P. v. d. A. stelt concrete eisen voor langer mee-regeren Rechtvaardiger verdeling van nationaal inkomen noodzakelijk geacht Geen huurverhoging en geen duurdere melk Op zoek naar kiezersgunst Bourguiba laat Egyptische officieren arresteren ubf co 00 tPZ Boekhouder besteelt hout handel in de hoofdstad Grote zege voor de Gaullisten Weer zware nederlaag voor de communisten „NofM" een mysterieus verhaal onder een mysterieuze titel Nieuw feuilleton Socialistische Kaderbijeenkomst te Utrecht Sinterklaasje kom maar binnen... SIGNAAL Twee doden bij gasboring in De Lier Haarlemmer had bijna twee ton nodig voor dubbel leven Staking in België legt verkeer lam UITSLAG EERSTE RONDE FRANSE VERKIEZINGEN Mendès-France niet herkozen Het weer VAN SAMENZWERING BESCHULDIGD Ei Weer'n bericht MAANDAG 24 NOVEMBER 1958 o 82sfe JAARGANG No. 30071 Tijdens een kaderbijeenkomst van de P. v. d. A., waar verschillende socialistische ministers alsook minister-presi dent dr. VV. Drees aanwezig waren, heeft mr. J. Burger, voorzitter van de socialistische Tweede Kamerfractie, een aantal concrete eisen gesteld, waaraan zal moeten worden voldaan, wil het naar de mening van de P. v. d. A.-fractie nog verantwoord zijn, dat ministers van hun partij deel van het kabinet blijven uitmaken. Mr. Burger sprak namens zijn gehele fractie en had over deze zaak tevoren met de socia listische ministers overleg gepleegd. De positie van de P. v. d. A.-fractie in de Tweede Kamer tegenover de regering is veranderd ten gevolge van de amendering van de wet Ver vreemding Landbouwgronden. Daarin zijn wijzigingen aan gebracht welke de fractie in strijd acht met het regerings program Doordat volgens mr. Burger de A.R. en de K.V.P. dit program hierdoor op een precies punt onmogelijk hebben gemaakt, is elke garantie omtrent verwerkelijking van het overige van dat program eveneens vervallen. Alleen wan neer op korte termijn blijkt, dat het kabinetsbeleid naar socialistische opvattingen voldoende vruchten afwerpt, ach ten de socialisten de medewerking van hun partij aan de regering nog verantwoord. Mr. v. Doorn kan niet goed voethallen TECHNISCH SPEELGOED Beiden buitenlanders Bussen en trams rijden niet Dertig passagiers snel uit brandende autobus PARIJS, hedenmorgen. Overeenkomstig de verwachtingen heeft de gisteren in Frankrijk gehouden eerste ronde van de verkiezingen voor de nieuwe Nationale Vergadering, welke ronde werd geken merkt door een aanzienlijk groter percentage onthoudingen dan bij het jongstleden referendum, slechts een gering aantal gekozenen opgeleverd: kandidaten die in hun kiesdistrict de absolute meerderheid der uitgebrachte stemmen hebben behaald. Onder de gelukkigen bevinden zich de meesten van generaal De Gaulle's „politieke" ministers: o.a. ex- premier thans minister van staat Pinay, leider van de onaf- hankelijken en boeren, ex-premier thans minister van staat Pflimlin, voorzitter van de republikeinse volksbeweging, Jacques Soustelle, leider van de Unie voor de Nieuwe Re publiek, de U.N.R. ge MORRIS '{jeforepw/óvp/ STURKA SPORTKLEDING Nevelig BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Umuideni Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Ölrectle; J. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- icogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Hef is opvallend, dat bij de eisen, die mr. Burger stelt in zijn ultimatum, er nauwelijks een is waarin de Partij van de Arbeid niet helemaal of voor een groot deel haar zin heeft gekre gen, respectievelijk ral kunnen krij gen. Belastingverlaging voor onge- huwden: iedereen is er voor en zodra de socialistische minister Hofsira zijn plannen heeft uitgewerkt, zal het er e er van komen. Weduwen- en we- zenvoorziening, waarvoor overigens j en nde P.v-d.A. de eer van de primeur