Hallstein tevreden over overleg in Den Haag - I •■47/7- Geen raketten aan boord van kleinere schepen Plan voor bouw van atoom schip in Nederland ïnfraphil Frankrijk naar rechts Wellicht nog vóór 1 januari oplossing voor vrijhandelszone No-iron shirts MfGCSÉZ p0£.ê» iias PeeksCloppenburg Boskoop" verloor haar roer Rijke weduwe opgelicht Tanden en kiezen getrokken onder narcose Vijf jaar voor varensgezel Bosgebied voor publiek gesloten a 'Wé P.v.d.A.-voorstel is voorlopig niet te realiseren Tankschip met naast normale voortstuwing een kernreactor SO.T5 Overledene komt naar huis terug Poplin Dassen DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 PAGINA 3 div. mouwleng' "Toscane" i Italiaanse import ipura seta]-modieus-exclusief- De vliegongevallen in Nieuw-Guinea Nabestaanden is direct de nodige steun gegeven Hoofdinsp. Scheepvaart concludeert: geen schuld Anderhalf jaar voor Heenistedenaar In hoger beroep weer maximum eis tegen arts-tandarts Zijn stiefvader gedood 30 mille verduisterd Vonnis 21/2 jaar Sedert generaties is >4711 EAU DE COLOGNE het traditionele feestgeschenk Het geschenk,dat ook met Sint Nico laas met vreugde wordt begroet. •4711« origin. Eau de Cologne •4711a Tosca Eau de Cologne 4711« Troïka Eau de Cologne •4711a Mascota Eau de Cologne 4711a Rhcingold Eau de Cologne 4711a origin. Eau de Cologne met Eau de cologne zeep Rheingold Eau de Cologne in vaporisateurt in luxe geschenkkarton. .4711' Eau de Cologne zeep, karton a 3 stuks Deskundig onderzoek wijst uit De ombouwplannen voor de beide Nederlandse kruisers „De Zeven Provinciën" en „De Ruyter" zijn pas vastgesteld na een uitvoerig onderzoek van een groep Amerikaanse deskundigen. Men is toen tot de conclusie gekomen dat het gewenst is een deel van het geschut te vervangen door geleide projectielen, aldus minister Staf in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De „Soemba" vlot Nederlandse kruisers beter dan de Russische Felle brand in garage te Beetgumermolen Bij spierpijnen reumatiek, f neusverkoudheid PHILIPS Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphil" beter Type 7529 f 37.50 Met 700 aapjes het pensioen tegemoet Voorlopig geen rapport over diensttijd Prof. Hallstein en minister Luns, gefo tografeerd na hun besprekingen in Den Haag. Advertentie Poplin dB |L *nmPvrije trvlus!ef lago V0Or de ,Svon $95 een exclusieve St.NicoIaas collectie, o.a. „Terylene", de das met de langste levensduur, wasbaar en kreukvrij 4 zuiver zijde - een Sint Nicoiaasaanbiedirg voor de speciale Cg5 prijs van O nieuwste dessins 995 Loop vrij binnen - Kijk vrij binnen (Van onze Haagse redactie) Aan dj nabestaanden van de ambte naren, die bij vliegongevallen met de •U.IVI.-constellation en de marine ^üegboot in Nieuw Guinea zijn omge- omen, is direct de nodige financiële steun gegeven. Minister Helders zegt dit in ant- °F vJagen, van hpt Tweede Ka merlid de heer de Graaf (K.V.P.). De ^"'ster voegt er aan toe dat voor zo- Va^ nodig mocht zijn medewerking Sï,,W,°rden toegezegd voor de eindaf- w kkelmg op de kortst mogelijke ter- In aansiuitmg op zpn arltwoord zegt mr. Helders nog dat het gouverne ment een invullende verzekering te gen vliegrisico-ongevallen heeft geslo- 55' (Van onze Haagse redactie) De voorzitter van de Europese Com missie van de EEG heeft gisteren tijdens een persconferentie in Den Haag ver klaard, dat de commissie niet verrast was over de moeilijkheden, welke bij het overleg over de Vrijhandelszone gere zen zijn. Reeds in het voorjaar kwam de Commissie met het plan voor een voor lopige regeling bij de eventuele nood zaak om de EEG in te stellen zonder Vrijhandelszone. Naar zijn mening is het dan ook nog niet te laat om een kri tieke situatie tussen de landen van de EEG en de overige landen van de OEES te voorkomen, daar voor 1 januari wel licht nog een goede oplossing voor de moeilijkheden gevonden kan worden. Prof. Hallstein