Hoogste punt bereikt bij bouw St.-Petrus en Pauluskerk en bij woningen in Delft wijk M A RTI Wethouder Bakker pleit voor ruimer eigen belastinggebied Luchtbrug bij de kruising Julianalaan Agenda voor Haarlem jM6 11 Nl NAAIMACHINES WS^Wm^m wê Charlotte Kohier in „Pension Rustig" Centrumgemeenten hebben recht op hogere uitkeringen Voor uw schoonheidsbehandeling thuis Bloemendaal kan alleen bemiddelen bij onderhandelingen over schade Geen bezorgdheid over vaccinaties TWEE MAAL VLAG IN TOP va 19.95 (mef garantie) v» 19.25 (met garantie) Voortreffelijk solotoneel NECCHI GEMEENTEBEGROTING HAARLEM WESTELIJKE RANDWEG Films JAN VAN DER PIGGE VRIJDAG 21 NOVEMBER 195N PAGINA 5 burgerlijke Stand Haarlem ST. NïCOLAAS 1958 Leuke meisjeshorloges Sterke jongenshorloges KAM JUWEL1ER. ft II HORLOGER KUIPERS, Kleine Houtsfr. 112 Haarlem Telefoon 11142 P ersoneelszaken Geen personeelsbeleid HHHBHHHGSSSSSilliiilf HORMOON CRÈME Haar dagelijkse schoonheictsheliandeling Endocil Hormooncrème! Een geheel nieuwe, wonderbaarlijke dag- en nachtcrème op wetenschappelijke basis. Endocil Hormoon- crème stimuleert het hemieuwingsproces van de huidcellen. Daardoor geeft Endocil Hormooncrème u van binnenuit uw natuur lijke, bekoorlijke teint weer. Gebruik vanaf morgen elke dag Endocil Hormooncrème Kijk in de spiegel... en hoor het van anderen... u wordt elke dagjonger en mooier! Uw schoonheidsbehandeling thuis! Feestelijke gebeurtenis aan de Schipholweg Politiepost aansteker is „JEVAN0S" f6.50 en f4.50. Toneel Muziek Diversen EEN SUCCESVOL GESCHENK VAN BLIJVENDE WAARDE VOOR 5 DEC. Tentoonstellingen Beurs van Amsterdam Beurs van New York York In Oud-Schoten is gisteren tweemaal vlag gehesen naar een hoogste ™ot. 's Morgens was een klein gezel- lpaP bijeen op het voorplein van de Petrus en Pauluskerk, toen pastoor ll'.S. van Rijn de trappen binnen de steiger beklom en tenslotte terecht aan de nok van de 17 meter e, van straatniveau af gemeten 18 peter hoge klokketoren. Hg mocht daar letterlijk aan de touwtjes trekken en "et resultaat was, dat omstreeks twaalf hur de vlag wapperde in de toren. Daar- fttede was het feit, dat het hoogste punt in de kerkbouw was bereikt, met eni ge luister vastgelegd. Een belangrijke dag voor de parochie, want iedereen ïiet met smart uit naar de dag, dat de nieuwe kerk in gebruik kan worden genomen. Volgende week vrijdag trekken Cor ?chie en Anneke Aarts als laatste jfdidspaar de noodkerk binnen, en na- h zal er steeds weer iets anders kJp dat „voor het laatst" is. «°rt arriveren de nieuwe klokken, gis pten werden de banken afgeladen en zien de parochianen iedere dag, hoe nun kerk de voltooiing nadert. Wij heb ben er nog eens een kijkje genomen en pUnnen zien, hoe de kerk van architect ir- H. Nefkens (nog) een fraai contact "eeft met de Rijksstraatweg, doordat er tussen de weg en de Tesselschade- straat, waaraan de kerk ligt een stukje braak land ligt. Advertentie per .literfles J 6.95 H= Pef */z literfles 1 3.55 -BEVALLEN van een zoon: T. Huta jdiung-van der Hel, A. de Bonte-van P. J. van den Eijnde-Monné. „.pE VALLEN van een dochter: A. J. V^er-van der Linden, E. Ch. van Linde. er' Bissch°P_van der T. BEVALLEN van een zoon: A. van ruggen-Wassenaar; h. A. van Nor- uen-Groênewoud; W. C. Bouwhuin-Keij- H cA- Monster-Verschoor; J. van tp1". ?ar"Leusink; G. G. Dijkman-Puis- „ef; H. J. van Éis-van Angelen; M. J. ^°uwer-Matthijsen. t BEVALLEN van een dochter: H. M. u Uffermans-WijgaW. J. Ch. Vernout- underink; T. IJ. van Drunen-Dantu- «ia. - ONDERTROUWD: B. E. Zwarts en O. de Jong; E. Goedemans en Y. V hjmens; B. F. van der Velden en C. j- M. Venneker; W. H. Medenblik en H. van Gelder; E. J. Nieuwenhuis ph H. Zeelenberg; P. Metselaar en J. h. van Hooff; H. Bood en A. Dijkstra; g: W. Medenblik en M. Ummels; C. A. gnsbergen en G. A. van Dis; J. C. »ioet en H. A. C. Korstjens; A. van ufjel en H. Budding; N. de Boo en G. D m' hi. Faber en M. B. Rijbroek; vp„ ?kke£ .cn A- C. van