Dringend behoefte aan katholieke meisjes H.B.S. in Haarlem en omgeving Plannen voor Schalkwijk en Bloemendaal Juist nü Stille Armen I^rouueI) Nieuw postkantoor Heemstede over een half jaar gereed Grote spanning in de derde klasse van de N.H.S.B. Zeer matige prestaties van de katholieke eerste klassers kleinmeubelen MAUTHE-WEKKERS 't SILVER STOEPKE VAN DUIVENBODEN Post-duif Uitbreidingsplan Kennemerweg Het Oosten naast Kijk Uit aan de leiding in overgangsklasse In zestien auto's ritjes gemaakt Inbreker ont vlucht Uit STAD Ien STREEK SCHOUS van 1854 WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 PAGINA 5 NHC Faillissementen naar Haarlem e.o. Films: Diversen dpei tal Burgerlijke Stand Haarlem PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties Motorrijder na ongeval weggereden Jongen ernstig gewond bij valpartij met fiets Hoofdbode Meyer gaat met pensioen D.E.M.-atlete geïnviteerd Bezwarenzitting vart Gedeputeerde Staten Vrachtwagen met grind kantelt bij het lossen Bestuurder raakt gewond BLOEMENDAAL Loterij reddingsbrigade TAFELTENNIS IN KENNEMERLAND Dames van HBC komen weer tot winst RENAULT BESTELAUTO'S Renault personenauto's GARAGE DEN HOUT Bij verdwijning lijn 9 Ander plan ter ver binding woonkernen Overveen en Bloemendaal Lieven de Key-school in Haarlem Cathrijnebrug weer voor alle verkeer open Prinsenbrug opnieuw onder handen President Haarlemse rechtbank met pensioen In Hilversum Bekentenis van jeugdige joyriders Jager „Groningen" in Den Helder terug Compliment voor bemanning BADKAMER Beurs van Amsterdam Beurs van New York T Nu de nieuwe bouwpiannen van het '•-k. meisjeslyceum „Sancta Maria" in *o'n stadium van voorbereiding zijn ge komen, dat het curatorium hoopt, dat komend voorjaar de aanbesteding ge houden kan worden, dringt zich steeds Heer de vraag op, of er nu ook een goede kans van slagen is voor een ka tholieke meisjes-H.B.S. Zoals bekend, heeft het curatorium van „Sancta Ma ria" tot tweemaal een afwijzende be schikking gekregen op zijn verzoek om naast een gymnasium- en een M.M.S.- afdeling een H.B.S.-afdeling in het ly ceum onder te brengen. Een enquètte, gehouden onder de ouders van de meis jes van de laagste klassen van het ly ceum en van de hoogste klassen der la gere scholen heeft destijds uitgewezen, dat er in Haarlem en omgeving grote behoefte bestaat aan een katholieke tneisjes-H.B.S. en dat een eventuele af deling in „Sancta Maria" goed bezet Advertentie verkrijgbaar bij: De kleine zaak, met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 20049 Oyer enkele dagen is het Vf»* Sint Nicolaas. In vrijwel alle gezinnen worden de laatste voorbereidingen getroffen voor een e TrinS van het feest van geven en ontvangen. Haastig worden nog wat inkopen gedaan; de surprises worden in een hoogste graad van per fectie gebracht. Straks zal alles klaar zijn en zullen gevers en begiftigden zich gelijkelijk verheugen, want het is even heerlijk om iets te geven ais om iets te krijgen. In de geschenken krijgen gevoelens van hartelijkheid en vriendschap tastbare vorm. Dat laatste is de eigenlijke zin van het feest, zuiver bewaard in het wel eens minder doorzichtige gewaad van folk loristische en commerciële uitwendig heden. Ieder heeft een eigen, meestal vrij beperkte, kring van dierbaren die op 5 of 6 december iets van dat dierbaar zijn bemerken: ouders, kinderen, naaste verwanten en goede vrienden. Het klinkt misschien onaardig, maar het moet gezegd: er zit in de bepaald- heid van ciie nauwe kring iets stars en iets beperkts. De dynamiek van het toeval en de ruimheid van algemene mensenliefde zijn er vreemd aan. En de christelijke hoofddeugd van de naastenliefde kan er slechts langs de weg van een moeizame interpretatie bij worden gehaald. Hoe zou de zin van het hele feest niet worden verdiept en hoe zou de lichte beklemming van egoïsme en be perktheid niet met éen slag «en, wanneer de kring van de heg"- tigden werd uitgebreid met een o hieer onbekenden? En dan liefst on bekenden, die werkelijk behoefte heb ben aan iets extra's, omdat zij zien nauwelijks het noodzakelijke kunnen Veroorloven. Welnu, de gelegenheid om juist zulke mensen te bedenken staat thans in Haarlem en omgeving open. Wij hebben er in ons blad al bij herhaling 0p gewezen en zullen er in HpST? °P blijven wijzen: uw gel- is nodig om de Vergete- stille armen" armen' de zogenaamde „stille a men ,rnet Kerstmis iets ex tra s te geven-Wy hoeven u niet uit te leggen, dat met >>iets extra-s» niet „iets °vf bof1^at^ordt bedoeld, maar juist datgene wat mstoifelijk opzicht dat kleine