Verwarde situatie rond de g vlagschepen Katholieke bond trekt oproep tot boycot in 1 DODEN op de weg cfóiedeée%ucde Vero vering van Nieuw-Guinea is militair gezien veel gemakke- lijk er dan die van Menado" attracties Stretch nylon ankiets •fSÏÏi 'eenreep- PeeksCloppenburg Weduwe in sloot verdronken Geschenk van corps diplomatique voor Kardinaal Giobbe Waarderende woorden Brigade-generaal Mustopo CHURCHILL 84 JAAR Frontale aanvaring °P de Rijn bij de Loreley Nederlands echtpaar in Amerika wegens diefstal veroordeeld Verstekeling Kumentas op weg naar Nederland Schoolbevolking L.O. vrijwel stationair Geen alcohol bij snelvervoer De V.A.S. wordt opgeheven Prof. Hallstein onder handelaar voor Klein Europa Vrijhandelszone dient ook land- en tuinbouw- produkten te omvatten Franse beschuldiging Samengaan van Ghana en Guinea gevolg van Britse manoeuvres? Waarnemers in Libanon Winnaars Drentse culturele prijzen MAANDAG 1 DECEMBER 1958 PAGINA 3 Er is inzake de boycot tegen de z.g. Panhonlibcoschepen, m.a.w. de schepen varende onder goedkope vlag, die van daag zou moeten ingaan, een onduidelijke situatie ontstaan. Nadat de christelijke bedrijfsgroepencentrale zich al eerder van deze actie had gedistancieerd heeft zaterdag het bestuur van de katholieke bond van werknemers in het transport bedrijf St.-Bonifacius besloten de oproep aan zijn leden tot de boycot in te trekken. Dit geldt voor alle Nederlandse havens. Dassen Nederlands Motorschip loopt ernstige averij op Woning te Apeldoorn uitgebrand eau de cotg 0® Sedert generaties is >4711 EAU DE COLOGNE het traditionele feestgeschenk. Het geschenk,dat ook met Sint Nico laas met vreugde wordt begroet. Vrijhandelszone-overleg Landbouwschap Reeds tien Nederlandse officieren teruggekeerd A Advertentie Italiaanse import in moder ne streep- en ruitdessins zwar© kwaliteit 2 2 paar snchenk dat altijd^ 9e' Pr,,S Wordf gesteld 395 Scala d'oro Speciale 7eer exclusieve Itali- p Rhodia das (import) Loop vrij binnen Kijk vrij binnen In Groot Schermer is 2aterdagav0nd de zeventigjarige weduWe N Veldhuis in het water gelopen en verdronken. Zij had haar dochter en schoonzoon op visite en moest zich even verwijderen Door de duisternis misleid is zy }n achter het huis gelegen sloot geraakt. Na ongeveer een kwartier werden haar bezoekers ongerust. De schoonzoon ging naar buiten doch moest terugkeren om een lantaarn te halen. Zijn vrouw, die inmiddels ook was gaan zoeken, vond haar moeder in het water. De weduwe was toen reeds overleden. Ter hoogte van de Loreley is zaterdag Op de Rijn het Nederlandse motorschip „Haanswijk uit Amsterdam in frontale aanvaring gekomen met het richting Zwitserland varende m.s. „Griesalp'' uit Bazel. De „Haanswijk" werd aan de zij kant opengereten en liep aanzienlijke averij op, terwijl de „Griesalp" rlechts enige deuken kreeg. Om zinken te voor komen liet de Nederlandse schipper zijn boot op een zandbank lopen. Een pomp- schip uit St. Goarshausen zou proberen het vaartuig na een voorlopig herstel van de scheuren naar de dichtstbijzijnde haven te slepen. De oorzaak van de aan varing is nog onbekend. Zondagavond is de woning Ordermo- nenweg 23 te Apeldoorn, die bewoond werd door de familie T., voor het grootste deel afgebrand. De brand ont stond toen de heer T. die bij het licht van een petroleumlamp in het ach terhuis iets wilde zoeken, kwam te val len. Hij sleepte in zijn val een brom fiets mee en in een oogwenk stond het achterhuis in lichterlaaie. Dit deel van de woning, alsmede het grootste gedeel te van de bovenverdieping werden door de brand verwoest. De dakloze familie vond onderdak bij de buren. De schade wordt slechts ten dele door verzeke ring gedekt. Het bestuur van de Nederlandse bond van vervoerspersoneel heeft een derge lijk besluit