Wel; W. R. der Reijden en R. Dingjan. H.GfeTRJon^D: F- A" Ma!jers en J' BGETROt WD; j. j jVT. Pastor en E. van Dijk- H d' wÜers en K- G- Hofland;'w jMoors en AM. M. Rouwhorst; J.' p r?,er? en W. C. C. M. G. KolleG KSebro1 eA F' H. Huisman en d t rfen D j u W. H. Visser en E. dé JÓng® c°°T Hun' kes en K. J. Burghardt- Ir f en M. E T. Wolff. J- Vo°ges OVERLEDEN: J. Keur, 51 j Mrt yan Heemskerkstraat: W. k. Petri f - Jansstraat: H. Boerée, 76 j Rusten hurgerjaanB. Heinnius, 75 j. Kaml st^fn; K. Veenstra, 73 j3/ OivY^^DEDENJ. Schippers, 80 jr„ ycanstraat. Advertentie Barteljorisstraat 3 Telefoon 13004 Het ligt, menen wij, in de bedoeling daar enkele woningen te bouwen. Van gemeentewege zou men er goed aan doen van dat stuk grond een plantsoentje te maken, waardoor de kerk vrij blijft liggen en met inge bouwd wordt. Er zou daardoor ook meer contact blijven bestaan met de parochianen aan de overzijde van de Rijksstraatweg, m Delft wijk. Hoe het ook zij het was gisteren feest in de parochie, en niet zonder trots heeft kapelaan J- H. Willems ook de vlag gehesen aan de nieuwe pastorie. 's Middags was er ook enige plechtig heid in Delftwijk, waar het hoogste punt was bereikt bij de bouw van 110 wonin gen ten behoeve van de woningbouw vereniging St. Bavo-noord. Het betreft hier de kop van Delftwijk, ingesloten dpor Rijksstraatweg en Delftlaan. Voor die koop is door architect Nefkens een plan ontworpen voor de bouw van 164 woningen voor St. Bavo, ongeveer 40 woningen en een torenflat van 14 la gen (48 woningen) voor de gemeente, 2 iagere scholen, 2 kleuterscholen en een gymnastiekzaal. Van de 164 St. Bavowoningen zijn er thans 110 in uit voering, te weten 42 gaanderijwoningen, 56 maisonnettes en 12 portiekwoningen, benevens 4 winkels en 30 garages. De voorzitter van St. Bavo-noord, de heer J. Veltman, hees in tegenwoordigheid van vele gemeentelijke autoriteiten de vlag, waarna het gezelschap met de bouwers eerst bijeenkwam in de ean- tine-keet. Daar dankte de heer Veltman de bouwers voor hun werkprestaties, ondanks het feit, dat onlangs de bouw dreigde mis te lopen ten gevolge van de zgn. modelactie. Hij stelde hun een kleine financiële tegenprestatie als een pannebier van de vereniging in het vooruitzicht. Zulks deed ook de aanne mer, de heer Bakker. Een kleinere groep kwam daarna bij een in de Nutsspaarbank, waar de heer Veltman speciaal de heer Bakker dank zegde voor de redelijke oplossing, die hij in korte tijd had weten te vinden voor het uitzichtloos lijkende conflict. Hij verklaarde voorts, dat men in de verwachtingen die men van architect Nefkens koesterde, niet was teleurge steld, integendeel, en met name sprak hij complimenteuze woorden aan het adres van de heer Portegies, de hoofd opzichter, die door zijn deskundigheid zoveel had bijgedragen tot bespoediging van de bouw. De heer Dorrestegn, di recteur van Hout en Plantsoenen, vroeg hij alle aandacht voor de komende be planting en hg hoopte tenslotte, dat de besprekingen met de heer Van Beek, directeur van het huisvestingsbureau, zoals altijd in de beste harmonie zouden verlopen. De heer Veltman wees er ten slotte op, dat van de 110 woningen, die nu binnenkort klaar zullen komen, er 35 door St. Bavo bezet kunnen worden. De overige worden toegewezen door het huisvestingsbureau. „Al die woorden hangen als kleine, breekbare balonnetjes aan een dunne draad en als U zo hoest, breekt die draad en ben ik al die woorden kwijt". Met deze uiterst charmante veront schuldiging richtte Charlotte Kohier zich gisteravond tot de goed bezette stadsschouwburg, nadat het publiek haar een ovatie had gebracht. Charlotte Kohier had haar voorstelling van „Pen sion Rustig" moeten onderbreken om de aanwezigen te verzoeken niet te hoesten. Speciaal de voordrachtskunst eist van de uitvoerende kunstenaar of kunstenares een bijzondere concentratie en het publiek zou daar best rekening mee mogen houden. Het was gister avond inderdaad weer een geblaf