn in actie komen ar IJsland meldt incident met een Brits fregat in 3-njijlszone President Frondizi van Argentinië voorkomt een paleisrevolutie Echec voor de vice-president Mongools geleerde schrijft in Russisch blad over de befaamde „sneeuwman" Brits marineschip verhindert dat een treiler wordt opgebracht PERONISTEN ROEREN ZICH Moskou: Oostelijk N.-Guinea moet over 10 jaar. vrij zijn Rog belaagt een vissersbootje Drie exemplaren zouden in 1939 zijn gedood door Mongoolse grenswacht Kleine brandweer in Duitsland Duel op de vork Syrisch blad: Hoessein zat niet in het vliegtuig Het weer. Kvelvn Tlioiunns i DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 82ste JAARGANG No. 30062 NA VERKLARING VAN GROTEWOHL De bezorgdheid in het Westen over het lot van Berlijn krijgt allengs een minder ernstig karakter. Aanvankelijk hield men rekening met de mogelijkheid, dat de rede die de Sovjet-dictator Nikita Khroesjtsjev maandag j.l. hield en waarin hij zei, dat het nu tijd werd om de souvereiniteit over West-Beriijn over te dragen aan het Oostduitse communis tische bewind, de inleiding vormde tot een reeks ernstige moeilijkheden, misschien zelfs tot een herhaling van de blokkade van Berlijn. mAI Volgens IJslandse berichten heeft zich een Brits-IJslands incident voorgedaan binnen de IJslandse driemijlszone. De gezagvoerder van het IJslandse oorlogsschip „Thor" heeft gemeld, dat een Brits fregat verhinderd heeft dat hij een Britse treiler aanhield, die bij de westpunt van IJsland op slechts twee-en-een-halve mijl uit de kust viste. Oliewinning door H-Bom-explosie NEDERLANDS schip brengt een zinkende Spaanse vrachtvaarder in veiligheid Maria Gallas naar Londen? Beheerschapscommissie Russische geleerde ziet maan-eruptie De Mongoolse geleerde prof. Rintsjen heeft in het Russische blad „De Literatuur en het Leven" geschreven, dat volgens ooggetuigen in 1939 drie „sneeuwmannen" aan de Mongoolse grens zijn doodgeschoten. Dit melden A.F.P. en U.P.I. In de vroege ochtenduren hadden Mongoolse grenswachten drie wezens aangeroepen die de grens overschreden. Daar geen van het drietal gereageerd had, schoten dé militairen ze dood. Toen het licht ge worden was, vonden zij drie dode „sneeuwmannen" die geheel bedekt waren met een dichte vacht. Nog tweehonderd jaar radio-actief Weer een geheime zender opgespoord Overweegt Hamid II teruggave Nederlandse onderscheidingen ee MORRIS beforeyouduij! Falcon wollen Tweedmantels Plaatselijk regen Het weer in Europa Enorme sortering NICOLAASGESCHENKEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 1.71, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muideiv. Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v, RUN en W. Severin. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 14 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Maar hoewel men in de westelijke hoofdsteden ook nu nog de ontwikke ling op de voet blijft volgen, wint nu de mening veld, dat het onmiddellijke doel van Khroesjtsjevs opmerkingen slechts het verwekken van onrust is. Sommige woordvoerders spreken zelfs de opvatting uit, dat de Sovjet-Unie een internationale conferentie over het Duitse vraagstuk voorbereidt, die begin volgend jaar zou moeten plaats hebben en waaraan ook de beide Duitslanden zouden moeten deelnemen. Khroesjtsjev zou slechts met het oog hierop zijn glossen hebben geplaatst. Een aanwijzing in deze richting ziet men in de gematigde persconferentie die de Oostduitse premier Otto Grotewohl gisteren heeft gegeven en in de nog tammere versie die het Oost duitse persbureau daarvan later heeft verspreid. Maar zoals gezegd: het Westen blijft op zijn qui-vive. Op het vliegveld Riem bij Miinclien is het eerste straalvliegtuig dat in West- Duitsland is