genomen alléén voor de Am sterdamse haven. Voor de andere ha vens geldt de intrekking van de boycot, volgens een mededeling van het be stuur aan zijn leden, niet. Het is dus mogelijk, dat een deel van de haven arbeiders, zij namelijk aangesloten bij de N.B.V., niet werkend in de Amster damse haven, de boycot, die tot en met donderdag zou duren, doorvoert. De toestand in de Rotterdamse haven was vanmorgen normaal. De heer F. N. Meuter van de scheepvaartvereniging Zuid, de vereniging van stuwadoors te Rotterdam, deelde mee, dat er aan boord van de betreffende schepen wordt ge werkt. „Ik heb geen enkel schip, waar wordt gestaakt", waren zijn woorden. In de Waalhaven te Rotterdam liggen zeven z.g. goedkope-vlagschepen. De bovengenoemde besluiten van de bonden zijn genomen na het vonnis van de president van de Am sterdamse rechtbank, zaterdagmor gen uitgesproken. In dit vonnis werd, in tegenstelling tot dat van de presi dent van de Rotterdamse rechtbank, de scheepvaartvereniging Noord, die een kort geding aanhangig had ge maakt, in het gelijk gesteld en de ka tholieke bond van werknemers in het transportbedrijf St.-Bonifacius even als de Nederlandse bond van ver voerspersoneel bevolen zich van de boycotactie te onthouden, zulks op straffe van een dwangsom van 100.000,- voor iedere dag dat ge daagden in gebreke zouden blijven aan dit vonnis te voldoen. Het bestuur van St.-Bonifacius is van oordeel, dat het ondanks het grote ge wicht en belang van de solidariteit principieel onjuist is dit rechterlijk oor deel te negeren. Weliswaar heeft de president van de rechtbank te Rotter dam van een ander oordeel blijk gege ven dan de president van de rechtbank te Amsterdam, doch het bestuur meent de volgens hem dwaze figuur van een geoorloofde actie in .Rotterdam en een ongeoorloofde in Amsterdam met aile gevolgen van dien, niet te kunnen aan vaarden, mede en vooral in het belang van de bjj de bond aangesloten leden. Het bestuur van St.-Bonifacius blijft instemmen met de resolutie van de in ternationale transportarbeidersfedera tie, waarin te kennen wordt gegeven de noodzaak om de aandacht van de rege ringen en de redersverenigingen te ves tigen op de bedreiging van het bestaan en de aantasting van de sociale positie der zeelieden. Het bestuur is van oordeel, dat in ieder geval door de uitvoerige publika- ties m pers en radio over het probleem van de goedkope vlag naar aanleiding van de voorgenomen boycot-actie en de gevoerde procedures, en vooral door de rechtsoverwegingen van het vonnis van de president der rechtbank in Rotter dam, aan de doelstellingen van de reso lutie van de I.T.F. in zoverre gevolg is gegeven, d&t de aandacht en van de Nederlandse regering én van de re dersverenigingen op het misdrijf van de z.g. goedkope vlag is gevestigd. Het hoofdbestuur van de Neder landse bond van vervoerspersoneel heeft besloten „gezien de enorme be langen die met deze uitspraak zijn gemoeid" tegen de uitspraak van de president van de Amsterdamse recht bank in beroep te gaan. Het voegt aan zijn mededeling aan zjjn leden toe, dat in tegenstelling met andere Nederlandse havens, de boycot alleen in Amsterdam niet mag worden ge voerd. De mogelijkheid is dus niet uitgeslo ten dat het zaterdag in Delfzijl doorge komen schip Union Metropole, dat is geregistreerd in Monrovia zal worden geboycot. Het schip heeft een lading van lerfeVeer ^.OOO ton Amerikaanse ko- kort geding tussen Niarchos Ltd vennü en de Nederlandse bond van doorc«aSpeï?oneel zal intussen wel niet len er i' x?e eerstkomende dagen zul- van Nia?chectterd,am nJ' geen schepen cnos aankomen. havenarbeider^ViSChe ®n d? BelgiSche de boycot n ~emen wel deel aan actie voori-Vat* Zweedse bond wil de e\ conSSenCtk X4 Tdetcembter> tot Transportarbeider Internationale