Te veel organisaties geen versterking van de cultuur Soustelle de grote winnaar in Frankrijk Akkerbouwers L.T.B. bijeen te Haarlem Eerste kern-reactor in Spanje Afgelopen seizoen niet in alle opzich ten gunstig geweest Geen trekverbod voor woonwagens Opheffing van het isolement is het wezenlijke doel Heiers blijven aan het werk Prof. mr. Treub herdacht ERIC DE NOOR MINISTER CALS WAARSCHUWT HET BENELUX-PARLEMENT Minister Klompé verzekert Weer bemiddeling van burgemeester gevraagd Houtrustbrug open en weer dicht Wegdek vertoont gebreken Souvenirbeurs en vak beurs voor lederwaren Een dynamisch mens Amerika koopt benz°I van Rusland via Nederland MAANDAG 1 DECEMBER 1958 PAGINA 2 .l; Zweden zegt Haagse Conventie van 1902 op 7 Tanach heeft amper zijn verrassende woorden gesproken, of er klinkt uit de richting van de deur een soort geproest, en als ze zich snel omdraaien, zien ze Svein Langtand met een schaapachtige grijns zijn hoofd naar binnen steken. Hij loert scheef naar het Bronzen Paardje in Tanachs handen en gnuift: „Dat zijn er al twee zogezegd, Noorman. Het schiet aardig in de richting. Nog één erbij en we hebben er net zoveel als Atilla en dan„Wat betekent dat, Svein Langtand, om stiekem achter ons aan te sluipen?" valt Eric afgemeten in. Het knipoogje, dat deze woorden ver gezelt, ontgaat de lange Sakser en beteuterd kijkt hij van Eric naar Tanach. Hoewel het Eric aan het hart gaat, zijn trouwe makker, die hen zonder twijfel gevolgd is om een oogje in het zeil te houden, zo te moeten beje genen, is er geen andere manier om hem gauw het zwijgen op te leggen. En afgaande op de nieuwsgierige, glurende blik in Tanachs ogen, is er waarschijnlijk toch al te veel gezegd. „Ik uhstamelt Svein, die nu zelf ook begint te begrijpen, dat hij op het punt stond zijn mond voorbij te praten, „ikuh hèh'è„Jawel, ga maar, wij komen wel," wimpelt de Noorman hem af. Dan klinken er opeens snelle voetstappen in de gang. De Noorman ziet nog juist, dat Tanach het paardje met een slinks geDaar weer in de kast stopt. Dan vliegt de deur open en een van Erics krijgers stoot zich naar binnen: „Fergus is weg. Ze hebben Fergus ontvoerd. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Cals heeft tegenover de par lementariërs der drie Beneluxlanden ook zaterdag hardnekkig vastgehouden aan zijn standpunt, dat er geen Cul tureel Benelux Statuut moet komen. Hij waarschuwde wederom voor een te veel aan organisaties, die ten nadele komen van het eigenlijke werk. „Niet een beoordeling van de cultuur is op de eerste plaats nodig, maar de cultuur zelf moet sterker worden. Ik maak het dag aan dag mee, hoe men overladen dreigt te worden met telkens weer nieuwe akkoorden, commissies en con tacten", zo betoogde de Nederlandse minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. i Men heeft het er voorlopig bij gela ten en geen resoluties aangenomen om van een afwijkend standpunt te doen blijken. Wel schijnt de commissie over deze zaak nader te willen discussiëren, om tot een eensgezind standpunt te ko men en dit misschien nog in een tekst neer te kunnen leggen. Mogelijk zal beschikking. Wat zou men zich verder nog voor kunnen stellen, zo vroeg hij. De minister corrigeerde voorts de me ningen van enige leden, die van oor deel waren dat multilaterale contracten het eerst noodzakelijke zouden zijn in de culturele samenwerking. Bilaterale akkoorden zijn de basis, waaruit het multilaterale voortkomt, zo zag de mi' nister het. Van groot belang voor de onderlinge samenwerking achtte hij het terrein van radio, televisie en pers. Dat het met de televisie-uitwisseling nog een povere zaak is vond de minister zeer begrijpe lijk, zolang het niveau in de drie lan den niet verder omhoog komt. Elk land heeft te kampen met het feit, dat de televisie meer dan welke tak van kunst ook talent verslindt, zo constateerde hij. Van een jaarlijkse culturele Benelux- manifestatie wil mr. Cals niets weten. Ook daarin zag hij meer een instelling op papier dan levende werkelijkheid. Hij bleek