Achttienhonderd schepen met in totaal 75.000 koppen Prij zen Jan Campertstichting in Den Haag uitgereikt GENEVE 22ct A' OF M r Radio en TV ©OOOdOOO adfi 200 schepen onder I.T.F.-contracten Victor van Vriesland en Margo Minco bekroond VAREND ONDER GOEDKOPE VLAG K Geen kandidatuur van Rusland Middlesbrough koopt Italiaanse spil verspeelt neus Tien schaatsenrijders naar Noorwegen Duur paard naar Wassenaar Duitser wilde naar Belgisch Congo vluchten Anders van binnen Testmatch Onze lichte muziek De branding voor Setubal 74-jarige weduwnaar wordt priester naar r, DINSDAG 2 DECEMBER 1958 PAGINA 7 i. Olympische Spelen 1964 De moord te Swalmen De laatste maanden leefde hij uitsluitend van oplichting e.d. Verhoging uitkerings percentages bij ongevallen Examens Prof. dr. W. Brunner overleden MARKTBERl CHTEN door ACATHA CHRISTIE Lozen van radio-actieve afvalstoffen kantoormachines 541 SÏ6 STAATSLOTERIJ 4e klas 6e lijst 7 (Vervolg van pagina 1) Gevraagd naar zijn indrukken over de boycot, zoals deze tot maandag avond toe was verlopen, antwoordde "ecu„Niet slecht, maar ook niet puistig." Wat Nederland betreft weet de flauwe weerklank op de oproep aan de verwarring, gesticht door de te genstrijdige uitspraken in de twee kor te gedingen van werkgevers contra de N.R.V. en de katholieke bond St.-Boni- fatius, en aan het terugtrekken van de confessionele corporaties. Ook in Engeland heerst verdeeldheid onder de bonden. Maar als een voornaam winst- unt beschouwde Bécu, dat door de oycot, hoe die ook mocht uitvallen, de aandacht der regeringen der maritieme landen weer op het euvel der goedkope vlaggen is gevestigd. Als die vlaggen bljjven bestaan, gaan we ten onder, riep hjj uit. Dan zullen de reders der maritieme landen vroeg of Iaat ook in de Panhonlib-vloot vluchten. De heer Bécu deelde verder mee dat ongeveer 16 miljoen ton aan scheeps- ruimte van de totale wereld-tonnage van 118 miljoen ton, wordt ingenomen door schepen, varend onder goedkope Vlag. Van de totale tonnage van een aan tal bestelde schepen is één kwart voor rekening van goedkope vlag-rederijen, zo zei hij. De heer Bécu voorspelde dat binnen vijftien jaar de helft van de to tale scheepstonnage in handen van goedkope-vlagreders zou zijn als de hui dige ontwikkeling zich zou voortzetten. De Panhonlib-vloot zou dan over meer dan 140 miljoen ton aan scheeps- ruimte beschikken, aldus de heer Bécu, die hieraan toevoegde dat de I.T.F. de „kastanjes uit het vuur haalt voor de reders van de traditionele maritieme landen." Van de 1800 schepen onder goedkope Vlaggen, met. in totaal 75.000 opvaren den, van wie het overgrote deel zich biet bij bonden wil aansluiten, varen er thans 200 onder I.T.F.-contracten. De heer Bécu stelde, dat een Amerikaan se reder met 200 schepen onder Libe riaanse en Panamese vlag voor zijn schepelingen C.A.O.'s met de I.T.F. wil afsluiten, maar hij maakte verder geen bijzonderheden bekend. In Rotterdam- sehav kringen is deze mededeling t„ hVi nodige scepticisme begroet. wo?dt de a°iwllmi(lué van de N-B'V- verloor» van H?roPtste invl°ed OP het aan het hers uit de confessionele kriAe n 1 de christelijke en de katholieke organisa ties. Met deze verdeelde opvattineen is kennelijk maardagmorgen bij het te werkstellen der arbeiders rekening ge houden. Diegenen, die in de loop van gisteren weigerden te werken, zouden, aldus het communiqué, op den duur iri een onmogelijke positie komen en aan represaillemaatregelen bloot staan. In Delfzijl, waar de meerderheid der ha venwerkers is georganiseerd in de N.B.V., werd de boycot van het schip Union Metropole doeltreffend doorge voerd en ook in Terneuzen en Vlissin- gen stonden de N.B.V.-leden gereed het parool op te volgen. Nu echter in Rot terdam de oproep r.iet die weerklank heeft gevonden, die in eerder gemeen schappelijk optreden kon worden ver- Wacht, meent het bestuur ook voor de andere havens van het land de actie te moeten beëindigen. In België is wel een gesloten front gevormd en do N.B.V. gebruikt het „ucces aldaar als argument om te beto gen, dat de Nederlandse havenarbeiders in nationaal en internationaal verband alleen nog maar een rol zullen kunnen spelen, als ze er in slagen gemeen schappelijk zich in één organisatie aan een te sluiten. De I.T.F.