Belang van Euromarkt in twijfel getrokken PUCK speelt quasi-Hamlet en Molières „Vrek" Haagse teams leiden in de volleybalhoof dklasse FOCKINK Veel animo uit bloembollen kringen voor „Rotterdam 1960" IJmuidense sleepboten mogen niet aan boycot deelnemen andréa Junqkam Kruiswoordraadsel Suikerbietentelers niet geheel over garantieprijs tevreden Prix Goncourt 't Silver Stoepke Voortreffelijke voorstelling van de gierigheidscomedie De Blinkert volgt HBC op de voet BREIMACHINES WANDVERSIERING ERIC DE NOORMAN VERGADERING AKKERBOUWERS L.T.B. 1.2.3.4.5 De beste bessen... BESSEN VAN Uitspraak in kort geding KNITTAX Velsens wethouder Maas antwoordt wethouder Happé gr. houtstraat 163 ff DINSDAG 2 DECEMBER 1958 PAGINA 2 Haarlemse beurs in het Krelagehuis Verduistering in dienstbetrekking V 0 U VpwS(f]i\KQ Klopt Programma KUIPERS, Kleine Houtstr. 112 Telefoon 11142 Haarlem Biljartuitslagen neemt vaker... de drank die gezelligheid brengt Zwaardemaker Schriftelijke bewijzen van woning-claims overgelegd aquarellen etsen reproducties REISWEKKERS Trekking premielening Eindhoven f 25.000 op 5566 no. 1 Uitloting prefnielening Rotterdam 1957 100.000 op 16195 no. 8 St. -Nicolaas-geschenken MONTYCOATS f 30.— 9 10 11 0 iW* 8 „Fergus ontvoerd?" bijt Eric zijn krijger toe, terwijl hij driftig op de man toestapt. „Wie!?" „Dat...... weet ik niet, Heer," mompelt de krij ger, hijgend naar adem. „Ik zat te ver van de gevangene vandaan, bij een der wachtvuren. Ineens hoorden we een kreet, en toen zagen we een troep kerels nog juist in de duisternis verdwijnen. Van de wacht op de boten leef de er geen één meer en Fergus was verdwenen." Er heerst een moment van stilte in het vertrek en onwillekeurig glijden Erics blikken naar Tanach, die zwijgend en roerloos ter zijde staat. „Kom mee," bijt hij dan Svein toe en gevolgd door de krijger stormen zij naar buiten. Struikelend en uitglö' dend over losse stenen rennen zij het glooiende pad af naar de zeekant. neden hen zien ze hun kamp liggen in de gloed van twee of drie haifP. vuren. Erics krijgers lopen opgewonden dooreen en hier en daar ziet kleine groepjes naar sporen zoeken. Dan klinkt ineens aan de noordzijde het kamp een triomfantelijke roep. „Zij hebben dus sporen gevondel' gromt Eric. „Kom Svein, we moeten Fergus weer in handen zien te krijge of het loopt slecht met deze troep af." Tqdens de maandag in Haarlem ge houden jaarvergadering van de Vak groep Akkerbouwers van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond is het belang van de Europese Economische Gemeen schap ten aanzien van de telers van pootaardappelen sterk in twijfel getrok ken. Het Tweede-Kamerlid Groen sprak dat wantrouwen uit naar aanleiding van een voorstel van de kring Purmer- end, die de areaalheffing op pootaard appelen wilde vervangen door een hef fing per kilogram. De heffing voortgekomen uit een initiatief van de telers zelf garan deert op de markt een minimumprijs, welke zou verdwijnen, wanneer het op de handel gerichte Produktschap zijn zin krijgt. Voor de handel brengt een dergelijke verandering aanzienlijke voor delen met zich mee, daar de inkoops prijzen lager komen te liggen. Aan de belangen van de telers wordt echter in grote mate afbreuk gedaan, doordat het niet uitgesloten is, dat de opbrengsten op een niveau komen, dat wellicht la ger ligt dan de kostprijs. Overigens werd het voorstel van de kring Purmerend om technische redenen niet voor door voering vatbaar geacht. Het prijsbeleid ten aanzien van de akkerbouwprodukten heeft inmiddels oppositie ontmoet onder de suikerbie tentelers. De overheid bepaalde de sui- kerbietengarantieprijs die als basis