veel meer vertrouwen te daar iets van op de agenda komen van I hebben in de uitwisseling van hoogle de plenaire vergadering van 19 en 20 december, die weer in Den Haag wordt gehouden. Mr. Burger, voorzittter van de In terparlementaire Benelux Raad consta teerde aan het slot van de vergadering, dat er een algemeen verlangen was om te komen tot een centraal punt in de samenwerking tussen de drie landen. Een „Benelux-krachtcentrale" had Ber nard Verhoeven het genoemd. Het bleef echter bij dat constateren. Minister Cals was ook daartegen geweest. De depar tementen stellen hun secretariaat ter (Vervolg van vagina 1 De s'achting aangericht onder de af gevaardigden van ue scheidende Ka mer is eveneens overeenkomstig de verwachting enorm: slechts 146 zijn herkozen, 48 hadden zich niet opnieuw kandidaat gesteld. Aan persoonlijkhe den" ziln gisteren op het slagveld nog gebleven o.a.: ex-premier Edgar Faure, tx-premier Ramadier, de socialistische oud-minister voor Algerije Lacoste on danks e steun van de U.N.R., Jules Moch. de socialistische oud-minister voor buitenlandse zaken Pinau, Gaston Defferre, de sociali- .che burgemees ter van Marseille en voorstander van vrede in Algerije door onderhandelin gen, 'oorts drie ministers uit het kabi net-De Gaulle, de socialist Thomas (P.T.T.). de volksrepublikein Bacon (minister van arbeid), de onafhankelij ke Ramonet (minister van openbare werken), Jacques Duclos, communis tisch fractievoorzitter in de scheidende Kamer, André Maurice van de dissiden te radicalen, die zo pas een geruchtma kend proces achter de rug heeft en de volksrepublikein Schneiter, oud Kamer voorzitter. Guy Mollet heeft zich te Atrecht we ten te redden mede dank zij de tus- i enkomst van de U.N.R., die indirect wel ais een tussenkomst van De Gaulle gezien moet worden. Bij de communis ten keert althans de secretaris-generaal der partij, Thorez, in de Kamer terug en bjj de radicaal-socialisten voorzitter en ex-premier Gaillard. In de eerste Nationale Vergadering van de vijfde republiek zal derhalve Soustelles Unie voor een nieuwe repu bliek een veruit dominerende positie in nemen en wanneer het blok van de Al gerijnse afgevaardigden zich er bij zou aansluiten, zelfs in de buurt komen van de absolute meerderheid. Eerste uitla tingen van leidende politici uit de an dere politieke formaties tonen tegen over dit .geheel nieuwe verschijnsel" begrijpelijke onzekerheid, verwarring en onrust. Men hoopt dat generaal De Gaul le die overigens op 21 december wel president der republiek zal worden, er in zal slagen zijn politiek te doen voort zetten. maar men vreest, dat hem dit door de verkiezingsuitslag niet gemak kelijker zal worden gemaakt. En het wachten is tenslotte ook nog op het be kend worden van het program van de U.N.R., aangekondigd voor midden december. Frey, de algemene secre taris van de Unie, verklaarde gisteren te beseffen dat h moeilijker is „een grote overwinning te verwerken dan een grote nederlaag". Jacpues Soustelle wilde slechts weten van het be staan van twee partijen in het land, enerzijds de „communisten" en ander zijds de „nationalen". Natuurlijk was er plaats voor alle „nationalen" in het nu wachtende werk: inhoud te ge ven aan het kader voor de nieuwe re publiek, dat door de grondwet gefor muleerd was. In Algiers is gisteren alyast één voorstander van algehele integratie van Frankrijk en Algerije, Lagaillarde, gekozen, aldus is vanmorgen vroeg ge- bleken. In het gebied van Oran won de lijst van de bond voor de wedergeboorte van Frans-Algerjje. Deze bond wordt geleid door de Mohammedaan dr. Sid Cara, die een grote rol heeft gespeeld bij de beweging voor openbaar wel zijn. Bijna overal in Algerije blijven ge matigde kandidaten achter, maar in de voorsteden van Algiers werd de gema tigde lijst van mejuffrouw Sid Cara Na- fissa gekozen. In Constantine hadden omstreeks middernacht de gematigden een voorsprong op de kandidaten van de beweging voor openbaar welzijn. Het Franse conservatieve blad „Fi garo" schrijft over de