Donner wint met Barendregts hulp c Tafeltennisploeg niet opgewassen tegen Engeland RCH via zege op Helmondia in hogere regionen Neemt HBC revanche op Zandvoortmeeuwen WE ZIJN TE LAAT Sc holt es kans gestegen dank zij Van Oosterhout tyouud) ZATERDAG-PUZZLE Van Donk maakt ook tegen Van de Berg veel indruk Om nationaal schaakkampioenschap J ZATERDAG 13 DECEMBER 1958 PAGINA 4 door J. H. DONNER Skikampioenschappen op drie fronten Richardson Amerika s eerste tenniscrack Wouters v. d. Oudenweyer boekt nieuwe successen I Nationaal amateur elftal met Van Sehijndel Europese titel bandstoten Is eenheid terug in hippische sportwereld? Gruppelaar betuigt spijt Europees bekertoernooi voor handbalteams ST=d Kampioenschap handstoten PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties Amateurteams voor oefenwedstrijden ii Voetballers „behekst" Franse oppositie tegen „Zandvoort" Black is Britse sportman Oplossing kruiswoordraadsel van vrijdag Oplossing 29 november Finale om Gustaafbeker ZweclenDenemarken in balans Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra naar Amerika X In „De Kroon" te Amsterdam zijn gisteravond de wedstrijden om het per soonlijk schaakkampioenschap van Ne derland voortgezet met de derde ronde. Een van de leiders, Van Scheltinga, was vrij. Van de Berg, die eveneens anderhalve punt had, speelde tegen ir. Van Donk. Deze laatste blijkt zijn plaats in deze wedstrijd alleszins waard te zijn. Wel verloor hij al spoedig in de opening eeL pion, maar vanaf dat ogen blik stelde hjj zich geweldig te weer. Zeer langzaam slechts kon Van de Berg aan de druk van zijn tegenstander ont komen, maar er kwamen lopers van ongelijke kleur op het bord. Nog altijd heeft Van de Berg thans zijn pion meer. Maar om dit eindspel te winnen zal de techniek van een Lasker nodig zijn. Ik zelf speelde met zwart tegen Barendregt. Hij koos de afruilvariant van de Spaanse opening. Het loperpaar verloor ik spoedig, daar er eentje van dit tweetal geruild werd. Toch bleef ik beter staan. Na algemene afruil volgde een zeer moeilijk slotspel van loper tegen paard. Ik heb dit ge wonnen. Maar het moet gezegd worden met hulp van de tegenstander, die in tijdnood de remise makende voortzet ting niet zag. Roessel won overtuigend van Van Weezel. De benjamin van het toernooi had weinig moeite de dubieuze strategische opzet van zijn tegenstander te weerleggen. Van Weezel heeft al eerder blijk gegeven positioneel aan vechtbare ideeën toe te passen. Tot dusverre zonder resultaat. Cortlever en Orbaan speelden een tamelijk saaie partij, waarin de wit-speler (Cortlever) voortdurend iets beter stond. Dat staat hij nu in de afgebroken stelling nog. Maar voor winst is dit niet genoeg. Spanjaard voerde een pittige aanval tegen Jonkman. Op het beslissende moment overzag hij onmiddellijke winst e wikkelde in plaats drarvan af naar een eindspel met een pion meer. Jonk man heeft nu nog zeer goede remise kansen. Uitslagen van de derde ronde: Cort- lever-Orbaan afgebr.; dr. Barendregt- Donner 0-1; Jonkman-mr. Spanjaard afgebr.: Roessel-Van Weezel 1-0; ir. Van Donk-Van de Berg afgebr.; Van Schel tinga was vrij. De wedstrijden om de Nederlandse ski-kampioenschappen te Val d'Isère, waaraan, zoals wjj reeds hebben ge meld, voor het eerst ook door prinses Irene wordt deelgenomen, zullen op 7. 