Tijd voor de aanleg Coen- en U-tunnel nog niet gunstig Achtjarig meisje gedood door pistoolschot bij de oefening „Carillon" Militair ernstig gewond Vier meisjes eten ratten vergif Luchtvaartlaboratorium schiet „sigaren" af Weduwe van Aga Khan moet zich in Caïro duchtig tegen aanvallende neger verweren I GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORD-HOLLAND MENEN: TOEDRACHT NOG EEN RAADSEL RAKETTEN OP TEXEL Structuurplannen voor de uitbreiding van de agglomeratie-Amsterdam Hoela-hoepverbod in Tokio door ongelukken Televisieforen in Tokio COMMISSIE ADVISEERT Handhaaf duurtetoeslag op kinder bijslag voor minst draagkrachtigen Geen advies over afschaffing van consumentensubsidie op melk Amerikaans schip vergaat op Meer van Michigan misver stand Noodzakelijke studie voor bouw van snelle vliegtuigen Épj Het weer. SIGNAAL WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 o 82sfe JAARGANG No. 30067 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland beijveren zich, voorzover het van hen afhangt, de verwezenlijking van de oeververbindingen van het Noordzeekanaal, die nog nodig zijn, zo spoedig mogelijk te doen realiseren. Aldus wordt medegedeeld in de geleidebrief van de vandaag verschenen ontwerp-begroting voor 1959. Gedeputeerde Staten verkla ren nader, dat zij de aanleg van de beide tunnels Coen- tunnel en IJ-tunnel nastreven, zonder aan de een priori teit boven de ander toe te kennen. Het tijdstip, terzake stappen te ondernemen achten zij thans echter allesbehalve gunstig. Overkoepelende bestuursvorm in het Gooi Zaanstreek Gooi Probleemgebieden Vier babies om het leven gebracht Rotterdams echtpaar aangehouden De oefening „Carillon" heeft het leven gekost aan een achtjarig meisje. Omstreeks zes uur dinsdagmiddag zijn aan de rand van de Emmerdennen nabij de straat De Hunenbaan te Emmen door een plotseling schot uit een pistool de 21- jarige militair P. van Veggel uit Vught en het achtjarig meisje Ida Haverdings getroffen. Het meisje werd gedood. De soldaat is in ernstige toestand in het ziekenhuis te Em men opgenomen. Terstond naar zieken huis Kardinaal Giobbe vertrekt in december ee MORRIS beforet/MÓvt// NOORSE TRUIEN/SOKKEN Droog weer Het weer in Europa TECHNISCH SPEELGOED BUREAU SMEDESTRAAt 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Dmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ©Irectle: 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severlrt, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor edvertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Voor de uitbreiding van de agglome ratie Amsterdam zullen, aldus de ge leidebrief, spoedig nieuwe uitbreidings plannen gelding moeten krijgen. Binnen het grondgebied van de gemeente Am sterdam zelf is daarvoor nog slechts beperkte ruimte beschikbaar. In de toekomst zal die daarom voornamelijk op het gebied der ten noorden en ten zuiden an de stad gelegen gemeenten Oostzaan, landsmeer Diemen, Wees- perkarspel, Ouder- en Nieuwer-Amstel moeten plaats vinden. Voor wat de noor delijke uitbreiding van de Amsterdam se agglomeratie betreft hebben G. S. een structuurplan in overweging en in middels reeds om advies toegezonden aan de betrokken gemeenten. Óver een structuurplan voor de zuidelijke uitbrei ding van Amsterdam vindt nog in com missoriaal verband oyerleg plaats met öe betrokken gemeentebesturen. Bijzondere belangstelling hebben G. kèling van de toziehtero ^met ^t°n^lk" tot nieuwe bestuursvormen, bestemd Lm leiding te geven ,n regionaal vertak De noodzaak daarvan, zowel als van een vaak zeer verregaande samenwerking op allerlei terreinen tussen gemeenten, die stedebouwkundig een zekere een heid vormen, vindt steeds meer