—STILLE ARMEN- Zo stil, dat geen van ons hen kent Parfum Zandvoorts politie-apparaat moet nodig uitgebreid worden Derde wethouder wordt nog niet nodig geacht Rijk leent ondershands andrea DE MOOISTE VOORTUINEN IN HEEMSTEDE EN BLOEMENDAAL Burgemeesters reiken prijzen uit Herman Krebbers en Robert Weisz V erkeer slichten op Kennemer- plein en beide Bolwerken onze Mej. Kraakman jubileert BLOKKER In Concertgebouw MAUTHE-WEKKERS t SILVER STOEPKE GEMEENTEBEGROTING 1959 BEHANDELD GARAGE DEN HOUT Gegadigden gebruikte wagens GARAGE DEN HOUT Velsen houdt winkel sluiting vast op 9 uur parapluies boüfslraatii63 GEBR. BLOKKER N.V. PAGINA 5 WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 Motorrijder gewond bij verkeersongeval PARFUMS BIJOUX Derde wethouder Woningbouw Dure sportvelden Moderne Telefoon-klappers Hartelijke huldiging vanwege V.G.L.O.- school Beurs van Amsterdam Beurs van New York 200 miljoen a 4^ Tabakspijpen, Aanstekers en lederen Tabakszakken, Houding van Haarlem onjuist genoemd Lening St.-Joannes de Deo sterk overtekend W ereldreizigersserie Boeiende lezing van mr. drs. Th. Regout Wij nodigen U uit donderdag 27 november in Hotel De Leeuwerik,H'lem TOMADO HUISHOUDSHOW kelfum-pleet alle modellen voorradig Grote Houtstr. 158, Haarlem Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Advertentie Vanmorgen om tien voor zeven is een 23-jarige bankwerker met zijn motor op het Soendaplein te Haarlem komen te vallen, als gevolg waarvan hij een hersenschudding opliep. Ook klaagde hij over pijn in zijn rug. Het ongeval gebeurde nabij de kruising Soenda- plein-Floresstraat. Een auto, waarach ter de motorrijder reed, draaide naar links om voor te sorteren. De bankwer ker bemerkte dat kennelijk niet en kwam knel tussen de wagen en een verkeersgeleider. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis St.- Joannes de Deo. vekrijgbaar bij Al weten ze: armoe is geen schande Zij zijn het arm zijn ongewend Zij zijn de stillen in den lande Zo stil, dat geen van ons hen kent Zo luidt een couplet van een nagelaten gedicht van Albert Verwey. De dichter heeft daarbij gedacht aan de mensen, die nooit eens iets extra's kunnen kopen, die naar buiten de schijn ophouden, dat zij nog niet zo arm zijn, die zich generen om met hun behoeftige omstandig heden te koop te lopen. Zegt u nu niet: „Dan moeten zij maar bij de gemeente aankloppen". Het zijn mensen, die vroeger misschien in goeden doen verkeerd heb ben, maar door omstandigheden buiten hun schuld, financieel steeds meer achteruit zijn gegaan. Zij hebben misschien geleidelijk aan, allerlei voorwerpen te gelde gemaakt om het hoofd boven water te kunnen houden. Beseft u wel, hoe moeilijk het is voor dergelijke mensen, om bij de „Steun" aan te kloppen? Ook onder de gerepatr:eerden bevinden zich „Stille Armen". Toont u van uw beste zijde en geeft met milde hand. Door uw bij drage (groot of klein) wordt het Comité „Stille Armen" in staat ge steld, genoemde mensen met Kerstmis een bedrag te schenken, waar door zij even uit de vaak hopeloos lijkende omstandigheden worden opgeheven, immers, zij mogen niet vergeten worden. Uw bijdrage kunt u storten op gironummer 143480 van deze courant of bij de Twentsche Bank N.V., Zijlstraat, Haarlem, ten name van het Comité „Stille Armen" (gironummer 4000). Giften kunnen eveneens op de Redactie Smedestraat 5, Haarlem worden bezorgd. Zoveel mogelijk zal dagelijks verantwoording in de courant worden gedaan van de binnengekomen giften. Hoe groter de opbrengst, des te meer mensen kunnen wij helpen. Het Comité voor de „Stille Armen": Mr A Beets. Voorz. van de Sociale Raad Mr. J. M. Wicherink, Secr. van de Sociale Raad Ds J. S. van Arkel, Pred. Ger. Kerk Mr P E. Barbas, Oud-secretaris Sociale Raad D. Boer Dir. N.V. Focus Ds. S M. A. Daalder, Pred. Doopsgez. Gemeente H. Deinum, Bestuurslid Sociale Raad P. A Dijkema, Voorz. Diaconie Doopsgez. Gem. Mr. P. Fuhri Snethlage, Bestuurslid Sociale Raad Mr F. v d Goot, Advocaat en procureur W.' F. Happé, Weth. Openbare Werken D. G Hazekamp, Bestuurslid Sociale Raad Ds. L. Hoorweg, Pred. Geref. Kerk P. J. Kapteijn, Dir. Union Chocoladefabr. J. W. Keij, Pastoor Oud-Kath. Gemeente P. B. M. Muringer. Vice-pres. St.