zal dienen voor de nader vast te stellen suikerprijs op 53,40 per duizend kilo met een suikergehalte van zestien per cent. De afdeling Houtrakpolder wil de prijs stellen op 55 te realiseren aan de teler. Het bestuur leest daaruit, dat de uitbetalingsprfls door de fabriek er bij betrokken wordt. Dat laatste ligt echter in het commerciële vlak en valt feitelijk buiten het bereik van het ge stelde garantiebeleid. Op de vergadering vroeg men zich af of het juist is, dat de regering de ga rantieprijs baseert op het binnenlands verbruik. Door het overschot aan bie ten wordt slechts een gedeelte van de prcduktie gegarandeerd. De rest wordt verhandeld tegen de wereldmarktprijs Gevraagd werd of het mogelijk is de Nederlandse suikerverwerkende indus trieën ertoe te bewegen de in Nederland geproduceerde suiker te gebruiken, waardoor het overschot zou worden op geheven. De voorzitter, de heer H. A. Giesen. antwoordde daarop, dat de mi nister daarover geen beslissing kan ne men zonder maatregelen van zijn ambtgenoot voor Economische Zaken. Van de kring Purmerend kwam nog de vraag of bij de L.E.I.-berekeningen het percentage voor het onderhoud van de gebouwen en dergelijke niet te laag w'as gesteld. De voorzitter deelde daar op mede, dat deze kwestie verwezen is naar de Bondsvergadering. Een van de vertegenwoordigers van de kring Wieringermeer meende, dat het Landbouwschap te meegaand is ten opzichte van de regering. Zonder pro test zou de regering namelijk aan de ene kant meer vragen door gebruikma king van de pachtwet, terwijl zy aan de andere kant te weinig garandeert. De voorzitter was het met de kring eens, dat de Pachtwet geen gelijke tred houdt iet het garantiebeleid. Overi gens heeft het Landbouwschap gesteld, dat volgend jaar de eigenaarslasten vol ledig zullen worden ingecalculeerd. Het bestuur onderschreef een voorstel van de afdeling Houtrakpolder dat be oogt de vlastelers een premie toe te kennen van 200 per hectare. Het be stuur meent, dat gezien de subsidiepoli tiek in Frankrijk en de steunregeling in België het noodzakelijk is, dat ook in Nederland maatregelen worden ge troffen ter ondersteuning van de prijs vorming voor vlas door middel van rege ringspremies op teelt en verwerking. Voor een zekere coördinatie, zo zegt het oestuur, van de teelt en de afzet van de drie landen zal het nodig zijn, dat aan de Nederlandse vlastelers het zelfde wordt toegekend. Moeilijkheden voorzag het bestuur in doorvoering van een voorstel van de af deling Goeree-Overflakkee betreffende de sociale lasten, in het bijzonder ten aanzien van de wachtgeld- en werkloos heidsverzekering. Naar het oordeel van de afdeling dienen deze niet door een bepaalde bevolkingsgroep, maar door het gehele land te worden gedragen. Het bestuur zegt in zijn pre-advies, dat het hier over de premie en uitke ring gaat voor een categorie arbeiders die eerst in de landbouw werken en daarna in dienst treden bij commissio nairs en landkooplieden. Deze groep ar beiders valt onder de Agrarische Be drijfsvereniging en onder die voor het Bank- en Verzekeringswezen, de Groot handel en de Vrije Beroepen. Er kan daardoor een zekere tegenstelling ont staan. Eventueel zal de kwestie op de Advertentie Met spoed naar kraamkliniek?.. Bel een „ATAX", dag en nacht. U belt nooit vergeefs Bondsjaarvergadering nader worden behandeld. De agenda van de vergadering bevatte verder een voorstel het bestuur uit te breiden met drie leden en te brengen op negen. Algemeen stemde men in met de regeling, die 1 januari 1959 zal ingaan. In het huidige bestuur werden herkozen de heren P. Dujjnhoven en J. G. Vlegels, 's Middags hield