RUSSEN wellicht nog voor Kerstmis uit Berlijn Westelijke sectoren souden aan de Bondsrepubliek moeten worden overgedragen Nog weinig klaarheid in de moord op de Venlose taxichauffeur Levenslan voor 15-jarig meisje Houder met 5 scherpe patronen in pistool achtergebleven Van gestrande „Nyon" wordt derde deel prijsgegeven een Sociale zijde van huurpolitiek Opel Amphibie-vaartuigen vechten tegen de zee NOTA VANDAAG VERVACHT Y.S. vastbesloten vierledige status van de stad te handhaven Verdachte Duitser heeft geprobeerd te vluchten Oase-stad in Poolgebied Militairen demonstreerden aan kinderen hoe wapen werkt Op surprise-avond schot op de maan Ontploffing in Saarlandse mijn Weer straaljager verongelukt AOW.-ui tkering en premiegrens verhoogd Huwt kroonprins Akïhito met niet- adellijk meisje? 40 meter voorschip wordt afgebrand Het weer In de V.S. Schuldig aan moord op elf mensen DODELIJK PISTOOLSCHOT BIJ EMMEN ee MORRIS (eforeyoutw#/ ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 82ste JAARCANC No. 30070 De speurders van de rijkspolitie van het district Roer mond en de recherche van de gemeentepolitie te Venlo zijn ook vrijdag de hele dag in touw geweest om te proberen meer klaarheid te brengen in de moord op de Venlose taxi chauffeur Harrie Emons. Men is er in geslaagd de zaak een iets vastere basis te geven, niet op de laatste plaats door de medewerking die men van de Limburgse bevolking heeft ondervonden nadat men getuigen had opgeroepen. De puzzel is echter nog lang niet volledig en bij de reeds bestaande vraagtekens zijn zelfs nog nieuwe gekomen, maar niettemin heeft men er vertrouwen in deze moord rond te krijgen. Vraag deskundig advies aan de juwelier-horloger KINDJE VERDRON KEN IN BAD EEN BRIL VAN K E I P DAT IS GOED GEZIEN Sociaal commentaar Falcon wollen tweedjassen Vrij koud Weer'n bericht Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Öirectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v, RUN en W. Severln. HAABLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mililmeter- loogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5-30 uur 's avonds tel. 21544 De Russische ambassadeur in Bonn, Smirnov, heeft gisteren tijdens een receptie in de Russische ambassade ter ere van de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio, verklaard dat de Russen Berlijn aan de Duitsers zullen teruggeven, aldus meldt D.P.A. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat deze maatregel tot ontspanning zou leiden. Hij sprak de hoop uit dat het snel zou gebeuren. „Hoe sneller hoe beter. Ik geloof dat de Duitsers een rustig Kerstfeest kunnen vieren," aldus Smirnov. In welingelichte krin gen in Bonn leidt men uit deze woorden af, dat de Sovjet-Unie wenst dat de westelijke sectoren van Berlijn aan de bondsrepubliek worden overge dragen en de oostelijke sector aan Oost-Duitsland. Dezelfde gedachte is ook in diplomatieke kringen in Oost-Berlijn geuit. In dit licht zal vermoedelijk eveneens de mededeling moeten worden gezien, dat Russische ei. Oostduit- se vertegenwoordigers in de gemengde commissie in Oost-Berlijn gisteren „volledige overeenstemming" hebben bereikt over kwesties die betrekking hebben op de legering der Russische strijdkrachten in Oost-Duitsland. Na telefonisch overleg tussen president Eisenhower van de Verenigde Staten, die te Augusta, in de staat Georgia, golfde, en de onderminister van buitenlandse zaken, Herter, die de functie van minister Dulles waarneemt zolang deze met vakantie is, heeft de woordvoerder van het Witte Huis, Hagertv, gisteren echter meegedeeld, dat de Amerikaanse politiek ten aan zien van Berlijn ongewijzigd blijft. De Verenigde Staten z.jn vastbesloten de vierledige status van de stad te handhaven. Bondskanselier Adenauer heeft gisteren op een verkiezingsbijeen komst te München verklaard, dat de Sovjet-regering haar nota's over de status van Berlijn vandaag aan de verschillende regeringen zal doen toekomen. De bondskanselier zei, dat de nota's bestemd zijn voor de rege