er kenning. Daarnaast zal, in verband met bepaalde ontwikkelingen, ook een her- 2'ening jan sommige gemeentegrenzen °hvermijdeHjk blijken, met name zal bit wellicht Oostzaan en Landsmeer gel den. Wat het streekplan voor de Zaan streek betreft, stellen G. S. zich voor Spoedig met concrete herzieningsvoor- stelien te komen. Aan de voorbereiding van streekplannen voor West-Friesland en Waterland wordt intussen voortge- ^erkt. Het eerstvolgende nieuwe streekplan, dat aan de orde gesteld y>'ordt, zal dat voor Noord-Kennemer- land zijn. Verwacht mag worden, dat hiet de voltooiing der voorbereidingen hog een twee en een half jaar zal zijn gemoeid. Het provinciaal bestuur pleegt reeds enige tijd met de gemeentebesturen in het Gooi commissoriaal overleg over de mogelijkheden, de ontwikkeling zo- Veel mogelijk in de hand te houden pn gedeeltelijk ook af te leiden naar elders. De resultaten van het overleg van de „Gooi-commissie" zullen van groot belang kun ïen zijn voor de be- steinmingsregelingen in dat gebied. Al le gemeenten zijn het er over eens, dat bepaalde belemmeringen voorzieningen vragen, omdat het Gooi „vol" is, zo- Wel voor het bedrijfsleven, als voor rus tige be foning. Wat het eerste betreft overweegt men een soort van industri ële ruil-transacties tussen de gemeen ten onderling. Wellicht zal men te zij her tijd moeten zoeken naar een over koepel -nde bestuursvorm in het Gooi hiet enige dwingende mogelijkheden, al Wil men daarbij de autonome sfeer zo Veel mogelijk handhaven. De groei van de steden en van de stedelijke behoeften doet enerzijds de behoefte aan natuur- en recreatieruim ten sterk toenemen en veroorzaakt an derzijds een zorgwekkende inkrimping van die ruimten. De ervaring leert, dat de ontwikkeling met het nemen van Planologische maatregelen alleen niet Voldoende in goede banen geleid kan borden. G. S. streven ernstig naar be scherming van de Noord-Hulland nog Osterende natuur- en recreatieruimten. Alle aandacht schenken G. S. ook aan de door de minister van Economische ^aken als „probleemgebieden aange merkte noordelijke gedeelten van Woord-Holland. Onder een probleem- of ekpulsiegebied verstaat de minister een streek, van waaruit arbeidskrachten re latief gesproken in bijzondere mate haar elders afvloeien. De rayons van S® rijksarbeidsbureau's Medemblik, lonkhuizen, Hoorn en Wieringerwerf zpn a's probleemgebieden aangemerkt, het- geen met zich mee brengt, dat in na der aan te wijzen plaatsen door het fP.k bijdragen zullen worden gegeven hp de aankoop van industrie-terreinen hoor ondernemers, die een fabriekspand daarop bouwen en dat ook in de kosten van de bouw daarvan door het rijk een OUdrage zal kunnen worden verleend. G. i>. betreuren het zeer, dat niet het gehele noordelijke deel van Noord- Holland door de minister tot probleem gebied is^ verklaard. Zij menen, dat ,zo nodige industrie-vestiging in het met als probleemgebied aangemerk te deel der provincie niet tot stand zal komen, indien ook deze niet door een financiële bijdrage wordt bevor derd. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimmiiiiiiiiii De politie van Tokio heeft het spelen met hoela-hoepels op straat verboden, nadat zich enige ongelukken hebben voorgedaan waarbij een meisje om het leven is gekomen en twee kinderen ern stig gewond zijn, a'dus bericht Keuter. De kinderen mogen hun- hoepels °ok niet meer mee naar school nemen. Het meisje dat om het leven is geko men, werd door een auto gegrepen toen zij zonder op te letten achter haar hoepel aan de rijweg opliep. Een jon getje is ernstig gewond, doordat zijn hoepel aan een passerende auto bleef haken waardoor hij werd meegesleurd. Een ander kind ïeeft door veelvuldig