In januari oprichting van Nederlandse Sportfederatie Overkoepelend orgaan voor gehele Nederlandse sportgemeenschap NOC: alleen „olympisch werk'' weer m vorm „Gezellig Samenzijn" is goede St.-Bavo trekt bij Damlust aan het langste eind miimi Hygiëa maakt aanstalten prolongatie van de landstitel handbal voor Atletiekrooster voor 1959 Wilde „damslag in Zaandam Sagitta klopt matig A.O.G.: 2-3 MARKT- EN VEILINGBERICHTEN KRUIS 71C+21 DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 PAGINA 7 Engelse motorrenners zijn ontstemd Derksen onweer staanbaar Schaaktoernooi in Groningen Proef die zelf! Van Nelle's nieuwe Assam Thee Héérlijk: een echte Engelse melange, door Van Nelle samengesteld uit alleen de allerfijnste theesoorten. Héérlijk: Van Nelle's nieuwe Assam Thee - geniet er van met volle teugen! VAN NELLE'S ASSAM THEE .ENGELSE MELANGE m 99 NEDE RIANDS ANTI LIE N RODE NEDERLANDSE ANTTLIËNiNEDERLANDSANTiiLE RODE RODE KRUIS Volledig programma op tweede Kerstdag Wales tegen Engeland JEUGDELFTAL „Het gaat te snel" Franse coureur Picard uit de wedstrijdsport Sailer amateur af? Djakarta wil van Amerika lenen Fabriekshal afgebrand in Halsteren A.D.O. op dreef Advertentie Vaa Nelle bestellen) Geschorste pikeur in hoger beroep In Amsterdam zal op 24 januari a.s. de Nederlandse Sportfederatie, het overkoepelend orgaan van alle organisaties die in Nederland werk zaam zijn op het gebied van de licha melijke opvoeding en de sport, wor den opgericht. De voorbereidingen voor de oprichting, welke zijn be gonnen, nadat de studiecommissie voor de reorganisatie van het Neder- landsch Olympisch Comité op 12 no vember van het vorig jaar op het statuten en het huishoudelijk regle ment van de Nederlandse Sportfede ratie aan de betrokken organisaties zijn aangeboden. Tevens zijn de ont- werp-begroting van het Neder landsch Olympisch Comité en dè Ne derlandse Sportfederatie voor het jaar 1959 gereed en tevens die voor de Olympische uitzending naar de spelen te Rome in 1960. Vóór op 24 januari de algemene vergadering wordt gehouden, zal op 19 deecmber, eveneens te Amsterdam, nog een in formatieve bijeenkomst worden be legd. instellen van een dergelijk toporgaan had aangedrongen, zijn thans zover gevorderd, dat de concepten van de limiiiiiHimiiiiiimiiHiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiHiiiiii llllll!IIIIIIIIIIUII||l|i|,||U|||i||||l||U|||i|i,l|i,l|,|i||||||||||g||||||||||||||||||||||||||||||||||||i||||||||||||||||||i|||t|||||||||||||||||||||i||| Het is de bedoeling dat het Neder landsch Olympisch Comité zich voort aan uitsluitend nog zal bezighouden met de zgn. „Olympische zaken" en dat uitsluitend „olympische sportbon den" er lid van kunnen zijn. De alge mene vergadering van het NOC heeft zich hiermee reeds in principe ak koord verklaard. De Nederlandse Sport federatie zal, volgens het definitieve concept voor de organisatie, nastreven om met behoud van de levensbeschou welijke opvattingen van haar leden, de volksgezondheid en de volkskracht van het Nederlandse volk alsmede het niveau van de sportbeoefening in Ne derland te verhogen en voorts de ka- raktervormende waarde van de sport en de lichamelijke opvoeding te ver wezenlijken. Wat wil de federatie? In 19 punten is vastgelegd, op wel ke wijze de Nederlandse Sportfede ratie haar doel wil bereiken. De be langrijkste daarvan zijn: a. Het in één verband brengen van alle in Nederland gevestigde organi saties welke bij de sportbeoefening Advertentie Van Nelle bestellenl De Europese commissie van de in ternationale amateur atletiek federatie, heeft de internationale wedstrijdkalen der voor het seizoen 1959 vastgesteld. De data van de wedstrijden, waarbij Ne derlandse teams betrokken zijn, luiden: 21 .mei: Nederland-Xtalië (dames). 28 juni, Antwerpen: België-NederlanH *5 -in li: zuid-Nederland-België b nfere'n) 3 juli, Eindhoven: Nederland b-zuid-Bel- gië (dames). 