van jewelste. „Pension Rustig", een blijspel van Wim Burgers, behoort tot de reper toirestukken van mevrouw Kohier, die deze voordracht naar ik meen kort na de oorlog voor het eerst voor het voet licht heeft gebracht. Aan een vergelij king met toen, zal ik mij niet wagen. Daarvoor is het te lang geleden. Ik kan alleen zeggen, dat ik gisteravond genoten heb van de geschiedenis van de actrice die de rol van Lady Mac- Beth moet spelen; die in een pension netje haar intrek neemt om niet her kend te worden en rustig te kunnen werken; die zichzelf beschermt via al lerlei leugentjes en tenslotte de meest vreemdsoortige avonturen beleeft en toch doorzien bleek. Men kan over het stuk oordelen, zo als men wil. Naar mijn smaak is het geen grote litteratuur, al is het op be paalde momenten bijzonder gevoelig van sfeertekening. De voordracht van mevrouw Kohier echter, heeft het stuk een vrolijke, charmante luchtigheid meegegeven, die het alle kansen gaf. Bijzonder knap waren de persoonwis selingen, die voortdurend trefzeker en raak-getypeerd werden weergegeven. De ijlere momenten waren het zuiverst, de ruwe scènes grensden soms aan het banale. Mevrouw Köhler's kracht ligt nog altijd meer in het dramatische dan in het epische vlak. Zij moet kunnen typeren, karakteriseren. De beschrijvin gen zijn vaak wat vlak, wat kleurloos. Maar die momenten zonken weg in het licht van het vele speelse, luchtige amusement in de beste zin van het woord, dat deze grote voordrachtskun stenares met een ongelooflijk levendige mimiek en verder met uiterst sobere gebaren op de planken weet te bren gen Een voortreffelijke avond. J. W. v. d. V. Advertentie Advertentie De gemeenten dienen een belangrijk eigen belastinggebied te hebben. Pas dan is weer een eigen gemeentelijk beleid mogelijk. Dan komt men tot de werke lijkheid terug en kan men allerlei be langen behartigen, naarmate de burger zich daarvoor offers getroosten wil. Tot deze conclusie kwam gistermiddag wet houder BAKKER na een uitvoerig ant woord op de financiële beschouwingen hij de begrotingsbehandeling in de Haar lemse gemeenteraad. Bovendien bepleitte hij een afzonderlijke regeling van de financiële verhouding tussen enerzijds het rijk en anderzijds de grote centrum gemeenten. Een gelijkschakeling van alle gemeenten zal noodzakelijk zijn terugslag geven op de financiële positie van gemeenten, die zich vele financiële offers getroosten ten nutte van de cen trale voorzieningen, zoals een schouw burg, een concertzaal e.d. Het was voor het overige geen nieuw geluid, dat de wethouder deed horen. Aan de hand van vele voorbeelden toon de hij aan, dat door het voorzichtig be leid van B. en W. Haarlem onder de vigerende regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten, rond is kunnen komen. Na deze twaalf jaar zijn de reserves echter uitgeput, die ontstaan zijn, omdat men niet over het technisch apparaat beschikte om alles uit te voeren, dat men graag had willen - en eigenlijk ook had moeten - uit voeren. Nog is er geen nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten; de gemeenten moeten hun begroting sluitend maken; hun uitgaven- peil mag praktisch niet uitgaan boven dat van een jaar geleden, ondanks het natuurlijk accrès. Bezuinigingen zijn praktisch niet meer mogelijk. Niettemin zal de raad binnenkort om een krediet van f 7500 worden gevraagd om het verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te laten onder zoeken in hoeverre er nog bezuinigingen mogelijk zijn. Hoe Haarlem de moeilijkheden te bo ven moet komen, weet men niet. Men kan slechts hopen op een gunstiger rege ling, maar volgens de voorstellen van de commissie-Oud, kan Haarlem slechts rekenen op een verhoging van de uit kering uit het gemeentefonds van maxi maal 4,5 miljoen, terwijl het tekort op de begroting nu reeds op 6 miljoen is ge raamd. Binnenkort zal worden voorge steld de C.E.B.