-actie heeft, al dus het slot van het bericht, een weer klank gevonden als nog nooit tevoren bij een dergelijke actie het geval is ge weest. ,,De medewerking van de haven arbeiders in de andere landen van de wereld is voor ons een aanmoediging om, bezield door dezelfde geest van in ternationale solidariteit, verder te gaan." „De andere landen van de wereld" kunnen nu nog slechts Amerika, Australië, België en Noorwegen zijn daar de rest van de wereld ofwel de boycotoproep heeft ingetrokken, ofwel van het begin af niet heeft meegedaan. De heren Omer Bécu en R. Laan, twee topfiguren in de campagne, zijn on danks het gloriërend slot van het com muniqué, ontgoochelde mensen Intussen wordt gemeld dat in de Verenigde Staten bij minstens 75 goed- kope-vlagschepen niet gewerkt kan worden omdat havenarbeiders posten hebben geplaatst. Naar het schijnt is dit de krachtigste steun, die op enige plaats aan de boycotactie wordt ge geven. De actie wordt langs de gehele kust van de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico gevoerd. In de haven van New York had het posten echter minder succes. Daar werden twee tank schepen gelost door leden van onafhan kelijke vakverenigingen. Ook elders werd in een of twee gevallen gebruik gemaakt van niet bij vakverenigingen aangesloten arbeiders. In Vancouver (Canada) werden vijf in Liberia geregistreerde schepen door de boycot getroffen. Uit Wellington wordt gemeld, dat de Nieuwzeelandse havenarbeiders hebben besloten zich bij de boycot aan te sluiten. De havenarbeiders te Hong Kong nemen klaarblijkelijk niet aan de boy cotactie deel. In de haven wordt nor maal gewerkt. De arbeiders in alle ha vens der Philippijnen steunen de boycot echter. Burgemeester Kolfschoten van Den Haag heeft gisteren namens de Jan Campertstichting de Huygens- en de Vijver berg prijs uitgereikt, resp. aan dr. Victor van Vriesland en Margo Minco. V.l.n.r. ziet men hier: dr. Victor van Vriesland, Margo Minco, mr. H. A. Af. T. Kolfschoten en mr. A. Mout, voorzitter van de Jan Campertstichting. Advertentie Na een jaar van verrassende neder lagen in de sport, heeft Rusland zijn £toTanen rnel minstens vier jaar uitge- kou"m de Olympische spelen in Mos- Deze ^FariSeren. ding is omh8ing in de Russische hou- van het I o c d door het hoofdkwartier bekend dat' v Lausanne. Met maakte wachte verzoek R-Uslarid niet het ver spelen te mogen ore"*Vangenin 1964 -de voor het indienen v^ls|ren- De termijn gisteren verstreken. Rd?e.verzoeken is gel, Detroit, Tokio en ^iljkt dat B™s" den zijn vodr de zomefc flff: Innsbruck, Lathi en Calgarvn - voor de winterspelen. Kary (Alberta) Het uitblijven van de Russisch didatuur kwam als een ver?| Zo ongeveer een jaar geleden fg door Russische sportautoriteiten te ken nen gegeven dat Moskou de Oiymp; sche spelen 1964 zou organiseren en die alles in de schaduw zouden stellen wat tot dusverre in de sP®rt vertoond was. Er werd bericht dat Moskou plan nen maakte om nieuwe stadions te bou wen, met inbegrip van s wereldsSToot- ste overdekte stadion, voor dl® Waarom de Russen nu van hun plan '"-an niet onmiddellijk worden dat Maar het ligt v0°r w! nat een serie schandalen, waarbfl som mige van de be^tp Hussische sportlia- den betrokkeenbe^aeren fn teleurstellin gen in internationale kampioenschappen hèbêlnr,bfgCedreange2«n die tot het De kanselier van het I.O.C., Otto Mayer, zei dat eventuele latere verzoe ken niet in behandeling genomen wor den. Op 25 en 26 mei 1959 wordt gestemd over de plaatsen waar de spelen van 1964 worden gehouden. Uit betrouwba re bron wordt echter vernomen dat de meeste belangstelling in het I.O.C. uit gaat naar Tokio voor de zomerspelen en Innsbruck voor de winterspelen. Willie