de heer P. Cryns uit Roermond een causerie, waarin hij een uiteenzetting gaf over het doel en de werkwijze van de Coöpera tieve Vereniging voor de Afzet van Sui kerbieten in Limburg, terwijl mr. W. Muller een inleiding hield over doel en werkwijze van de Nederlandse Ver eniging voor de Termtjnhandel in Aard appelen. Nog was er niet veel op de keuring in het Krelagehuis maandag maar het waren toch weer de voorboden van het naderende seizoen. Waren het de laat ste twee weken alleen nog maar hy acinten die een voorproefje gaven van de „lente in de winter", deze week waren ze al weer vergezeld van een tweetal narcissen in een kwaliteit zoals we ze zelden om deze tijd hebben ge zien. En dat terwijl de algemeen gang bare mening is dat de bollen wel laat zullen broeien dit jaar. C. Eggink Zonen, Voorschoten, wa ren er weer met de twee supervroeg hyacinten eb. Vanguard, gewoon ge prepareerd, in de maten 17, 16, 15 en 13 cm met voor deze grootte beste bloemen. 15 november in de kas ge bracht. stonden ze dus 1 dec. in volle bloei. Er naast stonden een viertal kist jes met Rosalie, eveneens 15 novem ber in de warmte gebracht, maar zelfs reeds 29 novemer in bloei. Als steeds leverden deze soorten dus het bewijs van vroege en snelle broei. Warnaar Co., Sassenheim, bracht drie pannen met de kortkronige narcis Orange Standard, diepgeel met oranje kroon, best op kleur en beste gelijke stand; bovendien bloemrijk: gemiddeld 25 bloemen op 10 bollen. Narcis Bar rett Browning, wit met plat oranje kroontje van G. B. de Vroomen Zo nen, Sassenheim. was wat minder ver gevorderd, nog wat onrijp en ongelijk, maar we moeten toch zeker de datum in ogenschouw nemen. Een week later gebracht, dus zo rond Sinterklaas, zou den ze ongetwijfeld feilloos zijn ge weest. De Alkmaarse rechtbank heeft een 46-jarige vertegenwoordiger van een Haarlemse koffiefirma, uit Alkmaar, conform de eis veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden onvoorwaardelijk met aftrek van preventief en vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, omdat de man zich over het tijd vak van 1 januari 1957 tot en met 12 september 1958 schuldig heeft gemaakt aan verduistering van ca. 2.000 ten nadele van zijn werkgever. De 3?elgische auteur Francis Walder heeft gisteren de Prix Concourt ge kregen voor zijn „Saint Germain ou la Negociation". De Prix Théophraste Re- naudot is toegekend aan Edouard Glis- sant voor zijn werk „La Lézarde". Advertentie lynT JANTjj. j' Tf STKMBPEIcl zong bevend kleine Jan. Klopt Uw hart ook zo? Denkt U, dat U die mooie gouden slavenarmband v.a. 119.of een close for ever band v.a. 69.50 of een lief gouden ringetje v.a. 19.75 of een gouden collier met hanger v.a. 34.75 of een gouden dameshorloge v.a. 99.50 zult krijgen, waarvan U zo'n fraaie collectie vond bij Het huis met het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM Sint's hoofdkwartier voor grote mensen. „De Hamlet van Stepney Green", dat het gezelschap „Puck" zaterdagavond in de schouwburg speelde, is geen sterk stuk. De schrijver. Bernard Kops, heeft het te mooi willen maken. Hij wil er een sfeertekening in geven van Stepney Green, de Londense joden buurt; hij wil het verhaaltje vertellen van David Levy, een volksjongen die vol haatcomplexen jegens zijn moe der rondloopt; hy wil in dat verhaaltje een parallel trekken met de grote Ham- let-geschledenis die Shakespeare be schrijft; hij wil tegelijkertijd droom en en werkelijkheid door elkaar laten spe len in in vormelijk opzicht aan ver nieuwing doen, door de gesproken tekst af te wisselen met liedjes. Dat teveel wreekt zich voortdurend. Het duurt byna een half uur