gebouwd, officieel overgedragen aan de inspecteur van de West- Duitse luchtstrijdkrachten, Josef Kammhuber. Het vliegtuig, een door Messer- schmitt en Heinkel in licensie gebouwde Franse „Fouga Magister", zal worden gebruikt voor de opleiding van toekomstige Duitse straaljagerpiloten. De hoogste snelheid is 715 km per uur. Er zijn nog 200 van deze toestellen besteld. Op de voorgrond ziet men hier een aantal geïmporteerde „Fouga Magisters" voor de controletoren op het vliegveld. Op de achtergrond het eerste in Duitsland ge bouwde toestel, dat juist zal opstijgen. De ministeries van buitenlandse zaken en defensie in Washington hebben giste ren een verklaring uitgegeven, waar- In gezegd wordt, dat zo nodig op zeer korte termijn meer dan 800 viermoto rige vliegtuigen bijeengebracht kun nen worden voor het vestigen van een luchtbrug naar Berlijn. En United Press International verneemt in de Amerikaanse federale hoofdstad, dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk een gezamenlijke verklaring voorbereiden, waariij zij meedelen, dat *0 omler alt., omstandigheden in Ber lin *utl?„ bpjven, desnoods door ge bruikmaking van geweld. Wanneer Khroesjtsjev de daad by het woord zou voegen en zijn bezettings functies In Berlijn over zou dragen aan het communistische regiem in de Oost zone, dan zouden de Russisch-West- duitse betrekkingen daaronder lijden, aldus zei een woordvoerder van de Westduitse regering gisteren op een Persconferentie in Berlijn. In de aller eerste plaats zou het dan kunnen ko- TPen tot een verbreking der diploma tieke betrekkingen. Een woordvoerder n Bonn zeide later, dat dit op het ogenblik nog niet wordt overwogen. ^Taar wij vernemen, is echter de even- hleie noodzakelijkheid van zulk een stap wei besproken tijdens de zitting van het Westduitse kabinet, dat zich giste- ren niet de rede van Khroesjtsjev heeft beziggehouden. In de officiële verklaring die na de Rabinefszitting werd üitgegeven, werd gezegd, dat de woorden van Khroesj tsjev de conclusie toelaten, dat de Sov jet-Unie overweegt ,,zich eenzijdig van het Berlyn-statuut te bevrijden". De Westduitse regering acht dit een breuk t'an het heersende volkenrecht, die twij fel zou kunnen doen ontstaan aan de Russische integriteit en die de span- hing in de wereld ten zeerste zou ver groten. In het regeringsgebouw in Oost-Ber- lijn in Görings voormalige „Luft- fahrtministerium" gaf de Oostduit se premier Otto Grotewohl gisteren een interpretatie van de rede van Khroesj tsjev. Hij zei, dat de Sovjet-Unie wel bereid is haar torepen (circa 350.000 tot 400.000 man) uit de Oostzone terug te trekken, vooropgesteld evenwel dat ook de geallieerde (NATO) troepen uit West-Duitsland zouden verdwijnen. Gro tewohl voegde hier aan toe, dat hem van oen Russisch voornemen om nu reeds het Rode Leger terug te trekken niets hekend is. Onderhandelingen hierover IjT" .het Rode Leger staat in Midden- tJuitsland op grond van het Pact van Warschau, de NATO van het commu nistische oostblok worden door Pan- kow en het Kremlin in ieder geval nog niet gevoerd. Bepaald geruststellend was in dit ver band de verklaring van Grotewohl, dat de kwestie-Berlnn niet de enige of be- langrykste is Waar het volglns hem, ok m de lede van Khroesjtsjev (die hy overigens alleen uit de krant kende), P aan komt, dat is de noodzaak van «en vergelijk tussen de Duitsers onder- Alle westelijke correspondenten "ebben Grotewohl duidelijk horen zeg- jph, dat de Russen aan hun bereid- f eid om het Rode Leger uit Duits- Jand terug te trekken „wellicht" de voorwaarde zullen verbinden, dat Amerika, Engeland en Frankrijk een soortgelijk gebaar maken. Maar in het officiële verslag, dat het Oostduitse communistische persbureau ADN later an de conferentie