toekomt, verlaging van defensielasten en diensttijdver korting, het zijn allemaal wensen, waarvoor alle partijen bereid zijn te stemmen, te vechten en als het moet te sneuvelen op het veld van eer. Vat de Partij van de Arbeid zich nu reeds druk maakt over hui en en melk prijzen is een raadsel, dat alleen met de slogan „Op naar i960" valt op te lossen, nu deze zaken als belangrijkste onderdelen van het advies dat de S.E.R. eerdaags zal uitbrengen, nog geen onderwerp zouden moeten zijn voor politieke discussies. Dan zijn er nog de belastingwetten, die nog vóór Kerstmis in het parle ment zullen worden behandeld. Daar hadden de socialisten dus met succes op kunnen wachten. De argumenten pro en contra zijn nog door geen en kele partij uitgesproken- Het is dus op zijn minst voorbarig hierover nu al hoog van de toren te gaan blazen. En zelfs het punt: versnippering van de landbouwgronden lijkt een Vergezocht motief, om er al dat kruit Van mr. Burger's zevenschot voor te Baan verschieten. Het. is met deze zaak helemaal niet tragisch voor de Partij van de Arbeid, laat staan voor de Ne derlandse landbouw, gesteld. Men maakt wel veel misbaar, alsof het hele structuurbeleid dreigt, te versukke len, omdat de Kamer een amendement Van ondergeschikt belana heeft aan genomen, maar minister Vondelinq is na overleg met de landbouwexperis in de Kamer reeds bezig aan een oplos sing, die hierop neer zal komen, dat het tegengaan van versnippering al leen maar op de juiste wijze in de wet zal worden geregeld. Over enige we ken, zo is ons van zeer bevoegde zijde verzekerd, zal ook dit bij het parle ment worden ingediend. Wie dit lijstje dus nagaat, kan on- ^°9elijjc aan de indruk ontkomen, dat s°cialisten in hun barre nood om *ezersgunsten niet 'rebben kunnen eerstaan aan de verleiding om al dat moois als weduwen- en wezenvoor- Jfn}.n9 en belastingverlagingen voor al tijdig uit hun rode sinterklaaszak te kunnen toveren. Al maken de socialistische eisen stuk voor stuk, hoe men ze ook tegen de lamp houdt, een zodanige manoeu vre nauwelijks uitvoerbaar, toch zit natuurlijk de kans erin dat er een breuk wordt gemaakt. De Partij van de Arbeid maakt sterk de indruk in een dwangpositie te verkeren. De krachten die naar oppositie streven, om vrij te kunnen ademen in de lang onderdrukte anti-kapitalistische sfeer zijn sterker geworden. Het zal er nu maar van afhangen of dr. Drees, wiens regie reeds dui delijk sprak uit de vaagheid van het doel, waarop mr- Burger zijn zeven klapper moest richten, nu de ge- Vraagde surprises in de sinterklaas- Zak zal kunnen stoppen en de daar V-og aanwezige conflictstof eruit zal kunnen halen. '"iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze parlementaire redacteur) Essentieel beschouwt de fractie daar voor: 1. Eer weduwen- en wezenvoorzie ning. 2. Een belasting op directe vermo gensvermeerdering. 3. Een belastingverlaging voor on: huwden. 4. Voorkomen van versnippering van hei verkavelde of nieuw gewonnen land bouwgronden, zowel door eigendoms overdracht als door vererving. 5. Het voorkomen van maatregelen die een verhoging van het levenspeil van de minderdraagkrachtigen in de weg zou den staan, zoals bij de jongste algemene beschouwingc., foor de fractie met name inzake het huur- en melkprijs- beleid is voorgestaan; 6. Het verwerkelijken van een con junctuurbeleid en het wettelijk vastleg gen van de daartoe noodzakelijke be voegdheden, zoals voorgesteld in het wetsontwerp „Verlenging van tijdelijke verhoging van enige directe belastingen alsmede maatregelen met betrekking tot de vervroegde afschrijving en d" in vesteringsaftrek." 