-Vincentius Ver. J. v. Nispen-v. Welv, Pres. U.V.V. F. S. Noordhoff, Voorz. ..Humanitas" A. J. M. v. Os, Voorz. Conf. Stille Armen Mr. H. E. Phaff, Gemeentesecretaris J. Plaat. Red. Algemeen Handelsblad A. Ph. Romeijn. Diaken Herv. Kerk H. W. M. van Run, drs. Hoofdred. N. Haarl. Courant Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, Weth. Sociale Zaken Mevr. C. Steenhuis-Polman, Bestuurslid Centr. Genootschap Kinderuitzending D. H. Suerink, Dir. Gem. Dienst v. Sociale Zaken D. Verbaan. Voorz. bestuurdersb, Haarlem v. N.V.V. Th. J. H, Verhoeven, Pres. St.-Vincentius Ver. J. Vernhóut, Bestuurslid Sociale Raad Ds. G. Waardenburg, Pred. Herv. Kerk Ds. J. W. van Wery, Pred. Rem. Ger. Gemeente Mr. Th. A. Wesstra, Oud-voorz. Sociale Raad en oud-gemeentesecretaris W. van Willige, Dir. Haarlems Bloei W. N. Zijlstra, Deken van Haarlem De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 20049 Nog vers ligt ons de prachtige Beet hoven-cyclus in het geheugen, die het vorig seizoen door het duo Herman Krebbers, viool en Robert Weisz, piano in Haarlem werd gegeven. Dinsdag avond trad dit duo andermaal in het Haarlemse Concertgebouw op. Weder om is het een avond van hoogstaand kunstgenot geworden. Het opmerkelij ke bij dit duo is de perfecte beheersing der diverse stijlen. Een programma als dat van gisterenavond met werken van Handel, Beethoven, Poulenc en Franck, eist heel wat om zo stijlvol uit gevoerd te worden, als door Krebbers en Weisz geschiedt. Het begon reeds zo mooi met de sonate in D grote terts van Handel, waarin de sfeer geheel identiek was aan de barokstijl uit die dagen. Beethoven met zijn zuiver klas sieke sonate in a kleine terts was weer frappant, uitmuntend door speelse perfectie. Hierna volgde de sonate voor viool en piano van Francis Poulenc, een modern maar zeer mooi en onderhou dend opus. Zonder dat het virtuoze ele ment overheersend was, bleek onder tussen dat het duo naast de rijpe muzi kaliteit een behoorlijke technische do sis praktijk bezat. De executanten de den met de moeilijkheden wat ze wilden. Het resultaat was een boeiend stuk mu ziek, waarnaar het goed luisteren was. De apotheose van dit recital vormde de uitvoering van Franck's prachtige sonate in A grote terts. De weergave was in één woord gezegd meesterlijk. Met een steeds stuwend blijvende muzi kaliteit werden de immense muzikale rijkdommen van dit stuk geëxposeerd. Het was jammer dat het uit was. Het meester-duo mocht een langdurige ova tie in ontvangst nemen. J. L. Nog dit jaar hoopt de Haarlemse verkeerspolitie het verkeer op het Ken- nemerplein (T-kruising)Prinsen Bol werk en Staten Bolwerk te gaan rege len middels verkeerslichten. Gisteren zijn de eerste verkeerslichten geplaatst, terwijl men nu bezig is met het leggen van de electra-kabels. In totaal zullen op de T-kruising en bij de kruispunten bij Kruis- en Jansweg zestien verkeers lichten opgesteld worden. Het ligt in de bedoeling ook de lichten op het Sta tionsplein te vernieuwen en één groot koppelsysteem te maken. De verkeers politie zal nog even moeten experi menteren om de lichten zo goed en ef ficiënt mogelijk op elkaar tc laten cor responderen. Advertentie van Rappard zag zich gisteravond be loond voor de vele moeite welke de ge meente-plantsoenendienst zich geeft, Heemstede dat goed verzorgde uiterlijk te geven en te doen behouden waardoor het een uitstekende naam op dit terrein heeft gekregen. Alle kosten, aldus de burgemeester, zouden immers wegge gooid geld betekenen als daarnaast niet ook de inwoners van de gemeente zich de moeite getroosten om hun deel van Heemstede s gezicht mooi te doen zijn. Dat de Heemsteedse voortuinen over het algemeen wèlverzorgd zjjn, heugde ?