eer de schrijver uitverteld is en zijn eigenlijke In de westelijke volleybalhoofdklasse is zowel bij de dames als bij de heren weer sprake van een Haagse hegemonie. De tienvoudige landskampioen RVC heeft nog alleen het Voorburgse DES als ongeslagen ploeg naast zich, maar beide teams worden op de voet gevolgd door OVC (Den Haag), SOS (Utrecht) en Libanon (Rotterdam). Alle tegenstan ders die een behoorlijk spelpeil hebben bereikt en niet te veel voor de leiders onderdoen. Bij de dames namen de Haagse ploe gen van Celebes en RVC in gezelschap van het Amsterdamse Boemerang reeds enige voorsprong op de overige ploegen en het ligt voor de hand dat dit drietal de strijd zal uitvechten. Meer moeite dan vorig seizoen zal Die Raeckse zich moe ten getroosten om de middelmoot te be reiken. De stand in de gewestelijke hoofd klasse luidt: Dames Boemerang 48 Celebes 48 RVC 4—8 Blokkeer 46 AMVJ Prof. wijk SOS 4—4 Die Raeckse 42 SVV 4—2 St.-Paul 42 OVC 4—0 ZVC/K en V 4—0 Heren DES RVC Libanon OVC SOS AMVJ HVL 4—8 4—8 4—6 4—6 4—6 5—6 4—2 Sportcentrum 42 SVV 4—2 U.S. 4—2 Concordia 52 Reva 40 De uitslagen in de hoofdklasse luidden: Heren: AMVJReva 32, Sportcentrum —US 3—1, RVC—HVL 3—2, SOS—OVC 3—1. SVV—DES 0—3, Concordia—AMVJ 23. Dames: Die RaeckseSt.-Paul 31, AMVJ—Prof.wijk 3—0, SOS—ZVC/K en V 3—0, SVV—RVC 1—3, Blokkeer—Boe merang 0—3, CelebesOVC 30. De damesploegen van Die Raeckse 2 en De Blinkert speelden maandagavond veruit het beste volleybal. De reserves gaven Wil Daan en haar teamgenoten uitstekend partij en profiteerden in de eerste sèt gretig van een foutje van De Blinkert dat toen met 1411 leidde, maar met 1816 Die Raeckse 2 een 10 voorsprong moest toestaan. In de vol gende sets bleven de rood-witten goed tegenstand bieden, maar verrassen lie ten hun tegenstandsters zich niet meer en met 1513, 1512 en 154 ging de volle winst naar De Blinkert, dat leidster HBC nog steeds op de voet blijft volgen. HVS en Vesmia vertoonden maar ma tig volleybal; wat meer opbouwend werk mogen we toch wel van beide ploegen verwachten. Vesmia, enthou siaster dan HVS, won de strijd in drie sets. Gios had betrekkelijk weinig moeite met het Zandvoortse OSS en won alle sets; 15—11, 15—5, 15—13 en 16—14. Bij de heren draaide HVS 2 stroef en had nog veel moeite om van OSS te win nen. In de vierde set leidden de Zand- voorters zelfs met 94. Setstanden: 15—6, 14—16, 15—11 en 15—10. De Blinkert hield Santpoort 2 op de laatste plaats met 1512, 146, 157 en 159. In de tweede klasse kwam WIK ste vig aan de leiding door een zwaar bevochten zege op Rapiditas: 1416, 152, 1510 en 16—14. In de laatste set leidden de Rapidianen met 1411. OVRA 2 toonde Set up zijn kracht (30) en Altijd Welkom stelde zich vrijwel veilig ten koste van Eclecta 2, 31. Bij de dames blijft Onze Gezel len het goede pad bewandelen en ver sloeg nu kansloos Die Raeckse 4. De uitslagen van maandag luidden: Heren: Set upOVRA 2 03, OSSHVS 2 13, De BlinkertSantpoort 2 31, CIOS 2—HBC 2 2—2, Eclecta 2—A.W. 1—3, WIK—Rapiditas 3—1, Hepol—WIK 4 0—3, OSS 2—WIK 2 2—2, OVRA 4— Gios 3 03. Dames: Die Raeckse 2De Blinkert 1—3, Vesmia—HVS 3—0, OSS— Gios 04, AVC 3Vesmia 3 O—-4, DSS 4 Ge voorstelling was bijna typisch —De Blinkert 3 0—4, HVS 2Velox 2 voor het gezelschap „Puck" uit de eer- 3—0, Spaarnestad—DSS 3—1, De Blin- ste jaren van zijn bestaan. Zij was vro handeling op gang begint te komen. Zijn Hamlet-navertelling neemt halver wege een plotselinge wending die het doet lijken of Bernard Kops Shake speare de les wil lezen. De handeling wordt bepaald on derbroken door de liedjes en de door geweven droom houdt geen functioneel verband met het stuk. De