7. Een defensiebeleid, dat althans na de volgende verkiezingen de mogelijk heid biedt van diensttijd verkortin" en uitgaven-vermindering. Na deze essentiële eisen te hebben op gesomd voegde mr. Burger daar ter verdere verduidelijking van de politie ke situatie" nog aan toe, dat zijn frac tie overwegende bezwaren heeft tegen een wijziging van de dienstplichtwet, zo daaruit zou voortvloeien, dat thans dienstplichtigen van de landmacht naar Nieuw-Guinea worden uitgezonde' - *h Tunesië zijn verscheidene Egyptische officieren gearresteerd. Zij zou- jei1 hebben getracht leden van het Algerijnse nationale bevrijdingsfront in b^esië over te halen tot een samenzwering tegen de Tunesische president °Urguiba. De president heeft dit gisteren volgens Reuter in een rede té abes bekendgemaakt. siih.°Urguiba verklaarde, dat alle Tune rs. Paraat moeten blijven om de vei- Vpic? van iet land te verdedigen. Die ïvikgheid blijft in gevaar zolang het eq leger „arbitraire macht" Jsezit sis ■"Massaslachtingen" aan de Tune- pip, e„grenzen aanricht, zei hij. Doch Tqn„a een van de kant der Algerijns- Va?®s}Sche grens dreigt gevaar. Het ge joud m"- 00k uit bet oosten door de de Egyptische overheersingslust" en gehp.'ÏÏ-'^helen die een Arabisch land oorzab- om 111 ons 'and onlusten te ver te vo^en, door hetzij de publieke opinie te w!,a sen als in ">955 of door mensen fnonri^ om het taatshoofd te ver- ge,,;:„enen zelfs door bepaalde Al- Pene?en te gebruiken, ze te ontwa- aidu"BourgH'b11111 le'clers te scheiden," richto^er deze week zÜn in Parijs be- dat „P ontvangen, waarin is gezegd, teen? P j Tunesiërs waren gearres- ziin „'„„S1 zij aanhangers zouden j, n Salah Ben Joessef, de vroege- DestPPP^af?-s"gTeneraa) van de Neo- ka f Joessef, een persoonlij ro £JhPu-van Bourguiba, leeft in Caï- dene b }m£schap. Hij is er verschei dene malen van beschuldigd dat hii samenzweert tegen Bourguiba. De Tunesische president kondigde gis teren aan, dat het Hoge Gerechtshof vandaag het proces begint tegen de vol gelingen van Salah Ben Joessef, die hii het Egyptische komplot zijn betrokken De gearresteerde Egyptenaren zuilen later terecht staan. Het hoofd van de voorlichtingsdienst van de V.A.R., Saad Afra, heeft pre sident Bourguiba van Tunesië een leu genaar genoemd. Er zijn geen Egypti sch officieren in Tunesië,zei hij. Salah Ben Joessef heeft Bourgniba's beschul digingen jegens hem en zijn volgelin gen vals genoemd. „Ik heb nooit deel genomen aan enig komplot tegen hem", verklaarde hij. Advertentie met vakkundige voorlichting BARTELJOR'SSTR. 6 - Tel. 12145 Mr. Burger ging er van uit, dat sa menwerking tussen meer partijen ei n noodzakelijke voorwaarde is voor en vast en vruchtbaar regeringsbeleid, om dat in Nederland de kans, dat een i ar- tij Ie merederheid in het parlement behaalt, voorlopig niet aanwezig is. Hij zei, dat, hoezeer de P.v.d.A. ook be reid is tot medeverantwoordelijkheid, zij thans niet meer de redelijke verwach ting heeft, dat haar verkiezingsprogram zal worden verwezenlijkt. De socialis ten begeren geen nieuwe verkiezir-rdi. maar vrezen deze evenmin. Men heeft echter in een democratie recht op dui delijkheid omtrent elkanders standpunt. Wij zijn niet bang! Zowel de heer Burger, als de voor zitter van de P.v.d.A., de heer H. Vermeer, hebben een uitlating in een krantenartikel van prof. Romme, waarin deze de mogelijkheid van ver vroegde verkiezingen aangaf, aange grepen om het optreden van de KVP- fractie te laken. De heer Vermeer YPod het bijzonder bedenkelijk, dat de ai seen andere oplossing heeft. „Als men ons daarmee bang denkt te maken, dan is men ernaast. Ons plan is gereed." De heer Burger vroeg zich af, of „het hierin gelegen bewijs van de betekenis van de medewerking van de P.v.d.A. voor de regeerbaar heid van ons land, niet had dienen te ervolg op vagina 5) Advertentie Bjj het in produktie brengen van een gasput van de v. "ederlandse Aard olie Maatschappij in De Lier is gister morgen een buitenlandse