-tarieven, de ziekenver- voertarieven en de begrafenisrechten te verhogen. Maar ook daarnaast zal nog een uitbreiding van het eigen belasting gebied noodzakelijk zijn. Den Haag, aldus wethouder Bakker, raamt ieder jaar een uitkering uit het gemeentefonds ter grootte van het begrotingstekort. Die uitkeringen ko- J} "ooit, maar op papier klopt de voaii Ün', Haarlem voert liever een fllriA3? d' De heren ALBRECHT en, STOFFELS (V.V.D.) za- tofh ook wel iets in de Haagse methode, maar wethouder Bakker wil- de daar toch niet aar. Nadat de VOORZITTER de heer ALBRECHT (P.v.d.A.) alsnog een nota omtrent de ideeën van B. en W. over het bevorderen van de burgerzin had toege zegd - vijf jaar geleden is dat ook al gebeurd, maar de nota is nooit versche nen sloot de raad na ruim acht uur praten de algemene bschouwingen tot de begroting 1959 af. Men had nog juist de gelegenheid om een begin te maken met de behandeling van Hoofdstuk II, geti- WETHOUDER W. C. BAKKER ml™"£lge™een Beheer". De heer VOS- I (P.v.d.A.) hield zijn maiden speech in de Haarlemse raad. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook de gemeenten thans een moder ne loonmethodiek kunnen gaan gebrui ken en met name prees hij zich geluk kig over de voorkeur van B. en W. voor gemeten tarieven. Om zulk een systeem in te voeren mcfet men echter over een deugdelijk apparaat beschikken en de heer Voskuilen vroeg zich af of Haarlem daarover beschikt. Er zal in ieder geval een grondig onderzoek nodig zijn. Vele vragen in verband met het invoeren van de nieuwe loonmethodiek, stelde dit raadslid en hij waarschuwde voor de ge varen, verbonden aan de merit-rating vanwege de subjectieve beoordeling. Hij achtte het van belang, dat de ambtena ren niet als gevolg van de invoering van het nieuwe systeem, in bepaalde gevallen minder zouden gaan verdienen en vroeg in verband daarmee in die ge vallen een garantie-toeslag. Fel keerde de heer Voskuilen zich tegen de afdeling personeelszaken van de gemeente, waar een behoorlijk staf verband ontbreekt, evenals een welom schreven personeelsbeleid, zoals dat is toegezegd. De bedrijfspsycholoog wordt te weinig ingeschakeld en het inschake len van de economische adviseur van de gemeente werd bepleit. Het socialistisch raadslid vroeg voorts naar de mogelijk heid van het invoeren van een vijdaagse werkweek, in het bijzonder gedurende de zomermaanden. Tenslotte informeer de hij wie de bedrijfsveiligheid contro leert en verzocht hij B. en W. geen ge pensioneerden in dienst te nemen of te houden, zolang men jonger personeel krijgen kan. Vandaag komen de sprekers van de andere partijen aan het woord, waarna wethouder BAKKER zal ant woorden. Advertentie Endocil Hormooncrème werkt anders en betert Endocil Hor mooncrème geeft uw huid een. natuurlijke schoonheidsbehande ling en prikkelt de huidcellen tot snellere vervanging en nieuw leven. Met als natuurlijk resultaat: een gave, zachte, gezonde huid. Het zal 22 november a.s. een grote dag zijn voor de leden en donateurs van de buurtvereniging Kindervreugd. Genoemde vereniging is zoals veel buurtverenigingen in augustus 1946, na de oorlog dus, opgericht. Daar aan de Schipholweg geen geschikte zaalruim te beschikbaar was, hebben de leden zich altijd moeten behelpen met een grote timmerwerkplaats. Een groot enthousiasme was altijd nodig, om de ze werkplaats om te toveren in een be hoorlijke feestgelegenheid. Leden n donateurs, dames zowel als heren heb ben onder leiding tweehonderd stoelen gemaakt. Deze stoelen werden met een renteloos voorschot weer onder de le den verkocht. De vereniging, die ten doel heeft jaarlijks een uitgaansdag en een groot Sint Nicolaasfeest voor de kinderen te organiseren, kwam einde vorig jaar in grote moeilijkheden. Van af 1946 tot einde 1957 is alles goed gegaan, totdat de heer C. D. Slooten eigenaar van genoemde timmerwerk plaats zijn zaak over deed. De heer C. D. Slooten tevens bestuurslid van de vereniging heeft dit probleem voor de ze vereniging zo lang mogelijk uitge steld, maar