schrijver had dus zijn stuk nog eens moeten her lezen, eer hij het een regisseur in han den gaf. Dat betekent niet, dat het stuk geen kwaliteiten hadHet is vooral eer lijk in zijn volkse tekening van de sfeer in de oude jodenbuurt van White Cha pel. Zijn personages zijn vrij goed ge typeerd en zijn taal is mals en volks, hetgeen Rosey E. Pool in de vertaling heeft weten te handhaven. Egbert van Paridon heeft dezelfde fout gemaakt als de schrijver. Hij heeft het tè mooi willen maken. De details heeft hij uitstekend verzorgd met goed begrip voor de gein va" het milieu en voor de eigenaardigheden van het ras. Met zijn spelers heeft hij een gevoelige sfeer opgeroepen, maar door die grote verzorging der talrijke details, heeft hij de eenvoud uit het oog verloren, die dit stuk had kunnen redden. Het dé cor van Roger Chailloux was even eens te mooi. om die eerlijke eenvoud tot achtergrond te dienen. De Hamlet- illusie heeft hem waarschijnlijk een quasi-Shakespeariaans toneel ingege ven. Herman Bouber was een mooie volk se, Sam Levy, als geest beter dan als levend wezen. Ellen de Thouars als zijn vrouw leek me wat te opervlakkig en Sylvain Poons had te weinig allure om buurman Solly Segal aanvaardbaar te maken. Bijzonder zuiver daarentegen leek mij in haar eenvoud Jeannette 1 an der Heyden als zijn dochter Chava. Wim van den Heuvel gaf haar als de quasi-Hamlet, Davis Levy, uitstekend tegenspel. Kostelijk was het vrienden paar Stone van Bob Verstraete en Di- ny Sprock knap van typering en over rompelend van „theater". Leen Jonge- waard, Piet Römer en Erik van aer Donk als de assurantie-apostelen, ty peerden wel aardig, maar maakten hun rol in dit stuk niet duidelijk hetgeen evenzeer aan regisseur en schrijver ge weten moet worden. Het gezelschap speelde voor een vrijwel lege zaal, het geen uiteraard de spelprestaties niet ten goede komt. „De Vrek" Stukken beter was de voorstelling van Molière's „De Vrek" zondagavond door hetzelfde gezelschap gespeeld. Het was een ongebruikelijke Vrek, omdat hij comisch was, en niet tragisch zoals in vroegere voorstellingen. In navol ging van de meester van het Théatre de l'Atelier in Parijs, Charles Dullin, heeft Cas Baas Harpagon niet los ge maakt uit zijn milieu, maar hem zijn eigen rol toebedeeld in de comedie, die toch geschreven was om de mensen te vermaken. Wonderlijk is, dat het stuk daardoor een veel frisser uiterlijk krijgt, en dat de ontwikkeling van het conflict veel duidelijker toegroeit naar de grote monoloog van Harpagon aan het eind van IV. De voorstelling was bijna Advertentie 6,6 5 p«r licet kruik Er blijkt bp het bloembollenvak veel animo te bestaan voor de Internatio nale Tuinbouwtentoonstelling die in 1960 te Rotterdam zal worden gehouden. De Uefhebbery om mee te doen is zelfs groter dan de beschikbare ruimte toe staat, want er is voorlopig slechts in 100 rr. voor individuele beplanting voor zien en er was zelfs een kweker die deze oppervlakte wel alleen wilde Panhonlib-schepen, die zich van 1 'tot en met 4 december melden by de sluis in IJmuiden, moeten door het personeel van de N.V. Bureau wysmuller normaal naar hun plaats van bestemming worden gesleept. Dit is de conclusie in de uit spraak van het kort geding, dat door de Stichting Raad van Bestuur voor de Zeevaart en door het Sleepbootbureau Wysmuller in IJmuiden was aangespan nen tegen de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij (C.K.V.), een orgaan van het N.V.V. De gedaagde par tij was nameiyk van olan een oproep te richten tot de leden van de C.K.V., in dienst van Wijsmuller, om de schepen onder goedkope vlag, waarvan de be manning geen