zei in de mening ver sterkt te zijn door de gesprekken welke hij met de regeringen der EEG-landen gevoerd heeft. Een dergelijk gesprek heeft gisteren ook met enige Nederland se ministers plaats gehad. Prof. Hallstein kwalificeerde het als een nuttig gesprek. De Nederlandse regering heeft zomin is de andere betrokken landen de bedoeling om de EEG tot een isolationistisch blok te maken. Dat geldt ook voor Frankrijk. Hij zei verder, dat de Commissie met naar de regeringen gekomen is met de steen der wijzen. Zij draagt in de kwes tie van de Vrijhandelszone een eigen verantwoordelijkheid en werkt daarom aan een oplossing voor de problemen. Het gesprek met de regeringen moet ge zien worden als een eerste contact na dat de moeilijkheden in Parijs gerezen zijn. Wanneer de EEG-landen op 1 januari 1959 tot verlaging van de onderlinge tarieven overgaan mag dat niet gezien worden als een discriminatoire houding tegenover buitenstaanders. Het vloeit nu eenmaal uit het wezen van een gemeen schap voort dat ae deelnemende landen tegenover elkaar een andere houding moeten aannemen dan tegenover de landen buiten de gemeenschap. De EEG- landen treden als een eenheid op, maar hun houding zal „weltoffen zijn. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, heeft vanmor gen geconcludeerd, dat kapitein D. Ste venson uit Diemen naar zijn mening geen schuld heeft aan de stoten van het 5910 brt metende s.s. „Boskoop" van de K.N.S.M. op 17 oktober j.l. even buiten ds pieren van IJmuiden. Bij het onderzoek van de Raad voor de Scheepvaart was het voornaamste punt de vraag of de beslissing van de kapitein om die bewuste avond tijdens stormachtig weer toch naar buiten te gaan wel juist is geweest. Kapitein Stevenson zowel als de bin nenloods eerste klasse W. A. Muller, die als getuige werd gehoord, zeiden, dat er weliswaar een noordwesten wind wind kracht 7 a 9 stond, maar volgens de weerberichten zou die kracht nog in de loop van de avond minder worden. Toen de „Boskoop" ongeveer vier lengten buiten de pieren was kwam er plotseling een bijzonder zware grond- zee over. Tijdens het stampen moet het schip de grond hebben geraakt, waarbij het roer afgebroken moet zijn. Want daarna bleek het schip niet meer naar het roer te luisteren. Met sleepboothulp is het later weer naar binnen gebracht. De „Boskoop" moest meteen in het dok, want het schip had een „kreukel" ge degen, die het ook waarschijnlijk tij- aens het stampen opgelopen moet heb- heer Metz zei geen aanmerking te °P de beslissing van de kapi- U1t te varen. ,,Hij had niet kun- ^len' dat hij even buiten de Sin tL° ni f-ware grondzee zou krij- ™?tte bracht de heer Metz h®.kapitein voor de „juiste mnenhke nrrfct6 hij daarna onder zeer nm „;°^standigheden heeft geno men om zijn schip vrij van de kust te houden uitspraak^ doen n deze zaak schriftelijk De Arnhemse rechtbank heeft een 29- jarige monteur uit Heemstede, conform de eis, veroordeeld tot een gevangenis- straf van een jaar en zes maanden met aftrek, zomede terbeschikkingstelling van de regering. Verdachte stond te recht omdat hij een rijke weduwe met fantastische verhalen over door hem te entameren ondernemingen 26.800 af handig zou hebben gemaakt. De vrouw was met hem in contact gekomen, toen beiden in Lunteren vertoefden in 1955. De weduwe in een rustoord en de mon teur in het reclasseringsinstituut Groot Batelaar Later ontmoetten zij elkaar in Den Haag en gelukte het hem de vrouw m allerlei ondernemingen te „interesse ren". Gistermorgen heeft voor de Breda se rechtbank een arts uit Nunspeet in hoger beroep terechtgestaan. In 1955 had hij in Breda praktijk uitgeoefend in een tandheelkundig instituut. Hij gaf toe geneeskundige praktijk te hebben uitgeoefend met het trekken van tan den en kiezen onder narcose. Het be roep was echter aangetekend, omdat hij meende dat er geen sprake was van een tandheelkundige