Fernie. een voorhoedespeler van Glasgow Centics, die 12 maal voor Schotland heeft gespeeld, is verkocht aan Middlesbrough uit de tweede En gelse divisie. De transfer is 17.500 pond sterling (ongeveer 180.000 gulden). Waar voetbal al niet toe kan lei den, ondervond de spil Carboni van de Italiaanse club Fara d'Adda. Tij dens een „vriendschappelijke" wed strijd tegen Pagazanno, dat met 3-1 verloor, raakte de middenvoor van Pagazzano, Moriggi, bij een duel met Carboni zo opgewonden dat hij zijn tegenstander de neus afbeet. Het slachtoffer moest in een zie kenhuis worden opgenomen. Moriggi werd door de politie gearresteerd. Ter .oorbereiding op het a.s. schaats seizoen z(jn maandagavond tien Neder landse toprijders; W. de Graaff, E. J. Kroon, J. Koelman, A. Zee, N. Houter, J. Vogels, Chr. Meeuwisse. H. van der Grift, J. Pesman en J. van der Berg met hun leider P. Zwanenburg per trein nr het Noorse plaatsje Fager- nes vertrokken. In Noorwegen zal Kees Broekman zich bij deze groep aanslui ten. Tussen Kerst en Nieuwjaar neemt Klaas Schenk de training over. Op de Tattersalls December Blood stock Sales in Newmarket, de bekende paardenveiling, waar ook de Neder landse fokkers en trainers telkenjare heentrekken om een keus te maken uit meer dan 1200 paarden, heeft stal De Bloemert uit Wassenaar een dure jaar ling gekocht. De hengst Parnassian, een zoon van het Franse paard Pharis 11, werd na melijk gekocht voor niet minder dan 15.000 gulden. De Westduitser uit Bayreuth, die on geveer twee weken geleden in de bos sen bij Swalmen een taxi-chauffeur heeft doodgeschoten, is van plan ge weest naar Belgisch Congo te vluchten, zo heeft zjjn echtgenote in Bayreuth meegedeeld,. De vrouw is geheel be rooid uit Antwerpen in Bayreuth terug gekeerd. De man heeft een gevangenisstraf van een half jaar, die hij moest uitzit ten wegens een ernstig verkeersongeval in Zuid-Duitsland, willen ontduiken door tezamen met zijn vrouw over Brussel naar de Congo te vluchten. In de laat ste maanden heedt de man in Bayreuth uitsluitend van oplichting e.d. geleefd. (Van onze Haagse redactie) Vele schrijvers en dichters waren maandagavond naar Den Haag ge komen om bij de uitreiking van twee literatuurprijzen van de Jan Campert stichting aanwezig te zijn. Zo waren de dichters Roland Holst, Hoornik en Bloem, en de schrijvers Bordewijk en Jos Panhuysen en vele andere letter kundigen er getuigen van dat de bur gemeester va nDen Haag, mr. H. Kolf schoten, aan dr. Victor van Vriesland de Constantijn-Huygensprijs overhandig de en aan Margo Minco de Vijverberg prijs. De violist Theo Olof en de pia nist Paul Niessing luisterden de plechti ge zitting van de Jan Campertstichting, die aan de prijsuitreiking was gewijd, in de raadszaal aan de Javastraat op zeer muzikale wijze op. De commissie van advies tot toeken ning van de Constantijn-Huygensprijs was samengesteld uit de heren mr. A. Mout Bert Bakker, Pierre Dubois en G. Kamphuis. De prijs, groot 2500, werd aan Victor van Vriesland toege kend voor zijn gehele oeuvre. De Vij verbergprijs, groot 1500, werd aan mevr. Margo Minco toegekend op ad vies van een commissie bestaande uit de heren Mr. A. Mout, Pierre Dubois en G. Kamphuis, voor het boek Het Bit tere Kruid. ,,U hebt uw leven aan de letteren ge wijd", zei burgemeester Kolfschoten tot Victor van Vriesland. Uit het feit dat beide Haagse prijzen dit jaar aan in woners van Amsterdam zijn toegekend, leidde de burgemeester af dat Hage naars niet eenkennig zijn. Van het boek Het Bittere Kruid van Margo Minco zei mr. Kolfschoten o.m. dat het naar pure ontroering leidt. „Met dit debuut heeft u zich een eervolle plaats ver zekerd in de rij van Nederlandse auteurs", aldus mr. Kolfschoten. Zowel Victor v. Vriesland als Margo Minco lazen fragmenten voor uit eigen werk. Victor van Vriesland kondigde de verschijning aan van een gedichten bundel, genaamd Tegengif. Blijkens thans verschenen staatsbla den zijn maandag in werking getreden een wijziging van de land- en