ringen van alle landen die in oorlog met Duitsland zijn geweest. nog"ZC COrreSp0nd'"nt in Bonn bericht Wat de Sovjet-Unie nu precies ten aanzien van Berlijn van plan Is, heeft donderdagochtend ambassadeur Smirnov de Westduitse bondskanse lier niet verteld. Absoluut zeker is slechts, dat zij zich wil losmaken van het viermogendheden-statuut van Berlijn ten faveure van de z.g .Duit se democratische republiek. Zeker is voorts, dat de Sovjet-Unie zeer be hoedzaam op het doel, dat haar daar- hü voor ogen staat zal afsturen. Dat hs zeer kennelijk de impressie, die bondskanselier Adenauer van zjjn Precedentloze onderhoud met ambas sadeur Smirnov heft gekregen en die de grond is, waarom Bonn hoewel ernstig bezorgd over het lot van de Voormalige rijkshoofdstad en zijn be volking van 3,5 miljoen zielen zijn kalmte bewaart, Het is een ietwat merkwaardige si tuatie, dat de bondsrepubliek en daar mee het Westen ditmaal feitelijk door öe Russen zjjn gewaarschuwd voor het geen er komen gaat. De Russen plegen dergelijke dingen meestal als verras- aing te serveren. De bondsrepubliek en baar Westelijke bondgenoten, van wie de drie grootste de verdragspartners van de Sovjet-Unie in Berlijn zijn, kun nen zich nu dus reeds beraden over de tegenmaatregelen, die zij kunnen ne- teen. Daarop concentreert zich in Bonn de diplomatieke activiteit. De West duitse ambassadeurs in Moskou, Parijs, Londen, Rome en Washington vergade ren dinsdag op het ministerie van bui tenlandse zaken in Bonn, waar de mi nister van buitenlandse zaken, Von Brentano, die vanwege de dichte ne- boven het Berljjnse vliegveld Tem pelhof pas vanavond naar Berlijn zal kunnen vliegen voor overleg met Ber ths. burgemeester Brandt, de Berlijn- se situatie met hen wil bespreken. Zij zuilen onmiddellijk met nieuwe instruc ties naar hun posten terugkeren. u Ya" beslissende betekenis is, naar Bom? van regeringskringen in heden nn™d,?jdrie Westelijke mogend- baar rea^ren11^ In onmisverstaan- de Russen Advertentie wat zij is: een verdragsbreuk, die Amerika, Engeland en Frankrijk niet zullen accepteren, noch voor hen aan leiding behoeft te zijn om het Rus sische voorbeeld van de terugtrek king van haar strijdkrachten te vol gen. Ook zonder aanwezigheid van de Russen in Oost-Berlijn hebben de Westelijke drie het recht in West- Berlijn te zijn en te blijven, wat zij dan ook wel van plan zijn. Bonn heeft de garanties van Washington, Lon den en Parjjs, dat zij hun strijdkrach ten in tótaal ongeveer een divisie niet zullen terugtrekken. In dit recht om in Berlijn te zijn kan de zo genaamde Duitse democratische re publiek" nimmer de verdragspartner van de Westelijke drie zijn. Dat sluit evenwel niet uit, dat op technisch ni veau de Westelijke commandanten in Berlijn besprekingen kunnen voeren met oostzonale „autoriteiten" zonder dat daaruit een erkenning van de D.D.R als „het andere Duitsland" behoeft voort te vloeien. Ook de bondsrepubliek heeft dergelijke con tacten over kwesties, die het verkeer tussen de beide delen van de stad betreffen. Iets anders, d.w.z. formele onderhandelingen met de D.D.R.zou in West-Duitsland onoverzienbare psychologische gevolgen hebben. Intussen verluidt in Bonn, dat bonds kanselier Adenauer zo mogelijk naar Berlijn zal gaan, bij wijze van onder steuning der vastberadenheid van de Berlijners, die in de afgelopen tien ja ren al zo vaak door de Russen zijn be dreigd, evenmin als Bonn hun kalmte te verliezen. De politieke partijen in Berlijn overleggen de wenselijkheid om de verkiezingscampagne de parle mentsverkiezingen van de stad-staat heb ben op 7 december plaats af te bre ken, de partijpolitieke geschillen te be graven en de Russen Berlijns eensge zindheid te demonstreren. In Berlijn is donderdag een aan vullende handelsovereenkomst tus sen West- en Oost-Berlijn gesloten. Er is in bepaald, dat er geen wij ziging zal komen in het huidige goe derenvervoer tussen de beide lands delen. In officiële Westberlijnse kring ziet men hierin ean aanwijzing, dat de Westduitse