ingenieur, die bij de mij. in .".'enst was, op slag ge dood. Zijn chef, eveneens een buiten lander, werd levensgeval jk gewond en bezweek aan de verwondingen toen hij intussen in het ziekenhuis was opge nomen. Voorts liepen twee personeels leden van de N.A.M. lichte verwondin gen op. Het ongeval geschiedde doordat op tot nu toe onverklaarbare wijze een kogel- perforator is afgegaan. Een kogelperfo- rator is een instrument waarmee op de bodem van een put de stalen pijpwand wordt doorboord, zodat de olie of het gas kan toestromen. De mijninspectie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. De fotograaf, die dit plaatje maakte tijdens de intocht van Sinterklaas in Am sterdam, wacht ongetwijfeld een prijs op een van de komende salons. Maar het slachtoffer in kwestie, de heer Kerndorff van de Duitse TV, bewaart zeer onaan gename herinneringen aan het optreden van deze politieman te paard, die hem tegen de grond wierp en zijn opnamen bedierf. Voor de kleintjes langs de weg was de pret bedorven. Alle instanties hebben de zaak al in onderzoek. De foto grafen hebben geprotesteerd. En de goede Sinterklaas, die er ook niets aan kan doen dat de politiemannen te paard wel eens hun manieren verliezen, heeft haastig een troosttelegram aan de Duitse filmer gestuurd. (Voor verslag zie pagina 2) Een nauwkeurig accountantsonderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de boekhouder-kassier van de houthandel Bontekoning Aukus aan de Houthaven in Amsterdam het bedrijf in de afgelopen twee jaren voor een bedrag van 190.000 heeft benadeeld. De man, de 63-jarige N, C. de T. uit Haarlem, is zaterdagmiddag aangehouden. Hij zal waarschijnlijk dinsdag a.s. voor de officier van justitie worden geleid. Door het maken van boekingen van transacties voor een lager bedrag, dan werkelijk het geval was, en door manipulaties met vreemde valuta's, kon De T., die zowel de boekhouding als de kas beheerde, zich wekelijks een bedrag van ongeveer 1500 toeëigenen. In Haarlem leidde hij het leven van een rustige, gezeten huisvader. De Amsterdamse politie is echter een vriendin van hem in Amsterdam op het spoor gekomen, die inmiddels is aangehouden. Deze dame, die de ze denpolitie niet onbekend is, de 37-ja- rige buffetjuffrouw N. de K„ onder hield nauwe relaties met de boekhou der. Zij kreeg van hem wekelijks on geveer f500 uitgekeerd. Onlangs heeft zij aan de Amstel een café gekocht en ingericht. Het vermoeden ligt voor de hand dat zij deze transactie heeft kun nen verrichten door de ruime uitke ringen van haar vriend te T. Zij ont kent echter heftig alle medeplichtig heid. Het zal ook voor de politie niet eenvoudig zijn om het tegenovergestel de te bewijzen. De fraudes van de boekhouder zijn door een speciale accountantscontrole aan het licht gekomen. Er was iets be kend geworden over het dubbele leven van de boekhouder en dit had zijn su perieuren achterdochtig gemaakt. De directie van de houthandel deelt mede, dat de schade ten dele door verzeke ring wordt gedekt. In België is vandaag een staking van bus- en trampersoneel begonnen welke twee dagen zal duren. Ongeveer 20.000 bestuurders, conducteurs en onder houdspersoneel eisen een loonsverhoging van vier procent en hogere pensioenen. De staking heeft de verwachte terug slag op het openbare leven gehad. Van de eerste ochtenduren af waren ontel bare voertuigen op twee of vier wielen op weg naar het stadscentrum met dui zenden arbeiders die zich anders met trams of bussen naar hun werk bega ven. Op de grote boulevards hadden verkeersagenten -an 8 uur af de handen vol en zij moesten het hoofd bieden aan een buitengewone toestand, onder meer ook door het feit dat ontelbare autobe stuurders zonder de nodige ervaring vertragingen en op sommige plaatsen verkeersopstoppingen tew,eeg