8 en 9 januari worden gehouden. Op die dagen zullen resp. de reuzen slalom, de afdaling en de slalom wor den afgewerkt. Vast staat nog niet of alle drie de onderdelen voor het kam pioenschap zullen tellen. Een week later is in Val d'Isère de Lagelanden-wedstrijd, waaraan wordt deelgenomen door de landenteams van Nederland, Engeland, België en Dene marken. Op 2 januari worden in Kitzbiihel de Nederlandse jeugdkampioenschap pen gehouden, terwijl op 30 januari in Saalbach de Nederlandse studenten kampioenschappen op het programma staan. De Amerikaanse tennisbond heeft de ranglijst van de beste tennisspelers van de Verenigde Staten gepubliceerd. Als eerste staat Hamilton Richardson, die dit jaar het aanbod om deel uit te maken van het Amerikaanse davis-cup- team, heeft geaccepteerd. Richardson kwam vorig jaar niet voor bij de beste spelers, omdat hij slechts enkele keren was uitgekomen. Nummer één van 1957, de 35-jarige Vic Seixas, is naar de acht ste plaats afgezakt. De Peruaan Alex Olmedo, die studeert in Californië en geselecteerd is voor de davis-cupploeg, neemt nu de tweede plaats in voor Barry Mackay. De nieuwe Amerikaanse ontdekking Earl Buchholtz is pas als zestiende geklasseerd. Het duo Richardson—Olmedo is eerste geplaatst op de lijst van het heren dubbelspel. Mac KayGiammalva staat tweede. De lijst van de beste tien enkel spelers ziet er verder als volgt uit: 4. Barnard Bartzen; 5. Herb Flam; 6. Dick Savitt; 7. Sam Giammalva; 9. Bud ge Patty; 10. Whitney Reed. Op de tweede dag van het internatio naal indoor concours hippique in de Eendrr .hthal te Appingedam heeft Har ry Wouters van de Oudenweyer zich opnieuw de stérkste getoond. Hij won met „I eutenant" het inter nationaal jachtspringconcours om de Prijs van de Eendracht. De hoogte van de hindernissen was 1.30 m, de lengte van het parcours f30 meter. Tweede werd W. Schmidt (Did) met „Foerster" 64.6 sec. en derde W. Scheeren (Ned) met „Audacieux" 65.6 sec. De Fransman C. Moizard die met ..Bagarreur" de zevende plaats bezet te, v as met „Cent Pourcent" minder gelukkig. Na een foutloos parcours struikelde het paard over de dubbele spoorbomen. Paard ei. ruiter maakten een lelijke val. Moizard kwam er goed af, maar zijn paard bleek na onderzoek een ruggewervel te hebben gekneusd. Cent Pourcent zal dus ongetwijfeld van verdere deelneming aan het toernooi zijn uitgeschakeld. De tweede dag van het internationaal indoor concours hippique te Appinge dam werd besloten met een springcon cours om de Grote Prijs van de stad Ap pingedam. In het parcours, dat een lengte had van 400 meter, waren 8 hin dernissen tot 1.50 meter hoogte opge steld. De toegestane rijtijd bedroeg 80.3 sec. Na felle strijd bere'kten zes deelne mers de barrage. f*ij waren allen zon der een fout rond gekomen. Winnaar van de barrage werd Wouters van den Oudenweyer met „Rebel". Hij was nog maals foutloos rond gekomen. De uit slag luided verder: 2 tot en met 6 ex aequo: Schmidt (Did) met „Abenteuer". Wouters van den Oudenweyer (Ned) met .Hubertus", P. Moizard (Fr.) met „Galo Pacha", Irene Jansen (Ned) met „Dor.nerhal" en Scheeren (Ned) met ..Audacieux". Deze combinaties maak ten alle 4 fouten. De volgende afgebroken partijen wer den uitgespeeld: le ronde: Cortlever- mr. Spanjaard 1-0. 2e ronde: mr. Span- jaard-dr. Barendregt %-%. De stand: 1. en 2. Van de Berg en Donner, beiden 1% pnt. plus 1 afgebr. partij; 3. Van Scheltinga 1V2 (uit 2); 4. en 5. dr. Barendregt en Roessel, beiden 1% pnt.; 6. ir. Van Donk 1 pnt. plus 1 afgebr. partij (uit 2); 7. Cortlever 1 pnt. plus 2 afgebr. part.; 8. en 9. mr. Span jaard en Jonkman, beiden 14 pnt. plus 1 afgebr. partij: 10. Van Weezel pnt.; 11. Orbaan 0 pnt. plus 1 afgebr. partij (uit 2). Jan ven Sehijndel, de oud-aanvoerder van de nationale ploeg, begint waar schijnlijk aan een nieuwe carrière als international. Hij werd namelijk geko zen voor het voorlopig Nederlands ama teurelftal dat ter voorbereiding op het komende interlandseizoen op dinsdag 16 december op het terrein van Robur et Velocitas te Apeldoorn een oefenwedstrijd speelt tegen het Ooste lijk amateurelftal. De opstelling van het voorlopig Neder lands amateurteam is: doel: Lagarde (Emma) a: Janssen (Noad) en Claus (Helmondia) m: Van Ham (Be Quick Gr.) Blom (WW) en Van Sehijndel (SW) v: Doesselaar (WA) Allart (Sparta) Ravenstein (Gouda) Frederiks (Gouda) en De Kluiver (HRC). Res. zjjn Vreeswijk (Gouda) Ten Hoo- pen (Quick H) Oosterloo (Be Quick