kon dit tenslotte niet langer terwille van een vereniging aan houden. Hierdoor was het bestuur ge noodzaakt om een extra ledenvergade ring te beleggen. Dat leek een vergadering zonder eni ge lichtpunten voor de toekomst te worden, maar het was de heer Dries- sen, die zich het lot van de vereniging aantrok. Sinds kort een buurtbewoner, had hij kans gezien van een oud boe- renbedrijfje een grote handelsonderne ming in gebruikte citroëns te maken. Zijn zaak miste echter nog een show room. De ruimte hiervoor was beschik baar, maar niet de benodigde vergun ning voor het bouwen. In samenwer king met het bestuur van de buurtver eniging is het echter voor elkaar geko men. Als tegenprestatie stelt de heer Driessen thans deze geweldige ruimte beschikbaar voor de vereniging „Kin dervreugd". Kosten nog moeite zijn door de heer Driessen gespaard om een zo goed mogelijke zaalruimte te krij gen. Tussen showroom en toneel is een decoratieve oplossing gevonden, ont worpen en uitgevoerd door decorateur S. Peter Warmerdam te Haarlem. Een smaakvol geheel is verkregen door het front van het toneel in blank hout uit te werken afgezet met zachte pastel kleuren. Door de enorme medewerking van de heer Driessen en enkele leden is men thans in staat 22 november de opening van deze zaal te vieren. Voor deze gelegenheid hebben de leden van het orkest „Amstelland" bestaande uit dertig leden hun medewerking toege zegd. Wie dit grote gebeuren voor „Kin dervreugd" wenst mee te maken, ko- me 22 november naar de zaal van de fa. Driessen aan de Schipholweg 885. Aanvang van de feestavond acht uur; zaal open half acht. Na afloop van.het programma wordt er gelegenheid tot dansen gegeven tot twee uur. „De plannen met betrekking tot de aanleg van het tweede gedeelte van de westelijke randweg, die in Overveen de Julianalaan zal kruisen, zijn niet meer te wijzigen". Dat zei gistermiddag burgemeester D. H. Peereboom Voller van Bloemendaal tijdens de gemeente raadsvergadering tot de leden van de buurtvereniging „Overveen", die in gro ten getale op de publieke tribune had den plaats genomen. Het bestuur van deze vereniging had enkele dagen geleden naar aanleiding van een mede deling van het college van B. en W. aan de raad, dat de traverse door Over veen door middel van een viaduct zo wel om financiële als om technische re denen de minst bezwaarlijke oplossing is, een brief naar het Bloemendaalse gemeentebestuur gezonden, waarin ge pleit werd om bij de Provinciale Wa terstaat aan te dringen op verwe zenlijking van het door ir. De Vassy ont worpen plan. Indien dat plan onuit voerbaar mocht zijn, dan zou het vol gens het bestuur van de buurtvereni ging „Overveen" aangeveling verdie nen als een commissie van deskundigen de vraag ozu onderzoeken of de bouw van een kuip niet te verkiezen is bo ven ue aanleg van een viaduct. Tijdens de vergadering van gisteren heeft de heer TIRION (V.V.D.) nog eens omstandig de historie rond de westelijke randweg verhaald. Evenals de heer VLIEGEN (P.v.d.A.) was hij van mening, dat de gemeente in een dwangpositie zat. Hij twijfelde of de provincie voor wat de schadeloosstelling aan de onmiddellijke omwonenden be trof wel royaal over „de brug" zou komen. Ook de voorzitter meende, dat de provincie een morele plicht heeft om de schade aan woongenot ruim schoots te vergoeden. Bij eventuele on derhandelingen tussen de provincie en de betrokkenen wil de gemeente Bloe mendaal gaarne een bemiddelende rol spelen. Hij ried de bewoners of eige naars aan om gezamelijk een regeling omtrent de morele schadevergoeding met de provincie te bespreken. De buurtvereniging „Overveen" heeft een heleboel bezwaren tegen een lucht brug over de Julianalaan. Het aan zien van de buurt ter plaatse wordt ge schonden, aan de bewoners (of eige naars) van woningen aan de Willem de Zwijgerlaan en de Waldeck Pyrmont- laan wordt meer schade berokkend dan strikt noodzakelijk is en de veilig heid van het plaatselijk verkeer