inrichting, zo als de wet die bedoelt. De officier van justitie had ook ten laste gelegd, dat er reclame voor dit instituut gemaakt was in het buitenland, maar de ver dachte beweerde daar niets van af te weten. De kantonrechter in Breda had de arts veroordeeld tot ƒ1.000 boete. Een dame uit Parijs, via een advertentie ingelicht over de mogelijkheid van pijn loos trekken in Breda, betaalde bp de Parijse relatie van de Bredase inrich ting 20.000 frs., reiskosten inbegrepen. Zij ging naar Breda, liet kiezen trek ken en kreeg nog dezelfde dag een bovengebit. Kosten nog eens 150. Op de kwitantie die ze kreeg stond 350. In Breda wist men van de 20.000 frs. niets af. De dame reisde naar Amster dam, waar zp zich spoedig onder be handeling van een tandarts moest stel len, omdat het gebit niet deugde. Zp diende een aanklacht bij de politie in. Bij een inval van de politie in het in stituut werden diverse Belgische patiën ten aangetroffen. Er werden gisteren drie getuigen- deskundigen gehoord. De officier van justitie achtte voldoende bewijs ge leverd, zowel over de reclame in Frankrijk en België als over de uit oefening van praktijk in een tand heelkundige inrichting als in de wet bedoeld. Hij eiste wederom 1.000, de maximum boete. De verdediger bestreed deze eis voor al op juridische gronden. Hij meende dat er vrijspraak zou moeten volgen. De Haagse rechtbank heeft een 23- jarige varensgezel uit Den Haag wegens mishandeling de dood tengevolge heb bend veroordeeld tot vijf jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De varensgezel, wiens moeder was her trouwd met een Haagse boekhandelaar, had deze bejaarde man op 8 februari van dit jaar tijdens een vechtpartij zo mishandeld dat de man overleed. De vechtpartij was ontstaan na een hevige woordenwisseling over een oude schuld die de varensgezel bij zijn stiefvader had. De officier van justitie had in zijn re quisitoir de conclusie getrokken, dat de varensgezel zijn stiefvader opzettelijk had gedood. De doodsoorzaak was ver stikking geweest. De varensgezel had zijn stiefvader de keel dichtgeknepen om hem het schreeuwen te beletten. De bloedtoevoer naar de hersenen was daardoor gestremd, waardoor de boek handelaar stierf. De officier van justitie had zeven jaar met aftrek geëist. De eerste reactie op het besluit, dat vrijdagavond door de* gemeenteraad van Baarn genomen werd, is reeds merkbaar, daar met ingang van zondag het 250 ha grote bosgebied van jhr. Bosch van Drakestein en het even gro te terrein van freule Bosch van Dra kestein, te Lage Vuursche voor het pu bliek gesloten zijn. Er bestaat, zo vond jhr. Bosch van Drakestein, buiten mijn terreinen nog recreatiegelegenheid ge noeg bij de Staatsbossen, dus laat men daar maar gaan wandelen. De oorzaak van het snelle ingrijpen van de gemeente Baarn moet gezien worden in het vellen van bomen bij de ingang van de laan, die naar het Lage Vuursche leidt. De Rotterdamse rechtbank heeft een 43-jarige boekhouder uit Rotterdam con form de eis wegens verduistering ver oordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar met aftrek. Van begin 1956 af toten met september van dit jaar had hij als boekhouder bij een hei en aannemingsmaatschappij in totaal ongeveer 30.000 verduisterd. Advertentie 2.50 tot 14.80 V£lN60\? 3.25 tot 9.75 (Van onze Haagse redactie) Ir. J. E. Woltjer. vice-voorzitter van de stichting kernvoortstuwing koop vaardijschepen, heeft een en ander mee gedeeld uit het rapport, dat deze stich ting heeft uitgebracht over het ver bouwen van een tanker met de moge lijkheid van voortstuwing door kern energie. Dit rapport vestigt er de aan dacht op, dat de stichting, waarin Ne derlandse reders, werven, de Techni sche Hogeschool te Delft, de organisatie TNO en het Reactorcentrum Nederland samenwerken, oorspronkelijk plannen heeft overwogen om te komen tot de bouw van een nieuwe tanker, uitslui tend voortgestuwd