verkiezingsuit slag in Frankrijk, dat de overwinning van de „Unie voor de Nieuwe Repu bliek" voor alles een overwinning voor generaal De Gaulle is, een overwin ning van degenen die „ja" hebben ge stemd. De uitslag duidt er niet op dat men het in Frankrijk geheel en al eens is met degenen in Algerije, die de al gehele integratie van het moederland en Algerije wensen. Wel betekent de uit slag, dat men een einde heeft willen maken aan de communisten en hun meelopers. De rechtse „Aurore" schrijft, dat zel den een eis voor ingrijpende verande ring met zoveel kracht tot uiting is ge bracht. Volgens de socialistische „Populaire" zal het komende parlement worden be heerst door de twee grote rechtse par tijen. de conservatieven en de U.N.R., die samen de absolute meerderheid heb ben. Het fascistische gevaar is door de uit slag van de tweede ronde in het licht gesteld, alsdus de communistische „Hu- manité". De nieuwe Kamer zal de meest reactionaire zijn, die Frankrijk in honderd jaar tijd heeft gehad. raren tussen de drie landen, al was hij het met vele sprekers eens, dat dit al leen kan slagen wanneer de bezoeken met veel zorg worden voorbereid. De heer Vermeer heeft in de laatste bijeenkomst van de Raad de verklaring afgelegd, dat de commissie voor het buitenlandse beleid grote waardering had voor de uiteenzettingen van minis ter V/igny en het verslag der rege ringen. Over beide zal men van ge dachten gaan wisselen. Dit wil niet zeg gen, dat er overeenstemming bestaat tussen de raad en de drie regeringen over de wijze waarop een vruchtbaar contact tussen het parlementaire orgaan en de executieven kan worden gewaar Het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, heeft in aanwezigheid van de directeur-generaal van de internationale atoom organisatie, de heer Cole Sterlings en vele Spaanse regeringsautoriteiten in Moncloa te Madrid de eerste kern-reactor van Spanje in dienst gesteld. Men ziet Franco hier tijdens de rondleiding na de opening. „Dikwijls komt men, ook bij de be trokkenen zelf, het misverstand tegen. borgd. De commissie sprak haar ver- dat het in de bedoeling zou liggen voor trouwen uit, dat de ontoereikende mid- de woonwagens een trekverbod te gaan instellen. Ik wil hier nog eens uitdruk kelijk zeggen, dat zulks niet in het voor nemen ligt. Men zou hoogstens kunnen stellen, dat met de komst van regiona le kampen het trekken enigszins in ba nen wordt geleid. Daar praktisch alle woonwagenmensen zich ook van het re gionale kamp uit snel in de omgeving kunnen verplaatsen sedert de natuur lijke paardekrachten door motorische zijn vervangen, kan dit mogelijk be zwaar vrijwel geheel worden ondervan gen." Deze geruststellende woorden sprak minister dr. M. Klompé za terdagmiddag bij monde van secreta ris-generaal mr. Werner tot de Neder landse woonwagenbevolking, over de hoofden van de afgevaardigden van de r.-k. woonwagenwerken, wier vereni ging in Den Bosch haar koperen jubi leum vierde. De minister, die wegens ziekte per soonlijk niet aanwezig kon zijn, prees het pionierswerk, dat van katholieke zijde verder voor de oorlog onder de steeds meer van d - burgersamenleving geïsoleerde woonwagenbewoners is ver richt en bracht hulde aan de jubileren de vereniging, die mede de stoot heeft gegeven tot de integrale aanpak van het werk, die thans zijn begin gevon den heeft. Er is, aldus de minister, in de afgelopen jaren een basis gelegd, die verder verbreed en verlengd moet worden, waarbij onderwijs, scholing, vakopleiding en arbeidsbemiddeling be langrijke aspecten jn. Wat de toekomst betreft zei de minister, dat we ons niet moeten laten verleiden tot de gedach te, dat sedentaire vestiging van alle woonwagenbewoners het doel is waar het uiteindelijk naar toe moet. Het we zenlijke doel moet zijn: opheffing van het isolement van de woonwagenbevol king en opheffing van de nadelige ge volgen van dit isolement. Voor sommi gen kan dit sedentaire vestiging ten ge volge hebben. Wellicht zal dit eerst bij een volgende generate het geval