-eer en het was dan ook daarom dat hij met veef genoegen en op hu moristische wjjze de prijzen uitreik te aan diegenen die dit jaar met hun tuinen het best voor de dag waren ge komen. De wisselbeker van de fa. S. Pool en Zn. ging dit jaar naar de heer en vrouw Ochse, Groenendaalkade die daarmee hun tuin tot de mooiste van Heemstede aangewezen zagen. Andere eerste prijzen waren voor: de heer en mevrouw Gaalman, de heer en me vrouw Holthuizen, de heer en mevrouw Oord, de heer en mevrouw van der Valk en de heer en mevrouw van Wijk. Tot de tweedeprijswinnaars behoor den de heer en mevrouw Verspoor, Val kenburgerlaan, die echter tevens de zilveren medaille mochten ontvangen voor de mooiste, zelfverzorgde voortuin in Heemstede. Mr. J. J. Kagen, voor zitter van de afdeling Haarlem en Om streken van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, verheugde zich in de merk bare stimulans welke van deze jaarlijk se wedstrijd blijkt uit te gaan. Hij dankte de negen juryleden welke ook dit jaar voor een niet eenvoudige opga ve stonden. Deze genoeglijke avond in „Verver singshuis Groenendaal" werd besloten met het vertonen en toelichten van kleurendia's van zeldzame bolgewas sen. is een veelzeggend en charmant cadeau. Het schept sfeer en is de gids naar een wereld vol geur en charme. Wij helpen U gaarne bij Uw keuze uit: Guerlain, Dior, Caron, Pafou, Carven, Rochas, Chanel, Schiaparelli, Balmain en Lancöme Grote Houtstr. 92, Tel. 12160 1 postkantoor zal dan in 1960 geopend kunnen worden. De Nederlandse Heide Maatschappij werkt met spoed aan het recreatie plan voor Zandvoort; het is spreker ge bleken dat verschillende nieuwe ideeën daarbij naar voren zullen komen. Wat de derde wethouder betreft, merkte de voorzitter op, dat men daar mede nog wel even kan wachten. De verdeling van de werkzaamheden on der de leden van het college is nu zo danig, dat spreker van verschillende werkzaamheden is ontlast. In elk ge val legge men geen verband tussen de ze kwestie en een nieuwe classificatie der gemeente. Overigens onthield de burgemeester zich van een oordeel om trent de politieke kant van dit vraag stuk. Aangaande de mogelijke gevaren van de kernreactor te Petten deelde de burge meester mede, dat de kustgemeenten zich terzake door deskundigen hebben doen voorlichten. Men is toen gerust gesteld ten aanzien van de verontrei niging van het zeewater. De voorzitter is doende om te komen tot uitbreiding van het politiekorps, waardoor de toe stand van vóór 1950 wordt hersteld en het korps weer van 41 op 48 man wordt gebracht. Het strand is nu 's zo mers bezet met drie politiemannen, het geen de burgemeester onaanvaardbaar noemde, evenals het feit dat er nu soms 's nachts maar één agent op de straat is. Wethouder TATES (V.V.D.) wees op de omvangrijke woningbouw, zowel door particulieren als door de woningbouw vereniging. Er staat voor Bentveld (ten noorden van de Zandvoortselaan) een omvangrijk bouwplan op stapel, dat door particulieren zal wor den uitgevoerd. Wethouder KERK- MAN (P.v.d.A.) ontkende dat het dage lijks bestuur van de P.v.d.A. bezwaar had gemaakt tegen de protestants-chris telijke school in plan Noord. Er was één lid van dat bestuur bij de on dertekenaars van het beroepschrift. In antwoord op de heer v. d. Werff merk te de wethouder dan ook op, dat hij zich op die grond niet van het afde lingsbestuur van de partij behoefde te distanciëren. Zulks verwachtte de wet houder ook niet van de heer v. d. Werff nu de voorzitter van diens school bestuur uit rancune bezwaar maakt te gen de uitbreiding van de openbare U.L.O.