beetje meer glans aan h t Kerstfeest verleent om het te laten uitspringen uit de eentonigheid der dagen in een toch al zo eentonig sei zoen. Gewone mensenliefde zou rijkelijk voldoende beweegreden moeten Zjjn voor onze vrijgevigheid; in de voorbe, reidinestiid voor Kerstmis mag zeker een typisch christelijke bew^fe™b®ldd daaraan diepere zin geve die meer dan voldoende vo bezit, mag zeggen: „Er wordt zoved ge vraagd ;ik heb aan dat en dat go doel al gegeven;ik heb mijnpüclut ge da*n". onze plicht tot geven beeft geen benauwde grenzen waarb °oze rechtvaardiging zoddel\„„nï gen situeren. Laat degene die m niet veel te kunnen geven dan ■weinige geven. Wie niet veel bezit schenkt, weinig gevend, niettemin Veel- Valse schaamte is hier evenmin op zijn plaats als een lichtvaardig oor deel van anderen. Ieder kent de weg waarlangs de gif ten kunnen worden overgemaakt: door storting op gironummer 143480 Van onze courant of door bezorging op onze redactie. Verantwoording ge schiedt vrijwel dagelijks in het beken de rubriekje „Stille Armen". Men ex- cusere zich niet wegens de drukte in Verband met Sint Nicolaas. Wat wij Wilden betogen is juist de aanleiding, in die drukke voorbereiding gelegen, om aan de stille armen te denken. Neem een ogenblik vrij voor het overmaken of bezorgen van uw gift. Juist nü. Ten bate van de Stille Armen werd per giro overgemaakt: Th. H. 2.50. Aan ons bureau werd bezorgd: G.W. 10; Cl. C. 10; J. v. M. 2.50. Giften kunnen met de vermelding „Stille Armen" op gironummer 143480 overgemaakt worden ten name van de Nieuwe Haarlemse Courant, of ter redactie Smedestraat 5, Haarlem bezorgd worden. zou worden. Den Haag heeft voor de uit slag der enquête echter niet willen zwichten. Inmiddels zijn er nieuwe plannen ter tafel gekomen, waarbij men zich ern stig bezonnen heeft op de grote uitbrei ding, die Haarlem nog in oost en zuid oost te wachten staat (men denke voor al aan het uitbreidingsplan „Schalk wijk") Met het oog daarop leeft thans bij het curatorium van „Sancta Maria" de gedachte, dat het wellicht beter is geen H.B.S.-afdeling onder te brengen in het bestaande lyceum, maar dat er een aparte school wordt gesticht, wel ke geheel zelfstandig onder een eigen bestuur zou moeten komen te staan. Het is daarbij van het standpunt uitgegaan, dat in de nieuwe wijk van Haarlem de belangstelling voor de H.B.S. bijzonder groot zal zijn, een standpunt, dat met het oog op de te verwachten bevolkings structuur als juist bevonden zal wor den. Daarom heeft het curatorium bij de gemeente een verzoek gedaan grond te reserveren in Schalkwijk voor de bouw van een H.B.S., die bestemd zal zijn voor jongens en voor meisjes. Een geheel zelfstandige, gemengde school dus. Men is niet bevreesd, dat daar door „Sancta Maria", het Triniteitsly- ceum en het Mendelcollege een minde re bezetting zullen krijgen. Een goed voorbeeld heeft men in dit verband aan het Mendelcollege in Haarlem-Noord, waarvan sommigen destijds meenden, dat men bij de opzet veel te optimistisch was en dat de school óf onderbezet zou raken óf dat het Triniteitslyceum een flinke aderlating zou ondergaan. Geen van beide verwachtingen is uitgekomen. Het leerlingental van het Triniteitsly ceum groeide en het Mendelcollege is inmiddels voor uitbreiding vatbaar ge worden. Op deze en andere gronden, waarvan de voornaamste is de grootscheepse uitbreiding met Schalkwiik, acht het cu ratorium van „Sancta Maria" het ver antwoord een gemengde katholieke H.B.S. in Oost te stichten. Intussen is het ook noodzakelijk ge bleken voorzieningen te treffen in of al thans voor Haarlem-Noord, waar een onderzoek heeft uitgewezen, dat een ka tholieke H.B.S. voor meisjes reden tot bestaan heeft. Nu er in Noord geen grond meer beschikbaar is, tenzij men bestaande plannen rigoureus wijzigt, is het niet onwaarschijnlijk, dat men voor het rayon Haarlem-Noord een plaats zoekt buiten de gemeentegrens. Uiter aard dacht men het eerst aan Bloe mendaal, waar het behoefte-element een krachtig woordje meespreekt. De plan nen in Bloemendaal schijnen daar een redelijke kans van slagen te krijgen. Een oplossing van het probleem zou hierin kunnen bestaan, dat de St.