verbindingen met West-Berlijn voorlopig onaangetast blijven. Bij de overeenkomst wordt bepaald, dat Oost-Duitsland een miljoen ton steenkool van West-Duitsland zal af nemen in ruil voor een miljoen ton bruinkool en 50.000 ton tarwe. Het Oostduitse ministerie van handel heeft meegedeeld, dat het bereid blijft nog drie miljoen ton steenkool en boven dien 200.000 ton walsstaal en textiel, schoenen en chemicaliën ter waarde van 80 a 90 miljoen mark af te nemen. (West-Duitsland heeft op het ogenblik een onverkochte voorraad steenkool van 12 miljoen ton en in vele mijnen heeft men de werktijd moeten ver korten/ Dr. Leopold, de Westduitse regerings gemachtigde voor de internationale handel, heeft gisteren op een perscon ferentie meegedeeld, dat er donderdag nog een overeenkomst in Oost-Berlijn w ,?etekend> die een bepaling bevat weike in geen enkel vorig akkoord was opgenomen, namelijk dat West- ]evJSand staa; aan Oost-Duitsland zal Leonnm "mit,s, de toestand het toelaat" deze c1an=??} op. de betekenis van de betrokk niet ingaan- maar ze> dat Aangfnome?nen ^aar precies kenngn. stand" o"? w?rdt' dat met „de toe- dean4rWndi"g0r?Lbeen°We tt f West-Duitsland. West-Berlijn en Bij herstelwerkzaamheden van de Hondsbossche zeewering bij Petten is men er toe overgegaan om amphibie-vaartuigen te gebruiken om grote blokken steen de zee in te brengen, teneinde de zinkstukken, die 100 meter uit de kust liggen, te versterken. Er zijn enkele feitm komen vast te staan die hier en daar een nieuw licht op de zaak werpen. Zo is gebleken dat de van moord verdachte passagier me pas goed zal worden verhoord als er nog meer feitenmateriaal is ver zameld, toen hij in de buurt van het autowrak werd aangetroffen gepro- beer-i heeft te vluchten. De auto die het eerst op de plaats van het mis drijf arriveerde was geen Duitse wa gen, maar een Zwitserse met vijf Duitse inzittenden. Drie van hen blij ken de vluchtende man, die slechts licht gewond was, te zijn achterna gegaan. Ze hebben hem gegrepen en vastgehouden tot de andere twee, die het „ongeluk" bij de grenspost gingen melden, terugkeerden met politiever- sterking. De man ligt niet in het zie kenhuis maar zit in arrest in Roer mond. De vijf Duitsers, die waren doorgereden, zijn opnieuw opgespoord voor een verhoor. Tijdens het, nadere onderzoek van vrij dag is ook gebleken dat de mogelijk heid dat er van buiten de wagen op de chauffeur is geschoten, uitgesloten is. De revolver waarmee de moord werd gepleegd is naar een dactylogisch labo rato ium opgezonden om onderzocht te worden op vingerafdrukken. Het resul taat van dit onderzoek is nog niet be kend. Intussen is er door de getuigenverkla ringen van vrijdag een vraag gerezen die nog niet opgelost is, n.l. hoe een city-bag die tot de bagage van de ver dachte Duitser behoort in de taxi is te rechtgekomen. De mrn werd door ge tuigen op de bewuste woensdag ver scheidene keren in Venlo gesignaleerd met een diplomatentas en een city-bag, welke laatste er uit zag als een bruin- leren dokterstas met beugelslui ting. Toen lij echter op het postkantoor te Venlo in de taxi stapte voor de rit die zo tragisch voor de chauffeur is ver lopen, bleek hij volgens zeer positieve getuigenverklaringen alleen in het be zit te zijn van eer -"plomatentas. In de verongelukte auto echter werd behalve deze tas ook de city-bag aangetroffen. Bij navraag in Duitsland is gebleken dat de man zich daar reeds eenmaal heeft schuldig gemaakt aan het stelen van een auto en het vervalsen van het kentekenbewijs en dat hjj voorts enkele oplichtingen op zijn naam heeft staan. Hij zou bij de Duitse justitie nog een half jaar tegoed hebben. De vijftien-jarige Caril Ann Fugate is giste-en door een uit zeven mannen en vijf vrouwen bestaande jury schul dig bevonden aan noord, aldus bericht Reuter. Zij is tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. De jury had de ze straf aanbevolen. Het meisje heeft de vorige winter samen met haar vriend Charles Starkweather, elf men sen vermoord in de