Gr) en Dekker (VFC). Aan het Europese kampioenschap bandstoten, dat van 8 tot en met 11 januari in de Duitse stad Oberhausen gehouden wordt, nemen de volgende acht biljarters deel: Vingerhoedt (Bel gië), titelhouder: Cees van Oosterhout (Ned.); Henri Touzelle (Frankr.); Al- hinho (Portugal); Domingo (Spanje); Scherz (Oostenr.); Nussberger (Zwits.) en Ltitgehetmann (Duitsland). De Nederlandse tafeltennisspelers Piet Weel en Frans Schoofs hebben in de landenwedstrijd tegen Engeland, welke door 400 toeschouwers in Padro te Scheveningen is bijgewoond, een pover resultaat bereikt. Slechts een partij (het dubbelspel) van de vijf eindigde in een Nederlandse zege. De ploeg was inderdaad gehandicapt doordat Bert Onnes wegens ziekte ver stek moest laten gaan en Frans Schoofs, die sedert enige tijd in militaire dienst is, niet veel heeft kunnen trainen met het gevolg, dat zijn vorm is achteruit gegaan. Men kan deze argumenten nauwelijks als excuus voor de nederlaag aanvoeren. Immers, beide spelers zjjn hoofdzakelijk verdedigers en met alleen I een goede verdediging is het bijkans onmogelijk om een partij te winnen. In het eerste duel tussen Frans Schoofs en de 19-jarige Engelsman Ian Harrison kwam dit duidelijk naar voren. Schofs had kennelijk van zijn 1 coach, de Hongaar dr. Bela Simons, de opdracht gekregen een verdedigend spelletje te spelen. Hij voldeed hieraan en de schaarse aanvallen, die hij toch waagde, werden hem noodlottig. Hij kwam bovendien met deze aanvallen te laat en zo won Harrison met 21-6, 21-12, 21-15. Tijdens de eerste game van de partij Piet WeelLeach keken de toeschou wers elkaar verwonderd aan. Weel nam een voorsprong van 8-2, liet zijn tegenstander niet passeren en met 21-15 versloeg hij de ex-wereldkampioen. Later bleek echter, dat Johnny Leach de eerste game als een „warming up" nodig had gehad, want in de drie volgen de games stond hij Weel niets meer toe. Met zijn geroutineerde spel drong hij de Nederlander in de verdediging. Vooral in de laatste twee games over klaste hij Weel. Enige spanning heeft het dubbelspel opgeleverd. Het Nederlandse paar was goed op elkaar ingespeeld aangezien beide spelers in dezelfde club: Ned. Lloyd, uitkomen. Nu speelden de zenu wen het team geen parten. Het zelf vertrouwen, dat de Amsterdammers in het enkelspel verloren hadden, kwam terug en hoewel er twee games ver loren gingen (de eerste met 21-19 en de derde met 21-16) maakten zij toch een sterke indruk. Het werd dan ook een zege. Het aantrekkelijkste enkelspel vormde de ontmoeting tussen Schoofs en Leach. Schoofs moest de eerste game weliswaar aan zijn tegenstander laten (17-21), maar zijn spel was nu beter. Zijn backhand-aanval hinderde Leach vooral in de tweede game. Leach zegevierde echter toch. De laatste partij tussen Weel, en Harrison werd zonder enige moeite door de Engelsman met 21-12, 21-10, 21-18 gewonnen. De Stichting Nederlandsche Hippische Sportbond verzoekt ons het volgende mede te delen. Na de jaarvergadering van de Nederlandsche Hippische Sport bond heeft op verzoek van de heer Gruppelaar ten huize van de heer Pas man te Wassenaar een onderhoud plaats gevonden ter nadere bespreking der tussen hen bestaarde geschillen. Beide partijen brachten nogmaals tot uiting, dat zij de loop, welke de zaken hadden genomen, ernstig betreuren. Tijdens een zeer verhelderend gesprek erkende de heer Gruppelaar zich er thans volkomen bewust van te zijn, dat hij door zijn overijld vertrek van de manege te Arnhem naar Nol ir 't Bos de algemeen voorzitter en met hem de gehele N.H.S. in ernstige moeilijk heden had kunnen brengen. Hij gaf voorts toe, dat de in zijn com munique over „De nieuwe koers" ge bruikte uitlating, dat talloze verenigin gen „onder de maat blijven" tot misvat ting aanleiding kon geven. De heer Gruppelaar betuigde er zijn spij' over, dat de door een verkeerde uitleg van de door hem gebezigde