30.000 man met voertuigen OEFENING „CARILLON VANMORGEN BEGONNEN 500 klein-verlofgangers per radio en expresse-brief onder de wapenen geroepen 1 In 1960 als symbool een kunstmaan van de N.A.T.O. rond de aarde? Norstad: Geen reorganisatie van opperbevel te verwachten Soedanees leger trekt de macht aan zich Generaal Abboed wenst betere betrekkingen met Nasser Uitzending van militairen naar N ieuw- Guinea Wordt het wetsontwerp teruggenomen Dader overval op kassier Wagon-Lits gepakt J PHILIPPIJNSE COMMUNIST UITGELEVERD Eerlijkheid en onschendbaarheid99 Aanleiding tot bezinning mk Koelbloedig wekenlang voorbereid Twee gewonden bij een hevige brand Minister Luns bij kardinaal Giobbe Het weer nu Door de Indonesische ambassadeur zelf Verdwenen notaris blijkt verdronken te zijn Brandje in het Louvre SIGNAAL Baby op het nippertje gered Gelukwensen van de Kardinaal Giobbe gaat heen als inter nuntius ]ce MORRIS beforegottóugf Droog weer Het weer in Europa DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 82ste JAARGANG No. 30066 !>9 Met de oproeping van ongeveer vijfhonderd klein-verlof gangers door middel van de radio is vanmorgen om zeven uur een grootscheepse oefening van de koninklijke land macht, „Carillon" genaamd, begonnen. De oproep per radio van de vijfhonderd militairen die behoren tot de twee jongste lichtingsploegen, die 28 september en 7 november naar huis xÜn gegaan, werd na de eerste keer nog vijf maal herhaald, om het uur, dus tot en met twaalf uur. De betrokken mili tairen zijn ook gewaarschuwd per expressebrief opdat zij in ieder geval kennis kregen van de lastgeving van de chef Van de generale staf. Met nadruk wordt er van militaire zijde op gewezen dat het hier niet gaat om een mobilisatie of om herhalingsoefeningen, maar louter om het terugroepen in werkelijke dienst van een aantal militairen met klein verlof. ia?...'if -*■ c I T R O N 2 cv Op de conferentie van parlementariërs uit de NATO-landen te Parijs is gisteren met algemene stemmen een Amerikaanse resolutie aanvaard, waar in wordt aangedrongen op het lanceren van een aardsatelliet door alle NATO-landen tezamen, aldus meldt United Press International. Deze zou in 1960 rondom de aarde moeten cirkelen als een symbool en de eerste vrucht van een grotere samenwerking in de Atlantische gemeenschap op het gebied van de vreedzame ruimtevaart. Het voorstel is afkomstig van de Amerikaanse Senator Harry M. Jack sons, voorzitter van de commissie voor wetenschap en techniek, die vorig jaar met het voorstel kwam tien miljoen dollar beschikbaar te stellen voor een NATO-studiebeurzensysteem. We zijn nu partners te land, ter zee en in de lucht, aldus de Senator. Het wordt tijd dat we ook partners worden in de ruimte. De satelliet zou het embleem moeten dragen van de Atlantische gemeenschap en niet van de NATO, om te laten uitkomen, dat het geen wapen is maar een symbool van vreedzame samenwerking. Het Soedanese leger heeft gisterochtend onder de leuze „Eerlijkheid en Onschendbaarheid" de macht aan zich ge trokken, de politieke partijen afgeschaft, alle kranten ge sloten en de noodtoestand afgekondigd, aldus meldt Reuter. De in Engeland opgeleide generaal Ibrahim Abboed, de 58-jarige opperbevelhebber van de strijdkrachten die de staatsgreep leidde, verklaarde te zullen streven naar betere betrekkingen met Nassers Verenigde Arabische Republiek en naar een oplossing van „alle hangende vraagstukken". TECHNISCH SPEELGOED I WINTERSPORTKLEDING EEN BRIL VAN K E I P DAT IS GOED GEZIEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon! Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Umuideni Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter, loogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544 (Van onze speciale verslaggever) Dertigduizend man, voorzien van drieduizend voertuigen, nemen aan de oefening „Carillon" deel. Zij behoren tot de staf van het eerste legerkorps, de legerkorpstroepen, de parate vierde divisie, en enkele onderdelen van de in opbouw zijnde parate eerste divisie. Verder zijn nog enkele staven inge schakeld, te weten de kortgeleden op gerichte staf van de territoriale bevel hebber oost, diens territoriale com mandanten en de garnizoenscomman danten in dit gebied. Het voornaamste doel van de oefening is na te gaan of de in vredestijd voorbereide maat regelen een juist aanvangsoptreden waarborgen bij het uitbreken van een oorlog. De oefening „Carillon" is een vervolg omsi'r^ekTri10k 3"' die het VOrif? )Rar is als zodanig6 ooi? werd gehouden, en rakter. Werd in 1QSoellljker van ka" beoefend van een aantal verPlaatsing omstandigheden die het1 onder een oorlog voorafgaan, nu hleft min twee belangrijke punten aan de «2*. ning toegevoegd. Ten eerste word ver'. ondersteld dat vijandelijke luchtmacht de verplaatsing verstoort, en ten tweede zal een aantal klein-verlofgangers in kerkelijke dienst moeten terugkeren. ?m vast te stellen binnen hoeveel tijd betrokken onderdelen te velde kun- h®"j worden aangevuld met het ont reende deel klein-verlofgangers kon n pi1 de oproeping beperken tot enkele nderdelen. Men zal hiermee, naar ver- acht wordt, voldoende ervaring kun- ne« opdoen. iiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiii Alfredo Saulo, de voormalige leider van de „Hoeks" (dat zijn de als com munistisch beschouwde opstandelingen tegen de Philippijnse regering en le den van de stammen van dezelfde naamis gisteren persoonlijk door de Indonesische ambassadeur te Manilla, Hazir Pamontjak, uitgeleverd aan de Philippijnse minister van buitenlandse zaken, Felixberto Serrano. Toen dit ge schiedde, waren de kantoren van het Philippijnse ministerie van buitenland se zaken voor het publiek gesloten. Dit meldt AFP. Saulo had zes dagen geleden een toe vlucht gezocht in de Indonesische am bassade. Over de vraag of hij al lan niet moest worden uitgeleverd is zo wel in Manilla als in Djakarta nogal wat te doen geweest. Zo hadden Philip pijnse betogers een aanval uitgevoerd op het Indonesische ambassadegebouw. Hl wmmmi Vw v -.-kW Generaal-majoor P. Gips (links) en de chef van de generale staf, generaal G. J. ie Fèvre de Montignyhebben in het hoofdkwartier van de Generale Staf op ngendaai in Den Haag gisteren tijdens een persconferentie bijzonderheden gegeven over de oefening Carillon II. Het Nederlandse schip „Orion" van de K.N.S.M. heeft het Spaanse schip „Castillo Butron", dat voor de Portugese kust in moeilijkheden was gekomen, veilig de haven van Leixoes (Portugal) binnen gesleept. De „Orion" had de 33 opvarenden van de Spanjaard aan boord genomen. Hier nadert de „Orion" met de „Castillo Butron" op sleeptouw de haven van Leixoes. Het feit dat de werkelijke oorlogs toestand bij deze oefening zeer plot- In_g zal ingaan, wordt als een grote moeilijkheid voor de troepen beschouwd. Men verwacht dat de klein-verlof- gangers binnen drie dagen thuis zul- *®n zijn. Het plan voor de verplaatsing *an de troepen, ook dit jaar weer de *ern van de oefening, is sedert vorig jaar gewijzigd. Er zijn daarvoor ver skillende redenen aan te voeren. Men •koet regelmatig de plannen veranderen Vanwege de geheimhouding. Uit de oefening „Torenklok" heeft men de les Seleerd dat de concentratie in een be trekkelijk klein rayon in het oosten Van het land een centrale verkeers regeling nodig maakte. Men zal bij ••Carillon" decentraliseren en werken "aet drie rayons. De wegen zullen elkaar h'et kruisen, en de troepen van elk rayon gaan afzonderlijk op