25 juli, Lancashire: Groot- Brittannië b-Nederland (heren), 2 augus tus' Nederland-Zweden, 9 augustus, Riissel' Frankrijk-Nederland (dames), 26-27 augustus: Zweden-Nederland (da mes en heren), 27 september. Duits- land-Nederland (dames). Voorts staan voor het komende sei zoen nog de volgende belangrijke Nationale ontmoetingen op het program- ma: 27-28 mei, Warschau: Rusland-yo ten (dames en heren), 1 juli, Groot Brittannië-Oost-Duitsland (dames en heren), 17-18 juli, Philadelphia: Ame- rika-Rusiand (dames en heren), 1 en 3 augustus, Londen: Groot Brittanme- West Duitsland (dames en heren), 14- 15 augustus, Londen: Groot Brittannië- Polen, 22-23 augustus, Moskou: Rusland- West-Duitsland (dames en heren), 5 en 6 september, Moskou: Rusland-Groot Brittannië (dames en heren). Er heerst onder de bekendste Brit- Se motorrenners verschil van mening nu de doodsklok geluid is over de zwaarste race in Kngeland de Se nior Tourist Trophy op het eiland Man. Tijdens het afgelopen weekeind is op de vergadering van de I.F.M. besloten in de toekomst geen wedstrijden meer te houden in de klasse van 500 cc, ten einde de motorsport veiliger te maken. Hierdoor zal de Senior TT van volgend jaar de laatste zijn in zijn tegenwoor dige vorm. In kringen der Britse fabrikanten is men kwaad over dit besluit en wereld kampioen John Surtees verklaarde: „Ik zal overwegen er na 1959 een streep onder te zetten. Ze kunnen dan met het reglement spelen zo veel als zij willen". Dat de besluiten genomen zon ter wille van gro':ere veiligheid., noem de Surtees een belachelijk motief. Vol gens hem is het aantal ongelukken m de 500 cc-klasse kleiner dan in elke an dere categorie. Maar oud-wereldkam pioen Geoff Duke was het niet met zijn opvolger eens. Naar zijn mening is de uitschakeling van de 500 cc-moto- ren een goede beslissing. en de lichamelijke opvoeding betrok ken zijn. b. Het verkrijgen van steun en me dewerking van alsmede het bevorde ren van overleg en samenwerking met de overheid. c. Het aanmoedigen van de aan leg van oefen- en speelgelegenheden in groene stroken en op pleinen in steden en dorpen, welke onbelemmerd voor iedereen toegankelijk zjjn. d. Het bevorderen van medisch en ander wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de sportbeoefening en de lichamelijke opvoeding. e. Het bevorderen van de stichting en exploitatie van sportcentra, waar aan de leden de mogelijkheid wordt geboden tot opleiding van jeugdlei ders en technisch en organisatorisch kader. f. Het opstellen van een nationale sportkalender. Voor het lidmaatschap van de Sport federatie zijn behalve de reeds bij het NOC aangesloten sportbonden tal van organisaties uitgenodigd. Men vindt daarbij de Nederlandse Katholieke Sportbond, de Nederlandse Christelijke Sportunie en tal van christelijke sport bonden, de R.K. Vereniging van leer krachten in de lichamelijke opvoeding „St.-Thomas van Aquino", de Neder landse Jeugdgemeenschap, de Stichting Sport en Spel in het jeugdwerk, de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding en de ANWB. Het bestuur van de Nederlandse sportfederatie zal worden samengesteld uit teminste vijftien personen. Kwa liteitszetels zullen worden aangeboden aan het Nederlandsch Olympisch Co mité, de Nederlandse Katholieke Sport bond, de Nederlandse Christelijke Sportunie, de Culturele Sportbond, ter wijl de verenigingen van leraren li chamelijke opvoeding en de gespeciali seerde instellingen voor sport en spel uit het jeugdwerk elk ook recht hebben op één kwaliteitszetel. Het aantal kwali teitszetels kan door de algemene ver gadering worden verhoogd of vermin derd. Het aantal stemmen, dat een organisatie mag uitbrengen, wordt oe- paald door het aantal leden. Een bond met minder dan 25.000 leden heeft een stem, een bond met 25.000-100.000 leden twee stemmen en een bond met meer dan 100.000 leden drie stemmen. Een ton voor nieuwe taken De financiën vormen uiteraard een belangrijk punt, vooral nu gestart zal moeten worden met begrotingen, die beperkte mogelijkheden bieden. De Nederlandse Sportfederatie zal in de toekomst de beschikking krijgen over het zen. „NOC-dubbeltje". Men schat het totaal bedrag op ƒ50.000. Men re- Advertentie Van Nelle bestellenl De Amsterdammer Derksen heeft hiaandagavond te Munster op overtui gende wjjze een internationale sprint- Wedstrijd voor profs gewonnen. Derk sen won alle manches a deux en be lette in het eindklassement met 14 pun ten de eerste plaats voor de Duitser Potzernheim (13 pnt.), de .Belg De Bakker (8 punten) en de Fransman Bellenger (5 punten). Verder werd Derksen in een punten- y'edstrjjd over 20 ronden tweede ach ter Potzernheim. De Belg De Bakker eindigde als derde. Te Groningen is een begin gemaakt fhet een internationaal schaaktoernooi. De uitslagen van de eerste ronde van de hoofdgroep luiden: dr. ir. J. C. Scheffer (Groningen)-T. D. van Schel- ynga (Amsterdam) %-%, R. Buurman (Groningen)-H. Bunt (Groningen) 1-0, Kramer (Leeuwarden) -L. Klaeger Advertentie Van Nelle bestellenl kent voor 1959 voorts op andere in komsten tot een totaal van 64.000. Dat het bestuur van de Nederlandse Sport federatie niet zal mogen volstaan met het voorzetten van de taken, weike in de laatste jaren door het NOC zijn uit gevoerd, wordt tot uitdrukking ge bracht in een begrotingspost van een ton voor nieuwe taken. De KNVB heeft hiervoor reeds financieel de mogelijk heid geschapen door een subsidie van een ton. De twee begrotingen, die het gereor ganiseerde Nederlandsch Olympisch Comité voorlegt één betreffende het secretariaat en een voor de uitzending naar de Olympische spelen sluiten met negatieve saldi. De laatste met een bedrag van ƒ370.000. Op die „olympi sche" begroting staat ook een subsidie van ƒ100.000 van het rijk, hoewel er nog geen enkele zekerheid bestaat, dat het ministerie van O.K.W. in het van de olympische spelen een subsidie zal verstrekken. Het bestuur van het NOC hoopt het totale tekort dóór bijzondere acties en door een bijdrage van de KNVB ge heel of goeddeels te kunnen dekken. Men zal in elk geval geen gebruik maken van de reservefondsen, omdat daaruit de tekorten op de huishouding in de ja ren 1961 t.m. 1963 gedekt moeten wor den. Advertentie Van Nelle bestellenl Advertentie per 100 gr. (Van onze dammedewerker) Een mysterieuze verwarring op wed strijdformulieren had voor St.-Bavo in de hoofdklasse-damcompetities nog een onaangenaam gevolg. Tengevolge van naamsverwisselingen waren wel twee Heemstedenaren naar IJmuiden geto gen om afgebroken partijen uit te spe len, doch hun tegenstanders werden niet opgeroepen. Een van hen kon aan treden en wellicht terecht weigerden de afgevaardigden van St.-Bavo om gese- De posterijen van de Nederlandse Antillen zullen binnenkort een serie bijzondere frankeerzegels uitgeven met een bijslag ten bate van het Rode Kruis. De serie bestaat uit vier zegels, waarvan het beeld gelijk is. Het vertoont een witte vlag met een rood kruis tegen een achtergrond, waarop zich de boven- en beneden windse eilanden aftekenen. Het ontwerp is van de heer P. Wetselaar uit Haarlem. De prijs van een serie in Nederlandse munt is f 1.36.De zegels zullen van 1 december '58 t/m 31 maart '59 aan de filatelistenloketten worden verkocht. Het sectiebestuur van het betaald voetbal heeft besloten om op vrijdag 26 december (2de Kerstdag) en zon dag (28 december) een volledig pro gramma voor de hoofdklasse, de eer ste divisie A en B en de tweede divisie A vast te stellen. Voor de tweede divi sie B stelde het sectiebestuur voor de ze dagen een inhaalprogramma vast. Op donderdag 1 januari Nieuwjaars dag binden de semi-profs. en de ama- tjurs de strijd aan voor de eerste ron de van het toernooi om de Nederland se voetbalbeker.- De ploeg van Wales, die op 26 novem ber op het terrein van Aston Villa tegen Engeland uitkomt, telt twee debutan ten: de rechtshalf Vic Crowe en de rechtsbinnen David Ward van Bristol Rovers. Het team is als volgt samen gesteld: Kelsey (Arsenal); Williams (West Bromwich Albion) en Hopkins (Tottenham)Crowe (Aston Villa) Mel Charles (Swansea) en Bowen (Ar senal); Medwin (Tottenham), Ward (Bristol Rovers), Tapscott (Cardiff), Ivor Allchurch (Newcastle) en Woos- nam (West Ham). Het Engelse elftal is na de wedstrijd tegen Rusland op enkele plaatsen gewij zigd in verband met blessures van Hay- nes en Finney. Broadbent zal rechts binnen spelen. Bobby Charlton, die in de wedstrijd tegen Rusland die plaats bezette, verhuist naar de linksbinnen plaats. Alan Acourt staat naast hem als linksbuiten. Het elftal van Enge land ziet er als volgt uit: Mc Donald (Burnley); Howe (West Bromwich Al bion) en G. Shaw (Sheffield United)! R. Clayton, (Blackburn Rovers), Wright (Wolverhampton Wanderers) en Flo wers (Wolverhampton Wanderers) Douglas (Blackburn Rovers), Broad! bent (Wolverhampton Wanderers), Lofthouse (Bolton Wanderers), Charl ton (Manchester United) en Acourt (Liverpool). Het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar) dat woensdag a.s. in het Utrecht se stadion de tegenstander is van het voorl. Nederlands militair elftal, is als volgt samengesteld: doel: Van Pelt (Feijenoord)achter: De Groot (Hermes DVS) en De Jong (DWS-Am- sterdam); midden