sloten. In Antwlrnen m len ZIjn ?eI ant de bovcot o-™? meent men met op de bedryvigheid Tdfb™1 he^ben slechts een beperkt aantel PaiAonUbco- schepen de haven van Antwlroen aan doet. In oktober waren het er nog geen twintig. In Engeland is de boycot algemeen In de Londense haven alleen zullen twaalf schepen erdoor getroffen wor den. In West-Duitsland en Italië heb- ben de bonden het boycotparool niet opgevolgd. In Franse havens zal het wei nig resultaat kunnen hebben omdat de meeste Franse havenarbeiders lid zijn van communistische vakbonden die niet bij de federatie zijn aangesloten. in Japan hebben de vakbonden in beginsel hun steun toegezegd, maar zij zullen geen maatregelen nemen. In Australië zal de boycot eveneens algemeen zijn. Volgens Furness s^?repv,aaiD" an agentuurmaatschappij N.V. te Rotter dam, die gedurende veertig jaar een groot aantal Griekse reders vertegen woordigt, hebben enige Griekse reders te kennen gegeven dat zij er ernstig over denken Duitse havens de voorkeur te geven boven Rotterdam. De federale rechter te New York heeft zaterdag geweigerd twee Ameri kaanse bonden van zeevarenden te ge lasten niet aan de internationale boycot van schepen onder goedkope vlag mee te doen. De rechter verklaarde zijn hof onbevoegd in deze kwestie, die aanhan gig was gemaakt door Liberiaanse en Panamese dochterondernemingen van Amerikaanse rederijen. Zaterdagmiddag is de zes-jarige J. C. Glotzbach, die in de Transvaalstraat te Amsterdam onvoorzichtig de rijweg overstak, aangereden door een perso nenauto. Ernstig gewond werd het kind naar het Onze Lieve Vrouwegast huis overgebracht, waar het enige uren later is overleden. Zaterdagmiddag is op de Apeldoorn- sestraat te Voorthuizen een ongeluk gebeurd, waarbij de 79-jarige heer G. van Eede om het leven kwam. De heer E., afkomstig uit Voorthuizen, die on verhoeds de rijbaan wilde oversteken, werd door een naderende personenauto, bestuurd door de heer K. uit Lochem, gegrepen. Zaterdagmiddag is de 50-jarige B. Terbeek, melkventer te Doetinchem, terwijl hij vlak bij zijn huis aan net venten was, op het moment dat hij de Keppelseweg wilde oversteken, door een juist passerende auto gegrepen. Hij werd naar het Wilhelminaziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De 75-jarige A. C. Rutenfrans uit Klarenbeek is zaterdagavond op het rij wielpad Voorst-Klarenbeek met zijn bromfiets komen te vallen. Het ongeluk is gebeurd nadat de heer R. door een andere bromfietser was ingehaald, die hem waarschijnlijk even heeft geraakt. Het slachtoffer werd naar zijn woning overgebracht en later naar het r.-k. zie. kenhuis in Zutphen vervoerd. Daar is hij aan zijn verwondingen bezweken. Zondagmorgen geschiedde in Nieuw Pekela op de viersprong van de ver keersweg naar Veendam een auto-onge luk waarbij één slachtoffer valt te be treuren. De heer A. B. uit Scheemda had in een huurauto zijn schoonouders met nog twee andere familieleden uit Stadskanaal afgehaald. Op de terug reis naar Scheemda botste hij tegen een hek op toen hij bij genoemd kruis punt de betonweg naar Veendam wil de opdraaien en daarbij te ver naar links uithaalde. De schoonmoeder van de bestuurder, de 71-jarige mevr. Prins, bleek toen men haar uit de auto haal de vermoedelijk van schrik te zijn over leden. De overige inzittenden kregen allen betrekkelijk weinig letsel. Een uit Rotterdam afkomstig echt paar is in Los Angeles wegens diefstal op grote schaal veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het echtpaar was gearresteerd in ver band met diefstallen van goederen uit verschillende warenhuizen in Los Ange les. De waarde van het gestolene was geraamd op 13.000 dollar (ruim 49.000 gulden). De /echter had eerder beslo ten het echtpaar vrij te laten, op voor waarde dat het gestolene