mars. Het °el is Duitsland, maar men zal daar werkelijkheid niet komen. De oefenende troepen zullen de vre- hesomstandigheden in acht nemen. Er geen particulier terrein worden be reden dan met toestemming van de p'genaar. De eigenaars hebben zeer yeel medewerking gegeven bij de voor- -ereiding van de oefening. Er zal niet gorden gevorderd en er zullen geen militairen worden ingekwartierd. De JPobilisatiemaatregelen zullen alleen op spier worden uitgevoerd. Behalve de Lchte tanks van de verkenningsonder- elen zullen geen tanks de kazernes srlaten. De tanks zullen alle maat- ®.gelen nemen tot op het moment dat de kazernes zouden moeten ver- Rien. Men blijft echter binnen om de het 511 niet te beschadigen. Als het weer toelaat werkt de luchtmacht met W °eJening mee. De burgerij zal, naar ivora verwacht, geen ernstige overlast den aangedaan. T Ui Advertentie '8 werelds zuinigste grote kleine auto In Khartoem was het gi' ravond rus tig. Er is de gehele dag normaal ge werkt. Alle regeringsgebouwen en bui tenlandse ambassades worden door mi litairen en pantserwagens bewaakt. In een communiqué van generaal Abboed dat door radio Omdoerman werd omge roepen, werd gezegd dat de corruptie in het land en de oolitieke instabiliteit een gevolg waren van het feit dat de politieke partijen elk op wettige of on wettige wijze winst nastreefden. Op de ze wijze konden geen hervormingen wor den ingevoerd om de toestand van het land en de bevolking te verbeteren. ,,Het is niet meer dan natuurlijk dat veiligheidstroepen van het leger een einde aan de chaos maken en de veilig heid en stabiliteit voor alle burgers her stellen. Wij zijn niet uit op winsten en wjj hebben tegen niemand een wrok Wij streven alleen naar stabiliteit", 'al dus het communiqué. Volgens een woordvoerder van de Soedanese ambassade te Caïro heeft generaal Abboed ook opdracht gegeven de grondwet af te schafte en het par lement te ontbinden. Een militaire hoge raad zou de regering in handen hebben. Wat de verhouding tot Cairo betreft is zondag nog gemeld dat twee Soeda nese ministers met de regering van de V.A.R. een basis hadden evonden voor officieel overleg inzake het geschil over het Nijlwater en andere kwesties. Er stonden besprekingen tussen president Nasser en premier Abdoellah Chalil op het program. Premier Chalil stond aan het hoofd van een tweepartijencoalitie die sinds juli 1956 regeerde, generaal Abboed is een goede vriend van hem. Het wordt mogelijk geacht dat de generaal, die enige tijd niet op de voorgrond was ge treden, op dezelfde wijze naar voren is geschoven als generaal Naguib bij het begin van de omwenteling in Egypte. De leiders van de belangrijke Ansar- en Chatmia-sekte, El Mahdi en El Mir- ghani, hebben zich direct achter de ac tie van generaal Abboed geschaard. De woordvoerder van net Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken noemde de staatsgreep een binnenlandse aan gelegenheid", waarbij geen invloed van buitenaf is uitgeoefend. Functionaris- sen zijn van oordeel dat een wijziging in de betrekkingen tussen de V.S. en ï- •••Sv Generaal Norstad, de opperbevelheb ber van de NATO in Europa, heeft in het parlement van de NATO in com mentaar op recente kritiek op de mili taire opbouw van de organisatie ver klaard. dat hq niet van plan is wijzi ging in de organisatie van zijn opper bevel voor te stellen. Deze organisatie is gedurende de afgelopen acht jaar bij zonder geslaagd gebleken. Er bestaat een geslaagd bondgenootschap en dat is een grote bijdrage aan de afschrik king van oorlog, meende hij. Norstad geloofde niet dat er technische redenen zijn waarom de organisatie over vijf of tien jaar niet even goed of nog doel treffender zou zijn. De generaal meen de voorts, dat alle