Van Wijk (De Vo- lewijckers), Ter Horst (Ensch. Boys) en Borghuis (GVAV): voor: Niehaus (Go Ahead) Vreeken (Haarlem, Theunissen (Vitesse), Marcus (HVC), en van der Wey (Sittardia), (Van onze handbalmedewerker) Hekkesluiter Blauw "Wit heeft het inhaalprogramma in de hoofdklasse heren van de handbalcompetitie dank baar benut door de laatste plaats via een zege over Hellas aan Niloc over te doen. De grote strijd om de supre matie in de topklasse dames tussen Zeeburg en Hygiëa is geëindigd in een zwaar bevochten overwinning voor de kampioenen, die na dit resultaat wel haast regelrecht op prolongatie van de hoogste eer afstevenen. In de eerste klasse dames vandistrict west a deed zich een opmerkelijke gebeurtenis voor: koploper Athleta, tot dan toe ongesla gen, verloor dit trotse record tegen AVA. AOG zag ook zijn derde wed strijd, nu met Sagitta als tegenstander in verlies eindigen. Beter verging het ADO in 2 B. Het liet Kruisster zonder enige illusie op een eervol resultaat. VZV en Tonegido hielden elkaar nage noeg in evenwicht, doch uiteindelijk moest de thuisclub toch het loodje leg gen met één doelpunt verschil. Het mag nu haast wel als vaststaand worden aangenomen, dat Hygiëa in de hoofdklasse dames het succes van vo rig jaar gaat herhalen. Toch heeft het er in Amsterdam tegen Zeeburg lange tijd naar uitgezien, dat de bezoeksters haar eerste nederlaag tegemoet gingen. Tot tweemaal toe zag de thuisclub na melijk kans een voorsprong te nemen. Na de bereikte stand van 2-2 duurde het tot enige minuten vóór tijd, al vorens Hygiëa het winnende doelpunt scoorde: 2-3. De stand is nu: Hygiëa 7 14 Athene 7 8 Zeeburg 6 9 UDI 6 4 WLC 7 9 Niloc 7 2 PSV 7 8 Zeeland Sp. 7 0 De enige wedstrijd in de hoofdklas se heren, die tussen Blauw Wit en Hel las, is zeer doelpuntrijk verlopen. De Haagse heren waren uiteraard favoriet in deze krachtmeting, maar zij bleken niet bij machte de volle winst met het scoren van dertien goals veilig te stel len, aangezien de Zebra's liefst zestien maal het net van de tegenpartij von den. Hier luidt de stand: DES 7 11 UDI 7 6 Olympia 7 8 PSV 7 6 Aalsmeer 7 8 Blauw Wit 7 6 Hellas 7 6 Niloc 7 5 AOG had in de eerste klasse dames van distrikt west A tegen Sagitta een goede start, want het nam vrij spoedig een voorsprong van 2-0. Nadien kwam de Amsterdamse ploeg steeds meer in vorm, hetgeen blijkt uit een ruststand maars herstel. De thuisclub speelde op vallend slecht, niets wilde bovendien lukken, zodat het een eveneens matig Sagitta weinig moeite kostte de ver kregen voorsprong te consolideren. En dan springt natuurlijk de verras sende nederlaag in het oog van Athleta tegen AVA, dat er in deze uitwedstrijd zowaar in slaagde weer eens goed voor de dag te komen, met als resultaat een eindstand van 1-3. vriendschap liet zich door een heftig strijdend HHC niet van de wijs brengen (4-2) en Amstel hand haafde ternauwernood zijn goede po sitie op de ranglijst door een beschei den zege van 0-1 op JHC. De stand is nu geworden; pareerd hun partijen af te spelen. Zo doende bleef het eindresultaat van de wedstrijd IJmuiden-St.-Bavo voorlopig nog in het ongewisse. Daarentegen trokken de getrouwen van Stevens wel naar Zuid-Scharwoude en met goed succes. Beers wist zijn leerlingen nog niet tot een overwinning te leiden, zo dat St.-Bavo de Zuid- en Noord-Schar- wouders de vierde nederlaag op een rijtje toebracht. De eigenaardige mo gelijkheid deed zich nu voor, dat Dam lust opnieuw gaat degraderen. Hetzelf de gebeurde twee jaar geleden, doch toen kwam deze club het jaar daarop weer terug in de hoofdklasse. Districtskampioen „Gezellig Samen zijn" kwam weer op oude kracht na een aarzelend begin in deze competitie. Zonder veel pardon werd het bezoeken de D.D.D. uit Alkmaar met een grote nederlaag huiswaarts gezonden. Naast deze roemruchte „club der meesters" tornden ook de IJmuidenaren naar ho gere regionen op de ranglijst. De vroe ger zo beroemde hegemonieslag om de Kennemerglorie herwon weer veel van zijn glans. Bij een stand van 79 moest dit zoveelste treffen tussen de Haarlem se Damclub en IJmuiden worden on derbroken. Hoewel Sluiter en zijn man nen het op een gelijk spel houden, leek ons de prognose van Piet Roozenburg meer aannemelijk en de IJmuidenaren zullen beide winstpunten wel ver overen. Een heel merkwaardige over winning boekten de reserves van Jo- zeph Blankenaar