met een reactor. Maar men kwam tot de conclusie, dat de kosten hiervan veel te hoog zouden worden. Hierbij nam men als voorbeeld het Amerikaanse atoomschip Savannah. Men is daarom tot een ander idee De Groningse kustvaarder Soemba, die, zoals wij gisteren in een deel van onze oplage reeds meldden, zondag avond tjjdens een dichte mist in de Os lofjord aan de grond liep, is gister avond om kwart voor zeven vlot geko men. Het schip is nu voor onderzoek op weg naar Oslo. De kustvaarder, met een lading van 500 ton zink aan boord, werd vlotge- trokken door de sleepboot Samson' uit Frederikstad. Van de lading hoefde niets gelost te worden. Omstreeks elf uur gisteravond liep het schip de haven van Oslo binnen. De kustvaarder heeft een lek, doch er behoefde slechts één pomp gebruikt te worden. gekomen en men wil thans gaan bou wen een tankschip ter grootte van on geveer 16.000 ton met een normale voort stuwing van turbo-generatoren, waarin een kernreactor zal worden geplaatst, die eveneens elektrische stroom kan leveren, nodig voor de voortstuwing van het schip. De bedoeling is een be staande tanker in te richten als rese arch- of laboratoriumschip, door daar op, in een der oorspronkelijke lading tanks, een reactor van beperkt vermo gen in te bouwen, met behoud dus van de bestaande voortstuwingsinstallatie. De kosten hiervan zullen ongeveer vijftien miljoen bedragen, (waarvan 7,5 miljoen voor de reactor) waarbij het voordeel tevens is, dat er per jaar slechts zeven ton tot een miljoen no dig is voor het uitvoeren der proef nemingen. Men heeft de ervaringen met de Nau tilus tot grondslag gekozen om de plan nen nader uit te werken, ervan uit gaande, dat dit schip onder water vaart dus niet onderhevig is aan slingeringen enz. Voor een koopvaardijschip zal nv~n dus andere maatregelen moeten nemen dan bij de Nautilus. Het plan samengevat in een rapport dat reeds door de commissie Fock is aanvaard, zal o.a. worden voorgelegd aan Euratom. Indien deze organisatie zich op het standpunt stelt, dat het hier niet gaat om een principieel onderzoek, maar om een praktische proefneming, en dus geen subsidie zal willen ver lenen, is men voornemens zich tot an dere landen te wenden, met name Noor wegen, waarmede reeds inzake de kern energie op nauwe wijze wordt samen gewerkt. Volgens de bewindsman is tevens on derzocht of de raketten niet beter kon den worden geplaatst op de kleinere onderzeebootjagers, een gedachte die de laatste tjjd van P.v.d.A.-zpde wordt gepropageerd. Ir. Staf zegt echter dat volgens de deskundigen daarmee beter kan worden gewacht tot een nieuw en minder omvangrijk wapen is ontwik keld. De raketten zijn bedoeld als luchtafweerwapens, maar wanneer l.et huidige type aan boord van kleinere schepen zou worden geplaatst, zou dat gaan ten koste van de volledige artil- leristische bewapening. In een vergelijkende beschouwing over de Nederlandse kruisers en de Russische schepen zegt de minister, dat de Nederlandse schepen hoe wel minder zwaar gepantserd en be wapend de moderne Sovjet-krui sers vooral in verkenningsmogelijkhe den, vuursnelheid en trefzekerheid overtreffen. De schade van „De Zeven Provinciën", opgelopen toen het schip bij Den Hel der op een dam liep, bleef beperkt tot enige verfschade en een omgebogen ge deelte van een kim-kiel. Tengevolge van 'n explosie in de ben zinetank van een daar in reparatie zijn de auto heeft gisteren een felle brand gewoed in de garage en reparatie-in richting van de heer A. Spanjer te Beet gumermolen (Fr.). Het vuur greep snel om zich heen en zétte de garage in een minimum van tijd in lichter laaie. Drie brandweren bestreden het vuur en wisten te voor komen dat vier belendende percelen (de garage stond midden in het dorp) vlam vatten. De garage brandde tot de grond toe af. De gehele inventaris waaronder een auto, zes nieuwe fietsen, een aantal radiotoestellen en een grote hoeveelheid materiaal, zoals onderdelen en een par tij banden, gingen verloren. De schade is aanzienlijk. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Advertentie Vierentwintig uur nadat hij te Cairo was overleden, heeft Sjeik Joessef Naboelsi, prediker van de Omajjadenmoskee te Damascus, zijn woning e- treden, waar zijn vrouw en kinderen rouwbetuigingen in ontvangst namen. Dit werd gisterochtend volgens AFP in bladen in de Verenigde Arabische ReDebsfeik°was naar Cairo gegaan om zich daar voor een hartkwaal te laten behandelen. Hij ontmoette op straat een vriend sprak enige tijd met hem en zakte plotseling in elkaar. De vriend het de man naar een zie kenhuis overbrengen, waar men zijn dood constateerde. Daarop stelde de vriend de familie telegrafisch in kennis van het overlijden. De prediker bleek echter niet dood te zijn. Hij reisde dadelijk naar Damascus zonder van tevoren de tijd gevonden te hebben om zijn familie ervan in kennis te stellen, dat het overlijdensbericht op een vergissing berustte. In de meeste Franse kiesdistricten zullen de kiezers zondag aanstaan- 1 de voor de tweede maal naar de I stembus gaan, omdat zondag jongstle- j den geen kandidaat voor de Nationale Vergadering de absolute meerderheid i wist te behalen. In de eerste ronde van de algemene verkiezingen werden slechts 37 zetels aangewezen, terwijl er in totaal 465 afgevaardigden van ..France métropolitaine" gekozen moe ten worden. In ae tweede ronde van de verkiezingen is de eenvoudige betrekke lijke meerderheid beslissend. Het is een merkwaardig systeem dat men bij de eerste verkiezingen van de Vijfde repu bliek heeft menen te moeten toepassen, en de invoering van het nieuwe kiesstel sel is mede verantwoordelijk voor de verrassingen van de uitslagen van de eerste ronde. De Gaulle heeft vorige week de hoop uitgesproken, dat de nieuwe Nationale Vergadering een juiste afspiegeling zou geven van de politieke volkswil, maar onze Parijse correspondent heeft reeds aan de vooravond van de verkiezingen uiteengezet, dat althans op èèn punt die volkswil niet zuiver weerspiegeld zou worden. In talrijke districten hadden zich anti-communistische coalities ge vormd rond de best geplaatste nationa le kandidaat, en dat heeft de commu nisten inderdaad al zetels gekost. Van de 37 zetels die bij de eerste ronde uit de bus kwamen, ging er maar één naar een communist, en zelfs de com munistische partijleiders Thorez en Duclos, die beiden in Parijse arbei dersdistricten naar een zetel dongen, hebben zich in eerste instantie geen plaats in het parlement kunnen verwer ven. Als wij dus constateren dat de com munisten er zondag j.L slecht zijn af gekomen. moeten we daarbij beden ken, dat dit voor een belangrijk deel het gevolg is van het toegepaste kiesstel sel. Nu is het een verheugend feit, dat de communisten in het hele land ook heel wat stemmen verloren hebben, maar gemeten naar het totale aantal stemmen is de communistische partij in Frankrijk nog altijd de sterkste partij. De Gaulle had vlade voor het begin van de verkiezingscampagne met de meeste nadruk laten weten, dat geen enkele politieke groepering zich het predikaat Gaullistisch mocht aanmeten. De premier wist, dat ver scheidene nieuwe formaties zich maair al te graag als zijn uitverkorenen zou den hebben aangediend, maar De Gaulle die boven de partijen wenst te blijven staan en die slech'ts gezien wenst te worden als nationale figuur en wellicht als potentiële president, wil zijn. naam niet verbonden zien aan een be paalde beperkte politieke stroming. In feite is echter de pas opgerichte „Uni on pour la nouvelle république", onder leiding- van Soustelle, De Gaulle's mi nister van Voorlichting, in de verkie zingscampagne naar voren gekomen als de meest uitgesproken Gaullistische beweging en als de partij die als de geestelijke erfgename beschouwd moest worden van de vroegere „Rassemble- ment