woorden bij meer dere verenigingen misnoegen had ver oorzaakt en hij stelde er prijs op te ver klaren, dat hij de werkzaamheden van vele op hippisch gebied werkzame orga nisaties zepr zeker wist te waarderen. De heer Pasmar verklaarde, dat het bestuur van de NHS met deze uiteen zetting van de heer Gruppelaar zeker genoegen zou nemen en achtte het in cident hiermede gesloten. Het organisatie-comité voor het toer nooi om de Europese beker voor hand balteams heeft te Parijs de loting ver richt voor de-eerste ronde van dit zaal- handbaltoernooi. De loting had tot re sultaat dat Olympia (Hengelo) de Ne derlandse deelnemer, in een uitwed- trijd zal uitkomen tegen de Westduitse club Sa Goeppingein. De wedstrijden voor de eerste ronde moeten vóór 31 januari worden gespeeld. Het volledige resultaat van de loting was: Dynamo (Buig.)-Partisan (Joeg.); Helsingor If (Den.)-Su Helsinki (Finl.); Sa Goep pingein (W. Dld.)-01ympia (Ned.); BTV Saint Gal (Zw.)-Esch-Zur-Alzette (Lux.); Granollers Sports (Sp.)-FC Por to (Port.); OC Flemallois (Belg.)-As- pom Bordeaux (Fr.). Het leven van een zesdaagserenner is lang niet gemakkelijk, ondanks training en super-conditie. Om zijn vermoeide onderdanen een weinig rust te gunnen vond de Italiaanse renner Terruzi de hierbij afgebeelde methode uit. Wij zijn te laat met de oplossing van de puzzle van veertien dagen geleden. De prijsvraagredaktie heeft vorige week een fout gemaakt, door er niet te wezen. Sorry, hoor! Eerst de prijswinnaars van daag: le Prijs: Nol Zoutman. Ir. Krijgerstraat 7, Velsen-N. 2e Prijs: Rudie v. Baaren, Beukenstraat 32, Haarlem. 3e Prijs: Ans Kaptein, Middelweg 94, Uitgeest. De goede oplossing was zo: Horizontaal: 2. Sar; 5. palet; 6. esp; 7. brandweer; 10. Ede; 11. ramen. Vertikaal: 1. Pater 2. standaard; 3. rente; 4. speer; 7. boter; 8. anker; 9. erker. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bo venhoek schrijven: „Kinderprijsvraag". De Haarlemse semi-profclubs hebben zich de vorige zondag dermate goed geweerd dat we thans met een enigszins gerechtvaardigd optimisme de komende wedstrijden mogen tegemoetzien. Of de buit morgen even groot zal zijn als de laatste keer toen onze clubs negen van de tien te behalen punten veroverden, menen we vooralsnog te moeten betwijfelen. Maar de kans daarop is er ongetwijfeld Bij de amateurs wordt nu al aan de tweede helft begonnen. Er is tot heden toe geen stagnatie ondervonden en morgen worden de eerste return wedstrijden gespeeld. Diverse clubs uit de Haarlemse omgeving spelen een voorname rol en met meer dan gewone belangstelling worden de verdere verrichtingen van H.F.C., Aalsmeer, Vitesse, Wijk aan Zee, T.Y.B.B. en Lisse tegemoet gezien. Op een of meer kampioenstitels in deze omgeving wordt gerekend Met vier gewonnen wedstrijden in suc cessie heeft RCH de bewerifig dat het dit seizoen bij de degradatiestrijd zou worden betrokken wel zeer sterk in twij fel doen trekken. De Racing zit „in de lift" en wanneer a.s. zondag in het Heemsteedse Sportpark van Helmondia wordt gewonnen dan is alle kou van de lucht en gaat de Haarlemse club zich weer in de hogere regionen begeven. Stormvogels herstelde zich zondag j.l. keurig, zodat we de strijd tegen Vole- wtjekers met vertrouwen tegemoetzien en op een nieuwe zege mogen rekenen. VSV en Haarlem gaan lastige uitwed strijden spelen. VSV, zeer wisselvallig dit seizoen, krijgt het in Den Bosch tegen BW moeilijk maar behoeft niet te verliezen. En Haarlem, dat zondag j.l. zo'n daverende prestatie leverde en zich een volwaardig tegenstander toon de van het zo gevreesde Volendam, moet uit het succes de nodige moed kunnen putten om de weg naar boven terug te vinden. En o.i. behoeft Haar lem dan ook niet te wanhopen. Een nieuwe zege ditmaal dus in Helmond bij de club van die naam. EDO-'t Gooi voor de tweede divisie is belangrijk voor de Haarlemmers, die langzaam maar zeker