tuin- bouwongevallenwet, met een nadere wijziging van de ongevallenwet 1921 en een nadere wijziging van de zee-onge vallenwet 1919. Al deze wetten hebben betrekking op verhoging van het uit keringspercentage gedurende het eerste jaar na het ongeval. AMSTERDAM, 1 dec. Doet. rech ten T. O. Vreugdenhil (Ruinerwold), doet. theologie G. W. Knight, Charlotte (N.C.) U.S.A., kand. economie A. J. Stout (Amsterdam). UTRECHT, 1 dec. Doet. geschiede nis: zuster A. J. M. Alkema, Rotter dam; doet. recht: mej. L. Hollander, Utrecht; G. W. J. Bekma, Deventer; B. J. Karsdorp, Meppel; kand. tandheel kunde; G. H. Sluis, Haarlem; doet. so ciologie: A. M. v. d. Vroecke, Utrecht; semi-arts-examen: E. Laverman, Hilver sum; mej. H. C. Polderman, Dirksland; arts-examen: F. A. M. Janssens, Venlo; tandarts-examen: E. P. baronesse van Ittersum-Vos, Zeist; F. D. Padt, Amster dam; kand. soc. geografie: A. J. Post, Utrecht; R. S. Hulst, Utrecht; doet. soc. geografie: mej. M. A. v. d. Hoek, Pernis. De promotie van mej. H. C. v. d. Meer op 28 november j.l. geschiedde cum laude. In Zürich is maandag op 80-iarige leeftijd overleden professor dr. William Brunner, een van Zwitserlands meest vooraanstaande astronomen, sinds 1944 lid van de koninklijke sociëteit van as tronomen in Londen. Prof. Brunner heeft talloze populair- wetenschappeiijke verhandelingen over zjjn specialiteit het licht doen zien. PAARDENMARKT UTRECHT, 1 dec. f 9001250, werkpaarden f 800—1200, oude Aanvoer 196 stuks. Prijzen: luxe paarden paarden f 700—950, 3-jarige paarden f 700— 950, 2-jarige paarden f 600800, veulens f 300575, hitten f 600800, slachtpaarden f 1.75—2.00 per kg, jonge slachtpaarden f 2.00—2.30 per kg. VEEMARKT AMSTERDAM, 1 dec. Aan gevoerd 322 runderen: le soort f 3.003.20, 2e soort f 2.903.00, 3e soort f 2.602.85 per kg gesl. ge w. 183 varkens le soort f 2.302.36, 2e "soort f 2.252.28; zware var kens f 2.32 per kg gesl. gew.; 6 nuchtere kalveren geen notering. KAASMARKT BODEGRAVEN, 2 dec. Aanvoer 58 partijen, le kw. f 2.282.34, 2e kw. f 2.202.27, extra en zware kw. f 2.35—2.55. VEEMARKT ROTTERDAM, 2 dec. Aan voer in totaal 2746 stuks. Weektotaal 4504 stuks. Vette koeien 350. gebruiksvee 800, vette kalveren 164, graskalveren 284, nuch tere kalveren 562, varkens 21, biggen 57, paarden 54, veulens 12, schapen of lam meren 414, bokken of geiten 28. Prijzen: vette koeien le kw. f 2.953.25, 2e kw. f 2.852.95, 3e kw. f 2.502.65 per kg. Vette kalveren le kw. f 2.702.90, 2e kw. f 2.50 2.60, 3e kw. f 2.002.30 per kg. Graskal veren le kw. f 450, 2e kw. f 375, 3e kw. f 280 per stuk. Nuchtere kalveren le kw. f 70, 2e kw. f 60. 3e kw. f 45 per stuk. Biggen le kw. f 60, 2e kw. f 45, 3e kw. f 40 per stuk. Schapen le kw. f 90, 2e kw. f 70, 3e kw. f 60 per stuk. Lammeren le kw. f 95, 2e kw. f 75, 3e kw. f 60 p-er stuk. Kalf- en melkkoeien le kw. f 1200, 2e kw. f 980, 3e kw. f 850 per stuk. Vare koeien le kw. f 850, 2e kw. f 750, 3e kw. f 600 per stuk. Vaarzen le kw. f 875, 2e kw. f 800, 3e kw. f 600 per stuk. Pinken el kw. f 625, 2e kw. f 500, 3e kw. f 400 per stuk. Advertentie Henri Wintermans Tommy ^- "Pch daaj: raak je ia het Oosten aan gewoon. Natuurlek is dat nu ai heel wat jaren gele- den Maar ik word no^ altqd vroeg wakker." „Dat mag hemel' ik w ^?aï°or Bletchley goed keurend. „MlJ teeewoordi e w misselÜk van die jon ge kerels van t g j g-Warme baden komen om tien uur beneden £™te°ntbuten of nog later. Geen wonder, dat de Duitsers ons aandurven. Geen weerstandsvermogen- Den stel melkmuilen. Het le ger is niet meer wat het geweest e. Ze leggen ze te veel in de watten, dat 's hat Stoppen ze 's avonds in bed met een kruik! Bah ik word er misselijk van." Tommy schudde melancholiek zqn hoofd, en Ma joor Bletchley, hierdoor aang®17?