Amerikaanse staat Nebraska. Starkweather was nu een van de voor naamste getuigen a charge. Hij ver klaarde dat het neisje hem uit vrije wil had geholpen. Onder de elf slacht offers die het paar heeft gemaakt, wa ren de moeder en de stiefvader van het meisje. De jury had negen en een half uur nodig om tot haar besluit te komen. In Canada werkt men op het ogenblik aan theoretische plannen voor de bouw van een oasestaa te Frobisherbaai in het hart van het Canadese pool gebied, aldus meldt Reuter. De stad, zou onder een reusachtige plastieken koepel met een doorsnede van 800 meter en een hoogte van 260 meter komen. Een dergelijke koepel zou ongeveer tien miljoen dollar kosten. Gezien de beperkte ruimte zou men in deze reusachtige luchtbel hoge huizen moeten bouwen. Men zou de huizen afzonderlijk, of de gehele koepel kunnen ver warmen. De legervoorlichtingsdienst deelt het volgende mede: Het onderzoek dat de koninklijke marechaussee heeft ingesteld naar de toedracht van het ongeluk bij Emmen, waarbij door een pistoolschot het achtjarige meisje Ida H. werd gedood en de dienstplichtige soldaat J. P. van Veggel zeer ernstig gewond heeft tot nog toe het volgende opgeleverd. Het pistool, waaruit het schot is af gelost, werd 17 november door de dienst plichtig soidaat L. V., houder van dat wapen, in leen gegeven aan de dienst plichtige sergeant L. in verband met de door deze laatste van 17 op 18 no vember te vervullen functie van wacht commandant in de kazerne te Assen. Bij het betrekken van die post bracht ser geant L-i overeenkomstig zijn instruc ties, een houder met vijf scherpe pa tronen in het pistool. 18 november 's morgens werd sergeant L. als wachtcommandant afgelost. Tot het nieuw opkomende wachtspersoneel behoorde soldaat V., die in het wacht lokaal zyn pistool van sergeant L». te rugkreeg. Hierbij werd verzuimd de 'hou der met vlJf patronen uit het wapen te halen, terwijl over de aanwezigheid van de houder in net wapen ook niet is ge- sproken. In verband met het inmiddels ontvan gen alarm voor de oefening „Carillon" deed soldaat V. zijn pistool dadelijk aar! zijn koppel Korte tijd later, omstreeks 9 uur is soldaat V. met zijn compagnie op mars gegaan. In verband met de oefening „Carillon". In de omgeving van Emmen hield het onderdeel halt en werd een legeringsplaats uitgezocht. Sol daat V. kreeg, tezamen met de dienst plichtige soldaat van Veggel, opdracht een dubbelpost ter bewaking van het kampement te betrekken. Al spoedig kwamen kinderen uit ile omgeving naar de oefenende troepen kijken. Zo ook naar de dubbelpost, die bij een bosje stond opgesteld op korte afstand van elkaar. Op een gegeven moment stond een achtjarig meisje tus sen beide soldaten in. Soldaat van Veg gel liet zijn pistoolmitrailleur aan de om hem heen staande kinderen zien en demonstreerde daarbij hoe het wapen werkte. Ook soldaat V. wilde dit doen, haalde zijn wapen van de koppel en trok ter demonstratie dq slede achter uit. Aangenomen moet worden dat hij daarbij aan de trekker is gekomen, om dat het wapen afging. Het schot trof eerst het meisje Ila H. en daarna de soldaat van Veggel, met het gevolg dat het meisje even later overleed en sol daat van Veggel zeer zwaar werd ge wond. Het onderzoek wordt voortgezet. Daarbij wordt in het bijzonder aan dacht gegeven aan de omstandigheden welke ertoe hebben geleid dat een hou der met vijf scherpe patronen onge merkt in het pistool is achtergebleven. Het Amerikaanse leger is van plan 5 december een eenvoudige raket af te schieten, die de maan zal passeren en een baan om de zon zal komen, zo meldt volgens Reuter het Amerikaanse tijdschrift „Projectielen en raketten". Volgens dit bericht maakt men de ra ket zo eenvoudig mogelijk om de kans van slagen te vergroten. Er zal geen ooging worden gedaan om de raket van het leger in een baan om de maan te brengen, zoals de Amerikaanse lucht macht heeft geprobreerd met de Pionier. Voorts meldt hei tijdschrift, dat eind februari of begin maart van het vol gend jaar een poging