hoepelen een darmbreuk opgelopen. Door de hoela-hoepelrage hebben ook veel volwassenen vooral door het for ceren van de ruggegraat letsel opge lopen. De Rotterdamse politie heeft een 36- jarige loodgieter uit Rotterdam aange houden, omdat hij op 13 november j 1 zijn pasgeboren kind door verstikking om het leven zou hebben gebracht. De ontsteltenis bij de politie werd nog groter, toen dinsdag, verborgen op de vliering in de woning van de loodgie ter de in verregaande staat van ont- bin'dings-verdrogingstoestand verkeren de lijkjes werden ontdekt yan nog drie pasgeboren kinderen, die de loodgieter volgens zijn zeggen op dezelfde wijze van het leven zou hebben beroofd. Dit zou gebeurd zijn in de jaren 01/ sz, '54 en '56. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de vader tot deze afschuwelijke daad is overgegaan, omdat het kind als een last werd beschouwd en derhalve on gewenst was. Het echtpaar had reeds zes kinderen, van wie de jongste acht jaar is. De 35-jarige echtgenote van de ver dachte. die volgens de politie een be langrijke rol in het drama moet hebben gespeeld, is eveneens aangehouden en in verzekering gesteld. Zij werd aan een voorlopig verhoor onderworpen in een ziekenhuis, waar zij ter verpleging was opgenomen. Naar wij uit andere bron vernemen zou deze zaak aan het rollen zijn ge komen, toen zich bij de geboorte van het laatste kind complicaties zouden hebben voorgedaan, waardoor opname van de vrouw in een ziekenhuis nood zakelijk was geworden. De loodgieter is inmiddels voor de officier van justitie geleid. Het onder zoek wordt voortgezet. Vier meisjes van vier en vijf jaar uit Egmond a. d. Hoef moesten dinsdag middag op doktersadvies in het St.-Eli- zabethziekenhuis te Alkmaar worden opgenomen na het eten van rattenver gif. Een der kinderen had in een schuurtje achter het ouderlijk huis rat- tentarwe gevonden en ervan gesnoept. Ook drie vriendinnetjes kregen een snoepje. Gelukkig zag de moeder van het eerste meisje, mevr. Stuifbergen, waar de kinderen van aten. Zij ont bood terstond een dokter die de kinde ren melk liet drinken zodat ze moesten braken. Hij liet ze terstond opnemen in het ziekenhuis. Pakistan Maarschalk Tito van Joe goslavië zal begin voljgend jaar een of- ficieelbezoek aan Pakistan brengen. De president maakt de reis op uitnodiging van de regering van Pakistan. (U.P.I.) De 363 meter hoge toren in het Shiba Park te Tokio, waarbij de Eiffeltoren in Parijs maar een kleine jongen is, is dezer dagen voltooid. Deze hoogste vrijstaande toren ter wereld is voor 12 miljoen gulden gebouwd door de „Nippon Television City Corporation". De toren draagt, evenals de Eiffeltoren een hoge televisie antenne en heeft ook een platform, waarvan bezoekers een prachtig uitzicht over Tokio hebben. Hoewel de toren een bezienswaardigheid van de eerste orde is geworden vreest men in Japan, dat het hoge bouwwerk ook een beruchte plaats voor zelfmoordenaren gaat worden. Er heeft zich nu al een jongeman, getergd door een ongelukkige liefde, naar beneden gestort. De commissie ontwikkeling nationale economie heeft de regering ge adviseerd de duurtetoeslag op de kinderbijslag voor de minst draagkrachti ge gezinnen, ten bedrage van 10 cent per kinderbijslagkind per dag, ook voor het komende jaar te handhaven. Daarmee heeft de S.E.R. over een van de onderwerpen waarover hem door de regering vóór 1 december een interimadvies was gevraagd, geadviseerd. Het andere onderwerp waarover advies was gevraagd, betrof de afschaffing van de consumentensubsidie op melk. Het ziet er niet naar uit, dat dit interimadvies aan de regering zal worden verstrekt. In de raad schijnt de mening te overheersen, dat men het probleem van de