op de club van Wim de Jong. Want juist de ijlings uit de la gere tientallen van de Amsterdammers opgediepte invallers brachten de over winning. Een hypernerveuze dammer, die amper vermocht te noteren, klopte zowaar de Haarlemmer Slot. Nu was diens damzet ook wel een beetje licht vaardig, omdat de dam werd opgeslo ten en er geen „bevrijding" meer tot stand kwam. Met deze derde nederlaag zakte Het Oosten echter bedenkelijk af. In de B-groep van de hoofdklasse competitie werd de strijd tussen kop en staart, namelijk tussen „Jozeph Blan kenaar" en C. D. A. uitgesteld. Daar door kwam D.S.T.O. eindelijk alleen op kop, omdat de volgelingen van Vree burg niet veel omslag maakten .met de reserves van „Gezellig Samenzijn Toch kwam C.D.A. uit de puntloze stand weg op de ranglijst, omdat in derdaad de afgebroken partijen tegen Wormerveer op de juiste wijze werden afgespeeld. Met deze moeizaam be vochten draw stelde de club van Henk Smit haar eerste wapenfeit. Veel baat te dit echter niet, omdat de medegega digde voor de onderste plaats, St.-Ca- nisius, het nog beter deed. In een uit gemeten lange-afstandsgevecht, waar bij nog een lastige route van Wilms naar Wormerveer genomen moest wor den, kwamen de Utrechters met hun eerste overwinning thuis. Maar de wildste damslag werd in Zaandam gestreden. De club van die naam had streekgenoot Oostzaan op bezoek en er werd danig aan getrok ken! Het wel verzwakte, maar daarom nog niet strijdensmoede Oostzaan kwam zelfs met de zege in zicht. Veel kwam af te hangen van één afgebroken partij. Zeer waarschijnlijk zal hier een gelijk spel tegemoet moeten worden ge zien. De volledige resultaten en standen in de hoofdklasse-damcompetitie waren als volgt: Hoofdklasse groep A: Damlust—St.- Bavo 8—12, Haarlemse Damclub—IJmui den 79 (vermoedelijke eindstand 9li), Jozeph Blankenaar B—Het Oosten 13—7, Gezellig Samenzijn A— D.D.D. 15—5. Volgorde der deelnemende clubs daar door nu: 8—12, D.C.G.D.V. renheitC.D.A. Noord 713. Stand der clubs daardoor: D.V. Noord A.P.G.S. D.S.T.O. D.I.D. C.D.A. D.C.G. Fahrenheit Joz. Blank. Gez. Sam. 0 10 63—37 1 5 42—38 30—10 31—29 21—19 19—21 30—50 27—53 17—23 Door een vinnige zege op de Gezellig Samenzijn-jeugd trokken de politie- dammers zich naar de tweede plaats in de derde klasse-damcompetitie. Ook in deze klasse bleken er vele hiaten te zijn bij het afspelen der wedstrijden, zodat de overzichtelijkheid er niet aan heeft gewonnen. O.D.V. kwam met zijn eerste zege net van de onderste plaats af door een beter bordgemid- delde, hoewel het gedrang in de lagere regionen er niet duidelijker op werd. Want Kunst en Genoegen uit De Kwa- kel leverde dezelfde prestatie en kwam dus eveneens van die schreeuwende nul af. Om niet achter te blijven drukte Weesp de dammende douaniers naar een nederlaag, waardoor liefst zeven van de elf clubs thans met twee wed- strijdpunten de chaos volledig hebben gemaakt. De laatste resultaten waren in de derde klasse damcompetitie als hier. onder vermeld: Derde klasse: Weesp D.D.S. 173, Kunst en Genoegen Diemen B 14—6, O.D.V.—D.S.T.O. 13—7, CrescendoDiemen A 1010, Gezellig SamenzijnA.P.G.S. 713. Volgorde der verenigingen nu: Ouderkerk A.P.G.S. Crescendo Diemen A Gez. Sam. Weesp D.S.T.O. D.D.S. Kunst en Gen. O.D.V. Diemen B 4 3 2 2 2 3 3 3 4 4 4 54—26 44—16 24—16 24—16 19—21 31—29 27—33 19—41 36—44 35—45 27—53 Advertentie Van Nelle bestellenl De Franse coureur Franpois Picard; die momenteel herstellende is van ern stige verwondingen, die hij verleden maand opliep bij een ongeluk in de Gro te Prijs van Marokko, heeft maandag verklaard, dat hij onherroepelijk heeft besloten niet meer aan race-wedstrij den deel te nemen. „Ik ben nu tien jaar in wedstrijden uitgekomen en het wordt mij duidelijk dat de snelheden die de „bolides" nu bereiken, de mo gelijkheden van de menselijke reflexen hebben overschreden", aldus Picard. De Zwitser Mare Hodler, president van de Internationale Ski Federatie heeft meegedeeld dat de commissie voor het amateurisme van de FIS op 10 en 11 december in Milaan zal bi> eenkomen om vast te stellen of Toni Sailer, winnaar van drie gouden me dailles tijdens de Olympische Winterspe len van 1956 en wereldkampioen Al pine-combinatie 1958, de amateurbepa lingen al dan niet heeft overtreden door in (ski)films op tt treden. Hodler zei nog, dat indien in Milaan geen definitieve uitspraak kan worden gedaan wellicht het congres van de FIS van 1959, waarin het amateurpro bleem opnieuw aan de orde zal worden gesteld, zich over het „geval Sailer" kan uitspreken. Hodler zal voorts bin nenkort een onderhoud hebben met de Amerikaan Avery Brudage, de presi dent van het Internationale Olympische Comité, over het vraagstuk van het amateurisme. Advertentie Van Nelle bestellenl Indonesië heeft de Verenigiie State voor een bedrag van een kleine ze* ventig miljoen doller hulp verzoent voor het uitvoeren van verschillende economische projecten, aldus een be richt van Reuter uit Washington. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Subandrio, heeft giste ren, na een bezoek aan de president van de Amerikaanse regerings- „in- en uitvoerbank" („Export-Import Bank Samuel Waugh. verklaard dat de kan sen, dat het Indonesische verzoek wordt ingewilligd, „niet zo slecht" staan. Dinsdagochtend te ongeveer twee uur is brand uitgebroken in de De Coda- suikerwerkfabrieken van de firma Ligt- hart te Halsteren, Noord-Brabant. De fabriekshal van dertig bij tien meter is zo goed als geheel uitgebrand. De brandweer van Halsteren, later bijgestaan door die van Bergen op Zoom, wist de kantoorgebouwen en het nieuwe gedeelte van de fabriek te be houden. De oorzaak van de brand is nog on bekend; de aangerichte schade beloopt ongeveer tweehonderdduizend gulden. De burgemeester van Halsteren, mr. A. J. M. Eikhuizen, was bij het blussings- werk aanwezig. Athleta Amstel Vriendschap AVA 6 10 4 7 5 7 6 7 Sagitta JHC DSG HHC AOG Nadat ADO in de eerste minuut te gen de lat had geknald zette Kruis ster (in 2 B) enige goede aanvallen op met uitstekende scoringskansen. Toch nam de thuisclub de leiding, even later gevolgd door een tweede treffer, ontstaan, doordat de keepster van Kruisster de gladde bal liet glip pen. Eindelijk boekten de bezoeksters succes: 2-1. Toen ADO in de tweede helft de score op 3-1 had gebracht speelde Kruisster een verloren wed strijd, gezien het feit, dat de Heems- kerkse defensie „sloot als een bus". Uiteindelijk bepaalde ADO de eind stand op 6-1. Ook dit weekeinde heeft DWS een aanval op zijn record van maximale winst afgeslagen. Ditmaal moest Fo resters onder het juk door: 0-3. Een verrassing vormde de overwinning van 2-0 die Lijnden behaalde op Concordia. Vz'v weerde zich voortreffelijk tegen het sterker geachte Tonegido, maar kon tenslotte niet verhinderen, dat de be zoeksters aan het langse eind trokken (1-2). De stand: DWS 8 16 Kruisster 7 5 Tonegido 7 9 VZV 5 4 ADO 6 8 Lijnden 6 4 Concordia 9 7 Foresters 8 3 Dames le klasse: AOG—Sagitta 2-5; Vriendschap—HHC 4-2; Athleta—AVA 1-3; JHCAmstel 0-1. 2e klasse A: Laren—Blauw Wit 1-5; BSVNiloc 2 6-1; TavenuUD 3-0; Spirit—Attilla 4-2. 2e klasse B: ForestersDWS 0-3; Lijnden—Concordia 2-0; VZV—Tonegido 1-2; ADOKruisster 6-1. Heren le klasse: AHCRapiditas 5-4; ConcordiaWVGV 8-14; IJmondUD 5-5; Sport VereentHBC 12-8. 2e klasse A: HHCVriendschap 6-11 LijndenZandv. Meeuwen 10-11; SSVÜ Unitas 7-7; TonidoAtilla 5-4. 2e klasse B: Laren—Achilles 3-5; van 2-3 in zijn voordeel. Na de hervat-1 AmersfoortConcordia 4-3; HOCAals- ting wachtte men vergeefs op een Alle-1 meer 2 6-11. IJmuiden Gez. Sam. A St.-Bavo Haarl. Damclub Joz. Blank. B Het Oosten D.D.D. Damlust 0 7 0 6 1 6 2 6 2 6 3 3 3 2 4 0 50—30 39—21 54—46 52—48 52-48 47—53 40—60 26—54 Hoofdklasse groep B: Wormerveer— CDA 10—10, D.S.T.O.—Gezellig Sa menzijn B 13—7, Wormerveer—Sint- Canisius 9—11, Zaandam—Oostzaan 8—10 (vermoedelijke eindstand 10—10). Dat bracht de verenigingen hier in deze volgorde: D.S.T.O. 5 4 1 0 9 6139 Joz. Blank. A 4 3 1 0 7 5822 Zaandam 5 2 2 1 6 5347 Oostzaan 5 2 2 1 6 5248 Gez. Sam. B 5 1 1 3 3 43—57 Wormerveer 5 1 1 3 3 4357 St.