zal worden ge daan om een raket naar Mars af te vur, n. Deze raket zou ruim acht maan den, om juist te zijn 247 dagen, nodig hebben om Mars te bereiken. In een steenkoolmijn nabij de Saar landse plaats Groessrosseln heeft zich gisteren een ontploffing orgedaan, die elf mijnwerkers het leven heeft gekost, terwijl zeventien mijnwerkers zware brandwonden opliepen en vijf licht wer den gewond. Een Nederlandse Hunter-straaljager va„ de koninklijke luchtmacht is vrij dagmiddag boven Duitsland verongelukt. De bestuurder is om het leven gekomen. Het was de reserve-tweede-luitenant- vlieger L. J. L. Wisse uit Wissekerke (Zld.). Hij was 25 jaar en ongehuwd. Het toestel behoorde tot een squadron van de basis Leeuwarden, dat tijdelijk op de vliegbasis Twente is gestatio neerd. Het steeg op van Twente als volgtoestel in een formatie van twee. Kort na de start meldde de bestuurder, dat hij zijn leider was kwijtgeraakt. Daarna is hij in een steile linkerbocht omlaag gekomen en heeft de grond ge raakt. Dit gebeurde omstreeks half twee bij het Duitse dorpje Giidehaus, even over de Duitse grens. De oorzaak is nog onbekend. De, uitkeringen volgens de algemene ouderdomswet zijn met ingang van 1 no vember j.l. verhoogd wegens de ver anderde verhouding tot het ind xcijf. r lonen gedurende zes achtereenvolgende niaander. met oktober als zesde maand. De A.O.W.-uitkering voor gehuwden is verhoogd van 1.524,op 1.584,per jaar 5,per maand meer) en voor ongehuwden van 936,op 972, 8,per maand neer). De staatsbladen van vrijdag, waarin mededeling van deze "erhogingen wordt gedaan, bevatten voorts het K.-B. tot verhoging van de grens voor premie- pliehtigen A.O.W., welke grens met in gang van 1 januari 1959 is ver.'oogd van 6.900,tot en met 7.450,Deze verhoging is gegrond op Iet loonindex- cijfer per 31 juli 1958. Tn verband met de terugwerkende kracht tot 1 november j.l. van de ver hoging der A.O.W.-uitkering vernemen w", dat de uitbetaling van deze ver- 1 o g i n g over november en december va - dit jaar zal geschieden in januari a.s., tegelijk met de (dan verhoogde) pensioenen krachtens de alg. ouder domswet. Het wordt te Tokio als vaststaand aangenomen, dat de Japanse kroon prins Akihito, zal huwen met een niet-adellijk meisje, omdat een hof functionaris gisteren een bezoek heeft gebracht aan de woning van Mitsjiko Sjoda, de 24-jarige dochter van een za kenman, aldus bericht Reuter. Een hu welijk van de kroonprins met dit'meis je zou een breuk betekenen in een traditie die meer dan 2609 iaar oud is. Het anderhalfjarig zoontje van de familie L. aan de v. d. Waalsstraat in Amsterdam is vrijdag in het bad verdronken. De moeder had zich, nadat zij het kind in het bad had gezet, even verwijderd naar een aangrenzende ka mer. Toen zij terugkwam was het kind ongevallen. Een ijlings ontboden dokter kon slechts de dood constateren. Van het Zwitserse vrachtschip „Ny- on", (5.058 ton), dat sedert de vorige week zaterdag tussen twee rotsen vast zit op de Engelse kust bij St. Abb's Head, zal een derde deel worden prijs gegeven in de hoop het waardevolste deel van het schip o.a. de machine kamer alsnog te kunnen redden en van de rotsen te slepen. Zaterdagmorgen vroeg bij laag water zijn zeven man met behulp van snijbranders begonnen het schip door te branden achter de brug op het voorschip. Het voorschip van de Nyon een derde gedeelte van het 126 meter lange schip moet als verloren worden beschouwd en zal op de rotsen worden achtergelaten. Het is voor de sleepboten Hector en Simson van Wijsmuller onmogelijk ge bleken de Nyon van de rotsen te trek ken. Het schip zit zo hoog, dat het bij laag water geheel droogvalt. Het maakt bovendien op verschillende plaatsen wa ter. In het voorschip is de lekkage het ernstigst. Ter hoogte van ruim 2 heeft het schip ook nog een vouw gekregen. Daar de kans zeer groot is, dat het schip op deze vouw afbreekt als de weersomstandigheden slechter worden, zodat dan het hele schip verloren zou kunnen gaan, heeft men naar een an dere oplossing