-Adel- bertusschool van de Drievuldigheidspa- rochie te zijner tijd bestemd wordt voor een katholieke meisjes-H.B.S. Inderdaad is men reeds begonnen de school zoge naamd te laten „uitsterven", zodat eventuele plannen binnen enkele jaren verwezenlijkt zouden kunnen worden. De Arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 2 december 1958 in staat van faillissement verklaard: E. Werkman, kassier en commission- nair, wonende te Heemstede. Rechter commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Cu rator: mr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem. P. J. Zomer, installateur, wonende te Zaandam. Rechter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam. Advertentie Voor Ged. Oude Gracht 108-110 Haarlem - Telefoon 17165 PALACE: Liane, het meisje uit het oer woud, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: De Mau-Mau slaat toe, 18 daar; 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO: De zwarte baretten, 14 Jaar; 2, 4.15, ttVJ915 uur. «JXqh: verdacht van18 J.; 2, 7, 9.15 u ur. iïl®RVA; The high and the mighty, 14 remrt,®-15 uur. uur NDT: Fanfare, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 'UU]pev°lverhelden, a. L; 2.30, 7, STUDIO- r-.j 9.15 uur. md te zwijgen, a. 1.; 2.15, 7, Schouwburg00 8aeu^rag d«emb« r mens Hunter. Regie: j0an Rem- Woensdag 3 december Frans Halsmuseum, a uur- a t moderne architectuur, lezing' vu Donderdag 4 december Gemeentehuis, Hoofddorp, o Vergadering raad gemeente*' Hommer- meer. BEVALLEN van een ZOON; m. g. Th. Wubbe-Smolenaars; J Hartgers- Peters; I. Reiigw"f-van L^en; W. M. Oodam-Jansen; N. Hagens-Wielhouwer; W. M. C. Jonk-Kenter. BEVALLEN va., een DOCHTER: p. V. Kok-op 't Veld" M. C. Wildschut-de Zwager; M. W. Overgaauw-van der Krogt; C. J. de Zeeuw-Nessen, J. Sim- pelaar-Suurmond A. A. W. ni; H.-G. van der Wielen-van der Heij den; A. Aarts-Zwertbroek. ONDERTROUWD: J. Baan en E. van Steeden; A. N. Gort en H. J- Covers GEHUWD: K. H. Hopman en E. Hoefr- mer; J. N. Angenent en L. B. Otsen, J. W. Minderhout en M. Krook. OVERLEDEN: E. Kleljssen 30 jr. Gasthuisvest; J. Ch. Bolderdijk, 72 jr. Veenbergplein; R. J. Klei, 5 jr. van Moerkerkenstraat; G. H. van Asperen, 70 jr. Gasthuisvest; F S. W. Verschuur 52 jr. Mrt. van Heemskerkstr.J. H. Anslfjn, 60 jr. Wilgenstraat; B. van den Heuvel-van Hoorn, 38 jr. Spaarne; C. Plaatzer, 66 jr. Buitenrustlaan. Advertentie Koninginneweg 6, by Raambrug Zolang postpakketten maar vol doende gefrankeerd en voorzien van een adres en een afzender zijn, on dervindt men van de posterijen geen last. Maar in sommige gevallen kan de politie er tussen komen: zoals vannacht. In Haarlem kwam een postpakket aan, dat bleek een oude schoenendoos te zijn. Niets vreemds op zich, maar de inhoud deed de politie een proces-verbaal opmaken. Een duif had in de doos de lange reis gemaakt van Rijen in Noord- Brabant naar Haarlem om te worden bezorgd bij een Heemstedenaar. Voor de posterijen was aan de eisen vol daan, maar de politie kent nog andere wetten. Het is volgens artikel 455 van het Wetboek van Strafrecht verboden dieren nodeloos op kwellende wijze te vervoeren en volgens lid 5 van hetzelfde artikel dieren te vervoeren zonder hun het nodige levensonder houd te verschaffen of te doen ver schaffen. En daaraan nu had de ver- -ender niet gedacht. Dinsdagmiddag omstreeks half zes is een 88-jarige Haarlemmer, die te voet de Grote Markt overstak, op de zuidelijke rijbaan aangereden door een motor, die in de richting van de Jans straat reed. De voetganger kwam te vallen en liep enkele schaafwonden aan het gezicht op. De motorrijder is zonder zijn identiteit bekend te maken wegge reden. De politie verzoekt getuigen zich te melden. In het Van der Aartsportpark in Haariem-noord is gisteren omstreeks twaalf uur een Overveense jongen met zijn fiets komen te vallen. De jongen had zijn gymschoenen over zijn stuur gehangen. Plotseling raakte een van de schoenen tussen de spaken van zijn voorwiel. Met een hersenschudding, een gebroken linkeronderarm en schaaf wonden aan zijn neus is het slachtoffer naar het ziekenhuis St.-Joannes de Deo overgebracht. Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben de heer J. van Sons- beek benoemd tot opvolger van hoofd bode J. M. F. Meyer van het stadhuis. De benoeming zal Ingaan op een nog nader te bepalen datum. De heer Meyer heeft verleden jaar reeds de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt, maar is op verzoek van B. en W. nog aangeble ven tot in zijn opvolging zou zijn voor zien. De heer Van Sonsbeek is bedrijfslei der van de Eerste Coöp. Associatie voor Uitvaartbezorging. Hij is 57 jaar oud. De jeugdige, talentvolle D.E.M.