zou worden vergoed. Enkele maanden geleden ver trokken de beide echtelieden echter naar Nederland, zonder de schuld te hebben afbetaald. Toen zij in Los Ange les terugkeerden om hun visa te laten vernieuwen werden zij opnieuw gear resteerd en vond de aanvankelijk aan gehouden zaak tegen hen doorgang. De tankboot Tomocyclus is zaterdag ochtend uit Curagao vertrokken met Ku mentas, de Indonesische verstekeling, aan boord. Kumentas staat op de mon sterrol vermeld en is op Curagao de wal op geweest voor geneeskundig on derzoek en vaccinaties. De Tomocyclus zal aan het einde van het jaar in Ne derland aankomen. Kumentas zal dan het schip moeten verlaten. De Nederlander Serphos, die dezer dagen op Aruba van bed werd gelicht en naar Curagao werd vervoerd om uit het land te worden gezet, is vrijdagavond onder politiegeleide naar Aruba ge bracht. Tijdens het korte geding tegen de pro cureur-generaal eiste de verdediger van Serphos onder een dwangsom van vijf ton dat alle maatregelen worden geno men dat Serphos onmiddellijk zonder beletsel kan terugkeren zo hij is uitge wezen. Tijdens de behandeling bleek uit vragen, die rechter Schaafsma stelde, wel dat een onderzoek is ingesteld doch niet dat is gebleken dat Serphos "ich aan strafbare handelingen heeft schuldig gemaakt. De procureur-gene raal verliet tijdens de behandeling de rechtszaal. Advertentie KOLNISCH TROIKA EAU OF COLOGNE .4711« origin. Eau de Cologne .4711. Tosca Eau de Cologne .4711. Troïka Eau de Cologne .4711. Mascota Eau de Cologne 4711. Rheingold Eau de Cologne 4711' origin. Eau de Cologne met Eau de cologne zeep. Rheingold Eau de Cologne in vaporisateur, in luxe geschenkkarton. 4711' Eau de Colognezeep, karton a 3stuks K 2.50 tot 14.80 tyflNGOV? 3.25 tot 9.75 yis - si i Zaterdagmorgen heeft de ambassa deur van België te 's-Gravenhage, ba ron Van der Straten Waillet, namens ve le leden van het corps diplomatique aan de internuntius Kardinaal Giobbe een geschenk aangeboden naar aanlei ding van diens vertrek uit Nederland. De Belgische ambassadeur zei, dat Brigade-generaal Mustopo, „buitengewoon" plaatsvervangend chef-staf van het Indonesische leger en vice-voorzitter van het Nationale bevrijdings front voor Nieuw-Guinea heeft in Medan verklaard, dat „militair gezien de verovering van Nieuw-Guinea veel gemakkelijker is dan van Menado", aldus meldt A.F.P. Hij deelde mede, dat alle zienswijzen en voorstellen uit de In donesische archipel voor de bevrijding van Nieuw-Guinea worden bestu deerd. „Wanneer wij zijn gekomen tot een krachtige eenheid, kunnen wij ons het volgende jaar onder een commando stellen," aldus Mustopo. Ge vraagd of dit betekent, dat Nieuw-Guinea door middel van geweld zal wor den verkregen antwoordde hij: „Alle opdrachten om met de actie te be ginnen moeten van de Indonesische regering en de centrale militaire gezag drager komen, wij zijn slechts de uitvoerders". Mustopo voegde hier aan toe, dat er slechts drie manieren voor Indonesië zijn om Nieuw-Guinea te verkrijgen: diplomatie, gebruik van geweid en con solidatie van onze vastbeslotenheid en eenheid. De Nederlanders in Nieuw- Guinea noemde hij „dienaren". „Nie mand kan echter zeggen of zij diena ren zijn van de Britten, de Amerikanen of de Australiërs". De woordvoerder van het legerhoofd kwartier in Djakarta, majoor Harsono, heeft verklaard dat de mededelingen van brigade-generaal Mustopo niet bete kenen, dat Indonesië geweld zal ge bruiken. Hij weigerde in te gaan op diens verklaring, dat de verovering van Nieuw-Guinea militair gezien ge- ™akkelijker is dan van Menado. „De militaire leiding zal zich richten naar ?