NATO-regeringen het er mee eens ziin dat de buirfiue -,er- manente groep, bestaande uit Frank rijk, Engeland en de Verenigde Sta ten, in Washington moet blijven zete len. Door deze groep staan de NATO- regeringen voortdurend in verbinding met het Amerikaanse ministerie van defensie. Ook heeft zij goede invloed op de autoriteiten in de Amerikaanse hoofdstad. China De „Vrije Algerijnse rege ring" heeft meegedeeld, dat de minis ter van bewapening, Mahmoed Cherif, de minister van sociale zaken, Ben Hetta, en het hoofd van de voorlich tingsdienst, Saad Dahlab, een officieel bezoek aan communistisch China zul len brengen. iiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het vrijdag ter hoogte van Kornwer- derzand aan de Afsluitdijk aangespoel de stoffelijk overschot is gebleken te zijn van de sinds maart 1957 spoorloos ver dwenen 65-jarige notaris J. J. van der Heij te Heerenveen. De rijksrecherche te Leeuwarden, die reeds anderhalf jaar naar de heer Van der H. zocht, stelde in de omgeving van de plaats, waar het stoffelijk overschot werd gevonden, een onderzoek in. Maandagmiddag stuitte men, vlak bij deze plaats, in het water op een autowrak. Het bleek de auto van de heer Van der H. te zijn. In een lege zaal op de tweede ver dieping van het Louvre is maandag door het uit elkaar springen van een werklamp een brandje ontstaan, dat met behulp van een schuimblusser uit de wereld geholpen kon worden. De achttien brandweerauto's, die op het eerste signaal waren uitgereden om deze kunsttempel voor het mensdom te be houden, deden niet anders dan een verkeerschaos scheppen die lange tijd duurde. Generaal Ibral m Abboed, die aan liet hoofd staat van de nieuwe Soedanese regering. (Van onze parlementaire redacteur) De ministerraad heeft maandag een vergadering gehoud \n die vooral ten doel had. mz* de nodige voorzich tigheid het probleem van de defensie voor de Tweede Kamer te brengen. Minister Stafs memorie van antwoord over het vraagstuk van mogelijke be zuinigingen in onze bijdrage aan de N.A.T.O., het aanbrengen van socialis tische zijde van meer speciale inkr-m- pingen van het budget, o.m. door het afschaffen van de Karei Doorman en voorts de uitzending van troepen naar Nieuw-Guinea, die niet alleen belasting geld kost maar ook nog andere tere te nen raakt, vormen een verklaring voor dit beraad, dat buiten de gebruikelijke bijeenkomst van vrijdag omgaat. Het gaat hierbij dus ook om het gehele be leid voor Nieuw-Guinea, waarvan de Partij van de Arbeid zich al enige maanden duidelijk distancieert. Wanneer de socialisten hun zin kre gen, zou er nu onmiddellijk een inter nationale conferentie worden belegd, waarin van Nederlandse kant het vraagstuk Nieuw-Guinea op tafel zou worden gelegd, en aan de deelnemen de landen vragen zouden worden gesteld in deze geest: „Vinden de heren wel, dat wjj moeten doorgaan met het zelf standig maken van Nieuw-Guinea, ook tegen het verzet van Indonesië in? Kan Nederland het zich wel veroorloven om de spanningen nog met een te vermeer deren en Indonesië steeds meer giftig te maken?" Het kabinet heeft daarop reeds bij de algemene politieke beschouwingen in alle nuchterheid gereageerd en zelfs de minister-president dr. Drees heeft de Partij van de Arbeid laten weten, dat men daarmede op zijn zachtst gezegd zijn gezicht zou verliezen, niet alleen te genover Indonesië maar tegenover de gehele wereld. Het kabinet is daarme de echter niet klaar. De Partij van de Arbeid heeft nog meer zorgen. Electo rale zorgen vooral. De nadering van 1960 is voor deze partii bepaald niet een feit dat zij zonder enige voorbereiding voorbij kan gaan. De pacifistische stromingen onder de socialisten rukken harder aan het na derende oorlogsbeleid van de Partij