du peuple francais". Naar het to tale stemmenaantal gerekend is de U.N.R. als op èèn na de sterkste par tij uit de bus gekomen. (Zelfs de So cialisten en de Radicalen kregen min der aanhang!) Van de 37 reeds aange wezen zetels kreeg de „Union" er zon dag niet minder dan 9. Algemeen wordt nu verwacht, dat een der leiders van de U.N.R. straks met het premierschap zal worden belast, maar volgens Uni ted Press International zou niet Soustel le, maar diens partijgenoot de minister van Justitie, Michel Debré, aan het hoofd van de nieuwe regering komen. Overigens hebben de andere min of meer „Gaullistische" groeperingen waaronder de „Convention républicaine van Delbecque en de ..Renouveau et fi- délité (een extreem-nationalistische stro ming) weinig succes geboekt. Zij bleven geheel in de schaduw van hun machtige zusterpartij, de U.N.R. In het nieuwe parlement zal men vele nieuwe gezichten zien, en enige oude parlementariërs zullen niet in de Assemblée terugkeren. Nieuwe par tijen zullen in de Nationale Vergade ring op de voorgrond treden, en enige oude partijen zullen een heel wat min der belangrijke rol gaan spelen dan in het verleden. Zo is het straks met de oude machtspositie van de Radicaal- Socialistische partij gedaan. Deze par- tij, die de laatste jaren al veel ge-eden had door toenemende verdeeldheid en ernstige scheuringen, is er bp de ver kiezingen van zondag j.l. slecht afge komen. De Radicalen hebben slechts 4,8 pet van het totaal aantal stemmen we ten te bemachtigen, en niet meer dan 2 Radicalen hebben zich in de eerste ronde een kamerzetel weten te verwer ven. Voor de trotse partij, waarin eens een man als Herriot zo'n dominerende rol speelde en waaruit in de loop der jaren vele Franse premiers zjjn voort gekomen, moet de uitslag van de ver kiezingen van zondag een bittere teleur stelling zijn geweest. Het Radicaal-So- cialisme schijnt in Frankrijk afgedaan te hebben. De beweging spreekt met meer tot de nieuwe generatie van kie zers zo zou men misschien mogen con cludéren uit het betrekkelijk gering aan tal stemmen dat de radicalen op zich uitgebracht zagen. Hoewel de Socialisten enige winst hebben geboekt en de Poujadisten prac- tisch vernietigd werden, kan men op grond van de uitslagen van deze week concluderen, dat er in de Franse poli tiek een duidelijke verschuiving naar rechts heeft plaats gevonden, een ver schuiving die straks in het parlement en de regering weerspiegeld zou moe ten worden. Het neo-Gaullisme, zoals iat gepredikt wordt door de Unie voor de Nieuwe Republiek, heeft gezegevierd, en al heeft de premier de U.N.R. met als zijn eigen partij beschouwd willen zien, het zal hem toch niet onwelkom geweest zijn, dat juist deze party bp de verkiezingen zoveel succes had. De gezagvoerder van het m.s. „Ga- roet", kapitein J. J. van Leunen uit Vlaardingen, die na ruim 37 jaren in dienst van de Kon. Rotterdamse Lloyd gevaren te hebben straks na beëindi ging van de thuisreis met pensioen zal gaan, zal zpn laatste reis waarschijn lijk niet gemakkelijk vergeten. De „Ga- roet" die woensdag te Rotterdam wordt verwacht, brengt ditmaal n.l. niet minder dan 700 aapjes uit Indone sië mee. die gelet ook op het jaargetijde wel veel zorgen aan boord zullen heb ben gegeven. Kapitein van Leunen kwam m 1921 als vierde stuurman in dienst van de Lloyd, doorliep de verscheidene ran gen en werd ongeveer tien jaar geleden tot kapitein benoemd. Het rapport van de commissie die de mogelijkheden tot verkorting van de diensttijd bestudeert, zal nog niet zijn gepubliceerd wanneer in de Tweede Ka mer het debat over de defensiebegro ting aan de orde is. Minister Staf heeft in zpn memorie van antwoord aan de Kamer gezegd, dat de commissie nog niet tot afgeronde conclusies en voor stellen is gekomen. Naar verwachting zal daarmee ook nog geruime tjjd ge moeid zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3