®„!j?geringsP0htiek wat betreft de be- sono ng Van Nieuw"Guinea", aldus Har- 0'ge,,s he socialistische Lagerhuis- lid James Callaghan heeft het Britse ministerie van buitenlandse zaken In donesische opdrachten aan Britse scheepswerven tot een bedrag van 60 miljoen pond sterling verworpen. Dit meldt Reuter. Op zjjn vragen had men Callaghan ten departemente meege deeld, dat men het thans niet het juiste tijdstip acht om contracten met Indo nesië goed te keuren „met het oog op de huidige verwarde omstandigheden". Blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta'istiek telde het ge woon en voortgezet gewoon lager on derwijs op 16 september j.l. 1.522.600 leerlingen tegen 1.520.000 op 16 januari 1958 (toeneming 0.2 pet.). Tegenover een stijging bij het rooms-katholieke onderwijs met 1.2 pet. staat een daling bij het openbaar onderwijs eveneens met 1.2 pet., het aantal leerlingen bij het protestants-christelijke en ander bij zonder onderwijs bleef vrijwel gelijk. Het aantal toegelaten leerlingen be droeg in de periode 17 januari-16 sep tember j.l. 223.900, dat is 2.300 (1 pet.) minder dan in de periode van 17 janu ari 195716 januari 1958. De teruggang van het aantal toegelatenen was het sterkst bij het openbaar en ander bij zonder onderwijs (resp. 2.6 en 8.0 pet.), bij het protestants-christelijk en rooms- katholiek onderwijs kwam in het aan tal toegelatenen weinig verandering. het corps diplomatique het vertrek van mgr. Giobbe betreurt, aangezien allen groot respect hebben voor diens gene genheid en hem beschouwen als een oudere broer. Hem feliciterend met zijn benoe ming tot Kardinaal wenste baron Van der Straten Waillet hem tevens geluk met de hoogste onderscheiding, die hij van koningin Juliana heeft ontvangen. Wat ons het meeste in u heeft ge troffen, aldus de ambassadeur, was uw grote goedheid, welke voortvloei de uit de waardering voor de mens als zodanig Wjj zullen dan ook u met dankbaarheid blijven gedenken, al dus spreker, die de Kardinaal daarna als herinnering aan' zijn verblijf in Nederland twee gravures aanbood van de bekende graveur Blaauw, voorstellende het Binnenhof en het Buitenhof. Bovendien overhandigde baron Van der Straten Waillet Kardi naal Giobbe een enveloppe, welks in houd bestemd is voor het werk, waar mee deze zich gaat bezighouden. Kardinaal Giobbe sprak een dank woord. Mijn vertrek uit Nederland, al dus de Kardinaal, is voor mjj een oor zaak van leed, daar ik mijn collega's van 't corps diplomatique als vrienden en broeders beschouwde en voor allen veel sympathie koesterde. Mijn benoeming tot Kardinaal kwam zeer onverwacht voor mij, maar waar ik de wil van de Paus als de wil van God beschouw, heb ik deze benoeming aanvaard. De her innering aan Den Haag en aan de le den van het corps diplomatique, zo be sloot Kardinaal Giobbe, zal voor mij steeds een aangename blijven, daar ik hier nooit enige moeilijkheid heb onder vonden. Sir Winston Churchill heeft gisteren zijn 84ste verjaardag gevierd, aldus meldt Reuter. Hij bracht de dag temid den van zijn gezin door in zijn buiten verblijf te Chartwell in het graafschap Kent. De postbode van deze plaats moest enige keren rijden om de talloze tele grafische en schriftelijke gelukwensen uit alle delen der wereld te bezorgen. Een Londense banketbakker leverde een geweldige verjaarstaart waarin in grediënten uit alle delen van het Brit se Gemenebest waren verwerkt. Tijdens een zaterdag gehouden bui tengewone algemene vergadering van de vereniging voor alcohol-bestrijding bij het snelverkeer (de VAS) is beslo ten tot opheffing van de bijna 30 jaar bestaande vereniging, per 1 januari 1959. Het verbond voor veilig verkeer, heeft, aldus VAS, voldoende waarbor gen gegeven „zodat een voortzetting van de strijd tegen het alcoholgebruik in het wegverkeer gegarandeerd is". Tijdens een receptie op de Belgische ambassade heeft het Corps Diplomatique zaterdag aan de scheidende pauselijke