van de Arbeid dan tot dusver enige andere invloed heeft gedaan. Vergeleken bij het bisschoppelijk mandement is dit laatste van veel groter gewicht, zo zei ons dezer dagen een socialistische par tijman. De samenwerking met wat men in socialistische kring altijd „de con servatieve groeperingen" pleegt te noe men kost het uiterste van de laveer- kunst van de socialistische leiders. Geen wonder dan ook, dat vooral het wetsontwerp dat het uitzenden van dienstplichtigen naar Nieuw-Guinea re gelt als het meest kritieke punt in de gehele regeringspolitiek wordt aange grepen. Ook in het kabinet moet men daar rekening mede houden. Vandaar het extra beraad, dat maandag over de zaken van defensie nodig was. Het is, naar verluidt, niet onmogelijk, dat het gehele wetsontwerp uitzending dienstplichtigen wordt teruggenomen. In hoeverre de socialisten nu van plan zijn de periode die ons nog van de verkiezingen van 1960 scheidt met stunts te gaan opvullen, die meer zijn dan politieke vuurpijlen, is nog geens zins duidelijk. Maar dat de minister raad, die onderling naar wij uit de bes te bron vernemen nog een volstrekte homogeniteit vertoont, het nodig vindt om met voorzichtigheid na te gaan wat er eigenlijk gaande is, vormt reeds een bewijs, dat men dit alles niet hoeft te bagatelliseren. Ook het overleg tussen socialistische ministers en de socialistische Kamer- fractie heeft in dit verband de aandacht getrokken. De K.V.P. heeft duidelijk te verstaan gegeven dat haar de ontwik keling van zaken wel duidelijk is. Zelfs professor Romme houdt rekening met de mogelijkheid van nieuwe verkiezin gen nog voordat de gebruikelijke vier jaarlijkse periode verstreken zou zijn, zoals hij onlangs te kennen heeft gege ven. Dat ook bij de kleinere partijen de verwachting leeft, dat andere politieke constellaties op komst ziin, is onlangs gebleken uit de verklaring van mr. Beemink, na de heer Tilanus thans voorzitter van de C.H.U., dat de tijd van de brede basis definitief voorbij zou zijn. Een van zijn fractiegenoten, die za terdag in Rotterdam sprak, moest er kennen dat de basis waarop de naoor logse politieke partijen elkaar gevonden hebben op niets anders berust dan op een compromis. Van een geestelijk draagvlak kon hij niets ontdekken. Advertentie met vakkundige voorlichting. B ARTEL JORIS STR. 6 - Tel. 12145 Y PT HALFA ATBARA kas$alA'!::!;'a 600KM OMDOERMAN *1KH«T0£M CLOBEID v. MA LA KAL Ethiopië BELG.iiliKONGO KENIA SOEDAN 5762 Door het in brand raken van een fle» propaangas is maandagmiddag in Del den een hevige brand ontstaan, die de bovenverdieping van een woning aan de Molenstraat geheel vernielde. Het gezin Ruepert had de woning, die nog niet geheel gereed was, zater dag betrokken. De schilder, die de gas fles gebruikte, de 19-jarige Ter H., liep brandwonden op. Monteurs van een te genover gelegen garage wisten met be hulp van ladders de brandende boven verdieping binnen te dringen en de der tien maanden oude baby op het nip pertje te redden. Het kind had reeds ernstige brandwonden opgelopen. Beide gewonden zjjn opgenomen in het Konin gin Julianaziekenhuis in Hengelo. Een der redders moest zich met een koene sprong boven van de ladder in veiligheid stellen, toen men de bran dende gasfles naar buiten wierp, waar- doo. een metershoge steekvlam naar boven schoot. De heer R. had zich reeds tegen brand verzekerd. aavenentit (Van een verslaggever) Een bloedvlek op een kledingstuk dat bij een huiszoeking werd gevonden, was voor de Amsterdamse recherche het doorslaggevende bewijs dat de 23- jarige hulpkok M. S. uit Weesperkars- pel de overval op de controleur J. Cohnen van Wagon-Lits had gepleegd. S. is maandag aangehouden en hij heeft niet getalmd met het afleggen van een