teveel van het goede pad afraken om nog „mee" te doen. Slechts een zege op de sterke Gooise club kan de kans nog doen ke ren. In de tweede klas amateurs heerst vooral in 2 B enorme spanning. In 2A is de positie van HBC nog niet zo erg „safe", zodat de tweede helft van de competitie wat meer puntjes voor de Heemstedenaren dient op te leveren. Zij spelen morgen de revanche tegen Zandvoortmeeuwen, van wie zij destijds met 2-0 verloren. Wordt het inderdaad een revanche? De Kennemers krijgt het op te nemen tegen Watergraafsmeer en is niet kansloos, evenmin als VVB dat bij WA op bezoek moet. In 2B heeft HFC wederom een thuis wedstrijd. Nu tegen Purmersteyn, waar van gewonnen kan worden. Maar de beide concurrenten HRC en Aalsmeer zullen eveneens op de volle buit beslag leggen resp. tegen WFC en TOG. Scho- ten-DEM wordt een wedstrijd met gelij ke krachten al achten we DEM wel in staat de hele winst mee naar Beverwijk te nemen. Bij de katholieke derde klassers staan de kansen aan het begin van de twee de conipetitiehelft voor enkele clubs zeer gunstig. Wijk aan Zee moet bv. de moed nog niet opgeven en kan door een zege op CSV z'n positie verbeteren. Velsen is niet meer het zwakke zusje van de eerste dagen maar doet thans flink mee. Een overwinning over De Meteoor is dus niet uitgesloten. In 3 B is alle aandacht gevestigd op Vites se, dat z'n fraaie kansen kan verbete ren door thuis van Rood Wit te winnen en in 3C zal NAS wel tot de midden moot blijven behoren. Ondertussen is een zege op ZSGO zeer goed mogelijk. In West II staat TYBB weer aan de Advertentie Koninginneweg 6, bU Raambrug kop maar de concurrentie is groot. Bij Voorburg moet echter vast en zeker de volle winst worden behaald en dan hopen de geel-zwarten natuurlijk op een succesje van hun buurtgenoten Rip- perda in de strijd tegen concurrent Olympia. VVSB heeft misschien een klein kansje tegen Celeritas. Van het front der katholieke vierde klassers viel de laatste tijd wel wat sensatie te vermelden. Vooral in West II hebben zich enkele verrassende din gen voorgedaan, die de strijd volkomen open houden. Lisse is sterk favoriet, maar moet bij SJC toch op z'n tellen passen nu de Noordwijkse club plotse ling tegen Hillegom z'n oude vorm te rug vond. De ontmoeting Concordia- Hillegom heeft veel van haar belang rijkheid verloren, maar zal toch heel wat Hillegommers op de been bren gen. We houden het ditmaal op Hille gom. DOSR zal het bij THB in Haar lem wat al te moeilijk krijgen en War- munda. verleden week verrassend door Geel Wit verslagen, moet ook nu weer bij ASC alle hens aan dek roepen om de zo kostbare puntjes binnen te ha len. En zal Teylingen na het eerste schaap thans de tweede zege laten vol gen, waarvan dan Foreholte het slacht offer moet worden? In West I krijgt USVU het thuis te gen WW niet makkelijk, maar wan neer de Uitgeester club zou winnen, be tekent zulks dat USVU in de strijd om de kampioenstitel nog lang niet weg is te cijferen. EHS-Onze Gezellen is van weinig be tekenis maar plaatselijke rivaliteit waarborgt een spannende strijd waar in we EHS iets sterker achten. En Hoofddorpse Boys geven we thuis te gen Uithoorn meer kans dan destijds, toen de Boys uit Hoofddorp zich nog moesten inspelen. Zij hebben zich de vierde klasse waardig getoond en dat willen zij morgen nog eens duidelijk onderstrepen. (Van onze sportredacteur) Het pad, dat Scholte ongetwijfeld naar het biljartkampioenschap ereklas se bandstoten zal voeren, is goeddeels geëffend. Zijn concurrenten hebben zich ermee belast. Na twee tournooi- dagen in de biljartzaal van het Groot handelsgebouw te Rotterdam is de si tuatie zo, dat er bepaald wonderen moeten gebeuren, wil aan de jongste van de acht deelnemers de titel nog ontgaan. Werd hij na de openingsdag nog op de hielen gezeten door Teege- laar, thans prijkt Scholte alleen en on geslagen aan het hoofd van de rang