°edl8d- vervolgde „Discipline, dat 's,wat jve Mdig hebben. Discipli ne. Hoe moeten wij de oorlog winnen zonder discipli ne? Kijk eens, mijnheer, er zijn van die kerels, die komen op de parade met een lange broek aan dat is me ten minste verteld. Dan M>eJt Je ook niet ver vachten, dat je op die manier een oorlog zult winnen Een lange broek! Mijn hemel. De heer Meadowes waagde het op te merken, dat alles wel heel anders was dan vroeger. „Het komt allemaal door die democratie, zei de majoor somber. „Je kunt alles overd'öya?' J^5a?" mijn mening overdrijven ze dat demo cr atische gedoe ook. Officieren en manschappen bij elkaar in het zelfde restaurant eten. Pfff! lk zeS u' Meado wes, de mensen vinden het zelf niet eensprettig. De troep weet dat. De troep weet het altijd. „Ik heb natuurlijk zelf geen verstand van militaire aangelegenheden De majoor viel hem in de rede met een snelle, zij delingse blik. „In de eerste wereldoorlog geweest? „O, ja." „Dacht ik al. Ik zag, dat u gediend hebt. Schou ders. In welk regiment?" Tommy deed een greep in de militaire herinnerin gen van Meadowes en noemde het regiment. „O, juist, Saloniki! "Ja'" „Ik ben in Mesopotamië geweest. Bletchley verdiepte zich in herinneringen. Tommy luisterde beleefd. Bletchley eindigde toornig: „En denkt u, dat ze me nu nodig hebben? Neen, geen sprake van. Te oud. Oudapekool! Ik zou die jongetjes van tegenwoordig nog wel kunnen leren, wat een oorlog is." „Al was het alleen maar, hoe ze het niet moe ten doen?" veronderstelde Tommy glimlachend. „Hè, wat bedoelt u?" Gevoel voor humor was klaarblijkelijk niet Ma joor Bletchley's sterkste kant. Hij gluurde achter dochtig naar zijn metgezel. Tommy haastte zich van onderwerp te veranderen. „VUeet u iets van die Mrs. Blenkensop, zo heet zij toch?" „Ja, dat klopt. Blenkensop. Ziet er niet kwaad uit. Een beetje aftands praat te veel. Aardige vrouw, maar dom. Neen, ik ken haar niet. Zij is nog maar een paar dagen op Sans Souci." Hij voeg de er aan toe: „Waarom vraagt u dat?" Tommy legde uit: „Ik kwam haar toevallig tegen daarstraks. Is zij altijd zo vroeg op?" „Ik weet er werkelijk niets van. Vrouwen houden over het algemeen niet van wandelen vóór het ontbijtGoddank," voegde hij er aan toe. „Precies," zei Tommy. En hij vervolgde: „Het ligt mij niet erg om 's morgens vroeg een conven tioneel gesprek te voeren. Ik hoop, dat ik niet on beleefd tegen het mens geweest ben, maar ik moet nu eenmaal een beetje beweging hebben vóór het ontbijt." De majoor toonde direct sympathie. „Helemaal met je eens, Meadowes, helemaal met je eens. Vrouwen zijn heel aardieop zijn tijd, maar niet vóór het ontbijt." Hij grinnikte even. „Wees voorzichtig, man, wees voorzichtig. Zij is weduwe, zie je." „O, ja?" De majoor gaf hem vrolijk een por in de ribben. „En je hoeft mij over weduwes niets te vertel len. Zij heeft twee echtgenoten begraven en als je het mij vraagt, is zij op zoek naar nummer drie. Kijk uit je ogen Meadowes, kijk uit je ogen. Denk om mijn woorden." En opgewekt stevende Majoor Bletchley naar het eind van het plein en zette er de pas in voor een. fikse wandeling naar het ontbijt in Sans Souci. Intussen was Tuppence kalmpjes verder de espla nade afgewandeld, terwijl ze tamelijk dicht langs de schuilplaats liep, waar de beide jonge mensen stonden te praten. Terwijl ze passeerde, ving ze een paar woorden op. Het meisje sprak. „Maar je moet voorzichtig zijn, Carl. De minste argwaan..." Tuppence kon nu niets meer horen. Betekenden die woorden iets? Ja, maar ze waren vatbaar voor allerlei uitleg Onopvallend keerde zij om en ging het twêetal nog eens voorbij. Weer woeien haar een paar woorden van het meisje tegemoet „Die akelige, zelfvoldane Engelsen De wenkbrauwen van Mrs. Blenkensop gingen bijna onmerkbaar iets omhoog. Niet bepaald een verstandig gesprek, dach zij. Carl von Deinim was gevlucht voor vervolging van de Nazi's en Engeland bad hem een schuilplaats en onderdak geboden. Het was zomin verstandig als dankbaar om met instemming naar zulke woorden te luisteren. Weer draaide Tuppence zich om. Maar ditmaal was het paar plotseling uit elkaar gegaan, nog voor dat zij de schuilkelder had bereikt: het meisje stak de weg over, die