-at lete, Corrie van Wijk uit Beverwijk, heeft van de K.N.A.U. de vererende uitnodiging ontvangen om het aan staande weekeinde een bijeenkomst mee te maken voor Nederlandse topatleten. De Duitse werpspecialist Werner komt naar Den Haag om zijn kennis uit te dragen op de topatleten en clubtrainers. De bezwaren van de omwonenden en de grondgebruikers tegen het uitbrei dingsplan Kennemerweg in Bloemen daal zullen woensdag 10 december om half tien door Ged. Staten van Noord- Holland behandeld worden. De omwo nenden en andere bezwaarden kunnen daar hun standpunten uiteenzetten. Na mens het gemeentebestuur van Bloe mendaal zal ter zitting optreden mr. L. C. Kolff, ambtenaar ter secretarie. Het uitbreidingsplan Kennemer weg werd 20 februari van dit jaar door de gemeenteraad van Bloemen daal vastgesteld. Volgens het plan zou het gebied tussen de Kennemer weg en de spoorbaan, grenzend dus aan Haarlem Noord, worden volge bouwd. Er zouden een paar honderd huizen komenwoningwethuizen, maar ook middenstandswoningen, waarvoor het Mijnwerkersfonds, dat ook in Aerdenhout bouwt, een claim heeft. De middenstandswoningen bij de Kennemerweg zouden iets goedko per moeten worden. Tegen het plan zijn niet alleen bezwa ren ingebracht door omwonenden, die hun fraaie uitzicht bij de verwerkelij king van het plan zouden moeten der ven, maar ook door volkstuinders, wier vrijetijdsbesteding door het plan be dreigd wordt, en door enkele landbou wers. Op het gemeentelijk opslagterrein aan de Spaarndamseweg te Haarlem is dins dagmiddag een vrachtauto omgeslagen. De wagen was beladen met grind en de 49-jarige chauffeur J. Z. manoeuvreerde zijn voertuig zo, dat hij zijn vracht kon storten op een hoop grind die reeds eerder daar was gestort. Plotseling ech ter begon de wagen te wankelen, helde over en sloeg om. De bestuurder, die zijn manoeuvre zag mislukken aarzelde niet om te trachten zich in veiligheid te stellen. Hij sprong uit de cabine en wist de wagen te ont wijken. Maar ongelukkigerwijs viel hfl over een paar oprjjplaten. Hij kreeg een bloedende hoofdwonde en klaagde over pijn in zjjn borst en zijn rug. Per zie kenauto is hij naar het Marine Hospi taal in Overveen vervoerd. In het midden van de volgde week hoopt men de vlag te hijsen op het in aanbouw zijnde postkantoor aan de Binnenweg in Heemstede, ten teken, dat het hoogste punt van de bouw acht meter boven de grond bereikt is. Het postkantoor komt, zoals bekend, tussen de huizen Binnenweg 158 en 162. De bouw, waarmede Wennink's Beton- maatschappij N.V. uit Leiden in juli van dit jaar begonnen is, vordert ge stadig en volgens plan. Het postkantoor zal met drie kunst werken gesierd worden. De Amster damse architect Dick Greiner van het bouwwerk heeft machtiging gekregen drie opdrachten aan kunstenaars te verstrekken. Carel Kneulman uit Am sterdam zal een bronzen beeld maken, dat tegen de voorgevel geplaatst zal worden. Het beeld zal twee en een hal ve meter hoog en ongeveer anderhal ve meter breed worden. In het inte rieur komen twee wandschilderingen van de Amsterdamse kunstschilder Jan Meyer, en diens echtgenote, mevrouw Mechtilt Meyer, zal een glasmozaïek maken, dat boven het ingangsportaal een plaats zal krijgen. De muurvlakken in de publieke zaal van het postkantoor, In aanwezigheid van een drietal be stuursleden van de Bloemendaalse Red dingsbrigade werd maandagavond in het politiebureau te Overveen ten over staan van de inspecteur van politie de heer J. L. de Rave de trekking gehou den van de loterij van deze brigade. Sedert de zomer zjjn twee duizend lo ten verkocht. De netto-opbrengst hier van zal, vermeerderd met de inkomsten van collectes en donaties, worden ge bruikt voor de aanschaf van een ruim duizend gulden kostende buitenboord motor voor een der reddingsvletten. De leden van de reddingsbrigade zullen dan hun reddingswerk in de komende zo mer aan het Bloemendaalse strand nog sneller kunnen verrichten dan reeds het geval was. Overigens zal om geld voor nog meer reddingsmateriaal te verkrij gen binnenkort een donateursactie wor den gehouden. Omdat het hier een doel betrof dat in het belang is van de veiligheid van veel mensen moest de opbrengst van de loterij zo groot mogelijk worden. Er waren slechts vier prijzen waar over men inlichtingen kan krijgen bij de secretaris der brigade, de heer B. J. Iking, Jul. v. Stolberglaan 17, Aerden hout. In de competitie van de Noordholland- sche Schaakbond worden grote vorderin gen gemaakt en de spanning in enkele afdalingen heeft een ongekende hoogte bereikt. In de derde klasse D bijvoor beeld ontlopen de clubs elkaar kennelijk zo weinig, dat de verliezers van de eerste ronde op weg zijn de balans in de tweede ronde in evenwicht te brengen. In de overgangsklasse heeft Het Oosten zich naast Kijk Uit aan de leiding ge plaatst. De r.