recntspositie heeft, vast gelegd in een collectieve arbeidsovereen komst en afgesloten door de I.T.F., slechts sleepboothulp te bieden naar Amsterdam naar een plaats, die de ha venmeester zou aanwijzen. Vóór vandaag één uur zal de C.K.V. deze oproep moeten intrekken, aange zien hieruit bedrijfsstoring zou kunnen ontstaan en het personeel van Wijsmul ler gebonden is aan Je C.A.O.. afgeslo ten met de C.K.V. Bij gebreke zal de ge daagde partij een dwangsom moeten be talen van f 25.000 per dag. De eis van de Stichting Raad van Be stuur voor de Zeevaart werd door de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, evenwel niet ont vankelijk verklaard, aangezien hij meen de, dat onvoldoende is komen vast te staan, of de stichting schade zou lijden van zodanige omvang, dat derhalve de oproep zou moeten worden ingetrokken. Het dagelijks bestuur van het N.V.V. heeft in zijn vergadering van maandag inzake het vonnis van de president van de rechtbank te Amsterdam verklaard, dat het ernstig verontrust is door de uit de overwegingen van dit vonnis spre kende ontkenning van de vrijheid van actie, welke de vakbeweging behoeft om haar taak in de maatschappij natio naal en internationaal in het volle besef van haar verantwoordelijkheid naar behoren te kunnen vervullen. Het bestuur spreekt als zijn oordeel uit, dat zo deze ontkenning geboden zou zijn door het geldende recht ten spoedigste een voorziening moet worden getroffen opdat in de rechtsorde ruimte voor die noodzakelijke vryheid van ac tie wordt geschapen, zulks in het belang van die rechtsorde zelf. volplanten. Dit bleek tijdens een bij eenkomst die de vertegenwoordiging van het bloembollenbedrijf in het be stuur van de tentoonstellingsstichting met gegadigden heeft belegd. De tuinarchitect die voor de bloem bollenbeplantingen verantwoordelyk is, de heer Carl van Empelen jr. uit Heem stede, deelde mede dat er op het ter rein achter het Noorse kerkje een ruim te van iy2 ha is gereserveerd voor in dividuele beplanting met bloembollen, doch dat hiervan slechts 1400 m2 of 100 rr. benut kan worden. De heer D. W. Lefeber uit Lisse was gegadigde voor de volle ruimte doch dat bleek niet te gaan. Men mag n.l. geen bedden aanleggen doch slechts borders van ten hoogste 500 hyacin then of tulpen van een ras of 100 nar cissen. Bovendien is er een groep, die tuintjes mag aanleggen waarin geen gras mag komen. Wel mag er een on derbeplanting van bijgoed en heesters worden aangebracht. Rots- en wa terpartijen mogen niet worden aange legd. Voor deze tuintjes was een zeven tal liefhebbers die tezamen 900 m2 dachten nodig te hebben; zodoende bleef er voor twintig andere gegadig den niet veel ruimte meer over. Deze wilden echter wel borders beplanten, maar men berekende dat alles bij el kaar dan meer dan 1500 m2 nodig was. Men zal nu trachten wat meer ruimte voor bollenbeplanting te reserveren maar als dat wordt toegestaan dan zullen toch geen nieuwe gegadigden meer worden aangenomen. kert 2—MHBS 2 4—0, De Blinkert 5— DSS 3 40, Die Raeckse 4—O.G. 03, Die Raeckse 3AVC 2 31. Advertentie Woensdagavond vragen voor de over gangsklasse in het Krelagehuis de aan dacht het plaatselijk duel tussen de damesteams van AVC en MHBS en bij de heren de ontmoeting tussen HVS en het Alkmaarse Reactie. HVS zal de gas ten de baas blijven, maar bij de dames mogen we een aardige strijd verwach ten, waarin leidster MHBS zich met een kleine zege tevreden mag stellen. Het programma luidt: Heren, over gangsklasse: HVSReactie (8 uur). Eerste klasse: OVRAPSCB (7 uur), Die Raeckse 2Santpoort (9 uur), Eclec taCIOS (9 uur). Tweede en derde klasse: VeloxGios 2, DSSDe