landinwaarts leidde, Carl von Dei nim kwam in Tuppence's richting. Hij zou haar misschien niet herkend hebben, als ze zelf niet even stilgestaan en geaarzeld had. Toen sloeg hjj haas tig zjjn hakken tegen elkaar en boog. Tuppence tjilpte meteen. „Goede morgen, man heer Von Deinim, heb ik dat goed verstaan? Wat een prachtige morgen!" „O, ja, het is mooi weer." Tuppence ratelde verder: „Ik moest er eenvou dig uit. Ik ga niet dikwijls uit vóór het ontbijt. Maar vanmorgen vooral omdat ik niet zo goed gesla pen had je slaapt meestal niet goed in een vreemd bed, vind ik. Je moet er eerst een paar dagen aan wennen, zeg ik altijd." (Wordt vervolgd) Het serie TV-spel Pension Homme les van Annie M. G. Schmidt heeft het hoge peil van de eerste uitzendingen nog niet terug. Het deel van gisteren avond, „Anders van binnen" geheten, bevatte wel aardige vondsten, maar het was niet zo aannemelijk en toch gek, als we wel eens meegemaakt hebben. Nu werd een schrijver van zeer verhe ven boeken gepersifleerd. De man sprak steeds zalvend, maande iedereen om an ders van binnen te worden, doch bleek zelf bijzonder zelfingenomen te zijn en moeilijk tegenslagen te verwerken. De mogelijkheden van dit thema kwamen er niet uit, er waren malle situaties, maar alles lag er een beetje te dik op. Ook bij de liedjes waren aardige frag menten, over het geheel waren ze ech ter niet zo geslaagd. De presentatie was niet schuldig aan deze teleurstellende indruk, de opvoering was als steeds zeer goed. Met name de chargerende Guus Oster was kostelijk als de beroem de schrijver. J.v.S. De testmatches tussen de cricketelf tallen van Australië en Engeland gaan vrijdag in Brisbane beginnen. De BBC heeft een complete groep commentato ren naar Australië gezonden, die da gelijks verslag zullen geven. Gezien het grote tijdsverschil zullen deze verslagen op niet zo gunstige momenten kunnen doorkomen. Via Home Service is er ie dere morgen om 9.10 uur een samenvat ting. Daar de wedstrijden steeds in ver schillende delen van Australië op ver schillende tijdstippen zullen worden ge speeld. kunnen de uitzendingstijden ook wisselen. Om 1 uur 's nachts zal de Home Service altijd een dagoverzicht geven. Men hoopt verder op iedere wed strijddag om kwart voor acht een ver slag te kunnen geven van het laatste kwartier. Rechtstreekse TV zal er uiter aard niet zijn, wel zal men uitvoerige filmverslagen zo snel mogelijk naar Engeland zenden. De prijzen die de stichting Onze Lich te Muziek ieder jaar toekent voor ge slaagde melodieën of goede teksten zullen dit jaar op 19 december wor den uitgereikt. De NCRV zal van deze gebeurtenis in de Singerzaal te Laren een rechtstreekse uitzending geven. Er zal dit jaar geen TV-uitzending zjjn. Myra Ward speelt de hoofdrol in het hoorspel De Branding voor Setubal van de bekende schrijver Gunther Eich dat de KRO vanavond uitzendt. Dit poëti sche spel concentreert zich op de figuur van Catharina de Ataide. die verliefd is op een dichter. De koning wenst niet dat zij hem huwt en verbant Catharina. In haar verbanning verneemt zij niet dat de dichter gestorven is en omdat de liefde in haar hart zich niet laat doden, gaat zij in een later stadium op zoek naar de geliefde. De stereotype verklaringen dat de edelman dood is, sterken haar slechts in de overtuiging dat ze hem vinden zal. Deze omzwer vingen en de ontmoetingen die Catha rina daarbij heeft, vormen de inhoud van dit spel. 20 december a.s. zal de 74-jarige we duwnaar F. E. M. Lucassen vader van vijftien kinderen de priesterwijding ontvangen. Hij doet dan zijn intreden bij de Benedictijnen in Oosterhout. De plechtigheid begint 's morgens om half negen in de St.