-k. schaakclub H.W.P. zag ditmaal alleen het tweede team binnen het strijdperk komen. Wederom met succes. Het Oosten is er in geslaagd de afge broken partijen tegen het Beverwijker Pat Mat in evenwicht te houden. De einduitslag kwam daardoor op 5%4% ten gunste van de Haarlemmers. In de lagere regionen zijn Heemstede en Zaan dam II nog niet tot een beslissing geko men. De stand luidt 4%4%. Volgens Heemstede-kringen ligt een gelijk spel in het verschiet. De stand luidt hier nu: De prestaties van de katholieke eer ste klasser in de tafeltennis-competitie waren verre van groots. HBC 2 ging roemloos ten onder tegen Togido 3 met 6-4. Van den Dries boekte twee punten, maar moest m Voogt, die dit jaar in zeer goede vorm is, zijn meerdere er kennen. Smit boekte eveneens twee punten, maar de derde man bleef ge heel zonder winst, zodat het bjj vier tegenpunten bleef. Winfried had niets in te brengen te gen TOG en kreeg een smadelijke ne derlaag te slikken met 10-0. GTTC 2 trok onvolledig naar Hotac en verloor met het kleinst mogelijke verschil. Sle per en Hamers boekten beide overwin ningen, maar omdat men het dubbel aan de Hoogovenmensen moest laten werd ondanks dit flink verzet met 6-4 verloren. HBC 3 was het enige team, dat winst vermocht te noteren. Johez werd vrij gemakkelijk met 7-3 geklopt. Vester boekte twee tegenpunten en ook het dubbel was voor de gasten. Togido 2 behaalde een forse 8-2 overwinning op TOG 2, waardoor Togido 2 en Hotac thans nog de enige ongeslagen teams zijn. In de tweede klasse week Rapidity 2 niet af van de rechte weg en versloeg Prowano 2 met 6-4. Oranje Zwart 2 was kansloos tegen Togido 4 en verloor met 9-1. TYBB 3 kwam juist iets aan adem te kort en verloor met 6-4 van Te Zaan- nen. Ook TYBB 2 smaakte nog niet het zoet der overwinning. VTC, wel een van de sterkste ploegen in deze klasse, verpletterde de reserves met 9-1 Oranje Zwart ging ook al met flinke cijfers ten onder. Prowano was met 9-1 stukken sterker. Rapidity 3 beleefde weinig ge noegen van gast Togido 5 en verloor met 8-2. GTTC 3 en HBC 4 zorgden voor de enige winst en speelden tegen el kaar gelijk. Jn de dames tweede klasse blijven LTien Rapidity het uitstekend doen. ivfv, msteeüse meisjes versloegen jonez met 6-4 en namen daarmee een zeer moeilijke hindernis. Rapidity kreeg het van TYBB lang niet cadeau maar nam toch met 7-3 de winst mee naar Beverwijk. Oranje Zwart bracht de eer ste winst binnen door van Togido te winnen. Rapidity 2 echter verloor ook zijn tweede wedstrijd. DHC was met 7-3 sterker. In de eerste klasse gaat Winfried van Hotac verliezen en HBC 3 van GTTC 2. HBC 2 moet kunnen winnen van TOG 2. Bij de tweede klassers heeft GTTC 3 een kansje tegen CSV en wordt Rapidity 2 - GTTC een span nende noordelijke r.-k. derby. TYBB 3 en Oranje Zwart 2 zullen elkaar in Haarlem weinig toegeven. Or. Zwart krijgt het moeilijk tegen Togido 5 en GTTC 3 verliest van Prowano. HBC 4 is met kansloos tegen DSB. Dat Ra pidity 3 de eerste winst zal boeken tegen VTC lijkt niet waarschijnlijk. Bij de da™®s de Srote wedstrijd Rapidi ty - HBC met een verre van zekere uitslag. Oranje Zwart kan tegen DHC vojr de tweede zege zorgen, maar TYBB zal nog wat op winst moeten wachten. We achten de geel-zwarte meisjes niet in staat van Johez te winnen. Rapidity 2 kan wellicht op Togido de eerste overwinning verove ren. Uitslagen. HEREN. Ie kl.: TOG 2-To- gido 2 2-8, Togido 3-HBC 2 6-4 Win- fried-TOG 0-10, HBC 3-Johez 7-3, Hotac- GTTC 2 6-4, 2e kl. A: Prowano 2-Rapi- dity 2 4-6, VGZ-CSV 7-3, Oranje Zwart 2-Togido 4 1-9, teZaanen-TYBB 3 6-4 2e kl. B: GTTC 3-HBC 4 5-5, Rapidity 3- Togido 5 2-8, TYBB 2-VTC 1-9; Oranje Zwart-Prowano 1-9, 3e kl. A: Geel Wit 2-HBC 5 7-3, Togido 7-DHC 4 2-8 Heemskerk-Rapidity 4 3.7, csv 2-Dokó 9-1, TYBB 4-teZaanen 2 5-5 3e kl B' TOG 4-Togido 9 5-5, VTC 3-Winfriéd 2 8-2, Hotac 3-Velsen 2 9-1, GTTC 5-Johez 3 7-3, RKTVU-DHC 2 7-3, 3e kl. C: 1To gido 8-Rapidity 5 6-4, Prowano 3-TOG 3 2-8, Heemskerk 2-Oranje Zwart 3 7-3 DHC 3-GTTC 7 9-1, 3e kl. D: Togido 6- Velsen 3-7, Hotac 2-Spinneweb 9-1 Jo hez 2-VTC 2 5-5, Geel Wit-GTTC 6 'lO-O 4e kl. A: Bloemendaal-DSB 4 7-3, TOG 6-Columbia 2 7-3, Johez 4-Shot 2 5-5 Rijtelbi-Togido 11 10-0, 4e kl. B- VTC 4- VTC 6 7-3, CTTC 2-CSV 3 6-4 CSV 5- DSB 2 4-6, Oranje Zwart 4-Prowano 4 6-4, Hotac 5-Heemskerk 3 1-9, 4e kl C' Corodex-Ready 2 9-1, Shot-TOG 5 8-2 DSB 3-Bloemendaal 2 9-1, teZaanen 3- Kriemhilde 3-7, 4e kl. D:Rapidity 6-VTC 5 9-1, CSV 6-CTTC 3 1-9, Doko 2-Hotac 4 9-1, VGZ 2-Heemskerk 4 10-0, 4e kl. E: DSB 5-HBC 6 5-5, TZB-Togido 10 8-2, Spinneweb 2-Shot 3 5-5, Ready-Riitelbi 2 10-0. DAMES. 