consumentensubsidie niet geïsoleerd van de andere problemen kan bekijken. Naar de legervoorlichtingsdienst mee deelt zijn er geen getuigen bij het on geval geweest. Het ongeluk is gebeurd bij een wachtpost, bestaande uit twee militairen, die het tijdelijke bivak in het bos bewaakten. Militairen in het bos hoorden een schot. Toen zij er op uit gingen om te zien wat er was ge beurd, kwamen zij een van de twee militairen van de wachtpost tegen. De man was totaal overstuur. Uit zijn pistool bleek een kogel te zijn afge vuurd. Bij de wachtpost werd de soldaat Van V. ernst-'g gewond op de grond aangetroffen. Een eind verder lag het in het hoofd getroffen meisje H. Het- ongeluk zal, naar men wel moet aan nemen, zijn gebeurd, aldus de leger voorlichtingsdienst, met de kogel die uit het pistool van de ene wachtpost verdwenen bleek, maar hoe het zich zo heeft kunnen toedragen is nog een raadsel. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid van een rico- chetschot, dat eerst de militair en daarna het meisje heeft getroffen. De getroffen militair droeg een stengun die ongeladen was. De soldaat met wiens pistool het schot is gelost heeft een shock en kon tot dusverre niet worden gehoord. Hij is opgenomen in het gewestelijk mili taire hospitaal in Assen De toestand van de gewonde militair, die in de Dia- conesseninrichting in Emmen wordt verpleegd, schijnt zeer ernstig te zijn Het bivak is inmiddels opgebroken en de aan de oefening „Carillon" deel nemende troep is verder getrokken. Al leen de manschappen, die na het onge luk de toestand hebben opgenomen, zijn in Emmen achter gehouden. Tijdens een vliegende storm is de 10.028 ton metende Amerikaanse vrachtboot „Carl D. Bradley" op het Meer van Mi chigan in tweeën gebroken en gezon ken. Dit melden Reuter en U.P.I. Het schip was met een lading kalksteen on derweg van Chicago naar Port Dolomite en aan boord bevonden zich 37 personen. Vermoed wordt, dat de „Carl D. Brad ley" op een rif is gelopen en vervolgens na een hevige ontploffing met man en muis is vergaan. c?rnmissie stelt de regering voor, cia,TYan het dubbeltje duurtetoe- fAf® eoed te maken uit een verhoging a premie voor de kinderbijslag tot 4,8 pet., d i. met 0,2 pet., tot welke verboging reeds de sociale verzekerings raad, zij het met andere motieven, had geadviseerd. Het argume i' dat aan de verlenging van de duurtetoeslag ten grondslag werd gelegd is, dat de om standigheden welke erto leidden dat deze duurtetoeslag per i januari van dit jaar werd toegekend, zich niet heb ben gewijzigd. Een zware economische argumentatie schijnt men er echter niet aan besteed te hebben. Het feit, dat over de afschaffing van de consumentensubsidie op melk geen advies wordt uitgebracht, betekent, dat de regering vermoedelijk het begrotings jaar 1959 zal ingaaii met een ongedekt tekort van 110 miljoen. Aan de vraag hoe de regering met dit tekort zal moe ten handelen, is geen aandacht besteed hoewel de regering haar adviesaanvra ge, met name haar interimadviesaan- vrage, hoofdzakelijk baseerde op bud gettaire moeilijkheden. De weduwe van de Aga Khan is zondagnacht in een hotel te Caïro door een kolossale neger aangevallen en stevig toegetakeld. Zij had een bezoek gebracht a&n Assoean, waar zij de vorderingen in ogenschouw had genomen bij de bouw van het mausoleum voor wijlen de Aga Khan. Te Cairo nam zij haar intrek in het luxueuze Shepheard's Hotel, waar ook een prins uit Saoedi-Arabië met zijn zoontje logeerde. Midden in de nacht werd de Begum wakker door een gerucht in de zitkamer van haar suite. Zij stond op en ging de zitkamer binnen. Daar werd zij onmiddellijk vastgegrepen door een grote neger, die verwoede pogingen in het werk