brachten. De staking van arbeiders in de elek- triciteits- en gasbedrijven die vrijdag j.I. begon, blijft ondertussen nog een ern stige ontwrichting van de industriële activiteit teweeg brengen. Naar schatting zijn ongeveer een half miljoen arbeiders als gevolg van de beperking der elektri citeit zonder werk. Premier Eyskens zal vanochtend vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers ontvangen en pogen een einde te maken aan de staking. Een van de autobussen van de streek- vervoeronderneming E.T.A.O. (Eerste Tielse Autobus Onderneming) is zater dagmorgen te Kerk-Avezaath in vlam men opgegaan. Plotseling schoot er een grote steekvlam uit de motorkap. De bus, die niet hard reed, werd door de chauffeur onmiddellijk tot stilstand ge bracht, waardoor de dertig passagiers de gelegenheid kregen het vervoermid del snel te verlaten. Niemand van de in zittenden werd gewond. De autobus brandde geheel uit. (Van onze Parijse correspondent) De ex-premier thans minister van staat Guy Mollet. secretaris-generaal van de socialistische partij, de S.F.I.O., bevindt zich in zijn district in „ballota ge". Toonaangevende politieke perso nages die eveneens reeds nu een zetel hebben weten te veroveren of juister hun zetel hebben weten te behouden, zijn ex-premier Robert Schuman van de republikeinse volksbeweging en ex- premier René Pléven van de socialis tische en republikeinse verzetsunie, of wat daarvan is overgebleven. Een van de meest opzienbarende definitieve de tailuitslagen betreft ex-premier Men dès-France: hij is verslagen: zfjn con current was de 38-jarige Remy Mon- tagne, die van 1945 tot 1949 voorzitter van de Franse katholieke jeugdbeweging is geweest. Hij heeft nu in het district Louviers voor de U.N.R. de absolute meerderheid en daarmee de zetel ver overd. Verslagen is bovendien reeds de andere niet-communistische opposant van naam tegen De Gaulle, Mitterand. Beiden hadden zich voor de verkiezin gen aangesloten bij de Union des For ces Démocratiques, een verzamelgroep waarin men ook de afgescheiden socia listen aantreft. Het totale succes, in aantal verkregen stemmen van deze niet-communistische linkse oppositie groep, is miniem. Ruim 20 miljoen van de circa 27 mil joen stemgerechtigden hebben hun stem uitgebracht. De verdeling van de tem- u.en is volgens dc vanmorgen bekend gemaakte officiële uitslag als volgt: Communisten 3.822.204 stemmen (18,9 pet.), socialisten 3.167.354 stemmen (15,5 pet.), U.N.R. (Gaullistisch) 3.603.958 stemmen (17.6 pet.), radicalen en radi caal-socialisten 983.201 stemmen (4,8%), volksrepublikeinen (MRP) 1.858.380 stemmen (9,1 pet) centrum en linkse centrumpartijen 716.869 stemmen (3,5 pet.), onafhankelijken 2.815.176 13,7 pet.). Er zijn nu definitief 37 zetels aange wezen, die als volgt verdeeld zijn: con servatieven (15), U.N.R. (9), volksrepu- blikeinen (8), radicalen (2), socialisten (2) en communisten (1). Hoewel zondag a.s. pas de definitieve samenstelling van de Nationale Vergadering bekend zal zijn, kan men nu reeds zeggen dat meer dan de helft der afgevaardigden voor het eerst haar intrede in de Assemblée zal doen. De communisten, die bij de eerste ronde slechts één kandidaat als gekozen kunnen beschouwen, zullen met weinigen terugkeren in de Nationale Vergadering. De meeste Franse bladen juichten van daag het succes van de Gaullisten en de nederlaag van de communisten toe. „Pa ris Journal" schrijft dat de Fransen het bemoedigende bewijs hebben geleverd voor hun verknochtheid aan het demo cratische regime. De rechts-radicale „Aurore" is van mening dat de uitslag meer dan gunstig is voor de politiek van vernieuwing, die door De Gaulle is in gevoerd. „l'Humanité", het blad der com munistische partij, drukte de volgende kop af: „Eerste resultaten van de ver kiezingen: reactionaire