-Canisius 5 1 1 3 3 4159 C.D.A. 4 0 1 3 1 29—51 In de tweede klasse troffen de reser ves van D.C.G. het niet, dat zij na hun lange rust juist tegen Mul en zijn mak kers moesten optornen. Het werd voor laatstgenoemden een dwingende vijfde overwinning, zodat D.V. Noord op een zame hoogte aan de top der ranglijst kwam. Temeer omdat het eveneens nog zonder puntenverlies strijdende D.S.T.O. weer niet in de damarena aantrad. Daarbij kwam ook nog het feit, dat A.P.G.S. juist een rustronde moest mee maken. Maar toch viel er nog een ver rassing te noteren in deze competitie. Het hopeloos onderaan bengelende Jo zeph Blankenaar speelde zeer geïnspi reerd tegen Belderok en volgers. Dat kostte D.I.D. een gelijk spel en daar mede tevens een nieuw punt achter stand naar mogelijke promotie. Zelfs C.D.A. verwijderde zich van de gevaar lijke nulstand op de ranglijst door een zege op Fahrenheit. De uitslagen in de tweede klasse competitie waren aldus: Tweede klasse: Jozeph BlankenaarD.I.D. 1010, Fah- PAARDENMARKT UTRECHT, 17 nov. Aangevoerd 125 dieren. Prijzen: luxe paar den f 9001250; werkpaarden f 8001200; oude paarden f 700950; 3-jarige paarden f 700950 2-jarige paarden f 600—800; veu lens f 700—575; hitten f 600—825; slacht- paarden f 1.75—2.10 per kg slachtgew.; jon ge slachtpaarden f 2.152.35 per kg sl.gew. VEILING POELDIJK, 17 nov. Tomaten A f 7.50, B f 4.80, C f 5.60, per bak van 12(i kg. Druiven: Alicante f 1.401.50, idem II f 1.201.35, idem afwijkend f 0.951.20. Golden Champion f 2.70, Frankenthaler f 1.401.90, Gros Maroc f 1.301.35, Gros Colman f 1.30, Appelen 3133 cent, Andij vie 8—8.5 cent, Stoofsla 15—17 cent. Prei 1617 cent, Schorseneren A 5765 cent, B 3742 cent, C 915 cent, Spruiten 33—38 cent, Boerenkool 410 cent, Rode kool 9 ct., Savoye kool 8.5 cent, Pepers, rood 90 cent, groen 32.5 cent, Snijbonen f 1.70, alles per kg. Paprika 833 cent, Knolselderie 6.512 cent, per stuk. Selderie f 6.507.00 per 100 bos. Sla A f 17.50—23.00, An f 13.00— 15.50, B f 11.50—13.50, B 2 f 5.50—10.50, C f 4.00—5.00. Alles per 100 stuks. Aanvoer: sla 31.000 stuks, druiven 10.000 kg, schor seneren 11.000 kg. KLEIN VEEMARKT APELDOORN, 17 nov. Aanvoer pluimvee ca 17000 stuks. Kippen f 1.902.00 per kg; oude hanen f 3.504.50 per stuk; jonge hanen f 1.90—2.05 per kg: konijnen f 2.008.50; wilde konijnen f 2.002.50; hazen f 6.007.00; schapen f 58.0075.00; lammeren f 45.0055.00; gei ten f 25.0035.00; kalveren f 40.0060.00; biggen f 38.0058.00. VEILING TIEL, 17 nov. Hesp. a-sort., le en 2e soort. Appelen: Bellefleur Engelse 7.514, 3.57; idem Brabantse 711, 47.5; Benderzoet 1118, 5.58; Bloe- mee 8.524, 38.5; Cox Orange Pippin 4256, 2251, 730; Dijkmanszoet 12 16, 3.59; Goudreinetten 1532, 928, 3.5 Advertentie Van Nelle bestellen) De Alkmaarse trainer-pikeur A. S. Tesselaar, wiens publiek-trainers-rijver- gunning door het bestuur van de stich ting Nederlandse Draf- en Rensport bij uitspraak van 12 november tot 1 maart 1959 werd ingetrokken, omdat uit een ingesteld onderzoek zou zijn gebleken, dat hij bij de op 14 september op Duin- digt gehouden draverij zijn paard „Sir Parisien O" ongeoorloofde middelen (doping) zou hebben toegediend, heeft van deze uitspraak door middel van zijn raadsman mr. dr. C. Berkhouwer te Alkmaar appèl aangetekend bij de raad van appèl van deze stichting. De heer Tesselaar. die de beschuldiging van de hand wjjst, beroept zich op een verklaring van de dierenarts F. W. van der Kreek, die het paard op 10 septem ber een injectie tegen koliek met car- bachol had toegediend, waarbij hij nog had overwogen of dit in verband met het deelnemen van het paard aan de draverij van 14 september welverant woord was. Daarbij verklaarde de die renarts Claay, die op 14 september het paard het speeksel heeft afgenomen, met stelligheid te vrezen, dat de reac ties, welke beschreven zijn in een rap port van prof. dr. Seekles te Utrecht, die het speeksel van het paard had onderzocht, het gevolg waren van de koliekbehandeling, waarvan prof. dr. Seekles niet op de hoogte was. De reac ties als door prof. dr. Seekles gevon den waren dezelfde als de reacties die optreden na toediening van carbachol. Naar zijn mening is dit middel dat een geruime tijd nodig heeft in zijn geheel het lichaam te veriaten, juist het te gengestelde van een dopingsmiddel. Het uitermate deskundig rapport van prof. dr. Seekles is naar de mening van de heer Claay zeer onjuist geïnterpre teerd door het hoofdbestuur van de stichting Nederlandse Draf- en Ren sport. De heer Tesselaar verzoekt de raad van appèl het beroep mondeling te behandelen en de hem opgelegde in trekking van zijn publiek-trainers-rij- vergunning ongedaan te maken. 14; Glorie van Holland 1620, 1014, 4.57; Groninger Kroon 1215, 3.510; Jasap- pel 10—15, 7—11; Jonathan 21—28, 7—20, 3.58; Laxton Superbe 2437, 1334, 5.5 12; Lombarts Calville 10—17, 4—12; No taris 9.515, 3.59.5; Pomme Rosa 8—12, 3.5—7.5; Sterappel 28—35, S—26, 4— 16; Wijnzoet 1720. 