2e kl.: Rapidity 2-DHC 3-7, HBC-Johez 6-4, TYBB-Rapidity 3-7 Oranje Zwart-Togido 7-3, 2e kl. A: DHC 2-Johez 2 4-6, Spinneweb-VTC 2 9-1, Ready-Oranje Zwart 2 6-4, TOG-Win- fried 7-3, 3e kl. B: RKTVU-VTC 4-6, GTTC-HBC 2 3-7, CSV-DSB 3-7, 4e kl. A: Oranje Zwart 3-VGZ 2 0-10, Ready 2-Togido 2 2-8, VTC 3-Prowano 4-6, Win fried 2-CTTC 2 0-10, 4e kl. B: Bloemen- daal-Rijtelbi 9-1, Columbia-DSB 2 7-3, Geel Wit-Shot 9-1, Shot 2-Kriemhilde 6-4, te Zaanen 2-TOG 2 1-9. Kijk Uit en Het Oosten 4 punten, Pat Mat 2 pnt., Heemstede en Zaandam II 0 pnt. afgebr. wedstrijd, Rolland 0 punten. De komende week brengt Het Oosten een bezoek aan Rolland met een zekere overwinning. Kijk Uit zien wij nog niet in Zaandam winnen van de Zaanse reserves. In Beverwijk tenslotte zal Pat Mat zich wel tegen Heemstede weten te handhaven. In 2A miste Caïssa de aansluiting met de leiders door tegen K.T.V. gelijk te spelen. Leiders zijn hier Wieringermeer en Edam met beide twee gewonnen wedstrijden. In 2B werden de volgende resultaten bereikt: Zaandam 3Purmer- end 55, SaendePurmerend 64, Zaandam 3—Zaanstreek-noord 4%5%. De stand luidt: Saende en Zaanstreek noord 4 punten, Pat Mat .III 2 punten, Purmerend en Zaandam 3 1 pnt. en Wee- nink 2 0 punten. De ontmoeting Zaandam 4K.S.C. voor de C-afdeling werd uitgesteld tot 14 januari. In afdeling D ontdeed Aals meer zich van een lastige concurrent. Hoofddorp ging met 5(4—3% ten onder en zal vermoedelijk geen kans meer krij gen dit verlies goed te maken. Het Hille- gomse De Uil boekte de 2de overwin ning, waarvan Heemstede 2 met 64 het slachtoffer werd. Stand: Aalsmeer en De Uil 4 punten, Hoofddorp en Zand- voort 2 pnt., Heemstede 2 en Kijk Uit 3 0 punten. Ook de derde klasse teams speelden een flink aantal wedstrijden. De resulta ten in afdeling A waren: Caïssa 2 V.V.V. 3 64, AartswoudM.S.C. 2 7(4—2(4. Caïssa 2 heeft met twee gewon nen partijen de leiding. M.S.C. 2 is hek- kesluiter. De grootste spanning heerst ongetwijfeld in 3D, waar de winnende clubs van de eerste ronde weinig gun stige vooruitzichten hebben in hun tweede ontmoeting. De Torens, dat de eerste ontmoeting met 91 van Heem stede 3 won, staat nu 2(42(4 tegen V.H.S. 5 met verlies in het vooruitzicht. Halfweg 2 won de eerste wedstrijd met 64, maar staat nu met 53 achter te gen Heemstede 3! Tenslotte liet Bloe mendaal 3 de klinkende 8(41(4 over winning op V.H.S. 5 volgen door een voorlopige 4(4—3(4' achterstand tegen Zandvoort 2. H.W.P. 2 speelde in 3C tegen Het Oosten 3. Een voortreffelijk optreden leverde voorlopig een 44 ge lijk spel op. Maar de twee afgebroken partijen zullen stellig de volle winst bij de H.W.P.'ers brengen. In dezelfde groep ging Kijk Uit 4 kansloos met 37 tegen Bloemendaal 2 ten onder. Door het uit vallen van V.H.S. 6 is in deze afdeling alsnog Aalsmeer 2 toegevoegd. Dat houdt in dat de teams weer degradatiespoken zien opdoemen. De stand luidt nu: H.W.P. 2 2 (uit 1) een afgebroken wedstrijd, Oppositie 2 2 punten, Bloe mendaal 2 2 (uit 2), Het Oosten 3 0 pun ten afgebroken wedstrijd, Kijk Uit 4 0 punten. Aalsmeer 2 heeft nog niet ge speeld. In de vierde klasse kwam in afdeling A D.O.S. alleen aan de leiding als gevolg van de volgende resultaten: D.O.S. Wieringermeer 2 55, K.T.V. 3Caïssa 3 37, A.E.V.Schaakmat 3 46, Caïssa 3 D.O.S. 3(445(4. In 4D maakt het Oude Slot uit Heemstede de andere verenigin gen duidelijk dat het niet van plan is lang in de vierde klasse te blijven. Ver moedelijk zal Zandvoort 3, dat met 9(4(4 ten onder ging, er zelfs geen be zwaar tegen maken. In de tweede klasse B K.N.S.B. werd nog de wedstrijd AmersfoortZaandam gespeeld. Het resultaat was een stevige 37 zege voor de gasten. Advertentie 300 tot 1500 kg. Goedkoop in aanschaf: zuinig in gebruik. ModeJ 1959. De „VIER" vanaf 4490.—. Zuiniger dan 1 op 17. DeDAUPHINE vanaf f 5745.—1 op 17. Op alle RENAULTwagens 6 mnd. fa brieksgarantie incl. arb.loon. Telefoon 18138 en 15056. die beschilderd worden, zijn ongeveer twaalf en een halve meter breed en vier meter hoog. De architect heeft de kunstenaars alle vrijheid gelaten wat uitvoering en voorstelling betreft. Het postkantoor zal vermoedelijk over een half jaar gereed zijn en in gebruik genomen kunnen worden. Het krijgt slechts één verdieping. Van de straat af gezien is de breedte ongeveer vierentwintig meter. Het gebouw heeft naar binnen een soort zijvleugel. De diepte zal ongeveer zevenentwintig me ter bedragen. De N.Z.H. streeft ernaar lijn 9, de noord-zuid verbinding door de gemeente Bloemendaal, per 1 januari op te hef fen. Het plan moet nog door