lijst. Teegelaar is namelijk het slacht offer geworden van een furieuze reac tie van Van Oostehout op de nederlagen die deze intussen reeds onttroonde titelhouder op de eerste dag heeft moeten incasseren. Voor de eerste en in het toernooi demonstreerde Van Oosterhout in zijn partij tegen Teege laar zijn onmiskenbaar rijk biljartta lent op weergaloze wijze. Daardoor kreeg een overigens allerminst briljant spelende Scholte de kans om zijn aan spraken op het kampioenschap duide lijk te onderstrepen. „Teegelaar kwam in het stuk niet voor", stond er op onthullend nuchte re wijze in het bliksem-bulletin, dat Tee gelaar als voorzitter van de organise rende vereniging na elke séance laat verschijnen over de strijd. En zo was het ook. In vier beurten is de partij tus sen Van Oosterhout en Teegelaar be slist. Vier beurten met magistrale se ries van een kennelijk getergde Van Oosterhout, die plotseling weer de be schikking had over al de talenten, waar mee hij in zijn jonge carrière al meni ge grote triomf heeft behaald. Met een verbluffend gemak en met een bijzon der geraffineerd spelinzicht toverde Van Oosterhout in de derde, vierde, vijfde en zesde beurt indrukwekkende series op het groene laken. Toen reeds stond de partij voor hem gewonnen: 9418. Een verbetering van het Ne derlands record mocht zelfs verwacht worden, maar zover kwam een nader hand weer wat stroever spelende Van Oosterhort toch niet. Teegelaar kreeg zelfs nog de kans om zijn moyenne wat „op te poetsen" en hij maakte van die gelegenheid een dankbaar gebruik. Dat overigens van een „wederopstanding" van Van Oosterhout geen sprake is, bleek des avonds, toen hjj geen enkele van de kansen, die een nuchter spelende Popeyus hem bood, benutte. Popeyus won zonder veel moeite, waardoor hij zijn theoretische- aanspraken op de titel behield. Theoretisch even grote kansen heeft uiteraard ook Teegelaar. Hij liet zich in de late avonduren namelijk niet andermaal verrassen, al moet ge zegd worden, dat zijn overwinning op Sweering geen gemakkelijke is ge weest. Teegelaar leek aanvankelijk regelrecht op de zege af te streven, maar Sweering zag en greep zvjn kans, toen Teegelaar's macht over het ivoor even verslapte. In "rl® beurten zette een plotseling zeer fraai spelende Sweering het nat.?J lent verloochent zich niet altqa een achterstand van ruim 30 caram boles om in een kleine voorsprong, maar in de beslissende fase van de strijd bleken de stalen zenuwen va Teegelaar een sterker wapen aan ue verfijnde techniek van Sweering. Scholte's ster heeft slechts heeleven geschitterd. Dat. feit was wa t ne 1 het begm van de Palt".*eAenr Metz. Daardoor 09k kon .de Emdho- men in 'het begin van de partij,.tegen Metz. le^fS daf hij 'de Teïft van het benodigde ien, udi nu versaard. favoriet na tien beurten vaststel len aat hü de helft van het benodigde aantal caramboles al had vergaard. Daarna echter is Scholte niet meer tot Het westelijk amateurelftal, dat woensdag op het terrein van VUC te Den Haag een oefenwedstrijd speelt te gen het Nederlands jeugdelftal (16-18 jaar), is als volgt samengesteld: d: Lingbeek (HRC) a: Van Pelt (Err 1) en De Dood (OSV) M: Jesse (Ajax) van Campen (UW) en C. Clavan (ADO) v: Trouwborst (Slikkerveer), Dolder (VSV) Baksteen (Fortuna VI), Kamerbeek (Laakkwartier) en Eek- hardt (ADO). Op donderdag 18 december treedt het zuidelijk amateurteam in „De Vliert" te Den Bosch aan tegen het Nederlands jeugdelftal (18-20 jaar). De samenstel ling van het amateurteam is: d: La Force (MOC) a: Werdens (Sittardia) en Stroucken (Hoensbroek) H>. de Nooy- er (Vlissingen), Van der Poel (Hulst) en Munnecom (Roermond), v: Pieters (Kimbria), Hoenen (Roda Sport), Van 't Hoofd (Hoensbroek), Snijders (Spel Irene) en Matthijssen (Roosendaal). grootse daden gekomen, ook niet in zijn avondpartij tegen Mol. Zijn over winningen zijn echter nimmer in ge vaar geweest. De uitslagen