zijn. Dit kan van geval tot geval anders lig- delen tot contact tot een maximum zullen worden benut. Op 13 en 14 februari zal de Raad in Luxemburg bijeen komen, om over de eenmaking van het recht in de drie landen te discussiëren. De Amsterdamse heiers, die vorige week weer aan de slag gingen, blijven voorlopig op advies van het bestuur van de heiersvereniging „Broeder schap" aan het werk. Wel zal opnieuw de bemiddeling van burgemeester mr. H. van Hall worden ingeroepen om tot een gesprek te komen met de patroons over de dwangsommen en de tarieven. Hiertoe is op de zondagmorgen ge houden vergadering van de „Broe derschap" besloten. In zijn brief aan de landelijke fede ratie van heiwerkers had de burgemees ter zich vorige week bereid verklaard zo nodig hulp te verlenen ais deze beide kwesties nog moeilijkheden zouden op leveren. „Gezien de afwijzingen van het ver zoek der heiers om een onderhoud met de drie bij het conflict betrokken pa troons en met de patroonsbond hebben wij de indruk", aldus de federatievoor zitter, „van het kastje naar de muur te worden gestuurd. Op die manier ko men wij geen stap verder". gen en we moeten dit afwachten. Het doel veronderstelt wel een toenadering, maar beslist een toenadering van beide zijden, met name dus ook van de kant van de „normale" samenleving. De voorzitter van de vereniging, mr. V'. Francissen, maakte in zijn herden kingsrede met vreugde gewag van de resultaten, die de vereniging met name op onderwiisgebied heeft geboekt. Wa ren er in 1951 zes kampscholen, waar van vijf katholiek, nu zijn er naast zes openbare, zesentwintig katholieke kampscholen. Er zijn er nog elf in op richting. Voorts heeft de vereniging het taken- en teststelsel ontworpen, dat thans op alle Nederlandse kampscholen in ingevoerd. Ook mr. Francissen sprak geruststel lende woorden aan het adres van de woonwagenbevolking. Het is de voorop gezette bedoeling, bij de planning van regionale kampen rekening te houden met het trekpatroon van de woonwagen bewoners en 'het staat nog niet vast, hoeveel kampen er komen. De voor zitter zei voorts, dat het de bedoeling is, te komen tpt een groter raakvlak tussen wetenschap en praktijk en tot een Inpassen van het werk van de ver eniging in het grote geheel van het maatschappelijk werk in Nederland. De bijeenkomst werd namens het Neder lands episcopaat bijgewoond door mgr. W. Bekkers, die in het merkwaardige leve - van de woonwagenbewoners toch heel veel moois en goeds onderkende. De sleutel tot dit leven is oprecht lief de zonder medelijden, maar met begrip. De sleutel tot dit leven is oprechte lief bisschop. (Van onze Haagse redactie) De nieuwe Houtrustbrug in Den Haag, die zaterdagmorgen door burgemeester Kolfschoten officieel in gebruik werd ge steld, is in de nacht van zaterdag op zondag weer voor het verkeer gesloten. Gebleken is, dat het wegdek ruwe, gewalste keien met een penetratielaag van asfalt op verschillende punten ging loslaten. Dit gebeurde voorname lijk op die punten waar het verkeer de brug opdraait. De dienst van gemeentewerken on derzoekt, samen met de aannemer, de ontstane gebreken. Men hoopt spoedig tot herstel van het wegdek te kunnen overgaan en de brug nog deze week voot het verkeer te kunnen openstellen. Over enige maanden zal de defini tieve asfaltlaag worden aangebracht. Zweden heeft de Conventie van Den Haag opgezegd, die dateert van 1902 en betrekking heeft op huwelijkswet geving en voogdij over minderjarigen. Het Zweedse besluit zal 1 juni 1959 van kracht worden. In een commentaar op dit besluit zegt het ministerie dat de Zweedse regering erop zal aandrin gen, dat het principe van de woonplaats in dit verband als doorslaggevend wordt erkend. Het ministerie legde er de nadruk op dat deze stap in geen enkel verband staat met de zaak-Boll. Op verzoek van de Vereniging van Souvenirfabrikanten, die tot nog toe jaarlijks in Amsterdam haar vakbeurs hield, zal de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht de volgende sou venirbeurs organiseren en wel van 12 tot en met 16 januari a.s. in de expositiege bouwen op het Vredenburg. Aan de ko mende souvenirbeurs zullen in totaal 125 firma's deelnemen. Gelijktijdig met de souvenirbeurs, die in de Irene- en Beatrixhal zal worden gehuisvest, wordt de 6e wintervakbeurs voor koffers en lederwaren gehouden. 