verschil lende instanties worden goedgekeurd en het is nog niet geheel zeker dat die goedkeuringen voor de streefdatum bin nen zijn. Lijn 9 is, zoals bekend, onren dabei gebleken. Er bestond onvoldoende belangstelling voor. Overwogen wordt er voor de zomermaanden een tijdelijke Ijjn van te maken. Op verzoek van het Bloemendaalse gemeentebestuur zal de N.Z.H. trachten te voorzien in het gemis van een ver binding tussen de woonkernen Over veen en Bloemendaal na het vervallen van lijn 9. De plannen daarvoor ver keren nog in een voorbereidend sta dium. Overwogen wordt lijn 8 een iets andere route te geven, waardoor die bus dichter bij een der haltes van lijn 4 zou komen. Er wordt aldus naar ge streefd de verschillende wijken zo min mogelijk te duperen. Lijn 9 is nooit populair geworden, om dat de N.Z.H. er een vrij ingewikkeld „sectorenstelsel" voor had bedacht in verband met de verschillende tarieven, die er geheven werden. Zo was er een „sector", waarin een knipkaart niet eens geldig was. Lijn 9 onderhield een half- uurdienst en bleef binnen een agglome. ratie. Desondanks waren er bijvoor beeld lang niet in iedere sector over stapjes te verkrijgen op lijn 8. B. en W. van Haarlem hebben de sug gestie goedgekeurd van het hoofd van de school voor Individueel Nijverheids onderwijs in Haarlem, de heer W. J. M. van Doorn, om de school te noemen naar de Haarlemse bouwheer Lieven de Key. Lieven de Key was stadsbouw meester in Haarlem in het begin van de zeventiende eeuw. In die tijd werd de architect nog vooral gezien als een ambachtsman. Van Lieven de Key is bekend, dat hij in 1616 bij de burge- meesteren van Haarlem kwam om zijn drie projecten voor de uitbreiding van het stadhuis met de vleugel in de Zijl straat, toe te lichten. De notulen van dat jaar vermelden, dat Lieven de Key binnengelaten werd door de burgemees ters, maar staande zijn projecten moest toelichten. Het hoofd van de school voor indivi dueel nijverheidsonderwijs wilde zijn school naar deze grote Haarlemse am bachtsman noemen, omdat de school op leidt voor het ambacht. Bovendien zag hu in deze naam een merkwaardig sym bool, want ook deze school heeft een nieuw gebouw nodig en men heeft am- per een stoel om op te zitten. B. en w. vonden het een aardig idee om op deze wuze de vroegere Haarlemse „di recteur van Openbare Werken" te eren. Sedert gistermiddag is de Cathriine- bnig over het Spaarne nabij de Kou- denhorn te Haarlem weer voor alle verkeer opengesteld. Vanaf 20 oktober aan Tot X geweest met reparaties aan het mechanisme. Overigens heeft het werk langer geduurd dan men ver- ^semheid is niet uit gesloten, dat de brug over enige tijd opnieuw wordt afgesloten, omdlt de motor nagezien moet worden. Het drukke verkeer en het ontbre ken van een tweede brug in de nabij heid zijn er oorzaak van geweest dat men niet eerder met de reparaties is kun nen beginnen, ofschoon het mechanisme noodzakelijk diende te worden hers(°ld. Na het gereedkomen van de Prinsen- brug kon het verkeer worden omgelegd, zodat de Cathrijnebrug kon worden af gesloten. Aan de Prinsenbrug wordt binnen kort opnieuw met enkele werkzaamhe den begonnen, omdat een van de bas culegedeelten nog niet in orde is. Men heeft daarmee echter gewacht tot de Cathrijnebrug gereed was, omdat men niet het risico wilde lopen dat de bascule tijdens de proefnemingen de fect zou raken en open zou blijven. Met ingang van 1 februari 1959 zal de president van de Haarlemse recht bank mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken de rechterlijke mr ?ht met pensioen verlaten. Hij was sinds 20 augustus 1947 president van de rechtbank te Haarlem. Mr. Armand Marie baron van Tuyll van Serooskerken werd op 1 januari 1889 in Voorburg geboren. In 1917 deed hij doctoraal examen in het Ne derlandse recht aan de Gemeente Uni versiteit te Amsterdam. Op 25 juni 1923 werd hij bij K.B. benoemd tot rechter- plaatsvervanger in de rechtbank te Amsterdam, waar hij 13 juni 1928 tot rechter werd benoemd. Op 6 mei 1940 volgde zijn benoeming tot president van de rechtbank in Alkmaar, uit welke functie hij op zjjn verzoek eervol werd ontslagen op 25 jan. 1947. Dit ontslag hield verband met zijn benoeming tot hoofd van de Nederlandse vertegenwoor diging bij het Internationale Tribunaal ter berechting van oorlogsmisdadigers te Neurenberg. Nadat zijn werkzaamhe den aldaar beëindigd waren, volgde op 20 augustus 1947 zijn benoeming tot president van de rechtbank te Haarlem. Terzelfdertijd trad hij sedert 12 juni 1945 op als procureur-fiscaal bij de Bij zondere Raad van Cassatie, welke