van de tweede dag zijn: Uitslagen: Metz 104 37 13 2.81 Scholte 150 37 23 4.05 Kruythof 135 62 10 2.17 Sweering 150 62 9 2.41 Popeyus 150 38 19 3.94 Van Oosterhout 93 38 21 2.44 Metz 77 41 10 1.87 Kruythof 150 41 13 3.55 Teegelaar 77 20 23 3.85 Van Oosterhout 150 20 37 7.50 Popeyus 150 39 15 3.84 Mol 65 39 8 1.66 Teegelaar '150 37 4.05 Sweering 136 37 20 3.67 Mol 109 38 20 2.81 Scholte 150 38 25 3.94 De inheemse leden van het voet balelftal van Mombasa zijn bijzonder mismoedig. Zij geloven dat zij de laatste thuiswedstrijd hebben verlo ren omdat zij door een tovenaar in hun kleedkamer de enige die het stadion van Mombasa rijk is zijn „behekst". Weliswaar voorzien de regels van de competitie niet in „zwarte magie", „menanga"maar toch heeft de assis tent voor Afrikaanse zaken van de gemeenteraad van Mombasa, Lance Jones, de spelers geadviseerd een plaatselijke „magiër" in de arm te nemen om de boze geest uit de kleed kamer te verjagen. In Mombasa zijn talrijke „magiërs" speciaal ten behoeve van de neger en Arabische bevolking werkzaam. De stand: 1. Scholte 8 matchpnt., alg. gemiddelde 4.28; 2. Teegelaar 6 pnt. 3.99; 3. Popeyus 6 pnt. 3.18; 4. Sweering 4 pnt. 2.90; 5. Kruythof 4 pnt. 2.70; 6. Van Oosterhout 2 pnt. 3.54; 7. Mol 2 pnt; 2.54; 8. Metz 0 pnt. 2.96. De machtsstrijd in de Internationale Wieier Unie duurt voort. Behalve uit Italië Alfredo Binda komen nu ook uit Frankrijk felle reacties op het be sluit van het comité directeur, die aan duiden dat men zich ook daar niet met de „nederlaag" wil verzoenen. De Franse federatie van beroepsren ners, geleid door de gebroeders Bobet, dreigde onlangs haar leden een startver bod op te leggen indien de wegwedstrij den om de wereldtitel toch in Zandvoort worden gehouden en zij verzocht daarbij de Italiaanse zuster-organisatie haar voorbeeld te volgen, opdat de U.C.I. voor een voldongen feit zou komen te staan. De kwestie zal overigens in de Franse federatie van beroepsrenners op 18 december nogmaals worden bespro ken. Nu heeft de vereniging van (Franse) technische directeuren de leiders der verschillende fabrieks- en extra-spor tieve merken te Parijs verklaard, dat zij „waarschijnlijk solidair zal zijn als de Franse renners voorbehoud maken ten aanzien van hun deelneming aan de wereldkampioenschappen". De sportjournalisten van Groot-Brit- tannië hebben de Schotse zwemmer Ian Black, die dit jaar te Boedapest drie voudig Europees kampioen werd, geko zen als Britse sportman van het jaar. De titel bij de dames ging naar Judy Grinham, de zwemster die Europee» kampioene werd op de rugslag. Horizontaal: 1. bekwaam; 7. Alkmaar; 13. leg; 14. meerval; 16. nar; 17. pi; 18. lor; 19. mi 22. nl; 23. ikoon 25. da; 28. strand; 31. egoist; 34. la; 35. Noor; 37. ebro; 38. la; 39. ako; 40. iel; 42. olm; 44. O.I.45. trompet; 48. op; 50. krot; 52. enig; 54; Marie; 57. kleed; 59. r.d.; 61. le; 62. kam; 64. n.n.; 65. ga; 66. bok; 67. ei; 68. eg; 69. zin; 70. on; 71. me; 72. oma; 74. eh; 76. n.i.; 77. mulat; 79. Allah; 82. waas; 85. part; 87. dl; 88. stabiel; 92. no; 94. sol; 96.-ato; 97. ets; 100. ab;; 102. roer; 104. neus; 106. do; 107. lengte; 110. Isabel; 112. a.e.; 113. klank; 116. aa; 118. l.k.; 120. ore; 121. sr; 123. ora; 125. magneet; 128. rit; 130. fanfare; 131. trawant. Verticaal: 1. b.l.; 2. eer; 3. kg; 4. ami; 5. a.e.; 6. melk; 7. avro; 8. la; 9. K.L.MJ 10. an; 11. aai; 12. r.r.; 15. rood; 17. plank; 20. idool; 21 asla; 22. nr; 23. ido; 24. neb; 26. ai; 27. stap; 29. ta; 30. noot; 8r°tï 33. sl; 36. rio; 37 elo- *3Q alom! 41. ems; 43. mond; 44. ór; 4e. rul; 47^ eel; 49. pi; 50. karbouw; 51. tal; 52. een; 53. graniet; 55. reëel; 56. e.k.; 57. km; 58. engel; 60. don; 63. alm; 65. gin; 71. mus; 72. o.a.; 73. aa; 75. hap; 77. mals; 78. alt; 80. lee; 81. hans; 83. ad; 84. abt; 86. r.o.; 88. slot; 89. aar; 90. ion; 91. leus; 93. gala; 95. orgel; 98. tsaar; 99. molm; 101. be; 103. eek; 105. eik; l""- de; 108. na; 109. tarn; 111. ba; 114. loge; 115. neet; 117. dra; 119 k.m.a.; 121. sta; 122. min; 123. of; 124. an; 126. ar; 127. er; 128. ra; 129. t.t. Horizontaal: 1. Wat ziet Ted er goor uit, komt dit door het weer? 4. Hebt ge de ko len al achter slot en grendel? 