en fascistische opmars". Zeer opmerkelijke aspecten van de verkregen stemmenaantallen zjjn voorts, zeer summier weergegeven: De ineenstorting van de partij der radicaal - socialisten (oud - premier Gaillard voorzitter, Daladier ere voorzitter), die haar verkiezings campagne voerde onder het motto: „De oudste partij van de Republiek" en die zichzelf van wederinvoering van het uninominaal districtenstelsel met twee verkiezingsronden grote voorspoed had voorspeld; De vemietiging-zo-goed-als van het poujadisme, ditmaal als uiterst recht se oppositie tegen De Gaulle aange treden onder de naam van „Défense des libertés"; De verwachte sterke teruggang van de communistische stemmenaan- hang; Het niet verwachte ruim zich hand haven van de republikeinse volksbe weging met daaraan annex het ge ringe succes van Bidaults nieuw op gerichte Démocratie Chrétienne Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 Toen Engeland in het begin van de laatste oorlog in af wachting was van een Duitse invasie was er een uitgebreide Duitse spionage in actie, het geen een onzichtbare maar felle strijd met zich meebracht tussen deze „Vijfde Colonne" en de Britse Geheime Dienst. In die dagen werd een echt paar, de heer en mevrouw Beresford in de wandeling „Tommy en Tuppence" genaamd, te hulp geroepen om de strijd tegen een bepaalde Duitse spi- onage-groep aan te binden. Beiden waren juist aan een soort van desillusie toe, omdat zij, na in hun jonge jaren bij de Britse Geheime Dienst te hebben gewerkt, tot dan toe niet te hulp waren geroepen, blijkbaar omdat zij te oud waren. Op dat ogenblik krijgt Tommy plotseling de opdracht om een paar leidende figuren uit de „Vijfde Colonne" op te sporen zonder dat Tuppence er iets van mag weten. De agent, die oorspronkelijk deze opdracht zou uitvoeren en die blijkbaar iets had ontdekt, heeft deze weten schap met de dood moeten be kopen. Zijn laatste woorden waren: „N of M Zang Suzie" en in zijn zak vond men een spoorkaartje van een kleine badplaats aan de zuidkust van Engeland. Tommy reist erheen om poolshoogte te nemen en het feit dat hij in het rustige pension, waar hij zijn intrek neemt. Tuppence ontmoet in de ver momming van „Mrs. Blenkensop" is de eerste van een reeks ver bijsterende ontdekkingen. De beroemde Engelse schrijfster van detective-romans AGATHA CHRISTIE heeft er een spannend en intelligent verhaal van ge maakt onder de mysterieuze titel N of M". Wij hebben er de feuilleton rechten van verworven voor ons blad, hetgeen de lezers (en minstens zozeer de lezeressen) zal verheugen, want velen hebben van hun waardering getuigd toen wij eerder een roman van Agatha Christie in feuilleton vorm publiceerden. Vandaag verschijnt de eerste aflevering in ons blad. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overw egend droog en nevelig weer met slechts enkele verspreide op klaringen. Weinig wind. dezelfde of iets hogere temperaturen. Zon: 8.15-16.38. Maan: 16.28-6.58. Advertentie Let op: het is weer koude-voeten-weer! Maar met de Erres electro-deken hebt U nooit meer last van „ijsvoeten" in bed. U geniet van een weldadige nachtrust en •s morgens bent U volledig uitgerust. ERRES electro-deken 64.50 veilig, gezond, werkelijk afdoende. In 1 een Station Stockholm Oslo Kopenhagei Loi-den Amsterdan Brussel Luxer Parijs Nice Be-lijn Frankfui^. Miincher Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck doosverpakking m Sint Nicolaas-cadeau! O N O fk m neersL Weei temp afgeL l u. vjn 24 uur geheel bew. 1 0 ijzel -1 0.4 geheel bew. 6 0 motregen 7 0.1 geheel bew. 3 0 geheel bew. 4 0 mist 1 0 geheel bew. 4 0.6 zwaar bew. 12 0 motregen 4 0.1 geheel bew. 3 0 geheel bew. 1 0 geheel bew. 3 0 geheel bew. 9 0 motregen 4 0.1 motregen 3 0.1 mist -1 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1