bekentenis. Verschillende malen had S. collega's vergezeld die 's avonds Iaat op het eerste perron van het Centraal Station in Amsterdam gingen afrekenen. Er was na elf uur steeds maar één kassier aan wezig. S. die voor een huwelijk staat en in financiële moeilijkheden ver keerde, smeedde het plan voor een overval. Enkele weken geleden stak hij een knuppel hout bij zich, die hij op) I .7 het emplacement had gevonden. Volgens l Pge 1 l il g öö]lff6l)0(lGïl de detective-boeken die hii las, gingen op enige andere personen had gerust, viel de aandacht op S De bloedvlekken op zijn kleding hij had de bebloede knuppel in zijn binnenzak gestoken gaven de doorslag. S. vertelde dat hij 6.000 had hopen buit te maken. Zoveel geld is er echter nooit in de kas van het bureau. Het strafblad van S. was blanco. Soedan niet te verwachten is. Zij nemen aan dat het Amerikaan economische hulpprogram gewoon zal worden uit gevoerd. Van Soedanese zijde is in het hoofd kwartier van de V.N. te New York meegedeeld dat generaal Abboed pro- Westers noch pro-Nasser is, maar al leen „pro-Soedan". Egyptische officië le functionarissen nemen een gereser veerde houding ten aanzien van de staatsgreep in Khartoem aan. de detective-boeken die hij las, gingen slachtoffers reeds na de eerste knuppel slag tegen de grond. Op de avond die hij voor de overval had uitgekozen, de nacht van donderdag op vrijdag j.l., wachtte hij op het tweede perron tot het stil werd op het eerste. Hu stak snel over, liep het kantoor binnen, nadat hij eerst een zwarte das voor zijn gezicht had gedaan, en sloeg de 23-iarige controleur op zijn hoofd. De man ging niet tegen de grond maar begon te schreeuwen. Ook een tweede klap bracht hem niet tot zwijgen. S. nam zonder buit de vlucht, achtervolgd door de hevig bloedende controleur. Hij maakte zich snel uit de voeten ik ben kampioen hardloper, vertelde hij de politie en kwam met tram en lift nog tijdig genoeg op het Muider- poortstation om daar de trein naar zijn woonplaats te pakken. Bij het onderzoek, dat de recherche van het bureau Warmoesstraat samen met de Spoorwegrecherche verrichtte, was het enige houvast de bijzondere lichaamslengte van de gemaskerde over valler. Men vermoedde, dat de dader onder het ongeveer 200 man tellende personeel van Wagon-Lits moest wor den gezocht. Nadat eerst de verdenking De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft maandag in de namiddag een bezoek gebracht aan de Pauselijke nuntius-internuntius te Den Haag, mgr. Paolo Giobbe, om hem de gelukwensen van de regering aan te bieden bij zijn benoeming tot kardinaal. De benoeming van mgr. Paolo Giob be tot kardinaal houdt in dat. hij nog vóór het geheime consistorie op 15 de cember zijn functie als nuntius-internun tius zal hebben neergelegd en naar Ro me zal zijn vertrokken. Daar zal hjj op de dag van het consistorie de kardi naalshoed ontvangen. Over de functie, welke hjj daarna in de Kerk zal bekle den, wordt gewoonlijk eerst na het con sistorie beslist. BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Overwegend matige wind tussen oost en zuidoost Onge veer dezelfde temperaturen. Zon; 8.05-16.45. Maan: 13.57-0.40. neersl. Station Weei temp af gel. 7 u v m 24 uur StorKftoliT) licht bew. 5 0 Oslo mist 1 0.2 Kopenhagen geheel bew. 8 0 Londen geheel bew. 8 0 Amsterdam geheel bew. 6 0 Brussel geheel bew. 7 0 Luxemburg geheel bew. 6 0 Parijs licht bew. 3 0 Nice half bew. 9 0 Berlijn geheel bew. 7 0 Frankfun geheel bew. 8 0 München geheel bew. 5 0 Zürich zwaar bew. 3 0 Genève geheel bew. 3 0 Locarno regen 5 2 Wenen geheel bew. 5 0 Innsbruck mist 0 0 Rome zwaar bew. 8 0 Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST LUXO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1