ten slotte wordt in hoge mate in gevaar ge bracht, omdat het uitzicht op de paral lelwegen wordt belemmerd door de steunberen van het viaduct. Het college van B. en W. is echter akkoord gegaan met de eventuele bouw van een luchtbrug uit verkeerstechni sche overwegingen: een kuip in de weg zou namelijk bijna alle zijstraten van de Julianalaan afsluiten. Het feit dat de aanleg van een brug anderhalf mil joen gulden goedkoper is dan de bouw van een kuip, heeft in die beslissing geen rol gespeeld, omdat namelijk in het gehele project geen sou van Bloe mendaal zal worden gestoken, aldus de burgemeester. Tijdens het eerste gedeelte van de vergadering, die bijna vijf uur heeft ge duurd en waarin verr hillende voorstel len voor een nadere bestudering wer den aangehouden, voteerde de raad een crediet van 500,- voor het aanbrengen van een bordverlichting in acht lokalen van de Christelijke school aan de Gras laan. Naar aanleiding van het voor stel om de bezoldigingsverordening ten aanzien van maandloners te wjjzi- gem diende de heer VLIEGEN een voor stel in om ook aan de zogeheten ver geten groepen een periodieke verhoging toe te kennen. Dit voorstel werd met vijf tegen tien stemmen verworpen. On der de voorstemmers behoorde o.a. de wethouder mej. dr. NOLTEN (K.V.P.), Zoals eerder werd bericht wordt in maart van het volgende jaar in Bloe mendaal een bevolkingsonderzoek op tbc gehouden. Op een desbetreffende vraag deelde wethouder WILDT MEY- BOOM (VVD) mede. dat de schoolkin deren niet in dit onderzoek zullen wor den betrokken. Verder ging de raad akkoord met het voorstel om 20.000,- beschikbaar te stellen voor verdere ver betering van de Busken Huetlaan. Over de bouw van een nieuwe politiepost bij de Viersprong te Aerdenhout is wel het een en ander gezegd. De heer STA- ST. NICOLAASGESCHENKEN Een goed functionerende 12 maanden schriftelijke garantie. ALLEENVERKOOP Grote Houtstraat 81 Specialist in Rookartikelen FRANS HALS: Een tijd van leven en van sterven, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di 2.30 en 8 uur. LIDÖ: Lemmy Caution Incognito, 18 jaar; 2 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Hercules, 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur Do.: De vrouwen om Puccini, 14 jaar; 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: T.m. ma.; Quo Vadis, volw.; 8.15 uur. Zo.: Niets dan pech, a. 1.; 2, 4,15 uur. Do.: The divided Heart, 14 j.; 8.15 uur. PALACE: Een tijd van leven en van ster ven, 18 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Fanfare, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Drango, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. V.a. ma.: De doder is in de stad, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Die goldene Brücke, volw- 215 7, 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Vrijdag 21 november stadsschouwburg, "8 uur; Toneelvereniging H. Heijermans met „Zeeman, pas op". Zaterdag 22 november Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die speelt „Brullen als een duif", blijspel van Lesley Storm. Regie; Cees Laseur Parochiehuis, Teylerplein, 8 uur- Toneel avond bouwfonds parochiehuis St.-Jan. Zondag 23 november Stadsschouwburg 8 uur: „De humorist" door Haagsche Comedie; spel van John Osborne. Regie: Paul Steenbergen Jongensstad, Eemstraat, 8 uur: Potasch en Perlemoer met vakantie, t.g.v 25-iarig bestaan Romana. Maandag 24 november Stadsschouwburg, 8 uur: Rotterdams To neel met „Suiker", toneelspel van Hugo Claus. Regie: Ton Lutz. g Jongensstad, Eemstraat, 8 uur: Potasch en Perlemoer met vakantie, t.gv 25-iarig bestaan Romana. 