func tie hij bleef bekleder, tot op 1 januari 1952 de bijzondere rechtspleging werd geliquideerd. Mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken, die zich ver dienstelijk heeft gemaakt in de verzets beweging, is Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Twee jeugdige joyriders, de 17-jarige J. P. en de 17-jairge M. den U„ die, zo als wij in een deel van onze vorige op lage berichtten, door de politie van Hilversum zijn ingesloten, hebben thans bekend. Sinds juli van dit jaar hebben zij geregeld, voor al in de weekeindes auto's weggenomen, waarmee zij ritjes in de omtrek maak ten. In totaal zijn zestien autobezitters het slachtoffer geworden van hun prak tijken. Wanneer de politie een door hen weggenomen auto terugvond, stond de wagen afgesloten ergens op een eenza me plaats. Dit gaf nogal moeilijkhe den, want in sommige gevallen moes ten de auto's opengebroken worden. De jongens waren in het bezit van een groot aantal autosleuteltjes, afkomstig van de zestien auto's. Zij zullen voor de officier van justitie worden geleid. (Van onze correspondent) Vanmiddag om ongeveer 1 uur is Hr. Ms. jager „Groningen", onder comman do van de kapt.-ltz. J. B. M. J. Maas, na een verblijf van anderhalf jaar in het Verre Oosten en Nieuw-Guinea in Den Helder binnengelopen. Het schip is 21 oktober uit Biak vertrokken en via Singapore, Colombo, Djibouti en Napels thuisgevaren. Vanmorgen om acht uur liet de „Groningen" op de rede van Den Helder het anker vallen. Om half tien ging de commandant Zeemacht Nederland, de vice-admiraal G. B. For- tuyn, aan boord om de bemanning te verwelkomen. Tijdens een „alle hens voor de boeg" sprak de admiraal zijn grote tevredenheid uit over het gedrag van de bemanning en het werk dat zij tijdens hun zware dienst in de tropen heeft verzet. De Larense inbreker R. ter W„ die vorig jaar werd gearresteerd wegens diefstallen in de Betuwe en in de pro vincie Zuid-Holland, heeft sedert heden morgen ook de reputatie van uitbreker aan zijn ..carrière" toegevoegd. Hij is er namelijk in geslaagd te ontvluchten uit de strafgevangenis van Dordrecht. Ter W. staat bü politie en onderwereld bekend als een zeer handige jongen. De buit. die hij vorig jaar binnenhaalde en die hem uiteindelijk noodlottig werd, bestond voornamelijk uit geldsbedra gen. NIJVERHEID EN HANDEL Voor het departement Haarlem van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel houdt dinsdag 9 december de heer JatJ; Fahrenfort in café-restaurant Brink maan aan de Grote Markt een lezing over het onderwerp „Enige aspecten van ons welvaartspeil". De causerie be gint om ongeveer één uur. ECONOMISCH ONDERWIJS —In de aula van het Lourens Costerlyceum aan de Zijlvest te Haarlem houdt wijdag 19 december de heer Th. Rebholz voor de Academie voor Voortgezet Econo misch Onderwijs 'n causerie over „Het Bankwezen in internationaal verband". De bijeenkomst begint om kwart over acht VOLKSBANK In de maand novem ber werd bij de Centrale Volksbank in gelegd 12.476,37. Terugbetaald werd 10.969. TREKKINGSLIJSTEN In het ge bouw Sint-Bavo te Haarlem liggen de trekkingslijsten ter inzage van de elfde nationale loterij van Herwonnen Levens kracht. Inzage kan men ook krijgen bi) de leden van de parochiële comité's. Advertentie Ook in Uw kan een WERKBANK staan Zie advertentie vorig opening Slot 3/12 (Niet officiële 4% Ned. 1958 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3(4 Ned. 1956 3(4 Ned. 1948 3(4 Ned. 1950 3(4 Ned. 1954 3(4 Ned. 1955 H BJJ.G. Won.bouwl. 6 Ned. Hande) Mij Cert. Amsterdam Rubber H.VA S enemb ab-Mij AJC.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij. Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Billiton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn KXJVL. Kon. Ned Stoomb. Mij. K.PJM. Ned. Stoomv MÜ- v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 Rotterdam '57 koersen) 98« 98(4 92(4 90r. 91(4 85 84H 87(4 RQ Oa 109H 180 67 67(4 126(4 126(4 120 119(4 232 231(4 131.20 131 265 332 335 403(4 402(4 447(4 446 183 187.90 186.80 151 151(4 104 150(4 152 130(4 132 112 100 87 95(4 104(4 1/12 2/12 Anaconda Copper 59% 58%e Bethlehem Stee) 49(4 48% Chrysler Corp. 51(4 50% General Electric 70% 69% Genera] Motors 48% 48% Kennecott Copper 97% 96 KLil 27(4 27(4 Montgomery Ward 41% 41% Radio Corp. 43% 44% Republic Steel 69% 68% Royal Dutch 50% 49»/» Shell Union Oil 81(4 80e Southern Pacific 60(4 60(4 Southern Railway 51(4 51 Stand Oil Ny 58»/, 57% Tidewater 23% 22% U.S. Steel 86% 85(4 Stemming i eedruKt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5