-Paulusabdij te Ooster hout. Vier van zijn zeven dochters zijn re ligieuzen. De heer Lucassen was direc teur van een cargadoorsbedrijf in Am sterdam. Hij genoot in scheepvaartkrin gen aldaar groot aanzien. Op zijn negen enzestigste jaar ging hij naar Ooster hout. Deskundigen uit tien landen, waar onder Nederland, zullen donderdag te Wenen bijeenkomen ter bestudering van het probleem van het lozen van radio actieve afvalstoffen in zee. De bijeen komst zal tot dinsdag 9 december duren. Advertentie RUYS Vestigingen door geheet Nederland HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Ge wijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Hoorsp. 12.15 Koorzang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerork.. koor en solist. 12.37 Adventsstonde. 13.00 Nws. 13.15 Caus. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Caus. 18.00 Gram. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Tweede lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koor zang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Caus 20 00 Utrechts Stedel. Ork. en sol. 21.00 Gram. 21.10 Caus. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Klankb. 22.25 Blaas-ens. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20-24.00 Platennws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tunb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgel en zang. 18.40 Act. 18.50 Zang en gitaar. 19.00 V. d. kind. 19.10 Caus. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Weense muz. 21.00 Hoorsp. 21.50 Lichte muz. 22.20 Cellorecital. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. VATICAANSE RADIO 41.21, 21.10, 25.87 en 196 m: 22.15 Ned. uitz.: Vaticaanse wederwaardigheden. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00-17.40 V. d. kind. NTS: 20..00 Weekjourn. AVRO: 20.30 Filmprogr. 21.00 Voor het laatst Lady Barker, T.V.-spel. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 13.00 Dansmuz. 14.40 Gram. 19.45 WOENSDAG Volksdansen. 20.00 Pianorecital. 21.00 Ork. conc. 23.15 Gram. 0.06-0.36 Strijktrio. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. 16.00 Verz. progr. 16 45 Ork. conc. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Gevar. muz. 23.40 Lichte muz 0.30 Nws. en lichte muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. 13.15 Opera-aria's. 16.00 Ork. conc. 17.35 Gevar. muz. 19.20 Gevar. muz. 21.15 Ba riton en piano. 22.10 Gevar. muz. 23.15 Moderne muz. 0.10-1.00 Dansmuz. FRANKRIJK, progr III (Nat. progr.). 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Solistenconcert. 15.10 Kamermuz. 15.55 Solistenconc. 16.55 Gram. 19.01 Ame rikaanse uitz. 21.46 Gram. 23.10 Moderne muz. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12 34 Gram. 13.15 Gram. 16.02 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.10 Koorzang. 18.00 Gram 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 V. d. sold. 1930 Volksliederen. 21.10 Gram. 21.30 Ork. conc. 484 m: 12.00 Gram. 13.10 Gram. 15.15 Vrouwenkoren. 1530 Gram. 16.05 Dans muz. 17.10 Gram. 17,20 Viool en piano. 17.40 Gram. 18.30 Jazzmuz. 20.00 Hoorsp 21.45 Gram. DUITSE TELEYISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.35-18.00 Kookpraatje. 19.00-19.30 Hier und Heute. 20.00 Journ. 20.15 Weerber. 20.20 Gevar. muz. 21.20 Discussie. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 19.00 De socia listische gedachte. 1930 Tien tegen één. 20.00 Nws. 20.30 Filmprogr. 22.05 Literair progr. Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Religieus progr. 1930 Nws. 20.00 Van uitvinders en patenten. 20.30 Docu mentair progr. 21.00 T.V.-speL 2230 Nws 6000 19679 12026 1149 2124 3058 852 4U/5 992 5029 446 6216 7071 8178 9007 689 10027 571 11144 12160 HOGE PRIJZEN 8314 ƒ2000 1876 10216 ƒ1500 12285 ƒ1000 1664 400 1434 3626 9432 9887 15548 200 2036 4206 5158 5182 6565 6927 7135 7322 7389 8174 8917 9068 9522 9823 10926 12339 12859 13164 13657 14957 15475 16085 17786 17909 19397 19447 20981 21166 PRIJZEN VAN ƒ80. 