0 3arlB Woensdag 26 november Stadsschouwburg, 8 uur: Haarlemse To neel Club speelt „In de schaduw van twtl- fel", spel van Norman King. Regie- Jo- han Greter. Donderdag 27 november Stadsschouwburg, 8 uur: Haarlemse To neel Club speelt „In de schaduw van twij fel", spel van Norman King. Regie: Jo- han Greter. Vrijdag 21 november Concertgebouw, 8 uur: Concert door Symfonie-orkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Solisten: G. Hengeveld, J. Poolman, H. Zedel. Dinsdag 25 november Concertgebouw, 8 uur: Meesterserie; Her man Krebbers, viool; Robert Weisz, piano. Vrijdag 21 november Frans Halsmuseum, 8 uur: Moderne schil derkunst, lezing G. W. Minerva, Heemstede, 8 uur: Reddingswe zen langs de Nederlandse kust, lezing VU. Remonstrantsekerk, Wilhelminastr., 8 uur: Causerie voor Genootschap Nederland Frankrijk. Concertgebouw, 8 uur: Dr. A. Portielje spreekt voor Vereniging voor Dierenbe scherming. De Leeuwerik, 8 uur: Ambon-avond. Zaterdag 22 november Minerva, Heemstede, 1.45 en 4 uur: Sint- Nicolaas-voorstelling. HJM V-ge bouw, L. Margarethastr., 8 uur: Feestavond Harmonie „Kunstkring Apollo". Maandag 24 november Bissch. Museum, 8 uur: Middeleeuwse kunst in Noord-Nederland, lezing G. en W. Concertgebouw, 8 uur: Hongarije in vlam men, film voor r.-k. Commissie De Vrije Tijd. Brinkmann, 8 uur: Lezing over Waalse Kerk voor Vereeniging Haerlem. Dinsdag 25 november Frans Halsmuseum, 8 uur: Levende schrij vers besproken; Ed. Hoornik (VU). Minerva, Heemstede, 8.15uur: Wereld reizigersserie: mr. drs. Th. Regout over „Tot de uiterste grenzen der aarde". Parochiehuis, Spaarneparochie, 8 uur: Vormingsavond KAB-oost. „Heerser of Groenendaal, Heemstede, 8 uur: Uitrei king prijzen voortuinkeuringen. Rusthoek, Bloemendaal, 7.30 uur: Uitrei king prijzen tuinkeuringen. Geb. St.-Bavo, 7.30 uur: Ontspannings avond Alg. Bond van Ouden van Dagen. Woensdag 26 november Stadhuis, 2 uur: Begrotingsvergadering gemeente Haarlem. Frans Halsmuseum, 8 uur: De taal der moderne architectuur, lezing VU. Haarlem-oost: Intocht van Sint-Nicolaas. Minerva, Heemstede, 1.45 en 4 uur: Sint- NicolaasvoorstelUng. Geb. St.-Bavo, 7.30 uur: Ontspannings avond Alg. Bond van Ouden van Dagen. Concertgebouw, 8 uur: Lezing voor Kon. Vereniging Oost en West. Donderdag 27 november Stadhuis, 2 uur: Begrotingsvergadering gemeente Haarlem. Brinkmann, 8 uur: Dr. Paul Dibon over Albert Camus, lezing G. W. Jacobstr. 6, 8 uur: Tocht met een Friend ship, lezing voor Weten en Werken. Raadhuis Hillegom, 8 uur: Begrotingsver gadering gemeente Hillegom. Raadhuis Halfweg, 7 uur: Begrotingsver gadering gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Advertentie MAAKT FOTOSTUDIO ,v<1 L. VEERSTRAAT 13 TEL. 11178 BESPREEKT REEDS NU 1 Brinkmann, Houtplein, 8 uur: Lezing voor Genootschap Nederland—Engeland. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—17 uur; zon en feestdagen van 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend op werkdagen van 1015 uur; op zon en feestdagen van 1315 uur. Grote Kerk. Te bezichtigen van 917 uur op werkdagen. Stadhuis, Grote Markt, te bezichtigen op werkdagen van 917 uur; za. 912 uur. Teylers Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische natuurkundt ge instrumenten, mineralen. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend do. van 1012.30 uur en van 1417 uur. Zo. van 1417 uur. Galerie Espace, KI. Heiligland: Gouaches van Hans Wiesman. Geop. op werkd. van 11—17 u. (v. 22 nov.—20 dec.). Kunstzaal Ten Bruggen-Cate, Reitzstraat: Werken van Johfra; geop. op werkd. van 11—17 uur; zo. van 14—17 uur; wo. ge sloten (van 22 nov. tan. 14 dec.). In 't Goede Uur, KI. Houtstraat: Aqua rellen van Bob Buys. Geop. dag. v. 1022 uur (tot 1 december). De Waag: Schilderijen en schetsen Fan Peter van der Braken. Geop. v. 11—16 uur; zo. van 1316 uur (t.m. 29 nov.). Huis Van Looy: Aanwinsten uit collectie Regnault, tekeningen en aquarellen uit gemeentelijk bezit. Geop. dag. van 10— 12.30 en van 13.3017 uur. Zo. van 14—17 uur (tot 14 dec.). Het feit dat kinderen van 8 en 7 jaar uit Overveen buiten schoolverband op 29 oktober j.l. werden ingeënt tegen polio en kort nadien een tetanusprik kregen, is voor mevrouw Fahrenfort- Meuffels (V.V.D) tijdens de gemeente- raadzitting van donderdagmiddag aan leiding geweest de