stelde om haar te wurgen. De 52-jarige Begum verweerde zich letterlijk met hand en tand. Zij wist de slagen, die de neger haar met een gla zen asbak trachtte toe te brengen, te ontwijken en haar worsteling met de aanvaller duurde op die manier zo lang en veroorzaakte zoveel lawaai, dat uit alle richtingen van het Shepheard's Ho tel personeel kwam toelopen. Het bleek, dat de neger belast was met de bewaking van het 5-jarige Arabische prinsje en dat hjj zich ver gist had in de verdieping. Hij had de lift op een verkeerde etage verlaten en toen hij in de kamer, waar naar zijn mening het prinsje moest verblij ven, een vrouw aantrof, meende hij, dat zijn beschermeling iets was over komen. De Begum is intussen via Rome naar Nice teruggekeerd. Maandag heeft zij de hele dag in bed gelegen; zij was nauwelijks in staat te lopen en zij was overdekt met blauwe plekken. Maar zo als zij gisteravond in Niceverklaarde een aanklacht heeft zij niet ingediend. Het incident berustte op een vergissing en de vader van het prinsje heeft haar zijn verontschuldigingen aangeboden. Begin december, op een nader te be palen datum, zal kardinaal Giobbe af scheid nemen als internuntius in Ne derland. Regent Street, een van Londens drukste winkelstraten, maakt zich op voor de komende -feestdagen. De straat zal dan baden in een zee van licht. Enorme lan tarens worden hoog boven de straat opgehangen. Zij zullen door rijen van duizenden kleine lampjes met elkaar worden verbonden. Zonder militaire oogmerken zet het nationaal luctltvaartlaboratorium het onderz >ek van vrijvliegende modellen met kracht voort, in dat licht moet men de proeven met vliegtuig modellen, voortgestuwd door een raket, ook zien zoals deze de laatste tijd op Texel zpn gehouden. Aldus ir. A. J. Marx, direkteur van het Luchtvaart laboratorium aan de Sloterweg te Am sterdam. Zonder twijfel zullen wij ook in Ne derland rekening moeten houden met de bouw van aanzienlijk snellere vlieg tuigen dan de tegenwoordige types. Wij het Luchtvaartlaboratorium de vliegtuigindustrie kunnen blijven steu nen, dan is het noodzakelijk om naast de proeven met vliegtuigmodellen in de hoge-snelheidstunnels ook onder zoek te verrichten naar de gedragingen van een model in vrije vlucht. Men begrijpt, dat Nederland met beperkter middelen meet werken dan landen als bijvoorbeeld de Verenigde Staten En geland en Frankrijk, zo vertelde de direkteur van het Luchtvaartlaborato rium. Binnenkort is het Luchtvaartlabo ratorium gereed met het beproeven van de nieuwe hoge-snelheidstunnel. In deze tunnel kan een snelheid wor den opgewekt van 1,3 maal die van het geluid. Met de bouw voor een andere tunnel voor supersone snelhe den is men thans bezig. Deze zal ge schikt worden gemaakt voor metingen van snelheden tot vier maal die van het geluid. Deze supersone windtun nel zal over ruim een jaar gereed zijn. Tenslotte wordt een kleine wind tunnel voor nog grotere snelheden geconstrueerd. Deze zal volgend jaar in gebruik worden genomen. Ir. Marx concludeerde: „er blijft evenwel een hiaat in de kennis van de deskundigen, die met het onderzoek en de ontwikkeling van het vliegtuig model zijn belast. Om dit te onder vangen is het Luchtvaartlaboratorium, in navolging van het buitenland, ertoe overgegaan proeven te nemen met mo dellen in vrije lucht. Op Texel heeft het Nationaal Luchtvaartlaboratorium een plaats gevonden, waar de omstandig heden voor het nemen van proeven gunstig zijn. Bij het lanceren van een model heeft men op het ogenblik aan een afstand van ongeveer 15 km vol doende. Een klein model wordt in vrije vlucht op snelheid gebracht met een voortstuwingsmiddel (raket), dat over vaste brandstof beschikt. Na vier