moeten zoeken. In on derling overleg tussen de verzekering, de eigenaren van het schip en het Bu reau Wijsmuller is toen besloten de Ny on ter hoogte van de vouw. achter de brug op het voorschip door te bran den. Slaagt men er in het waardevol ste deel van het schip te bergen, dan kan daar een nieuwe neus in de vorm van een geheel nieuw voorschip aan worden gezet. Intussen heeft donderdagavond de sleepboot Junior van Bureau Wijsmul ler in de haven van IJmuiden de gro te Poolse treiler Leba uit een benar- dè positie bevrijd. Het schip was in de mist vastgelopen on de Kop van de Vissershaven. De Junior heeft de Pool nog dezelfde avond vlot getrokken. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST IUXO (Van een medewerker) Over de functie van de woning en wat men met een plechtig woord „wooncültuur" pleegt te noemen zijn mooie ontboezemingen te schrijven. En zulks gebeurt dan ook regelmatig. We zijn jarenlang gewend geweest, om in de meest felle bewoordingen te ho ren spreken over de woningnood als volksvijand nummer één. Nu evenwel het einde van de ellende, zij het dan heel in de verte, zich begint af te teke nen, beginnen er andere klanken te ko men, welke naar onze mening te zeer en vaak zelfs te uitsluitend de econo mische kant van de zaak betreffen. Pleidooien voor huren op basis van kostprijs worden de laatste tijd gere geld geleverd. Men kan hier een theo retisch betoog over opzetten, dat voor honderd procent klopt. In theorie kan men zulk een redenering ook niet be strijden. Het is logisch, dat een produkt zijn prijs moet opbrengen, anders wordt het produkt niet meer voortgebracht. Er zijn evenwel goederen, die er moe ten zijn, hoe ook de verhouding ligt tus sen kostprijs en rendement. Tot deze goederen behoort op de allereerste plaats de woning. En hoe de zaak wordt gedraaid of gekeerd, een vraag van de eerste or de is of we wo ningen hebben, die financieel be reikbaar zijn en dié overigens toch vol doen aan de eisen van een gezonde wooncultuur. Welnu, de feiten tonen aan. dat on der de huidige omstandigheden aan de ze eisen slechts kan worden voldaan, indien een regelende factor een belang rijke rol meespeelt. De politieke zijde, welke in de afgelopen week een drei gende kop opstak in de Tweede Kamer, laten we hier geheel rusten. Wij kun nen er in komen, dat de socialist Bom- mer stelde, dat hij slechts bereid was aan huurverhoging mee te verken, in dien ook de bouwkosten omiaag gaan. Met name noemde hij de kapitaalren te, waar elke daling van een half pro cent zou betekenen een daling van de bouwkosten van woningwetwoningen met tien procent. We hebben dit niet kunnen narekenen, maar indien dit zo is, lijkt het een zaak, die een ernstige studie waard is. We hebben immers met zeer ernstige feiten te doen. (Veruoig op pagina 5) Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Droog weer met enkele verspreide opklaringen en hier en daar mist Zwakke tot matige wind in hoofd zaak tussen oost en zuidoost Weinig verandering in temperatuur. Zondag: zon 8.12-16.40, maan 15.29- «.55. Maandag: zon 8.14-16.39, maan 15.57. 5.57. Advertentie Kil, klam. koud - verwacht U van nacht dergelijke temperaturen in bed? De Erres electro-deken verwarmt Uw bed behaaglijk en laat U genieten van een volmaakte nachtrust. ERRES electro-deken 64.50 de veilige oplossing voor een gezonde nachtrust. 1 In fraaie doosverpakking een ideaal Sint Nicolaas-cadeau! neersl. StatiuD W'eei temp afgeJL 1 u. v.m 24 uur Helsinki geh. bew. 4 0 öIum Kiioim licht bew. 4 0 Oslo mist 0 0 Londen zwaarbew. 8 0 Amsterdam zwaarbew. 3 0 Brussel geh. bew. 4 0 Luxemburg zwi ar bew. 3 0 Parijs geh. bew. 6 0 Nice regen 15 2 Berlijn geh. bew. 3 0 Frankfun geh. bew. 5 0 München geh. bew. 3 0 Züncb geh. bew. 4 0 Genêve geh. bew. 4 0 Locarno regen 7 1 Wenen motregen 3 0.5 Irnsbruck onbew. -4 0 Rome zwaarbew. 16 0 Madrid lichtbew. -1 0 Advertentie Veel kilometers, weinig reparatie. Vraagt vrijblijvend demonstratie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1