85 firma's zullen hun nieuwste modellen koffeds, tassen, portefeuilles e.d. tonen. In zijn openingstoespraak tot de maandag in Haarlem gehouden verga dering van de Vakgroep Akkerbouwers van de L.T.B., de katholieke land. en tuinbouwbond in de bisdommen Haar lem en Rotterdam, heeft de voorzitter, de heer H. A. Giesen, er weer op ge wezen, dat ook het jaar, dat thans bijna ten einde is, niet in alle opzich ten voor de akkerbouwers gunstig is geweest. De prijsvoorschriften waren reeds in het begin van het jaar voor de niet- gegarandeerde produkten niet al te hoopvol. De ontwikkeling van de mees te gewassen verliep vrij gunstig, maar de weersomstandigheden gingen in een groot deel van het L.T.B.-gebied kort vóór de oogst de resultaten parten spelen. Vroegtijdig ging veel graan en vlas liggen, zodat de kwaliteit nogal te lijden had. Aardappels en bieten ga ven een normale tot goede opbrengst, maar de peulen laten dit jaar te wensen over, vooral in Noord-Holland. De mogelijkheid om te reserveren voor minder goede tijden is de Ne derlandse landbouwers ontnomen door de veelgelaakte belastingpolitiek. De agrariërs zullen bljjven hameren op het aambeeld van een belastinghef fing over een gemiddelde van ver schillende jaren. Wat de internationale landbouw-situ- atie betreft, van talrijke produkten, die ook voor Nederlandse boeren van bete kenis zijn, bestaan nog grote voorra den. Dat laat geen betere prijsvorming verwachten. Met name gaat het vlas steeds meer behoren tot de produkten, die hier ten lande niet of uiterst moei lijk zonder overheidsbemiddeling ge teeld kunnen worden. Teelt-technisch en om verschillende andere redenen is vlas echter van grote betekenis. Het melkprijsbeleid kan ook zijn terugslag hebben op de akkerbouw. Immers, in de prijs van de melk is een gedeelte van het marktrisico op de boer afge wimpeld. Vooral de gevolgen voor het produkt suiker kunnen voor de akker bouwers voelbaar worden. Een nood zakelijke verbetering van het akkker- bouwklimaat kan onder meer en vooral gevonden worden aldus de heer Gie sen in de sector der voergranen. Een prijsverhoging wordt daar des te meer noodzakelijk geacht, omdat de vrije uitloop in wezen en in feite geen betekenis meer heeft. De garantieprij zen voor tarwe, bieten, gierst en haver In het basis-bivak Waigo, 25 km ten oosten van Teminaboean in Nederlands Nieuw-Guinea, zijn 600 inheemse arbeiders in augustus van dit jaar begonnen met het aanleggen van een 70 km lange autoweg naar Amajaroe. De weg, welke moet dienen voor de afvoer van inheemse produkten naar de kust, wordt op een pneumatische hamer na geheel met handkracht gemaakt. Over ongeveer twee jaar zal het werk voltooid zijn. Een boomstam van enkele tonnen voortslepen is kinderspel voor een grote groep trekkers. vormen de grondslag waarop de mono polieheffingen op import-voergranen zullen worden gebaseerd, wat de mini mumprijzen betreft. De garantieprijzen voor de lichte gronden zullen worden verwezenlijkt door middel van toesla gen per hectare. Het L.T.B.-bestuur is het met het Landbouwschap eens, dat de 25 miljoen gulden, die de minister beschikbaar gesteld heeft voor de voer granen in gemengde bedrijven het best verdeeld kunnen worden in de vorm van een toeslag van ongeveer 60 per hectare. De mogelijkheden van de aardappels staan er in Euromarkt-ver- band gunstig voor. (Van onze Haagse redactie) Temidden van vele vooraanstaande persoonlijkheden uit den lande is zaterdagmiddag in de Hervormde Kerk te Voorschoten de honderdste _e- boortedag herdacht van Marie Willem Frederik Treub, die in de jaren 1914-1916 minister van landbouw, nijverheid en handel en minister van financiën was. Bij de herdenking waren o.a. aanwe zig