wethouder van volksgezondheid mr. Wildt Meyboom in kennis te stellen van de bezorgdheid, die bij enkele ouders van de kinderen is gerezen ten aanzien van de korte periode die tussen de verschillende vaccinaties is gelegen. De kinderen uit Overveen zouden op 26 november voor de tweede maal tegen polio worden ingeënt. De wethouder deelde mede, dat van medische zijde geen enkel bezwaar bestaat tegen de voorgenomen werkwijze. De inspectie van de volksgezondheid, die door het Bloemendaalse gemeentebestuur over deze kwestie werd geïnformeerd, beves tigde de mening. Teneinde alle onge rustheid en bezorgdheid bij de betrok ken ouders weg te nemen, heeft het gemeentebestuur besloten de tweede po lio-injectie voor de kinderen van Over veen veertien dagen uit te stellen. Van daag zal de ouders van deze kinderen een circulaire worden toegezonden, waarin hun wordt medegedeeld dat hun kinderen op 10 december voor de tweede maal tegen polio zullen worden ingeënt. LEMAN (V.V.D.) deelde mede. dat de financiële commissie niet enthousiast was over het plan. De voorzitter be toogde. dat een nieuw gebouw in die buurt hoognodig is. Er is een bedrag van 84.000.- geraamd, terwijl voor de inrichting nog eens 8500,- nodig is. Vele raadsleden vonden dat nogal duur. De heer FIJEN (K.V.P.) wilde de voor dracht aanhouden tot de behandeling van de begroting, zodat dan de ur gentie ten aanzien van andere plannen kon worden vastgesteld. In de heer Vliegen vond hij een medestander. Dit raadslid was van oordeel, dat de raad moeilijk inzicht kan krijgen omtrent de urgentie van verschillende plannen. De heer Staleman zei niet te begrijpen, waarom de raad geen volledig plan (er komen daar te zijner tijd ook nog twee woningen voor het personeel) was voorgelegd. Het was tenslotte de heer VAN DER LAAN (V.V.D.), die het verlossende woord sprak. Op zijn suggestie werd het voorstel aangeno men met dien verstande, dat nagegaan wordt of het gebouwtje, waarbij ook een brandweergarage zal worden ge bouwd, niet tegen een goedkopere prijs is te bouwen. De voorzitter had eerder betoogd, dat het gebouw onaangetast blijft, welk tracé de Zandvoorterweg in de toekomst ook volgen zal. Omtrent de noodzaak van aanleg van een parkeerterrein op het landgoed Els- wout, waarvoor een krediet van 6000 werd gevraagd, verschilden de voorzit ter en de heer Tirion van mening. Op voorstel van het V.V.D.-raadslid werd de voordracht van B. en W. aange houden. Ook de voordracht, waarbij de raad een krediet van 14.194,- werd gevraagd voor het treffen van voor zieningen in de Hartenlustschool, werd aangehouden. VRUE TIJD. De r.-k. Commissie De Vrije Tijd houdt maandag 24 novem ber in het Concertgebouw te Haarlem een bijeenkomst, waarop de film „Hon garije in vlammen" wordt vertoond. De film werd gemaakt naar aanleiding van de Hongaarse opstand in 1956. Aanvang acht uur. vortg ope^ntn^ (Niet officiële 4(4 Ned. 1958 33,4 Ned. 1953 Staffel 1947 3y2 Ned. 1956 314 Ned. 1950 3)4 Ned. 1954 3(4 Ned. 1955 H B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij Cert. Amsterdam Rubber H.VA Senembah-Mij. A.K.U. Berkel Patent Caivé-Delft Cert Deli Mij. Fokker v. Gelder 1 Hoogovens Mülier Co. Philips Gem.bez Unilever Billiton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mi). K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam '56 n Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KL.M. Montgomery Ward Radio Corp- Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel Stemming: onregelmatig. Slot koersen) 99)4 93 90)4 85 8814 89)4 110 184 69)4 132)4 121 247)4 365 131.80 250 190 340 344)4 409 461 195 198.70 157:4 108 162 135)4 161 261 I4314 114 101 86)4 95 21/11 99H 90), 69 130 '4 II934 241)4 130 415)4 462)4 197.50 154)4 159U 133% 141 19/11 20/11 59)4 60% 50)4 50 53 52)4 70)4 71 49)4 48% 102)4 101% 29 29 41% 42% 41 40*4 70% 70% 52)4 53 80)4 80'4 62 61% 52>4 52)4 59% 60 23 23>4 SO 88%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5