internuntius, mgr. Paolo Giobbe een tweetal etsen aangeboden. Men ziet op deze foto mgr. Giobbe met de Belgische ambassadeur in ons land, baron van der Straten Waillet, bij een van de etsen Kringen die in nauwe verbinding staan met de raad van ministers der ge meenschappelijke markt verwachten dat de ministers op hun vergadering van woensdag a.s. in Brussel, waar zij tegen voorstellen tegen Engelands plan voor een uitgebreidere vrijhandelszone zullen bespreken, ook de benoeming van prof. Hallstein tot voornaamste onderhande laar van „klein Europa" met de reste rende elf O.E.E.S.-landen zullen overwe gen. Ook Maudlings vervanging als on derhandelaar voor een vrijhandelszone door Hallstein voor de 17 O.E E.S.-lan den is een punt van de agenda. Het Landbouwschap heeft zich op nieuw schriftelijk gewend tot de minis ters van landbouw, visserij en voedsel voorziening, van economische zaken en van buitenlandse zaken naar aanleiding van de besprekingen, die de raad van ministers der Europese Economische Ge meenschap op 3 december a.s. zal hou den. Het landbouwschap hecht groot belang aan het welslagen van deze onderhande lingen. die de vorming van een vrijhan delszone ten doel hebben. Men is echter van mening dat vastgehouden dient te worden aan het standpunt dat een inter nationale regeling tot het verruimen van het goederenverkeer in principe alle produkten, dus ook die van land- en tuinbouw, dient te omvatten. Dit geldt naar de opvatting van het landbouw schap niet alleen op het moment van af sluiten van de betreffende overeen komst, maar ook bij de latere uitvoering daarvan. In de tweede plaats wil het Land bouwschap erop wijzen, dat, bij het op stellen en afsluiten van een associatie verdrag, waar nodig, gewaakt dient te worden tegen het scheeftrekken der on derlinge concurrentieverhoudingen. Het besluit van het Britse dominion Ghana om met het onlangs uit de Franse Unie getreden Guinea een fede ratie te vormen heeft enkele Franse bla den aanleiding gegeven tot de beschuldi ging, dat dit samengaan een gevolg is van Britse manoeuvres, aldus meldt Reuter. Een der bladen die er zo over denken, is de rechtse Paris-Presse, die schrjjft dat het Britse ministerie van koloniën allang hoopt op de totstandko ming van een grote Westafrikaanse fe deratie. De Britse ambassade te Parijs heeft daarop een verklaring uitgege ven, waarin de beschuldiging van de hand wordt gewezen. Zaterdag zijn in ons land vier Neder landse officieren aan ,ekomen, die ge detacheerd zijn geweest bjj de groep waarner ers van de Verenigde Naties in Libanon. Deze vier zijn majoor L. Schothorst, luitenant-ter-zee-eerste klas se W. Th. Ruys, kapitein M. Mulder en kapitein F. van Ginkel. Zes officieren van de in totaal zeven tien die bij de groep gedetacheerd zjjn, waren al eerder in ons land terugge keerd n.l. majoor C. L. Krieling, ma joor J. Nix. majoor C. Linck en de ka piteins F. M. G. Harting, J. A. Bor en J. J. M. Antonietti. Als gevolg van de nog niet voltooide afwikkeling is nog niet met zekerheid t- zeggen, op welke datum de zeven an dere officieren van de groep zullen re patriëren. Binnenkort zal de commissaris der koningin in Drenthe voor de derde maal de provinciale culturele prijzen uitreiken. Zoals bekend ontvangen de bekroonden naast de geldprijs de inder tijd volgens een ontwerp van de beeld houwer Petri vervaardigde bronzen penning, terwijl de jeugdprijs vergezeld gaat van de door Pam Rueter ontwor pen oorkonde. Ditmaal zijn de bekroon den: 1. de schilder E. B. v. Duimen Krumpelman. die woonachtig is in Zeegse en als de nestor der Drentse schilders kan worden beschouwd: 2. Radio Omroep Noord o.l.v. Tonny v. d. Veer; 3. Kleuterschool De Duiventil te Meppel. IWPK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3