-school. (De burgemeester maak te bezwaar tegen deze uitdrukking). De uitbreiding van de Mariaschool wordt met spoed voorbereid; het schoolbe stuur heeft terzake evenwel ook een taak. Bij de replieken vestigde de heer LINDEMAN (K.V.P.) de aandacht op het belang van de gemeente (politie kosten en gemeentefondsuitkering) bjj opvoering van de classificatie der ge meente. Bij de afzonderlijke posten oefende de heer LINDEMAN (K.V.P.) critiek uit op de kosten van onderhoud van de sportvelden der gemeente. Voor 6 vel den wordt aan onderhoud 17.500,. uit gegeven. Een particuliere instelling als het Kennemer Sportpark betaalt 1200 per veld aan onderhoud; de gemeente echter 3000 per veld. Spreker was er voor, hier ook het particulier initiatief in te schakelen. Als men „Zandvoort- meeuwen" het onderhoud van de vel den zou laten, zou men die vereniging kunnen subsidiëren. De gemeente is dan zeker goedkoper uit. De heer Lindeman stelde voor, de post met 5000 te verlagen. Wethouder TATES (V.V.D.) moest toe geven, dat de gemeente duurder uit was. Men vergete niet, dat men bij „Duintjesveld" een aanhoudend gevecht tegen het zand moet leveren. De si- tuaatie is dus ongunstiger. Wethouder Kerkman (P.v.d.A.) zei dat gedeputeer de staten ook al een aanmerking hebben gemaakt. Het totale verlies der sport velden is ruim 30.000! Spreker zag een oplossing in het meer inschakelen van de leden der vereniging. Tenslotte werd de post met 9-4 stem men met 4000 verlaagd. „Touring Zandvoort" zal met de verenigingen in overleg treden, omtrent de moge lijkheden tot verlaging van de onder houdskosten. Advertentie Advertentie Wereldglobes Reeds 9 jaar in fabricage en daardoor totaal geen kinderziektes. 6 maanden garantie Incl. arbeidsloon. Zeer ruim voor 4 personen. Veilig: 4 portieren. Prima verwarming. Zuiniger dan 1 op 17. Prijs 4490. (Zondag 30 november) 1. HollandiaHBC 2. VelsenAlways-Forward 3. De MeteoorWijk aan Zee 4. RKEDO—Vitesse 5. WSV—ADO 6. Alphen—TYBB 7. NASRapiditas 8. TABAOnze Gezellen 9. F oreholteSJC 10. Lisse—Geel Wit De inzendingen moeten uiterlijk zater dagmiddag in ons bezit zijn. Bureaulampen Telefoon 12138 en 15056 Advertentie NU is er keus en niet duur. VAN 'T VOORJAAR weinig: keus en prijzig. U komt niet voor niets, als U van te voren even een telefonische afspraak maakt. vorig opening Slot 26/11 (Niet officiële koersen) 4% Ned. 1958 99A 99 A 3% Ned. 1953 92'a Staffel 1947 89'. 89',i 3(4 Ned. 1956 91H 3(4 Ned. 1950 84(4 3(4 Ned. 1954 88 V, 3(4 Ned. 1955 89(4 B.N.G. Won.bouwl. 6 HO Ned. Handel Mij Cert. 178 Amsterdam Rubber 65(4 66'4 H.VA. 1215,4 125(4 Senembah-MiJ. 116 117(4 AK.U. 230 236 Berkel Patent 200 Calvé-Delft Cert. Deli Mij. 126,70 128 Fokker 253(4 v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. 3873, 400 Unilever 4403t 448(4 Billiton 2e Kon. Petroleum 50 186 40 189.90 Holl. Amerika Hjn 14914 151(4 K.L.M. 104 - Kon. Ned Stoomb. Mij. 15214 155 K.PM. Ned. Stoomv. Mi). 150'4 v. Ommeren 246 Ned. Scheepvaart Unie 13334 135 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 10814 2(4 Amsterdam '56 87 2(4 Amsterdam '56 H 9534 24/11 25/11 58(4 57(4 47(4 47(4 51% 51% 6: 67»4 47 47% 97»/. 97% 28 26(2 40% 40». Telefoon 12138 en 15056 Advertentie ST. NICOLAASGESCHENKEN (met benzine en gasvulling) vindt U in grote verschei denheid bij: Blijkens een in de Nederlandse Staatscourant gepubliceerde beschik king heeft de minister van financiën, onder overeenkomstige voorwaarden als die van de onlangs uitgegeven 4,5 pet lening 1958, een onderhandse lening aangegaan met de Rijksfondsen en -instellingen tot een bedrag van ƒ200 miljoen. De storting op deze on derhandse lening zal op 1 december a.s. geschieden ten laste van de z.g. voorinschrijfrekening. Evenals vorig jaar heeft de latere openstelling van de winkels in verband met de Sint Nicolaas-verkopen een punt van uitvoerige discussie gevormd in de vergadering