se- konden heeft de raket zijn werk ge daan, waarna het model afzonderlijk zijn baan beschrijft. Teneinde het model bij het dalen niet te hard op de grond te laten slaan wordt uit het model na een vastgestelde tijd een parachute los gelaten, waardoor de val wordt gebro ken en het model niet te ver van de afvuurplaats verwijderd neerkomt. Bij laag tij komt een bepaald wad droog te liggen en de berekeningen zijn zoda nig gemaakt, dat het model, hangende aan de parachute, op het wad terecht komt. Daar kan het model worden te ruggevonden, waarvoor wel eens een helikopter wordt gebruikt. Men wil het model gaarne terug hebben teneinde na te gaan, waar eventuele fouten zijn ingeslopen e.d. Alleen bij goed weer kan een derge lijke proef worden verricht. Met behulp van radar en optische middelen wordt net model in de vlucht gevolgd Een onlangs gebruikt model is ongeveer 2,5 meter lang en heeft een dikte van 16 centimeter. Het omhulsel is van licht metaal. In het model, een soort „sigaar" is meetapparatuur gebouwd. Door mid del van een radiozendertje kunnen tij dens de vlucht op de grond waarnemin gen worden verricht. Het model zonder DE BEGUM het voortstuwingsmiddel, weegt onge veer 50 kg". Ir. G. Y. Fokkinga, chef sectie vrij vliegende modellen van het Luchtvaart laboratorium, verklaarde, dat al inte ressante resultaten met de proeven zijn bereikt. Metingen van snelheden na het loslaten van de raket, van temperatuur op diverse punten van de constructie, van trillingen, van belastingen, ook waaraan de draagvlakken onderhevig zijn, luchtdrukken tijdens de vlucht, enz. kunnen worden verricht. Het stre ven in de afgelopen jaren en ook nu nog is eigenlijk geweest om de outillage op te bouwen. Voor de proefnemingen heeft men tot nu toe modellen ge bruikt van vormen, die ook in de Ver enigde Staten zijn onderzocht zodat dus controle op de door het Lucht vaartlaboratorium verkregen resultaten mogelijk is. In de toekomst wil men met speciale modellen, voorzien van kunst matige stabiliserings- en besturingsin richtingen, proeven nemen, die dus in de vrije lucht bij hoge snelheden kunnen worden bestudeerd. Op deze wijze zal het mogelijk zijn bv, de re actie van een vliegtuigmodel op een roeruitslag na te gaan. Ir Marx zei tenslotte, dat de proef nemingen op Texel ontdaan kunnen worden van elke romantiek, als zou Nederland zijn aandeel hebben in het lanceren van satellieten, projectielen e.d. „Niet alleen de technieken voor onderzoek van vliegtuigmodellen in de windtunnels willen wij beheersen", al dus de direkteur van het Luchtvaart laboratorium, „maar ook de proefne mingen met modellen in vrije vlucht zijn dringend gewenst, wil Nederland in de toekomst mee kunnen blijven spe len op het gebied van de luchtvaart en de constructie van vliegtuigen". Advertent!» BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOISTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 1I.L5 uur) Droog weer met enkele verspreide opklaringen en hier en daar mist. Overwegend zwakke wind tussen oost en zuidoost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 8.07-16.43. Maan: 14.19-1.45. neersL Station Weei temp. afgel. 7 u. vjn. 24 uur Stockholm mist -2 0 Oslo geheel bew. -1 0 Kopenhagen geheel bew. 7 0 Londen licht bew. 6 0 Amsterdam geheel bew. 4 0 Brussel zwaar bew. 6 0 Luxemburg geheel bew. 5 0 Parijs mist 1 0 Nice onbewolkt 8 0 Berlijn geheel bew. 3 0 Frankfurt geheel bew. 7 0 München geheel bew. 2 0 Zürich geheel bew. 4 0 Genéve geheel bew. 5 0 Locamo onbewolkt 1 0 Wenen mist 0 Innsbruck mist -3 0 Rome licht bew. 8 0.4 Advertentie met vakkundige voorlichting. BARTELJOR'SSTR. 6 - Tel. 12145

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1