mej. J. C. M. M. Geldens, die als particulier secretaresse prinses Wilhel- mina vertegenwoordigde, minister-pre sident dr. Drees, de ministers Hofstra en Zijlstra, staatssecretaris dr. Veld kamp, de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer en een aantal Kamerle den. Prof. Oud herdacht mr. Treub als staatsman en politicus, die in de be ginperiode van de eerste wereldoorlog alle maatregelen heeft genomen om de financieel-economische noodsituatie het hoofd te bieden. In die tijd van wan trouwen tegen het papiergeld kwam de dynamische geest van Treub naar vo ren, aldus prof. Oud. De liberale frac tieleider in de Tweede Kamer raakte even de problemen van de hedendaag se politiek aan toen hij zei, dat Treub ook in het kabinet geen gemakkelijk man was en dat hij het met de minis teriële homogeniteit niet zo nauw nam. De voorzitter van de S.E.R., prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart, sprekend over mr. Treub als econoom, herinnerde er aan, dat deze na een drie-jarig wet houderschap in Amsterdam werd be noemd tot hoogleraar in de staathuis houdkunde aan de Amsterdamse univer siteit. Hij zei, dat het optreden van ccn dynamisch, roerig mens als mr. Treub onmiskenbare voordelen heeft gehad voor de ontwikkeling van de weten schap, die in die tijd min of meer was vastgelopen in een starre dogmatiek. Mr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer meende dat Treub als mens niet onder te brengen is vol gens gerubriceerde maatstaven. Tal van zijn tijdgenoten waren persoonlijk heden die volgens vaste beginselen richting gaven aan het denken van da natie. Maar Treub was een individua list, voor wie de arbeid de impuls en de norm van het leven was. De herdenking werd besloten met een kranslegging op het graf van de over leden staatsman. Er waren kransen van prinses Wilhelmina, van de gemeente Amsterdam en van het herdenkingsco mité. Tevoren had prof. Verrijn Stuart aan minister Zijlstra een borstbeeld van mr. Treub overgedragen, dat een plaajJ zal krijgen in het ministerie van ec" mische zaken. Volgens een bericht in de New Vork Times zal de Sovjet-^"1® door bemid deling van een Nederlandse onderne ming benzol leveren aan de Verenigde Staten tot een waarde van 13,5 miljoen dollar. Kringen uit de Amerikaanse chemische industrie zouden hebben medegedeeld rint de Dow Chemical Cy. met Rusland pen overeenkomst heeft gesloten voor levering van 27 miljoen gallon benzol per jaar m 1959 en 1960. Volgens de New York Times is deze overeenkomst geslo ten via de Nederlandse dochteronderne ming der Amerikaanse maatschappij, de „Nederlandse Dow Maatschappij". De Amerikaanse maatschappij zal de benzol in Nederlandse guldens betalen tegen een prijs die in Amerikaans geld uit gedrukt zal neerkomen op 24 of 25 dollarcent per gallon. De prijs op d» Amerikaanse markt bedraagt momenteel 31 dollarcent per gallon. Naar aanleiding van dit bericht heeft de vice-president der Emjay Company, een dochteronderneming van de Stan dard Oil, verklaard dat er door de sov jet-Unie en andere Oosteuropese ianaen „druk" wordt uitgeoefend op de markt, waardoor de binnenlandse situa tie nog verergerd zou zijn. Hy was van mening dat de Amerikaanse regering zich diende te gaan bemoeien met de in voer van grondstoffen uit communisti sche landen in de Verenigde Staten, al dus de New York Times. Tengevolge van het ontslag van de Marokkaanse minister voor nationale economie, Bouabid, en het daaruit voortvloeiende mogelijke ontslag van premier Balafrej, dreigt in Marokko een regeringscrisis. Koning Mohammed V heeft in verband hiermee Allal el Fassi, de leider van de Istiqlal-partij, ontvangen om met hem de toestand te bespreken. Aan het begin van het onderhoud boog Allal el Fassi zich, zoals de foto laat zien, om de hand van de koning eerbiedig te kussen, maar deze trok, zoals de traditie voorschrijft, snel zijn hand terug, daarmee aangevend, dat een dergelijk eerbewijs onnodig is, gezien de wederzijdse achting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2