verspreidde was het woord „wellicht" vervangen door ..natuurlijk". rtoG^tGF?V0nd is Grotewohl nog voor uitt itse televisie verschenen. Hy Weet Dge?.P enkele bedreiging jegens rw li ljn en zijn toespraak was on- Va* +e gegeven omstandigheden zo mak m" loon' dat de socialistische burge- Eeet. ^rv7ah, West-Berlijn, Willy Brandt, die maakte van de zendtijd, vai f 7ad gereserveerd voor het ge- vai Grotewohl het al te bont zou ma- schhm ahet .0Ptreden van Grotewohl ziin Ahrem-u e Berl'jn-,,rel" weer tot Proporties te zijn terug- en zeggen een goede hij het vaal k vergeter r wereldbe- geplaatst en de wes eehrnr-hV tp ,11.ues Z(W terug dat Kii™U Rchslotte kan men zeggen, rifi„ u0e?'lts]ev de Duitsers een goedé eJienmaharef^erZen' °-dat hfh" t^aak Berlijn in het brafdpunt^r w^reldbT- Tengevolge van een explosie in een mobiele transformator van de Zweedse spoor wegen die in een huis in Sodertalje stond zakte het gehele pand in elkaar. De twee spoormannen, die het apparaat bedienden, bleven wonder boven wonder gespaard, daar zij bij de transformator stonden, die de klap opving. Iliilllliiiiiillllllllllllllllllliniinillillllliliiiillllllllillllilliimii De Britse treiler, de „Hackness", had geweigerd bij te draaien, zelfs toen Een Amerikaanse geleerde dr John Grebe van de Dow Chemical Corpo ration, heeft op een bijeenkomst van de vereniging van schrijvers over de kern-energie verteld dat practisch on beperkte hoeveelheden olie kunnen worden vrijgemaakt door petroleum in de olie-lagen te „smelten" door middel van H-bomexplosies. Dr. Grebe zeide dat er voldoende petroleum in ondergrondse lagen zit om bijna elk land op 10 meter van zijn eigen olie te laten drijven. Het nabije en midden-Oosten is maar een druppel in de emmer, vergeleken met de kolossale reserves die liggen on der Spanje, Frankrijk, Engeland Bel gië, Nederland, Duitsland, Denemar ken en andere oostzee-landen. Ook zijn er bijzonder rijke reserves onder Brazilië, de Verenigde Staten en Chi na. Volgens dr. Grebe kan de benutting van de olielagen West-Europa onaf hankelijk maken van de olie-aanvoer uit het midden-Oosten. Dr. Grebe wil de geen schatting geven van de kos ten van de door hem aangegeven me thode van winning. Wel zeide hij dat een H-bomexplosie zo veel olie zou vrij maken dat op die manier zes maal de eigen energie van de bom geproduceerd wordt. de „Thor" een aantal losse granaten af vuurde. De „Hackness" stopte pas toen de „Thor" een scherpe granaat voor zyn boeg schoot. Inmiddels was echter het Britse fregat „Russel" ter plaatse aangeko men en de gezagvoerder van de „Thor" verklaart, dat iemand van de „Russel" riep: „Als u op de treiler schiet, brengen we uw schip tot zin ken". Het Britse fregat was gedurende twee uur by de treiler gebleven. In die tijd zou de kapitein van het fregat, vol gens IJslandse berichten, van de Admi raliteit in Londen telegrafisch bevel hebben gekregen de treiler naar een Britse haven te begeleiden, waar een onderzoek naar het incident zou worden geopend. Een woordvoerder van de Admirali teit in Londen heeft bevestigd, dat zich een incident met de. „Hackness" en de „Russel" heeft voorgedaan, doch hij wist niet op hoeveel mijl uit de kust dat was geweest. Hij zei, dat de admi raliteit de „Russel" opdracht had gege ven de Britse treiler tot buiten de twaalfmijlszone te brengen, zodat de kwestie via diplomatieke kanalen zou kunnen worden geregeld. Het Nederlandse vrachtschip .Orion' heeft woensdag de „Castillo Butron". een Spaanse vrachtvaarder, die meer dan zes meter gezonken was, in de Por tugese haven Leixoes afgeleverd. De of ficieren van het Nederlandse schip hebben bij de autoriteiten hun verkla ringen en aanspraken op bergingsloon gedeponeerd en zijn toen weer aan boord gegaan. De „Orion" heeft jn reis naar Antwerpen intussen voortge zet. De „Castillo Butron", een schip van ruim 1700 ton, had noodseinen uitge zonden: in de machinekamer was een lek ontstaan waardoor het schip meer water maakte dan de pompen verwer ken konden. De kapitein vreesde een ketelexplosie en vroeg hulp. De Spaanse marine stuurde er een sleepboot en twee oorlogsschepen heen, maar de „Orion" stak ze de loef af en nam de „Castillo Butron", op sleeptouw, met bestemming Leixoes de dichtst bijzijnde haven. De kleine bemanning van het Spaanse schip (30 man) was in de bo ten gegaan en werd na een uur, koud en miserabel door de „Orion" opge pikt. Het sleepkarwei was niet gemakke lijk, de berging is maar op het nipper tje gelukt. Toen de „Castillo Butron" de haven werd binnengesleept stond het water ruim 6 meter boven de wa terlijn. Het schip was bijna tot aan het dek onder water verdwene.i. Het werd zo snel mogelijk in een dok drooggezet. Het beroemde opera-huis „Co- vent Garden" te Londen heeft de zange res Maria Callas uitgenodigd om op Nieuwjaars-dag te komen zingen. Amerika Bij Savannah in de staat Georgia is gisteren een groot militair tankvliegtuig van het type KC-97 neer gestort. De bemanning van tien leden is om het leven gekomen. Het toestel vernielde bij zijn val twee huizen, maar die waren onbewoond. (Rtr-UPI) President Arturo Frondizi van Argentinië heeft in de afgelopen nacht weten te voorkomen, dat hij het slachtoffer werd van een paleisrevolutie in Buenos Aires. Vice-president Alejandro Gomez had zich aan het hoofd ge plaatst van een samenzwering, die gebruik trachtte te maken van de heer sende sociale spanningen om de macht aan zich te trekken. De president wist zich echter van de steun der strijdkrachten te verzekeren en zo gelukte het hem vannacht de samenzwering de baas te worden. Eergisteren had Frondizi, naar men vermoedt onder druk van het leger, de staat van beleg afgekondigd. Een langdurige staking onder de arbeiders bij de olie-industrie in de provincie Mendoza, die openlijk werd aangemoedigd door oud-presi dent Perón, dreigde naar andere delen van het land over te slaan. De president kondigde daarop een reeks maatregelen af, die hoofdzake lijk gericht waren tegen de communistische en Perónistische organisaties in het land. De Sovjet-Unie heeff gisteren volgens Reuter in de Beheerschapscommissie der Verenigde Naties een amendement op een Indische ontwerpresolutie over streefdata voor onafhankelijkheid van beheerschapsgebieden ingediend. In dit amendement wordt aan Engeland en België verzocht te bewerkstelligen, dat Tanganyika en Roeanda-Oeroendl binnen vijf jaar onafhankelijk worden. Australië en de Verenigde Staten zou den ervoor moeten zorgen dat resp. oostelijk Nieuw-Guinea en Naoeroe en het Amerikaanse beheerschapsgebied der eilanden in de Stille Oceaan bin nen tien jaar onafhankelijkheid ver werven. De Britse vertegenwoordiger ver wierp het Russische amendement als „willekeurig" en „ongerechtvaardigd" en zag geen reden om verschil in de termijnen te maken. Gisteren overdag gingen Perónisti sche en niet-Peronistische vakbonden, ondanks de staat van beleg, nog gewoon door met het beramen van nieuwe sta- kingsplannen. De arbeiders in de olie- bedrijven elders in het land hadden voor vannacht een staking van 48 uur afgekondigd, o.a. uit protest tegen het voornemen van Frondizi een eind te ma ken aan het monopolie van de staatspe- troleummaatschappij. Het personeel van de gasbedrijven had intussen al aange kondigd, dat het ook in staking zou gaan, indien de regering, krachtens de bevoegdheden van de staat van beleg, de olie-arbeiders zou verplichten weer aan het werk te gaan. De Perónistische koepelorganisatie, „62 vakbonden" geheten, had na een