van de gemeenteraad van Velsen. De middenstand had 't verzoek gedaan de winkels tot 's avonds tien uur geopend te mogen houden, omdat dit ook in Haarlem was toegestaan. Met de werknemersorganisaties stel den B. en W. van Velsen zich echter op het standpunt, dat het besluit van de ge meenteraad van Haarlem strijdig is met de bepalingen van de winkelsluitings wet. Het verzoek van de Velsense mid denstand werd met 18-11 stemmen ver worpen. De strijdigheid met de wet werd o.a. bewezen uit het feit, dat de minister anders immers geen voorstel tot wets wijziging nodig had gehad om aan de gemeenteraden de bevoegdheid te ge ven voor Sint Nicolaas-verkopen plaat selijk van het gestelde in de wet af te wijken. Dat de officier van justitie in Haarlem niet tot vervolging zou over gaan, zo Velsen's raad toch zou beslui ten toe te staan tot 10 uur geopend te zijn, werd niet als een bewijs aan vaard, dat de wet dit zou toestaan. Het college van B. en W. betreurde het, dat telkenjare een onjuiste houding van Haarlem aanleiding wordt tot deze discussies. Er is nog een poging onder nomen door wethouder De Jong, mid denstander in het college van B. en W. van Velsen, om vertegenwoordigers van de middenstand en het personeel, ook uit Haarlem en Beverwijk, rond de ta fel te krijgen om tot een gezamenlijk standpunt te komen, maar door ziek te van de wethouder is dat gesprek niet doorgegaan. Van emittentenzijde wordt medege deeld, dat de 5(4 procent 30-jarige obligatielening groot 2 miljoen van de Congregatie van de Broeders van Barmhartigheid van St. Joannes de Deo te Helvoirt sterk is overtekend. De toewijzing kan slechts zeer gering zijn. Grote Houtstraat 81 Oudste Speciaalzaak De regels van dit verslag over de der- JJe, bijeenkomst van de vierde wereld- 'sigersserie, welke gisteravond weer teer vele belangstellenden naar het Mi- *Jerva-theater te Heemstede trok, zijn aUwelijks voldoende om bij benadering ®h idee te geven van de ware wereld ss die mr. drs- Th. Regout heeft ®ehlaakt van de Noord- tot de Zuidpool, van Fairbanks in Alaska tot Uluaia e Vuurland. j Zovele waren de bezienswaardighe- - h, ,je indrukwekkende natuurmonu menten, wereldsteden en vreemde vmljsstammen dat deze ene lezing al 'doende zou zijn een volledige wereld- '«gersserie te vullen. Het kon dan *5 biet anders of de heer Regout moest ha j in zijn beide inleidingen voor en de pauze beperken tot het vermel- Van Van slechts enkele menselijke 1a i van deze reis, die ruim een halt {war duurde en waarvan de heer Regout ma6 bijzonder knappe kleurenfilms st» ^te. Deze films registreerden het de i?s wisselende landschap, waardoor V-beer en mevrouw Regout vergezeld tl bun twee dochters trokken. Ve 's weinigen gegeven om zo de hal- Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper KX.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 85(4 82% Stemming: onregelmatig lager Advertenti» om op des middags om 2.30 uur of des avonds om 7.45 uur onze gast te willen zijn op de Onder het genot van een (gratis) sma kelijk kopie koffie zullen wij u op de hoogte brengen van de talloze nieuwe mogelijkheden om uw huishoudelijke arbeid te verlichten en te vergemakkelij ken. Uw (zeer gewaardeerde) aanwezig heid geeft u meteen de kans om als speciale Sint Nicolaas-verrassing één der vele attractieve prijzen uit onze verloting te winnen. Een kosteloze invitatie ligt ai voor u gereed bij v0oaaT<3bol om te trekken en dit dan Eoert 2°velen op een interessante en •»- wioniar donr +d croMPD Verzorgde manier door te geven, de Ón et bijzonder is een woord van hul- goeri 2bn plaats voor de films en de len a gekozen illustratieve muziek. Ve- haar en ongetwijfeld reeds nu uitzien betrof?®? volgend bezoek van deze glo- Advertentie Advertentie Gr. Houtstraat 47 - Tel isnae Haarlem 18036

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5