Blin kert 2, HVS 4HBC 3, Spaarnestad— PWN 2, CJMV—WIK 3, CIOS 3—PSVH. PWN—Gios, DSS 2—De Blinkert 3. Dames, overgangsklasse: MHBSAVC (9 uur). Eerste klasse: Eclecta—HBC (8 uur). Tweede en derde klasse: PWN HBC 2, Set up—Vesmia 2, SSO—OVRA 2, SantpoortGios 2, O.G. 2JBS. De uitslagen van de competitie van de K.N.B.B. district Haarlem luiden: Afd. A 1: Scheijwijck 1—DES 1 4—2; Duvelshoek 1OVS 1 06; Vrienden kringSuisse 1 42. A 2: ADO 1 Scheijwijck 2 2—4; SVV 1Centrum 1 6—0. Afd. C 1: Insulinde 1—SVV 2 6—2; Centrum 2DES 3 26; Scheij wijck 3Suisse 2 80. C 2: OVS 2 Insulinde 2 0—8; Frans Hals 1—SW 3 26; Haarlem N. 1TOP 44. Afd. D 1: De Vaart 1Divelshoek 2 2—6; ADO 2Suisse 3 53; Noorden 1JVO 1 44; 't VosjeKennemerland 26. D 2: ExcelsiorADO 3 44; JVO 2Adven- do 4—4; Suisse 4—SVV 4 2—6; OVS 3 -De Vaart 2 44. Afd. E 1: Duvels hoek 3De Vaart 3 44; Centrum 3 Frans Hals 2 44; Hof van Holland Noorden 2 4—4; Irene 2ADO 4 4—4. E 2: Suisse 5Insulinde 3 44; Kruis punt—ADO 6 2—6; Noorden 3—Vrien denkring 2 26; Haarlem N. 2ADO 5 6—2. lijk, onbezorgd, levendig en kleurrijk. Er werd theater gespeeld met een overgave en een bravour, die welda dig aandeden. Cas Baas heeft als re gisseur zichzelf overtroffen door de op zet van zijn grote leermeester, ook vol ledig in de hand te houden. Roger Chail loux ontwierp ook voor deze voorstel ling het decor, geraffineerd eenvou dig in zijn vierkante arkadenbouw. Het herinnerde aan Jouvets décor voor L'Ecole des Femmes, en bood regis seur en spelei-s de beste mogelijkheden voor een verrassende en Speelse mise en scène. De costuums waren al even kleurrijk en even geraffineerd en de muziek van Bernard van Beurden sloot zich daar volmaakt bij aan. Eric van Ingen speelde de Harpagon, komisch, kolderiek soms, maar met een onmiskenbare allure. Dat hy er juist niet in slaagde om de tragiek de overhand te laten krijgen in de grote monoloog, kan men hem gemakkelyk vergeven, gezien de zware taak waarvoor de regisseur hem gesteld had en het voortreffelijke werk, dat hy overigens deed. Walter Kous was een zwierige, beweeglijke Cléante en Wim van den Heuvel speelde zijn Valère uit- Adverten tie Zwaardemaker bisschopwijn (van Bordeauxwijn) kant en klaar voor gebruik 3.20 De mededeling van de wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting in Velsen, de heer C. P. J. Maas, die de vorige week woensdag voor het kader van de K.A.B. in Velsen een causerie hield over de woonruimte-verdeling en daarbij o.a. aan de gemeente Haarlem verweet claims van Velsen niet in te lossen, heeft in ons blad van vrijdag de reactie van de Haarlemse wethou der W. F. Happé uitgelokt, dat Haar lem bij huisvestingszaken niet met claims werkt. In antwoord hierop deelt wethouder C. P. J. Maas mede, dat het vanzelf sprekend is, dat bij het houden van een causerie op een vergadering de moge lijkheid aanwezig is dat door misver staan of verspreking fouten worden gemaakt. In het onderhavige geval, na melijk de weerlegging door wethouder Happé van Haarlem, dat zij geen claims geven dit in tegenstelling tot wat de heer Maas in die vergadering had gezegd kan echter geen sprake zijn van een vergissing of een onjuiste weer gave. Velsen is in het bezit van drie claims, door Haarlem verstrekt, gete- Eend door burgemeester en secretaris van Haarlem. De claims zijn aan Vel sen verstrekt naar aanleiding van een toewijzing van woonruimte aan Haar lemmers in Velsen. Het kan niet in de bedoeling liggen de inhoud van de brieven hier open baar te maken. De heer Maas heeft echter de vryheid genomen om de drie brieven in foto-copie aan de heer Happé te doen toekomen. De heer Maas vindt het