tumultueuze vergadering besloten voor 20 en 21 november een algemene werk staking af te kondigen. De niet-Peronis- tische organisaties „32 vakbonden" en „19 vakbonden" geheten, waarvan de eerste socialistisch, de tweede onaf hankelijk is waren al evenzeer tegen de regeringsplannen gekant. Een aantal medewerkers van Perón houdt zich op het ogenblik in het land schuil. Waarnemers zijn van mening, dat er na de mislukte staatsgreep enkele belangrijke wijzigingen in de regering van Frondizi zullen komen. Een grote rog heett dinsdag in de buurt van de Canarische eilanden een roeiboot omver getrokken. Als gevolg hiervan is een van de twee inzittenden waarschijnlijk om het leven gekomen. De andere inzittende, een man van 69 .laar is na ruim drie uur zwemmen aan land gekomen. Dit meldt UPI. De geredde vertelde, dat de rog ver ward was geraakt in een lijn waar mee de twee mannen aan het vissen waren. De vis sleepte toen de boot in razende snelheid mee. De 69-jarige sprong eruit, zijn 53-jarige kameraad aansporend mee te komen, maar toen hij weer uit het water opdook, was de boot gekanteld en zijn kameraad ver dwenen. De boot voor zich uit duwend is de man toen naar de kust gezwom men, waar hij, nagenoeg bewusteloos, door Spaanse soldaten aan land werd getrokken. Het lichaam van zijn kame raad is nog niet gevonden. De waarneming op 3 november j.l. van 'n vulkanische eruptie op de maan, aldus meldt Reuter uit Moskou, dreigt de bestaande mening over de oorsprong van het karakteristieke maanlandschap met zijn kraters (die veroorzaakt zou den zijn door een bombardement van meteoorstenen) geheel te veranderen. De Russische sterrenkundige Nikolai Kozyref, die in het observatorium op de Krim de maan met een sterke tele scoop bestudeerde, nam een rossige kring rond de vulkaan Alfons waar. In drie weken tijds maakte hij twintig fo to's van de krater. Prof. Michai- lof, voorzitter van de astronomische raad der Sovjet-academie van weten schappen zei dat er geen twijfel aan was dat Kozyref werkelijk een vulkani sche uitbarsting op de maan had waar genomen, die de bestaande theorieën omtrent de oorsprong der maankraters omverwerpt. „De uitbarsting toont aan dat de maan dezelfde processen als de aarde kent welke de vorming van ber gen veroorzaken." Twee jaar geleden werd, aldus prof. Rintsjen, in het gebergte bij de stad Cobdo in Mongolië een dergelijk wezen waargenomen, dat zich snel en behendig uit de voeten maakte, toen het merkte, dat het werd gadegeslagen. Verder wijst prof. Rintsjen er op, dat er Mongoolse handschriften uit de elfde, twaalfde en dertiende eeuw zijn, waar in dergelijke „sneeuwmannen" worden beschreven. De Mongoolse geleerde meent te mo gen veronderstellen dat de „verschrik kelijke sneeuwman" of „Alma", zoals de Mongolen zeggen, een soort mens aap is, die nog niet door mannen van de wetenschap is onderzocht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De twee kernreactors van de Britse plutoniumfabriek te Windscale, die vo rig jaar oktober na een ongeluk werden verzegeld, zullen nog minstens twee honderd jaar radio-actief blijven, zo is volgens Reuter van officiële zijde be kendgemaakt. Zoals bekend geraakten vorig jaar uraniumstaven in een der reactors oververhit, waardoor brand ontstond en zich radio-activiteit over de omgeving verspreidde. Ook West-Duitsland heeft nu een miniatuur brandweerkorps en wei Herten bij Éofih. Zondag j.l. zijn de dappere vuurbeStrijders geïnstalleerd en zouden zij hun eerste oefening krijgen. Dit laatste viel echter enigszins in het water, daar het houten gebouwtje, dat voor deze gelegenheid was opgetrokken en in brand gestoken, geheel afbrandde voordat, de blussing kon beginnen. Twee vrienden te Teramo in Ita lië hebben op wel zeer