13193 251 423 468 500 512 524 568 837 861 949 14096 098 198 352 475 495 566 964 973 15061 112 147 226 291 308 353 391 462 46» 486 487 573 606 878 962 969 16103 212 312 359 373 489 643 708 824 827 904 963 17090 120 217 290 291 451 534 562 603 661 792 834 918 18193 218 403 427 487 499 605 730 781 791 963 19032 100 311 324 329 361 465 494 539 567 610 756 818 20054 072 187 196 204 382 427 480 507 604 656 777 834 854 879 891 906 923 992 999 21007 026 037 159 163 177 271 346 429 434 474 493 547 613 671 747 789 892 964 273 325 418 616 656 879 900 171 321 326 339 539 551 836 999 067 082 160 219 246 318 469 794 822 944 156 174 243 289 340 556 703 732 833 068 072 146 168 189 208 211 268 360 448 549 726 732 790 284 339 646 725 781 789 807 894 940 254 318 352 493 518 809 829 220 285 386 679 757 896 935 132 246 343 349 493 503 540 577 585 728 731 787 891 996 068 227 274 376 389 397 442 472 554 598 652 707 740 752 848 537 593 690 763 908 929 960 212 296 379 394 545 726 825 827 925 NIETEN 1030 057 282 298 473 496 961 986 2008 038 307 333 480 496 766 773 8003 047 333 373 681 692 955 977 4014 055 241 259 405 447 719 722 884 918 8009 058 257 275 495 526 729 751 962 980 6002 013 120 201 486 488 829 849 996 7007 017 377 398 674 680 QS4 8042 071 423 427 699 705 843 861 9012 026 355 360 507 520 816 830 10017 044 225 228 448 494 615 616 11096 171 494 521 062 081 098 310 340 355 516 538 556 139 162 195 349 353 357 542 579 589 774 840 842 053 139 156 388 392 464 786 791 815 058 095 110 271 273 315 495 659 671 763 809 815 967 971 986 089 121 123 312 324 325 547 559 568 752 795 817 047 049 058 233 234 256 519 520 538 857 860 872 062 087 109 415 536 537 681 746 813 129 141 153 482 485 498 720 751 777 921 931 953 081 120 131 366 372 416 570 584 616 881 913 919 076 139 155 270 296 328 496 504 519 623 638 691 226 239 297 541 555 566 133 192 376 412 618 646 196 240 392 420 590 594 871 885 198 222 494 516 823 830 116 138 339 344 672 675 830 841 143 155 331 381 582 587 836 838 064 073 290 330 549 625 893 910 118 143 544 568 884 888 309 340 554 665 785 787 954 961 176 285 426 477 633 636 921 959 156 159 349 35S 565 581 734 781 315 374 587 623 248 261 272 427 470 472 660 759 762 255 275 289 444 447 473 638 688 709 887 929 949 303 308 319 556 577 600 843 928 936 154 208 229 361 375 400 695 701 716 862 875 881 164 217 254 393 422 475 651 665 701 861 864 925 086 102 113 369 375 382 664 683 767 920 948 949 147 218 265 614 635 645 903 907 961 349 396 411 678 683 698 818 820 829 336 337 351 478 490 495 729 739 814 999 170 176 178 384 401 440 603 604 614 918 392 431 476 629 633 638 676 756 958 979 12038 072 347 372 521 526 805 822 13022 025 291 308 558 560 692 742 14000 14001 012 178 188 449 562 863 898 15076 123 299 304 490 530 649 667 823 880 16003 004 120 132 497 517 667 716 908 937 17062 063 419 483 748 824 18019 024 190 243 377 379 610 613 804 805 19031 095 383 385 551 552 717 743 907 917 20028 058 342 415 689 727 926 928 21044 068 216 238 574 586 812 830 759 790 799 822 848 860 861 953 128 144 178 375 406 419 549 550 558 826 850 889 035 102 106 333 382 429 570 597 610 750 751 780 232 248 264 420 433 474 581 671 778 891 924 946 177 179 183 457 517 521 62U 627 629 834 875 893 276 313 479 504 790 800 962- 998 187 209 539 550 646 672 986 040 050 264 274 602 613 912 923 148 199 317 336 547 557 693 696 886 926 008 026 296 360 531 540 717 738 957 965 097 143 496 503 825 886 035 046 262 266 380 390 623 632 815 834 137 151 402 430 564 570 763 767 945 958 118 142 446 459 741 765 940 100 127 253 272 638 642 870 890 051 054 119 280 311 335 647 721 729 977 207 225 230 339 384 392 566 570 592 719 723 731 133 167 171 345 362 403 738 758 847 261 266 277 411 423 434 602 637 638 748 764 771 039 079 080 083 090 097 368 382 436 468 487 488 541 548 556 608 636 648 749 789 793 812 899 901 150 151 578 582 908 943 052 081 289 290 421 441 667 688 860 903 190 208 443 491 579 580 780 794 969 985 144 184 461 541 795 812 265 2SO 599 627 104 133 295 310 453 481 705 719 993 247 317 499 510 592 593 809 817 995 220 283 560 571 838 898 305 317 689 732 163 167 316 370 561 587 728 757 354 379 523 531 63S 710 827 867 297 341 624 632 913 922 165 167 179 180 1SS 193 284 332 337 353 383 060 672 685 723 751 759 794 913 932 969 997

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7