tenslotte vanzelfsprekend, dat in het belang van de bewoners uit omlig gende plaatsen bij het huisvestingsbe leid op een zo soepel mogelyke, echter verantwoorde wyze wordt samenge werkt. Advertentie Advertentie stekend, al is hy toch geen ideale klas sieke jeune premier. Jeannette van der Heyden bevestigde haar onmiskenbare talent als Elise en Ada Thysse was een verrassende, timide Mariane. El len de Thouars verscheen in een van haar meest passende rollen als Frosi- ne, ondeugend en volop levend. Guus Verstraete speelde het zelfs klaar om de onmogelyke rol van Anselme aan vaardbaar te maken en Piet Römer ty peerde een vcortreffelijke Maitre Jacques. Opvallend eigen was de La Flèche van Will van Seist en Eric 'van der Donk, eerst als bediende en later als commissaris, speeldë uitstekend. Hetzelfde kan gezegd worden van Leen Jongewaard, die eerst Maitre Simon speelde en later de schrijver. Een kos- telyke avond dus, die door de zeer goed bezette zaal met een ovationeel applaus werd gewaardeerd. J. W. v. d. V. met radium, betrouwbare wekkers, shockproof. In leren etui's van verschillende kleur v.a. 23.50 Bij Uw horloger-juwelier Te Eindhoven is wederom de trek king gehouden van de premielening 2% pet. Eindhoven 1954, groot ƒ12 mil joen. Er werden 400 obligaties van no minaal 100 elk uitgeloot, waarbij de premie van 25.000 viel op obligatienum mer 1 van serie 5566, die van ƒ5.000 op nummer 10 serie 2883 en die van ƒ2.500 op nummer 5 van serie 5124- 5 premies van elk ƒ1.000 vielen resp. op nummer 2 van serie 962, nummer 8 serie 962, nummer 4 serie 7393, nummer 7 serie 785 en nummer 4 serie 11972. Voorts zagen de bezitters van de vol gende tien obligaties zich een premie van 250 toevallen: nummer 1 serie 3442, nummer 10 serie 6092, nummer 4 serie 8942, nummer 7 serie 7393, num mer 8 serie 9336, nummer 10 serie 9336, nummer 10 serie 9705, nummer 4 serie 5124, nummer 9 serie, 1736 en nummer 7 serie 11729. Tenslotte werden 382 niet hierboven genoemde nummers elk uitgeloot met 123. De volgende trekking is op 1 de cember 1959.- Op het stadhuis te Rotterdam heeft de uitloting van 120 obligaties plaats gevonden van de 2%% premielening 1957 groot 20.000.000 die werd aange gaan op 28 februari 1957. Serie 16195 no. 8 is aflosbaar met 100.000, serie 8011 no 1 met 10.000, serie 16239 no 7 met 5.000, serie 1972 no 9 en serie 16158 no 3 elk met 2500, serie 2616 no 3, serie 8523 no 9 en no 10, met 1.000 en serie 2616 no 10, serie serie 16158 no 9 en serie 17525 no 2 elk met 1.000 en serie 2616 no. 10, serie 8523 no 6, serie 16195 no 3, serie 17525 no 3 en no 9 elk met 500. Voorts zó" 105 obligaties aflosbaar met 125. Pf uitgelote obligaties zijn per 15 janua1 aflosbaar gesteld. Advertentie Gen. Cronjéstraat 40-44 Xel. 5-1673 Horizontaal: 1. huishoude lijke bezig heid, - gedwee; 2. autobus met beugel, 3. grondsoort, - uitroep, - tegen; 4. Rijks- Universiteit, - bepaald beroep; 5. standvastig, - plaats in Zeeland; 6. een beetje, - geven (vervoeging), 7. kompasstreek, - regeringszetel van West- Duitsland, - lidwoord; 8. dun uitge- sneden stuk vis, - bevestig"1®' 9. koerier, - jonkheid, 10 kweekplaats; k' bjj afslag ko pen, lans. Verticaal: 1. Noorse volks vertegen woordiging, soort zeilboot; 2. verdriet hebben, - pap; 3. zintuig, - horentje voor hardhorenden; 4. guldensteken, - vleesnat, - denkbeeld; 5. niet geestig, - draaiziekte bij schapen; 6. tijdvak, - strafwerktuig 7. New Vork (afk.) - een ogenblik 8. stof uit wal- visbaard - ratelpopulier 9. uniformjas - zakkengoed 10. herfstbloem - tijdsduur 11. prinsesse- naam - schraal

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2