7. Kan men soms krijgen als men iemand bedankt. 8. Waarom mor je. zo? Als je deze muzieknoot er bij kreeg, had je een verschrikkelij k gezwel. 9. Als deze man ver schijnt komen de tongen pas los. 10. Een Rus, die zich naar de motorra- ces te Assen be geeft, vormt een aaneensluiting van fabrikanten. 1 5 Een Europeaan 15' en Theo konden liet in de prak tijk niet eens worden. 17 Deze schone boom plaagt graag. 19 Is dit mesje nep? Vraag het maar aan de journalis ten. Zij hebben het aan den lijve ondervonden. 22" J°ïdt in één adem uitge- ™et, twee andere. 24. Deze Belgische stad (zonder n) is een kwaal voor menigeen. 9fi' Fpn Fm.Sai,kinderme,'d was in de war. 97' T-uf »rk,rne„!ette de ingenieur pat. dn t j puntige voorwerp om nn wp ™aterdler mee lek te stoten. crrtS var* deze perzische zonne- goa twee letters aftrekken, maar doen het met. Vertikaal; £Is.,*?en in een tent zijn maaltijd ge bruikt, kan men dadelijk naar deze tandarts gaan. Voer de man met zijn kar en een mu- zieknoot naar het concertgebouw? -Deze poëtische muze wordt n^et een klap in haar eer aangetast. Sis neeg zich over het drijvende mandje c haalde dit boek er uit. 5. De pijpen van dit instrument zijn niet geschikt om te roken. 6. Ine heeft dit boek niet in het waren huis kunnen kopen, zij moest er voor naar Perzië. 11. Eer hij een maat groter wordt, zal hij de zaken wel juist bekijken. 12. Dit gebogen houtwerk maakt een zure indruk. 13. Oe! Men kan met deze boog giftige pijlen schieten. 14. Een zangvogel heeft de pé erin, als hij met deze plant zijn 'maal moet doen. 17. Doop je kwast maar in deze verfstof, het dekt bijna. 18. Die loodlijn is het maal in de gevange nis. 19. In deze gemoedstoestand kan men op een voortreffelijke wijze de vrucht op eten. 20. Het bouwvallige gebouw zal ons ten gronde richten. 21. Ik vind het gek, dat je zo'n haast maakt, het blijft tóch hetzelfde. 23. Ach, bij deze windrichting had hij het toch ook overleefd. Oplossingen op briefkaart in te zenden tot en met 20 december aan 't Kasteel van Aemstel, afd. Prijsraadsel, N.Z. Voorburg wal 65, Amsterdam, met vermelding: ouder of jonger dan 18 jaar. Horizontaal: 1. pier; 5. ader; 9. Anna; 10 storm; 11. rots; 12. meeste; 14. ergens; 19. deken; 20. wakei; 23. pro; 24. een; 25. renet; 26. rente; 29. strand; 32. snavel; 33. egel; 35. datum; 36. roer; 37. open; 38. niet. Vertikaal: 2. Ida; 3. risee; 4. troep; 5. armee; 6. eer; 7. snees; 8. stand; 13. teke nen; 15. rekenen; 16. knots; 17. zwart; 18. opa; 19. dor; 21. lee; 22. ent; 27. etage; 28. Peter; 30. daden; 31. Rotte; 32. Simon; 34. Lap; 36. ree. De prijswinnaars zijn: Mevr. De Meij, Antillenstraat 2, BEVERWIJK; W. Holla, Groenendaalstraat 7, AMSTERDAM; A. Nijs- sen. Bakenessergracht 95, HAARLEM. De eerste dag van de finale om de Koning Gustaafbeker tussen Zweden en Denemarken eindigde in een gelijke stand: 1-1. In het eerste enkelspel na melijk versloeg de Deen Jurgen Ulrich zijn Zweedse tegenstander Birger Folks met 13-11, 6-3, 6-4. Sven Davidsson (Zweden) daarentegen bracht de balans in evenwicht door een overwinning van 6-0, 6-1, 6-4 op de Deen Kurt Nielsen. De kunstrijdsters Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra zullen ons land ver tegenwoordigen op de wereldkampioen schappen die van 24 tot en met 28 fe bruari a.s. in Colorado Springs (V.S.) zullen worden gehouden. Voor de Euro pese kampioenschappen, van 1 tot en met 8 februari, in Davos, heeft het bestuur van de KNSB behalve dit tweetal ook Wouter Toledo en het echtpaar Odink (voor het ijsdansen) ingeschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 4