8—13; Schoener v. Nordhausen 16—21, 913, 57; Kroet per 100 kilo zuur 260, zoet 200. rood 200. Peren: Beurré Alex Lucas 2837, 1327, 1120; Brederode 1417. 714; Conference 4042, 3135, 325; Comtesse de Paris 9—10, 3—7; Legipont 38—44, 20—32; Zwijndr. Wijnpeer 1924, 8.520, 3—7; Gie- ser Wildeman 1627. 4.510; Nouveau Poiteau 8.5—13, 3.55.5; Sint Remy 11—14, 4—9.5; Wmterjan 10—15. 3.5—10; IJsbout 1014, 57.5; Peren Kroet per 100 kilo 200. Alles in centen per kilo, tenzij anders vermeld. KOFFIETERMIJNMARKT ROTTERDAM, 17 nov. Stemming: kalm. Noteringen: dec. 178—1791,2 (178—1791,2), mrt. 165i;4—167 (1641/2—166), mei 156i,i—158 (1561/2—158), juli 149—150 (149—150), sept. 142—1431/2 (14lU— 1421,4). MAÏSTERMIJNMARKT ROTTERDAM, 17 nov. Noteringen: alle onveranderd. PEPERTERMUNMARKT ROTTERDAM, 17 nov. Witte Serawak. Stemming: kalm. Omzet: nihil. Noteringen: loco 290300 (292—302), dec. 290—296 292—302), jan. 290—296 290—298), febr. 290—294 290—298), mrt. 284—292 (290—295), apr. 284—290 (290— 305), mei 280—285 287—293), juni 280—283 (285—290), juli 277—883 (280—286), aug. t.m. okt. 277—283 280—284). Zwarte. Stemming: kalm. Omzet: nihil. Noteringen: alle onveranderd (170—180). Tijd fin. ma zeven AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTER DAM, 17 nov. Bintje 35 mm klei f 21.20 21.00, f 21.00—20.80: februari f 20.20—20.00; maart f 20.50; Bintje 45 mm april f 2230 22.20; dec. f 19.50; Voran 35 mm aprfl f 15.50. PootaardappelenBintje 35-45 mm klei f 23.0022.60; Eerstelingen-E nov. f 27.00; Sirtema-E dec. t 2830. VEILING VENLO, 17 nov. Andijvie A 8—17. Champignons 14/11 I 3.16, lx 2.64, II 2.01, IV 1.36. Bieten, rode: A 8309.30, B 5.'f. Bloemkool A 4963, B 39—46, C 23. Rode kool 15—1730. Savove kool A 14.90— 18.80, Spitskool 27, Boerenkool 11—20. Knol selderie A 12—17, B 6—9. Koolrabi 2—2.70 Peen, rode: Bospeen 11.60. Breekpeen A 10 11. B 6—8.30. C 6—7.30. Prei A 19—25. Ra dijs 8. Schorseneren A 56—59, B 44—55. G 1621. Sla, kas A 12.20—24. B 6—9. Na- tuursla A 10.20—12.20. Tomaten per bak A 4.10—4.80, B 3.60—4.40, C 3.40—3.70, CC 2.10—2.30, Bonken 3. Uien B 10—12. Witlof All 84, B II 7587. Appelen: Boskoop H80 25, 75 16—18, 65 11—12, 55 9, K grof 11, KI 8. Kroet I 7. Jonathan H 80 24 75 24, 70 23—24. 65 15—16, 60 9—10, 55 6, K grof 8, K16. Val I 6, Zwijndr. Wijnperen H 60 23, 55 23 50 14, KI 10. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 18 nov. Eierenmarkt. 10.000 kippe-eieren f 14.5015.50. jonge henne-eieren f 11.00 13.00 per 100 stuks. 300 eende-eieren f 10.00 per 100 stuks. Veemarkt. Aanvoer totaal 851 runderen. 390 vette koeien f 2.303.20 per kg. matig. 257 geldekoeien f 425890 per stuk. 105 melkkoeien f 840—1080 per stuk, kalm. 87 pinken f 375650 per stuk, goed. 12 stieren f 6501600 per stuk. 31 graskalveren f 260 375 per stuk, matig. 29 vette kalveren f 1.95 2.60 per kg, stuk. 247 nuchtere slacht- en fokkalveren: nuchtere slachtkalveren f 1.20 1.65 per kg en f 4575 per stuk. matig; nuchtere fokkalveren f 65130 per stuk, vlug. 185 vette slachtvarkens, vette varkens voor de zouterij en vette zeugen: vette slachtvarkens f 1 .902.00 per kg, goed: vette varkens voor de zouterii f 1.801.84 per kg; vette zeugen f 1.70—1.80 per kg, stug. 959 biggen en schrammen; biggen f 5080 per stuk, goed; schrammen f 80 110 per stuk. 13 fokzeugen f 275375 per stuk. stil. 2062 vette schapen, weidelamme- ren en vette lammeren; vette schapen f 60 10C per stuk, goed; weidelammeren f 40 70 per stuk. goed, en vette lammeren f 50— 100 per stuk, goed. 12 paarden f 600—900 per stuk. kalm. Totaal aanatl dieren 4437 st Plnimveemarkt. 3900 oude kippen en ha nen, wit en rood, f 1.90—1.95 per kg; oude kippen en hanen, blauw, f 135—2.00 per kg. 3200 eenden; jonge eenden f 1.75—2 40 per kg en oude eenden f 0.90—1.10 per stuk. 500 konijnen f 3.00—6.50 per stuk en f 190— 2.10 per kg. KAASMARKT BODEGRAVEN, 18 nov Aanvoer 74 partijen. Notering: le soort f 2.30—2.35. 2e soort f 2.23—2.29, extra soort f 2.36—2.42. VETTE VARKENSMARK TLEIDEN, 18 nov. Aanvoer 111 stuks. Notering per kg lev. gew.: lichte varkens f 1.97—1.93, sla gersvarkens f 2.00—1.98, zeugen f 1.76—1.70. VEEMARKT ROTTERDAM, 17 nov. Aan voer 1869 stuks vee, waarvan 1169 vette koeien en 700 varkens. Prijzen resp. le. 2e en 3e kw.: vette koeien f 2.90—3.20, f 2.80 2.90 en f 2.402.60; varkens f 2.00, f 138 en t 134 per kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7