originele wijze geduelleerd om uit te maken wie naar de gunsten van een door bei den beminde schone mocht dingen. Als wapen voor hun strijd hadden zij de vork gekozen en de strijd werd beslecht in een gerenommeerd res taurant, waar zij drie borden spag hetti, een gebraden kip, twintig worstjes, tien hard gekookte eieren en een taart verorberden, voor zij op de hoofdschotel bestaande uit zestien kalfslapjes aanvielen. Deze kalfslapjesrace werd tenslotte door een van de twee met èèn lapje voor sprong gewonnen. De schone waarom dit eet festijn was begonnen, heeft inmid dels reeds laten weten dat zij niet van de attenties van de winnaar ge- vindt zij het wapen waarmee het diend zal zijn. In de eerste plaats duel is gestreden weinig nobel en voorts schrikt zij er voor terug om met zo'n veelvraat in het huwelijk te treden. Radio en pers in de Verenigde Ara bische Republiek besteden nog steeds veel aandacht aan het incident met het vliegtuig van koning Hoessein van Jor danië. Het Syrische blad „Al Alam" meldde gisteren „op grond van inlich tingen uit hogere kringen", dat koning Hoessein zich niet aan boord van het betrokken vliegtuig heeft bevonden en dat hij er ook nooit aan gedacht heeft Jordanië te verlaten. „Hy wist int ers", aldus het blad, „dat zelfs een afwezigheid van ee uur hem zijn troon zou kosten". Radio-Caïro noemde de geschiede nis een „vooraf in elkaar gezet in cident", dat deel zou uitmaken van een „imperialistische intrige gericht op de herbezetting van Jordanië door buiten landse troepen". Radio-Moskou nam deze berichten gisteravond in zijn Arabische uitzen ding over. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammarskjöld, heeft gisteren, in verband met som mige uitlatingen van Jordaanse zijde, een verklaring laten uitgeven, waarin hij zegt, dat geen enkele instantie van de volkerenorganisatie is benaderd met een verzoek behulpzaam te zijn bij het verkrijgen van een vergunning voor ko ning Hoessein om over Syrië te vliegen. Rechercheurs van de gemeentepolitie van Den Helder hebben in samenwer king met de marine-recherche een ge heime radiozender opgespoord. De eige naar, een militair werkman van de Ma rine, is aangehouden.. De apparatuur is in beslag genomen. Het dagblad „Merdeka" in Djakarta h.3eft gemeld, dat Sultan Hamid II -an Pontianak de onderscheidingen, welke koningin Juliana n de Nederlandse re gering hem destijds hebben verleend, zal teruggeven. De sultan, die de vori ge week in Nederland arriveerde, is adjudant in buitengewone dienst van de koningin. Het blad zegt van „bevoegde kringen" vernomen te hebben, dat hjj tot dit besluit zou zijn gekomen tijdens het uitzitten van de straf, waartoe hij wegens een poging tot omverwerping der Indonesische regering was veroor deeld. >ultan Hamid II, gevraagd naar een reactie op dit persbericht, ant woordde: „geen commentaar". aavenentie BARTEÜORI5STR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwaarbewolkt mei plaatselijk enige regen en aanvankelijk nog op vele plaatsen mist. Dezelfde of iets ho gere temperaturen. Aanvankelijk veranderlijke wind, later matige wind in hoofdzaak uit zuidelijke richtingen. Zon: 7.57-16.51. Maan: 11.11-20.11. neersL Station Weei temp. afgeL 7 u. vjn. 24 uur Stockholm regen 5 1 Oslo geheel bew. 4 0 Kopenhagen motregen 7 0.2 Londen mist 3 1 Amsterdam mist -1 0 Brussel mist -2 0 Luxemburg regen 1 1 Parijs mist 2 0 Nice zwaar bew. 10 0.6 Berlijn geheel bew. 8 0.5 Frankfun regen 5 0.9 München geheel bew. 5 0.1 ZÜrich motregen 2 1 Genève regen 4 3 Locarno geheel bew. 8 5 Wenen zwaar bew. 10 0 Innsbruck geheel bew. 4 0.3 Rome regen 12 14 Advertentie ELEGANTE TASSEN EN BYOUX GR. HOUTSTRAAT 18a HAARLEM TELEFOON 2041 S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1